KVP dreigt met motie over beperking investeringsaftrek Het spiekende testament Bevorderingen aan de meisjes-HBS te Leiden 11 Miljoen te weinig 5 jaar veel te kort Stier redde bewoners uit brandende hoeve Motorrijtuigen mogen televisie niet meer storen Commando's niet naar Libanon WOENSDAG 2 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Aan de meisjes HBS te Leiden zijn bevorderd van klasse I naar II (onder bouw): H. Bakema, Leiderdorp; G. Ba- rendse, Katwijk zee; M. Baylé, Wasse naar; E. van den Berg, Boskoop; L. de Boer; H. de Boer; J. Bouman; M. Co lenbrander; T. Doeven; M. Dorrepaal, Katwijk; M. van Duuren; D. Gaykema; L. Gravenkamp, Valkenburg (Z.H.)B. Haks, Wassenaar; S. Helmond; A. F. J. Hak, Voorschoten H. Hasselbach; A. Herfst; M. Hoevers, Voorschoten; A. Hoorn; H. Hus, Kat wijk aan Zee; A. Jansen; R. de Jongh; L. Karreman; C. Karstens; C. Kloots; A. de Koning, Valkenburg (Z.H.); L. Koo reman; L. Krantz, Oegstgeest; A. Krom hout, Rijnsburg; A. Kuperus; G. Meyer, Voorburg; C. Mulder, Oegstgeest; T. Postel; C. v. d. Steen, Oegstgeest. H. Kroon; E. Labrijn; N. van Leeu wen, Lisse; S. van der i_.elie; R. de Lugt, Hazerswoude; N. Meurs, Valken burg (Z.H.); I. Meyer; A. Neuteboom; L. Noordam, Noordwijk aan Zee; I. Ooyevaar, Leiderdorp; H. Ouwerkerk; A. Ouwersloot; Y. Pasman; N. Reyne- veld; G. Roos, Sassenheim; M. Roos, Wassenaar; A. Spaargaren, C. de Wolf. M. Gerlach, Oegstgeest; M. Oosten burg; I. Schlesing; F. Scholte-ter Horst; L. Schouten; M. Schram, Oegstgeest; L. Sira; A. Sirach; A. van Tol; A. Uf- kes, Noordwijk; L. Verhoog; O. Ver boog; M. Vercouteren; Adri Verhart; V. Verzijden; I. Vonk, Oegstgeest; M. Wassenaar; W. v. d. Weerdt, Wassenaar; H. Willemsen, Oegstgeest; A. v. Winger den, M. Zweers, M. D. de Lijster. Van klasse II naar III: E, Bergman, Oegstgeest; D. Blindenbach, Voorscho ten; M. den Boer; L. Boersma; I. Bo- gaerd, Sassenheim; B. Bot, Leiden; S. Brakband; M. Bulthuis, Oegstgeest; N. van den Burg; W. Diemer, Sassenheim; M. Mullemond, Noordwijk aan Zee; B. Ezendam; B. Groot; A. de Haas; T. van Leeuwen; P. Lopes Cardozo; N. Lou- werse; H. Marijnissen; G. Meirink; R. van Meygaarden; J. v. d. Most v. Spijk, Noordwijk aan Zee; M. Mulder, Oegst geest I. Prenen; W. Stolte; E. L. Krijgs man, Oegstgeest. Y. Bremer; C. Hagoort; C. de Hart; J. Hartog, Karwijk aan Zee; D. van Has selt, Leidschendam; A. Hennipman, Lei derdorp; L. den Heyer, Rijnsburg; A. van Houten; M. Kamst; R. Klinkhamer; A. Knufman, Leiderdorp; A. van der Kooy, Katwijk aan Zee; A. Kuindersma, Oegstgeest; S. Lodema; W. Lodder; H. van der Loo, Noordwijk aan Zee; S. Mulder; I. van Neck, Wassenaar; H. van Nes, Noordwijk aan Zee; H. Nieuwen- burg; G. Nievaart, Zoeterwoude; H. Pawlig; M. Swart; M. van Waasbergen, Noordwijk aan Zee. H. van den Berg, Voorschoten; M. Bouscholte, Voorschoten; M. Duyverman, W. Hemerik; M. Huurman, Leiderdorp; H. Jansen; D. Koster; Y. Kraaneveld; T. Krassenburg, Leiderdorp; I. Kwes- tro; L. Lamain; E. Munting, Oegstgeest; H. Priester, Katwijk aan Zee; H. Prins, I. van der Reyden; M. Rijnsburger, Lei derdorp; N. Spruyt; J. van Varik; M. Vermey; N. van der Voort; H. de Wilde; G. van der Wilk; M. Zaalberg, Zoeter woude. Vier her-examen. Van klasse III M.M.S. naar IV M.M.S.: J. van Borssum Waalkes. Leiden; H. Dullemond. Noordwijk aan Zee; M. v. d. Grient, Oegstgeest; L. Groenewoud, Rijnsburg; E. van Hal, Leiden; S. Hem- sing, Leidschendam; B. van Hoogeveen, Oegstgeest; Y. Just de la Paisières, Leidschendam; M. Keiser, Wassenaar; J. Lichte; Z. Lunenberg; W. Meyer, Wassenaar; C. Philipsen; T. Schmohl, Noordwyk; M. Tappenbeck, idem; J. Tieleman. Katwijk; G. Toenkes, Wasse naar; M. Veenstra, Oegstgeest; R. Ver- lind; A. Abrahams; M. Aribo; M. Ba- rendse, Leiderdorp; G. Bitter, Voor schoten; L. Bremmer, Leiderdorp; Sj. Broersma; A. Hoyer, Alphen aan den Rijn; L. Klein; E. Koster, Boskoop; L. Meerpoel; H. Mulder, Oegstgeest; J. Muylwijk; A. Nolle, Oegstgeest; I.' van der Plaats, Voorschoten; L. Prins, Kat wijk; M. Smelt, J. Sturm, E. Varke- visser, A. Vogelaar; D. van Wingerden,- Katwijk aan Zee; L. W. Roskam. Vier herexamens. Van IV M.M.S. naar V M.M.S.: M. Borregaard, Wassenaar; G. Broekhuizen, Noordwijk aan Zee; H. Broesder; Chr. Bruin, Oegstgeest; G. den Heyer, R. Jongsma, W. van der Kaaden; M. Kocsis, Leiderdorp; L. Marck, Oegstgeest: J. v. d. Meer, Alphen aan den Rijn; M. van Tol; N. Wassing, Leidschendam; E. van Diepstraten; A. Kwakernaak, Katwijk; E. van Boven; S. Bonte, Sassenheim; M. Brand, Voorschoten; L. Dinger van Kruiningen, Wassenaar; Ingr. van Elk, Hazerswoude; A. van der Huyzen, Lei derdorp; I. Hubeek, M. Kampman, M. van der Linde; A. van der Marei, Val kenburg (Z.-H.); P. van der Meulen, Noordwijk aan Zee; E. Moonen, N. Nol le, Oegstgeest; I. van Roosendaal, Al phen aan den Rijn; P. Rijling, Voor schoten; W. Teyn, C. Vis, Lisse; Atie Vlasblom, Voorschoten; L. van der Zaal, Lisse; M. van der Zee, Ria Roest. Lei derdorp. Frieda Eelsing, Noordwijk. Van III naar IV H.B.S. B: J. Beuk- man, J. van der Eist, A. Fabery de Jonge, Oegstgeest; C. Honnef, Leider dorp; J. Jacobs, I. Jansen; W. de Jong, A. de Koning, T. Kromhout, Rijnsburg; A. Kuenen, A. Lensen, Voorburg; Truus Leurdijk, H. Ooms, N .Schouten, Oegst- Vermolen, P. van der Zaal, Lisse; van Zomeren; H. de Bruyne, Leider dorp; W. Ginsel, Katwijk aan Zee; T. Huizing, Leiderdorp; R. s'Jacob, Oegst geest; A. Jansen. F. Koet, W. Lunen berg, G. Meerburg, B. Prins, H. de Vries, M. de Vrije. Drie her-examens. Van V naar VI H.B.S. B: W. Bakema, C. Brandt, Trix van Diest, Sassenheim; G. Huigens, Noordwijk; K. Kuperus, F. Ooms, Ria Prenen, L. van Royen, Oegst geest; H. Servaas, Sassenheim; Ineke Smeets, Oegstgeest; A. Verhoef, Sassen heim; Jenny Lammerée. Waar geen plaatsnaam vermeld werd, is bedoeld Leiden, Tweede kamer over nota industrialisatie Aan het St. Agneslyceum, Oude Vest 193, te Leiden rijn de toelatings examens 1958 gehouden. De uitslagen zijn als volgt: aantal candidaten: 101, afgewezen: 15, herexamen: 4. Geslaagd: Anke Aanhane; Tine Akerboom, Voorschoten; Loes Bal- leur; Gerda van Beek, Leiderdorp; Nelleke van den Berg; Rina Bierman, Katwijk a. Zee; Marja Blom, Rijns burg; Willy Blom, Sassenheim; Ans van den Bosch; Carla Bouter; He leentje Breuring; Yvonne Bridié, Oegstgeest; Emy van Brussel; Marij ke Buikstra, Oegstgeest; Margriet Dieben, Oegstgeest; Beppie Dieben; Stef Dietz, Leidschendam; Lucia van Duyn; Judith van Egmond; Truus v. Es, Leiderdorp; Truus Evers, Leider dorp; Gonny Faase, Sassenheim; Ma- vis Faverey, Bodegraven; Lidy Flap per, Roelofarendsveen; Leny Fornara, Katwijk a.d. Rijn; Ineke van Galen, Zoeterwoude; Mia Gips, Zoetermeer; Berna Goosen; Ko Gouverneur, Sas senheim; Hermien van Groeningen, Bodegraven; Margriet Groothuis, Voorhout; Ria Hartog, Oud-Ade; Ria Hogervorst, Oegstgeest; Thea Hooger- vorst, Ter-Aar; Marianne Hoogeveen, Noordwijk; Irene van der Hoorn; Marlyse Jansen, Oegstgeest; Marijke Janssen; Irma van de Kamp, Sassen heim; Margriet Knaap; Loes Kom man, Zoetermeer: Tiny Kraan, War mond; Thea Krom; Mieke Laken; An neke van Maris; Toke Meewisse, Leidschendam; Veroontje Meinders; Mieke Menken; Trix Meyer, Sassen heim; Els de Munk; Elly van Niekerk, Bodegraven; Hanny van Noort; Mie ke Padberg; Dolly Perquin; Marian ne v. d. Post, Oegstgeest; Willy van der Putten, Oegstgeest; Hetty Pijnac- ker, Noordwijkerhout; Aldertje van Rhijn, Noordwijk; Nel Rombouts, Al phen a. d. Rijn; Veronica de Ruyter, Noordwijk; Hanneke van Rijn, Lei derdorp; Ineke Scheffers; Bea Sim- merman, Alphen a .d. Rijn; Carola van Tulder, Den Haag, Lia v. Ulden; Lia Verdel, Oude-Wetering; Paula Veygen; Marian Vink, Noordwijk; José Vlaming, Sr.ssenheim; Sybilla Vlasveld; Virginie van Vliet, Leid schendam; Annelies Vreeburg; Els de Vreese, Voorschoten; Els de Vrind; Anneke van der Wee, Valkenburg; Ellen Wessels, Leiderdorp; Ans van Wetten; Joan Weijzig, Oegstgeest; Ada Wilgon, Noordwijkerhout; Anne ke de Windt, Oegstgeest; Hanny Wij- nands, Noordwijk; Marian Zandber gen. Waar geen plaatsnaam vermeld werd, is deze Leiden. De gehele inboedel en een aantal landbouwwerktuigen gingen verlo ren bij een boerderij brand, die gis termorgen omstreeks drie uur een hoeve aan de Hoofd weg te Siddebu- ren, Groningen, in de as legde. Hoe wel het vuur in korte tijd het pleit beslechtte, konden de bewoners in nachtgewaad tijdig aan de ge weldige vuurzee ontsiappen, dank zij de stier, die hen door zijn vervaar lijk gebrul uit de slaap had gewekt. Slechts de stier en drie geiten kon den worden gered.. De boerderij was zeer laag verze kerd. Gisteren is door mr Van Thiel (K.V.P.) in de Tweede Kamer met een motie gedreigd als de minister niet voldoende argumenten aanvoert voor de beperking van de herstelde investeringsaftrek. Hij wil deze over een periode van vier in plaats van vijf jaar laten lopen. De Kamerleden bespreken thans de industrialisatienota, die reeds lang de gemoederen heeft beziggehouden. De P.v.d.A. maakte tegen de herleving van de investeringsaftrek geen bezwaar. Drs G. N. Nederhorst wil echter liever geen differentiatie naar bedrijfstak of soort investeringen. Zou deze maatregel wel voldoende zijn, zo vroeg hij zich af. Mr. H. F. van Leeuwen (VVD) was evenals zijn katholieke kamer genoot Van Thiel niet bevredigd door de beperkingen die de minister bij de hernieuwde investeringsaftrek had gemaakt. Investeringsaftrek vindt hij in het algemeen een on ding. De jongste beslissing van mi nister Zijlstra, waarin de verkoop op afbetaling geregeld wordt, maakte hem evenmin enthousiast. De heer Nederhorst (P. v. d. A.) vond dat de regering op de verkeer de weg is als zij onder druk van de werkgevers in strijd met het SER- advies aan het eind van dit jaar de tijdelijke verhoging op de vennoot schapsbelasting zou laten vallen. De minister had in de nota gezin speeld op beperking van de con sumptie en dit vond zijn fractie een eenzijdig belasten van de minst draagkrachtigen ten bate van las tenverlichting voor de onderneming. 11 Miljard. Zoals bekend gaat de industriali- satinota over de investering van minstens zeven miljard, die in vijf jaar tijd moet worden gestoken in de uitbreiding van de industrie. Vier miljard zou dan nog eens moeten worden besteed aan de modernise ring van de industrie. De Kamerle den, die aan het woord kwamen waren wel unaniem van mening, dat de nieuwe industrieën buiten het westen des lands moeten komen. Men verschilt echter van mening over de manier waarop 't doel bereikt moet worden. De sprekers gewaag den van een bundeling van krach ten in de Nederlandse industrie om de concurrentie op de Europese markt het hoofd te kunnen bieden. De heer Van Tiel formuleerde daartoe nog enige wensen. Hij vroeg o.m. om herleving der verhoogde afschrijving, het wegnemen van fis cale maatregelen, welke de groei van ondernemingen naar fusie in de weg staan. De spreektijd was gisteren in de Kamer over de verschillende Ned. troepen naar Nieuw Guinea De Indonesische minister van bui tenlandse zaken Subandrio heeft de volgende verklaring gepubliceerd: „De Indonesische regering kan haar verbazing niet verhelen, dat de Ne derlandse regering bepaaldelijk op dit tijdstip het nodig acht, enige een heden van haar gewapende macht naar Nw Guinea te zenden, zoals of ficieel is bekend gemaakt. Deze daad van de Nederlandse regering zal zon der twijfel de spanning tussen Neder land en Indonesië slechts kunnen doen toenemen. Indien voorheen de regering en het volk van Indonesië geen ernstige aan dacht hebben geschonken aan de mi litaire zijde van het geschil over Nw. Guinea, dan kan deze daad van Ne derlandse zijde er ons alleen maar toe nopen, in dit opzicht meer op on ze hoede te zijn. Het is zonder meer duidelijk, dat een versterking van de Nederlandse militaire macht in Nw Guinea aanleiding zal zijn tot een ge voel van grote bezorgdheid, niet slechts bij onze bevolking in Nw Gui nea zelf, doch ook bij de bevolking in de aangrenzende gebieden, die een en ander zal beschouwen als een ern stige bedreiging van haar veiligheid". (109) EJrrvmmlmf- 8IET 8RUTRRL ZUL ZÏN teoenyrnZwollem, HURSTEN ONZE vn/EN DEN ZKH nrrf HET KRSTEEL.tiET Bl'JKT EVENWEL vrt iRMBiEK N00METRRN0EK0MEN Wiw/i/mj//eenopmieb-^Mtnmtrtkkmihnn&rS) Hier tien Ik meimïn hm ton.'tóor- ^ennusllermlwelmirtiuilvi... A fracties verdeeld. De heer As- mann (KVP) kwam daardoor met zijn speech in de knel te zitten. Hij sprak onder meer over de zuigkracht van Europa's voorportaal (Ranstad Holland) waaraan zelfs Duitsland niet ontkomt. Prof. Gerbrandy moest de heer Asmann die ver over zijn spreektijd heen was afha meren en het woord ontnemen. Kan de rest van mijn rede dan niet in de handelingen worden op genomen, zo vroeg hij, waarop het wonderlijke antwoord van prof. Gerbrandy, die dr. Korten-horst ver ving, klonk: „zet uw rede dan maar ir de Volkskrant". Indien men in aanmerking neemt, dat de heer As- man hoofdredacteur is van het „Bra bants Nieuwsblad" moet men dit wel een wat onduidelijk grapje noe men. Scholing. De heer Jarissens (KVP) vroeg mét de heer Hazenbosch (AR) wel ke maatregelen de regering denkt te nemen in overleg met minister Cals op het terrein van vorming en scholing, die onmisbare schakels in het industrialisatiebeleid kunnen worden genoemd. Hij vroeg ook hoe de regering aan die elf miljard denkt te komen. De heer Van Thiel sprak met waardering over het waardevolle werkstuk van de minister die de in dustrienota is. Het bedrijfsleven zal echter méé moeten kunnen werken en zijn investeringsplannen opstel len. Daartoe zal ook de Industrieves tigingspremie moeten blijven be staan. De heer Van Thiel is van mening, dat de vyi jaar, waarover de minis ter spreekt om de industrialisatie door te voeren niet toereikend is. En er zullen ook meer investeringen van elf miljard nodig zijn. De gevol gen van de Euromarkt zijn nog niet uit de verf gekomen. Men weet niet waar men zich in de toekomst aan te houden heeft. Mr. van Leeuwen (VVD) meende dat de regering steeds achter de feiten aanloopt. Zij komt te laat met het herstel van de investeringsaftrek. De toeneming in de deviezenpot toont aan dat er stagnerende bedrijvigheid is. De heer Zeger'ng Hadders (WD) sprak nog over de regionale indus trie in de noordelijke provincies. Er vinden daar de laatste twee jaar geen vestigingen meer plaats. Wijziging storingswet op komst De bezitters van televisietoestellen en F. M.-radio's ondervinden veel hinder van storingen, veroorzaakt door rijdende auto's, motorrijwielen, scooters en bromfietsen. Naar de K.N.A.C. ons meedeelt, zal in de loop van de komende maanden een wijziging van het radiostorings- reglement worden afgekondigd, waar door aan deze hinder een *»inde zal worden gemaakt. Een jaar na afkondiging van de wijziging zullen aan alle motorrijtui gen en bromfietsen zodanige voor zieningen moeten zijn aangebracht, dat ze de gebruikelijke ontvangtoe stellen niet meer storen. Daartoe zul len bepaalde minimumeisen worden gesteld. Deze eisen zullen er, vol gens informaties van de K.N.A.C., op neerkomen, dat de storing op een afstand van tien meter van het voer tuig een zekere veldsterkte niet te boven mag gaan. „Bond ter bestrijding van de woningbouw" Het Delftse raadslid L. J. van der Krogt, zelf slecht behuisd in een steegje heeft onder de leuze „Woning zoekenden van alle gezindten, ver enigt u" de „Nederlandse Bond ter bestrijding van de woningnood" op gericht. De landelijke bond telt reeds af deling te Leiden, Amsterdam, Rotter dam en Den Haag. Bij de jongste ver kiezingen werd de heer Van der Krogt tot lid van de Delftse gemeen teraad, als candidaat van de „Partij voor Woningzoekenden", die even eens door hem in het leven werd ge roepen. Van alle gemeenten in Zuid Hol land heerst er te Delft de ergste wo ningnood: op de 70.000 inwoners zijn er niet minder dan 5000 woningzoe kenden, dat is één op elke veertien inwoners. Het behoeft dan al geen betoog, dat de Partij voor Woning zoekenden die alleen te Delft uit kwam met een lijst een briljant succes behaalde. Voorzieningen. Ter voldoening daaraan zal vol staan kunnen worden met de vol gende voorzieningen: voor auto's weertandsbougies en -kabels tussen bougies en verdeler en tussen verde ler en bobine; voor motorrijwielen en scooters weerstandsbougies en -kabels tussen bobine en bougie(s); voor bromfietsen weerstandsbougies en eventueel weerstandskabel. Weer standsbougies en -kabels zullen niet dwingend worden voorgeschreven (er zijn nog andere ontstoringsmid- delen die tot het Leoogde doel lei den), maar slechts genoemd worden, als mogelijkheden óm inn de mini mumeisen te voldoen. De K.N.A.C. erkent ten volle de wenselijkheid van deze verplichte ontstoring, maai betreurt het dat andere storingsbronnen niet even eens het zwijgen wordt opgelegd. Het radiostoringsreglement garan deert thans eigenlijk niet meer dan een goede radio-ontvangst van de beide zenders Hilversum. MELKPRIJS IN NIET GESANEERDE GEBIEDEN BLIJFT GELIJK De laatste jaren was de melkprijs in de niet gesaneerde gebieden in het westen de« lands in het zomerhalf jaar een cent per liter goedkoper dan in het winterhalfjaar Het produkt- schap voor zuivel en de organisaties van de detailhandel in melk hadden thans gedacht, de prijsdaling, die per 6 juli van dit jaar zou moeten in gaan, te gebruiken voor een verbe tering van de slijtersmarge. De minister van landbouw, visse rij en voedselvoorziening heeft een daartoe strekkend verzoek evenwel afgewezen. De regering is namelijk niet voor nemens aldus deelt het ministerie van landbouw, visserij en voedsel voorziening mede met een uitzon dering voor een bepaald gebied voor uit te lopen op een eventuele marge- verbetering per 1 november a.s., die in overweging wordt genomen. Intussen blijft de melkprijs toch ongewijzigd, want het zal inderdaad niet komen tot de genoemde prijsda ling per 6 juli in de betrokken gebie den. De tijdelijk hogere opbrengst van de melk zal met behulp van een heffing voor een bedrag van circa 1,3 miljoen gulden, ten goede komen aan het landbouwegalisatiefonds. Dulles: Zelf doen is beter Het is niet te verwachten, dat de Nederlandse commando's, die in Roo sendaal in spanning wachten of ze nog naar Libanon gezonden zullen worden, inderdaad naar dat land zul len gaan. Het is namelijk zeer waarschijnlijk, dat de waarnemersact'e in Libanon, waartoe de Veiligheidsraad op 11 juni besloot, tot officieren beperkt zal blijven. Een verzoek om uitzending van manschappen ter assistentie van de officier-waarnemers is niet meer te verwachten. Inmiddels zijn in de bergen ten zuiden van Beiroet dinsdagmorgen weer gevechten geleverd tussen Liba nese regeringstroepen en enkele hon derden rebellerende Droezen, die het geschutvuur op hun dorpen met mor tiervuur beantwoordden. Ook in het zuiden van het land zijn schermutse lingen geweest. De Ajnerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Dulles, heeft dins dag op zijn persconferentie gezegd, dat de aanwezigheid van vreemde troepen in Libanon, hoezeer ook ge rechtvaardigd vanuit het standpunt van het internationale recht, niet even goed is als eer oplossing, die de Libanezen zelf vinden. De Franse treiler „Joseph Ro bert" is i .nsdagochtend bij Beachy Head in aanvaring geweest met een onbekend schip. De „Joseph Robert" liep een lek op en is na verloop van enige uren gezonken. Een Britse reddingboot is er ii geslaagd vijf van de acht opvarenden te redden voor het schip in de golven ver dween. Drie opvarenden, een vader met twee zoons, worden vermist. Tweeëntwintig van de 25 Japan se mijnwerkers die vrijdag j.l. in de Soeda steenkolenmijn in Zuid-Ja- pan opgesloten geraakten, doordat de mijnschacht met water uit een ondergronds meer volliep, zijn maan dagochtend bevrijd. Naar de drie anderen wordt nog gezocht. Amerikaanse geleerden hebben een stroom van vierhonderd km breedte en minstens driehonderd meter diepte, op ongeveer dertig meter ond" de oppervlakte van de Stille Oceaan ontdekt. Deze stroom, even snel als de golfstroom, beweegt zich van 140 graden westerlengte minstens o600 km oostwaarts langs de evenaar. Marktberichten HERTOGENBOSCH. 2 juli, Vee Aangevoerd: 5469 stuks vee, zijn de: 1507 runderen, 141 graskalveren, vette kalveren, 399 nuchtere kal veren, 318 schapen, 9 geiten, 416 lam meren, 51 fokzeugen, 360 slachtvar- kens, 15 lopers, 1554 biggen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 700 1225, guiste koeien 660—975, kalf- vaarzen f 750— 1200, klamvaarzcn f 725950. guiste v aarzen 675835, pinken 450675, graskalveren 275425, nuchtere kalveren voor fok- of mesterij 70225, weide- schapen 40—75, ooien met lamme ren 105170, lammeren 3560 drachtige zeugen 280—375, lopers f 6072, biggen f 4258, slachtrun- deren aanvoer 653 stuks, extra kwal. /3.30—3.45; le kw. 3.10—3 30; 2e kw ƒ2.80—3.05; 3t kw. ƒ2 60—2.80; vette stieren 2.853.15; worst koeien 2.502.65, alles per kg ge slacht gewicht: vette kalveren le kw. ƒ2.70—3.10; 2e kw. 2 30—2.60: 3e kw. M.952.20; nuchtere slachtkal- veren 1.451.75, slachtvarkens 1.581.72; slachtzeugen le kw. 1.421.50; slachuzeugen 2e kw. 1.341.40, alles per kg levend ge wicht, vette schaper ƒ70110, vette lammeren 75- 100. nuchtere slacht- kalveren f 5075. Melk- en kalfkoeien aanvoer iels minder, handel flauw ongeveer prijs houdend; guiste ko.} en aanvoer be perkt, handel redelijk, prijzen weinig verandering; jongvee aanvoer groot, handel traag, prijzen moeilijk te handhaven; vette kalveren aanvoer normaal, handel vlot, prijzen vast, nuchtere slachtkalveren aanvoer min der, handel willig, prijzen iets stii- ver; schapen en lammeren aanvoer norr aal handel kalm, prijzen onge veer op gelijk niveau; fokzeugen aan voer normaal, handel rustig, niet ge heel prijshoudend; lopers en biggen aanvoer gelijk vorige week, handel flauw, prijshoudend; slachtvee aan voer minder, handel lui, prijzen hoog; slachtzeugen aanvoer minder, handel goed, prijzen stabiel. WOERDEN, 2 juli, Kaas Aange voerd 120 partijen. Notering le kwa liteit 1.95—2.02; 2c kwaliteit 1.84— 1.94; extra tot 2.25. Handel matig. Jongvee Aangevoerd 97 lam meren. Notering 40 tot 50. Handel redelijk. Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk koopt U 't voordeligst bii Fa Van dei Vaart Lange Pie- tersk*»rkkoorsteee 24 tel 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. E Iedereen is enthousiast wij uw matras over trekken met damast Een één-pers vanaf f 19 50 twee-pers. vanaf f 26 50 Smits bedden en tapiiten- magaz. Mare 98 Vrouwen- steeg 9 tel 23913 Verhuur zonder chauf feur. 4-5-6 oers All risk- verzekering De zaak met de grootst mogeliike ser vice. billiike tarieven Werkhoven's luxe auto verhuur Van 't Hoffstraat 11. Leiden, tel. 22300. 2* H.H. Kappers. Gevr. noodhulp le bediende. He- renkapsalon Het Weense Huis. Breestraat 32. tg Welke r.k. beschaafde jonge vrouw liefst boven 30 jaar. wil in eenvoudig zakengezin de huisvrouw- vervangen. Intern. (Zaak niet aan huis). Stiodonk. Hooglandse Kerkgracht 30 tel. 31608. 3T R.K. beschaafd meisje zoekt een vriendin, onge veer 18 iaar. liefst in bezit van een fiets. Br. onder no. 3264 bur. v. d. blad. 2' Te koop aangeboden: een kinderwagen (wit), kinderstoel: strandtent en een kachel. T.e.a.b. Bos- huizerkade 96 (na 7 uur) Tc Warmond atelier te huur. Liefst voor een schilder. Br. onder no. 3266 bur. v. d. blad. ken voor bejaard echtoaai of 2 dames. Br. onder no. 9169 bur. v. d. blad. Te koop z.g.a.n. lange zwarte lederen damesias. maat 40 a 42. Rusthofflaan 77. Sassenheim. ST R.K. Jonge vrouw is nog 4 dagen per week be schikbaar voor winkel of huishouding, van 9 tot 16 uur. Br. met inlichtin gen en het aangeboden sa laris onder no. 9168 bur. v. d. blad. 'S' Belangrijk. Wij bren gen U met uw gezin en bagage naar de vacantie- centra. luxe materiaal, in teressante prijs. Bespreek tijdig. Gebr. v. d. Meer. Leiden, tel. 25259, b.g.g. 30794. ST Bijlessen. Student, wis- en natuurkundige faculteit heeft in de vacantie tiid beschikbaar voor het ge ven van bijlessen speciaal aan hen die een taak of herexamen hebben. Br. onder no. 3273 bur v. d. bl. 2T Woningruil. Aangeb. vriie ben.woning. 5 kam., woonkeuken. plaats en «schuur: centrum. Gevr. Kleiner huis m. tuin Lei den of omgeving. Br. on der no. 9173 bur. v. d. bl.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3