D. v. d. Kwaak treedt ai als wethouder Scherp Chefarine 4 Dfrrf Kef" L£UT£LGAT 'ÜéymL$TAD WOENSDAG 2 ]ULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Benoeming in Ged. Staten Vanmorgen is de heer D. van der Kwaak, wethouder van financiën te Leiden gekozen tot lid van het col lege van Gedeputeerde Staten van Zuid Holland. De functie van gedeputeerde vraagt zóveel werk, dat ongetwijfeld de heer Van der Kwaak zijn ambt van wet houder en lid van de raad voor de C.H.U. zal moeten neerleggen. Voor Leiden betekent dit een ver lies. De heer Van der Kwaak heeft zich in de ruim tien jaar, dat hij wet houder is in Leiden een kundig financier getoond, een uitstekend or ganisator en een bewindsman, die zeer duidelijk zijn ideeën in de raad kon formuleren, een prettige betoog trant had en bewondering afdwong voor zijn veelzijdige kennis van de nationale financiële vraagstukken. Onder zijn leiding gelukte het Leiden elk jaar op tijd met de begroting te komen. Hij slaagde er ook dikwijls in in een kapitaalschaarse tijd voor Lei den een gunstige lening af te slui ten. VV. ROELANDSE 25 JAAR AAN GROFSMEDERIJ Vanmorgen werd het feit herdacht dat de heer W. Roelandse, werkzaam als gloeier-harder in de smederij van de Kon. Ned. Grofsmederij 25 jaar zijn taak vervult bij genoemde ven nootschap. De directie ontving de jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote in de vergaderzaal van het hoofdkantoor waar ook chefs, procuratiehouder en vertegenwoor diger van de ondernemingsraad aan wezig waren. De directeur, ir M. C. de Jong sprak de jubilaris in harte lijke bewoordingen toe, memoreerde de verschillende taken die Roelandse in het bedrijf vervuld had. In het bijzonder trad spr. in nadere be schouwingen over .de technische vor deringen en speciaal de voortschrij dende hogere eisen die dientengevol ge aan verschillende staalsoorten ge steld worden. Hij wenste de jubilaris geluk en schonk hem als blijk van waardering een envelop met inhoud, blauw herinneringsbord, het eredi ploma van de maatschappij voor Nij verheid en Handel alsmede het daar bij behorende zilveren draaginsigne, Vervolgens boden hun gelukwens aan de heer A. Katz als bedrijfslei der en de heer P. Barendse als lid van de ondernemingsraad onder aan bieding namens de collega's van een geschenk. Tenslotte sprak de jubila ris een dankwoord en bleef men nog enige tijd genoeglijk bijeen. POTLOOD en GEEST No. 520. Horizontaal: 2. schittering, 6 bid (Lat.), 8. papegaai in Nieuw- Zeeland, 10. kleur, 12. gem. in Geld., 13. stoomschip (afk.), 14. zot, 16. staatsbedrijf (afk.), 17. zeker kaart spel, 18. familielid, 20. eind. 21. vers (afk.), 23. rivier in Duitsland, 25. plaats in Zuid-limburg, 27. zelfkant, 29. vlaktemaat, 30. staand vrouwen figuur met opgeheven armen bid dende. Verticaal: 1. deel van de onderarm, 2. bitter vocht, 3. spil van een wiel, 4. sneeuwschaats, 5. lichaamsdeel, 7. reeks, 9. telwoord, 11. wijnmaat, 12. Kagenaar en I. Langerak; Elisabeth De scheidende wethouder heeft in het politieke leven een immer stij gende carrière gekend. D. v. d. Kwaak werd op 29 juni 1906 te Zoeterwoude gebon_-1. Na de Mulo-school was hij vijf jaar werk zaam bij de Rotterdamse Bank te Leiden, vijf jaar in het hoofdbestuur van de P.T.T. te 's-Gravenhage op de afdeling hoofdboekhouding en in- ternf controle. Van 1931 tot 1946 was hij verbonden aan de sociale raad te Leiden, het laatst als dief de bureau. Hij was tevens raadslid voor de C.H.U. van 19351940 en van 1946 tot heden. Hij heeft vele functies in het Leidse leven. Wij noemen onder meer: com missaris Electriciteits Maatschappij Zuid-Holland, lid van de Raad van Beheer Gasvoorziening Zuid-Holland, Ook op geestelijk terrein bekleed hij vele ambten: lid van de synode Ned. Hervormde Kerk, president kerk voogd van de Ned. Hervormde Kerk, lid van de centrale kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente. Op politiek gebied: betuurslid van de afdeling Leiden van de C.H.U., bestuurslid van de Kamerkring Lei den van de C.H.U., lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland. Ambtshalve was de heer Van der Kwaak voorzitter van enige gemeen telijke commissies. DE HEER L, QUESTROO NU TOCH RAADSLID Door benoeming van de heer V. d. Kwaak als Gedepueerde zal de heer L. Questroo, die nummer negen op de lijst van de candidaten stond, ook in de nieuwe gemeenteraad gekozen worden. De Prot. Chr. Partij ver wierf maar acht zetels in de nieuwe raad. De heer Questroo zou dus niet meer in de raad zitting nemen. De heer S. M. Stolp wethouder te Leiden? In de kringen van de Protestant Christelijke partijen in Leiden wordt de naam van 't raadslid de heer S M. Stolp, genoemd in verband met de opvolging van de heer v. d. Kwaak als wethouder van financiën. Dezer dagen zal over deze opvolging een beslissing vallen. Het ligt voor de hand dat de heer Stolp wordt aan geduid, als 'n mogelijk candidaat Hij studeerde aan de middelbare en later aan de hogere handelsschool, legde zich daarna toe op de accoun tancy. Hij is een aantal jaren in het bedrijfslceh werkzaam geweest, en was op 26-jarige leeftijd procuratie houder. Sinds augustus 1939 bezit hij in Leiden een eigen accountancy- kantoor, in 1950 vestigde hij ook een gelijksoortig bureau in ludewater. Hij is voorzitter van de A.R. Kiesver eniging wijk IV, en tweede voorzitter van de centrale A.R. Kiesvereniging De heer Stolp is sinds 1946 lid van de gemeenteraad. 4-voudige combinatie, een wetenschappelijk succes! Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en...doen wonderenI Een belangrijke ontdekking op geneeskun dig gebied is ,,synergismus". Hiermede wordt bedoeld de wederzijdse versterking van de werking van verschillende genees middelen. De vier middelen verenigd in Chefarine „4"-elk afzonderlijk al beroemd- werken tezamen nóg beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen,f LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd voor het doet. ex. Farma cie mej. N. Hornbostel te Oegstgeest. Donderdag 3 juli a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat dr. G. Fabius, geboren te Velp en thans wonende te De Bilt, aan de Leidse Universi teit pomoveerde tot doctor in de Ge neeskunde. Zondag 6 juli a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat mr. J. J. v. Bol huis, geboren te Groningen en thans wonende te Den Haag, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap, terwijl mr. C. T. H. Hierneiss, geboren te Hee renveen en thans wonende te Leiden, op deze dag eveneens vijftig jaar ge leden aan de Leidse Universiteit in de Rechtswetenschap is gepromo veerd. Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht mej. C. M. L. v. d. Wal te Haarlem en de heren Th. B. G. J. Janse te Maastricht en N. J. v. d. Lee te Heemstede. Geslaagd voor het candidaatsexa- men A wis- en natuurkunde de heer P. L. J. Cornelissen te Wassenaar. Geslaagd voor het candidaats- examen A' wis- en natuurkunde de heer I. J. N. Oedayrajsingh Varma te Leiden. Geslaagd voor het candidaatsexa- men de heer P. C. Binsbergen te Haarlem. Geslaagd voor het candidaatsexa- men F de heren G. J. B. Corts te Leiderdorp en T. E. Hogen Esch te Leiden. Geslaagd voor het candidaatsexa- men F' wis- en natuurkunde de heer W. G. B. Huysmans te Leiden. Geslaagd voor het candidaatsexa- men I wis- en natuurkunde de heren M. van Dijk te Leiden; J. P. Engels te Leiden; J. Rupke te Reeuwijk en C. Wijnhorst te Leiden. Geslaagd voor het candidaatsexa- men J wis- en natuurkunde de heren D. J. Burkens te Leiden en H. A. de Miranda te Oegstgeest. Geslaagd voor het candidaatsexa- men K wis- en natuurkunde mej. D. Gieesn te Leiden. Geslaagd voor het doctoraalexamen scheikunde de heren J. H. isser en K. Wierda, beiden te Leiden. Geslaagd voor het doctoraalexa men naturkunde de heer L. J. Bon te Leiden. m K.A.V. BESLUIT HET SEIZOEN In het gebouw „De Hoeksteen' Levendaal 1, wordt op 10 juli a.s. de jaarlijkse slotavond van het seizoen gehouden. De animo tot het bijwo nen van deze avond is altijd zeer groot. Het is derhalve goed, zo vlug mogelijk, een plaats en de plaat sen voor vrienden en kennissen te reserveren. Het is de bedoeling, dat het pro gramma, tot het uur van aanvang een verrassing blijft. De besturen Geslaagd HBS-a r.-k. Lyceum te Leiden Geslaagd voor het eind-examen H.B.S. (A): A. van Dijk, Leiden; R. Groene- wegen, idem; P. Kempen, Aarlander- veen; J. v. d. Kooy, Wassenaar; P. de Kousemaeker, idem; L. Menken, Oegst geest; G. van Niekerk, Sassenheim; K. Paauw, Roelofarendsveen; H. Runder kamp, Wassenaar; P. Simonis, Leiden; J Smit, idem; T. v. d. Staak, Noord- wijk; H. Steenvoorde, idem; W. Ver berg. Leiden; S. Verheijen, Sassenheim; Th. Versteegen, Rijpwetering; G. v. d. Wijgert, Wassenaar en J. Zonneveld, Oegstgeest. Niemand werd afgewezen. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrina Maria, dr v. J. handel (Eng.), 15. voorzetsel, 18. over- zetvaartuig, 19. vaarwel, 21. afgele gen, 22. vlug, 24. ik (Lat.), 26. stap, 28. uitroep. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 519. Horizontaal: 1. mist, 4. bars, 8. ant, 10. bot, 11. RK. 12. dus, 14 ka, 15. reine, 17. penseel, 19. ketel, 21. uit, 23. nek, 24 sa, 25. Ida, 27. dis, 28. most, 29. porr. Verticaal: 1. mars, 2. ink, 3. St 5. A.B., 6, rok, 7. stap, 9. luister, 12. De nen, 13. Sneek. 15. rek, 16 eel, 18. ruim, 20. last, 22. ido, 24. sir, 26. as, 27. do. Johanna, dr v. W. C. Zonjee en J. A. Bouwmeester; Caroline Henrika dr v. J. M. Turk en J. A. Lek: Johannes Theodorus Maria, zn v. J. H. van der Zwet en G. J. Wesselman, Adriana Jo hanna, dr van H. van Winsen en J. T. van Leeuwen; Petronella Hendrika, dr v. C. W. de Boer en E. Paauw; Jo hannes zn v. J. Schalk en A. A. Bis schop. Overleden: A. D. C. Prins 80 jr, we duwe v. G. Zwart; H. Boot 86 jr, man F. van den Berg, 79 jr, echtgenote v. D. Teerenstra; A. den Heijer 51 jr, echtgenote van N. Dekker. MULO-EXAMENS LEIDEN. Geslaagd voor mulo A: de dames: C. M. Dieleman Leiderdorp, I. B. Abrahams Oegstgeest, H. S. den Haan Oegstgeest, T. v. d. Horst Oegstgeest, C. J. van Eijbergen, Kat wijk aan Zee. De heren: A. J. Dirk zwager Oegstgeest, C. J. Botermans Katwijk, J. M. van Egmond Sassenheim, T. Hartog, Katwijk aan Zee. Geslaagd voor B: de heren: O. C. J. D. van Bleyswijk Tierens Ver hagen, te Valkenburg, N. H. v. Leeu wen, Leiden, J. v. Kleef, Wassenaar, J. P. Wyrdeman, Leiden P. W. Bruin, Leiden, C. Metselaar, Oegstgeest, C. v. Egmond, Oegstgeest. Totaal afgewezen voor A en B 18 kandidaten. De kandidaten, achter wier naam een staat, behaalden tevens het Middenstandsdiploma. Feestavond acht jaar Koksschool Gisteravond heeft de Koksschool in Leiden in de Stadsgehoorzaal haar achtjarig bestaan gevierd met een gezellige feestavond. Vele militairen waren in de zaal verenigd. Zij wa ren in een feestelijke stemming, het geen tot uiting kwam in enthousiaste reacties op alles wat op het toneel gebeurde. De overste De Leeuw sprak een openingswoord, waarin hij gewetensvol ieder noemde, die aan het welslagen van de feestelijke her denking in de loop van de dag had bijgedragen Hij noemde in het bij zonder kapitein De Reyden, RAO- officier en adjudant Nieuwenstein, Laatstgenoemde gaat helaas het vol gend jaar wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van 60 jaar de school verlaten. Spr. bond de adjudant op het hart voor een goede vervanging te zorgen, want wat is de koksschool zonder de enthousiaste activiteit van de adju dant Nieuwenstein? Het doek ging daarna op om ruimte te geven aan het fanfarekorps van de genie te Den Bosch onder ding van de heer Von Berg, dat uit stekende muziek speelde. De show hierbij was aardig. De openingsfan fare maakte diepe indruk en dit geldt ook voor de andere nummers; er stond zelfs een mambo op het reper toire. Hierna leidde de conferencier Dick Harris enige artisten van naam in. Tony Schifferstein begeleidde kun dig aan de piano het aardig zingen de en goed acterende Weense zang duo de twee Salberti's en de goede parodist Buena de Mequita, die een serie geslaagde en kolderieke trans formaties te genieten gaf. Vooral zijn mimiek van slageren chirurg was kostelijk. Ook traden op Maria Zamorra en haar vrienden, die de jeugdige toe schouwers met opgewonden Zuid- Amerikaanse rhythmes in extase brachten. Het was een geslaagde avond, met een geslaagd slotwoord van kapitein De Reyden. De sportdag van de Leidse Koks school, gisteren in de Leidse Hout ge organiseerd, mag ook nu weer als vol komen geslaagd genoemd worden. Het was wederom prachtig weer en talrijk waren de variaties in het uitgebreide sportprogramma. Ook al werden hier geen denderende tijden gemaakt, men heeft zich kostelijk vermaakt en dit zegt genoeg. De diverse uitslagen waren: Vérspringen: 1. A. van Bruggen, 2e In. Cie. 5.19 m.; 2. H. Kuyer, 2e In. Cie. 4.98 m. Hindernisloop: 1. R. van Oyen, Verz. Cie.; 2. J. Peer, le In. Cie. Hoogspringen: 1. C. Hondel, Kader- Cie. 1.50 m.; 2. P. Bek, idem, 1.50 m. Zaklopen: 1. M. Havenaar, 2e Ind. ie.; 2. G. Aalbregt, idem. Touwtrekken: 1. Ploeg 1 (Kader-Cie.) Ploeg 4 (Vaste staf). Kussengevecht: 1. D. Sack, le Ind. ie.; 2. W. Burgers, Kader-Cie. 1500 m. hardlopen: 1. J. van Tiel, Verz. Cie. 5.0.0; 2. J. Leeuwerik, 2e Ind. Cie. 5.5.3. F. v. Dijk, Kader Cie. 5.6. 3000 m. hardlopen: 1. Vogelenzang, 2e Ind. Cie 11.28.2. v. Velzen, idem, 11.31.— 3. Houtop Kader Cie. 11.39.—. 100 meter: 1. Schluter, Verz. Cie. 12.8; 2. Sieger, Kader Cie. 12.9; 3. Ja ger, Verz. Cie. 12.9. Volleybal: 1. team onderofficieren; 2. team officieren. Na een gecostumeerde voetbalwed strijd volgde de echte finale tussen Ka der Cie2e Instr. Cie 30. Ondanks de 2e Instr. Cie het meest in de aanval was, kon het geen doelpunten maken. De Kader Cie was fortuinlijker en won met 30. De totaaluitslag werd: Kader Cie. 56 pnt.; Instr. Cie. 42 pnt.; Vaste Staf 24 punten. Onder hartelijke woorden werden dpor de inspecteur der intendance, bri gade-generaal K. D. Scheffer, de prijzen uitgereikt. van de K.A.V.-afdelingen te Leiden rekenen op een grote opkomst! Geslaagd. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde voor het candi- daatsexamen geneeskunde, tweede gedeelte, de heer J. P. Hebly te Lei den. Eveneens aan de Vrije Universi teit te Amsterdam slaagde voor het candidaatsexamen in de rechten mej. E. R. C. den Heeten, Leiden. Bouw liftschacht gegund. De Rijksgebouwendienst te 's Gra- venhage heeft het maken van een liftschacht in het Pathologisch Labo ratorium te Leiden gegund aan de firma K. Burgy te Oegstgeest voor 19.752. K.A.V.-HERENSINGEL Leden van de K.A.V., afdeling Herensingel, hielden gisteren hun jaarlijkse uitstapje. In twee auto bussen vertrokken des morgens om liegen uur bijna zeventig dames van af de parochiekerk. De tocht voerde door de mooie dorpen in de omgeving van Leiden naar Rotterdam, waar een excursie was besproken in de bierbrouwerij „De Oranjeboom". Na afloop van dit bezoek voerde de reis naar Oudenbosch, waar de .,St. Pieterskerk" bezichtigd werd, die een getrouwe nabootsing is van de Sint Pieters-basiliek in Rome. Het is jammer, dat het gebouw, dat voorkomt op de lijst van bescher- ae monumenten, zo deerlijk in ver val is geraakt. In Liesbosch werd de thee gebruikt, en na een heerlijke rit door de Brabantse dorpjes ging het op Haastrecht aan, waar het diner gereed stond. Na nog enkele uren gezellig samengeweest te zijn, werd de terugtocht naar de Sleutel stad ondernomen. De geestelijk ad viseur, kapelaan J. A. M. van Adri- chem en de koster van de parochie, f de heer J. Ouwerkerk, maakten de j ge en v. d. Plas, Oegstgeest 1.023.680 reis mee. J. J. Versteeg, Voorburg 995.000; OEGSTGEEST Notarieel examen. Voor het no tarieel examen tweede gedeelte is te 's-Gravenhage geslaagd de heer J. Holtrust te Oegstgeest. AANBESTEDING 60 WONINGEN „BUITENLUST". Hedenmorgen om 11 uur is in ho tel het Witte Huis door architect A. v. d. Heijden te Leiden namens het bestuur van de Woningbouwvereni ging „Buitenlust" in het openbaar aanbesteed: Het bouwen van 42 éta gewoningen en 18 eengezinswonin gen op terreinen, gelegen nabij de Floralaan. Er waren 13 inschrijvingen binnengekomen v»elke van hoog naar laag als volgt werden voorgelezen. H. J._Strijk, Rijpwetering 1.380.000; van Kints en Zonen, Ter Aar, 1.160.000; W. Hennipman, Leider dorp, 1.150.000; N.V. Erven Jansen, Nieuw-Vennep 1.148.960; J. W. Sui kerbuik, Breda, 1.094.000; W. v. d. Ley, Herwijnen 1.074.000; M. v. d. Bent en Zonen, Wassenaar 1.045.000 Th. Edam, Haarlem, 1.034.000; C. V. Proper, Oegstgeest 1.032.000; C. J. Strijk, Oegstgeest 1.029.000; De Lan- Gisteren brachten leden van de vereniging „Oud-Leiden" een bezoek aan de centrale bloemenveiling te Aalsmeer waar een schat van veel soortige bloemen, welke voor ver zending naar verschillende delen van de wereld in gereedheid werden ge bracht, werden bezichtigd. Vervol gens werden de schreden gericht naar enige bloemenkassen, waar op des kundige wijze voorlichting werd ge geven over de verschillende kweek- wijzen van bloemen en planten. Het voormalige stroomgemaal „de Cruquius" waarin thans door de stichting Cruquius een museum is in gericht, werd vervolgens bezocht. In het voormalige gemaal bevindt zich nog de oorspronkelijke machine waar mede de Haarlemmermeer werd drooggemalen. Veel aandacht trok een maquette, welke op overtuigende wijze aantoont i-p hoe gevaarlijke wijze een groot gedeelte van ons land ten opzichte van de zee is gelegen Op welke wijze onze bekwame wa terbouwkundige ingenieurs plannen hebben ontworpen tot bescherming van ons land tegen de zee (Delta' plan) werd door middel van teke ningen en modellen op aanschouwe lijke wijze getoond. In Heemstede bezichtigden de deel nemers de resten van het slot van Heemstede, waarvoor plannen restauratie zijn ontworpen en r< gedeeltelijk in uitvoering zijn bracht. In Haarlem werd de St. Bavo be zichtigd, enige hofjes, gangen er poorten, alsmede enige, in het mid den van de oude stad, tussen huizen gelegen, fraai aangelegde tuinen. AFSCHEID F. A. STRIJK VAN S.L.F. Gisteren nam de heer F. A. Strijk, na een diensttijd van bijna 30 jaren, afscheid van directie, chefs en colle ga's aan de Lichtfabrieken en wel wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Wegens verhindering van de di recteur der fabrieken, ir Y. Ykema, nam de heer ir H. J. G. Klinkert, hoofdingenieur aan de S.L.F., in de directiekamer de honneurs waar. De heer Klinkert wees er op, dat het bedrijf personeelsleden als de heer Strijk ongaarne ziet vertrekken. Immers, hij stond bekend als iemand met een groot verantwoordelijkheids gevoel, liefde voor zijn werk en een grote mate van plichtsvervulling. Mede namens het gemeentebestuur dankte de heer Klinkert de heer Strijk voor zijn aan het bedrijf bewe gen diensten en sprak tevens de bes te wensen uit voor de verdere toe komst. In gelijke geest sprak ook de.be- drijfschef van de centrale, de heer H. F. Barg, die steeds op aangename wij ze met de heer Strijk heeft samenge werkt. Deze spreker roemde ook het vakmansschap van de heer Strijk, een man op wie men steeds kon rekenen. Namens het personeel boden ver tegenwoordigers van de Personeels vereniging aan de S.L.F.. een herin nering aan de bij het bedrijf doorge brachte diensttijd aan. De vertrekkende functionaris dank te allen voor de sympathieke woor den en geschenken. Tevoren had het Centrale-perso neel hem op originele wijze uitgelei de gedaan, waarvoor de heer Strijk zeer erkentelijk was. Vóór fionderd jaar Uit de Leidsche Courant van Woensdag 2 July 1858. Uit Assen meldt men, als een bewijs van de prijsvermindering van het vee, ten gevolge van het gebrek aan voeder, dat iemand in het verloopen najaar eene koe heeft gekocht voor f 143, die hij op de Dieverder markt weder voor 75 heeft moeten verkoo- pen, en dat de aankooper deze koe mede uit gebrek aan voeder moetend verkoopen, op de jaar markt te Beilen daarvoor slechts f 45 heeft kunnen bedingen. firma A. Voordouw en Zoon en W. Hoogstraten, Oude Hoflaan 33, Oegst geest 985.500. De raming is niet bekendgemaakt, de gunning is aangehouden. Z0ETERW0UDE- LEIDERD0RP Wit-Gele Kruis. Als gewoonlijk was er een geringe belangstelling voor de i aar vergadering van het Wit- Gele Kruis. Toch was het een belang rijke en geen ongezellige vergadering. De voorzitter, de heer Cornelissen, sprak het openingswoord en herinner de aan het vertrek van mej. v. d. Berg, die op zo'n uitnemende wijze de eerste vijf jaren leiding had gege ven aan het consultatiebureau. Als nieuwe leider was aangezocht. Dr. Dijkstra; hij vertrouwde dat deze een goede en kundige opvolger zal zijn Mevr. v. d. Poel-Verberg gaf een keu rig verslag van de werkzaamheden over het afgelopen jaar. Dit verslag werd aangevuld met een overzicht van de eerw. zuster Germana over de wijkverpleging, de moedercursus en het consultatiebureau. De pen ningmeester, de heer Broxterman, gaf een duidelijk financieel verslag totaal aan inkomsten en uitgaven 11310,88 met een nadelig saldo van 1087,65. Namens de kascommissie bracht de heer v. Mil een gunstig verslag uit over het financieel beheer- Ter toelichting werd medegedeeld dat de nog te ontvangen subsidies vol doende waren om hel verlies te de<- ken, terwijl 1958 door mindere nood- zakeiijken uitgaven een gunstiger beeld zal geven. Als leden van de nieuw kascommissie weiden benoemd de heren Kluiters en v. Mil en de heer v. d. Voort uit Leiderdorp. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren Cornelissen en Omtzigt herkozen en in de vacature van de heer Prins werd aangewezen de heer J. Rede- geld. De rondvraag bracht verschil lende huishoudelijke zaken ter ta fel, waaruit geboren werd de benoe ming van een commissie, bestaande uit de heren v. Hofwegen, Kluiters en v. Mil, die tot taak hebben de moge lijkheid te onderzoeken om te komen tot stichting van een nieuw wijkge- bouw. ZOETERWOUDE (H R.) Oranjefeesten. Een groot avond feest is vrijdag 4 juli a.s. de inzet van de Oranjefeesten aan de Hoge Rijndijk. De zaterdag, welke geheel bestemd is voor de kinderen, begint met een grote kinderoptocht. De op stelling geschiedt op het terrein van De Jongs-machinefabrieken des mor gens te half negen uur. Na de beoor deling van de versierde voertuigen langs de Hoge Rijndijk naar het f eest- Seminarie Hageveld Eindexamen gymnasium A Voor het eindexamen gymnasium A aan het klein-seminarie Hageveld te Heemstede zijn geslaagd: P. van Boxel, Den Haag; A. Brinkman, Den Helder; P. van Dam, Amsterdam; B. Gravenmaker, Den Haag; N. Groot, Rotterdam; J. van der Helm, Delft; J. Hopman, Egmond-Binnen; A. Huntjes, Den Haag; G. de Lange, Noordwijk,- C. Langeveld, Lisse; J. Martens, Heinkenszand (Zeeland); J. Mul, Zaandam; J. van Nijenhof, Schiedam; P. Picavet, Amsterdam; J. van Ruyven, Poeldijk; Th. Vissie, Hoorn; E. Wellink, Den Haag en A. van Wijk, Zoetermeer. Geen kandi daat werd afgewezen. NOODWEER IN DIEPENHEEVI. Vanmorgen omstreeks 7 uur was het noodweer in de gemeente Diepen- heim. Er was een zware regenval, ge paard met een kort maar krachtig on weer en enkele zeer krachtige wind stoten. Het noodweer hield plus mi nus twintig minuten aan. Aan de pro vinciale weg van Diepenheim naar de Gelderse grens werden verschillende bomen ontworteld, een boerderij en kippenhokken werden zwaar bescha digd door enige van deze vallende bomen, de straten stonden in een ogenblik blank en de telefoonlijnen in een deel van de gemeente werden gestoord. em^groepen trekt de stoet onder bege leiding van trommelslagers en drum band van de Leiderdorpse Harmonie terrein. Het bekende Glippertje zorgt voor het transport van de kleintjes. Burgemeester H. J. J A Smeets zal op het feestterrein een toespraak houden Daarna volgt eon kinder zang-hulde aan het Konmgsüuis en tractatie der kinderen. In de namid- volgen de kinderspe'en. waaron der nieuwe attracties. Des avonds te 7.30 uur begint het grote avondfeest het welk besloten wordt om 11 uur met een groot vuur werk. Het Oranje-comité vertrouwt, dat de H.R. zaterdag de vlag zal uitste ken en mede zal werken om het feest te doen slagen. WOUBRUGGL WEES OP UW HOEDE Zaterdagmiddag j.l. is een beursje met 175 gulden gerold uit het mand je van een dame, die aan het winke len was in een warenhuis te Leiden. Dus dames opgelet en legt uw geld niet in het bereik van de langvingers. Ingezonden door MEVR. v. d. MEER, Wijde A 5, Woubrugge SPORT WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Vanmiddag om kwart over twaalf zijn 110 renners gestart voor de ze vende etappe van de Ronde van Frankrijk, van St. Brieucmaar Brest over 170 km. Het weer was veranderlijk en het zag er naar uit, dat de renners met regenbuien te kampen zouden krij gen. Kort na de start, in de buurt van kilometerpaal 26, zijn de Italiaan Fal- larini en de Fransman Lavigne ten val gekomen, waarbij ze drie toe schouwsters mee crokken. Lavigne werd met een open breuk van het rechter sleutelbeen in het ziekenhuis van Guingamp opgenomen. Voor hem is de tour afgelopen. Hij behoorde tot de ploeg West-zuid-west. Fallari- ni had enige minuten nodig om te be komen en ging toen het peloton ach terna. De Duitser Loeder en de Span jaard Otano, die ook bij de valpartij betrokken waren, konden onmiddel lijk weer opstappen. De drie toeschouwsters, allen be jaarde dames, kwamen, op enkele schrammen en builen na, met de schrik vrij. Bij de vliegende controles van Guin- gamps (29 km) passeerden 10 renners zonder achterstand op het tijdschema. Op kop lagen de Belg Adriaanssens, de Spanjaard Bahamontes en de re gionaal Th^min. Zij hadden één mi nuut voorsprong op het lang uitgerek te peloton, waarin zich de drager van de gele trui onze landgenoot Voor- ting en de Fransen Anquetil en Bobet bevonden. De Italiaan Falla- rini kwam 14 minuten na de leiders door. Hij was zoals gemeld betrok ken geweest bij een botsing en zelfs even opgenomen in de ambu'.ancewa- gen. Hij had even later echter de rit voortgezet. Zijn gezicht was bebloed. Later is hij toch afgestapt. De tweede renner, die ten val kwam, de Franse regionaal Levigne moest de strijd staken. Hij werd met de drie dames, die bij de valpartij licht gewond raakten, naar het zie kenhuis van Guingamps vervoerd.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2