TUSSEN BALIE Er waren weer mooie bloemen in Haarlem Haagse wethouder voor kunstzaken kreeg harde noten te kraken Van Iterson's Uw BRIL NAZIEN Wed. L Kuiper en Zoon Zuiver Wollen Dekens m e is je pe Boerss DINSDAG 1 JULI 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 Het was een boeiend gezicht, maandag in Haarlem. Vele bijgoed gewassen stonden ditmaal aangetre den en maakten ook van deze keu ring wederom een kleurig en geva rieerd schouwspel. Overdadig veel was het op het eerste gezicht niet, maar dat viel bij nader inzien toch wel mee. En wat er was kon de toets der kritiek pri ma doorstaan en er bleek weer uit dat de bollenstreek, ook buiten het seizoen van de hoofdgewassen nog heel wat te bieden en te zeggen heeft. Anemonen en ranonkels. Er was een zeer fijne gemengde collectie pioenbloemige ranonkels van P. Drost te Lisse. Grote bloemen met zeer fijne tinten, waar vooral de dames weg van zullen zijn. Daar naast stonden er een tweetal selec ties van Anemone de Caen, waarvan er een, wit met violet aan de basis vrij homogeen was, de tweede ech ter nogal gemengd met ringen en harten van diverse kleur en afme ting. Men moet er van houden, naar onze smaak halen ze echter niet bij de eenkleurigen. L. Bakker, Obdam, had eveneens een fraaie collectie pioenbloemigen, maar dan op soort. Wij bewonder den vooral de zeer fraai getinte Rosy Dream, maar ook de oranje Juweeltje, de bruine Parcifal, Cham pagne en de gele Mad. Butterfly mochten er zijn. A. Twaalfhoven, Uitgeest, zocht het in de Franse ranonkels als Ro mano, Pink Perfection, Golden Show en Yellow Beauty. De laatste kreeg het Getuigschrift van Verdienste. C v. Twuyver, eveneens uit Uit geest, ging weer een andere kant uit en liet Perzen en Turken zien, alles geselecteerd goed. Het waren de Pers. ranonkels Pink Perfection, de karmijnbonte Queen Caroline, Jaune Suprème en Mont Blanc; de Turkse Hercules en de Franse don ker karmijnrode Veronica. Nic. Flo- ris, Obdam, was er met de karmijn kleurige pioenbl. Flora en C. C. te Winkel Zn., Bennebroek, lieten nogmaals hun selectieve collectie anemonen de Caen en St. Bridged zien, waarvan ditmaal Hollandia bij zonder uitblonk door de grote bloe men. Gladiolen. Jonkman Hulsebosch, .Sassenheim, bracht de mooie zalmrode gladiolus Cupido met goed gebouwde takken naar voren. C. J. Wigchert Zn., Santpoort, lieten hun paradepaarden cpdraven n.l. de zalmkleurige Coro nation, Ruffied Sensation, Flaming Fire en de beste Lilac Perfection. Ook Tubergen, Haarlem, had in zijn zeer gevarieerde stand een gladiolus opgesteld n.l. Harlemensis Mozart, ros en roomgeel met donker karmijn merken. A. J. Turnhout, Noordwijk, bracht nogmaals Melody of Strauss en een goede scharlakenrode zaailing met witte streep op alle bloembladen. Johs. Captein, Heemstede, liet zijn 'bekende prim. Atom zien, karmijn rood met wit zoompje. Tenslotte stond er van H. J. Sal man Zn.. Noordwijk, de onver beterlijke Glad. Fire King met de onbeschrijflijk mooie kleur en beste takken. Lelies. Ook bij de lelies was veel moois te 'bewonderen. Van Til-Hartman, Hillegom had naast de reeds enkele malen getoonde elegans Hoojo, nu de oranjeachtig witte testaceum (excelsum) en de oranjegele Hanso- nii opgesteld. Ook H. C. Dijt Zn., Texel, trad met Hansonii voor het voetlicht en voorts met de marhams Jacq. S. Dijt, roomwit, bruin gespik keld, Jupiter, violetrose met geel en White Beauty. Tubergen, Haar lem, was eveneens aanwezig met Ju piter, maar ook met de lichtpaarse Kellmarsh (Kelloggii X Martagon). Een waarlijk koninklijke verschij ning was een var. van Longiflorum, ingezonden door A. J. v. d. Zwet Zn., Roelof arends veen. Grote, sneeuwwitte kelken, groen in de keel en forse robuste takken. Het neusje van de zalm op het gebied van witte lelies! Diversen. G. N. Koomen, Luttelgeest (N.O.P.), toonde nogmaals de donkere sport van Iris Imperator onder de naam Toreador. De commissie wil ze nog in de proeftuin vergelijken. G. Hom mes Zn., Heiloo, liet Holl. iris Me lody zien, wit met geel. Een vaasje Richardia (Calla) Solfatare was neergezet door A. Twaalfhoven, Uit geest, en door J. Eckhart Jr.. Uit geest, ixia Rita, geel-wit-karmijn. De inzending van C. G. Tubergen Jr., Haarlem, was wel zeer gevari eerd, de beide lelies en de gladiolus Harlemensis noemden we reeds, maar er waren ook enkele aardige collecties w.o. Brodiaea in de varië teiten lactea lilacina congesta (vio let), multiflora (violet) en lactea (wit). Voorts Bridgesii en Calif orni- ca met grote schermen en langge- steelde mauve bloemen. Ook in het sortiment Engelse irissen waren aardige verschijningen zoals de lichtblauwe Prince Albert, Delft Blue en de mooie Duke of Clarence. Mirabeau is fluweelpaars. The Giant blauw met donkere vlekken. Verder Queen of the Blues en de kakelbon te, violet gevlekte Lamartine. Prachtig anilineblauw is delphi nium Blue Mantle. Delph. Mrs. New- tor Lees is lichtblauw met violet, maar frappant was delph. Black White door de scherp getekende zwarte vlek op de witte bloemen. De inzending werd afgerond met de seringenpaarse Orchis foliosa (Maderense), Allium Ostrowskyanum sel. Tubergen, de aardige, maar tere dagbloem Culochortus venustus, roomwit, de sierlijke sneeuwwitte Ismene festalis en tenslotte Iris Ga- lesii, paars geaderd op groenwit. Explotatietekort bij het Residentie Orkest Als een man heeft gistermiddag de gemeenteraad van Den Haag zijn af keuring geuit over het beleid van de wethouder van Onderwijs en Kunst zaken, de heer J. van Zwijndrecht (PvdA) inzake de grote exploitatie tekorten bij het Residentie-orkest. De tekorten over het afgelopen drie jaar belopen 371.000 gulden. Zelfs de fractie, waarvan de heer Van Zwijndrecht deel uitmaakt, had geen goed woord meer voor het be leid van de wethouder. De woord voerder de heer D. Buys, zeide het gebrek aan controle op de uitgaven van het Residentie Orkest ten zeer ste te betreuren. De raad was veront waardigd over het feit dat de wet houder de raadsleden in het onwe tende had gelaten over de exploita tietekorten en dat nu plotseling een bedrag van bijna vier ton zal moeten bijpassen. Ontevredenheid. Uit naam van hun partij spraken mej. J. Hardeman (WD) en de he ren Th. Dresmé (KVP) en mr J. P. Hangelbroek (AR). Zij zeiden het hoogst bedenkelijk te vinden, dat de wethouder de raad, noch de commis sie voor kunstzaken in de voorgaan de jaren had ingelicht over de te korten. Ze zeiden, te beseffen, dat het be stuur van het R.O. geen blaam treft omdat het in het voorjaar van 1956 de wethouder op de hoogte bracht van een tekort van 105.000.dat er naar zijn berekening over het seizoen 19551956 zou zijn. Het bestuur heeft bij die gelegen heid voorstellen gedaan aan de wet houder om dit tekort op te vangen maar de wethouder heeft hieraan geen aandacht besteed en evenmin heeft hij de raad ingelicht. Op grond hiervan waren alle raadsfracties het erover eens dat de wethouder ernstig is tekort gescho ten. Ook de gedelegeerde van de raad i bij het Residentie Orkest, de heer A. van Velsen (PvdA) kreeg het zwaar te verduren omdat hij niets heeft gedaan. De verminderde inkomsten van het Orkest waren volgens mej. Har deman te wijten aan het feit, dat er het vorig jaar 23 concerten minder gegeven waren, omdat anders de mu sici niet aan hun vakantie toekwa men. Verhoging toegangsprijzen. In zijn antwoord erkende wethour der Van Zwijndrecht, dat het voor stel om de tekorten bij te passen eert bittere en onaangename indruk op de raad moest maken. Hiervoor ver klaarde hij, alleen verantwoordelijk te zijn. Hij zeide teveel te zijn afge gaan op rapporten van de gemeente lijke accountantsdienst. Men wil thans door verhoging van de entreeprijzen voor de concerten door het R.O. met tien procent de inkomsten van het orkest gaan ver hogen. Voorts hoopt men voor een deel van de tekorten bij het Rijk te kunnen aankloppen. De fracties waren niet tevreden met het antwoord van de wethouder. Zij vroegen om maatregelen, waar door in het vervolg soortgelijke on aangenaamheden voorkomen zouden kunnen worden. Ten slotte keurden ze toch het voorstel om een bedrag van ƒ371.000.— bescnikbaar te stel len om de exploitatietekorten teniet te doen, goed. Nieuwe C.A.O. voor schilders De Rijksbemiddellaars hebben thans in aansluiting op de nieuwe C.A.O. voor bouwvakarbeiders ook de nieuwe collectieve arbeidsovereen komsten voor schilders hun goed keuring gegeven. De nieuwe arbeidsovereenkomst gaat evenals die voor de bouwvakken in, (met terugwerkende kracht) op 16 juni 1958. De schilderslonen zijn bijna opge- Europa's hoofdstad Uit officiële bron wordt vernomen, dat de ministers van de zes E.E.G. landen vandaag in Brussel hebben be sloten een beslissing over de Europe se hoofdstad uit te stellen. Italië, waar na de algemene verkiezingen in mei nog geen nieuwe regering is gevormd, zou hierom hebben ge vraagd. Waarschijnlijk zullen de ini- nisters over veertien dagen weer bij eenkomen om een definitief besluit te nemen. Het Europese parlement heeft de vorige week, zoals gemeld, als kan didaten Brussel, Straatsburg en Mi laan voorgedragen. trokken tot eenzelfde peil als die voor de bcuwvakken. Ze liggen aan merkelijk hogar dan in de oude C.A.O. Voor de toepassing van de nieuwe C.A.O. voor schilders gelden dezelfde bepalingen als voor die voor de bouwvakken. Niettemin heeft de nieuwe arbeids overeenkomst in enkele Amster damse schildersbedrijven al tot moeilijkheden geleid. In Amsterdam kwamen gisteravond de schilders bij een om contact op te nemen over hun nieuwe contract. Men mag aan nemen, dat zij dezelfde tactiek zul len gaan toepassen als de ontevreden bouwvakarbeiders die geheel bui ten de drie bonaf:_1e vakverenigin gen om alles ondernemen, waar door zij de nieuwe arbeidsovereen komst van haar kracht kunnen be roven. Voorlopig geen verhoging van luisterbijdrage De verhoging van de luisterbijdrage met 25 van 12.naar 15.— per jaar, is uitgesteld, aldus meldt de „TeL" Hoewel reeds in januari van dit jaar door de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals werd aangekondigd, dat op 1 juli het luistergeld per maand met 25 cent zou worden ver hoogd, hebben de volgende motieven de minister doen besluiten zijn plan nen voorlopig uit te stellen: 1. de noodzakelijke doorberekening van deze 25 cent per maand in het abonnementsgeld bij de toch al nood lijdende draadomroep. 2. ernstige bezwaren van de zijde der omroeporganisaties, die een ver- 'loging nog niet noodzakelijk achten. 3. de grote omschakeling in de idministratie bij de dienst luister- en kijkgelden in Den Haag. Bovendien heeft P.T.T. zelf ten ge volge van de jongste 3 salaris verhoging voor haar ambtenaren, die de exploitatielasten met ƒ8 miljoen doet stijgen, ,een abonnement op de draadomroep met ingang xan van daag reeds met 10 cent verhoogd en gebracht van 2.50 op ƒ2.60 per maand. DR. C. A. BOUMEN LECTOR AAN THEOLOGISCHE FACULTEIT TE NIJMEGEN Dr. C. A. Bouman is door het be stuur van de St. Radboudstichting te Nijmegen benoemd tot lector aan de theologische faculteit aan de Katno- lieke Universiteit te Nijmegen, voor het geven van onderwijs in de litur gie. De heer Bouman is de samensteller var. het Groot Gebedenboek. Hij verblijft momenteel in Notre Dame, Indiana (V.S.). waa. hij aan de universiteit aldaar een reeks col lies geeft. Het is een zeldü rr.heid, aat een leek een dergelijke benoe ming krijgt. Wildeman. Een inwoner van Valkenburg stond terecht, omdat hij op 7 april op de Rijksweg no 4 te Sas senheim als een wildeman gereden had. Hoewel er geen voldoende ruim te was om in te halen, had hij, vol gens mevr. H. Akkermans uit Voor burg, met zeer grote snelheid hun auto (door haar man bestuurd) inge haald en geroepen „zorg maar dat je weg komt". Tegelijkertijd had de aan rijding plaats, waarbij grote schade was aangericht. Verdachte beweerde niets van de aanrijding gemerkt te hebben. De plv. kantonrechter mr de Koning wees verdachte erop, dat hij bij de politie als een zeer wilde rij der bekend staat. De officier van jus titie wees erop dat verdachte geen voldoende afstand had bewaard en eiste 60 boete of 20 d. h. De plv. kantonrechter mr de Koning, vond dat bij verdachte opzet in het spel was en veroordeelde tot 200 boete of 60 d. h. Geen afstand. Een inwoner uit Leiden had op 13 april rijdende met zijn motorrijwiel bij de Blauwpoorts- brug onvoldoende afstand bewaard en daarbij een scooter aangereden. En in uitspraak 40 boete of 20 d. h. Niet vrij. Een koopman uit Oegstgeest had op 20 april komende met zijn auto van de Hoge Mors weg de doorgang naar het rijwielpad Rijksweg no. 4 niet vrijgelaten met gevolg een aanrijding met een brom fiets, waardoor 48.60 schade aan de bromfiets was ontstaan, waarvan een civiele vordering werd ingesteld. De officier van justitie eiste 50 boete of 20 d. h. De plv. kantonrechter ver oordeelde verdachte tot f 40 boete of 20 d. h. met toewijzing civ. vordering tot een bedrag van 26.70. Geen inzage boeken. De hou der van een geldschieterskantoor te Oegstgeest stond terecht, omdat hij op 13 maart geweigerd had inzage van zijn boekhouding te geven. De of ficier van justitie mr. v. d. Schans die vond dat verdachte gesaboteerd had, eiste 100 boete of 25 d. h. De plv. kantonrechter mr Goudsmit veroor deelde verdachte tot 75 boete of 25 d. h. Allemaal Indonesiërs Het Indonesische parlement heeft vandaag een wetsontwerp op het staatsburgerschap goedgekeurd, waar in de bevolking van Nederlands Nieuw-Guinea als Indonesische staats burgers wordt beschouwd. De regering aanvaardde een voor stel voor het invoegen van een zins nede in het eerste artikel van het wetsontwerp, die stelt dat de Pa poea's in Westelijk Nieuw-Guinea In donesiërs zyn. In het wetsontwerp wordt voorts bepaald, dat personen, die naar het buitenland zijn gevlucht, omdat zij in de opstand waren betrokken, van het Indonesische staatsburger schap vervallen zullen worden ver klaard. Goedkeuring van dit artikel werd echter uitgesteld op verzoek van een lid van de Nahdatul Ulama. Voor de derde maal in 24 uur is in Geleen een dodelijk verkeers ongeval voorgekomen. De heer J. van der Honing bereed, met zijn echt genote op de duo van zijn scooter, de rijksweg-zuid. De band van het voor wiel sprong, waardoor beide kwamen te vallen. De heer van der Honing bleef ongedeerd, doch zijn vrouw be kwam een schedelbasisfractuur, waar aan zij kort daarop in het ziekenhuis te Sittard overleed. Lood en zink van kinderen gekocht. Een Leidenaar stond terecht omdat hij als knecht van een lompenhandel te Leiden op 7 en C mei van kinde ren lood, zink en metalen had ge kocht. De officier eiste 2 maal 75 boete of 2 maal 25 d. h. De plv. kan tonrechter mr Goudsmit die vond dat zo de diefstal in de hand wordt ge werkt veroordeelde verdachte tot 2 maal 60 boete of 2 x 25 d. h. Daarna moest zijn patroon terecht staan, om dat hij 7 en 8 mei geen register had en de inkoop niet was ingeschreven. Hier eiste de officer 2 maal 75 boete of 2 maal 25 d. h. Uitspraak: 2 maal 50 boete of 2 x 25 d. h. Een woonschip. Een veehouder uit Oud-Ade stond terecht, omdat hij zijn woonschip, dat daar niet mag lig gen, verhuurd had. Verdachte ver klaarde dat de mensen daar zo leuk woonden, en dat hij 't schip moeilijk kon verplaatsen. De officier eiste 75 boete of 25 d. h. Uitspraak conform. Dierenleed. Een arbeider uit Lei den stond terecht omdat hij op 21 april op de Herenweg te Warmond elf kalveren te Warmond in een ruimte voor 6 kalveren in een bestelauto had vervoerd, zodat de kalveren niet kon den staan, het zeer benauwd was en zo overvol, dat een der kalveren was doodgetrapt. Eis 50 boete of 20 d. h. Uitspraak 40 boete of 20 d. h. Schoolverzuim. Een Katwijker werd wegens voortdurend schoolver zuim van zijn dochtertje overeenkom stig de eis van de officier van justi tie mr v. d. Schans veroordeeld tot 50 boete of 20 d. h. Marktberichten LEIDEN, 1 juli. Vette varkens. Aanvoer 200 stuks. Notering: Zware varkens 1.671.71; lichte varkens 1.711.75; slagersvarkens 1.75 1.78; zeugen 1.501.55. Handel stroef. BODEGRAVEN, 1 juli Kaas. Aangevoerd 97 partijen. Eerste soort 1.922.02; tweede soort 1.801.91; extra 2.032.20. Handel kalm. ROTTERDAM 1 juli Vee. Aan voer 2811 stuks vee Weektotaal 4584. 245 vette koeien, 610 gebruiksvee, 235 vette kalveren, 186 graskalveren, 551 nuchtere kalveren, 87 varkens, 50 biggen, 119 paarden, 20 veulens, 691 schapen en lammeren; 17 bokken en geiten. Prijzen: vette koeien le kw. 2.95 —3.25; 2e kw. 2.90—2.85; 3e kw. 2.50—2.60; vette kalveren 2.90 3.10; 2.60—2.90; 2.20—2.30; gras kalveren 500450—300; nuchtere kalveren 786858; biggen 60 4238; slachtpaarden 2.202.00 1.80; veulens 350300250; scha pen 908070; lammeren 9580 —70; kalfkoeien 175—975—850; melkkoeien 1175—975850; vare koeien 850—750—680; vaarzen 900 —800600; pinken 625—500—400. Handel: vette koeien aanvoer ge woon, handel lui, prijzen als gisteren; vette kalveren aanvoer iets minder, handel vlug, even stijver in prijs; graskalveren aanvoer even minder, handel lui, prijzen als vorige week; nuchtere kalveren aanvoer korter, handel willig, wat hoger in prijs; biggen aanvoer iets groter, handel redelijk, goed prijshoudend; slacht paarden aanvoer als vorige week, handel stil, iets lager in prijs; veu lens aanvoer matig, handel willig, prijzen als vorige week; schapen en lammeren aanvoer iets ruimer, han del stroef, niet geheel prijshoudend; melk- en kalfkoeien aanvoer kort, handel kalm, staandj prijzen; vare koeien aanvoer l.ort, handel slepend, niet geheel prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer matig, handel flauw, prijzen ongewijzigd. VERLOVINGSRINGEN RESERVEERT nu uw tent voor het a.s. kampeersei- zoen. Bondstentenverhuur der A.N.iy.B. FRITS DE GOEDE Janvossenst. 37. tel. 20607 te koop of te huur ge vraagd in centrum van Leiden. Jnlichtingen: Assurantiekantoor c.c. Bilderdijkstraat II Leiden Tel. 24220 Fa. Gebr. v. d. Meer, tel. 26782, Hoge Riindiik 4a. Dagelijkse autodienst naar Delft en Den Haag. „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud zilver, en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den. zilveren en ve-zilver- de artikelen. Het adres: voor alle reparaties en uurwerken Steenstraat no. 16, tel. 26854. fZWegens omstandighe den te koop: nieuwe Phi lips platenspeler in blank houten koffer met Eng. patentsloten (2 snelheden) van 110.. voor 55.- en ca deau 13 gloednieuwe pla ten. P. de la Courtstr. 59. Laat ons voor onze vacan- tie nog Wij zijn vanaf 7 juli t.m. 16 juli GESLOTEN. OPTICIENS Aalmarkt 14 Leiden Wij leveren U een 100% ook geschikt om als plaid te gebruiken, 20 cm langer dan de stan- daardmaat, slechts 29.75 Leids Matrassenhuis C.Jeuster Zn Gummi zwemringen Alle maten ƒ1.69. ƒ1.98. 2.35. Prima zware kwali teit rubber met aardige de coraties. Deze zware kwa liteit koopt u voor deze prijzen alleen bij: I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. 1958 de nieuwe Solex direct leverbaar. Nog mooiei nog solider, nog krachtiger Gebr Huisman Hogewoerd 6668. Eigen financiering Tel 31292 S* Boottochten. Rondvaart over Kagerplassen. vertrek dagelijks 2 uur. Geregelde stadsrond vaarten. Vanaf maandag 7 juli naar Schip hol, afvaart 10.30 uur. te rug 6 uur. Afvaarten Beestenmarkt. Red. Gebr. Harland. Tel. 23633. 1.89.- Sporlrijwielen 1.89 - Eng. model met terugtrap rem en chroom velgen. Ook voorradig 1ste klas merkrii wielen: Rudge Joco Burgers E.N.R. Kinderrijwielen 56. Contant of in overleg. Nog enige beschadigde wasmachines 155.-.. Firma DUSOSWA Turfmarkt 2 Leiden Gevraagd: Moederhulp in gezin met 3 kinderen in Londen, leeftijd 20-22 jaar. Salaris 2.10 per week. Br. en inlichtingen: Fam. Zonderop. Tulpenstraat 19. Leiden. 3? Fa. Gebr. v. d. Meer. tel. 26782, Hoge Rijndijk 4a. Dagelijkse autodienst naar Utrecht. 7? Badminton rackets. Plastic uitvoering 69 Luxe houten uitvoering met nvlon besnaring het bekende merk ..Osasport" 1.69. Pluimbal hiervoor vanaf 10 ct Grote elastic ballen 0.98. 1 39. 1.69. I.V.A.. Haarlemmerstr 48. Nova. Noordeinde 43 Lei den *2? Plastic tuinslang 29 ct per meter, doorschijnend groen geribd plastic, ijzer- sterk en vele malen ster ker dan rubber. Heden weer zeer grote partij ont vangen!! I.V.A.. Haarlem merstr. 48, Nova. Noord- einde 43. Leiden. 3? Voor U en uw kinderen een ideaal gelegen vacan- tieoord. Moeder Koomen. Langeveld 43. Noordwij- kerhout. A.J.S. maakt nu ook een 250 c.c. motorrijwiel. Geheel compl., exl. stopl. en duosteunen. voor slechts 2495.Vraagt inl. bij Valk a.d. Haagse Schouw, Voorschoten. Goed tehuis gezocht voor drie mooie, zindelijke poesjes. Adres: Irissen- straat 13 Rijnsburg. Vaartuigen te koop Een veebok. laadruim 9 mtr; Haagse praam 8 ton: Motor Westlander 19 ton; ijzeren roeiboot: woon- 9cheepje 2 slaapkamers. GEBR. TIJSSEN Utrechtse Jaagpad t.o. 48 Leiden In gezin van 2 personen wordt gevraagd een net meisje of werkster voor 4 of 5 halve dagen per week. Bij voorkeur in de ochtenduren. Adres: Mevr. J. Timp. Crone- ste.ynkade 2. Leiden, telef. 24027. WELK wil in de morgenuren bii ons komen werken? Nas- saulaan 41. Oegstgeest. 3? Beroepskeuze? Ana- lyst(e)! Voor de Medisch- of Chemische opleiding en dokters-assistente aan de Dag- en Avondschool is le inschrijving opgengesteld! Vraagt gratis inlichtingen: Leidsche Analvsten School Riinsburgerweg 148. tel 23896 Fa. Gebr. v. d. Meer. tel. 26782. Hoge Rijndijk 4a. Stadsvervoer en expe ditie. '2? Gebruik Drietex in de wasmachine. Goedgekeurd Ned. Ver. v. Huisvrouwen 3T Nieuw is uw bed. als wij het overtrekken. In een dag gereed! 2-per- 3? Kinderfoto's? Natuur lijk: Studio Koopman. Hooigracht 96. De kinder fotografe die het kan! Drie leuke briefkaartfoto's van uw kindie vanaf f 3.75 Be spreekt U even. tel 31701 soons vanaf f 19.50. De Kleine Winst. Haarlem merstraat 51. 3? Aangeboden: beneden huis bevatt. 2 kamers, keuken, voor- en achter tuin. stenen schuur goede stand Oegstgeest: ruilen v. woning met 2 kamers. 2 slaapkamertjes. keuken: Leiden of omgeving. Br. onder no. 9164 bur. v. d. bl. 3? 3 stuks plastic bekers 29 ct. Stevige kwaliteit, mooi model. Voor op reis. bii kamperen enz Alleen met advertentie 3 stuks samen 29 ct Geldig tot 6 iuli. I.V.A.. Haarlemmer straat 48. Nova. Noordein de 43. Leiden. *2* Rijwielen. Prima meis jesrijwiel. leeftijd 912 ir: tevens klein model heren rijwiel en een damesrij- wiel met licht en slot. Alle in staat van nieuw. Leven daal 47. hoek Oranjeboom straat. Leiden. 3? Fraaie kastjes, tafels en dressoirs, spiralen, gas- radiator. bad. pracht se cretaire. grote kloosterta fel. 2-pers. 3-delig bed met schuimrubber gevuld, is als nieuw. 3 stel pracht pluche gordijnen. In- en verkoop. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D. tel. 23261. 3? Kamerbiljart, compleet ..Pérfecto" roodpunt bal len. Simonis laken, qeuen- reparatie met ivoor voor precisiewerk. I. Pardon, tel. 31961. Leiden. Drift straat 5. Gevraagd ette Winkeljuffrouw voor de vleesw. afdeling, bij Firma v. Dijk en Mo lenaar. Hogewoerd 39. Leiden. 2Wordt gevraagd een flinke werkster voor 4 ochtenden p. week. Mevr. Plouvier. Lorentzkade 24. 2* Er bieden zich aan: twee meisjes voor de avonduren. Br aan agent van de Leidse Courant te Hoogmade. T Bieden zich aan: twee jongens 2e en 3e gym. voor passend werk in juli. Tel. 30624. 3T Aangeb. ijzeren motor bootje met kajuit (moet iets opgeknapt worden) 450.-; trouwjapon 40.-: olievat met kraan en schraag, inh. 200 liter 18.-: oud houten kuikenhok 5.-: bandrecorder 225.-. Inl. dinsdag 67 u. tel. 26501. Leiden. 3T Woensdagmarkt. Lange interlock herenonderbroe ken 5-6-7. 2.49: biinassen- de borstrokken 2.25: he renflanellen van 4.98 nu 3.49: grote damesonderiur- ken 2.98; grote baddoeken 1.98. Hoek Stadhuisplein. Japie. 3? Woensdagmarkt. He- rensinglets 5-6-7 1.49: bij passende sportbroeken 1.25: witte katoenen, da mesonderjurken met 20 cm broderiestrook. tot 50 3.98. Leuke kinderonder- iurkjes en pettv-coats. Hoek Stadhuisplein. Japie Gevraagd per 1 augustus Cerout. Bekend met ziekenfonds- admin. tel. 26675 of brie ven onder no. 3239 bur. v. d. blad. "S1 Gevraagd 1 augustus r.et meisje voor de winkel. Foto Pijl, Haarlemmerstr. 108. Leiden. Hulp in de huishouding gevraagd voor 1 a 2 dagen per week of enkele halve dagen. Hoge Rijndijk 36. Zoeterwoude. S* Fa. Gebr. v. d. Meer. tel. 26782, Hoge Rijndijk 4a. Dagelijkse autodienst naar Utrecht. Overijssel en Gelderland. 'S' Te koop: Raleigh heren sportfiets met handrem men en 3 versnellingen, als nieuw 170.-. Mirakel- steeg 10. 3? Wat kost hetbed denreparatie! 1-pers. v.a. 18.50. 2-pers. v.a. 24.90 met damast. Desgewenst in één dag gereed. De 3 Eenen. Haarl.straat 111 tel. 23867. Leiden Peenzaad. Aangeboden 4V2 kg Peenzaad Amster damse pracht soort voor waspeen oogst 1956 kiem- kracht volgens rapport N.A.K.G. 35% a f8- per kg. Br. onder no. 3234 bur. v. d. blad. 1. Opruiming. Nieuwe prima grijze damesfiets, iets geschonden. 175.-. Di verse emaille pannen, em mers en afwasteiltjes —25%. Ook nog zeer vele spotkoopjes. Zie dagelijks nieuwe koopjes in etalage. Bernard Schulte. Voorhout tel. 02532—7306. 225% korting op één- paards maaimachine. eni ge enkele-truffeis voor tulpen en narcissen, rol- schoffels. houten kruiwa gens. snotkokers, narcis- sengraven. palingfuiken, houten hooiharken bollen- zeven. Bernard Schulte. Voorhout, tel. 02532—7306. ■PW» pak slaolie, grote fles v. 119 NU suiker, groot kilopak Zelfw. wasmiddel OZIL, 2 pak HUISHOUDZEEP, pak 10 grote stukk. speculaas, 500 gramspak, NU beschuit. 2 grote rollen, nu margarine. allerfijnste, vermicelli, groot 500 gramspak ontbijtkoek, 2 flinke stukken goudse moppen koopje. 250 «?ram babbelaai. ook gekleurd. 200 gram holl. br. bonen nu 500 gram LAVEjmoEL badzeep, groot stuk voor RUND VET. pak 500 gram AAN DE CASSA S pudding met gratis glas CO Nu 2 pak J7 ADVERTEREN DOET VERKOPEN

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3