Knipperbollen Blauwpoortsbrug zijn officieel een kopje kleiner gemaakt Rembrandtprijs géén aanmoediging maar waardering voor kunstenaar Leidse raad vergaderde Scherp Raad besloot toestand maar te laten zo zij is In nabije toekomst oplossing verwacht van terrein-probleem DINSDAG 1 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Drie jubilarissen bij N.V. De Sleutels Vanmorgen werd bij meelfabriek „De Sleutels" NV. v.h. De Koster en Co. het 25-jprig jubielum gevierd van de heren J. Beekman, ondermole naar, Jac. Ouwerkerk ondermole naar en Chr. van Trommelen, chef molenaar. Zij werden met de auto van huis gehaald en vervolgens door de directeur, de heer H. J. de Koster, op zijn kantoor ontvangen en met waarderende woorden toegesproken. Zij ontvingen een enveloppe met inhQud. In de recreatiezaal werd de huli- ging voortgezet en hier voerde de heer De Koster namens de maat schappij van handel en nijverheid het woord. De andere directeur de heer F. K. T. Beukema toe Water, sprak van de verdiensten van de drie jubi larissen en dankte hen voor de trou we dienst en toewijding. De heer F. Sanders, procuratiehouder, sprak na mens de staf, het kantoor, laborato rium, bakkerij en reizigerspersoneel en schonk hun manden met gruit ei de dames bloemen. Namens het fa- briekspersoneel sprak de heer P. Veerman, en namens de personeels vereniging M.D.S. de heer J. C. Mat- taar, die eveneens blijken van waar dering overhandigde. De heer Van Trommelen sprak dankwoorden mens de drie feestelingen. Vreemde vrucht aan Stationsweg-boom Bij de rijwielstalling „Cito" van de gebr. Van der Meel aan de Stations weg streek, na veel zwervens en vliegens, een bijenzwerm neer. De zwerm hing als een enorme noot aan een boomtak. De gemeente-reiniging heeft er een van haar opzichters heengezonden, die na overleg met een Leidse imker de vreemde vrucht geplukt heeft. Aan het begin van de raadszitting tc Leiden gistermiddag zijn de ge loofsbrieven van het nieuwe raads lid de heer C. Baart onderzocht en in orde bevonden. De heer Baart treedt in de plaats van de heer Van de Burgh, die als lid van de fractie van de Parjij van de Arbeid heeft bedankt. Als eerste agendapunten werden de POTLOOD en GEEST" No. 519. Horizontaal: 1. nevel, nors, 8. voorvoegsel, 10. platvis, 11. godsdienst (afk.), 12. bijwoord, 14. dam langs een water, 15. zuivere, 17. schilderskwastje, 19. metalen vaat werk, 21. look, 23. achterdeel van de hals, 24. welaan, 25. meisjesnaam, 27. spijstafel, 28. druivensap, 29. wijn soor. Verticaal: 1. een der buitenplane ten, 2. opening ener fuik, 3. sint (afk.). 5. de gouden bul (afk. Lat.), 6. kle dingstuk, 7. pas, 9. glans, 12. Euro peanen, 13. gem. in Friesland, 15. lat werk, 16. bastaarduitgang, 18. deel van een schip, 20. vracht, 22. wereld taal, 24. mijnheer (Eng.), 26. Rom. munt, 27. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 518. Horizontaal: 1. Grave, 5. beo, 8% kant, 10. om, 11. la, 13. lies, 15. Rg, 17. gelag, 19. park, 21. Nora, 22. akant, 24. km, 25. maar, 27. eg, 29. mi, 31. peen, 33. aak, 34. Liszt. Verticaal: 1. gal, 2. A.K., 3. val, 4. enig, 6. e.o., 7. omega, 9. teen, 12. arak, 14. slok, 16. gram 18. arme, 19. Palma, 20. knap, 23. tael, 26. rei, 28. gat, 30. ia, 32. N.S. 1 geldleningen van 200.000, 400.000 en 430.000 behandeld. De raad ging hiermee accoord. De bedryfstechnische school heeft enige bouwkundige voorzieningen no dig. Het tweede leerjaar zal n.l. worden gevormd. De heer Van Iter- son (Pr. Chr.) betoogde, dat men dit van te voren toch geweten heeft. De wethouder zei, dat de toevloed van leerlingen groter was geweest dan in de bouwkundige voorzienin gen aan deze school was berekend. De kosten zijn geraamd op 40.000. Rembrandtprijs. Over de Rembrandtprijs is vroeger al het een en ander te doen geweest. Er is géén tentoonstelling geweest voorafgaand aan het toekennen van de prijs van ƒ5000, hoewel dit oor spronkelijk de bedoeling is geweest. De heer Woudstra (Pr. Chr.) maak te bezwaar dat b. en w. afgeweken zijn buiten voorkenis aan de raad. De motieven die b. en w. in het preadvies gaven vocht hij aan. De prijs moest een internationale aan gelegenheid zijn, hij heeft er vrede mee dat nu slechts Nederland arties ten aan bod komen. De burgerij zal echter veel belangstelling hebben voor een tentoonstelling waarop 5000 door een inzender te verdie- valt. Nu wordt zo maar een prijs uitgeloofd en achteraf een expositie gehouden. De spanning is er af. Wethouder Van Schaik hield de juistheid van het advies van de jury voor. Het geldt hier een uitzonder lijke prijsvraag, géén aanmoedigings prijs. Er zyn elf van zulke prijzen in Nederland. Men heeft nu eens iets anders gewild. De juryleden zijn des kundig en op de hoogte van het ouvre van vele Nederlandse kunste naars. Men heeft een grote kans waardering te tonen voor een bijzon dere kunstenaar. De heer Woudstra zei, dat de prijs van 4000 op 5000 was gebracht in de verwachting dat nu ook rijpere kunstenaars er aan zouden meedoen. Hij hoopte later nog eens op deze zaak terug te komen. Bestedingsbeperking. By het voorstel tot inrichten tot jeugdhuis van het fabrieksgebouw Warmonderweg 18 brachten de he ren Pina dank aan het college. In het advies van de directeur van ge meentewerken had hij gelezen dat deze chrijft over de bestedingsbeper king en zegt dat de uitgaven van het bedrag ad. 6000 met het oo hierop niet verantwoord is. De directeur was om een technisch advies gevraagd; het gaat niet aan Weg laten. De heer Woudstra (Pr. Chr.) noem de eveneens het rapport onduidellijk. Hij voelt er het meest voor om de knipperbollen maar helemaal weg te laten. Het is wel zonde van de instal latie, die men reeds J^eeft aange bracht. De heer Kortmann (KVP) sprak van „een onbevredigend rapport" In het algemeen is men in krin gen van verkeersdeskundigen niet enthousiast over het resultaat van de knipperbollen, er gebeuren ongeluk ken mee. De oranje bol bijv. is bij daglicht niet te zien. Het geeft de voetgangers echter een gevoel van veiligheid, die er niet is, zij trekken het gevaar naar zich toe. Als dit de aangewezen plek is voor de voet gangers om over te steken (rechts van de Blauwpoortsbrug) dan moet men de zaak maar zo laten, maar dan zonder knipperbollen. De voorzitter wees er de heer Ha gen op, dat de raad, die ene motie om preadvies in handen van b. en w. besloten zitting. De Leidse raad heeft gistermiddag vonnis geveld over de knipperbollen- in-spe voor de Haarlemmerstraat, rechts van de Blauwpoortsbrug: de bollen zullen geheel moeten verdwij nen. Zij zijn er ook nog wel niet ge weest, of liever: slechts in beginsel, afgeknot, zonder bollen, maar men vond het maar beter de toestand zo te laten, als ze was en alleen aan de linkerzijde van de Blauwpoortsbrug aan de Haarlemmerstraatkant ook een zebra-pad aan te leggen. College en raad zyn er over bezig geweest of het een prestige-kwestie was of niet het college bij monde van de voorzitter vond van niet, eni ge raads leden onder wie de heer Ha- gens, (WD) die sprak namens de eerste ondertekenaar an de motie tot verplaatsing van de Knipperbol len, Drijber, vond van wel. De heer Meester (PvdA), mede ondertekenaar van de motie meende, dat zo er nog geen prestige-kwestie was deze in elk geval tijdens deze raad geboren was. Zoals bekend zijn er in een raads zitting nu ruim een half jaar geleden bezwaren geopperd tegen de voorge stelde 'plaats van de knipperbollen tussen Bostelburg rechts en Haarlem merstraat. Men vond dat de knipper bollen verder in de richting van dï Apothekersdijk geplaatst moesten worden, het verkeer-had dan tijd om de bollen te zien en af te remmen voor voetgangers. Ook andere plaat sen zoals Blauwpoortsbrug links en Steenstraat werden genoemd. Het bezwaar van het college was, dat de voetgangers toch de snelste weg zou den kiezen. Een hek voor de voetgangers tót de oversteekplaats vond zi; te gevaarlijk. De knipperbollen waren intussen geplaatst, maar zij kregen de bollen niet omdat er nog geen uitspraak was gevallen. De verkeerspolitie stond achter de plaats die reeds geprojec teerd was en een rapport van de KNAC en de ANWB dat gisteren in de Raad behandeld werd kwam tot de conclusie, dat Leiden op de omschre ven plaats maar eens een proef moest nemen. Kritiek. Dit rapport werd in de Raad danig bekritiseerd. De heer Hagens zei, dat de Raad niets wijzer is geworden; wat erin staat wist men reeds. Het rapport rept met geen woord over het gevaar voor het verkeer én voor de voetgan gers. Maar de enige plaats, die vol gens de motie »n d s volgens de raad niet voor de knipperbollen in aan merking kwam, wordt nu in dit rap port aangewezen. Van de voetgangers van wie men aanneemt, dat zij niet tot de juiste wijze van oversteken zijn te bewegen, verwacht men in het rapport wel, dat dat zij met groep jes zullen oversteken. Dit is tegen strijdig. Hij voelt niet voor het nemen Van een proef: als er ongelukken ge beuren zal men het anders proberen, maar dan is het te laat. De heer Meester (PvdA) onder schreef veel van wat de heer Hagens gezegd had. Het is echter 'n prestige kwestie geworden. Er is min of meer een belanchelijke toestand ontstaan, die zo snel mogelijk uit de wereld ge holpen moet worden. Laten b. en w. dan maar eens eeh proef nemen met de knipperbollen op deze plaats. Hij betreurt het, dat de' stem van de raad niet voldoende tot van Docos dit jaar weer behandelen, geeft nog géén uitspraak heeft ge daan. Dit is zeker geen prestige kwestie, aldus de voorzitter, men heeft lang naar het hoe en waarom van dit knipperbollenpad gezocht, het is echter een moeilijk oplosbaar probleem, hij erkent het omdat er een controverse bestaat tussen de be langen van de voetgangers en het rijverkeer. Het publiek kan opge voed worden, zolang eigen belangen niet in het geding zijn. Daar komt nog bij, dat de voetgangers steeds wordt voorgehouden, dat zij recht over moeten steken. Nu echter wor den zij volgens het voorstel van sommige raadsleden omgeleid. In het rapport komt ook duidelijk tot uiting, dat dit knipperbollenpro- bleem een moeilijke puzzel is. Zelfs zou hij liefst ook geen knipperbollen hebben, het voetgangersverkeer voor de Haarlemmerstraat wil het college echter ook ter wille zijn. Na enige repliek groeide de mening in de raad, dat het best de knipper bollen weg kunnen blijven en dat zebra's ter weerszijden van de bru^ in de richting van de Haarlemmer straat moesten komen. Op voorstel van de voorzitter werd dit uiteinde lijk bij acclamatie besloten. Na de theepauze ging de raad in Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Dingsdag 1 July 1858. Leyden. Naar men verneemt is het berigt, dat de Holl. Spoor wegmaatschappij voornemens zou zijn pleziertreinen voor den werkenden stand te doen loopen, van allen grond ontbloot. Bij het bestuur van die maatschappij werd daaraan niet gedacht. Gisterenavond is de eerste haringjager te V laar dingen aan gekomen. Reeds ten 10 ure wer den de gewone geschenken van Z.M. den Koning en de leden van het koninklijk gezin aange boden. SPORT Algemene ledenvergadering DOCOS De algemene ledenvergadering van Docos werd gisteravond gehouden. De voorzitter, de heer P. Biegstra- ten sprak in z'n openingswoord een woord van welkom tot het erelid, de heer J. de Does, die weer geheel her steld is na een verblijf in het zieken huis. In het vervolg van zijn openings speech feliciteerde spreker Docos 4 met het behaalde kampioenschap. Jamer genoeg kon de voorzitter geen verdere successen naar voren bren gen en hij sprak er z'n leedwezen overuit, dat Docos 2 na 'n eenjarig verblijf in de reserve 3e klasse KNVB wederom moest terugkeren naar de reserve le klasse LVB. Toch zag spreker vooruitgang in de groei der vereniging wan/ 19 elftallen had den in het afgelopen seizoen competitie deelgenomen. Bovendien bezit Docos nog 'n groot aantal pu pillen. De voorzitter betreurde, dat on danks grote activiteit van leiders en commissies vele spelers de training slecht of in het geheel niet bezochten en bij wedstrijden zonder bericht van verhindering verstek lieten gaan. Het lidmaatschap van een sportvereni ging is een vrijwillige verbintenis die de leden rechten geeft en plich ten oplegt, ij vond dan ook dat le den die hun vrijwillige verplichtin gen niet nakwamen zich blootstelden aan wangedrag en zag liever dat der gelijke personen maar verdwenen, ook al zou het aantal leden hierdoor teruglopen. Hulde bracht spreker aan de terreincommissie, waarbij hij spe ciaal de heer H. Alberts noemde. Te rugkomende op de degradatie van Docos 2 zag spreker vooral de oor zaak hierin gelegen, dat er bij de spelers van dit elftal de ambitie ont brak om te trainen en bovendien ook de goede geest van vriendschap en teamgeest niet aanwezig was. Vele_problemen moest het bestuur haar recht is gekomen. dat een ambtenaar zich op de stoel ten voortgezet. van de raadsleden plaatst en over verantwoording en bestedingsbeper I king gaat schrijveif. De heer Questro sloot zich hierbij aan. Wethouder Jongeleen betoogde, dat de directeur heeft willen wijzen op de toestand van het gebouw en het hoge bedrag. De voorzitter pierkte nog op, dat het college de ambtenaren destijds heeft voorgelegd, vooral de beste dingsbeperking in het oog te houden. De raad deed ;de volgende benoe mingen: De heer J. R. Zweerus, tijdelijk leraar in de wiskunde aan het Gym nasium, de heer W. P. Leenen leraar lich. oefening aan het Rembrandt- lyceum, mej. A. K. de Buck, tijdel. lerares in de klassieke talen aan dit lyceum, mevr. E. M. van Essen, on- derwijzex-es aan de openbare lagere school aan de Duivenbodestraat; mej, R. M. Behrens onderwijzeres aan de openbare lagere school aan de.Dam- laan; de heer E. de Koster, onder wijzer aan de openbare lagere school aan de Duivenbodesti-aat; de heer J. de Vries, onderwijzer aan de openb. lagere school aan de Willem de Zwij gerlaan en de heer W. Zwikker, le raar houtbewerking Gem. Bedrijfs- technische School. Eervol ontslag werd verleend aan dr. W. Wiersma, rector van het Gym nasium, idem aan d eheer W. Blok, leraar Nederlandse taal en letter kunde aan dit gymnasium, idem aan prof. dr. S. Bloembergen, leraar in de natuurlijke historie aan het Rem- brandt-Lyceum. EINDEXAMEN CHR. LYCEUM TE LEIDEN. Aan het Christelijk Lyceum te Leiden slaagden voor het eindexamen van de afdeling Gymnasium-A de heren G. J. v. Middelkoop en W. Moerenhout. Het examen wordt met 4 candida- waarbij vooral de terreinsituatie, ac- commodatie en behuizing aan de Boshuizerkade vele moeilijkheden met zich meebracht. Er is echter een nieuw aspect naar voren gekomen doordat er sinds geruime tijd bespre kingen gaande zijn met de Sport stichting. Alhoewel diverse bespre kingen met dit gemeentelijk lichaam hebben plaats gevonden en nog vele zullen volgen waarbij ook andere in stanties hun goedkeuring aan een nieuw bouwplan moeten geven kon de voorzitter toch met een zeker ge matigd optimisme de toekomst voor deze plannen tegemoetzien. Vooral de financiële zijde hiervan brengt problemen met zich mee en in de naaste toekomst zullen offers ge vraagd worden van alle leden waar bij ook een beroep zal worden ge daan op de donateurs en alle katho lieken van Leiden, die de sport in r.k. verband een warm hart toedra gen. Docos bezit een zekere rugge steun met haar Bouwfonds, dat in de loop der jaren reeds een aanzien lijk bedrag heeft bijeengegaard, maar nog lang niet toereikend ge noeg. De voorzitter haakte hieraan vast de KNVB-pool, die in het afge lopen seizoen een mooi bedrag in de verenigingskas heeft doen vloeien, waardoor de penningmeester mej een batig saldo dit seizoen kon afsluiten. Of de vereniging op deze toto kan blijven rekenen is een groot vraagte ken, daar alleen de Hoge Raad nog een beslissing kan uitspreken ten voordele van het bestaan der voet baltoto. Contributieverhoging. Daarom is contributieverhoging on vermijdelijk geworden en deze zal met het a.s. nieuwe seizoen voor alle leden ingaan. Spreker was toch ver heugd van prestaties te spreken, maar dan in de afd. Tafeltennis, die dank zij haar promotie in het ko mende seizoen in de Hoofdklasse zal uitkomen. Spreker maakt dan ook gebruik van de gelegenheid de tafel- tennisafdeling, ook aanwezig op deze vergadering, hartelijk welkom te he- ten en speciaal de voorzitter-, de heer Huijirng. Ook de inmiddels binnen gekomen ere-voorzitter, de heer A. van Schie heette hij hartelijk wel kom. Bouwcommissie. De notulen van de vorige leden vergadering werden goedgekeurd. Bij de mededelingen maakte de heer Biegstraten bekend, dat er 'n bouw commissie in het leven was 'geroe pen voor het maken en uitwerken van plannen verband houdend met 'n mogelijke verhuizing. Deze com missie bestaat uit de volgende heren G. Ouwerling, F. Hop, F. Verzuu en de leden van het dagelijks bestuur, de heren P. Biegstraaten, W. de Blauw en Jacq v. Steen. Spreker verzocht alle medewerking van de leden als door deze commissie bin nen afzienbare tijd 'n oproep zal ge daan worden voor steun in welke vorm ook. Na behandeling der jaarverslagen en financieel overzicht werd de ver gadering om goedkeuring gevraagd van de Statuten in gewijzigde vorm. Het punt, waarbij vooral aandacht werd gewijd aan de mogelijkheid als ook andere sporten in Docos te gaan beoefenen en hoe deze afdelingen van sport met behoud van hun on- afhnakelijkheid in het grote geheel kunnen worden opgenomen lokte een uitgebreide dicussie uit. Namens de ledenvergadering ver leende de heer G. Ouwerling aan het bestuur machtiging om Konink lijke Goedkeuring op de statuten aan te vragen. Verkiezing. Bij de bestuui'sverkiezing werden óe aftredende bestuursleden, de heren J. Bavelaar, C. v. Schooten J. v. Steen allen herkozen. De heer H. P. v. Oort, die zich op eigen ver zoek niet meer voor een bestuurs functie beschikbaar stelde, werd dank gebracht voor de vele werk zaamheden in het belang van Docos verricht. In de elftalcommissie werden be- r.oe mpod bestuursvoordracht de he ren M. Kikkert, W. Develingt J. Ver- plancke en W. Wanrooy, waarbij de heren Kikkert en Wanrooy zich spe ciaal zullen belasten met een toege voegd bestuurslid en een adviseren de stem van de trainer met de sa menstelling van het eerste en tweede elftal. De heer G. van Dam, die op eigen verzoek als lid van de elftal commissie was afgetreden werd door de voorzitter hartelijk bedankt voor het vele werk verricht in de afge lopen jaren. De commissie van Beroep wordt gevormd door de ereleden: de heren J. de Does, J. Post, H. Goosen, B. Alberts en A. v. Schie. De kascommissie zal worden ge vormd door de heren J. Verplancke, J. v. d. Wiel en C. de Groot. Hierna volgde de rondvraag, waar van druk gebruik werd gemaakt. De heer A. v. Schie maakte van de ge legenheid gebruik nu vele activitei ten worden ontplooid voo 'n nieuw complex, ook de activiteiten op het sportterrein, waarin ij vooral doelde opr de prestaties, worden opgevoei'd. Hij verzocht hieiwoor de dringende medewerking van de leiders, die de jeugd tot grotere prestaties moest brengen door hen feller te maken. Dit moet ook tot grotere prestaties voeren bij de hogere elftallen en ook in het belang van de vereniging zul len de recettes daardoor hoger wor den, waardoor de zorgen van de pen ningmeester verlicht kunnen wor den. Hierna sprak de voorzitter, de heer P. Biegstraaten, z'n slotwoord waarin hij alle leden opwekte tot verhoogde activiteit waardoor Docos als grote R. K. verenigL r van Lei den in sportief opzicht en organisa torisch verband 'n vereniging moge wezen, waar we trots op kunnen zijn. WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK Hedenmorgen om half elf zijn de 113 overgebleven renders gestart voor de zesde étappe van de Ronde van Frank rijk. van Caen naar Saint Brieuc, een afstand van 223 kilometer. De Belg Marcel Janssens, die reeds twee dagen met een gebroken duim in de tour rydt, heeft na 40 km. op aan raden van de dokter opgegeven. Het was een verstandig besluit van de Belgische kampioen, die een nieuwe val riskeerde. Sinds het vertrek uit Caen viel de regen nl. in stromen neer, zodat de weg gevaarlijk glad geworden was. Bij de passage van Avranches (na 97,5 kilometer) leidde een groep van 24 ren ners, op 1 minuut volgde het peloton onder aanvoering van de Fransman An- quetil. Ook de drager van de gele trui, de Fransman iauvin, bevond zich in' de grote groep. De eerste renners had den ruim 9 minxten voorsprong op het tijdschema. SANCTA VERONICA Men schrijft >ns: A.s. donderdig 3 juli is er weer gelegenheid de klaargekomen hand werken in te feveren bij de dames van het bestuurin de Vrolijcke Arke, Pieterskerkkoor:teeg 15 van half 3 tot 5 uur. Ook ligt daar weer ge noeg nieuw mderiaal gereed, liefst dubbele porties,want in augustus, de vakantiemaand, is er geen bijeen komst. Er worlt dus gerekend op een drukke op:omst. Dames, stelt het bestuur nie teleur. Tevens een woord van warme dank aan mevr.B. voor het beschik baar stellen vanhaar trapnaaimachi- ne! Deze komt goed van pas, voor het naaien var pyama's en derge lijke. Heel hartlijk dank mevr. B. voor deze goed daad. Opbrengst mjerfondscollecte De straatcollete, die vrijdagavond en zaterdagmidag jl. hier ter stede gehouden werd .en bate van het An- jerfonds-Zuid-Iolland heeft ƒ736,78 opgebracht. SCHOOL VOOt L.O. IN WOON- WAGENKiMP GEGUND. Architect G. Finsen jr., Louise de Colignylaan 27 e Oegstgeest, heeft, namens „De Stchting Woonwagen- werk Leiden" teLeiden, het bouwen van een 3 klassi'e school voor lager onderwijs, alsmde een ti'ansforma- torgebouwtje er een rioolpompkel- der aan de Haalemmerweg te Lei den gegund aan W. den Dubbelden te Oegstgeest vor ƒ70.681. ^urr-e-lïlfe Stand Geboreq: Johnna Maria Huber- tina d. van G. van Galen en T. J. P. Theunisso; Gerrit Lubertus zn van J. G. vn den Ende en J. Gerritsen; Erickzn. van D. van der Weijden en C. I. van den Broek; Robert zn. van 1 Bleijenberg en H. J. Ciere; Hendria Cornelia dr. van J. Kukler en C. Ainenburg; Herma- nus Jacobus zn.van H. J. Tuinhof de Moed en K. Ju; Johanna Su sanna Geertruidi Petronella d. van J. J. Bleij en S. lokkedee; Anthonie zn. van C. Abspel en H. Dorrepaal; Johannes Petrus Vlaria zn. van J. C. Hooijmans en M.J. van Werkhoven; Reinardus Nicolas Maria zn. van W. P. M. Goddijn erH. M. Juffermans; Goosen Hendriku zn. van G. v. Kal keren en E. M. Smits; Wilhelmina Margaretha dr. an I. v. d. Linden en H. van Leeu/en; Yvonne Elisa beth Maria dr. vn J. D. Smit en E. M. Swaan; Fïdericus Johannes Franciscus zn. vn J. C. van Duijn en M. K. GubbijBernard Martin zn. van J. H. Dougls en J. W, Battey. Gehuwd: P. P. j. Dickhoff en J. M. H. Koevoet; L Zwaan en J. Uljée. Overleden: J. an Helden 61 jaar vrouw; J. G. Piejens 77 jaar vrouw; J. E. den Hollarier 79 jaar vrouw; G. F. Vogelaar 2 jaar vrouw; A. M. Vermeulen 30 jar vrouw; D. J. M. Wortman 4 jaar dochter; G. Jager 19 jaar dochter. Agendc Leiden DINSDAS 1 JULI „St. Eloy", Adiiesavond. Gebouw v. Chr. Soc, Bekngen, Oude Singel 236, 7.308 uur iam. Oud Leiden, Etcursie naar Aals meer en Haarlen, Vertrek Garen- markt, 8.15 uur \.m. Koksschool Leken. Viering 8-jarig bestaan. Sportdag, Leidsl Hout, 9 u. tot half vyf nam., waarna variété in Stadsgehoorzaal te 8 uur nam. Opening Pilgrimfathershuisje door Z.Exc. Ph. Young, Ambassadeur der V. S. in Nederland, 15.30 uur nam. WOENSDAG 2 JULI RozenkranskruistochtSt Petrus- kerk, 7 uur nam. ZATERDAG 5 JULI Leidse Jeugd Actie. Slotavond Cur suswerk. Leids Volkshuis, Apothe kersdijk 33, 8 uur nam. De avond- en nachtdienst van de apotheken Leiden: Apotheek Zui- der, Lammenschansweg 4, tel. 23553; Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2