van lie Leidse Jeupd-tour "Tbofét LMtLGAT r r* üéytUTWM Mater Amabilisschool besloot eerste cursusjaar Eerste optreden naar buiten een onverdeeld succes Directrice meisjes-H.B.S. Leiden wordt inspectrice MAANDAG 30 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 NOORDWIJKERHOUT Vrijdagavond is op feestelijke wij ze het eerste cursusjaar van de Mater Amabilisschool in Noordwijkerhout gesloten. In de toneelzaal van de St. Bavo- stichting opende om 8 uur de heer Bob Jansen, de avond met een wel kom aan de cursisten, de ouders, vele docenten en het bestuur met haar gasten en zette in korte trekken het programma van de avond uiteen. Een groepje meisjes kwam als eer ste op het toneel om op de tonen van een mars een caroussel te lopen als inleiding op de balletgroep, die in en kele klassieke balletstanden en bewe gingen de 4 jaargetijden uitbeeldde. Na over het komen van de lente op muziek uit de Cavalleria Rusticana te hebben uitgedanst volgde 'n oogst- dans en na een uitbeelding van de herfst sloot een gchaatsenrijdersdans in de winter de jaarcyclus. Tussen de dans der jaargetijden zong een zanggroep onder leiding van hun docent, de heer Postma. De kik kercantate na de oogstdans vormde zeker een hoogtepunt in het optreden van dit groepje meisjes. Een tweetal cursisten voerde hier na een korte sketch van Ben Heuer op, waarin een dappere markies aan een charmante markiezin zijn hart aanbiedt, maar op het moment van zijn succes de vlucht neemt voor een muis. Na een correct uitgevoerd walsje door de gehele groep kreeg mej. dr G. Overling, psych, dr het woord voor een korte uiteenzetting over het doel en het werk van de Mater Amabilis- scholen. Als hoogtepunt van het program ma kwam na de pauze de toneelgroep van de school op de planken met een uitvoering van het spel van Henri Ghéon „Het Ezelsvel" naar een sprookje van Hans Andersen. Met deze uitvoering, waaraan de regisseur, de heer Bob Jansen, werke lijk kosten noch moeiten had ge spaard, verkreeg de toneelgroep een succes, waaraan het zeker nog lang i prettige herinnering zal denken. Zoals ook in de eerdere nummers waren hier costumes, grime en be lichting tot in de puntjes verzorgd en een uitermate dankbaar publiek eiste en verkreeg aan het einde een herhaling van het slotmenuet. Tussen het eerste en tweede bedrijf reikte de voorzitter van het bestuur, de heer J. P. de Jong aan de 69 cur sisten, die het eerste cursusjaar door liepen, een getuigschrift uit. Het is een verrassing, aldus de heer De Jong, te zien in welke be langstelling wij ons mogen verheu gen, nu voor de eerste maal de school van haar bestaan naar buiten blijk geeft. Wij hebben kunnen constateren, dat waar het om ging de meis jes aan ons werk hun volle aandacht schonken. Natuurlijk dringen wij er op aan, maar na dit eerste jaar met goed vertrouwen, dat de meisjes dóór zul len zetten en ook de twee volgende jaren met belangstelling zullen vol gen. Na een dankwoord aan allen, cur sisten, leidsters, docenten en mede bestuurders en niet te vergeten de instanties, die spontaan gereed ston den om te helpen zei de heer De' Jong, dat wij thans verheugd mogen zijn, deze taak ter hand te hebben genomen. Steeds opnieuw hebben wij ons er over verbaasd met hoeveel enthousiasme aan dit M. A. werk wordt gewerkt. Juist dezer dagen nam ik kennis van een brochure van prof. Buijtendijk over de zin van de vrijheid in het menselijk bestaan. Het trof mij, dat de verantwoording van prof. Buijtendijk eindigde met be langstelling te vragen voor de vor ming van de meisjes. De vorming van de meisjes acht prof. Buijtendijk van het grootste be lang voor haar toekomst in de mo derne samenleving. Het gaat er om hen voor te bereiden, zodanig, dat een gezonde ontwikkeling van haar per soonlijk verzekerd is en de beste kansen worden gegeven. Mogen dan de meisjes zich hier van bewust zijn en docenten, leidsters en ons bestuur, onder Gods zegen en KATWIJK AAN ZEE Wandeltocht. Op initiatief van V.V.V. werd zaterdagmiddag 'n wan deltocht gehouden ter gelegenheid van het eerste lustrum der wandel tochten met 's avonds een grootse pa rade voor restaurant „Marina", waar aan 's middags ongeveer 1400 deel- nemers(sters) meewandelden. Voor de te houden parade had de opstel ling plaats aan de Parklaan. Deze werd opgeluisterd door meerdere muziekkorpsen. In de stoet zagen wij de wandelsportvereniging TOP uit Noordwijk, de sportver. Katwijk aan den Rijn, de chr. gymnastiekvereni ging DWS uit Rijnsburg, DIO uit Noordwijkerhout, de gymnastiekver. Hercules, het tamboer- en pijper korps uit Katwijk, de harmonie uit Katwijk aan den Rijn, de muziek vereniging UNI uit Katwijk a. Zee, de meisjesvereniging uit Katwijk, 'n zeer lange stoet. Na de tocht door het dorp kwam men aan de Boule vard, waar voor hotel „Marina" het défilé werd afgenomen door de bur gemeester en het voltallig college van wethouders. De stoet marcheerde langs de Boulevard naar de Konin ginneweg waarhij werd ontbonden. Duizenden mensen waren op de been om de stoet en het défilé gade te slaan. Het wel gunstige weer had tot een en ander zeer veel bijgedra gen. Volgende week zal een wandel tocht en défilé te Rijnsburg plaats hebben, georganiseerd door DWS uit Rynsburg. op de voorspraak van de Beminnelij ke Moeder, de Mater Amabilis, de juiste weg vinden om dat mooie werk op de beste wijze te beehartigen. Er is nu eenmaal niet aan te ont komen, dat zo nu en dan in de lei ding van een school verwisseling plaatsvindt. Mej. Krabbe, die het eer ste jaag van het bestaan der school als hoofdleidster optrad is terecht van mening, dat de vele werkzaamheden, die deze functie met zich brengt en nog zal brengen, niet ten volle te kunnen volbrengen naast haar toch al drukke werkkring als hoofd van een kleuterschool. Voor het bijzonder moeilijke werd in het eerste cursus jaar verzet, is het bestuur haar veel dank verschuldigd en als bewijs van de grote waardering bood de voor zitter haar een volledig gevulde plan- tenstanddaard aan. Een der leerlingen overreikte de scheidende hoofdleidster namens de cursisten een boekenbon. Na het dankwoord van mej. Krab be deelde de voorzitter mede, dat ook mevr. Smitvan Mook, docente op voedkunde, gaat vertrekken. In haar plaats zal per september a.s. optre den mej. M. Brans uit Leiden. Een bijzonder dankwoord voor haar opbouwend werk in de eerste aan- vangperiode bracht de heer De Jong nog aan de diocesaan leidster van het M.A. werk, mej. A. Herr en verzocht haar een tinnen pul met bloemen als een klein blijk van de grote waarde ring, die het bestuur voor haar werk heeft, te willen aanvaarden. Rector Van Beek sloot met een dankwoord aan allen, die deze avond zo voortreffelijk hadden verzorgd. Hij vroeg zich alleen af hoe de heer Bob Jansen de prestaties van de groepen, na datgene wat vanavond voor het voetlicht is gebracht, voor de sluiting van het tweede en derde cursusjaar nog kan vergroten. Het zal bijzonder moeilijk blijken. Hoewel niet direct bedoeld als propaganda-avond, heeft de Noord wij kerhoutse Mater Amabi lisschool met dit eerste optreden een goodwill verworven, waarvan de re sultaten op de inschrijvingsavonden 2, 3 en 6 juli a.s. des avonds van 7 tot 8.30 uur in de Huishoudschool aan de Kerkstraat zeker zullen blijken. NOORDWIJK Toelage gemeentewerklieden In de vergadering van 28 nov. 1957 heeft de raad besloten tot het toe kennen van een tijdelijke toelage, ingaande 1 jan. 1958 aan de werk lieden in dienst van de gemeente, welke toelage zou variëren van 15 pet. voor de laagset groepen en 8 pet voor de hoogste groepen. Dit besluit heeft geen genade kun nen vinden bij de hoogste instanties en de raad werd aangemaand binnen een termijn van drie maanden, het betreffende besluit in te trekken, onder motivering, dat een zodanige verhoging zich niet verdraagt met het algemeen loonbeleid ten aan zien van het overheidspersoneel. Inmiddels heeft de minister een nieuw systeem van bezoldiging gean nonceerd, hetgeen gebaseerd is op de moderne loonmethodieken. Voor het rijkspersoneel is een begin gemaakt, met loonbepaling op basis van werk- classificatie, dat wil zeggen met me thodische bepaling van het functie- loon, zo nodig, met toepassing van een garantietoelage, opdat in elk ge val het huidige groepsloon behouden blijft, en voorts met toepassing van een prestatiebeloning. Hiermee nauw verband houdende is de 3 pet. overgangstoelage aan de werklieden, welke eveneens voor het gemeentepersoneel mag worden toegepast, althans wanneer de ge meente ook overgaat tot het sys teem van werkclassificatie en presta tiebeloning. Daar evenwel de omstan- ning. In de eerste helft had SJC on getwijfeld de beste papieren en drukte dit uit met 3 doelpunten, waarvan er echter 2 niet werden toe gekend. Noordwijk scoorde 1 maal, zodat de rust inging met 11 gelijke stand. In de tweede helft zat Noord- wijk er iets meer op, doch hoe er ook gewerkt werd, doelpunten bleven uit, zodat de gelijke stand 11 gehand haafd bleef. VOORSCHOTEN Uitslag verkeersexamen. Ook dit jaar is het verkeersexamen, waar aan de zesde klassen van alle lagere scholen deelnamen, weer door een groot aantal candidaten niet met goed gevolg afgelegd. Dit jaar waren er 219 deelnemers, waarvan er 83 moes ten worden afgewezen, zodat slechts 136 leerlingen slaagden, dat is onge veer 62 procent. Van de 38 procent afgewezenen heeft een groot aantal juist in de praktijk veel fouten ge maakt. Het schriftelijk werk was over het geheel genomen niet zo slecht. Verdeeld over de verschillen de scholen was de uitslag: r.k. meis jesschool 24 geslaagd, 8 afgewezen; 75 pet. geslaagd; Ds. Fortgensschool 17 geslaagd, 5 afgewezen, 77 procent geslaagd; Herv. School 23 geslaagd, 11 afgewezen, 67 pet.; r.k. jongens school 22 geslaagd, 16 afgewezen, 58 pet. geslaagd; Parkschool 33 geslaagd, 19 afgewezen, 61 pet. geslaagd; Ge reformeerde school 17 geslaagd, 24 afgewezen, 41 pet. geslaagd. WASSENAAR Padvinders-sportwedstrijden op sportveld en in zwembad Vijf Wassenaarse padvindersgroepen de Monties, de Duinverkenners, de van Wassenaer Obdamgroep, de St. Willibrordusgroep en dg Marlijn- groep en een Haagse groep, de Gouden Pijl hebben zaterdagmiddag op de sportvelden aan de Prinsenweg en in het sportfondsenbad onaerlin ge wedstrijden gehouden om het padvinders-kampioenschap 1958. Het programma omvatte hardlopen, indi vidueel zowel als estafette, touw trekken, voetballen en zwemwed strijden, eveneens individueel en es tafette. De punten die de zes groe pen op elk onderdeel van het pro gramma behaalden werden samen geteld en voor de winnende groep was een wisselbeker beschikbaar, die verleden jaar door de Marlijngroep was gewonnen. Na de hardloopwedstrijden over 60 en 80 meter en de estafettes over 4 x 60 en 4 x 80 meter hadden de Monties al een belangrijke punten voorsprong genomen. Het touwtrek ken leverde een zege op voor d< Gouden Pijl en voor de zeeverken ners van Van Wassenaer Obdam er bij het voetbaltoernooi leverde Van Wassenaer Obdam de beste prestatie en de Montie-groep de beste prestatie op een na. Hoewel op drie van de vier zwem- nummers de zeeverkenners zegevier den konden zij de eenmaal opgelo pen achterstand op de Monties niet meer inhalen. De Monties eindigden met 64 punten, Van Wassenaer Ob dam kwam op de tweede plaats met 43 punten, de Marlijngroep kwam tot 40 punten De St. Willibrordusgroep eindigde op de vierde plaats (30 pnt) de Gouden Pijl met 26 punten op de vijfde plaats en de Duinverkenners met 23 punten op de zesde plaats Namens de plaatselijke commissie reikte de heer G. Jansen aan de win nen de ploeg de wisselbeker uit, na dat hij aan de leider van de wed strijden, hopman Parlevliet en zijn medewerkers hartelijke dank be tuigd had voor hun voortreffelijke leiding van deze geslaagde sportmid- Men had enige moeite om in de groep jongelui, die ^aterdag in „Pre diker" bijeenkwamen de renners karavaan van de week te herkennen. Zondags pak, gekamde haren en schone gezichten maakten hen ge woon onherkenbaar. Alleen de fiet sen, waarop ze arriveerden, wezen op „racen". Vol verwachting werd de tafel met de prijzen bekeken en ieder voor zich maakte reeds een keus uit de étalage. Want, al waren de berichten niet zo gunstig geweest in de werk, de tour- leiding was er ook dit jaar weer in geslaagd voor iedereen een prijsje te bemachtigen. Kleinere fietsattributen als vlag getjes, bellen, sierstangen, gingen naar de renners, die met minder suc ces, dit jaar gereden hadden. De Tour-leiding sprak hierbij ook voor deze renners haar bewondering uit, voor him volhouden. Speciaal de jongelui van de Lage-Morsploeg, die voor het eerst meededen, kregen een pluim voor hun sportieve wijze van optreden, ook toen alles niet zo goed ging als men gehoopt had. J. Winters, die vorig jaar zevende was, eindigde nu door pech achter volgd op de voorlaatste plaats, kreeg ook een speciale vermelding. De Tour-leiding was van mening, dat deze vyfde tour, zich juist hierin heeft onderscheiden, dat vele jongens zich ook bij 'n tegenvaller niet uit het veld lieten slaan. De prijzen werden in omgekeerde LISSE Geboren: Jacobus H. J. z. van J. M. v. Diest en Th. J. M. Otto. Hen- ricus D .L., z v. L. J. A. Persoon en A. M. Stokman Thomas H., z. v. A. Meeuwissen en M. J. Otto. Gerardus volgorde uitgereikt en dit bracht ook deze avond een gezellige spanning. Ze werden hoe langer hoe mooier. Voor de twee derde prijswinnaars waren er medailles, J. Turk en F. d. Broek mochten die in ontvangst nemen. Frans mocht er later nog een halen bij de uitreiki»*c van de ploeg- prijzen. De tweede prijzen, lauwertakken waren voor J. Deurman en F. Lee mans, die hiermee beide een bijzon dere prestatie leverden. Deurman reed n.l. voor de eerste keer mede en F. Leemans was evenals F. v. d. Broek de eerste avond gevallen en moest zich dus van de onderste naar deze ereplaats werken. A. Kloosterman en F. Brittijn kregen iede. een bekertje en hun gele en groene trui voer hun prachtige overwinningen. Hierna werden de v. Zijp-wisselbek^r met de vijf bijbehorende medailles aan de rappe Levendaalploeg overhandigd. De jongelui kwamen niet uitgekeken op deze fraaie beker. Plan-Noord kreeg de „Tramme land" wisselbeker reeds voor d tweede maal. Daarom kregen zij de opdracht mede ook volgend jaar voor een stevige nieuwe ploeg te zorgen. Ook voor de Noordwij kers als tweede en Zoeterwoude als derde in het A- klassement was er nog een verras sing. De fietsers Levendaal B, de tweede uit het B-klassement rijden voortaan allen met de,Union-vlag op hun fiets. Namens ploegleiders en jongelui dankte de heer v. Leeuwen de tour leiders voor al hun werx om deze tour te doen slagen. Agenda Leiden MAANDAG 30 JUNI Club de Limetz. Repetities voor Duindam. Marcel A., z. v. H. J. F. L. Martens en M. O. C. Nijssen. Ondertrouwd: A. Tempel, Sassen - heim en A. Blanken. A. C. Geerlings en M. C. Bliek, Haarlemmermeer. Getrouwd: J. H. G. Achtereekte, Deventer en M. L. W. Degger. A. A. P. Hoogervorst, Vinkeveen, en M. P. Duivznvorde. A. Ph. Addeson, Schie dam, en G. Imanse. Chr. Scheel, Am sterdam, en J. B. Huis. Overleden: Cornelia D. v. Viersen - 66 j. Willempje v. d. Ree, w,d. v. A. d.gheden, waarin de gemeenten ver-ReJ!erkerk 79Jj. keren, verschillen van die waarin het rijk verkeert en ook onderling ver schillen aanwezig zijn, wordt goed gevonden, dat de gemeentebesturen toch overgaan tot toekenning van de toeslag, indien de raad besluit om zo mogelijk vóór of op 1 januari 1961 P., z. v. G. P. v. d. Zwet en C. J. zang, volksdans, toneel etc., St. An toniusclubhuis, 8 uur nam. Koksschool Leiden. Viering 8-jarig bestaan. Concert en taptoe door K. G., Binnenplaats Doelenkazerne, 8.159 uur nam. LEIDSCHENDAM Geboren: Johannes T. M. z. van H. A. J. Lelieveld en C. C. M. Roe leven. Cornelia M. J. d. van P. J. van Rijn en W. M. M. van der Zijden. invoering van de werkclassificatie j Apollonia A. M. d. van P. Jansen en en prestatiebeloning over te gaan en<j. L. A. van Wissen. Martinus N. M. hiervoor concrete voorbereidende z. van T. M. Turkenburg en C. E. maatregelen worden getroffen j Bakker. Eduard J. S. M. z. van C. J. Indien een dergelijk besluit vóór van der Kooy en J. M. Romijn. of op 1 januari 1959 wordt genomen, Ondertrouwd: Jacobus Vogelaar bestaat tegen de toekenning van de toeslag per 1 april geen bezwaar. In verband hiermede stellen b. en w. de raad voor: 1. Te besluiten tot intrekking van het raadsbesluit van 28 nov. 1957, in zake toekenning ingaande 1 jan. 1957 van een tijdelijke toelage aan de werklieden in dienst van de ge en Maria H. Groeneweg. Johannes W. M. den Dubbelden te Oegst- geest en Clasina M. T. L. Granne- man; Alejandro A. F. van der Gaag te Den Haag en Sylvia Barre. Getrouwd: Cornelis G. van Wissen en Catharina W. Disseldorp. Johan nes T. van Houten en Adriana P. M. van der Zalm. meente Noordwijk. Het behoeft geen Overleden: Dorothea S. Koppel 69 j. betoog, dat b. en w. ongaarne tot dit weduwe van E. J. Hannig. voorstel overgaan, doch de mogelijk- heden, welke zich vermoedelijk zul len voordoen en de toekenning van een toeslag per 1 april 1958, hebben b. en w. tot dit advies doen beslui ten. 2. Aan het Bureau Personeelsbe heer en Organisatie der Vereniging van Nederlandse Gemeenten opdracht te verlenen tot de voorbereiding van de moderne loonmethodieken. 3. Te besluiten tot toekenning van een tijdelijke toeslag van 3 pet aan de werklieden in dienst der gemeen te, zulks met ingang van 1 april 1958. NoordwijkS.J.C. 11 Onder ideale weersomstandigheden had za terdagavond voor de nederlaagwed strijden de ontmoeting plaats Noord wijkSJC. Zoals gewoonlijk trok de- WASSENAAR Geboren: Theodora Maria Adria na d. v. van Veen en A. C. M. Wil- lemse; Wubbe Alexander z. v. W. Brouwer en A. Reyerse; Jacobus z. v. W. A. Huisman en E. H. W. Si mons; Adriana Cornelia d. v. G. v. Ede en D. de Graaff. Ondertrouwd: A. G. S. van Rams- horst (Leiden) en A. du Celliée Mul ler. A. van Egmond en L. C. van Rijn ('s-Hage). Gehuwd: J. C. van der Holst en C. C. Compier; M. J. J. van der Drift en J. E. Beijersbergen; D. L. Holster en C. E. Kardol. Overleden: K. J de Rooy 93 j.; J. de ries 70 j.; A. Brouwer 67 j.; C. J. Martyn 18 j; ('s-Hage); J. W. B. ze derby veel belangstelling en span-1 Meinesz 83 j.; H. J. Marks l J. DINSDAG 1 JULI „St. Eloy", Adviesavond. Gebouw v. Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236, 7.308 uur nam. Oud Leiden, Excursie naar Aals meer en Haarlem. Vertrek Garen- yiarkt, 8.15 uur v.m. Koksschool Leiden. Viering 8-jarig bestaan. Sportdag, Leidse Hout, 9 u. tot half vijf nam., waarna variété in Stadsgehoorzaal te 8 uur nam. Opening Pilgrimfathershuisje door Z.Exc. Ph. Young, Ambassadeur der V. S. in Nederland, 15.30 uur nam. WOENSDAG 2 JULI Rozenkranskruistocht: St Petrus kerk, 7 uur nam. ZATERDAG 5 JULI Leidse Jeugd Actie. Slotavond Cur suswerk. Leids Volkshuis, Apothe- kersdijk 33, 8 uur nam. De avond- en nachtdienst van de apotheken Leiden: Apotheek Zui- der, Lammenschansweg 4, tel. 23553; Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie, V. d. Werffpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksprentenkabinet 'Kloksteeg 25) tentoonstelling van etsen van A. J Veldhoen. Werkdagen 25 uur nam. (t/m 5 juli). BIOSCOPEN. De films in de week van 27 juni tot 4 juli zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Het rijk van de zon", 14 jaar. Lido: „Bommenwerper B-52", 14 jaar. Luxor: „Storm over Perzië", 14 j. Trianon: „The bridge on the river Kwai", 14 jaar. Rex: „Het complot der minder jarigen", volwassenen. m Een paar mannen, die gisteren klaarblijkelijk te diep in het glaasje gekeken hadden bij een bëzoek aan een café in de Hartesteeg, konden geen glas meer zien. Daarom gooiden ze de grote spiegelruit van het café in en zetten het toen de woeden de eigenaar buiten verscheen op een lopen. Een automobilist was de eerste, die de achtervolging inzette maar in de wirwar van steegjes, die de boosdoeners kozen, verloor hy hen uit het gezicht. Op aanwijzing van de gramstorige caféhouder, heeft de politie hen evenwel aangehouden. K.A.V.-Herensingel De dames, die zich opgegeven heb ben voor het uitstapje dat morgen, dinsdag 1 juli, gehouden wordt, wor den eraan herinnerd, dat de bussen om half negen precies vertrekken vanaf de parochiekerk aan de Heren singel. Meisje aangereden De 10-jarige Ria Bruin is zater dag jl. op het Levendaal, waar zij ook woont, om half zeven door een fietser aangereden. Zij reed op de straat met haar autoped en ter hoog te van de St. Jorissteeg volgde een aanrijding met het gevolg, dat zij viel en met een gebroken linker onderbeen naar het Academisch zie kenhuis gebracht moest worden. Leiden naar Beauraing 120 kilometer van Brussel ligt een klein plaatsje van plm. 2400 inwoners, dat zonder de wonderbare feiten van 19321933 door niets de aandacht van de wereld tot zich ge trokken zou hebben. Een kwartier van het station op het einde van de Kerkstraat belem mert een grote stenen brug het uit zicht. Vóór dit viaduct rechts bevindt zich een tuin, waar Maria meer dan 30 maal is verschenen aan 5 kinde ren van deze gemeente. Stralend van licht, het hoofd met lichtstralen ge kroond, moederlijk een gouden hart tonend, en toch majesteitelijk, zo is de verschijning van deze Dame. Ma ria heeft gesproken tot deze kinde ren en dus tot de wereld, tot ons: „Bidt veel, ik zal de zondaars beke ren. Ik ben de Onbevlekte Maagd. Offer U voor me op. Ik wil, dat men hier ter bedevaart kome". De verschijning van Maria viert de Kerk op 22 augustus, het feest van Maria's Onbevlekte Hart. Leiden zal ook dit jaar weer ter bedevaart naar Beauraing trekken en wel van zaterdag 26 juli tot maan dag 28 juli a.s. Ook deze bedevaart zou voor U de uitdrukking kunnen zijn van Uw vertrouwen en liefde tot Uw Hemelse Moeder. Zii wil ook in Beauraing vereerd worden. Deze bedevaart moge Uw kinderlijke liefde ot de Moeder met het Gouden Hart weer vernieuwen. De kosten zijn helaas aan de hoge kant 70. Dit schijnt momenteel niet anders te kunnen. Daar staat tegen over, dat U voor niets hoeft te zor gen, en dit is van belang om deze bedevaart voor U te doen slagen; U kunt zich bii ondergetekende 0D«?e- ven, doch ook bij Frans Juffermans, Haagweg 57, of de heer Devilee, Gas- straat 70. Moge deze oproep by velen gehoor vinden. kapelaan DE JONG. Vragen over molen Kanaalweg Leiden Het Leids raadslid, de heer H. M. J. W. J. Kortmann (KVP), heeft aan b. en w. vragen gesteld over het val van de molen aan de Kanaalweg. Hij vraagt: indien het waar is, dat de betreffende molen met ondergang wordt bedreigd, dienen dan niet on verwijld stappen gedaan te worden bij Gedeputeerde Staten om het slo- pingsproces te stuiten. Tevens vraagt hij of het geen aan beveling verdient een onderzoek in te stellen naar de toestand van de overige cultuurmonumenten in Lei den. Mejuffrouw H. van der Vliet, direc trice van de gemeentelijke H.B.S. voor meisjes te Leiden, is met ingang van 1 september 1959 benoemd tot in spectrice van het gymnasiaal en mid delbaar onderwijs, in verband met het feit, dat op die datum de tegen woordige inspecteur de heer A. Bar- tels de rijksdienst met pensioen zal verlaten. Mejuffrouw van der Vliet werd ge boren op 2 juli 1914 te Sn°ek. Na het behalen van haar doctoraal examen Engelse tal en letterkunde was zij vanaf 1940 tot 1942 achtereenvolgens lerares aan de gymnasia en lycea te Apeldoorn, Bussum, Utrecht en Tiel. Tot 1954 was zij lerares aan de ge meentelijk H.B.S. voor meisjes te Arnhem. Openluchtconcert Nieuw Leven geeft dinsdagavond van 8 uur af een concert in het Van der Werffpark. Jaarvergadering „Docos" De leden van de R.K.S.V. Docos, af deling voetbal, worden er aan her innerd, dat hedenavond om 7.30 u. in het Leonardushuis, Haagweg 14, Leiden, de jaarlijkse algemene leden vergadering zal worden gehouden. De daarvoor in aanmerking komende leden worden verzocht tijdig aanwe zig te zijn. AANBESTEDING VERBOUWING ACADEMISCH ZIEKENHUIS De Rijksgebouwendienst te Den Haag, heeft het verbouwen van de zolderverdieping van het gebouw voor keel-, neus- en oorheelkunde van het Academisch Ziekenhuis te Leiden onder architectuur van het architectenbureau J. Jonkman, P. v. Dorp en E. H. K. J. van Wyks, Pie terskerkhof te Leiden, openbaar aan besteed. Er waren 37 inschrijvers waarvan de 5 laagsten: J. van Riet, Leiden f 90.400; K. Burgy, Oegst geest f 88.160; c.v. Wolterbeek en Van Dorp, Rotterdam f 85.400; M. v. d. Bent en Zn., Wassenaar f 82.900; J. G. Mak, Rotterdam f 81.600. De gunning is aangehouden. Stand Geboren: Martina Aagje Neeltje dr v. D. Hazenoot en A. Rovers. Ka rin dr van W. J. J. Polane en E. Hol le. Floris Peter zn van W. H. Winkel man en E. M. van 't Hooft. Gerardus Petrus Hendricus Maria zn van P. G. van Leeuwen en M. Kamps Adrianus Nicolaas Johannes zn van A. Witte- man en F. H. Bouwmeester. Carel Paulus zn van K. P. Petersen en P. A. van der Lee. Aria dr van B. A. Krijgsman en D. J. den Hollander. Hendrik Johannes zn van H. Been hakker en T. Koote. Martin zn van J. van Keulen en C. van der Vegte. Mario zn van W. J. Smit en C. Schouten. Hermina Maria Catharina dr van G. J. Streeder on C. M. G. Nieuwenhuizen. Maria Helena Wil- helmina dr van H. Boot en C. M. Pet. Doenardus zn van D. Klein en E. Hillebrand. Wilhelmina Jacoba Ma ria dr van A. J. Snaar en E. A. Schoone. Dora Dina dr van J. C. van Stam en J. Brander. Sijbrand An- dries zn van J. M. Beaumond en G. F. Oord. Ondertrouwd: J. H. M. Donders en M. Chaudron. T. T. Visser en M. Sier. N. J. den Hoed en J. W Hane- kamp. A. van Soest en J. Holswilder. W. C. Bitter en L. van de Wijngaard. H. G. Steenhuis en P. G. Reinders. J. C. Dorrepaal en H. M. de Hooge. P. van Houten en A. Smit. J. Beek man en G. Visser. A. van Lunsen en M. W. Rietbergen. C. W. Serlie en C. H. Serdijn. J. de Vink en C. Lar- dée. J. J. Baan en P C. Guis. I. J. J. Werk en J. I. Betgen. W. F. v. Hooi donk en Z. Nijenhuis. C. J. Singeling en T. J. Schramp. H Aalsbersberg en G. Draaisma. W. van Loon en S. Siera. L. J. Meertens en M. C. van Hoeyen. H. Lens en A. E. J. Reede. Overleden: A. Veenhoven 61 jr, man. I. Merkuur 31 jaar, man. J. J. la Lau 88 jr, man. H. de Meij 3 dagen zoon. Getrouwd: M. Jansen en C W. de Nie. en ze gingen door de v:oer De Schiedamse politie werd zater dagnacht gebeld door bewoners van de Sohietbaanstraat in Kethel, omdat in een huis in die straat zo'n kabaal werd gemaakt dat zij niet konden slapen. Toen de politie op onderzoek uitging was er geen lawaai meer waar te nemen. De feestvierende gemeente was nl. in de bewuste wo ning door de vloer heengezakt en toen heeft men in alle stilte een ein de aan het festijn gemaakt. S^ORT Hedenmorgen kwart over tien zijn de 115 overgebleven renners te Ver sailles gestart voor de vijfde étappe naar Caen, een afstand van 232 km. Bij de vliegende controle van Ivry la Bataille (na 60,5 km) passeerde het gesloten peloton, aangevoerd door de Portugees Barbosa, onze landgenoot Wim v. Est en de Frans man Anquetil met een voorsprong van 10 minuten op het tijdschema. Er moest toen nog 171.5 km. gereden worden. Marktberichten ROTTERDAM 30 juni. Vee. Aan voer 1773. 1005 Vette koeien. 768 Varkens. Vette koeien 295325, 270 —285, 250—260. Varkens 178, 176, 174. Vette koeien aanvoer korter, handel traag, prijzen 1ste kwaliteit als vorige week. 2de en 3de kwali teit niet geheel prijshoudend, enige prima's boven notering. Varkens aan voer ruimer, handel aanvang goed af loop slecht, prijzen iets hoger, enkele prima exemplaren boven notering; zware varkens waren moeilijk te plaatsen.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3