TELEVISIE Subsidieregeling voor de gezinsverzorging aanvaard Medewerking Leidschendamse raad voor huizenbouw in Stompwijk aLU 1001 Oude Couranten VRIJDAG 27 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Gemeenteraad van Lisse De gemeenteraad van Lisse, don derdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester mr. Th. H. J. de Graaf, heeft zonder discussie het voorstel van b. en w. tot hernieuwde vaststelling van een subsidieregeling voor gezins verzorging en gezinshulp aanvaard. Tevoren gaf de voorzitter nog een aanvulling op het praeadvies, resul terende in een uitbreiding van een der artikelen van de voorgestelde re gelingsverordening. De regeling komt hierop neer dat boven de van rijkswege verleende subsidie eCh aan vullende gemeentelijke subsidie wordt verstrekt, ook ten aanzien van niet tijdelijke gezinsverzorging en ge zinshulp aan bejaarden en chronisch zieke huisvrouwen. Voorts besloot de raad tot aan- en verkoop, subs, ruil van gronden in de omgeving van het noodgebouw der r.k. HBS over te gaan. Afwezig waren met kennisgeving wethouder Z. Tibboel en de raadsle den J. Akerboom, M. Montagne en G. van 't Woud. Onder de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van Gede puteerde Staten betreffende subsidie aanvragen van het humanistisch thuisfront, behelzende dat G.S. geen goedkeuring aan een event, besluit tot toekenning van een dergelijke subside zal verlenen. Subsidie gezinsverzorging. Een van de belangrijkste wijzigin gen in de nieuw voorgestelde sub sidiëringsregeling is, dat de subsi diepercentage voor de gezinsverzor ging en de gezinshulp onderscheiden lijk van 25 tot 30 en van 20 tot 25 zijn verhoogd en dat de mogelijkheid nu ook wordt geopend tot het ver lenen van gezinsverzorging en gezins hulp aan bejaarden en chronisch zie ke huisvrouwen, welke verzorging en hulp nietvan tijdelijke aard be hoeft te zijn. Hierdoor is het oun. mede mogelijk gemaakt het werk van gezinsverzorgsters en -hulpen, die geen gehele dag of slechts enkele uren van de week in dienst zijn voor rijkssubsidie in aanmerking te doen komen. De verhouding tussen het aantal voor subsidie in aanmerking komen de verzorgings en hulpdagen is, met uitzondering van die ten behoeve van bejaarden en chronisch zieke huisvrouwen, welke in deze verhou ding geheel buiten beschouwing kun nen blijven, in de nieuwe rijkssubsi dieregeling wederom op 1 1 be paald. De normale verhouding tussen het aantal verzorgings- en hulpda gen zal in Lisse, waar de verzorging door de aanwezigheid van vrij veel a-sociale gezinnen en gezinnen waar van gevaar dreigt daarnaar af te glij den, aldus de burgemeester, minder omvangrijk is dan de hulp, bezwaar lijk kunnen gelden en daarom stel den b. en w. voor de verhouding, als overgangsmaatregel tot 1 Jan. 1960 wederom te bepalen op 1 2. Nu de rijkssubsidie voor beide ca tegorieën met 10 pet. is verhoogd me nen b. en w. de aanvullende subsi dies met eenzelfde percentage te I moeten verlagen. Aangezien evenwel door de uit- Ibreiding van de gezinshulp tot de z.g. chronische gevallen nieuwe finan ciële lasten voor de onderhavige in- stellingen ontstaan willen zij uit bil- j lijkheidsoogpunt de aanvullende ge meentelijke subsidie te moeten bepa len op 25 pet., daar deze instellingen anders verliezen zouden lijden als ook in deze gevallen het percentage slechts 10 zou bedragen. De raad ging met het voorstel ac- coord. Medewerking zal worden verleend voor het veranderen van de vloeren in 2 leslokalen van de kleuterschool „St. Lucia". De oude vloeren zijn voor het gebruik door kleuters (voor spel e.d.) ten enenmale ongeschikt geworden. Een tweetal voorstellen tot aan- en verkoop, waaronder begrepen ruiling van gronden in de omgeving van de v. Ryckevorsellaan en de Poellaan werden, nadat enkele vragen daar omtrent door de voorzitter waren be antwoord, zonder stemming goedke- keurd. De voorgestelde wijziging van de gemeentebegrotingen 1956 t.m. 1958 ontlokte de heer P. v. Leeuwen (Arb.) de verzuchting die hij overi gens al meermalen heeft geslaakt, dat ondanks de centrale boekhouding van het bedrijf voor Openbare Wer ken „de nadering van begrotings overschrijdingen te laat wordt gesig naleerd". Burgemeester De Graaf moest dit beamen. Personeelsgebrek (niet al leen bij Openbare Werken) is daar van de oorzaak maar uitbreiding zal de begroting voor 1959 die naar spr. vreest niet sluitend zal zijn nog meer aantasten. Intussen meent hij, en de raad zal dat ook verwach ten, dat binnenkort b. en w. toch met voorstellen in die richting zullen moeten komen. Onderzoek geloofsbrieven verdaagd. Teneinde een commissie uit de raad tot onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw gekozen leden, welke com missie bestond uit de leden De Ko ning, Aangeenbrug en v. Leeuwen, in de gelegenheid te stellen rapport daarover uit te brengen, werd de vergadering geschorst. Na heropening stelde de heer J. de Koning voor het rapport te verda gen tot de volgende vergadering in verband met een moeilijkheid die ge rezen is t.a.v. een lid dat een open bare functie bekleedt. Men wil eerst aan de hand van de wet uitmaken, of met het oog hierop tot toelating kan worden besloten. De Raad ging na dit uitstel accoord. Van de gelegenheid tot rondvraag werd geen gebruik gemaakt. KATWIJK MN DEN «IJN Geslaagd. Bij het in Den Haag gehouden examen is voor het poli- tie-diploma A geslaagd de heer R Houwing. Bevordering. Tot hoofdagent van politie is met ingang van 1 mei 1.1. bevorderd de agent van politie A. Stroever alhier. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend, dat zij voor nemens zijn krachtens artikel 20 van de Wederopbouwwet vergunning te verlenen tot het bouwen van: 18 flatwoningen in 3 bouwlagen op een onderverdieping, op een terrein gelegen aan de Prins Bernhardlaan, tussen de Prinses Marijkelaan en de Nieuwe Duinweg, kadastraal bekend gemeente Katwijk, Sectie E. no. 5183 ged., welk bouwplan afwijkt van het geen omtrent de bestemming van dat terrein in het uitbreidingsplan „Koe- stal-Overduin", zoals dit door de Raad in zijn vergadering van 26 sep tember 1957 is vastgesteld, is bepaald. De eigenaren van de aangrenzende en nabij gelegen gronden worden tot 5 juli a.s. in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het ver lenen van bedoelde vergunning schriftelijk bij hen in te dienen. Advertentie SASSENHEIM DIPLOMA-UITREIKING HANDELSAVONDSCHOOL. Gisterenavond vond de diploma uitreiking plaats aan hen die met goed gevolg examen voor de handels avondschool hadden afgelegd. De voorzitter der rijksgecommiteer- den voor de 3-jarige cursus, de heer Jonkman, wenste degenen die het di ploma hadden verworven geluk met hun succes. Na een beeld te hebben gegeven van het grote nut van deze instelling, ging spreker over tot de uitreiking der diploma's aan de geslaagden van de 3-jarige cursus n.l. aan J. de Boer, Noordwijkerhout, mej. B. v. d. Burg, Sassenheim, beiden met lof; verder aan P. Berg, Sassenheim, H. Duinho ven en W. Duinhoven uit Warmond, C. Heemskerk, Noordwijkerhout; G. v. d. Horst, Warmond; C. v. d. Laan, Sassenheim; P. Overdevest, Voorhout: G. v. Rijn, Sassenheim; Q. Sikking, Warmond; J. Smit, Sasenheim. Hierna was het de beurt aan dege nen die de 5-jarige cursus hadden be ëindigd. Tot hen sprak de voorzitter van de Rijksgecommiteerden, Jhr. mr. R. Sandberg v. Boelens. Ieder jaar worden een aantal mensen gedi plomeerd om daarna in het bedrijfs leven te gaan werken. De examens waren zeer goed verlopen en de ver houding tussen examinatoren en examinande was uitstekend geweest Aan de volgende personen kon de burgemeester een diploma uitreiken: N. v.d. Linden, N. de Haas, A. v. Rijn, Warmond, met lof. Vervolgens aan W. Drost, Noord wijk, N. v. d. Geer, Voor hout; Th. Hoek. Warmond; R. Prins, N.'hout; W. Prins, Sassenheim, T. v. d. Veer, Lisse; P. P. Vlaming, Sassen- heih; F. van Vliet, Voorhout; F. van Warmerdam, Voorhout. De heer J. Weusten nam hierna het woord. Vele offers zijn getroost, Dit is nu bekroond met het succes. Spr. hoopt dat de diploma's zullen strek ken tot hun geluk en heil van de maatschappij. Namens de 3-jarige cursus sprak de heer P. Berg en namens de 5-jari- ge cursus de heer v. d. Geer. Beiden dankten in hun eigen be- woordigen de leerkrachten voor het vele werk. Namens alle geslaagden boden zij de heer Weusten een schilderstuk aan voorstellende een schip op de woelige zee alsmede wat rookgerei. Na het officiële gedeelte bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Muziekuitvoering. Ter gelegen heid van de verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard, zal zaterdagavond om 8 uur een concert worden gege ven ou het muziekpodium. Hieraan wordt meegewerkt door „Adest Mu- sica" en de mondaccordeonvereniging „Excelsior". WARMOND VERKIEZING GEMEENTERAAD Mevrouw C. C. M. MeskersHen driks heeft van het kringbestuur Leiden van de K.V.P. bericht ont vangen, dat haar beroepschrift ge grond is verklaard. Tevens werd Wat lezers schrijven Zoeterwoude, 25-6-:58. OPEN BRIEF AAN DE KON NED. ZWEMBOND. Mijne heren, Gisteren mocht ik in de Ned. dag bladen lezen van een event, tournée van onze polo 7-tallen door de Sow- jet Unie. Mijn commentaar hierop kan kort zijn. Ik hoop, en met mij zeker vele an deren, dat uw geacht bestuur, onze Ned. 7-tallen niet zult laten zwem men in Rusland. Een „sportieve" ont moeting past niet in een sfeer en om geving van ipoord en machtswellust die, u zult het niet ontkennen, door de Rus ten tonele gebracht wordt. Moge ik U Ed. dan verzoeken de uitnodiging om deze reden af te wij zen. Hoogachtend, K. KORTMANN, Oud-Raadwijk", Zoeterwoude. De gemeenteraad van Leidschen dam heeft in zyn voorlaatste ver gadering van deze zittingsperiode zich weer eens beziggehouden met de drankwetverordening en wel naar aanleiding van het verzoek van de heer P. Meijer om vergunning voor zijn ontspanningsgelegenheid aan de Vliet. In de vorige vergadering was hierover reeds een brede discussie gevoerd en ook nu hebben de voor standers voor inwilliging van het verzoek lange vertogen gehouden, maar b. en w. kregen ten laatste toch de raad mee, zodat het verzoek werd afgewezen, omdat de reeds 35 jaar oude drankwet gehandhaafd moet worden. Ook over de hondenbelasting ont spon zich een lang debat. Enige in woners hadden verzuimd hun hond tijdig aan te geven met het gevolg, dat zij op grond van de verordening een dubbele belasting moeten beta len. Zij zijn daartegen in verzet ge komen en de raad oordeelde het toch wel een al te harde maatregel om in dergelijke gevallen de belasting 100 pet. te verhogen. De voorzitter kon zich met deze bezwaren vereni gen en zegde toe dat de verordening herzien zal worden en dan ter goed haar bericht, dat zij thans haar be noeming tot lid van de gemeenteraad mag aannemen, hetgeen inmiddels is geschied. Zowel betrokkene als het plaatse lijk KVP-bestuur hebben tevoren verklaard, dat zij zich bij de beslis sing van het kringbestuur zullen neerleggen. De Warmondse raad telt dus thans een vrouwelijk lid. GIFT UIT ANJERFONDS In verband met het 40-jarig jubi leum van de r.k. Harmonie St. Mat thias heeft het Anjerfonds Zuid-Hol land 1000,beschikbaar gesteld voor de aankoop van instrumenten. VOORSCHOTEN Postduivennieuws. De Postdui venvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude duiven van af Chateauroux, afstand 624,5 km. In concours waren 11 duiven. Ze wer den gelost om 8 uur met zw.-wind. Het is een trage vlucht geworden met veel nakomers. Aankomst eerste prijsduif 17.44.14 uur, snelheid 1068,25 m. per min. Aankomst laatste prijsduif 7.00,20 uur, snelheid 668,93 m. per min. De prij zen werden als volgt behaald: P. N. v. Wissen 1, 6, 15, 36 en 37; G. L. Schrijvers 2, 16 en 18; J. P. v. d. Assem 3, 10, 20 en 35; H. Schoo 4, 9 en 23; M. Wolleswinkel 5; P. d'Haens 7, 8, 19, 26 en 31; F. P. Hen driks 11, 17 en 28; C. Zwaan 12, 22, 24, 29, 30 en 32; M. Paardekooper 13; P. v. Klaveren 14; P. Aartsen 21, 27 en 34; F. C. v. Heusden 25; A. de Graaff 33. keuring aan de raad zal worden voorgelegd. In verband met de behoefte aan een gymnastiekzaal voor de school kinderen van de klassen 1, 2 en 3 van de scholen voor bijzonder lager on derwijs, is gedacht aan de grote be nedenzaal van het katholiek patro naatsgebouw aan de Damlaan. De exploitatiecommissie is bereid de zaal voor het schooljaar 1958/'59 voor dat doel af te staan op de maan- en donderdagen des voor- en namiddags en op de dins- en woensdagen alleen des voormiddags tegen een vergoe ding van 2000 per jaar. Na enige nadere informaties kon de raad zich met de huur van deze zaal verenigen. De gemeente zal enige gezand straalde ruiten doen beveiligen en de nodige hulpmiddelen voor het gymnastiekonderwijs ter beschikking stellen. Het verzoek van de woningbouw vereniging „Don Bosco" uit Stomp wijk om volledige medewerking voor de bouw van 14 woningwetwoningen aan de Meerlaan, werd zonder hoof delijke stemming goedgekeurd. Naar berekening zullen de woningen per week een huur moeten opbrengen van ongeveer 15.70 per week. De huizen zullen huisvesting verlenen voor gezinnen van 7 personen. Ook werd goedgekeurd het aanleggen van een drinkwaterleiding in de Polder weg, waarvoor de kosten geraamd zijn op 14.500. De gemeente Noot dorp is bereid de helft van deze kos ten voor haar rekening te nemen, zo dat voor Leidschendam de kosten uitkomen op 7250. Aan het einde van de vergadering deed de burgemeester mededeling van een schrijven van het raadslid De Rozario, waarin deze, naar aan leiding van de procedure tussen Wildschuts Bouwbedrijven en de Bouwkas voor Nederlandse Gemeen ten welke voor laatstgenoemde on gunstig is verlopen, verzocht een on derzoek in te stellen en eventueel de relatie met de Bouwkas te verbre ken. De burgemeester zegde toe in verband met een heden van de Bouwkas ontvangen circulaire in de eerstvolgende vergadering op 4 aug- a.s. nader op deze zaak te zullen terugkomen. De blauwe tram De burgemeester deelde verder mede, dat volgens ontvangen bericht de blauwe tram in ieder geval nog 1963 zal blijven rijden. Om het verkeer vice-versa te vergemakke lijken is de tramdirectie bereid bin nen zeer afzienbare tijd de half-uur- dienst te veranderen in een 29 min. dienst. Van een autobusverbinding van Leidschendam met Den Haag door middel van de H.T.M. zal niets kunnen komen. T.z.t. zal de blauwe tram een busverbinding Leidschen damDen Haag in studie nemen. Ideale zomerpump. In wit leder yg van Haren heeft een uitgebreide collectie Heerlijk luchtige pump In diverse kleuren yg Uiterst gemakkelijk wandelschoentje met een prima pasvorm q 75 Filialen: Den Haag: Venestr. 49, Korte Poten 11, Welmarstr. 174 (hoek Beeklaan). Leiden: Haarlemmerstraat 135. Uniek flatje met luchtige perforatie j 75 SootteM veJilteJtibKj ELECTRISCHE ARTIKELEN 2 Motor- en bromfiets- onderdelen zoals: bougies, condensators, contactpun ten. zuigerveren, ketting- wielen. kettingen, kogella gers, kabels, pakking, olie. banden enz. Het vanouds bekende adres: T. Struik. Groenesteeg 3. 6 en 8. Te lefoon 22026. 2 Ook voor de kleine beurs hebben wii motor rijwielen. Dus niet veel geld. toch motorrijden, bij Valk a. d. H. Schouw Voor schoten. 2 Gummi zwemringen Alle maten f 1.69. f 1.98. f 2.35. Prima zware kwali teit rubber met aardige de coraties. Deze zware kwa liteit koopt u voor deze prijzen alleen bij: I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. 2 6 Plastic broodzakies 12 ct. Afwasbaar, flinke maat. 18 x 27 cm. Uw brood blijft vers. Alleen met in levering van deze adver tentie 6 zakjes samen 12 ct. Geldig tot 6 juli. I.V.A., Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. ADVERTEREN DOET VERKOPEN 2 Bon. Met inlevering van deze bon (1 week gel dig) leuke koektrommel, nu voor 45 cent Ook zeer geschikt voor boterham trommel. Natuurlijk in de Bazar. Janvossensteeg 56. Een beste zeem koopt u bij de zemenspecialist Prijzen 1.95. 2.95. 3.50. 3.95. 4.50- ook Lama zeem vanaf 2.95. met garantiebewijs. De Bazar. Janvossensteeg no. 56. 2 Biedt zich aan: net meisje. 21 jaar, voor win kel: heeft reeds ervaring. Brieven onder no. 2969 bu reau van dit blad. 2* Te koop: Villiers 200 cc. motorrijwiel in prima staat Prinsenweg 6. Voorhout. 2* Meubelen direct van fabriek leverbaar: bank stellen. huiskamers, slaap kamers. enorme sortering stoffering naar eigen keuze. Even een briefkaart naar Postbus 153 Leiden en wii komen u vrijblijvend be zoeken. Betaling in over leg. 2* Kop en schotel, porse lein. modern decor 69 ct. Alluminium theepot, bake liet handvat f 2.48. Plastic tuinslang, groen geribd 29 ct. per meter. Af was bor stel 25 ct. Plastic drooglijn, 10 meter 29 ct. Victorie- Bazar. Hogewoerd 31 en 73 2 In rusthuis Zonneweel- de Oranjelaan 2 Oegsteeest wordt per 15 juli of 1 aug. gevraagd zelfstandige hulp 2 3 stuks plastic bekers 29 ct. Stevige kwaliteit, mooi model. Voor op reis. bij kamperen, enz Alleen met advertentie 3 stuks samen 29 ct Geldig tot 6 juli. I.V.A.. Haarlemmer straat 48. Nova. Noordein- de 43. Leiden. 2 Te huur gevraagd voor langere duur (1 a 2 ir) een gemeubileerd herenhuis of villa van dezelfde grootte, ■liefst in Oegstgeest of Lei den. Brieven onder no. 9113 bureau van dit blad. 2 Bon. Plastic botervloot 69 ct. Langwerpig, crème kleurig. geheel nieuw mo del. zeer fraai uitpevoerd Normale oriis 1.25 uit sluitend met inleverine van deze bon 69 ct. Victorie-Ba- zar. Hogewoerd 31 en 73. VLEESWARENSTRIP SU tf O UDER11 AM pracht kwaliteit, C O nu 150 gram RUND. ROOKVLEES CQ mager, 100 gram ONTBIJTSPEK zond. zw., 150 gr. FRICANDEAU mager, 100 gram BACON zond. zw., 100 gr. SNIJYVORST grof of fijn nu 150 gram BOTERHAM WORST pittig, 200 gram ROOKVLEES le kwal., 150 gr. ARDENNER nu 150 gram Kwart EDAMMERS uitzoeken, vanaf JONGE V.V. KAAS QQ 500 gr. 119 - 53 BELEGEN KAAS 1 ^q 500 gram 159 - OUDE KAAS 1 CQ 500 gr. 179 - 10:* HEN-EIEREN 1 AA nog 12 voor EIEREN nr 3 in «tuk* 2 Enkele reclameprijzen: 6 kon en schotels crème voor 2.70: 6 Leerdam bier glazen 90 ct. Grote plast;c bal 1.95. Kruiwagen 2.95: 3 wieier sten voor 3.95 en 5.95. De Bazar. Janvossen- steee 56. 2 Aangeboden: gem. zon- zit-slaapkamer met str. water voor r.k. juffrouw, b b.h.h. centrum. Brieven onder no. 9114 bureau van dit blad. in pakken van 5 K.G. a f 0.75 verkrijgbaar aan ons bureau: PAPENGRACHT 32 - LEIDEN

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7