Westeinderzeilwedstrijden eindigden jV ten slotte toch met wind en regen Cliympi&di Sifmüaai Prachtige slotavond bij Leiden-Deltt-Amersfoort Ben Verhagen snoepte |ac Kraan de hoofdprijs afgoed werk van Van Duyll en Van Staveren DRIESTEDENTOURNOOI Amersfoort winnaar, Leiden en Delft deelden de tweede plaats Leiden won zwemtournooi, Amersfoort eerste in polo Matige Ned. successen in Kiel MAANDAG 23 JUNI_ DE LEIDSE COURANT Het officiële symbool voor de Olym pische Spelen 1960 in Italië "-werd on langs door „officials" getoond. Men ziet Remus en Romulus en de wolvin; waaronder het jaartal 1960 en de Olympische Ringen. PROMOTIE-COMPETITIE K.N.S.B. Voor de promotie naar de 2e klasse KNSB speelde LSG 2 gisteren tegen 't Hilversums Schaakgenootschap 2. De uitslag werd: 1. mr. ir. J. Westra (LSG)—P. E. Bomli (Hilv.) »/r2. R. D. WestraA. Hooyer 1/t', 3. El- zengaC. J. Overbeeke 01; 4. dr. J. H. Meilink—G. Jansen 01; 5. T. Blan- gé—R. de Ruiter 1—0; 6. G. J. Ltihr- manH. van Hofwegen xx; 7. dr. J. B. Wilterdink—P. A. in 't Hout 0—1; 8. J. P. W. WeyermansE. Wiesman 1—0; 9. M. M. Segaar—F. E. van der Vloodt 10; 10 ir. M. EllerbroekH. N. Spit xx. Totaal 4xx4xx. Voorlopig dus een gelijke stand. bord is moeilijk te overzien. Beide teams claimden voor winst. De arbiter zal hier moeten beslissen. Mocht LSG inderdaad winst behalen, dan is promotie een feit. A.s. zondag wordt in Watergraafsmeer de laatste wedstrijd gespeeld. Piet Bleeker van Lycurgus uit Krom menie heeft zaterdag een fraaie pres tatie geleverd. Hij won in Baarn onder zeer moeilijke omstandigheden, regenval en een doorweekt parcours, een 25 km.- loop in 1 uur 22 min. 19.4 sec. met grote voorsprong. Zijn tijd was uitste kend, slechts 19.8 sec. boven Nederlands record van Janus van der Zande. De uitslagen luiden: 1. Bleeker (Lycurgus Krommenie) 1 uur 22 min. 19.4 sec.; 2. v. Ginkel (GAC Hilversumu) 1 uur 28 min. 27,8 sec.; 3. Frederiks (Daventria Deventer) 1 uur 28 min. 47,— sec.; 4. Smits (AAV 1936 Alphen) 1 uur 30 min. 30,8 sec. Op de sintelbaan van het Hilversumse sportpark, die door de regen zeer zwaar was, hebben de jeugdploegen van Ne derland en Duitsland gistermiddag strijd geleverd. De Westduitse jongens toon den zich belangrijk sterker dan de Ne derlanders. Zij wonnen met 93 tegen 64 punten. De Nederlandse meisjes ble ven tot het laatste nummer gelijk, maar de drie eerste plaatsen van de Duitse jeugd bij het discuswerpen gaven de doorslag. Het werd een benauwde 8480 zege voor Duitsland. DAAROM is Mascotte 3 x beter (Advertentie) Dijkman viermaal één in Pampusklasse Moesten we aan het einde van de eerste serie wedstrijden van de ge zamenlijke watersportverenigingen uit Amsterdam, Aalsmeer en Schip hol op de Westeinderplassen consta teren, dat de wind de zeilers danig in de steek had gelaten, op het tweede weekend was het veel beter. Wel was het ook zaterdagmiddag nog maar matigjes, maar op de laatste wedstrijddag stend er vanaf het eer ste startsein af een stevige bries, welke tot harde wind aanwakkerde tijdens de regen- en hagelbuien, die rond het middaguur over de uitge strekte plassen neerdaalden en die Ieder, die het laaiend enthousiasme van de overvolle Stadsgehoorzaal za terdagavond bij de afsluiting van de stedensportuitwisseling Leiden-Delft- Amersfoort had gezien, zou tot de conclusie komen, dat het in Leiden nog niet zo slecht gesteld is met de sport. De geestdrift, die zaterdag avond bij de diverse sporten gym nastiek, turnen, judo en volleybal heerste, zou inderdaad doen vermoe den, dat het in Leiden „zó" met de sport gesteld is. Zo zou het inder daad zijn, indien ieder Leidenaar hetzij als sportbeoefenaar hetzij als enthousiasteling voor de sport van zelfde instelling was als de toe schouwers bij deze inderdaad grootse sportavond. Hoe het evenwel ook zij, de drie steden-uitwisseling door de Leidse Sportstichting in samenwerking met tal van Leidse sportverenigingen ge organiseerd, was er een van groots karakter. We hebben reeds meerdere sport evenementen van de Leidse Sport stichting meegemaakt, goed van op zet en uitstekend van afwerking, maar we kunnen zonder overdrijven zeggen, dat dit de beste was die we tot nu toe gezien hebben. Er werd prachtige sport te zien gegeven op verschillend gebied, de organisatoren zorgden voor een vlot te afwerking van het mooie program ma, er was 'n prachtige en meele vende belangstelling bij elke tak van sport en niet in het minst bij turnen en gymnastiek. Na een kort inleidend woord van de heer J. C. F. Coers, ambtenaar voor de Lich. Opvoeding buiten schoolverband bij de gemeente en voorzitter van de L«idse Sportstich ting, werd met de afwerking van het programma bega®nen. Turnen vormde het eerste deel van deze veelbelovende avond: rek stok voor de heren, ringen voor de dames. Wat zij de- toeschouwers hebben voorgeschoteld, dwong ieders be wondering af. Het herennummer vond zijn hoogtepunt in het werk van de Nederlandse turnkampioen Klaas Boot, die voor Amersfoort uit kwam en natuurlijk verbaasde hij de velen, die hem nog nimmer hebben zien werken. Onberispelijk waren zijn handgrepen om het gladde staal, gedurfd maar met grote technische vaardigheid zijn zwaiaen aan het rek, zijn steunzoeken met de voeten en een onberispelijke afzwaai. Ook de andere deelnemers hebben goede staaltjes turnen te zien gege- f out je gemaakt werd, kunnen wij dit gemakkelijk vergeven, want het valt geenszins mee honderden ogen op zich gevestigd te weten onder het volle licht van een grote zaal. Hetzelfde gold voor het dames nummer aan de' ringen, Er werd over het algemeen voortreffelijk gewerkt en de dames verdienden het gulle applaus ten volle. Niet minder fraai waren de twee nummers gymnastiek. Nieuw Brun- hilde uit Leiden bracht een ensemble oefening met bal en hoepels, een oefening, die de uiterste concentratie van de twee damesgroepen vereist. De deelneemsters toch dienen elkaar zo volledig mogelijk aan te voelen. Geen verkeerde stap mag gedaan worden, elke handbeweging van de een moet op de ander zijn ingesteld. Zo ontstonden aardige figuren en vlotte variaties en het geheel leidde tot voortreffelijke combinaties, waar voor de aanwezigen hun waardering met dankbaar applaus tot uitdruk king brachten. Daarna kwam het Delftse Excelsior met een spectaculair ritmisch num mer, waarbij de twee groepen da mes'in verschillend costuum tot ver rassende effecten kwam. Na de avond- en de middagwed strijden werden de uitslagen voor het turnen als volgt: 1. Delft 497.60 pnt., 2. Leiden 485.85 pnt., 3. Amers foort 431.40 pnt. Het volgend nummer bood een ju do-ontmoeting tussen de drie steden met elk twee deelnemers. De resultaten hiervan waren; G. v. Kui lenborg (L.)—H. v. Leeuwen (D.) 10; P. v. Leeuwen (L.)Schuur man Hess (D.) 1—0; P. v. Helsdin- gen (A.)—H. v. Leeuwen (D.) 1—0; Wolfs (A.)— Schuurman Hess (D.) 10; G. v. Kuilenborgv. Helsdin- gen (A.) 1—1; P. v. Leeuwen (L.)— Wolfs (A.) 1—0. De middagwedstrijden waren in de Dojo van de Leidse Sportschool aan ae Pieterskerkgracht gehouden. De ploeg van Amersfoort bleek daarbij het sterkst en won met flink verschil. Leiden werd tweede, Delft derde. De uitslagen waren: Leiden Amersfoort 14; Amersfoort—Delft 7—1; Leiden—Delft 5—1. Amersfoort behaalde dus 11 punten, Leiden 6 en Delft 2. spel geheel in handen, een gevolg van het effectief serveren van A. de Weyert. Leiden kwam zelfs op 131 te staan en won tenslotte met 156. In de tweede game bood Amers foort meer tegenstand. Van 62 werd het 1110 en 1111. Daarna was Amersfoort niet meer te houden en de Leidse ploeg ging steeds ver warder spelen. Het einde kwam met 1115, zodat de derde game de be slissing moest brengen. Toen bleek, dat Leiden zichzelf blijkbaar over schat had. Amersfoort kwam met 70 voor te staan vooral tengevolge van de onkundige vakverdeling aan Leidse zijde. Even trad er nog her stel in, want van een 132 achter stand haalde Leiden op tot 149. Maar al die tijd had het behoud van Leiden aan een zijden draadje ge hangen, want aan 1 punt had Amers foort voldoende en dat kwam: 915, zodat Amersfoort tenslotte met 21 won. Aan het slot van de prachtige avond nog woorden van dank en waardering van Amersfoortse zijde bij monde van de heer Verschuur, van Delftse zijde van de heer v. Dam en tevreden konden gasten en gast heren (vrouwen) naar huis terugke ren. Het was een prachtige middag en avond geweest, waarbij de onder linge band tussen de verscnillende sporterB weer nauwer was aange haald. Rest ons nog de overige resulta ten te vermelden: Handbal: Dames: Leiden—Delft 48, LeidenAmersfoort 42, Delft Amersfoort 25. Heren: LeidenDelft 46, Lei denAmersfoort 38, DelftAmers foort 49. Korfbal: Senioren: Leiden—Delft 65, LeidenAmersfoort 12 Delft Amersfoort 54. Junioren: LeidenDelft 33, Lei' denAmersfoort 12, DelftAmers foort 51. Volleybal: Heren: Leiden—Delft 20, DelftAmersfoort 02, 1 denAmersfoort 21. Junioren: LeidenDelft 12, Lei denAmersfoort 21, DelftAmers foort 02. Dames: LeidenDelft 21, Lei denAmersfoort 20, Amersfoort Delft 2—1. Het totaal der puntentelling was: Leiden Delft Amersfoort Handbal Korfbal Volleybal Zwemmen en Tenslotte volgde na de pauze de volleybalwedstrijd tussen de teams I waterpolo van Leiden en Amersfoort. De Leidse ploeg begon verrassend goed. Na drie •lurnen cuc oiaaifcJW -w o-o- mislukte services nam Amersfoort de Totaal-generaal: 1. Amersfoort 14 ven en hoewel hier en daar wel een leiding, doch daarna nam Leiden het I pnt.; 2. Leiden en Delft ieder 11 pnt. het verblijf op het water allerminst aangenaam deden zijn. De zeilers kunnen er evenwel best tegen en zij hebben er altijd een nat pak voor over, als er maar voldoende wind is om de strijd tegen elkaar in eerlijke strijd uit te vechten, zonder dat men afhankelijk is van het in meerdere of mindere mate gelukzeilen, zoals dat bij weinig of geen wind geschiedt. Zo hebben de wedstrijden op de Westeinder dit jaar van alles gebracht en zowel de lichtweer- als de zwaar- weerzeilers zijn behoorlijk aan hun trek gekomen. De strijd in de Flying Dutchman- klasse was na vier wedstrijden nog behoorlijk open, want zowel Jac. Kraan als Schooneveldt stonden met 101 punten aan de kop. Jac. Kraan kon er in deze wedstrijden maar niet goed inkomen. Het liep niet, zoals hij het zelf uitdrukte. Van de vier wed strijden had hij er ditmaal slechts één gewonnen, twee andere leverden eeji vierde plaats op, de andere een zesde. Kamerling stond evenwel nog béter geklasseerd, want hij had 111 punten uit vier wedstrijden, terwijl Ben Verhagen met 95 punten even min kansloos was. Toen het start schot voor de laatste wedstrijd bij flinke bries gevallen was, gingen Kremer, Verhagen, Schipper en Van Tol over Bakboord weg, terwij] alle overigen onder aanvoering van Jac. Kraan over stuurboord vertrokken. De twee eersten van beide groepen bleken het best gegokt te hebben, want over belde richtingen ging het goed. Na de eerste boei in de rich ting Blauwe Beugel gerond te heb ben, ging Verhagen voorop en Jac. Kraam volgde als tweede. In deze volgorde had Verhagen alleen een kans om te winnen. Kremer en Schipper volgden als derde en vierde, terwijl G. Bierman zich als goede vijfde in de strijd mengde. Een strijd is het inderdaad geworden, want de zeilers gaven elkaar geen duimbreed toe, wisten de moeilijkheden bü de steeds sterker wordende wind heel kundig te overwinnen en dat die geen sinecure was ondervond op een ge geven ogenblik stuurman H. J. Schip per van „Lichte Angst", die midden op de woelige plassen omsloeg. Hij wilde evenwel geen hulp hebben, slaagde er met zijn bemanning in de boot weer overeind te krijgen, doch deze zat zo vol water, dat er bij de hoogoverslaande golven aan le eg- hozen niet te denken viel. Hij haalde evenwel „op eigen kracht" de wal. De overigen zetten de strijd voort. Ben Verhagen bleef aan kop, Jac. Kraan volgde, maar daarop ontstond tussen de volgenden een vinnige strijd. Bierman sdhoóf door het uit vallen van Schipper een plaats op en zette er toen alles op om nog ver der in de kopgroep door te dringen. Dat gelukte hem ten opzichte van Kremer en bijna ook met Kraan, maar deze hield hardnekkig vol en eindigde als tweede achter Verhagen met Bierman als goede derde in dit sterk bezette veld van Flyings. Ver hagen en lö:aan eindigden met 129 punten gelijk, doch de totaal be haalde resultaten waren juist iets beter voor de Aegir-man, zodat deze beslag legde op de hoofdprijs en de wisselprijs, een kristallen trofee, die vorig jaar door Jac. Kraan was ver overd. In de Drakenklasse was de strijd door het gering aantal deelnemers ditmaal niet zo zwaar. Van Duyll, die een wedstrijd niet gezeild had, stond in punten gelijk met G. v. Wijk, doch deze stelde in de laatste wedstrijd wel wat teleur door in de achter hoede te blijven, terwijl van Duyll opnieuw winnaar werd en de hoofd prijs won tezamen met de wisselprijs. welke hij sinds 1951 niet meer had gewonnen. Vorig jaar had Cor Groqt op deze fraaie prijs beslag gelegd. De strijd in de Valkenklasse was ditmaal gauw bekeken J. Prins had na vier wedstrijden de leiding met 105 punten, terwijl Zuiderbaan op hem volgde met 93 punten, toeval lig evenveel als zijn zeilnumimer groot is. Tussen deze twee ging de strijd in het legioen van candidaten in deze klasse, want in geen enkele klas komen zoveel zeilers voor een goede plaats en een overwinning in aanmerking als juist hier. Rolf v. d. Baumen startte weliswaar het best met Zuiderbaan achter zich,,maar dat betekende slechts een voorgevecht. Ditmaal mengde zich J. P. J. Bakker in de strijd, die zich tot nu toe slechts met bescheiden plaatsjes tevreden had moeten stellen, maa hoe meer de strijd verliep, het bleek al dui delijk, dat Bakker zich ditmaal niet met een plaatsje op de achtergrond tevreden zou stellen. Van de boei bij het Fort naar de tweede ronde lag Bakker nog öp de tweede plaats achter Rolf v. d. Baumen, maar daarna kwam hij steeds meer opzet ten en bij het ingaan van de ronde na de keerboei had hij de leiding veroverd om deze niet meer af te staan. Prins, die zich met een be scheiden plaatsje tevreden had moe ten stellen, kwam niettemin als eer ste in het eindklassement. De Oudeweteringer C. v. Staveren wist doof twee fraaie ove winningen op zaterdag en zondag zich van de hoofd- en wisselprijs te verzekeren, terwijl zijn plaatsgenoot B. Kraan in de 12 m2 Sharpieklasse eerste werd. Han Willemse won de Finnjollen- klasse, Jac. Stap was met drie over winningen, een tweede en een vierde plaats de beste in de Olympiajollen- klasse en J. Bol triomfeerde in het grote veld van dertig 16 m2 klassers. De Vrijheidsklasse bood heftige strijd tussen L. Amons en C. de Haas, die tot de laatste wedstrijd resp. met 107 en 102 punten op elkaar volgden. Die laatste wedstrijd bracht de be slissing in het voordeel van C. de Haas, die als eerste finishte met Bij de stedenontmoeting Leiden—Delft Amersfoort, zaterdagmiddag in „de Zijl" gehouden, bleef Leiden bij het zwem men het sterkst, terwijl de water polo uitslagen zo waren, dat allen 4 punten behaalden. Waar nu het doelgemiddelde besliste, werd Amersfoort uiteindelijk winnaar. De voornaamste uitslagen waren: 50 m. vlinderslag dames: 1. C. Plak (D.) 41.7; 2. H. van de Vet (L.) 42.—; 3. M. de Groot (A.) 42.1. 100 m. schoolslag heren: 1. H. Dieben (L.) 1.23.5: 2. B. Hovenstad (A.) 1.25.1; 3, Van Wieringen (L.) 1.27. 50 m. rugslag meisjes: 1. I. v. Oosten (L.) 39.5; 2. J. NJeuwland (A.) 40.7; 3. I. Verzuu (L.) 41.5. 50 m. vrije slag jongens: 1. R. v. d. Most (D.) 29.1; 2. S. Ouwerkerk (L.) 29.9; 3. F. van As (A.) 30.8. 100 m. schoolslag dames: 1. R. v. Dijk (A.) 1.30.4; 2. R. van Baarle (D.) 1.34.6; 3. C. Plak (D.) 1.36.—. 50 m. vlinderslag heren: 1. C. Cólpa (L.) 34.7; 2. J. F. van Oei (D.) 35.3; 3. H. Gerrits (A.) 35.6. 50 m. vrije slag meisjes: 1. L. Spieren burg (A.) 34.5; 2. J. Jonkman (A.) 35.-J 3. A. Robberegt (D.) 35.7. 50 m. schoolslag jongens: 1. W. Smit (L.) 39.1; 2. K. Pley (L.) 41.8; 3. F. de Vries (A.) 45.—. 100 m. rugslag dames: 1. S. v. d. Hoef (A.) 1.17.8; 2. C. Wassinl; (A.) 1.19.4; G. Jonker (L.) 1.30.5. (L.) 1.04.7; 2. P. v. Wingerden (Delft) 1.05.2; 3. L. Geutjes (A.) 1.06.—. 50 m. schoolslag meisjes: 1. T. Goor- huis (A.) 44.3; 2. R. van Baarle (D.) 44.5; 3, E. Bekkers (A.) 44.6. 50 m. rugslag jongens: 1. P. Heykoop (L.) 35.6; 2. R. v. d. Most (D.) 36.1; 3. J. Knijnenburg (D.) 37.7. 100 m. vrije slag dames: 1. W. Was- sink (A.) 1.12.9; 2. R. v. d. Hoef (A.) 1.16.5; 3. L. Gouweleeuw (D.) 1.17.9. 100 m. rugslag heren: 1. J. de Haas (L.) 1.15.1; 2. L. Geutjes (A.) 1.19.8; 3. v. Noort (L.) 1.24.3. 4 X 50 m. wisselslag estafette dameö: 1. Amerifoort 2.34.1; 2. Lelden 2.45.2; 3. Delft 2.45.3. 4 x 50 m. wisselslag heren: 1. Leiden 2.15.1; 2. Delft 2.25.7; 3. Amersfoort (ge diskwalificeerd) 5 X 50 m. vrije slag estafette dames: 1. Amersfoort 2.51.1; 2. Leiden 3.01.5; 3. Delft 3.07.—. 5 X 50 m. vrije slag estafette heren: 1. Leiden 2.27.8; 2. Delft 2.31.4; 3. Amersfoort 2.44.7. Eindtotaal zwemmen: 1. Leiden 1421.1 pnt.; 2. Amersfoort 1430.1 pnt.; 3. Delft 1487.9 pnt. Waterpolo. Hier waren de uitslagen: Leiden—Delft (dames) 03, Delft—Lei den (heren) 01, DelftAmersfoort (dames) 05, LeidenAmersfoort (he ren) 21, Amersfoort—Leiden (dames) 51, Amersfoort- Delft (heren) 1—4, Amons als vierde achter Hellema en Wols. In de Pampusklasse was L. A. L. v. Dijken uit Alkmaar al na vier wedstrijden winnaar, de enige in de hele wedstrijdenreeks. Hij had hl. alle vier wedstrijden gewonnen, zodat de laatste niet meer zo belangrijk voor hem was. Deed hij het daarom kalm aan of kon hij xoch niet tegen het zware weer op? In ieder geval werd hij nu achtste met de Ruyter als eerste en W. Zegers als tweede. Mej. K. v. d. Stadt won de hoofd prijs in de Sternklasse, Hennie Kreb- bers in de 12 Voetsjollenklasse A. In de Jeugdklasse behaalde T. F. van Weel drie overwinningen, Nefkens en Van Maanen ieder een. Nauwelijks waren de wedstrijden ten einde of er ontlastte zich een donderbui boven de plassen, die het zicht in een ommezien tot nul redu ceerde. Slechts een enkel schip was nog „buitengaats" en vanaf de start toren zagen we een Vrrjheidje opge zweept door de stormwind worden. Vlak bij het starteiland gijpte de stuurman en natuurlijk ging de boot om. In het zicht van de haven ge strand dat was het einde van een toch behoorlijk geslaagd zeilersfeest op de Westeinderplassen, De uitslagen luiden: Flying Dutchmanklasse: zaterdag: 1. G. A. S. Jongeneel; 2. J. Th. Glilcher; 3. F. Laagwater; 4. Jac. Kraan; 5. J. D. Schooneveldt; zondag: 1. B. Verhagen; 2. Jac, Kraan; 3. G. Bierman; 4, R. Kremer; 5. E. R. Frech. Hoofdprijs: B. Verhagen. Drakenklasse: zaterdag: 1. W. P. van Duyll; 2. G. van Wijk; 3, C. Groot; 4, J. C. P. Hofkes; zondag: 1. W. P. van Duyll; 2. C. Groot; 3. W, Klomp. Hoofdprijs: W. P, van Duyll. Valkenklasse: zaterdag: 1. J. Prins; 2. H. F. Zuiderbaah; 3. J. M. Snijders; 4. E. Rolf v. d. Baumen; 5. A. J. Klein; zondag: 1. J. P. J. Bakker; 2. E. Rolf v. d. Baumen; 3. J. M. Snijders; 4. H. F. Zuiderbaan; 5. N. Both. Hoofdprijs: J, Prins. 12 m2. klasse: zaterdag: 1. B. Kraan; 2. J. van Staveren; 3. P. Bakker Schut; 4. T. Vlek; 5. F. Udo; zondag: 1. B. Kraan; 2. T. Vlek; 3. J. van Staveren; 4. J. H. Wuijts. Hoofdprijs: B. Kraan. Regenboogklasse: zaterdag: 1. C. van Staveren; 2. J. H. C. Sieverts; 3. C. W. Kist; 4. D. van der Hulst; zondag: I. C. van Staveren; 2. G. A. Bakker; 3. J. H. C. Sieverts; 4. J. C. v. d. Velde. Hoofdprijs: C. van Staveren. Finnjollenklasse: zaterdag: 1. J. J. Huurman; 2. R. Elf ring; 3. T. Mudde; zondag: 1. J. J. Huurman; 2. H. Wil- lems; 3. R. Elfring. Hoofdprijs: H. Wil- lems. Olympia-jollenklasse: zaterdag: 1. J. F. Stap; 2. H. Prins; 3. W. H. Stel- lingerwerf; 4. B. Tournier; zondag: 1. C. A. A. Visser; 2. W. H. Stellinger- werf; 3. H. Lesage; 4. J. F. Stap. Hoofd prijs: J. F. Stap. 16 m2. klasse, A I: zaterdag J. N. Bo degraven; 2. J. Blonk; 3. J. C. J. Schiet; 4. P. Homan; 5. J. Bisschop; zondag: 1. A. A. Taselaar; 2. A. W. Endstra; 3. J. N. Bodegraven; 4. D. P. Bol; 5. J. P. van Dük. Idem All: zaterdag: 1. J. Bol; 2. W. Spaargaren; 3. A. A. Taselaar; 4. P. Verhoeven; zondag: 1. J. Bol; 2. P. Ver hoeven; 3. W. v. d. Horst; 4. H. Mole naar. Hoofdprijs: J. Bol. Vrijheidsklasse: zaterdag: 1. L. Amons; 2. C. de Haas; 3. C. Betjes; 4. C. Wol zak; zondag: 1. C. de Haas; 2. P. Hel lema; 3. P. Wols; 4. L. Amons. Hoofd prijs: C. de Haas. Pampusklasse: zaterdag: 1. L. A. L. van Dijken; 2. M. J. Kingma; 3. C. Saur; 4. H. J. Duchateau; 5. A. Arend- se; zondag: 1. H. J. de Ruyter; 2. W. Zegers; 3. H. J. Duchèteau; 4. G. J. Moes; 5. F. H. Drontmann. Hoofdprijs: L. A. L. van Dijken. Stemklasse: zaterdag: 1. mej. K. v. d. Stadt; 2. T. Amons; 3. I. van der Waal; 4. I. de Vos; 5. F. Loozer; zondag: 1. T. Amons; 2. mej. K. v. d. Stadt; 3. P. van der Winden; 4. F. Loozer; 5. Th. v. d. Poel. Hoofdprijs: mej. K. van der Stadt Twaalf-voetsjollenklasse A: zaterdag: J. J. v. 't Hoogerhuys; 2. mej. H. Kreb- bers; 3. mej. H. F. Hageman; 4. J. W. van Weel; 5. H. van Weel; zondag: 1. mei. B. A. C. Smeenk; 2. H. M. Reyers; 3. M. J. W. v. d. Horst; 4. mej. H. F. Hageman; 5. N. J. Jonker. Hoofdprijs: mej. H. Krebbers. Jeugdklasse A: zaterdag: 1. T. F. van Weel; 2. B. Saur; 3. J. Nefkens; 4. J. C. de Winkel; zondag: 1. J. Nefkens; 2. J. van Maanen; 3. B. Saur; 4. J. C. de Winkel. Gisteren zijn de zeilwedstrijden be gonnen van de Kielerwoche, die tot 29 juni zullen duren. In totaal nemen 400 boten aan de races deel. Deze zijn on derverdeeld in 11 klassen. Nederland is in vier klassen vertegenwoordigd. Name lijk in de Drakenklasse, Flying Dutch- mannklasse, Sharpieklasse en Finnjol lenklasse. De wedstrijden die zondag onder vrij gunstige weersomstandighe den (windsnelheid 46 meter per sec. en een lichte stroom) zijn gehouden, leverde voor de Nederlanders een der de en twee vierde plaatsen op. In de Sharpieklasse werd B. van Wijk derde uit een veld van 12 deelnemers, j A. Warners eindigde in de Drakenklasse als vierde en Koos de Jong bezette in de Finnjollenklasse eveneens een vierde plaats. Drakenklasse (35 deelnemers): 1. Sor- rentino (Italië)2. G. Spangenberg (Duitsland); 3. Wagner (idem) onder protest; 4. Warners (Ned.). De plaatsen van de overige Nederlanders waren: 17, 18 en 20. Kon. Marine; 23. Buys. Flying Dutchman-klasse (27 deelne mers): 1. Rehder (Duitsl.); 2. Stauch (Zuid-Afrika)3. Poullain (Fr.); 11. Kalff (Ned.). Sharpieklasse (12 deelnemers): 1. Ho- lert (Duitsl.); 2. Doering (idem); 3. v. Wijk (Ned.). Finnjollenklasse (48 deelnemers): 1. Stork (Zweden); 2. Schwartz (Den.); 3. Straubinger (Duitsl.); 4. De Jong (Ned.i onder protest; 10. Warburg (Ned.); 11. Sleeswijk (Ned.). 100 m. vrije slag heren: 1. F. ThiJwen allen behaalden 4 punten. CRICKET Engeland heeft de tweede test match tegen Nieuw Zeeland met een innings en 148 runs gewonnen. De eindstand was: Engeland 269, Nieuw Zeeland 47 en 74, Groen GeelL.C.C. Te Den Haag is voor de competitie van de NCB de cricketwedstrijd Groen Geel—LCC (2de klasse E) gespeeld. Groen Geel won met 7 wickets, LCC 114 (all out), Groen Geel 117 voor 3. AJax (L.)—Hermes D.V.S. III. De wedstrijd AjaxHermes DVS III welke te Leiden voor de tweede klasse E zou worden gespeeld, is niet doorgegaan.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6