„Willem de Zwijger" mocht twee uur lang foeteren Bedrijfschap bloembollenhandel gaat op sociaal terrein Tweede dag Federatief Muziekconcours te Roelofarendsveen Ben ik dat? Hoorde KVP-wethooder op Russische receotie? MAANDAG 23 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Rechter gaf zijn toestemming: Onderzoek van verdachte De arrondissementsrechtbank te 's-Hertogenbosch heeft de zaak tegen Willem de Z. uit 's-Gravenhage, in de wandeling meer bekend als „Wil lem de Zwijger", terug verwezen naar de rechter-commissaris voor het doen uitbrengen van een rapport, zowel i zaken te openlijk geproken had. over zijn geestelijke als zijn licha-1 Scherpe woorden, meüjke toestand. 1 zijn eigen verweer te voeren. Hij was ditmaal in gezelschap van een ver pleegster, die hem al aanstonds aan het begin een tabletje moest toedie nen, om zijn geheugen op te frissen, dat door suikerziekte ernstig geleden zou hebben. Daarop begon hij zijn pleidooi met heftige aanvallen op de officier van justitie, die, naar ver dachte zeide, hem uit de weg wil ruimen, omdat hij over verscheidene De verdachte, die vrijwel blind zou zijn en daarvoor zijn witte wandel stok herhaaldelijk als bewijsmiddel hanteert, trachtte aanvankelijk aan een behandeling van zijn zaak door de rechtbank te 's-Hertogenbosch te ontkomen, omdat hij meent, dat men er vijandig staat tegenover een zware jongen uit het noorden. Hij weigerde antwoord te geven op de gebruike lijke introductievragen over naam en herkomst en wenste ook de hem toegevoegde verdediger niet aan het woord te laten. Vooral ten aanzien van de officier van justitie, jnr. Dony, koesterde verdachte verdenking, dat deze zijn ongeluk wil en hem wil liquideren. Behalve de drie zaken, die hem in de dagvaarding ten laste waren ge legd, waaronder een diefstal van vakantiezegels ter waadde van 260.000 gulden te Eindhoven, waren hem nog 38 vermogensdelicten in het arron dissement 's-Gravenhage ten laste gelegd, die hij alle erkende. Het ging hem er, zoals hij zelf zei, niet om zich aan zijn bestraffing te onttrekken, maar om een vonnis te verkrijgen, dat volkomen in overeen stemming zou zijn met de schuld- maat. Tijdens de behandeling van zaak heeft de verdachte herhaaldelijk de Nederlandse rechtspraak aange vallen en gebrutaliseerd. Toen de officier van justitie de terugverwijzing van de zaak eiste en de rechtbank tot deze maatregel had besloten, heeft de president van de arrondissementsrechtbank, mr. Hui- zinga, de wel zeer bijzondere rege ling getroffen, dat verdachte zater dagmorgen twee uur tijd kreeg om Chauffeur voor dilemma Een botsing, of het water in Tweemaal achtereen heeft de 31 jaar oude Nijmeegse gemeente-amb tenaar C. van Eyk zaterdagavond te Amsterdam zijn zeldzame koelbloe digheid getoond. Toen hij met een snelheid van 45 kilometer met zijn auto langs de Keulsevaart reed, werd hij voor de moeilijke keus gesteld een snel-naderende tegenligger aan rijden of het donkere water van de gracht in. Hoewel hij niet goed kon zwemmen, koos hij het laatste. Het gebeurde toen hij op de spek gladde keien van de Weesperzijde begon te slippen. Het eerste deel van het avontuur liep goed af en de ambtenaar maakte een behouden noodlanding in het water. Hij kon onmiddéllijk het schuifdak openen en op het dak van zijn snel zinkende auto klimmen. Voor de tweede maal gaf hij blijk van zijn ijzige rust, toen hij de be stuurder van de tegenligger, die was gestopt, en die op de kant stond toe te kijken, toeriep: „Hou me even in de gaten, want ik kan niet zo goed zwemmen!" Hij zag evenwel kans, met enkele slagen de wal te bereiken, waar hij door de andere autobestuurder be houden op het droge werd getrok ken. De koelbloedige, doch natte chauffeur kreeg het drenkelingenpak van de politie-surveillancedienst aan en de auto werd later door de brand weerkraan op de wal gebracht. De derde groep oorlogspelgrims uit Engeland van dit seizoen heeft gister ochtend de traditionele herdenking en kranslegging bijgewoond op de Engel se militaire begraafplaats in Jonker- bopch bij Nijmegen. De groep, 88 pelgrims in totaal, is vrijdag per vliegtuig in Rotterdam aangekomen onder leiding van capt. Bij een resumé van de laatste tien jaar van zijn leven, richtte verdachte ook scherpe aanvallen op het Neder landse gevangeniswezen, daarbij aan voerend, dat hij door een verkeerde medische behandeling tijdens zijn detentie te Groningen zijn gezichts vermogen zou zijn kwijtgeraakt. Hij betoogde, dat hij nooit een bende had geformeerd, doch dat de mensen uit eigen beweging bij hem zijn geko men. Wat hjj in de afgelopen jaren aan vermogensdelicten heeft ge pleegd, waaronder verscheidene za ken die in de tienduizenden liepen, noemde hij kruimelwerk. Hij is ex- trots op, dat hij steeds gezwegen heeft en niets anders heeft bekend, dan wat door anderen reeds was meegedeeld. Tenslotte vroeg hij met aandrang om een requisitoir op dit moment. De officier van justitie wees erop, dat hij nimmer een dreigement tegen verdachte geuit heeft en er steeds alleen maar op uit is geweest zijn psyche te peilen. Hij meende vooral na de uitlating van verdachte; „Hoe kan ik na al die jaren nog normaal zijn", dat een psychiatrisch onderzoek z.i. noodzakelijk is om vast te stellen in hoeverre de man voor zijn daden verantwoordelijk is en volhardde bij zijn eis. Na raadkamer kwam de rechtbank tot bovenvermeldde beslis- siiig. Enkele telefoon, tarieven omhoog Met ingang van 1 juli worden en kele telefoontarieven verhoogd, als gevolg van de jongste salarisverho ging, waardoor de exploitatielasten jaarlijks met een totaalbedrag van circa 8 miljoen zullen stijgen. Aldus deelt de persdienst van de PTT mede. De wens de basis tarieven hiertoe niet te wijzigen heeft er toe geleid de vorm te ldezen van een toeslag van 4 op die telefoontarieven, die pe riodiek per nota aan het publiek in rekening worden gebracht. Voorts zal het ibonnement voor een hoofdaansluiting op de draadom roep, dat thans f 2.50 per maand be draagt, m.i.v. 1 juli a.s. met 10 cent per maand worden verhoogd. Dit om te voorkomen dat de verliezen bij dit bedrijfsonderdeel wederom zouden stijgen. Hoewel de stijging der lasten het gehele PTT-bedrijf betreft, zullen dus de post- en telegraaftarieven niet worden verhoogd. Toch vacantievreugd Voor gedupeerden van „Europa Camping" Voor een deel der gedupeerden van „Europa-Camping", het reisbureau te 's-Gravenhage, dat (nog) niet be staande vakantiebungalows in Lim burg en Duitsland verhuurde, is toch nog enig licht aan de horinzont ver schenen. Het betreft speciaal hen, die de huur, zelfs tot 280.reeds vol ledig hadden voldaan. Aan de hand van lijsten uit de in beslag genomen administratie van het reisbureau zal een aantal der ernstigst gedupeerden dezer dagen een uitnodiging ontvangen voor een tiendaagse Zwitserse vakantiereis naar Bad Weissenburg in het Berner Oberland. De genodigden krijgen reis- en verblijf vrij aangeboden en behoeven alleen een ronde som voor hun voeding te betalen, eenzelfde be drag, als zij zouden zijn kwijt geweest tijdens een vakantie in een der illu soire bungaluws van „Europa-Cam- ping". Deze uitnodiging geldt voorshands voor twee groepen van 40 tot 45 per sonen. Zij gaat uit van de Nederland se Reis Vereniging in samenwerking met het toerwagenbedrijf VAVO te Schoonhoven, die voor de ernstigst gedupeerden een gaatje in hun dicht- bezette reisprogramma openhouden. Degenen, die alleen een waarborg som van 15.aan „Europa-Cam ping" betaalden, vallen niet onder de categorie, die voor een invitatie in aanmerking komt. In totaal zouden ongeveer 1300 gegadigden op de aan biedingen van „Europa-camping" zijn ingegaan. De genodigden zullen in het NRV- hotel te Bad Weissenburg logeren. T.H. te Eindhoven sneller en hoger Het bouwtempo van de Technische Hogeschool te Eindhoven wordt met één jaar versneld; niet in 1964 doch op 1 september 1963 zal de bouw van de T. H. gereed zijn om de te verwachten 1.800 studenten te kun nen opvangen. Bovendien wordt het aantal nuttige vierkante meters van 54.000 op 89.000 gebracht. Omgere kend in geld is dit een stijging van Het bedrijfschap voor de Bloem bollenhandel zal nagaan of het wel al die bevoegdheden uitoefent die het krachtens het instellingsbesluit ook kan. Verder wordt bekeken of het Produktschap voor Siergewassen niet eerst de bedrijfsschappen om advies moet vragen, daar deze als horizon tale organisatie toch de eerst aange wezen instanties zijn. En dan gaat het Bedrijfschap zich ook op het sociale vlak bewegen. Dat waren, met het vaststellen en goedkeuren van de be grotingen wel de voornaamste punten uit de vergadering die het Bedrijf schap voor de Bloembollenhandel onder voorzitterschap van de heer H. Hylkeraa te Haarlem hield. Op de vorige vergadering was reeds de wenselijkheid naar voren gebracht oriënterende besprekingen over sociale aangelegenheden te voe ren. De heer Steinmetz merkte in dit verband op, dat momenteel onder handelingen gaande zijn tussen werk gevers- en werknemersorganisaties om te komen tot een collectieve ar beidsovereenkomst voor het handels- en kantoorpersoneel in het bollen- vak. Deze onderhandelingen lopen nog niet zo als men had mogen ver wachten. Naar de mening van de heer Stein metz mist het Bedrijfschap voor de Bloembollenhandel de basis, waarop de onderbouw rust. De bovenbouw is reeds gevormd en goed en daarom wordt het de hoogste tijd, dat men ook meer aandacht aan de onder bouw gaat besteden. Spr. stelde voor, dat het Bedrijfsschap goede diensten gaat aanbieden voor het verkrijgen van een goede onderbouw en verder zou de heer Steinmetz graag zien, dat het B. v. d. B. bemiddelend zal optreden als de genoemde onderhan delingen tussen werkgever en werk- De heer Hylkema meende, dat in het dagelijks bestuur tegen dit alles geen bezwaren zullen bestaan en deelde gelijk mede, dat de oprichting van het hoofdbedrijfschap v. d. han del nog voor de zomervacantie ver- wach kan worden. Dat 'igt althans in de bedoeling. Het B. v. d. B. zal zich dan bij dit hoofdbedrijfsschap aansluiten. Bij de rondvraag informeerde de heer Verhaar of het Bedrijfschap wel alle bevoegdheden uitoefent die het krachtens het instellingsbesluit mag uitoefenen. Spr. achtte het niet uit gesloten, dat verschillende werk zaamheden die het P.V.S. nu verricht typisch tot het terrein van het Be drijfschap behoren. Ook was het naar de mening van de heer Verhaar juis ter als het P.V.S. in eerste instantie adviezen over prijsvorming e.d. vroeg aan de horizontale bedrijfsorganen. Dan zou het op de weg van het be drijfschap liggen om de vrije organi saties om advies te vragen. Nu is het zo, dat het P.V.S. de mening vraagt van de veertien vrije organisaties plus het bedrijfschap en ze over één kam scheert. Daardoor boeten de door de bedrijschappen uitgebrachte adviezen sterk aan waarde in. De heer Hylkema verzekerde de heer Verhaar, dat het dagelijks be stuur deze zaken zal bestuderen en er dan t.z.t. mee terug zal komen in de vergadering. Ook hij dacht, dat de invloed van het handel te klein was. Het lijkt er sterk op. dat men in de PBO-organen van de gedachte uit gaat, dat een handel een tak is op wiens deviezen men maar niet al te erg moet steunen. Dat geluid had de heer Hylkema even tevoren ook al laten horen, toen de internationale commissie die i.v.m. de Euromarkt de kansen voor de handel bestudeert ter sprake kwam. De producenten weten al heel wat van hun mogelijk- nemer niet tot het gewenste resul- heden in de Euromarkt, maar de han- taat leiden. del moet nog beginnen. Was de eerste concoursdag te Roe lofarendsveen bijzonder goed ge slaagd, de tweede slaagde eveneens voortreffelijk. Gelukkig kon het buiige weer geen nadelige invloed uitoefenen, want de veilinghal concertzaal sloot alle risico van slecht weer uit. Als algemene indruk mag gelden dat de tweede dag qua muzi kale prestaties de eerste heeft over troffen. Voor de muziekliefhebber was er veel te genieten en geen en kele bezoeker zal zich bekocht heb ben gevoeld met een bezoek aan het concours in Roelofarendsveen. De bondsvoorzitter de heer C. A. Volgering sprak ter inleiding een kort openingswoord, waarin hij vooral de nadruk legde op het vele goede en schone dat men als amateur-muziek beoefenaar aan de gemeenschap kan bieden. Als eerste vereniging nam de jubi lerende fanfare Liefde voor Harmonie plaats op het podium. Deze vereni ging kwam uit in de tweede afdeling fanfare. Verplicht nummer was La Legende des Elfes, van F. Loupe, als keuze Coffer, assistent-generaal van het nummer werd uitgevoerd Irish Suite Britse legioen, zij bestaat voor het van G. Boedijn. Het was een verdien- merendeel uit Schotten en Londena- stelijk begint, dat d jubilerende ver ren. De Britten vertrekken vrijdag eniging maakte. Vooral 't vrije num- uit ons land. mer maakte een goede indruk. Jam- Tussen 29 augustus en 3 september mer dat in de aanvang de stemming niet rein was. Verpl. nummer 133 pnt. Vrije nummer 141 pnt Totaal 274 pnt. le prijs. Tweede afd. Harmonie. St. Cecilia, Lieshout. Verpl. nummer Romanti sche suite De vier jaargetijden van K. H. Moer. Vrij nummer Rococo sui te van G. Boedijn. Als geheel bleef de uitvoering wat vlak. De uitdruk king kon vaak beter zijn. Maar er was ook veel goeds te beluisteren, waar door de eerste prijs kon worden be haald. Verpl. nummer 133 pnt., vrij nummer 138 pnt. Totaal 271 pnt. le prijs. Eerste afd. Fanfare. St. Jansfanfa re te Zoeterwoude. Verpl. nummer Chant Druidique van H. Vileete. Vrij nummer Diverti mento van G. Boedijn. In het ver plichte nummer is men tegen de moeilijkheden niet voldoende opge wassen. Dat was jammer want in het vry'e nummer bleek deze fanfare tot veel betere .uitvoering te kunnen ko men. Verpl. nummer 111 pnt, vrij nummer 138 pnt Totaal 249 pnt 2e prijs. Eerste afd. Harmonie. St. Cecilia, Leidscliendam. Rel in Limburg Bij de Haagse uitgeversmaatschap pij Leopold verscheen onlangs de ro man „Nog kans op de hemel" van de schrijfster Conny Sluysmans uit Brunssum (L.). Togen dit boek zijn in Limburgse kringen bezwaren gere zen. Men meent dat verschillende er in voorkomende personen in al te let terlijke zin „uit het leven gegrepen" zijn. Een Limburger, die meent be doeld te zijn met de romanfiguur „Noël", heeft tegen de schrijfster en de uitgeefster een aanklacht inge diend wegens het opzettelijk aanran den van zijn eer en goede naam. Als zijn raadsman zal optreden mr B. Schattenberg uit Geleen, als raads man van de schrijfster mr J. Star mans uit Heerlen. Verpl. nummer Oude kermistafe- reeltjes van G. Boedijn. Vrij nummer Dorpsdansen van Gretry, arr. Jos Moerenhout. Deze harmonie liet zich van een goede zijde zien. Enkele vlekjes in ritme en sam nspel konden toch de zeer goede indruk niet ver storen. Het was verdienstelijk. Verpl. nummer 154 pnt., vrij nummer 159 pnt. Totaal 313 pnt. le pr. met pro motie. Afd. uitmuntendheid Fanfare, Arti et Religioni, Langeraar. Verpl. nummer: In Tudor Days van Henri Gheel. Vrij nummer: Sympho- nique van G. Boedijn. In het verplich te werk leverde deze vereniging de beste muzikale prestatie. Beschaafde en mooie klank. Ook goede voor dracht Het vrije nummer kwam niet tot deze hoogte. Technisch waren er oneffenheden en het deed wat onrus tig aan. Evenwel was het geheel be vredigend. Verpl. nummer 152 pnt., vrij nummer 143 pnt. Totaal 295 pnt., le prijs. St. Cecilia te Hoeven N.Br. Ook de ze fanfare gaf veel muzikaal genot. Wel liep deze vereniging gevaar te klankrijk te worden. Het klonk erg enthousiast. Ook het vrije nummer Cephale a Procris was mooi, maar door meer onderscheid bij de uitvoe ring van de tekens zou 't nog mooier worden. Verpl. nummer 151 pnt., vrij nummer 154 pnt. Totaal 305 pnt. le prijs. Afd. Uitmuntendheid Harmonie. St. Gregorius, Kwintsheul. VerpL nummer: Kleine Blasorches- ter suite van E. Fulling. Vrij nummer: La Bergère et le Soldat. Bij deze har monie kan de stemming beter en vooral de klarinettenklank kan mooie. Toch waren er vele goede mo menten en de totaalindruk was zeker niet onverdienstelijk. VerpL nummer 145 pnt., vry nummer 146 pnt. Totaal 291 punten le prijs. Ere afd. Fanfare Juliana, Stomp- wijk. Verpl. nummer Ouverture Rhapsodique van Marcel Poot. Vrij nummer Caesar en Cleopatra van G. Boedijn. Deze kleine bezetting zag zich voor een zeer zware opgave ge plaatst, maar men sloeg er zich voor treffelijk doorheen. Het zijn vooral de bugels die veel voor de rekening krijgen. Stemming was soms minder mooi. En we kunnen ons ook ster ker contrasten indenken in de dy namiek. Verpl. nummer 152 pnt. Vrij num mer 150 pnt Totaal 302 pnt, le prijs. Ere afd. Harmonie. Verplicht num mer Drie dansen van Kors Monster, vrij nummer Cortege Nuptial van Goudefroy. In het moeilijk uit te voeren verplichte nummer zijn zui verheid en ritmiek de zwakste pun ten. Toch werd deze compositie die niet gemakkelijk aanspreekt verdien stelijk uitgevoerd. Ook het werk der vrjje keuze kreeg een zeer accepta bele vertolking. Verpl. nummer 144 pnt, vrij nummer 153 pnt. Totaal 297 pnt, le prijs. St. Matthias, Warmond kwam ook uit in de Ere afd. Harmonie. En met genoegen, maar ook met be wondering hebben we geluisterd naar dit sublieme corps. Muzieklief hebbers kregen hier het mooiste van tot nu toe te horen. Zowel het ver plichte als het vrije nummer Har lem Shadows van M. Boekei stelde hoge eisen en slechts als men kan beschikken over muzikanten zoals St. Matthias die heeft kan men tot zo schone uitvoering komen. Bravo Verpl. nummer 169 pnt, vrij nummer 168 pnt. Tootaal 337 pnt. le prijs met lof en promotie. Superieure afd. Fanfare. Pius X, Poeldijk. Verpl. nummer Vijf Epi grammen van G. Boedijn, vrij num mer Brassband Blues. Ivor Gould. Naar onze smaak werd het verplich te werk mooi uitgevoerd. De waar dering viel ons iets tegen. Het aan- tekkelijke nummer Brassband Blues werd eveneens goed uitgevoerd. Het was in de allerhoogste afdeling waar zeer zware eisen gesteld worden een verdienstelijke prestatie. Verpl. nummer 136 pnt, vrij nummer 156 pnt. Totaal 292 pnt, le prijs. Excelsior, Noordwijk kwam ook in deze afd. uit en deed het ook zeer goed. Het verplichte nummer werd enthousiast vertolkt en de enkele vlekjes zijn te vergeven bij het vele goede. Het vrije nummer Le diamant Noir van Fr. Popy voldeed ook goed. Wel waren er enkele minder mooie stemmingen en men zal toch op moeten passen niet ruw te wor den. Als geheel een te waarderen uitvoering. Verpl. nummer 150 pnt, vrij nummer 146 pnt. Totaal 296 pnt., le prijs. Marswedstrijd. Liefde voor Har- mnoie, Roelofarendsveen 107 pnt. le prijs. Excelsior, Noordwijk 97 punten le prijs. De dagprijs van deze 2e concours dag voor het hoogst aantal punten krijgt St. Matthias, Warmond. Wisselbekers. Burgemeester Keij- zer-beker voor het hoogst aantal pun ten van het gehele concours St Mat thias, Warmond. De Spar-beker voor het op een na hoogste aantal punten St. Cecilia, Leidschendam. Marsbe ker SL Bavo, Liefde voor Harmonie, Roelofarendsveen. 53 miljoen tot 86 miljoen gulden. De kosten van de gebouwen en de com plete inventaris worden geschat op 122.500.000 gulden. De plannen, die voor 1957 golden en uitgingen van een totaal aantal studenten van 1.000, voorzagen in de realisering van tien gebouwen. Thans nu het aantal studenten ftan de Eind- hovense T. H. geschat wordt op 1.800 is het nodig het aantal gebouwen met vier uit te breiden: een hoog bouw, waarin de afdeling elektro techniek zal worden ondergebracht, oen tus6engebouw, eveneens voor elektrotechniek, een hal voor fysi sche technologie en een sporthal. Uiteraard zal de regering nog moe ten beslissen over deze extra voor zieningen, alsmede over de versnel ling van het bouwtempo. Monumentaal. Het middelpunt van het gebou wen-complex wordt gevormd door de centrale hoogbouw, die 175 meter lang, twintig meter breed en circa vijftig meter hoog wordt. Het ge bouw komt op 28 omvangrijke zui len te staan, waaronder twee brede verkeerswegen worden geleid. In het midden onder deze hoogbouw wordt de open ruimte opgevuld door een rechthoekig gebouw, dat bestaat uit een souterrain en twee etages en dat alleen door een lift met het ge bouw erboven verbond én zal zijn. Het ligt in de bedoeling dit ge deelte op 1 september 1961 gereed te hebben. De kosten bedragen 23 mil joen gulden. Nedalo,Hengelo, sluit 120 arbeiders krijgen ontslag Door het ontbreken van opdrachten zal de directie van de Apparaten, bouw Nedalo n.v. te Hengelo aldus een door haar afgelegde verklaring zich genoodzaakt zien, op 30 juni de produktie stop te zetten en het be drijf op die datum te sluiten. Door dit besluit zullen ongeveer 120 werknemers moeten worden ont slagen. De vennootschap zal de aan dit ontslag verbonden wettelijke ver plichtingen ten volle nakomen. Het gewestelijk arbeidsbureau, de vakbonden en andere officiële instan ties zijn op de hoogte gesteld. Wat be treft de toekomst van het bedrijf was de directie nog niet in staat, uitslui- sel te geven. De Nedalo produceert apparaten voor verwarmingsdoelein den. DELFZIJL DOET DE DEUR OPEN. In de week van 28 juni tot en met 5 juli is Delfzijl extr- gastvrij. Vele deuren zullen in deze week open staan, niet alleen van scheepvaart kantoren en scholen en allerlei open bare gebouwen, maar ook van diverse kerken en bedrijven. Iedere bezoeker krijgt dan ruim schoots de gelegenheid binnen te tre den voor een bezichtiging. Deze bij zondere actie, die men „open deuren" gramma'3de^Sdfevito^?K wereldbeeld en.zün ineenstorting, De politie te Enschede heeft zater dag de 25-jarige Rotterdamse student J. J. L. gearresteerd, die op 3 mei uit het huis van bewaring te Den Haag was ontvlucht. L., die door verschil lende politiekoi'psen in ons land wordt gezocht, staat bekend als een behendig inklimmer. Hij he,eft op tal van plaatsen zijn slag geslagen. De politie trof hem tijdens een stromen de regen op slraat aan met zijn 19- jarige Enschedese vriend B. van D. Zij werden meegenomen naar het bu reau, waar L. zich niet voldoende kon legitimeren. Hij beschikte weliswaar over een pas, doch deze bleek ver valst te zijn. L. en D. hebben bekend zich aan een vijftal inbraken en in sluipingen in Enschede en omgeving te hebben schuldig gemaakt. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN VERMISTE PILOOT AANGESPOELD Bij Lelystad is gisteren het stoffe lijk overschot aangespoeld van twee de-luitenant-vlieger R. P. Roetert van de koninklijke luchtmacht, die op 17 maart boven het IJsselmeer is verongelukt. Op die dag raakten twee F 84 F Thunderstreak-straal- jagers van het 315e sqadron van de koninklijke luchtmacht vermist bo ven het IJsselmeer. De vliegtuigen waren afkomstig van de vliegbasis Eindhoven. Aangenomen werd dat de toestellen tegen elkaar gebotst waren bij Enkhuizen. Het stoffelijk overschot van een der vliegers werd al spoedig gevonden. Het andere bleef tot gisteren vermist. Aetherklanken Televisieprogramma's. NTS: Eurovisie: 18.45—20.15 We- -eldkamp. voetval. NTS 2C.5C Journ en weeroverz. 21.1022.00 De mens in de uithou- dingspioef, film. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 9.45 Licht baken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.30 Dansmuz. 14.00 Kamermuz. 14.30 Wij vrouwen van het land. 14.40 Metro- pole-ork en soliste. 15.15 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen over zee. Als bestuursambtenaar op tour- née in Nieuw-Guinea's Vogelkop, door J. J. W. Dubois, 18.00 Lichte muz. 18.20 K.V.P., pol. caus: 18.30 R.V.U.: De wisselwerking tussen sterrenkun- kunde en wereldbeeld, door dr. H. Groot. Derd' lezing: Het middeleeuw met als hoogte- en middelpunt een nationale scheepvaartexpositie. Het voornaamste doel L, het Nederlandse publiek meer „sea-minded" te maken De baten van deze scheepvaartweek komen ten goede aan de Noord- en Zuid-Hollandse reddingmaatschappij. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 19.45 We reldkamp. voetbal. 22.10 Mezzo-sopr. en piano. 22.35 Gram. 22.45 Avondge bed en lit. kal. 23.00 Niuws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 AVRO (7.50—8.00 VPRO). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 0 - - Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de Leden van de KVP-afdelinï Zaan-I vrouw 9 15 Gram. 11.40 Morgenwij- ding. 10.00 Gram. dam hebben bij hun bestuur een schriftelijke klacht gedeponeerd over het feit, dat de katholieke wethouder van Zaandam de heer J. J. Meulen- kamp aanwezig was op een receptie, die de Russische ambassadeur dezer dagen in Wassenaar heeft gehouden ter gelegenheid van de overeenkomst tussen de KLM en de Russische Luchtvaartmaatschappj Aeroflot. De aanwezigheid van het Zaandam- se gemeentebestuur op deze receptie, loco-burgemeester M. J. Hille en de wethouders J. Tilkema en J. J. Meulenkamp wordt verklaard door de ontvangst van de Russische lucht- delegatie in Zaandam. Deze delegatie bezocht het Czaar Peterhuisje en kreeg na afloop daarvan een lunch aangeboden in het gemeentehuis. De leden van de Zaandamse KVP verwij ten de heer Meulenkamp dat hij in de Russische ambassade aanwezig was, enige uren nadat de Hongaren Nagy en Maleter om het leven waren ge bracht. Zij achten dit bezoek in strijd met de principiële doelstellingen van de KVP. Binnenkort zal de klacht op een ledenvergadering moeten worden behandeld, aldus een eis van de pro testerenden, GEVELTOERIST GEARRESTEERD. Zaterdag werd de 33-jarige classi ficeerder J. M. K. te Rotterdam voor de officier van justitie geleid. Hij is gearresteerd, nadat een voorbijganger hem tegen een gevel aan de Bergweg had zien klimmen. K., die bekend staat als een „inklimmer" althans bij de politie, was op 21 april j.l. op vrije voeten gesteld na een gevange nisstraf voor diefstal met inklimming. Omdat er de laatste tyd in de stad weer van dergelijke inbraken ge pleegd werden, waarbij men kenne lijk door een bovenlicht binnen was gekomen, verdacht de politie K. daar van. Aanvankelijk ontkende hij, maar na een „herkenning" door de politie hond Astor, gaf hij toe in juni acht van dergelijke inbraken gepleegd te hebben. 0.50 Voor de kleu ters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Harr- mondorgelspel. 12 20 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee' Landbouwru- briek: De doorloopmelkw «gen. 12 30 Land- en tuinbouw.meded. 12.33 Amus. muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Med of gram. 13.20 Promnedare-ork. en solist. 13.55 Beursber 14.00 Paul Vlaanderen en het Spencer Mysterie, hoorspel 14.40 Scnoolradio. 15 00 Gram 15 30 Logboek 1941 (deel II). 16 00 P anorecital. 16 30 Voor de leugd. 17 30 Jazznur 18 CO Nieuws. 11'.15 Pianospel 18 30 Lichte muz. 18.55 Paris vou? parle. IS.00 Gram. 19 45 Toneelbeschouwing 20.00 Nws. 20 05 Gran. 20.50 De Herberg bij Versailles, hoorspl 21.45 Act. 22.00 Volksmuz met comm. 22.20 Piano recital. 22.45 Lichte muz 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. Xew York. 2316 New Yo-k calling. 23.2124.00 Gram. Een deel van Hilversum is zater dagavond gedurende ongeveer een uur verstoken geweest van electrische stroom. In de KRO-studio kon men onmiddellijk op het tijdstip van het uitvallen (om tien voor half acht) overschakelen op het noodaggregaat, zodat de luisteraars hiervan vrijwel niets hebben gemerkt. Wilt U iets weten Vraag: Röoms Katholiek Bureau voor beroepskeuze. Antwoord: Men verzoekt ons mede te delen, dat men zich in tegen stelling tot wat wij eerder in deze rubriek hebben medegedeeld voor een psycholigische beroepskeuze test door het Katholiek Paedagogisch Beroepskeuzebureau kan opgeven bij mej. De Vreede. Alleen telefo nisch op nummer 24992 en op het bureau: Plantsoen 25, op vrijdag, des middags van 24 en 's avonds van 78, waarna oproeping geschiedt door drs Stolker. Voor de buitengemeenten zijn in schrijvingsadressen verkrijgbaar aan 't adres Anthonie Duyckstraat 41, te Den Haag. Marktberichten ROTTERDAM 23/6 Vee Aan voer 1826, 1138 vette koeien, 688 varkens. Vette koeien 295325, 270 —290, 250—265; varkens 176 173, 170. Vette koeien aanvoer even kor ter, handel slepend, iets lager in prijs, enige prima's boven notering. Varkens aanvoer kleiner, handel aanvankelijk goed, afloop slecht, ge middeld hoger in prijs.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3