DE LEIDSE BIOSCOPEN SCHUDEL* CITROEN Scherp SECRETARESSE DUINSTREEK ZATERDAG 21 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Diplomauitreiking Kon. Ver. voor EHBO afdeling Leiden De afd. Leiden van de Kon. Ned. Ver. v. E.H.B.Q. hield gisteravond in het St. Antonius-Clubhuis de jaar lijkse feestavond ter gelegenheid van de diploma-uitreiking, cursus 1957 1953. Precies om 8 uur heette de voorzitter, de heer J. D. Slegten- horst, de talrijke aanwezigen van harte welkom en richtte hierbij in het bijzonder tot de docent, dr H. J. C. v. Scherpenberg en echtgenote, de afgevaardigde van de B.B., de heer W. Koolhaas en de afgevaardigden van de zusterverenigingen, o.m. de afdeling Woubrugge. Spr. moest tot zijn spijt mededelen, dat de docent, dr M. v. d. Kruk, verhinderd was deze avond bij te wonen. Diens ver hindering was vooral zo teleurstel lend, omdat dr v. d. Kruk,om stu dieredenen, als docent had moeten bedanken en deze avond dus zijn af scheidsavond zou zijn. Mede doordat dr v. Scherpenberg, wegens vestiging elders, vanavond eveneens afscheid van de vereniging gaat nemen, lijdt de afd. Leiden, aldus spr. een gevoe lig verlies. Spr. verzocht hierna aan dr v. Scherpenberg tot de uitreiking van de diploma's te willen overgaan. Alvorens dit te doen, richtte dr v. Scherpenberg zich eerst nog met een toepasselijke speech tot de pas ge slaagden en wees hen er nog eens met nadruk op, dat slechts door re gelmatig de E.H.B.O. te beoefenen, de nodige vaardigheid kan worden verkregen. Na de uitreiking, dankte de heer H. Verseteg, namens de cursisten de docenten en instructeurs en bod dr v. Scherpenberg een sigarettenaanste ker met inscriptie aan, waarna de instructeurs een boekenbon en siga retten ontvingen. De voorzitter sprak vervolgens de scheidende docent toe en zei o.m dat bestuur en leden met grote weemoed thans afscheid moes ten gaan nemen van hun docent. Als blijk van grote dank bood spr. een wetenschappelijk boekwerk aan. Mevr. v. Scherpenberg deelde in de hulde en ontving een prachtige rui ker anjers. Dr. v. Scherpenberg dankte, mede namens zijn echtgenote, hierna voor het prachtige cadeau en zei, dat hij slechts node afscheid van de afd. Leiden nam. Na de pauze begon het feestelijke gedeelte. Onder regie van de heer H. van Roon werd een zeer geva rieerd programma gebracht. De con ferencier Henk Steenvoorden lijmde de verschillende programmanum mers geestig en vlot aan elkaar. The Black Stars zorgden voor de nodige stemming. Verona nam allen mee naar het Magische land. Henny Haak zong o.m. zijn Tirolse liedjes en, zon der de andere artisten ook maar iets te kort te willen doen, ging onze grootste bewondering uit naar „One Black", die met zijn muzikale clownerie zich een groot artiest toonde. Te ruim half twaalf sloot de voorzitter deze zeer geslaagde avond. De geslaagden. Het diploma werd uitgereikt aan de dames: C. JasperseMontfoort, A. F. JongejanfSchuurman, C. de KruysVersteeg, A. LensSinge- ling, J. v. d. PluymDe Geus, C. M. WeberGerritsen, C. J. de Wolf Vries, E. G. Weijermans, D. P. M. Blom, A. Buys, J. Vrijenhoek, T. de Cler, T. Diemer, C. C. Dekker, M. N. v. d. Dop, T. v. Dijk, U. Grobbe, G. v. d. Haak, W. Jongma, W. Klaver, L Laterveer, R. Meijers, F. G. Oost veen, C. J. Righart van Gelder, A. H. Schrama, C. J. Warner, A. M. Vreeken, W. Stigter, C. Stigter, A. M. v: Ulden, E. M. Verhoogt, J. M. M. v. d. Horst en de heren: J. Grotenhuis, E. A. Th. 't Hart, W. v. Eygen, A. L. v Iterson, J. A. de Jong, W. de Koning, J. W. Krabbe, H. J. C. Mennens W. F. Neuteboom, J. F. Demmenis, K. Sanders, W. F. v. d. Steen, B. L. Smidt, L. J. M. Vlekke, C. H. S. Weijermans, C. D. Zandvliet, J. J. Zandvliet, K. v. d. Bos en A. Versteeg. PRONONCE voor Uw LINNENUITZET Leiden Oegstgeest Breestraat 65 Geversstraat 41 Tel. 21800 Tel. 23917 BIOSCOPEN. De films in de week van 2027 juni zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Genadeloze achtervolging" 14 jaar. Lido: „Maigret zet een val", vol wassenen. Trianon: „The bridge on the river Kwai", 14 jaar. (Gewij zigde aanvangstijden). Rex: „De knapste meisjes moe ten sterven", 18 jaar. (Don derdag „Banana Boat Song" 14 jaar). POTLOOD en GEEST Oplossing No. 513. Horizontaal: 1. aaks, 4. toon, 7. uiten, 9. Herkingen, 10. esp, 11. adé, 15. driekleur, 18. emier, 19. nors, 20. idee. Verticaal: 1. acht, 2. kurassier, 3. sik, 4. ten, 5. ongedeerd, 6. nona, 8. tin, 12. eden, 13. ski, 14. pree, 16. Ems, 17. lei. (Advertentie). m Morgen, zondag 22 juni, mogen le den van de r.k. Leidse Harmonie kapel na alle H.H. Missen buiten het kerkportaal van de Hartebrug- kerk collecteren t.b.v. dit muziek gezelschap. Loop de collectanten niet voorbij. Het instandhouden van de enige katholieke harmonie van Lei den kost veel geld. Van de gelegen heid wordt tevens gebruik gemaakt om de katholieke muzikanten van de Hartebrugparochie aan te sporen, zich bij het korps aan te sluiten. Hartebrugparochianen, geeft mor gen klinkende munt voor klinkende muziek! De bouwtechnische dienst van de n.v. P. de Gruyter en Zn. te 's-Her- togenbosch, heeft het verbouwen van het winkelpand aan de Haarlemmer straat gegund aan de firma Jac. van Riet te Leiden voor ca. 80.000. ZILVEREN JUBILEUM DE HEER L. WALLAART Dezer dagen heeft de heer L. Wal- laart, werkmeester bij de N.V. van Wijk en Heringa te Leiden zijn 25- jarig jubileum gevierd. Hij werd met echtgenote en oudste kinderen op de kamer van de directie ontvangen, waiar hem een geschenk onder cou vert werd aangeboden. Van zijn af deling ontving de heer Wallaart een geschenk. Er waren vele bloemstuk ken. Wilt U iets weten? Vraag: Rooms-Katholieke Volks dansclubs te Leiden. Antwoord: „De Grote Ronde". Mej. P. Kellenaars, Stadhouderslaan 4 (post Leiderdorp). „De Hoornpijpers" mej. R. Zoutenbier, Noordeinde 34; „Nieuw Holland" A. Juffermans, Waldeck Pyrmontstraat 34. Vraag: Rooms Katholiek Bureau voor beroepskeuze. Antwoord: R.K. Beroepskeuzebu reau. Mej. E. van Tol, Rijnsburgerweg 62 B. Vraag: Route per auto van Leiden naar Bazel. Antwoord: Zelfde route als hierbo ven tot Düsseldorf. Daarna: Keulen, Bonn, Koblenz, Bingen, Kaiserlau- tern, Straatsburg, Colmar, Bazel. Vraag: Hoe luidt het adres van Pat Boone? Antwoord: Het adres luidt: P. Boone, Leonia (New Jersey, Ameri ka). MET KATH. REIS VERENIGING NAAR LOURDES Van 6 augustus af organiseert de Nederlandse reisvereniging voor ka tholieken een twaalfdaagse reis naar Lourdes. Naast een bezoek aan het Maria-heiligdom, dat zijn eeuwfeest viert, staan ook Parijs, Lisieux en Nevers op het programma. Inlichtingen by het agentschap Schrijvers, Hogewoerd 56, tel. 20206. EJH.B.O.-RAAD LEIDEN Onderlinge wedstrijden Onder auspiciën van de EHBO- Raad werden de jaarlijkse onder linge EHBO-wedstrijden gehouden, waaraan alle, bij de EHBO-Raad aangesloten verenigingen deelnamen. De uitslagen waren: Afd. Senioren (max. aantal pun ten 220); leider(ster) max. aantal pnt. 70: wisselbeker met le pr. Kon. Ned. Ver., afd. Leiden (205 pnt), (leider N. Beijer, 58 pnt.); 2de pr. Kon. Ned. Ver. afd. Oegstgeest (195 pnt.), leider W. v. d. Sleet (59 pnt.); 3de pr. EHBO-dienst Leiden (184 pnt.), leider F. G. Doesburg Lan- nooy (57 pnt.); 4de pr. Kath. Nat. Bond v. EHBO afd. Leiden (176 pnt.), leider R G. v. Dam (60 pnt.); leidersprijs: R. G. v. Dam (60 pnt.); netheidspr. Kath. Nat. Bond v. EH BO, afd. Leiden. Afd. Junioren (max. aantal punten 210), leider(ster) (70 pnt.): wissel beker en le pr. Kon. Ned. Ver Afd. Oegstgeest (152 pnt), leidster mevr M. ScheurwaterHoogstraten (51 pnt); 2de pr. Kon. Ned. Ver., afd. Le iden (134 pnt.), leidster mej. M. Heins (43 pnt.); 3de pr. Kath. Nat Bond v. EHBO, afd. Leiden (130 pnt), leidster mej. Th. v. Kuijk (4.9 pnt.); leidersprijs mevr. M. Scheur waterHoogstraten (51 pnt.); net- heidsprijs Kon. Ned. Ver. afd. Oegst- RurgerH'ke Stand Geboren: Jansje d. van W. van Tongeren en J. Ouwerkerk; Gert Jan z. van G. Steenbeek en L. A. de Groot; Gerardus Petrus Marie z. van P. J. Caspers en C. van Gerven; Adriaan z. van J. M. Pelgrim en M. Joziasse; Bernardus Hermanus Johannes z. van P. A. Smit en A. C. H. Letmaath; Jerry z. van J. Ste- geman en G. M. Herber. Ondertrouwd: B. I. J. Beentjes en M. T. G. Becking. P. de Boer en E. D. Kiel D. Aalbersberg en G. Slik. J. W. Vriezen en W. R. Boltendal.' A. Beekman en C. Kukler. A. van der Heijden en A. J. I. Tiggelovend. H. A. J. van der Meel en L. A. J. van der Mee. J. Bakker en C. Oudshoorn. J. Abspoel en L. E. Mark. H. de Ru en E. Wijtsma. E. de Witte en S. C. Hierck. J. W. de Jong en L. J. Wet- selaar. A. A. van Amerongen en M. C. Ruijgrok. H. M. van Egmond en E C. M. Barendse. J. C. van Hou- welingen en M. Henderson. J. J. Slijkhuis en J. de Mooy. H. R. Ver- wers en A. Ferwerda. I. Neuteboom en C. Dreef. B. T. J. Schmit en C. v. Eetten. H. W. Schouten en A. C. M. Visser. .T, A. Sieswerda en L. Otte- ny. A. Kamsteeg en J. P. Dekker. N. Platteel en J A. M. Weijers. Overleden: P. F. van den Broek 85 jaar, man; C. van Egmond 1 jaar, dochter; J. H. Brouwer, 68 jaar, echt genote van H. W. van Zijp. IN PLAN NOORD V VLAG IN TOP Gistermiddag omstreeks één uur vond aan het eind van de Kooilaan een kleine plechtigheid plaats, die een belangrijke periode in de woning bouw van Leiden inluidt:' in het plan Noord V was de eerste flat onder de kap gekomen, de vlag was in top ge hesen en enige bij deze bouw betrok ken personen hebben aan dit mo ment wat luister bijgezet. De voor zitter van de woningbouwvereniging „Ons Belang", de heer J. Gerritsen hield bij de flat, nadat de vlag in de regenwind was uitgehangen een korte toespraak, waarin hij allen, die bij de bouw van de 246 woningen be trokken zijn, hartelijk dank zegde voor de werklust en de goede samen werking. Wij vernamen, dat in september oktober van het volgend jaar waar schijnlijk gereed zijn. Men hoopt echter dit jaar, waarin de woning bouwvereniging haar jubileum viert, de eerste flatwoningen te voltooien. Bij de plechtigheid waren aanwezig de vrouw van de architect, mevr. v. Dorp, die haar echtgenoot wegens ziekte verhinderd vertegenwoor digde, de aannemers, de gebroeders A. en J. Breur, en een vertegenwoor diging van de directie van de ge meente. De architect de heer Jonk man was verhinderd. De arbeiders aan het werk ontvin gen van de woningbouwvereniging een kleine gratificatie. Het academisch jaar aan de rijks universiteit te Leiden loopt ten ein de. In september zal een grote schare abituriënten zich laten inschrijven als student en een studie aan de Alma Mater aanvangen. Teneinde de hierbij rijzende pro blemen van verschillende aard zo veel mogelijk op te lossen, is sinds enige jaren gedurende de zomer maanden een inlichtingenbureau ge vestigd in het Academiegebouw, Ra penburg 73. De aankomende student kan hier van 23 juni tot begin okto ber dagelijks van 912 en 2—5 en 's zaterdags van 912 uur terecht om alle mogelijke vragen over studie, gezelligheidsleven, confessionele ver enigingen e.d. voor te leggen aan ter zake kundige informateurs. Het bureau beschikt over een uitgebreide documentatie door middel van fol ders. In vorige jaren passeerden bij na alle toekomstige eerstejaars het bureau. De zeven studentenfacultei ten, die de organisatie verzorgen, wekken allen, die denken in Leiden te gaan studeren, op, zich eerst te vervoegen op het inlichtingenbureau waarzij geregistreerd zullen worden, zodat alle noodzakelijke papieren voor de inschrijving e.d. toegezon den kunnen worden. GEEN SUBSIDIE VOOR TONEELVOORSTELLING De Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers afd. Zuidholland- Noord heeft zich tot Ged. Staten van Zuidholland gewend met het ver zoek om een subsidie in de kosten van de toneelvoorstelling, welke de bond wil verzorgen tijdens het jaar lijks terugkerend St. Nicolaasfeest voor ongeveer 150 wezen en kin deren van militaire oorlogsslachtof fers uit Leiden en de Rijnstreek. De bond had hiervoor aangezocht de toneelgroep Arena. Naar aanleiding van een advies van de Culturele Raad van Zuidholland stellen Ged. Staten in een voordracht aan Prov. Staten voor, op het verzoek afwijzend te beschikken. Ged. Staten zijn van mening, dat het verlenen van een subsidie in dit incidentele geval een precedent zou zijn, dat onoverzien bare consequenties met zich zou brengen. Leidse Universiteit Vóór honderd jaar Casino. Niet alleen is Walt Dis ney op het gebied van de tekenfilm nog steeds onbetwist meester geble ven, maar waar hij zich heeft bege ven op het gebied van de dokumen- taire- (natuur-) en speelfilm, blijkt hij ook tot belangrijke dingen in staat. Als een andere uiting van zijn veel zijdig talent gaat aan de „Genadeloze achtervolging" een educatieve teken film (gedeeltelijk documentaire) vooraf over de geschiedenis van de raket en „De verovering van het heel al", een film, om zijn plastische uit beelding naast even bizar-interessant als de uitvindingen van Wernher von Braun. Na de bewondering, waarmee we deze „outer space"-fantasieën genoten hebben, moet het ons van het hart, dat we ons in de hoofdfilm enigszins teleurgesteld voelden. Het is welis waar een film, die technisch zeer goed is en vol van romantiek maar we misten het hoogtepunt. Het verge lijk tussen de twee felle tegenstan ders, waarmee de achtervolging tot een eind komt, is geen oplossing. De film geeft het (ware) verhaal van een commando-raid in de Amerikaanse burgeroorlog: De Noordelijke legers hebben lelijke nederlagen moeten lij den en om hun positie te versterken moet Chattanooga, een spoorweg knooppunt aan de Pacific-verbinding in hun handen vallen. Daarbij moet zuidelijke troepen-aanvoer per trein bij voorbaat ongedaan gemaakt wor den. Een commando krijgt opdracht, het treinverkeer te stagneren en de brug gen voor de stad te verbranden. Ze zijn niet erg fortuinlij:: in hun op dracht en van het eerste ogenblik af, zet een Zuidelijk conducteur de ach tervolging in, die fataal uitloopt. Toe gang 14 jaar. Lnxor Let op: Luxor heeft van de week gewijzigde aanvangstijden, want er draait een lange film. Char les Vidor geeft in Cinemascope een kijkje op een meesterwerk van Er- nest Hemmingway „Farewell to Arms". Het is een knappe film, maar het boek van Hemmingway herkent men er niet in terug. Hemmingway heeft zo zijn stijl van sentimentele dingen op een keiharde wijze te zeggen. Het keiharde is in een Ame rikaans filmsausje versmolten, de sentimentaliteit is gebleven en dit geeft vooral in het slot van deze film, als de geliefde overlijdt, de toe schouwer harde noten te kraken. Charles Vidor houdt zijn familie naam hoog door in dit werk enige prachtige staaltjes van massaregie ten toon te spreiden. Het verhaal speelt zich af in de eerste wereld oorlog in Italië. We zien de legers de Alphen beklimmen in monumen tale oorlogs-scènes waarbij vooral het materiaal bewondering afdwingt. De regisseur moest immers beschik ken over voertuigen, die in 1914 mo dern waren. Het verhaal gaat om een Amerikaan, die in het Italiaanse leger dienst heeft genomen, gewond raakt, verliefd wordt op een Engelse verpleegster en na gedwongen de sertie met haar naar Zwitserland vlucht. Hier streft zij tijdens de be valling van haar eerste kind. Hem mingway heeft in zijp roman het stugge mannelijke verdriet goed weergegeven. De film blijft in sober heid bij de auteur ten achter. Vooral het spel van Jennifer Jones als de verpleegster is wat lamentabel en vermoeiend om aan te zien. Rock Hudson doet het in deze sfeer beter en De Sica heeft de rol van Italiaan se legerarts, die hij met zijn zwierig dramaturgisch talent goed aan kan. De KFC-keuring luidt strikt volwas senen. Lido heeft „Maigret zet een val" voor een week geprolongeerd. Deze film is voorbehouden voor volwas- Trianon. „The bridge on the ri ver Kwai", de verfilming van het gelijknamige boek van Pierre Boul- le, is inderdaad een film, welke een ere-prijs waard is. Het niet alleen een grote film wat z'n lengte betreft, n.l. bijna 3 uur lang, maar ook een film van artistiek formaat. Het verhaal is een episode uit de wereldoorlog en wel op het front van Achter-Indië, in Birma. Door geheel Malakka en Birma wilden de Japanners een ver bindingslijn aanleggen met China en daartoe moest over de rivier de Kwai in recordtijd een brug worden aangelegd. Voor het bouwen werden Britse krijgsgevangenen gebruikt. Nu was het eigenaardige, dat "deze Brit ten echt hun best hadden gedaan om deze brug zo solide mogelijk te ma ken en op tijd gereed te hebben. Dat kwam omdat hun commandant kolo nel Nicholson van mening was, daar door de demoraliserende invloed van de krijgsgevangenschap het best te kunnen bestrijden. Maar de geal lieerde legerleiding stelde helemaal geen prijs op die brug en stuurde er een commando op af, om hem op te blazen. Tenslotte deed de kolonel het zelf, maar niet vrijwillig. Mede dank zij de achtergrond van het tropische landschap, dat altijd een fascinerende uitwerking op ons heeft, maar ook dank zij de monu mentale opbouw van het verhaal, de royale regie en de fraaiheid der kleurenopnamen is deze film een boeiend epos geworden, dat zoveel jaren na de afloop van de oorlog ons nog gespannen weet te houden. De film is toegankelijk voor personen boven 14 jaar. Rex „De knapste meisjes moeten sterven" is ditmaal een titel, die de belofte inhoudt van een derde-rangs detectievefiim, maar gelukkig wordt deze belofte niet ingelost en is de Engelse filmindustrie met een thril ler voor de dag gekomen, welke er zijn mag. Een in het oog lopend knap meisje, zich welbewust van dit feit en dus een allemans-vriendinne- tje, wordt op een partijtje vermoord. Een hoofdinspecteur van politie neemt het onderzoek, dat bemoei lijkt wordt omdat verscheidene per sonen de moord gepleegd kunnen heb ben, in handen en wordt later bij gestaan door een verpleegstertje, dat hem wel iets te drastisch vindt op treden. Nadat een tweede meisje, eveneens iets te levenslustig en uit dagend, is gewurgd, bereikt de film haar hoogtepunt bij het snappen van de misdadiger, wiens identiteit wij voor u verborgen zullen houden omwille van de intense spanning, die door de hele film voelbaar is. Be halve van deze spanning is er ook nog van heel behoorlijk spel te genie ten. Toegang 14 jaar. Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. Recht mej. H. G. de Ra- nitz te Den Haag, mej. N. M. Traas te Scheveningen en de heren H. H. Scholten te Almelo en G. A. W. van Overbeek de Meijer te Leiden. Idem voor het doctoraal examen Rechten Vrije Studierichting de heer J. T. van Stegeren te Den Haag. Idem voor het cand. examen Engelse taai en letterkunde de heer W. H. Bis- scheroux te Voorschoten. Idem voor het doet. ex. Gen. II mej. E. C. M. Alkemade te Noordwyk en de heren H. Galj aard te Leiden, B. Matricali te Den Haag, J. v. d. Noordaa te Leiden, H. Snijders te Den Haag, A. D. J. Verburg te Leiden en R. A. v. d. Weg te Den Haag. Idem voor het Semi-artsex. de heren W. J. Franke te Den Haag, B. A. Kats te Voorburg, F. G. van Leeuwen te Zoeterwoude en J. Z. Teilegen te Eindhoven. Idem voor het Artsex. de heren R. Grijm te Voorburg, J. Serlie te Voorburg, Tan Hassan te Den Haag, J. de Vries te Den Haag en G. M. Weitzner te Den Haag. De ENIG complete opleiding. Kon. Erk. Pitmanschool PLANTSOEN 65 TEL. 26558 Agenda Leiden MAANDAG 23 JUNI. Kamerlingh Onnes-congres. Ope ning. Stadsgehoorzaal, 10 u. v.m. Holland Festival. Concertgebouw orkest o.l.v. Ed. v. Beinum. Pieters kerk 8.15 u. nam. WOENSDAG 25 JUNI. (V) K.A.J. Lezing door pater De Jong. „Ervaringen in Cameroon" Ma ria Gijzensteeg. 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Leidse Postzegelverzamelaars. „Sche pen op postzegels" dia-lezing. De Kleine Burcht, 8 uur nam. DONDERDAG 26 JUNI. K. O.-excursie naar Dr. v. Voort- huyzenschool, Marnixtraat 2 u. nam. Kon. Ned. Nat.-hist. Ver. Strand wandeling. Stationsplein 7 uur nam. VRIJDAG 27 JUNI. R.K. Handelsavondschool „St. Pie- ter". Diploma-uitreiken. Sint Anto- niusclubhuis, 19.30 nain „Ons Eiland". Opening v. h. nieu we clubhuis. Kortenaerstraat, 8 uur nam. ZATERDAG 28 JUNI. „Stad en Landschap van Zuid-Hol land" 29ste jaarvergadering. Verza melen (voor boottocht naar War mond) Beestenmarkt, 10.15 uur v.m. A.s. weekend 21/22 juni zal de dienst worden waargenomen door: dr. Verhoef, Gaasbeek, Postel, Jan sen, Kortmann. Doktersdienst E. W. F. v. Wal cheren. De avond-, nacht- en zondags dienst van de apotheken. Leiden: Geopend apotheek Herding Blan ken, Hoogewoerd 171, tel. 20502, bo vendien geopend apotheek Reyst tot zaterdagmiddag 6 uur, Steenstraat 35, tel. 20136. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie, V. d. Werffpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25) tentoonstelling van etsen van A. J. Veldhoen. Werkdagen 25 uur nam. (t/m 5 juli). Lakenhal: Tentoonstelling Tinus van Doorn (tot 30 juni). OEGSTGEEST Gunning. De direkteur van ge meentewerken heeft namens B. en V/. het maken van riolerings- en wegwerken in het Floraplan gegund aan de firma L. P. v. d. Geer te Lei den voor 136.700. VOORSCHOTEN Ouden van Dagen Dinsdag 24 juni a.s. heeft het jaarlijkse uitstapje van de ouden van dagen plaats. Het vertrek is vastgesteld op 's middags half een vanaf de Voorstraat. R.K. E.H.B.O. Onder voorzitter schap van de heer A. Lippens kwam de R.K. E.H.B.O. bijeen in het Ge zondheidscentrum voor de jaarverga dering. De jaarverslagen van de pen ningmeester en de secretaresse wer den voorgelezen en goedgekeurd De kascommissie gaf haar goedkeuring aan het financieel beleid. De heren A. van Haastrecht, penningmeester en L. van Haastrecht, commissaris van materiaal werden herkozen. Niet herkiesbaar waren mej. D. v. d. Berg en J. van Haasteren. In hun plaats werden gekozen de heren E. Brekel- mans en Goddijn. De heer E. Brekel- mans werd tevens aangesteld als commissaris van materiaal. De rond vraag had een geanimeerd verloop. Er werd nog medegedeeld, dat er tot september geen bijeenkomsten zouden zijn. Diploma's uitgereikt Alle cur sisten van de afd. R.K. E.H.B.O. op geleid door de cursusleider dr F. J. M. Tonino zijn voor het E.H.B.O.- eenheidsdiploma geslaagd. Het exa men werd afgenomen door dr M. v. d. Stoel. De geslaagden zijn: Zr Vi- Uit de Leidsche Courant van Zaterdag 21 Junij 1858. Leyden. Heden werd de 40ste verjaardag van H.M. de Konin gin alhier op de gebruikelijke wijze gevierd, zoo door het ont steken van vlaggen van de open bare en van vele bijzondere ge bouwen, als door het houden eener groote parade van de be zetting, Die parade had vanwege de buitengewone hitte reeds des morgens ten 9 ure plaats. Ook was om dezelfde reden aan het alhier verblijvende bataillon ja gers, dat naar 's-Hage had moe ten vertrekken om de parade al daar op te luisteren, tegenbevel gezonden. (In een advertentie werd mede gedeeld, dat 's avonds te 6.30 u. een diligence naar 's-Hage zou afrijden „om des nachts ten 2 ure van daar weder te retour- neeren". Prijs 1.60 heen en terug). ventia, Zr Mechtildis, Zr Liberata, Zr Epiphania, Zr Evelina, Zr Sera.- phine, Br Benedictus Buitinga, mej. R. Konings, mej. J. Specken, mej. Tr. Nederhof en de heer K. v. Haas trecht. Zondagsdienst De medische zon- dangsdienst der doktoren wordt ge durende het weekeinde waargeno men door dr H. Olthuis, Leidseweg 179, tel. 2527. Voor de zuster ver- voege men zich tot het Gezondheids centrum, Wijngaardenlaan 1, tel. 2177 VOORHOUT Doktersdienst. Zondag 22 juni a.s. wordt de doktersdienst waarge nomen door dr A. W. Bots, Voorhout telef. 7393. Geslaagd. In Leiden slaagde voor typiste mej. Ans Turnhout, alhier. WASSENAAR Med. dienst. De medische dienst zal gedurende het a.s. week-end waargenomen worden door de artsen J. Paulides, Van Zuylen v. Nijevelt- straat 42, tel. 4561 en K. de Wit, Jonkerlaan 83, telefoon 2460. Apothekersdienst. De apothe- kersdienst na sluitingstijd wordt van zaterdagavond tot de volgende week zaterdag waargenomen door apotheek dr. Siderius, Johan de Wittstraat 9, telefoon 3806. Vakantieregelingen ter inzage. Op de gemeentesecretarie in 't raad huis zijn ter inzage gelegd de on langs door de gemeenteraad vastge stelde vakantieregelingen voor melk en kruidenierswinkels en voor de slagersbedrijven. Wedstrijd in etaleren. De leer lingen van de nieuwe cursus voor leerling-verkoopsters aan de r.-k. huishoudschool zullen op vrijdag 27 en zaterdag 28 juni a.s. een wedstrijd houden in het maken van etalages. Een 7-tal winkeliers in de Langstr. heeft de etalages voor deze wedstrijd beschikbaar gesteld. Door school- en middenstandsorganisaties zijn prijzen uitgeloofd. Collecte Anjerfonds. In de week van maandag 23 juni tot en met vrij dag 27 juni zal ook in Wassenaar de jaarlijkse inzameling worden ge houden ten bate van het Anjerfonds. Op de eerste vier dagen zal huis aan huis ingezameld worden, op vrijdag 27 juni zal de verkoop van levende anjers op verschillende plaatsen in de gemeenteplaatsvinden. Rode Kruis. Uit het onlangs verschenen jaarverslag van de afde ling Wassenaar van het Nederlandse Rode Kruis over 1957 blijkt, dat het ledental in dit jaar steeg van 1702 tot 1897. Er werden in het afgelopen jaar verscheidene E.H.B.O.-cursussen georganiseerd, ook ten behoeve van de plaatselijke B.B.-organisatie. De colonne bestond aan het eind van het verslagjaar uit 22 helpers en 27 helpsters. De colonne verleende hulp bij verschillende gelegenheden o.m. in de strandpost aan het Wassenaarse Slag en in de hulppost op Clingen- dael, die 's zondags bezet is met het oog op sportongevallen in deze om geving. De afdeling Jeugd Rode Kruis legde diverse activiteiten aan de dag. De moedermelkcentrale, de lectuur- inzameling en het welfarewerk wer den regelmatig voortgezet. Geboren: Caroline E. Th. d. van G. J. Mooijman en A. A. Hacking; Albert J. z. van W. Goedkoop én H. M. Wagtho; Robert z. van H. J. van der Cingel en M. van der Does; Arnoul z. van F. R. Diemont en E. H. Baarschers; Ingrid A. F. d. van J. F. Meijer en J. H. van Schooten. Ondertrouwd: P. B. Stoyle (Enge land) en N. van der Stoel; C. Harte- veld (Den Haag) en L. A. Kool. Getrouwd: P. C. van Leeuwen en J. A. Sirre; J. P. C. van der Goor en A. P. T. van der Plas; F. van Oos trum en G. G. J. Brouwer; F. R. van Paasschen en W. H. van den Burg; E. H. Kroese en E. C. Schnück. Marktberichten LEEUWARDEN, 20/6, Kaas Gouda volvet 1.511.53, Edam mer 40 plus 1,391,41, brood kaas 40 plus 1,411,43. Stemming redelijk. KATWIJK a. d. RIJN, 20 juni, Groente Sla I 4.50, 7.10; Sla II 3.3,90; Spinazie 9.18.Spits kool 8.10.Princessebonen 1,70, 2.10 p. kg.; Bloemkool 34.47. Bloemkool II 14.28.—; Sjalotten 18.22,Selderie 5,80, 6,60, Peter selie 5,20, 6.40; Aardbeien 0.40, 0.46 p. doosje, Bonekruid 9,30, 10.Bos- peen 33.55.Kroten p. bos 5. 16.—; Radijs 4.60, 6.90; Kervel 7.30, 7.60; Waspeen 11.40, 11.70 p. kist; Andijvie 19.80, 20.10; Tuinbonen 37.30.Rabarber 12.13. Vroege aardappelen grote per kist 6.20, 7.90.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2