Hef spiekende testament Exploitanten van speelautomaten voor het Bossche gerechtshof Woning door gasexplosie vernield /Oranjeboom\ i erautiE Matroos verdronken De tijd is nog niet rijp Zeeuwse veren wel goedkoper De moord op Maria van Steensel DONDERDAG 19 JUNI 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 8 Kansberekening bij „Bumperspel"? Voor het gerechtshof te 's-Herto- genbosch hebben woensdag vier ex ploitanten van speelautomaten uit Bergen op Zoom in hoger beroep te recht gestaan wegens het geven van gelegenheid tot hazardspel. De politierechter te Breda had hen vrijgesproken, doch de Officier van Justitie die 100.boete, subsidiair twintig dagen hechtenis had geëist, was van dit vonnis in hoger beroep gekomen. De kwestie, die hoofdzakelijk in discussie werd gebracht, was of bij dit type automaten, de zogenaamde „turf king" die gelijkt op het van de kermissen bekende bumperspel, de mogelijkheid bestaat om door behen digheid de kans op winst te vergro ten. Twee getuigen-deskundigen, prof. Hemelrijk en prof Schuh, waren van mening, dat die kans wel bestaat, maar zeer klein is. Men kan namelijk de gang van de speelkogel enigszins beïnvloeden, maar daarentegen re gelt de automaat zelf de winstkans, naarmate er geld is toe- of afgevloeid. Men kan dus wel zijn kans enigszins berekenen, maar dat is nog geen be- invloeden, aldus prof. Schuh. Door de verdediging werd aange voerd, dat deze automaten geen geld- uitkeringen doen doch de winnaar al leen in staat stellen tot een aantal vrije speelbeurten. De procureur-generaal, mr De Vries, was echter de overtuiging toe gedaan, dat de caféhouders meestal zelf een winstuitkering voorzien door aan de winnaars consumpties aan te bieden. Hij wees erop, dat reeds lang is vastgesteld, dat deze automaten in strijd met de wet zijn en eiste daarom een zelfde straf als de officier van justitie te Breda. Mr Van Ginneken uit Bergen op Zoom, die als raadsman optrad, be toogde, dat het al dan niet geven van uitkeringen in welke vorm ook, niet een kwestie van de exploitanten, Van Nelle bestellen! Adv Aetherklanken VRIJDAG HILVERSUM I. 402 m. 7.0024.00 NCRV. 7.00 Nieuws, 7.10 Gewijde muziek. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.30 Amus.muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Me- tropole ork. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muziek. 12.53 Gram. en act.. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.40 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Omr. ork. 15.15 Voordr. 15.35 Instr. trio. 16.00 Tuinb. praatje. 16.15 Fluit, viool en clavecimbel. 16.40 Lichte muziek. 17.00 Voordracht. 17.20 Fluitkwintet. 17.40 Beursberichten. 17.45 Gram. 17.55 Gewijde muz. 18.20 Stemmen van Overzee. 18.35 Voor de jeugd. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Gram. 19.15 Regeringsuitzending: De Statistiek antwoord: Prof. dr. Ph. J. Idenburg, directeur-generaal van de statistiek, beantwoord vragen over het zondigen tegen de verkeersvoor- schriften. 19.25 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Holland Festival: Con- certgebouwork. en soliste. (±21.25 Kunstrubriek). 22.10 „Het levenswerk van Johannes Gossner", caus. 22.251 Voordracht en muz. 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.- berichten. 23.15 Langs wegen van kunst en schoonheid. 23.4024.00 Gr. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.^0 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. 9.15 Gram. 9.40 Schoolradio. 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Weense muziek. 12.00 Orgelspel. 12.20 Re?e- ringsuitzending: Landb. rubr. De boer van Nooitgedacht. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Sport en prog nose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muziek. 13.55 Beursberichten. 14.00 Mezzosopraan en piano. 14.21 Finse volksdichtkunst. 14.41 Ronde van Ne derland. 14.51 Harpspel. 15.10 Gram. 15.20 Licht programma. 16.00 Muziek caus. 16.40 Voor de jeued. 17.10 Lichte muziek. 17.25 Vakantietips. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 P.v.d.A., pol. caus. 18.25 Hamornndorgelspel. 18.45 De puntjes op de i, caus. 18.55 Voor de jeugd. 19.05 Musette-ork. 19.25 Ronde van Nederland. 19.30 Het platteland nu. 19.45 Daadwerkelijke gerechtig heid, caus. 19.50 VPRO-nieuws. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Sopraan en piano. 20.30 'Europa één. 20.40 Pianorecital. 20.45 Het atoom, caus. 21.00 Gram. 21.55 Buitenlands overzicht. 22.10 Nieuwe gram. 22.40 Zore om de mens. 23.00 Nieuws. 23.16 24.00 Gram. DRAADOMROEP (over de 4e lijn van 18.00—20.00 uur) I. Jaromir Weinberger, Polka en Fuga uit ..Schwandc, der Dudelsack- pfeifer", (Philharmoniseh orkest van München). II. Ferruccio Bueoni, „Arlecchino", (Het Glvndebourne Festival Orkest). III. Manuel de Falla, „El Amor Brujo", (Diana Eustrati, mezzo-sopr., Philharmoniseh Orkest van Berlijn). IV. Richard Strauss, uit „Elektra": Monoloog van Elektra: „Allein! Weh, ganz allein", (Christel Goltz, sopraan, Beiers Staatsorkest). V. Richard Wagner, „Siegfried Idyll", (Philharmoniseh Orkest van Berlijn). maar van de caféhouders is. Door zijn cliënten worden deze uitkeringen en ook andere excessen zoveel mogelijk tegengegaan. Ook wees hij er op, dat in deze automaten zogenaamde „flip pers" zijn bevestigd, waarmee ae speelkogel min of meer bestuurd kan worden. Op grond van een en ander bepleitte hij ontslag van rechtsver volging. Arrest van het Hof op 2 juli. Van Nelle bestellen! Adv. Fries woordenboek van 1800 tot 1950 Op het ogenblik wordt door de Friese Akademie hard gewerkt aan de voltooiing van het Friese woor denboek van 1800 tot 1950. Het be wuste woordenboek wordt samenge steld aan de hand van twee appara ten. Het eerste is gebaseerd op ex cerpten uit de letterkunde alsmede op uitspraken van de volksmond. Dit register is thans practisch ge reed. Het tweede apparaat dat 1.100.000 tot 1.200.000 fiches telt, loopt thans reeds tot het jaar 1944. Nog dit jaar zal men het tweede apparaat completeren met de pe riode 19441950. Op het ogenblik is een dertigtal vrijwilligers bezig de fiches in de juiste alfabetische volg orde te zetten, met welke werk zaamheden nog wel een jaar zal verlopen. Hond stierf door beestachtig experiment Een dertigjarige laborant uit de Beemster, werkzaam op het labora torium van de Rijksuniversiteit te Leiden, is door de Rijkspolitie aan gehouden op grond van diefstal van een hond en ernstige dierenmishan deling. Voor een „wetenschappelijk onder zoek" had de man een ho 1, die het eigendom was van de kinderarts C. W. van der Peppel uit Purmerend zondagmiddag meegelokt naar zijn woning, waar hij het dier onder nar cose had gebracht. Hij wilde de reacties van het beest bestuderen. De enige reactie op de beestachtige behandeling was de dood. De dierenmishandeling kwam aan het licht, toen de politie de hond vond in een sloot langs de weg, na bij de woning van de laborant. De „beoefenaar der wetenschap" heeft een volledige bekentenis af gelegd. Aangenomen wordt dat de man tot deze ernstige dierenmishan deling gekomen is door zijn zucht naar experimenteren. Gistermorgen in alle vroegte heeft een gasexplosie de woning van de heer W. Blok te Koudekerke nage noeg vernield. De bewoner, die met brandwonden werd overdekt, moest naar het ziekenhuis te Vlissingen worden gebracht. In de nacht was de heer Blok wakker geworden door de gaslucht, die in het huis hing. Zijn echtgenote had een ketel met wasgoed op het gascomfoor gezet Om uit te koken. Ze had het stel op „half" gezet, waarschijnlijk is toen de slang los geraakt. Toen de heer Blok op on derzoek uitging en, in de keuken gekomen, een lucifer aanstreek, schoot een enorme steekvlam uit de ramen. De ramen vlogen uit de spon- ningen, het plafond kwam naar be-l neden, de buitenmuren werden ont zet en een tussenmuur met de aan grenzende woning scheurde. De echtgenote en het kind van de heer Blok, die zojuist het bed verlaten hadden, bleven ongedeerd. De wakker geschrokken omwonen den slaagden erin, de brand te blus sen. alléén I heeft L n M//x Van Nelle bestellen! Minister Zijlstra over kolenprijzen Minister Zijlstra heeft geantwoord op schriftelijke vragen, die hem wa ren gesteld door het lid van de Twee de Kamer de heer Roemers over de Nederlandse kolenprijzen. Volgens het jongste overzicht van de EGKS zouden deze namelijk hoger liggen dan de Duitse. Minister Zijlstra wijst er in zijn antwoord nu op, dat de in de EGKS-publikatie genoemde Duit se prijzen de minimum-prijzen af mijn zijn, die worden verhoogd met een woningbouw- en EGKS-toeslag. Bovendien zijn de kosten voor ver voer naar de verbruiker van Duitse kolen hoger dan voor de Nederland se. De minister zegt voorts, dat hij bij een eerder geformuleerd stand punt blijft dat loonsverhogingen op zich zelf niet zonder meer voor door berekening in aanmerking hoeven komen. Wat het formele afdwingen betreft, heeft de minister reeds doen uitkomen, dat onder de werking van het EGKS-verdrag hem officieel de bevoegdheid ontbreekt eventuele prijsverhogingen ongedaan te ma ken. Van Nelle bestellen! Adv. Ook onderwijzers naar de universiteit In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het ontwerp tot wijziging van de hoger-onderwijs- wet in verband net de toelating van onderwijzers tot de universitaire stu die is ervoor gepleit, de bevoegde on derwijzer gelijk te stellen met iemand, die eindexamen H.B.S.-A heeft ge daan. Betreurd werd namelijk, dat het ontwerp in zijn huidige vorm de deur naar de universiteit slechts op een kier openzet, doordat onderwij zers hierbij slechts toegelaten worden tot de examens in opvoedkunde en psychologie. Zowel gelet op de duur van de opleiding, die tegenwoordig minimaal drie jaar langer is dan van iemand die vijf jaai op een middel bare school gaat, als op het program ma, dat de onderwijzer in zijn studie tijd moet verwerken, kan, zo wordt betoogd, niet worden volgehouden, dat de onderwijzer voor de weten schappelijke studie minder geschikt moet worden geacht dan iemand, die een school voor VHMO heeft doorlo pen. Van Nelle bestellen! Adv. DODELIJK ONGEVAL Gistermiddag om half vijf ia de op de Oosthuizer jaag weg tussen Beets en Oosterhuizen do 70-jarige mon sternemer G. Bark uit Etersheim door een auto aangereden en gedood. B stak plotseling de rijweg over waardoor een automobilist uit Hoorn hem niet meer kon ontwijken. Het slachtoffer was ongehuwd. Van Nelle bestellen! Schilders-tekort remt woningbouw Men heeft in Hengelo de loftrom pet te vroeg gestoken over de toe passing van nieuwe bouwmethoden. Een complex van ruim 600 woningen stond enige tijd geleden in het brand punt van de belangstelling, toen kwam vast te staan, dat de bouwtijd met een derde verkort zou worden. In plaats van in drie jaar, zoals bij de aanvang was vastgesteld, zouden de woningen in twee jaar aan de op drachtgevers 3 woningbouwver enigingen kunnen worden over- De afbouw van de nieuwe woon wijk zal nu sterk vertraagd worden, doordat er een tekort is aan schil ders. De aannemer, die het schilder werk verzorgt, heeft in diverse bla den geadverteerd om schilders aan te trekken. Tot nu toe heeft hij daar op geen enkel aanbod van werk krachten ontvangen. Zuid-Afrikaans ambassadeur bezoekt Friesland De ambassadeur van Zuld-Afrika te 's-Gravenhage dr F. E. Geldenhuys brengt op het ogenblik een tweedaags officieel bezoek aan Friesland en is gistermorgen door de commissaris der koningin in de provincie Fries land, mr H. P. Linthorst Homan, en leden van gedeputeerde staten ont vangen in het provinciehuis te Leeu warden. Mr Linthorst Homan wees in zijn begroetingswoord op de vele banden, die er bestaan tussen Friesland en Zuid-Afrika, niet alleen in het per soonlijke vlak, maar ook in het za kelijk economische vlak. De export van stamboekvee naar de Unie van Zuid-Afrika is daarvan wel een van de belangrijkste onderdelen. Dr Geldenhuys merkte op, dat mede dank zij het geïmporteerde Friese Stamboekvee de veestapel van Zuid- Afrika op een zeer hoog peil kon worden gebracht. Hij constateerde een zekere over eenkomst tussen Zuid-Afrika en Friesland wat de tweetaligheid be treft en deelde mee, dat men in Zuid- Afrika bezig is een Afrikaans woor denboek samen te stellen. „Wij willen onze taal bewaren en zo zuiver mo gelijk houden", aldus de ambassa deur. Door enkele bestuursleden van het Fries rundveestamboek werd de am bassadeur gevraagd zijn medewer king te verlenen om de zeer hoge eisen, welke aan het exportvee wor den gesteld in Zuid-Afrika enigszins te verlichten en de quarantaine maatregelen te verzachten. Van Nelle bestellen! Gisteravond te kwart over zeven is de 18-jarige D. J. Heijsdljk uit Axel, matroos op het motorschip ..Eric", schipper E. Noldus uit Maas- bracht, bij het sluiten van de laad ruimen van het dek te water geraakt en vedronken. Het schip voer stroom opwaarts Op de IJssel nabij de steen fabriek van de firm.- Brouwer onder de gemeente Diepenveen. Pogingen van de schipper om de jongeman te vinden mochten niet baten. JONGETJE IN EINDHOVENS KANAAL VERDRONKEN Het 7-jarig knaapje H. W. J. V. uit Gemert is woensdagmiddag in het Eindhovens kanaal te Eindhoven ge raakt en verdronken. Hoewel het kindje vrij snel op het droge was gebracht en direkt kunst matige ademhaling werd toegepast, bleek het reeds te zijn overleden. De 'ongen verfc Cindhóven. (98) WERKLOOSHEID LOOPT TERUG IN AMSTERDAM „Er is geen sprake van enige ver ontrusting bij het college van B. en W. van Amsterdam over de werk loosheid in de gemeente, hoogstens kan men de situatie onbevredigend noemen". Deze opmerking maakte de wethouder voor de sociale zaken de heer W. Steinmets gisteren in de vergadering van de Amsterdamse ge meenteraad tijdens een interpellatie van de heer L. Seegers (C.P.N.) over die werkloosheid. Vooral de werkloosheid van arbei ders in de bouwvakken is in mei ten opzichte van april afgenomen, niet in het minst door het in uitvoering nemen van grote bouwwerken. De metaalnijverheid geeft ongunstiger cijfers te zien en met name het klein metaalbedrijf heeft gebrek aan or ders. In de woningbouw daarentegen werken op het ogenblik meer bouw vakarbeiders dan een jaar geleden. B. en W. nemen alle maatregelen die kunnen leidien tot vergroting van de werkgelegenheid. BARTOKGENOOTSCHAP PROTESTEERT Het bestuur van het Nederlands Bartokgenootschap heeft aan de ar tistieke leiding van het Holland1- festival in Amsterdam het volgende telegram verzonden: „Kennis genomen hebbende van de opvoering „disgenoten" door het Ne derlands Ballet betreuren wij dat Bartoks orkestconcert hiervoor in ernstig verminkte staat gebruikt werd ten dienste van gegeven in strijd met Bartoks wezen. Verzoeke in overweging te nemen het betref fende ballet van programma te ver wijderen". Van Nelle bestellen! Toepassing van het denkbeeld van prof. mr dr G. van den Bergh inzake klokhervorming („Euro-klok") zou volgens minister Struycken pas kun nen worden overwogen wanneer de integratie van Europa zover gevor derd is, dat de gedachte aan een klok hervorming in beginsel voor geheel West-Europa aanvaardbaar is. De mi nister acht de tijd hiervoor nog niet rijp, zo schrijft hij in zijn nota naar aanleiding van het verslag der Twee de Kamer over het wetsontwerp tot nadere regeling vgn de wettelijke tijd. Nieuwe taak voor Wit-Gele Kruis Vanochtend is voor de zesde maal het vijfjaarlijkse congres begonnen van de nationale federatie „Het Wit- Gele Kruis", dat vandaag en morgen in Utrecht wordt gehouden. De voorzitter dr Óhr. Mol, stelde onder meer vast, de fantastische daling in de sterfte van ons volk en in het bijzonder die van zuigelingen en kleuters en de sterfte aan tubercu lose, die een geheel nieuw beeld in ons land heeft opgeroepen. Wie de ze tegenwoordige cijfer® vergelijkt met die van direct na de oorlog of met die uit een periode van enkele decennia geleden, wordt het duide lijk, dat de kindersterfte overwonnen is en de tuberculose geen bedreiging meer is voor de volksgezondheid. Maar voor wie zich dit realiseert zal het ook duidelijk zijn, dat de hele doelstelling van het Wit-Gele Kruis daarmee wezenlijk veranderd is. Maar het gaat er tenslotte niet om, zo zei dr Mol, dat de gemiddelde leef tijd van onze bevolking wordt opge voerd tot 70 jaar, maar, dat die mens in dat langere leven gezond zal zijn en zijn gezondheid zal kunnen bewa ren als voorwaarde voor zijn levens geluk. En daar zijn we, volgens dr Mol, nog lang niet aan toe. Daarvoor moet nog heel wat gebeuren, vooral in geestelijk hygiënisch opzicht. De minister van Verkeer en Water staat en Gedeputeerde Staten van Zeeland zullen in maart of april van het volgende jaar opnieuw overleg plegen over de tarieven voor de Scheldeveren. Zij zullen dan vrij zijn aan de hand van de verkregen erva ring met de toepassing der tarieven hun standpunt daarover opnieuw te bepalen. Minister Algeria heeft dit meege deeld in brieven aan de Eerste en de Tweede Kamer, waarin hij verslag doet over het op 5 juni gepleegde overleg met Gedeputeerde Staten van Zeeland. Dit overleg heeft voorts tot resultaat gehad, dat ln plaats van 20 vaartenboekjes voor perso nen, rijwielen en bromfietsen, resp. 40 vaartenboekjes voor personen- en vrachtauto's onderscheidenlijk 10 en 20 vaartenboekjes zullen wor den ingevoerd. In de tarieven voor de 20 vaarten boekjes voor personen- en vracht auto's zullen de chauffeurs, zonder prijsverhoging, begrepen zijn. Ove rigens zullen eenvoudigheidshal ve alle tarieven voor rijwielen, brom fietsen, motorrijwielen, personen- en vrachtauto's worden uitgedrukt in één (verhoogd) bedrag, waarin de overtoohtskosten van het vervoer middel en van de berijder of be stuurder zijn samengevoegd. Gedeputeerde Staten zullen de nieuwe tarieven invoeren op de dag. waarop de nieuwe veerboot „Prinses Beatrix" in het veer Vlissingen-Bres- kens in bedrijf wordt gesteld, doch uiterlijk op 1 augustus 1958. Hongaren herdachten hun gevallen leiders Als onderdeel van de landelijke ac tie, waarbij de Hongaarse vluchtelin gen hun terechtgestelde leiders pos- thuum eren, heeft een aantal hunner gistermiddag een krans gelegd bij het Verzetsmonument op het Domplein te Utrecht. Op linten in Hongaarse en Neder landse nationale kleuren werd ver meld „Voor de martelaren der Hon gaarse revolutie". In de avond trok een stille stoet van ongeveer 50 Hongaren, allemaal jonge mensen, naar het Domplein. Ze droegen de Hongaarse vlag met zich mee. Nadat de vlag met een grote ziwar- te strik voor het monument was neer gelegd, werd het Hongaarse volkslied gezongen. De kranslegging bleef vrijwel on opgemerkt maar velen Utrechters woonden de sobere avondplechtigheid bij. Het parket uit Antwerpen is gis termiddag op de Kalmthoutse heide, dicht bij de Nederlandse grens, ge weest voor een reconstructie van de moord op de Antwerpse verpleegster Maria van Steensel. De van moord verdachte Louis M., wonende in de Belgische grensplaats Essen en van Nederlandse afkomst, moest op de plaats van de misdaad, waar wande laars de moordenaar zouden hebben gezien toen hij de fiets van zijn slachtoffer weggooide, deze hande ling herhalen. Vervolgens ging men naar verschillende plaatsen op de hei, waar de moordenaar door ver schillende personen zou zijn gezien, toen hij naar Essen fietste. M. werd met deze personen geconfronteerd en met behulp van een chronometer werd nagegaan of de duur van de rit strookte met de door de getuigen opgegeven tijden. Ondanks de geheimhouding was er grote publieke belangstelling voor deze reconstructie. M. gaf herhaalde malen te kennen dat hij onschuldig is, ook tegenover het publiek, dat daarop niet reageerde. De reconstruc tie, die voortgezet werd tot Essen, duurde tot laat ln de avond. Scheffer-expositie te Dordrecht De zaterdag j.l. geopende tentoon stelling van werken van de in Dor drecht geboren en in Parijs overle den schilder Ary Scheffer (1795— 1858), die tot september in Dor- drechts museum wordt gehouden ter gelegenheid van de Scheffer herden king, bevat werken van alle door hem beoefende genres. Er is bijvoorbeeld een collectie religieuze werken op de expositie aanwezig, onder meer „Christus met de rietstaf", „Christus in Getsema- neh", „Een Herder" en „Jacob wor stelend met de engel". Van zijn portretten vallen vooral die op, die Scheffer van familieleden heeft gemaakt. Zo zijn er verschil lende conterfeitsels van zijn moeder, mevrouw C. Scheffer-Lamme, een portret van zijn dochter Cornelia op 19-jarige leeftijd, een van zijn broer Henri en een van Arnoldus Lamme, zijn oom. Verder zijn er o.m. van Chopin, van de medicus Antoine Petroz en van twee dochters van de gravin de Tracy. Een deel van de aanwezige wer ken is op de literatuur geïnspireerd, zo bijv. mignons naar „Wilhelm Meisters Lehrjahre" van Goethe en de doeken van „Bberhard" naar een ballade van Ulhland. Er zijn voorts enkele landschappen van Scheffer en ook is een aantal van zijn teke ningen te zien. Men stelt op deze expositie verder enkele werken van Scheffers vader, J. B. Scheffer, een doek van zijn broer Henri en miniaturen van z(jn moeder, mevrouw Scheffer-Lamme ten toon. Clandestiene zend- praktijken gestrait De politierechter te Groningen heeft gisteren de 39-jarige schilders knecht B. S. uit Groningen veroor deeld tot achttien weken gevange nisstraf, waarvan twaalf weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De officier van justi tie had drie maanden gevangenis straf geëist tegen deze man, die ruim een jaar lang zich had schuldig ge maakt aan clandestiene zendpraktij- ken. Hij zond regelmatig uit onder namen als „United States", „Nachte gaal", „dubbel nul twee" en „studio Veendam". Als „studio Veendam', werd de zender gepeild door de op sporingsdienst van de PTT in sa menwerking met de Groningse po litie en gesnapt. Verdachte ontkende. De 33-jarige chauffeur H. E. uit Veendam, die uitgezonden had on der de naam „Paultje" en die op 23 maart j.l, gesnapt werd, kreeg vier maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Tegen hem was drie maanden gevangenis straf .geëist, waarvan een maand voorwaardelijk met een proeftijd van. drie. jaar.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8