Peter Post raakte leiderstrui kwijt aan Jaap Kersten Gerrit Voorting werd winnaar van de 2e étappe A«V* Holland hield jaarlijks tournooi in de Leidse Hout Voor TT-races in Assen is voor-selectie nodig Ook de Tour-baas Goddet voelt niets voor Buchly DONDERDAG 19 JUNI 1<?58 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Gerrit Voorting ging gisteravond op zien, maar Piet Steenvoorden en Peter het Veemarktterrein te Zwolle als naar over de eindstreep na een weinig opwindende tweede étappe. Zowel in het individueel als het ploegenklassement vermocht het resultaat van deze 200 kilometer lange rit slechts weinig ver andering te brengen. Jaap Kersten, die na Jef Schils als derde finishte, ver overde weliswaar de oranjetrui op Pe ter Post, maar zijn voorsprong op de Amsterdammer bedraagt slechts 11 sec. Het zwarte bataljon van Gerrit Schul- te, dat in de beslissende- fase niet uit het peloton had kunnen loskomen, moest tevens de eerste plaats in het ploegen klassement afstaan aan de groene rij ders van Klaas Buchly. Maar ook hier is de achterstand van de zwarten te verwaarlozen, namelijk 7 seconden. De grootste winst boekte Gerrit Voor ting, die op de eerste dag aan de staart van het peloton was binnengekomen en mede door de aan de étappezege ver bonden bonificatie liefst 32 plaatsen steeg: van de 50e naar de 18e met even wel een achterstand op leider Kersten van 11 min. 11 sec. Met de zware 230 kilometer lange étappe van Zwolle naar Nijmegen in het vooruitzicht, was het niet te verwach- I ten, dat de 153 coureurs zich boven matig zouden inspannen. En het gebeur de ook niet. Voor de enige afwisseling in de eerste 100 kilometer zorgden de pechvogels in de karavaan. Het begon al in Leeuwarden. Jos Hinsen bleef met een lekke band langs de weg staan en werd door Hijzelendoorn, Van Dongen, Schoenmakers en Van Wetten weer bij gebracht. Toen was het de beurt aan de formatie van Rik van Steenbergen, die deze dag wel bijzonder met pech te kampen had. In Drachten moest Pino Cerami van de fiets wegens pech, maar hij was eveneens weer snel opgehaald. Na 40 km. trof dit lot André Vlayen, de best geplaatste man van deze équipe. Schouben, Cerami en Meuleman hielpen hem weer in het zadel. Pech door valpartijen Op een slecht stuk weg in een weg versmalling tussen Tolbert en Hoogkerk, werd deze ploeg voor de derde maal getroffen en nu leek het ernstiger te gaan worden. Cerami, De Valk, Kerck- hove en Jo de Roo werden betrokken bij een valpartij in het mulle "Zand. De Roo was het eerste weg en werd door Pauw. Daan de Groot, Stolker, Huissoon en Van der Pluym snel op het peloton „gesleurd". Maar de drie Belgen liepen een grote achterstand op. Tot hun geluk echter moest de hoofdmacht na 80 km. in Noord-Laren ruim anderhalve minuut voor gesloten spoorbomen blijven wach ten, zodat ook zij zich weer naar de voorste gelederen konden rijden. Pas in Gasselte, na 102 km. werd in de voorhoede alarm geslagen. Mahn, Bergmans, Huissoon, de Duitser Burrey, Verhoef en Van den Brand gevolgd door Hein van Breenen en de Belg Schils lieten het peloton hun achterwieltjes Nadat Gerrit Voorting van de ploeg Nederland-geel in Zwolle de tweede étappe had gewonnen, smaakte hij aan de finish het zoet der overwinning in letterlijke zin. De foto Iaat zien hoe dat in zijn werk ging en hoe ploegleider Sjefke Jansen er glunderend bijstond. 20JUNI-4e ETAPPE 140 KM Post haalden het achttal terug. De rust was slechts van korte duur. Nauwelijks hadden de gelederen zich weer in slagorde opgesteld of Tarzan van Breenen, belust op een goede pres tatie, opende een nieuw offensief. Hij kreeg de medewerking van Willy Schroeders, Michel Stolker, Tonnie Berg mans uit voorzichtigheid meegestuurd door Schulte en Severeuns. In het be gin marcheerde dit groepje uitstekend. Toen zij een bruggenhoofd hadden ge slagen, gingen Schalk Verhoef en de Duitser Klaus Bugdahl hen achterna. Ook de Duitser Ziegler en Aren van 't Hof waagden de sprong, maar dit werd teveel voor het peloton, dat hen tot de orde riep. Aansluiting kwam weer Intussen sloten Verhoef en Bugdahl zich bij de koplopers aan en toen bleek, dat er te weinig animo bestond om de zwarte équipe, die nu met twee man vertegenwoordigd was, verder te helpen in het ploegenklassement. Er werd niet meer met overgave gefietst, en meer dan een minuut werd de voorsprong niet. Toen bovendien in de hoofdmacht de jacht werd geopend, was ook deze vlucht spoedig teniet gedaan. Even voor bij Zwinderen 1150 km.) hesen de kop lopers de witte vlag ten teken van over gave. Tijdens de aansluiting kwam de beslissende slag. Drie Nederlandse blau wen: Leo van der Pluym, Jaap Kersten en Piet van Est, de ijverigste gele rijder Gerrit Voorting, Manneke Roks en Joop der Putten van de groene ploeg en Jef Schils van de équipe van Van Looy maakten van de betrekkelijk korte rust pauze gebruik en in korte tijd was er een gat gevallen. De ploeg van Schulte, die tot dan toe steeds bij elke vlucht vertegenwoordigd was geweest, miste de trein en moest met lede ogen toezien hoe de zeven zienderogen uitliepen. En nu was er meer harmonie onder de vluchters. Vooral Piet van Est. Kersten en Manneke Roks, de gevaarlijkste te genstanders van Peter Post in de alge rangschikking, waren vurige ras- paardjes als het hun beurt was om kop te doen. In de volgende tien kilo meters tot Zuidwolde namen zij 2 min. en 10 sec. een beslissende voorsprong. Want het tegenoffensief van Schulte en zijn mannen kwam te laat. Piet Steen voorden, die met Schroeders en Arie van Wetten probeerde weg te springen, werd weer ingelopen en ook de grote jacht, die deze étappe besloot, leverde niet de zozeer begeerde nederlaag van de koplopers op. Even voor Zwolle op de grote rijks weg legde Gerrit Voorting de basis voor zijn zege. Hij wist, dat hij het moeilijk zou krijgen in een massale eindspurt tegen sprinters als Piet van Est, Joop van der Putten en Adri Roks. En daar om demarreerde Voorting. Alleen Jef Schils en Jaap Kersten konden hem 7. België I 29.40.37. volgen en met zijn drieën wonnen zU in de bochtige straten van Zwolle 12 sec. op Piet van Est, die toch zo graag bij de voorsten had willen zijn om zelf de oranje trui aan te mogen trekken, en 26 sec. op Van der Pluym, Van der Putten en Roks. De veel besproken rivaliteit tussen Rik van Looy en Rik van Steenbergen werd in de spurt van het grote peloton, dat 1 min. 11 sec. na Gerrit Voorting over de meet snelde, uitgevochten. Het duel werd voorlopig door Rik van Looy gewonnen. Hij werd gemakkelijk acht ste, Rik v. Steenbergen negende, Kerck- hove tiende en toen kwam Peter Post binnen nog onkundig van het feit, dat hij zijn opzichtige kledingstuk aan Ker sten kwijt was geraakt. De tweede étappe over een afstand van 200 km. is gewonnen door Gerrit Voorting (Nederland groen) in 4 uur 57 min. 29 sec. De uitslag luidde ver der: 2. Schils (België II) z.t.; 3. Kersten (Ned. blauw) z.t.; 4. Piet van Est (Ned. blauw) 4.57.41; 5. Van der Pluym (Ned. blauw) 4.57.55; 6. Van Putten (Ned. groen) z.t.; 7. Roks (idem) z.t.; 8. Van Looy (België II) 4.58.40; 9. Van Steen bergen (Belg. I); 10. Kerckhove (Belg. II); 11. Post (Ned. zwart); 12. Seve- reyns «Belg. I); 13. Schroeders (Belg. II); 14. Verhoef (Ned. zwart) allen 15. ex aequo 37 renners o.w. Schulte (Ned. zwart). Damen (idem), Mahn (Ned. groen), Dc Groot (Ned. Blauw) Huissoon (idem). Stolker (idem) er Wim van Est (Ned. geel) z.t. Het algemeen klassement luidt: 1 Kersten (Ned. blauw) 9.42.40; 2. Post (Ned. zwart) 9.42.51; 3. Piet van (Ned. blauw) 9.42.52; 4. Van Daele (Bel gië II) 9,43.21; 5. Roks (Ned. groen) 9.43.29; 6. Schulte (Ned. zwart) 9.44.14 7. Post (Ned. zwart)8. Adri Voorting (Ned. groen); 9. van den Brand (idem) 10. Coone (Duitsl.); 11. Van Looy (Bel gië II)12. Hinsen (Ned. geel) allen z.t.; 13. Van der Pluym (Ned. blauw) 9.48.06; 14. Verhoef (Ned. zwart) 9.48.51; 15. Vlayen (België I); 16 De Groot (Ned. blauw); 17. De Roo (idem) allen z.t.: 18. Gerrit Voorting (Ned. geel) 9.53.51; 19. Schils (België II) 9.54.12; 20. Schroe ders (idem) 9.55.04; 25. ex aequo Van Steenbergen «België I), Meulemans (id.) De Valk (idem), Bugdahl (Duitsland), Van Looveren (België II) allen 9.55.53. Het ploegenklassement ziet er volgt uit: 1. Nederland blauw 14.53.05; 2. Nederland geel 14.53.49; 3. België II 14.54.19; 4. Nederland groen 14.54.30; 5. ex aequo België I, Nederland zwart en Duitsland 14.56.00. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Nederland groen 29.11.12; 2. Neder land zwart 29.11.19; 3. Nederland blauw 29.16.38; 4. België II 29.20.58; 5. Neder land geel 29.33.16; 6. Duitsland 29.35.13; Tour uan Valkenburg G. J. Nieuwcnhuis nam de leiding over De Tour van Valkenburg blijft onver minderde belangstelling trekken. Be stond er op de eerste middag in de verschillende dorpen en wijken al heel veel interesse voor de renners en hun prestaties, gisteren bij de gehouden tijdrit was het al niet anders. En dat, ondanks het feit, dat er in een tijdrit, waarbij de renners om de halve minuut startten, niet zoveel spanning te bele ven is. Het parcours was 24 km. lang en natuurlijk richtte de aanval zich voornamelijk op de leider Wormhoudt van de zijde van Nieuwenhuis, die op de Katwijkseweg erin slaagde hem in te halen en te winnen, zodat de Tour een nieuwe leider kreeg. Serg. Worm- houdt eindigde als zesde. In totaal verschenen 33 deelnemers van de eerste étappe niet aan de start voor de tijdrit, zodat hiervoor 74 deel nemers aantraden. De uitslag van de tijdrit werd: 1. G. J. Nieuwenhuis in 42 min. 36 sec.; 2. C. Pietersen eveneens 42.36; 3. Bos 44.16.03; 4. Haazen 44.52.04; 5. De Ronde 45.14.05; 6. Wormhoudt 45.15.06. Algemeen klassement: 1. Nieuwen huis 2.9.13; 2. Pietersen 2.9.44; 3. Worm houdt 2.11.21; 4. Bos 2.11.25; 5. Wester- hout 2.12.29. Ploegenklassement: 1. W. VI 3.00.02; 2. Full Speed 3.06.49; 3. Torenkraai 3.10.40. Algemeen ploegenklassement: zelfde volgorde in resp. 9.03.44, 9.14.46 en 0.35.54. Majoor Egeraat, die 16e werd in 46 min. 48 sec., behield gisteren de groene trui. Matige tijden waren het resultaat De zo langzamerhand traditioneel ge worden avondwedstrijden onder auspi ciën van het district Zuidholland der K.N.A.U., georganiseerd door de A.V. Holland op de sintelbaan in de Leidse Hout, bracht niet alleen een record aantal deelnemers (ruim 200), maar ook grote belangstelling, zodat, mede- door het fraaie weer, van een geslaagde atle- tiekavond gesproken kan worden. Jammer echter vielen er geen record verbeteringen en slechts een matig re sultaat werd behaald bij het polsstok hoog heren A nl. M. van Es 3.34 m. O. Bagl (Trekvogels) noteerde 3.60 m. Naast vele spannende races, noemen wij de start van niet minder dan 38 atleten voor de 5000 meter A en B en dat er hier danig aan getrokken werd bewijzen de tijden. De voornaamste uitslagen waren: 100 m. heren B: 1. W. de Nie (V. en L.) 11.4; 2. H. v. d. Scheer (idem) 11.8; 3. H. Anchèr (Trekv.) 11.9, 800 m. heren A: 1. M. Blankenstein (Trekv.) 1.53.9; 2. D. Jansen (Thor) 1.54.7; 3. F. Kerkhoven (Hellas) 1.55.—. 800 m. heren B: 1. J. Waterreus (DOS) 1.58.2. P. Licht «Gouda) 1.58.1; 3. S. Koster (Trekv.) 1.58.2. 1500 m. heren D: 1. P. Manders (Trekv.) 4.23.6; 2. J. Rewljk (RK Hol land) 4.29.5; 3. L. de Lagen (SSS) 4.30.6. Alle „groten" zullen meerijden Voor de T.T.-races, die op zaterdag Duke een gevaarlijke tegenstander. Bo- 28 juni a.s. te Assen zullen worden gehouden, hebben zoveel deelnemers in geschreven, dat een speciale voor-selec tie nodig is geweest. De belangstelling was in het bijzonder groot voor de 350 cc. en 500 cc. klassen, waarvoor ten slotte in ieder 35 renners voorlopig zijn toegelaten, maar aangezien voor iedere race een maximum van 30 deelnemers is toegestaan, zullen bij de training in de drie voorafgaande dagen alsnog en kele renners moeten vallen. Weer is de Engelsman John Surtees in de 5 liter klasse de grote favoriet, maar voor de overige klassen kan men slechts vraagtekens plaatsen ten aanzien van de komende winnaars, Zo starten in de 350 cc. klasse min stens 20 rijders op Norton, die een machtig leger zullen vormen tegen de twee of drie zeer snelle 4 cylinder MV- motoren, die bereden worden door John Surtees, zijn landgenoot John Hartle en waarschijnlijk de Italiaan Remo Ven- turi. Geoff Duke komt op een Norton aan de start, die weliswaar in zuivere snelheid de mindere is van de MV, maar daarentegen gemakkelijker wendbaar is en dus onder de deskundige handen van Van der Piuym kreeg dagvaarding Mogelijk zal in de toekomst een zekere juridische kennis voor wielrenners een der minimum-eisen worden voor het verkrijgenwan een prof-licentie. Het is noodzakelijk, dat is in deze Ronde van Nederland duidelijk aangetoond. Er gaat nl. geen dag voorbij of er wordt een exploit of dagvaarding bij een der renners bezorgd. Gistermiddag kwam Leo v. d. Pluym als vijfde over de eindstreep op de Veemarkt te Zwolle. Onmiddellijk stap te een keurige heer met uitgestoken hand op hem toe. „Gefeliciteerd meneer Van der Pluym, u heeft een prachtige prestatie verricht". De vermoeide cou reur knikte hem dankbaar toe, maar het gesprek werd voortgezet. „Ik heet Biering, kan ik u even spreken, liefst niet in het openbaar?" Beiden verdwenen achter een der tri bunes en daar moest Van der Pluym met een handtekening onder een offi cieel stuk bevestigen, dat hij van Menno Biering, gerechtsdeurwaarder te Zwolle, een dagvaarding in ontvangst had ge nomen. door welke hij werd opgeroepen om. nauwelijks 24 uur later om pre cies te zijn: op donderdag 19 juni 1958 om 16.00 uur ter behandeling van een kort geding te verschijnen voor de president van de arrondissementsrecht bank te Breda. Hetwelk doende enz. enz. De dagvaarding was getekend 18 juni 1958. Het kort geding betreft de in deze ronde langzamerhand berucht geworden kwestie der contracten tussen een rij- wielfabriek en enkele renners. De zaak zal, zo laat het zich aanzien, bij'verstek worden behandeld. Omdat de gedag vaarde donderdag omstreeks 16.00 uur per fiets in de buurt van Enschede zal rijden ter vervulling van bepaalde con tractuele verplichtingen Ook Jacques Goddet, de directeur van de Tour de France, heeft te kennen gegeven niet akkoord te gaan met Klaas Buchly als ploegleider van de Neder lands-Luxemburgse équipe. Goddet blijft aandringen op een compromis met Pel- lenaars, doch hij wil ook Jean Gol'd- schmidt accepteren. Buchly is volgens Gocldet onaanvaardbaar, omdat hij aan de Magneet-fabriek zou zijn verbonden. Op deze mededeling, die de K.N.W.U. telefonisch namens Goddet werd ge daan, heeft de Wielren-unie geantwoord Goldschmidt niet te zullen accepteren en Buchly te willen handhaven. Buchly heeft aldus de K.N.W.U. geen contract met de Magneet-fabriek. Dit is ook telegrafisch medegedeeld aan Jacques Goddet. Op dit telegram is nog geen antwoord ontvangen. De heer Koot, tweede secretaris van de sportcommissie van de K.N.W.U., zei tegenover het A.N.P. verbaasd te zijn over de motivering van Goddet. „Er zijn in Nederland duistere machten aan het werk. die er kennelijk op uit zijn alle pogingen van de K.N.W.U. om tot een zo gunstig mogelijke oplossing vap de problemen te komen, te torpederen. Het is ook deze macht achter de schermen geweest, die het afgelopen weekeinde in Luxemburg stemming tegen Buchly heeft gemaakt", aldus de heer Koot. vendien is er een verkapt fabrieksteam van Norton, rijdend onder de naam van Slazengers Ltd., en bestaande uit de renner Dickie Dale, Alen J. Trow en O'Rourke. Daarnaast hebben nog de wereldkampioen William A. N. Johnston uit Australië, de zeer jeugdige Engelse renner Mike Hailwood en Dave V. Chad- wick, de Engelsman, die bij de races op het eiland Man tweede werd, allen op Norton, ingeschreven. In de 500 cc. klasse heeft althans op papier John Surtees minder con currentie te duchten, want Duke be rijdt daarin een weinig handelbare BMW en insiders achten het zelfs niet uit gesloten, dat in deze race onze land genoot P. Knljnenburg, die om zo te zeggen op een BMW geboren is en daarop in deze race aan de start ver schijnt, Duke het vuur na aan de sche nen zal kunnen leggen. Surtees zelf rijdt deze race weer op een MV en juist als in de 350 cc. is John Hartle de tweede man in dit team. De MV's zijn ook in de 125 cc. en 250 cc. klassen de grote favorieten. In beide klassen verschijnen er minstens drie aan de start, beide malen bereden door c}e Italianen Carlo Ubbiali, Tar- quinio Provini en Fortunato Libanori. In de 125 cc. moeten zij de strijd aan binden met de twee Oostduitsers Ernst Degner en Horst Guegner op MZ. tegen een Italiaans fabrieksteam van Ducati, waarin o.a. Dave Chadwick is opgeno men, en dan nog tegen de veelbelovende jonge Mike Hailwood, die ook in de 250 cc. en 350 cc. uitkomt. Deze „toe komstige Duke" rijdt in de 125 cc. op een omgebouwde Mondial, die als merk „Paton" draagt. In de 250 cc. klasse zullen de Italiaanse MV-rijders waarschijnlijk de zwaarste tegenstand ondervinden van de ook in de 125 cc. rijdende twee Oostduitsers, die ook in deze klasse op MZ zullen rijden, nieuwe machines, die bij de races op het eiland Man niet waren ingeschreven. Daarnaast is er nog Sa muel H. Miller, de Ierse renner, die op fabrieksmotor van de CZ aan de start komt, en tenslotte ettelijke NSU-berij- ders, zoals o.a. weer Mike Hailwood. Dickie Dale, Harry Hinton en onze landgenoot Knijnenburg. Tenslotte zal het publiek in de zij- spanraces weer twee dames in de zij spannen kunnen zien, want Frank Fox op BSA neemt Miss Heather Green mee en Jacques Drion verschijnt met Ingeborg Stoll op Norton. Dc grote kanshebbers in deze race zijn de Duit ser Walter Schneider en de Zwitser Florian Camthias, op BMW. VOETBAL PAARDENSPORT KOERSEN TE DUINDIGT De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen te Dulndigt luiden: Nanco-prijs: 1. Uriël (W. H. Geersen) 1.27.2; 2. Wise Guy; 3. Very Nice. Toto: winnend f 2.70; plaats f 3,-10, f 1.10, f 1.10; gekoppeld f 6.80; covercal f 4.40. Narciso van Zora-prijs: 1. Sita (W. A. Boomgaard) 1.24.7; 2. Tizion; 3. Ro land Spencer. Toto: winnend f 7.20, plaats f 2.50, f 2.30, f 4.70; gekoppeld t 14.60; covercal f 8.30. NëW" Vlamingman-prijs: 1. Vanity Ha- nover (M. Vergay) 1.28.2; 2. Victory Queen; 3. Vicaline. Toto: winnend f 4.50; plaats f 2.f 5.20, f 5.40; gekoppeW f 10.60; covercal f 11.70. Niekie BH-prijs: 1. Vaincuer (J. M. v. d. Berg) 1.26.1; 2. Vlieger D; 3. Uranium H. Toto: winnend f 4.plaats f 2.10 en f 2.90; gekoppeld 10.30; cover cal f 6.—. Nooitgedacht-prijs: 1, Unworthy «M. Vergay) 1.26.2; 2. Umberto; 3. Traviata. Toto: winnend f 2.20; plaats f 1.20, 1.20 en f 1.30; gekoppeld f 3.90; covercal f 3.30. O Bonni-prijs: 1. Trudy Trotham (W. H. Geersen) 1.24.2; 2. Toomel D; 3. Sagne d'Or. Toto: winnend f 2.30; plaats f 1.60, f 2.70 en f 4.80; gekoppeld f 4.40; covercal f 8.10. Windira-prijs: 1. Bold Cavalier (H. J. v. d. Kraats); 2. Touquet; 3. Ropal Dutch. Toto: winnend f 1.40; plaats f 1.10. 1.90; gekoppeld f 8.50; covercal f 5.30. Majesto-prijs: 1. Heraut (G. C. Dek ker); 2. Kaliban; 3. Troubadour. Toto: winnend f 4.80; plaats f 1.70, f 2.20; gekoppéld f 17; covercal f 5.30. Noordwester-prijs: 1. Hykala (A. C. Th. Bongers); 2. Koridon; 3. Gold Wa ter. Toto: winnend f 3.plaats f 1.50, f 1.30; gekoppeld f 3.40; covercal f 4.30. JAMIN EN JARIOLAIN REEDS OP DUINDIGT Wat de Grote Prijs der Lage Landen betreft is het thans zeker, dat de leider in het klassement voor het Grand Cir cuit Europeen (Europee.: draverkam pioenschap) 1958 op zondag 29 juni op Duindigt aan de start komt. De be faamde hengst Jariolain, die thans de eerste plaats in dat klassement bezet, is dinsdag op Dulndigt aangekomen. Za terdag komt zijn trainer Orlando Zam- boni uit Milaan over om de hengst zon dagochtend aan een straffe training te onderwerpen. Zamboni, die Jariolain ook in de grote prijs zal rijden, ver trekt zondagmiddag weer naar Milaan om enkele dagen voor de grote gebeur tenis op Duindigt terug te keren en de laatste hand aan de training van zijn poulain te leggen. Ook het Franse paard „Paard van het jaar" Jamin is reeds op Duindigt gear riveerd. Het is de grote concurrent van Jariolain in het Europees circuit. Jamin bank te Rotterdam heeft Bistermiddae "mui? de^^rix^d^Amérique Tïïn- M 50uil R°«erdamS cennes. en zondag jl. de vijfde koers, de U.V.S.—REST VAN LEIDEN Dé liefdadigheidswedstrijd tussen UVS en de Rest van Leiden, gisteravond op het LFC-terrein gespeeld, is in een 42 overwinning voor de Rest geëindigd. Die uitslag doet er weinig toe, maar jammer vinden we het, dat een lief dadigheidswedstrijd zo laat in het sei zoen gespeeld wordt, dat de belangstel ling voor voetbal zoals niet geheel ver dwenen. dan toch zeer miniem geacht moet worden. Zo heeft een dergelijke wedstrijd maar weinig effect. M.V.V. IN HALVE FINALE VAN K.N.V.B.-BEKER Gisteravond is te Maastricht de wed strijd voor de kwartfinales van de KNVB-beker tussen MVV en AGOVV, die zaterdag 14 juni jl. in een gelijk spel (00) eindigde, overgespeeld. De Maastrichtenaren wonnen met 21, na verlenging. MVV speelt a.s. zaterdag 21 juni in het Goffert-stadion te Nijmegen voor de halve finales tegen Volendam. De andere halve finale wordt een Rotterdamse derby tussen Feyenoord en Sparta. De eindstrijd volgt op 25 juni. Speerwerpen heren C: 1. J. Luyks (GAC) 42.80 m.; 2. M. de Vries (Trek vogels) 38.67 m.; 3. J. Kuyn (Holland) 38.55 meter. 100 m. meisjes A: 1. I. Vrijburg (Meeuwen) 13.—; 2. L. Schröder (S. en L.) 13.2; 3. R. Westgeest (idem) 13.3. 100 m. junioren B: 1. G. van der Lin den (R.K. Holland) 12.—; 2. J. v. d. Meent (AAV '36) 12.—; 3. E. Vermond (Holland) 12.—. 100 m. dames B: 1. Tj. de Vries (Nw. Brunh.) 13.2. M. Christiaanse (Meeu wen) 13.—-; 3. M. B. Boer (S. en L.) 13.—. 100 m. dames C: 1. R. Groot (Fit) 13.2; 2. M. Joon (Meeuwen) 13.3; 3. S. van Royen (Sportief) 13.4. 400 m. heren B: 1. A. Kingma (Hol land) 51.4; 2. J. Jansen (DOS) 52. 3. J. ten Veldhuys (V. en L.) 52.1. 400 m. heren C: 1. A. Stallman (DOS) 55.2; 2. K. Jahnke (AV '40) 55.3; 3. F. Boekhorst (DOS) 55.7. 1500 m. jongens A: 1. P. Klos (LDA) 4.18.— 2. B. v. d. End (AAV '36) 4.19.5; 3. K. Frijters (Suomi) 4.19.5. 600 m. jongens B: 1. H. Deen (Hol land) 1.26.8; 2, K. Linschoten (idem) 1.27.9; 3. C. Verkade (AAV 36) 1.32.—. 200 meter jongens A: 1. F. Beker (Holland) 22.6; 2. G. Kuilenberg (He. las) 23.6; 3. H. Maille (Sios) 23.8. Polsstok hoog heren A: 1. O. Ba„ (Trekv.) 3.60 m.; 2. M. van Es (Hol land) 3.34 m.; 3. W. Ellnga (Trekvogels) 3.14 meter. Polsstok hoog heren B: 1. Berken kamp (Gouda) 3.34 m.; 2. H. Winkel (Holland) 3.14 m.; 3. J. Klip (Minerva) 3.14 meter. 5000 meter heren A: 1. J. Vergeer (AV '47) 14.59.— 2. J. de Lange (Hel las) 15.01.4; 3. C. Malipaard (Thor) 15.07,3. 5000 m. heren B: 1. C. Meester (Suo mi) 15.25.2; 2. J. Visser (GAC) 15.25.4; 3. S. Schaap (Zaanland) 15.36.2. X 100 m. estafette dames: 1. De Meeuwen (Den Haag) 51.6; 2. Fit (Zeist) 52.1; 3. Bataven (Leiden) 54.1; 4. Nw. Brunhilde (Leiden) 54.2; 5. Sportief (Leiden) 55.5. 4 x 100 m. estafette jongens: 1. Hol land I (Leiden) 46.7; 2. A.V. '40 (Delft) 47.6; 3. Holland II (Leiden) 50.6. DUIVENSPORT Leidse Conooursoomraissie. Wed vlucht met oude duiven vanaf Orleans. Aantal duiven 1646, gelost te 5.45 uur met z.w.-wind, afstand 508 km. Eerste duif te 11.44.0 uur. Uitslag: W. Teske 1; F. Bink 2; gebr. Gijsman 3. 22; J. v. d. Assem 4; J. Rozier 5; N. Ouds hoorn 6, 12; H. Schoo 7; R. P. de Graaf 8, 17; J. Kukler 9; L. Bax 10; G. van Stein 11; G. Oude Elferink 13, 14; C. Onderwater 15; J. van Noort 16; D. v. d. Nieuwendijk 18; J, v. d. Niet 19; M. Jongeleen 20; J. Knijnenburg 21; J. van Alphen 23; L. Gijsman 24; C. Gijs man 25. Foundclub Leiden en Omstreken. Wedvlucht vanaf Orleans, In concours 605 duiven; eerste duif 11.47.01 uur. Gebr. De Wit 1, 5, 11. 23; J. Rozier 2; J. Fijsterman 3. 14; H Schoo 4; G. Oude Elferink 6, 7; H. van Vegten 8. 16, 24; H. Martens 9; G. van Klaveren 10, 20; J. v. d. Niet 12; M. Jongeleen 13; J. van Alphen 15; G. van Albada 17; gebr. Oosterman 18; M. v. d. Wiel 19; W. Wolters 21; J. Rakhorst 22; P. Borgers 25. BEKROONDE KINDERKOORTJES Op de door de AVRO uitgeschre ven prijsvraag en opdracht voor kinderkoortjes zijn bijna 170 inzen dingen ontvangeo, waarvan onge veer tien procent een niveau heeft, dat de liedjes, naar het oordeel van de jury, voor uitvoering geschikt doet zijn. De jury, bestaande uit Felix de Nobel, mej. M. Sanders, Herman Broekhuizen, Hans de Jong en Ca- rel Laout, heeft de eerste prijs van 500.toegekend aan Johannes Röntgen voor zijn liedje „Trein op hol" op tekst van Han G. Hoekstra. Paul van Westering is de winnaar van de tweede prijs 300.—, De der de prijs 200.is ten deel gevallen aan Geza Frid voor de „Zeven boe ven", op tekst van C. S. Adama van Schel tem a. De bekroonde koortjes zullen te zamen met een aantal andere ou dinsdag 8 juli om 7 uur 's avonds voor de Avro-microfoon worden be sproken door Felix de Nobel. - De Amsterdamse gemeenteraad heeft gistermiddag eervol ontslag verleend aan de gemeente-secretaris mr. G C. Spruijt per 1 juli a.s. Mr. Spruijt is ruim veertig jaar in ge meentedienst geweest waarvan 13 jaar als gemeente-secretaris. BOTSING TUSSEN TREIN EN BUS BERECHT De verkeerskamer van de rccht- grote prijs van de expositie op de baan Sterrebeek bij Brussel. De stichting Ned. draf- en rensport treft alle maatregelen om een regelma tig verloop van de koers te waarborgen en de paarden in staat te stellen tot hun beste prestaties te komen. Teneinde te voorkomen, dat de baan van Duindigt te droog zou zijn en het te verwachten grote veld dichte stofwolken zou op werpen. die hinderlijk zouden zijn voor de in de laatste vakken startende paar den, heeft men een sproeiwagen van de gemeente Den Haag gehuurd, die da- veroordeeld tot een geldboete van 100.of 40 dagen en ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie maanden. Hij werd schuldig geacht aan de botsing tussen de bus, die hij be stuurde, en een trein. Het ongeval gebeurde tijdens mist op 31 januari op de Vondelingen weg bij de Per- nisserweg. Van inzittenden van de bus werd een aantal gewond, van wie vier ernstig. De eis was een hechtenis van veer tien dagen met entzegging uit de rij- gelijks gedurende verscheidene uren de bevoegdheid voor de duur van zes I baan zal besproeien. maanden. Reebokje schoot een bokje Krimpen aan den IJssel heeft dinsdag grote ogen opgezet, toen er zomaar een reebokje door de straten dartelde. Niemand had het diertje het dorp zien nade ren en ook had men het nooit in de omgeving zien zwerven Weliswaar had het zo te zien een vermoeiende reis achter de rug maar het liet zich toch niet zomaar vangen door de dor pelingen, die hem nazetten. In zijn nervositeit schoot ons bokje een bok want het liep een garage aan de IJsseldijk binnen. Onmiddellijk sloten bedienden de deuren en belde men de se cretaresse van de dierenbescher ming met de vraag, wat men ru met het angstige beestje aan moest. Zij kregen de raad, zich met de Diergaarde Blijdorp in ver binding te stellen. De Rotter damse dierentuin stuurde een keurige kist, waarin het diertje dat een tijdelijk onderdak had gevonden in een schaapskooi in de polder naar het natuurre servaat nabij Rockanje (Voorne) werd gebracht, waar het nog met de schrik in de ranke benen, snel de bossen inhuppelde.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5