DUINSTREEK De Lustrumronde van de Leidse Jeugd Tour Scherp lJg$L£UTttGAT iï&JLmtSTAD v. Tilburg DONDERDAG 19 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Weer buiten Leiden Maandag start voor dc vijfde maal de oudste Jeugd-Wielerronde In Ne derland, de Leidse Jeugd-Tour. Evenals de andere jaren bestaat de ronde uit vijf étappes. Maximaal 12 ploegen in twee klassen A en B ne men deel. De A-klassers zijn jongelui van 15 t/m 17 jaar. De B-klassers 12 t/m 14 jaar. Het samenstellen van de ploegen is reeds in volle gang. Zaterdagavond sluit de inschrijving. De „Levendaal"-ploegen doen in beide afdelingen mede en komen weer sterk voor de dag. „Plan-Noord b" verdedigt de vorig jaar gewonnen beker weer met een sterke ploeg. De „Leidse Hout" heeft ook zijn ploeg al weer verzameld. Bij „de Hoge-Mors", die de laatste jaren zo sterk voor de dag kwamen, zijn er veel uitgevallen op grond van him leeftijd. Dit geeft dit jaar enige moeilijkheden. Met hetzelfde euvel vecht de Oran- jeploeg. Uit de omgeving heeft Voorschoten zich met twee ploegen gemeld. De Diploma-uitreiking Rode Kruis Gisteravond werden in het oefen- lokaal van de Colonne Rode Kruis Korps aan de Hooglandsekerkgracht te Leiden, de diploma's uitgereikt aan een aantal helpsters en helpers die kortgeleden zijn geslaagd voor het examen „Eerste Hulp in Oorlogstijd". De uitreiking vond plaats door de commandant van de Colonne, dokter H. P. Veldhuijzen, die tevens docent van de cursus was. De namen van de geslaagden zijn: de dames IJ. P. Blok-Borgstein, A. D. Boo ij -Botter, C. de Hart-Godfriedt, H. Janse, A. Owel, M. J. Rosin, C. C. de Vos-Ruijgrok, M. P. de Winter- Born; de heren: J. Buis, J. C. Gaijke- ma, J. van Gent, H. C. F. de Greef, J. J. v. Kordelaar, allen te Leiden; Mevr. M. H. v. d. Reijden-Bikker te Oegstgeest, de heren A. L. v. d. Berg te Hazerswoude. M. H. v. Ruiten te Sassenheim en C. Steeman te Zoeter- woude. Dit is de eerste groep in Leiden welke geslaagd is voor de E.H.I.O.- cursus. Agenda Leiden TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie 'en Minera logie v. d. Werfpark 1, Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon en feestdagen 2-4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 26) Tentoonstelling van etsen van A. J. Veldhoen. Werkdagen '2-5 uur nam. (t.m. 5 juni). Lakenhal: Tentoonstelling Tinus van Doorn (tot 30 juni). De avond- en nachtdienst der apo theken: Leiden: Apotheek Kok, Ra penburg 9, tel. 24807; Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 1320 juni zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „De slag om Arnhem", 14 jaar. Lido: „Maigret zet een val", vol wassenen. Luxor: „De ontembare", 18 jaar. Trianon: „Paris Holiday", alle leef tijden. Rex: „Öp het spoor der ver dwenen vrouwen", volwas senen. POTLOOD en GEEST No. 512. Horizontaal: 1. verslag, 8. hoog bouwwerk, 10. plaats in de oudheid, 12. oude lap, 13. voornaam woord, 14. vrouw van Jacob, 16. soort hond, 17. met behoud van, 18. gravin uit het Holl. huis, 19. plechtige ge lofte, 20. staatsbedrijf (afk.), 21. zoon van Noë, 23. voorzetsel, 24. roer, 26. gem. in N. H. Verticaal: 2. atmosfeer (afk.), 3. stronkje, 4. rechtsgeleerde, 5. aard soort, 6. pauselijke encycliek (afk.), 7. zeker gebak, 9. gem. in Utrecht, 11. bereids, 13. klein soort van rijpaard, 15. uitroep, 16. buitenhaven, 21. ge bod, 22. inhoudsmaat, 24. velaan, 25. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 511. Horizontaal: 1. gala, 4. slap, 7. eng, 8. leed, 9. vlas, 11 rollade, 14. ooi, 15. Heerlen, 19. eden, 20. geel, 21. eed, 22. muts, 23. reep. Verticaal: 1. geld, 2. leer, 3. an- doorn, 5. lila, 6. pose, 9. vlieger, 10. adé, 12. lol, 13. bed, 15. helm, 16. eelt, 17. Nede, 18. klap. verjongde Noord wij kploeg komt uit onder de naam „De Vrijgezellen" Misschien verandert dat nog wel als ze „Miss Tour" gezi n hebben. Het organisatiecomité had gehoopt bij deze jubileumtour ook eens in Lei den zelf te kunnen rijden. Voor de vijfde maal is dit echter een illusie gebleven. Daarom zijn ook dit jaar alle étap pes weer buiten de stad. Twee étap pes worden gereden op de wieler baan „Duinhorst" in Wassenaar. Dit heeft wel een zeer grote bres ge slagen in de prijzenpot, maar ten slotte is een prettige en goed ver zorgde wedstrijd hoofdzaak. Ook de tijdrit in de duinen staat weer op het programma. Voor degenen die de opgave-adres- sen nog niet weten zijn ze hieronder vermeld: N. Vermeer, Florisstraat 31 en J. Craussen, Houtlaan 9. Start nummers kunnen zaterdag van 8—9 uur worden afgehaald. De karavaan komt bij elkaar maan dag 7 uur a.s. bij molen „De Valk" op de Beestenmarkt. Vragen over gasvergiftiging te Leiden Het Leidse raadslid mr. J. Drijber, heeft B. en W. van Leiden de vol gende vragen gesteld: 1. Hebben Burgemeester en Wet houders kennis genomen van het on geval tengevolge van gasvergiftiging in een woning aan de 3e Gortestraat? 2. Hebben de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit op verzoek der bewoners in verband met de sterke gaslucht in het huis één of meer malen zonder resultaat een on derzoek ingesteld? 3. Zijn de berichten volgens welke de gasvergiftiging desalniettemin is veroorzaakt door een lek in de gas leiding onder de vloer van de woon kamer juist? 4.' Indien het antwoord op de vra gen 2 en 3 bevestigend mocht luiden, kunnen dan Burgemeester en Wet houders verklaren hoe deze gang van zaken mogelijk is geweest? 5. Welke maatregelen zullen wor den getroffen om dergelijke ongeval len in de toekomst te voorkomen? NACHTELIJK RUMOER De Papengracht is hedenmorgen, nog voor het krieken van de dag, het toneel geweest van brooddronken ta ferelen. Studenten, die onlangs hun onderdak hebben gevonden in het Hópital Wallon, moesten zoals te doen gebruikelijk een „indrin- kingsborrel" gebruiken. Ze hebben zich aan dit ceremonieel zeer gewil lig onderworpen en om drie uur wa ren ze al zover, dat het gebouw te klein werd en ze het feest op straat verder gingen vieren. Er werden kranten in brand gestoken en er werd rommel uit de ramen van „Wal lon" geworpen, die even hard weer naar binnen ging, in enkele gevallen zelfs door een gesloten raam. Een vuurtje van krantenpapier werd door een van de feestelingen met een schuimbluser gedoofd. Anderen duw den een geparkeerde auto het trot toir op en vernielden een rijwiel, dat tegen de gevel van een van de wo ningen aan de Papengracht gepar keerd stond. Leiden kan van studenten heel wat verdragen maar men kan het de bewoners van de Papengracht, die bij elke nieuwe vestiging in ^Wal lon" soortgelijke scènes meemaken, niet euvel duiden, dat zij zeer ver stoord waren door deze verstoring van de nachtelijke rust. Oproep voor autobezitters In verband met het ziekentriduum, dat de volgende week woensdag, donderdag en vrijdag wordt gehou den in de parochiekerk van O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph aan de Herensingel, wordt een be roep gedaan op de katholieke Leidse autobezitters zich te melden voor het vervoeren van de zieken gedu rende deze dagen; het aantal aan meldingen is tot nu toe ontoereikend gebleven. Men kan zich opgeven bij de heer O. A. M. Langezaal, Nieuwe Rijn 83 te Leiden. Eindexamen Stedelijk Gymnasium te Leiden De eindexamens aan het Stedelijk Gymnasium zijn gisteren geëindigd. Van de 32 kandidaten zijn er 28 ge slaagd en 4 afgewezen. Foto-wedstrijd K.A.B. Nadat vorig jaar een groot succes heeft opgeleverd wordt ook dit zo merseizoen weer een foto-wedstrijd georganiseerd door de K.A.B. in de bisdommen Haarlem en Rotterdam. Voor de grote Prijskamp 1958 zijn vele waardevolle prijzen ingezet. Zo zal de eerste prijs zijn een Agfa Si- lette ter waarde van f 149,Nadere inlichtingen en advies worden gaar ne verstrekt door de heren K. F. de Bree, Stuwstraat 9 en C. N. Keur, Gasstraat 74 te Leiden. Schenking aan Rijksmuseum van Oudheden Mevr. A. C. van HeiomaVan de Walle te Delft heeft aan de Staat der Nederlanden ten geschenke aangebo den ten behoeve van het Rijksmu seum van Oudheden te Leiden een vroeg-zwartfigurige Attische hydria, daterend uit omstreeks 530 vóór Chr. De Staatssecretaris van O. K. W. heeft deze schenking gaarne aan vaard en deswege zijn bijzondere dank betuigd. Stedelijke K.A«V. Het bestuur van de Stedelijke K.A.V. spoort haar leden aan om hedenavond en morgenavond om 7 uur zoveel mogelijk deel te nemen aan het Rozenkransgebed, dat in de kapel van het St. Elisabeth-zieken- huis wordt gehouden voor de ziele- rust van het overleden lid mevr. v. Houtenv. d. Pol. Voornamelijk legen ringweg De heer W. Brantsma als beheer der van onroerende goederen van H.K.H. prinses Wilhelmina, de con gregatie van de H. Catharina van Senen, gevestigd in huize „Bijdorp" en enige groentetelers hebben be zwaarschriften ingediend tegen de plannen tot partiële herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen „Centrum" en van het uitbreidings plan in hoofdzaak van de gemeente Voorschoten, welke op 18 juni 1957 door de raad van deze gemeente waren vastgesteld. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben vanmorgen in openbare zitting in Den Haag deze bezwaarschriften behandeld. Het bleek dat de recla manten voornamelijk gekant waren tegen de aanleg van een ringweg die het natuurschoon zou aantasten en over de percelen van de telers zou lopen. De congregatie had daarbij nog bezwaren tegen de bouw van een woonwijk, waardoor de rust in haar omgeving zou worden ver stoord en de recreatiemogelijkheden zouden worden beperkt. De gemachtigde van de gemeente Voorschoten, ir. J. de Ranitz, deelde mede, dat er geen bezwaren tegen bestonden, de omstreden ringweg van het plan af te voeren en later overleg te plegen over het tracé en de aanleg van de weg. Mr J. H. de Brauw, gemachtigde van de heer Brandsma, zeide oun. dat de gemeente Voorschoten de ring weg niet in haar plan had moeten opnemen omdat het hier gaat om een provinciale weg. Hij deelde daarbij mede, dat een eventuele aanleg van de ringweg een conflict zou kunnen opleveren met de pro jecten en plannen van de Neder- landsche Spoorwegen. Dc congregatie wil berusten in ge plande gedeeltelijke afstand van grond, zo verklaarde de heer C. P. Vergouwen die namens de congre gatie optrad, maar verlangt dat de voorgenomen bebouwing verder weg van de congregatie geschiedt zodat voor het scholencomplex en sport- en recreatieterreinen meer vrijheid en rust worden behouden. Ir De Ranitz zeide o.m., dat de ge meente Voorschoten veel belang heeft bij de ringweg, die een goede verbinding met Den Haag en Lei den zal geven. Van „Bijdorp" za! voor het grootste deel agrarische grond ten offer van het plan vallen. VOOR 1 SEPTEMBER De meningen van de colleges van B. en W., die bij de annexaties in Leiden betrokken zijn worden door Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land voor 1 september a.s. inge wacht. ALPHEN AAN DEN RIJN VINGERTOPPEN AFGEZAAGD De 60-jarige timmerman G. A. E., wonende te Alphen aan den Rijn en werkzaam bij het aannemersbedrijf P. C. Slingerland, had het 'ongeluk met zijn linkerhand in aanraking te komen met een in beweging zijnde cirkelzaag, waarmede de toppen van zijn linker ring- en wijsvinger wer den afgezaagd. Nadat dr. H. E. v. d. Steen de eerste hulp had verleend, is de man voor verdere behandeling overge bracht naar het Academisch Zieken huis te Leiden. De firma Slingerland treft geen schuld. KATWIJK AAN ZEE Grondwerken gegund. Door de airekteur van gemeentewerken is namens B. en W. het verrichten van bestratingen en grondwerken op de Boulevard en het Industrieterrein, alsmede het aanleggen van een oeververdediging langs het Industrie terrein, gegund aan de firma H. J. Vessies te IJmuiden voor 51.700, Bij een op 9 juni j.l. gehouden openbare aanbesteding was de firma Vessies van de 14 gegadigden de laagste inschrijver. N00RDWIJK M. TURK NOORDW1JKS JEUGD KAMPIOEN De Noordwijkse jeugdkampioen schappen tafeltennis gaven al in de eerste ronde een flinke verrassing, daar de onlangs geworden jun.-kam- pioen nu verloor. Ook in de diverse andere partijen heeft het niet aan spanning ontbroken, daar hierin ook verschillende opmerkelijke prestaties voor de dag kwamen. De tweede dag, waarin ook nog even de Bisschop up bezoek kwam, bracht dan toch de uiteindelijke winnaars. In de finale kwamen M. Turk en W. Alkemade. Deze wedstrijd die in 5 sets gespeeld moest worden, bracht ook veel span ning. Eerstgenoemde werd winnaar en wel met 2224 218 2111 20—22 24—22. Uit de cijfers valt wel op te maken, dat er flink gestreden is. Opmerkelijk was de prestatie van W. Alkemade, die evenals zijn broer R. Alkemade, met een prjjs naar huis ging. De derde en vierde prijs ging tus sen J. de Ridder en L. Hoogeveen. Hierin kwam J. de Ridder goed voor de dag, want in drie sets wist hij te winnen met 421 2116 2220. De eerste prijs van de verliezersronde ging naar R. Alkemade, die in twee sets won van K. van Dam met 219 en 2113. Leuk was het dat A. Meijer zyn titel afstond en alleen zijn zuil voor de derde achtereen volgende maal verdedigde. In. aen sportieve strijd won hij deze match van M. Turk met 21-r-9 en 2116, zodat Meijer nu definitief bezitter is van de wisselzuil. Het program ma voor de a.s. week is weer geheel normaal. N00RDWIJKERH0UT De toneelzaal van de St. Bavo- stichting was gisteren voor de zieken van Noord wij kerhout omgetoverd tot kapel. Op het toneel was een altaar opgebouwd en dit altaar was, dank zij de royale schenkers, omgeven door een massa, smaakvol opgesteld, witte bloemen. In de zaal stonden bedden en stoelen gereed voor de zieken, die door hulpvaardige autobezitters van huis werden afgehaald. Om half 10 waren alle deelnemers aan de ziekendag door de wijkzus ters met assistentie van de leden van het comité op de voor hen bestem de bedden en stoelen geïnstalleerd en nam de plechtige Hoogmis een aanvang. Deze werd gecelebreerd door pastoor J. A. S. Groen van de H. Hartparochie in De Zilk met as sistentie van kapelaan A. Harding en pater C. B. Horck van de St. Jozef parochie. De vaste en wisselende ge zangen werden gezongen door een dameskoor uit De Zilk onder leiding van kapelaan J. v. Baardewijk, ter- Wijl de heer J. Postma het harmo nium bespeelde. Tijdens de H. Mis sprak pastoor Groen de zieken toe en wekte hij de zieken op om in hun nood vooral hun toevlucht te nemen tot het H. Hart van Jezus. Na de H. Mis zorgden vele vaar dige handen, dat alle zieken 'n heer lijk ontbijt kregen. Om 12 uur ont ving iedereen persoonlijk van vijf priesters de ziekenzegen. Deze pries ters waren de pastoors J. A. S. Groen en C. C. Standenmeyer, rector Twee- huisen van Sancta Maria en de ka pelaans A. Harding, J. van Baarde wijk en pater Horck. Hierna zorgde broeder Dubritius voor een door de zieken bijzonder op prijs gestelde afwisseling in de vorm van een korte filmvoorstelling. Het plechtig Lof was, na de H. Mis, het tweede hoogtepunt van de dag. Agens was pastoor C. C. Stan denmeyer van de St. Jozefparochie met assistentie van kapelaan J. van Baardewijk en de neomist de wel- eerw. heer C. Warmerdam uit De Zilk. Kapelaan Donkers van de Victor- parochie, die toegezegd had tijdens het lof te preken, kon door zijn over plaatsing deze belofte niet nakomen. In zijn plaats sprak nu kapelaan A. Harding tot de zieken over de H. Lidwina van Schiedam, die haar langdurig en hevig lijden wist te be nutten tot haar heiligmaking. Na de predikatie volgde een hulde aan de H. Maagd Maria. Hierna werd het Lof voortgezet en werd tenslotte iedere zieke afzonderlijk met het Al lerheiligste gezegend. Het Lof werd opgeluisterd met zang van het da meskoor van de St. Victorparochie onder leiding van de heer L. de Jong en met de heer C. de Groot als or ganist. Het kerkelijk deel van de ziekendag was met dit lof ten einde, maar het comité liet de zieken niet vertrekken, dan na ze nog een laatste kopje thee te hebben aangeboden. De auto's reden weer voor en met veel zorg werden allen weer naar huis vervoerd. Een zeer geslaagde ziekendag was weer ten einde. Een prachtige dag, die de zieken te danken hebben aan het actieve comité. Maar het comité zou de zieken niet zo'n mooie en goed verzorgde dag hebben kunnen bieden, als het niet de medewerking had gehad van velen, maar zeker niet zonder de zeer bijzondere en royale medewerking van Sint Bavo en Sancta Maria. Tenslotte mag ze ker niet onvermeld blijven, dat alle drie onze plaatselijke huisartsen ook deze dag met hun patiënten hebben medegeleefd en hen in de zaal even hebben bezocht. Er zijn groensingels geprojecteerd in het plan zodat de rust van de con gregatie gehandhaafd zal blijven. Overigens, zo deelde hy mede, zal bij de vaststelling van de onderde len van het uitbreidingsplan nog overleg gepleegd kunnen worden. Ged. Staten zullen over deze kwesties schriftelijk beslissen. OEGSTGEEST Damesreisclub op reis Gisteren was de dag waarop de Oegstgeester damesreisclub het jaarlijkse auto tochtje maakte. Welgemoed aan vaardde een veertigtal dames de reis. De chauffeur die het gezelschap voor de derde maal begeleidde wees op zijn bekende vlotte wijze, op alle be zienswaardigheden en reed zowaar nog door het charmante stadje Oude water. Daarna werd Gouda aange daan. Het raadhuis met zijn prach tige gevel, de „St. Jan" en het oude Catharina-gasthuis bezichtigd. De koffie wachtte in de oude stadstuin van het pas geopende museum-res taurant. Via Culemborg ging de rit naar Berg en Dal, waar werd gedi neerd. Toen vroeg de mooie omge ving die terecht „Klein Zwitserland" wordt genoemd de aandacht. Lang zaam rijdend werd genoten van de mooie .vergezichten. Even voorbij Groesbeek werd de auto verlaten en ging men te voet naar de Plasmolen. Op het terras van „De Heuvel" te Mook, gebruikte men de thee en van de door een der dames meegebrachte tractatie werd genoten. Veel te vlug moest het sein tot vertrek worden gegeven. Via Arnhem werd naar Woerden gereden, waar een uitge breid souper klaar stond. Hier had ook de traditionele verloting zonder nieten plaats. Na een polonaise werd de auto weer opgezocht die het ge zelschap blijde en dankbaar gestemd thuis bracht. ZOETERMEER TELEFOONSECTOR GE AUTOMATIS SERD Zelden zal een dag piet vreugde tegemoet gezien zijn door de bewo ners van Zoetermeer, Benthuizen en Moerkapelle dan woensdag de 13e juni 1958. Op deze dag immers werd radicaal een einde gemaakt aan de hand centrale van de telefoondienst en werd de laatste sector -in het telefoon district Den Haag volledig geautoma tiseerd. De knooppuntcentrale Zoetermeer vormt met de eindcentrale Moer kapelle de sector Zoetermeer van het Haagse telefoondistrict. In de automatische telefooncen trale Zoetermeer-Moerkapelle waren vele genodigden bijeen voor de offi ciële indienststelling van de automa tische telefoon. Ir. Douw sprak 'n inleidend woord, waarbij hij zich richtte tot de colleges van B. en W. en bracht dank aan allen, die hadden gewerkt aan de totstandkoming van het net. Vervol gens werd het woord gevoerd door ir. De Vries. Deze gaf een overzicht van de automatisering in Nederland. Burgemeester mr. N. Verenède werd verzocht een telefoongesprek te voeren. Na het draaien van het gemeentehuisnummer werd een ge sprek gevoerd met de hoofdcommies ter secretarie de heer J. Kakebeeke. Burgemeester Vernède verzocht het klachtenboek over de P.T.T. in de archieven op te bergen. Eenzelfde verzoek werd gedaan door de burge meester van Benthuizen en Moerka- oelle, die in een gesprek met een der ambtenaren opdracht gaf de vlag uit te steken in verband met de automa tisering van het telefoonnet. 's Middags werden in de huizen van de abonnees de draden doorge knipt waarmede de nieuwe schijf toestellen in werking traden. De toe stellen op het telefoonkantoor werden toen uitgeschakeld. 's middags te 3 uur had wederom een bijeenkomst plaats in de telefoon centrale. Hier kwamen biieen al de genen, die op enigerlei wijze hadden medegewerkt aan de totstandkoming van de nieuwe centrales. Woningbouw. Arch. D. Huurman alhier heeft namens de heren J. P. v. d. Spek en P. Th. Friggen het bou wen van een dubbel woonhuis aan de Emmastraat gegund aan de fa. Gebr. Huurman alhier. L.T.M. In het parochiehuis hield de L.T.M. een bijeenkomst waarvoor ook de leden van de r. k. mëisjes- vereniging Klimop waren uitgeno digd en andere belangstellenden om te luisteren naar de diocesaan leidster van de Mater Amabilisscholen mej. C. Herr, die op de haar bekende ge zellige wijze een uiteenzetting gaf van wat de Mater Amabilischool. die in Zoetermeer in seotember haar poorten zal openen. De gehele leer stof werd onder de loupe genomen en duidelijk werd uiteengezet wat deze school voor het meisje betekent: het klaar maken voor het volle leven. Na de pauze werden vele vragen afgevuurd op de SDreekster. die alle naar genoegen konden worden beant woord. Bjnnenkort zal de inschrijving voor deze school gehouden worden. Op de bijeenkomst bleek overdui delijk, dat de idee van de Mater Amabilisschool in Zoetermeer sterk leeft. Mej. Annie Vollebregt voorzitster van de L.T.M. bracht hartelijke dank aan mej. Herr voor haar uiteenzet ting. De aalmoezenier kapelaan H. Banning en het voorlooig bestuur van de Mater Amabilischool woonden deze avond bij. rktbenchten GOUDA, 19 juni. Kaas Aanvoer 159 partijen. Notering: eerste kwal. 1.922.02; tweede kwal. ƒ1.82 1.91; extra kw. ƒ2.032.30, alles per kilogram. Handel goed. R.A.VEEN, 18 juni, Bloemen Esther Read 1154; Gladiolen 90 100; Violieren 25- 70; Bruidsanjers 618; Duizendschoon 1429; Lathy rus 7—29; Campanula 1840; Col- villeis 6099; Lupinen 1013; Mar grieten 815; Anemonen 717; Py- Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Vrijdag 20 Junij 1858. Leyden. In den nacht van Zondag op Maandag ontstond er brand in eene stalling op den weg even buiten de Koepoort al hier. Het mogt aan de r.k. wee zen, die op het eerste geroep on middellijk met hunne spuit wa ren toegeschoten, gelukken dien spoedig te blusschen, en dus grootere onheilen voor te ko men. rethrum 1434; Irissen 1034; Brodea 24120; Ixia's 10—15 p. bos. Am. Anjers 48; Lelies 1618 p. st. Groente Aardbeien (ingelegd) 2738; idem 2 ons doos 2651; idem afw. 17^38; kropsla 3.009.00; kom kommers 30.0045.00; tomaten 87.00 —128.00; bospeen 21.00—38.00; breek- peen 28.0047.00; bloemkool 10.00 31.00; augurken D 73.00; peulen I 69.00—115.00; idem II 37.00—73.00; doperwten 55.00— 67.00; capucijners 65.0079.00; tuinbonen 37.0045.00; kassnijbonen 140.00160.00; idem stek 115.00—125.00 per 100 kg. TER AAR, 18 juni, Groente Kassnijbonen 1.351.60; idem stek 1.051.20; peulen 0.801.28; idem B 0.360.79; doppers 0.520.61; cap- doppers 0.640.69; tuinbonen 0.36 0.45; tomaten A 1.251.30; idem B 1.10—1.40; idem C 1.10—1.20; idem CC 1.00; idem krie. 0.450.80; andij vie 0.15—0.25; aardappelen 0.13; pos telein 0.23—0.28; spitskool 0.11—0.13; rabarber 0.140.16, waspeen 0.30— 0.53; idem 2 0.22—0.32; nieuwe aard appelen 0.32; idem kriel 0.23; sjalot ten 0.13; augurk m 0.450.55 alles per kg. Sla 0.030 08; bloemkool A 0.260.46; idem B 0.160.24; idem C 0.100.15; komkommers 0.220.41 idem stek 0.11- -0.17, alles per stuk. Bosuien 0.070.08, bospeen 0.33 0.42; idem B 0.17- -0.28; idem stek 0.04; radijs 0.030.05; boskroten 0.16 0.17; bosprei 0.060.13; selderij 0.050.06, alles per bos. Aardbeien 0.300.46 per doosje. Bloemen: Pioenen 0.30; Irisser 0.13 alles p. bos. LEIDSCHENDAM, 18 juni, Groen te Platglaskomkommers A 40—43; B 36—39; C 35—38; CC 34—37; krom 5157 per kg; warenhuiskomkom mers A 39—41; B 34—37; C 35--36; kaskomkommers A 3941; B 3638; C 33—37; tomaten A 138—142; B 131 —134; C 138—140; CC 103—106; sla A 340640; andijvie 1428; spinazie 1318; postelein 2628; snijbonen 130150; stambonen 190200; bos peen 43—50; bloemkool A 26—30; B 17—25. (öbip o>hsonpkwiisJ Dansavonden! Zaterdag en of zondag kunt U gezellig dansen op een van de dans avonden van E.C. A.s. zaterdag Zoetermeer 8 uur (L) A.s. zondag Zoeterwoude Leiden 7.45 (L.) 8 uur Privé Dansles? Nu enkele uren vrij. VLEES VLEES DEZE WEEK: Saucijzen 1.09 Riblappen 1.98 Stukje rosbief 2.45 Rosbieflappen 2.18 Magere lappen 1.98 Magere doorr. lappen 1.69 Doorregen lappen 1.48—1.59 Carbonade 1.89 Gehakt 1.09 Alles per 500 gram. 100 gr. Biefstuk 55 ct 100 gr. Tartaar 45 ct 100 gr. Snijworst 42 ct 100 gr. Procureurspek Cc 100 *r. l65ct- Boterh„mworst J ALLEEN OP DE KOUWE HOEK Havenplein I Gevraagd in klein gezin 'n Flinke hulp in de huishouding Boven 18 jaar. v.g.g.v. Meerdere hulp aanwezig. Br. onder no. 2629 bur. v. d. blad.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2