Westeinder zeilwedstrijden 1958 vol verrassingen door weinig wind Roodenburg verloor van Slikkerveer1-3 Van den Borgh won etappe in de Ronde van Luxemburg Unicum promoveert naar de 4e klasse Jac. Kraan moeilijk op slag; afkortingsvlag werd genegeerd MAANDAG 16 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Het prachtige werk van de 42- jaxige Slikkerveerse keeper en het op momenten falen van de altijd zo stevige Roodenburgaehterboede, wa ren factoren, die de Leidse Houtbe woners deze wedstrijd deden verlie zen. Voegt men hierbij nog het fa len van J. v. Heek, doodsbang om door te stoten en het slechte schie ten van zijn mede voorwaartsen, dan kan het niet anders, dat men tegen de stugge Slikkerveerverdediging geen kans kreeg, ook al waren de mogelijkheden in de tweede helft zeker aanwezig. Na een rondgang van de drum band en jeugdorkest „de Burcht" en het aanbieden van bloemen aan de aanvoerder van Roodenburg be gon de wedstrijd met enkele felle Roodenburgaanwallen, waarbij het kanon J. v. Heek het doel steeds te hoog zocht. Na een kwartier raakte het spel meer verdeeld en kwam mede doör de afwachtende houding van vele spelers van de thuisclub het doel nogal eens onder hoge druk. Het gebeurde vaak. dat bij een voor zet geen enkele Roodenburgspeler voor het Slikkerveerdoel te vinden was, waardoor vele kansjes verlo ren gingen. Ongeveer een half uur oud was de wedstrijd toen de rechts buiten van Slikkerveer een bijna niet te missen kans kreeg, maar ook dit schot ging hoog over. Het was slechts uitstel, want even later lanceerde deze speler een hoge voorzet, waarbij Keereweer wel de bal raakte, maar niet onder controle kon krijgen en de linksbuiten ge makkelijk kon inkoppen (01). 10 min. voor rust moest Zitman uitval len en met invaller Logeman kwam er plots meer vaart in de voorhoede en een vliegend schot van Cihoufifeur ging rakelings over. In de tweede helft moest keeper Keereweer al spoedig handelend op treden, terwijl ook de Slikkerveer- MMO WON EIGEN JUNIOREN- TO URNOOI. Door MMO werd een juniorentour- nooi georganiseerd met als inzet een wisselbeker. Deelgenomen werd door Blauw Zwart, Teylingen, Fore- holte, KDO en MMO. Er werd een halve competitie gespeeld. Begonnen werd met ForeholteKDO, welke door eerstgenoemde werd gewon nen: 40. TeylingenBI. Zwart was de wedstrijd van deze middag. Genoten werd van het goede spel van beide elftallen. Uiteindelijk was Tey lingen de gelukkige en won met 3-2. MMOKDO werd een vrij slappe vertoning daar KDO voor dit tour- nooi te zwak bleek. MMO won met 40. Veel pittiger was de strijd tui sen TeylingenForeholte. Hier werd weer gevochten voor de overwinning. De uitslag was echter een 11 gelijk spel. In de wedstrijd Blauw Zwart MMO was BI. Zwart de technisch be tere ploeg, maar MMO betwistte haar tegenstanders elke bal wat voor hen beloond werd met een 11 uitslag. Teylingen—-KDO werd een gemak kelijke 30 overwinning voor Tey lingen. Blauw ZwartForeholte was weer een strijd die het aanzien waard was en BI. Zwart behaalde de eerste overwinning. In de strijd MMOTey lingen werd weer met élan gestreden om de overwinning, welke MMO met 21 ten deel viel. KDOBlauw Zwart werd een gemakkelijke 71 overwinning voor Blauw Zwart. De spanning was nu ten top gestegen daar het mogelijk was, dat vier van de vijf elftallen met 5 punten zou den eindigen als Foreholte in de laat ste wedstrijd MMO zou verslaan. Lan ge tiid zag het daar naar uit, daar Fo reholte de leiding nam en MMO erg laks speelde. In de tweede helft kwam bij hen het strijdvuur los en maakte zij drie doelpunten, hiermede de strijd winnende met 31. De eindstand was: nu 1. MMO 1 pt., 10-3, 2. Blauw Zwart 5 p. 115, 3. Teylin gen 5 p. 85, 4. Foreholte 3 p. 74 en 5. KDO 0 p. 1—18. De voorzitter dankte na afloop de spelers, de leiders, de scheidsrechters en grensrechters voor him medewer king om van 't MMO-tournooi weer een zeer geslaagd tournooi te maken. Bij het overhandigen van de prij zen sprak hij tot de gasten een har telijk woord en een tot weerziens op het volgende tournooi. Zij nog ver meld, dat MMO na 2 keer achter el kaar de beker heeft gewonnen. ST. BERNARDUS—VTL 2—2. Zaterdagavond is de wedstrijd St. BernardusVTL gespeeld in het ka der van de beslissingswedstrijd om 't behoud van het 1ste klasseschap in de LVB. Dadelijk werd van weers kanten flink aangepakt en 'n prach tig en vlot spel was het gevolg. Na 10 min. gespeeld te hebben werd 'n mooie voorzet van Joh. de Jong door de midvoor F. v. d. Berg onhoudbaar ingeschoten (10). Steeds feller werd de strijd. St. Bernardus werd teruggedrongen maar hield stand ondanks gevaarlijke momenten. Na 'n half uur kwam het doel van VTL weer in de verdrukking door 'n mooie en harde voorzet van Joh. de Jong, doch de bal sprong terug van een speler van VTL. Daarna kreeg De Jong de bal weer voor de voeten en wist z'n eigen voorzet om te zetten in 'n doelpunt (20). 5 Minuten voor rust ontstond 'n misverstand in de St. Bernardus-achterhoede en VTL scoorde tegen (21). Na de thee kregen we een ander beeld te zien van deze wedstrijd maar niet zo mooi. Er werd hard, soms zeer hard gespeeld. Na 20 minuten kreeg St. Bernardus een penalty te gen zich, waaruit onhoudbaar werd ingeschoten (22). "Zo is de stand gebleven. Nu moet St. Bernardus zaterdag avond om 7 uur te Stompwyk tegen de Stompwijkse Boys spelen. De stand is nu: Stompwijkse Boys 2 punten; St. Bernardus 1 pnt.; VTL 1 pnt. keeper enkele malen fraai wist te redden. Na een kwartier maakte de Roodenburg-iachterhoede een grove blunder en de stand was 02. Hen- sen ging naar voren en plots lukte alles bij de thuisclub. Aanval op aanval volgde en de thuisclub had bepaald pech toen een fraaie kop bal door de bovenlat werd gekeerd, terwijl even later een prachtig sohot door de keeper werd gekeerd. Met nog 20 min. te spelen gelukte het eindelijk B. Ouwerkerk de ach terstand te verkleinen (12). Roo denburg bleef doorstoten en had weer pech toen de bovenlat weer redding bracht en een volgende kans op 2 m. voor 't doel werd ge mist. Plots een uitval vian de gas ten en toen de R.-achterhoede ver gat in te grijpen was het 13. De thuisclub speelde een verloren wed strijd en ondanks enkele kansen werd niet meer gedoelpunt. FINLAND—NOORWEGEN 1—1 De voetbalinterland tussen Fin land en Noorwegen, gisteren te Hel sinki gespeeld, is geëindigd in een gelijkspel: 11. Bij de rust hadden de Finnen een 10 voorsprong. Lotsy voorz. organisatiecomité. De Nederlander Karei Lotsy, eer ste vicepresident van de FIFA is tijdens het te Stockholm gehouden congres van de internationale voet balfederatie, benoemd tot voorzitter van het organisatiecomité voor het olympisch voetbaltournooi, dat in de zomer van I960 in Rome wordt ge houden. Leden zijn de Brit Sir Stanley Rous, Mordy S. L. Maduro, de voorzitter van de Curagaose voet balbond, de Italiaan dr ir. O. Ba- rassi en de Zuidslaviër professor dr M. Andrejevic. TOURNOOI JEUGDELFTALLEN ALPH. BOYS—DOCOS In 'n treffen tussen jeugdelftallen van Docos en Alphense Boys in Alphen waren de uitslagen als volgt: Adspiranten: Alphense Boys (a) Docos (a) 1—3; Alphepse Boys (b)Docos (b) 1—16. Junioren: Alphense Boys (b) Docos (b-c) 23; Alphense Boys (c)Docos (d) 82. Docos was hiermede met 3 over winningen de winnaar en de aan voerder van de Docos (b) adspiran ten, U. Spadon, mocht uit handen van de voorzitter der jeugdcommis sie van Alphense Boys, de heer Kou- mans, onder 'n toepasselijk woord 'n fraai bekertje in ontvangst ne men. Beide jeugdelftallen van ge noemde verenigingen kunnen op 'n geslaagde middag terugzien. KORFBAL. UITSLAGEN KON. NED KORFBALBOND Om het kampioenschap van Ne derland: Wordt KwiekZKC 67; De toRohda 48. Eerste klasse Z.-H.: Ons Eibernest Spangen 86; DeetosDie Haghe 4—2. „DE ALGEMENE" 25 JAAR. Grote belangstelling tijdens receptie. Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan hield de Leidse korfbalver eniging „De Algemene" zaterdagmid dag in de Kleine Burcht een druk be zochte receptie, waarbij vele sprekers RONDE VAN NEDERLAND 1958 het woord gevoerd hebben. Zij allen getuigden van grote waardering en lof voor 't werk van de Algemene en in het bijzonder voor het jeugdwerk. Als eerste spreker voerde de heer Zunderman, één der oprichters en voorzitter van de jubileumcommissie, het woord. Hij gaf een uiteenzetting over het ontstaan van de korfbalver eniging „De Algemene" en wees voorts op de belangrijkheid van het culturele werk in deze vereniging. De heer Coers, die wethouder van Schaik en het gemeentebestuur ver tegenwoordigde, gaf uiting aan zijn grote waardering voor het vele, wat de „Algemene" voor de jeugd doet en maakte tevens bekend, dat het Ge meentebestuur, ondanks de beste dingsbeperking een bedrag van 10.000.gevoteerd had voor acco modate der speelvelden aan de Montgomerylaan, hetgeen zowel voor de Algemene als voor Fluks een ver ruiming geeft aan de Zoeterwoudse singeL De derde spreker was, de heer Schaap, voorzitter van de KNKB, die preittige herinneringen bewaarde uit de tijd van Vitesse en Fluks, toen hij zelf nog actief korfballer was. „De Algemene" heeft in de KNKB een goede naam, die hopelijk nog lang zal voortduren. Spreker overhandigde de voorzitter van „De Algemene", de heer Versloot, de jubileum wimpel van de KNKB. Verder voerden nog het woord de he ren Biegstraaten, namens de Sport stichting, Krol van Fluks, Beyer van Vic. Oriëntis, inkestein (Zuiderkwar tier), Vijlbrief, v. d. Broek, ere-voor zitter van „De Algemene", Martijn en Harteveld. Voor iedere spreker had de heer ersloot een afzonderlijk dank woord. Op deze receptie kan „De Algeme ne" met voldoening terugzien. WIELRENNEN Een dag van Nederlandse successen in de Ronde van Luxemburg. Van der Borgh étappe-winnaar, Van den Brekel derde, de Eroba-ploeg eerste in het dag klassement en De Jongh derde in de algemene rangschikking. Dat waren de resultaten van de derde en voorlaatste étappe. Al vroeg in de rit van Bettem- burg naar Diekrich zorgde een Neder landse renner voor opwinding in de ka ravaan. Vrancken ging er vandoor met in zijn spoor de drager van de gele trui, Jampy Schmitz. Natuurlijk reageerde het peloton en al gauw werden de vluch telingen ingelopen. Na 86 km. demarreerde de Fransman Esnault. Het peloton verhoogde het tem po niet en zodoende kon de Fransman een voorsprong van ruim 6 minuten ne men. Eerst tien kilometer voor het einde na een solovlucht van 140 km. moest Esnault zich laten Inlopen. Zes kilometer voor de finish nam Van der Borgh zyn kans waar, profiteerde van het feit, dat het peloton een ogenblik uitrustte van de felle jachten en pas seerde de eindstreep in Diekirch met 20 sec. voorsprong op Bolzan, Van den Brekel, Mahé en Friederich. De uitslag was: 1. Van der Borgh (Ned.) 210 km. in 5.26.02; 2. Bolzan (Lux.) 5.26.22; 3. Van den Brekel (Ned. z.t.; 5. Friedrich (Duitsl.) z.t.; 6. Mertens (Belg.) 5.58.37; 7. Schmitz (Lux.) 5.58.46; 8. Bauvin (Fr.) z.t.; 9. Debusmann (Duitsl.) 5.58.48; 10. Vergoossen (Ned.) 5.58.55; 13. Lahaye (idem) z.t.; 14. ex aequo: o.a. De Jongh (idem) en Steenbakkers (idem) z.t.; 27. Van der Zande (idem) 6.01.20: 29. West dorp (Idem) 6.04.21; 30. Vranken (Idem) 6.07.36. Gerard Keulers, Piet Haan en Ap Donker staakten de strijd. Het algemeen klassement is: 1. Jampy Schmitz (Lux.) 14.07.01; 2. Annaert (Fr.) 14.10.02; 3. De Jongh (Ned.) 14.11.28; 4. Lahaye (idem) 14.11.50; 5. Mahé (Fr.) 14.14.26; 6. Debusmann (Duitsl.) 14.16.04; 7. Zagers (Belg.) 14.16.24; 8. Gaul (Lux.) 14.16.29; 9. Van d. Borgh (Ned.) 14.17.03; 10. Friedrich (Duitsl.) 14.17.13; 19. Van den Brekel 14.25.22; 23. Van der Zande 14.28.25; 27. Vergoosen 14.32.57; 31. Steenbakkers 14.44.10; 32. Westdorp 14.45.56; 34. Vranken (allen Nederland) 14.55.40. Het algemeen ploegenklassement is: 1. „Raphael Geminiani" (Fr.) 42.31.30; 2. „Eroba" (Ned.) 42.37.53 3. „Guerra" (Italië/Belg.) 42.45.13; 6. Internationale ploeg 43.35.33. Een baanwedstrijd tussen Duitse en Nederlandse renners, die voor 5000 toe schouwers te Ludwigshafen is gehou den, is gewonnen door onze landgeno ten met 5 tegen 4 punten. DERKSEN WON TE PARIJS Jan Derksen is gisteren winnaar ge worden van een internationale sprint- wedstrijd, die in het Pare des Princes te Parijs werd gehouden; de Italiaan Maspes deelde met Gaignard en Moret- tinl de tweede prijs, Housseau werd 5e en Bellenger eindigde als 6e. De Magneet-ploeg, die onder leiding van Kees Pellenaars aan de Ronde van Nederland zal deelnemen, bestaat uit de volgende renners: Daan de Groot, Leo van der Pluym, Jaap Kersten, Piet van Est, Michel Stolker, Jo de Roo, Jaap Huissoon, Gijs Pauw. Reserve is Van den Brandt. SPORTCOMMISSIE K.N.W.U. ONDERHANDELT MET LUXEMBURGERS De heren C. J. de Voogd en M. Koot van de sportcommissie van de K.N.W.U. hebben zaterdag langdurige besprekin gen gevoerd met een delegatie van het bestuur van de Luxemburgse Wieler federatie. Van Nederlandse zijde wer den bepaalde voorstellen gedaan ten aanzien van het ploegleiderschap van de gemengde Nederl.-Luxemburgse ploeg voor de Tour de France. De Luxemburgse federatie zou hier over zo mogelijk gisteren een beslissing nemen, waarbij de mogelijkheid van te genvoorstellen niet is uitgesloten. In elk geval is een definitieve beslissing uiter lijk dinsdag 17 juni te wachten. 17JUNI- leETAPPE 180 HM KAMPIOENSCHAP N.-HOLLAND Zaterdagmiddag is in de Wijde Wor- mer door D.T.S. het provinciaal wieler kampioenschap van Noordholland voor amateurs verreden. De titel kwam in handen van de Zaandammer Jo Beers, die titelhouder Klebach in de sprint onttroonde. De uitslag was: 1. J. Beers (Zaandam) tijd over de 160 km. 4 uur 18 min. 35 sec.; 2. W. Klebach (Am sterdam) (zelfde tijd); 3. A. Rutte (Vucht-N.H.). Met een achterstand van 8 min. 4 sec. volgden: 4. J. Raedecker (Amsterdam)5. H. J. Timmerman (id.) 6. Tom Snijders (Halfweg). LAWNTENNS. Hilversum.Unicum 4-6 Het moet wel grote voldoening schenken aan hen, die het vorig jaar een rooms-katholieke lawntennis ver eniging in Leidei oprichtten, dat het eerste team va deze vereniging Uni cum reeds direct in het eerste jaar, waarin het aan de competitie deel nam, kampioen werd en nu zondag de promotie wedstrijd won en dus het volgende jaar in de vierde klas zal uitkomen. De Hilversumse Lawntennis club, die de tegenstander was, heeft het Unicum echter niet cadeau gegeven. Men kan wel zeggen, dat de teams volkomen aan elkaar gewaagd waren. Met minimaal verschil wezen de sets echter uit, dat Unicum overwinnaar was. Jammer voor Hilversum, maar een troost voor hen is, dat nog vele teams van deze clubs in hogere klas sen spelen. Het was ideaal tennisweer met niet te scherpe zon en weinig wind toen om elf uur de wedstrijden be gonnen. Direct werd gestart met de vier en kelspelen. Mevr. vai Ulden kon het helaas niet bolwerken tegen mej. V. Box, doch zij wist wel een set te winnen, die later van doorslaggevend De VOORTEKENEN voor de zeilwed- strijden van de Westeinder 1958 waren de afgelopen week niet zo hoop gevend geweest, doch inplaats van de eindelijk verwachte regen kwam er on verwacht weer zomerweer over Neder land en dus ook over de Westeinder- plassen gedaald en dat was zeker wel te merken aan het druk bezoek op deze dagen, 't Was al fleur en leven van al wat zeiler Is en van al hetgeen daar omheen hangt. Dat de Nieuwe Meer, Westend, Aalsmeer (alle uit Aalsmeer), Amsterdam, De Schinkel en de Koenen (alle Amsterdam) en tenslotte Schiphol (Haarlemmermeer) als zevende in de rij van de wedstrijdgevende verenigin gen een grote aanhang hebben, was al bekend, doch voor wie zulks nog niet wist, was dit ondubbelzinnig merkbaar aan de volksverhuizing, die er het af- gelopend weekeinde naar de Westein- derplassen plaats vond. Daar vond het eerste deel van de serie wedstrijden plaats, die jammer genoeg over een te kort aan wind te klagen hadden. Zater dagmiddag schikte het nog wel, al was de avond al gevorderd, voordat de laat ste schepen binnen waren, doch de zon dag bracht nog heel wat meer teleur stelling, doordat er zo nu en dan een totaal gebrek aan wind was. Dit had tot gevolg, dat de wedst^jd- baan voor de eerste wedstrijd moest worden afgekort, hetgeen door enkele niet tijdig genoeg werd opgemerkt, zo dat zij een goede eerste of tweede plaats verloren zagen gaan, hetgeen o.a. het geval was met Jac. Kraan en Ben Ver hagen in de Flying Dutchmanklasse. Maar er waren op deze dag heel wat meer verrassingen door de zo nu en dan toenemende wind, die de volgorde der schepen somtijds danig verstoorde. Me nig leider zag zich tijdens de race reeds onttroond, 'n enkeling won het verloren terrein weer terug, maar de verrassin gen bleven toch wel heel groot. Dat bleek o.a. In de Drakenklasse, waar Wim van Duyll na harde strijd ln de twee eerste wedstrijden winnaar werd. In de derde kreeg hij ook zijn kans, werd later evenwel door verschil lende concurrenten gepasseerd en moest tenslotte met de vijfde plaats genoegen nemen. Overigens, F. Buys werd in de zondagmorgenrace reeds vóór de start uitgeschakeld, omdat hij na het vallen van het vijf-minuten-schot zijn boot nog met een peddel bad laten voortbewegen, om tydig aan de start te verschijnen. Ook de Regenboogklasse bracht ver rassingen. Ir. G. Bakker had zaterdag middag met 'n ongelooflijke voorsprong gewonnen; zondagrhorgen was de beurt aan Bergsma, maar hij vergat te fi nishenomdat hij de afkortingsvlag niet had gezien. Daardoor werd Kist 1ste en in de derde wedstrijd won J. Hof land. die de Meteoor van Gebuis stuur de. Die laatste finish was je trouwens wat. Langzaam, tergend langzaam dre ven de verschillende schepen en scheep jes naar de finish-lijn: jeugdboten, Shar pies, Regenbogen, Drakenzeker 'n vijf en zeventig in getal en het wed strijdcomité dacht ongetwijfeld het op de finishboot op zijn slofjes af te kun nen. Maar er kwam onverwacht weer zo'n windvlaag opzetten, die alle sche pen van verschillende klassen in elkaar op de finishlijn dreef en waarbij de ene klasse niet van de andere was te schei den. De regenboog van de Alphenaar Bos werd zelfs boven het finishschip geduwd, zodat de „Kikker" nog een slag moest maken om weer bij te komen. Andere zeilers, boord-aan-boord met elkander, grepen zich aan naastliggende schepen vastom zich naar de finish te duwen't Was niet mooi meer, zeiden de zeilers en zulk een finish zal men zelden hebben meegemaakt! De jury van aankomst heeft er de handen aan vol gehad. Jac. Kraan kon in de Sharpie-klasse met zijn nieuwe „Mustang" nog niet goed zijn draal vinden. Zaterdagmiddag lag hij lange tijd in de achterhoede om tenslotte op de zesde plaats genoegen te moeten nemen. F. Kamerling van De Kaag werd winnaar, Ben Verhagen 2de. Zondagmorgen waren Kraan en Verha gen aan de kop om te finishen bij de afgekorte baan. Maar de een noch de ander had de afkortingsvlag gezien en zij zeilden rustig de tweede ronde in. Schooneveldt en Kamerling finishten echter en toen eerst zag Kraan wat er gaande was. Hij keerde ijlings om, maar Verhagen was eveneens wakker gewor den en wendde het roer eveneens, om tenslotte vóór Kraan als derde over de eindstreep te gaan. Hoe vol verrassingen de zeilerij dit weekeinde wel was, wordt wel het best bewezen door het feit, dat er slechts ln één klas driemaal dezelfde winnaar was. Die mag met ere genoemd wor den, want hij bewees onder alle om standigheden tot goede dingen in staat te zijn. Het was L. A. L. van Dijken uit Alkmaar, die in de Pampusklasse driemaal zegevierde, terwijl W. Zegers tweemaal tweede werd en H. J. Greeve- llnk eenmaal. Mej. K. v. d. Stadt werd tweemaal winnaar in de Sternklasse, de eerste keer evenwel, omdat nummer één, I. van der Waal. wegens een bakboord-stuur boord-aanvaring werd uitgesloten. H. Willems werd tweemaal winnaar in de Finnjollenklasse. die evenwel door dat de meeste zeilers uit deze klasse afwezig waren vanwege de te houden wedstrijden van de Kieler Woche slechts enkele deelnemers telde. De voornaamste resultaten van de drie gehouden wedstrijden vindt men hieronder. Flying Dutchman-klasse: zaterdag: 1. F. Kamerling, 2. B. Verhagen; zondag ochtend: 1. J. D. Schooneveldt, 2. F. Kamerling; zondagmiddag: 1. Jac. Kraan, 2. F. Kamerling. Drakenklasse: zaterdag: 1. W. P. van Duyll, 2. C. Groot; zondagochtend: 1. W. P. van Duyll, 2. G. van Wyk; zon dagmiddag: 1. W. Klomp, 2. F. J. Buys. Valkenklasse: zaterdag: 1. H. F. Zui- derbaan, 2. B. Staartjes; zondagochtend: 1. B. Balder, 2. A. J. Klein; zondag middag: 1. J. Prins, 2. E. J. Hoppe. 12 m-. klasse: zaterdag: 1. B. Kraan, 2. J. van Staveren; zondagochtend: 1. W. Guldemond, 2. N. Boschma; zondag middag: 1. J. van Staveren, 2. B. Kraan. Regenboogklasse: zaterdag: 1. G. A. Bakker, 2. J. C. v. d. Velden; zondag ochtend: 1. C. W. Kist. 2. C. van Stave ren; zondagmiddag: 1. J. Hofland. 2. D. van der Hulst. Finnjollenklasse: zaterdag: 1. H. Wil lems, 2. H. Starke; zondagochtend: 1. H. Willems, 2. R. Elfring; zondagmid dag: 1. R. Elfring, 2. H. Willems. Olympia-jollenklasse: zaterdag: 1. S. Haaksma. 2. Jac. Stap; zondagochtend: I. H. Lesage, 2. S. Haaksma; zondag middag: 1. Jac. Stap, 2. H. Lesage. 16 m-. Streepklasse Ai: zaterdag: 1. J. Bol, 2. P. Verhoeven; zondagochtend: 1. J. P. van Dijk. 2. J. A. de Haas; zondagmiddag: 1. A. W. Endstra, 2, J. A. de Haas. Idem All: zaterdag: 1. D. P. Bol, 2. J. Nederveen; zondagochtend: 1. J. Ne- derveen, 2. J. Bol; zondagmiddag: 1. J. Bol; 2. A. A. Taselaar. Vrijheidsklasse A: zaterdag: 1. H. J. E. Berkhuysen, 2. P. Hellema; zondag ochtend: 1. L. Amons. 2. P, Wols; zon dagmiddag: 1. C. de Haas, 2. H. K. J. Elhorst. Pampusklasse: zaterdag: 1. L. A. L. van Dijken, 2. H. J. Greevelink; zon dagochtend: 1. Van Dijken, 2. W. Zegers; zondagmiddag: 1. Van Dijken, 2. W. Ze gers. Sternklasae: zaterdag: 1. mej. K. v. d. Stadt, 2. T. Amons; zondagochtend: 1. T. Amons, 2. F. Loozer; zondagmiddag: 1. mej. K. v. d. Stadt, 2. T. Amons. 12 Voetsjollenklasse A: zaterdag: 1. H. van Weel, 2. mej. H. Krebbers; zon dagochtend: 1. J. W. van Weel, 2. H. M. Reyers; zondagmiddag: 1. mej. H. F. Hagemans, 2. mej. H. Krebbers. Jeugdklasse A: zaterdag: 1. J. van Maanen. 2. J. C. de Winkel; zondag ochtend: 1. T. F. van Weel, 2. Nefkens; zondagmiddag: 1. T. F. van Weel, 2. J. W. van Weezenbeek. ZEILEN DE KIELER WOCHE Voor de wedstrijden van de Kieler Woche, die van 22—29 juni in de Kie ler Bocht worden gehouden, zijn in to taal ongeveer 700 zeilers met 300 boten ingeschreven. Uit Nederland zijn de volgende: Finnjollen: Jacq. Huurman, Leo Ger- hards, Karei Warburg, H. Sleeswijk, Joh. de Boer, J. Leverland, L. Koop- mans, Koos de Jong en A. v. Leeuwen Flying Dutchman-klasse: Ed. Frech met D. de Kat, F. R. Kalff met C. Ter- wogt. Drakenklasse: 1. A. Warners, 2. F. J. Buys, en voorts drie marine-deelnemers: luit.-ter-zee J. Sytema, luit.-ter-zee 2. A. Visser en luit.-ter-zee I K. Kasemier. 12 m2. Sharpieklasse: B. v. Wijk en Piet Lanser. belang zou zijn. Mej. L. v. Ulden wist op vlotte wijze haar enkel te winnen 75, 62. V. d. Heijden moest na zware strijd in drie sets zijn meerde re erkennen in J. Otterbeek. Grim bergen wist wonderbaarlijk genoeg in twee sets te winnen van de ongetwij feld zeer sterke A. Baart. De laatste set was 75 op het nippertje gewon nen dus. De stand dei partijen was toen 22. Van de gemengde dubbel spelen werd er één gewonnen en één verloren, zodat de spanning ten top steeg: 33 was de stand. Het dames dubbelspel verliep voor Unicum zeer onvoordelig; in twee sets werd vlot verloren. Het herendubbelspel moest de beslissing brengen. Indien in drie sets werd gewonnen zou Hilversum overwinnaar zijn, indien de heren in twee sets wonnen zou Unicum promo veren. De eerste set ging vrij gelijk op, toch werd he. 64 voor Unicum. Toen roken de heren de overwinning en onder grote spanning wonnen zij met 62. De heer Broekert, de aanvoerder van Hilversum, toverde een boeket bloemen te voorschijn en huldigde in een geestig speech je de overwinnaars. Hij wees erop, dat het voor een jon ge vereniging als Unicum van veel belang was om langzaam omhoog te komen. Hij feliciteerde Unicum met deze eerste stap op de ongetwijfeld lange ladder. De heer van der Heijden, voorzit ter van Unicum, dankte voor de aar dige geste en voor de prettige sfeer, waarin deze belangrijke wedstrijd was gespeeld. CRICKET Rood en Wit IV—Ajax (Leiden). Voor de tweede klasse E van de N.C.B. heeft Ajax (Leiden) met 96 runs ge wonnen van Rood en Wit 4. Rood en Wit 4 scoorde 73 runs, Ajax (L.) scoor de 169 runs. L.C.C.Excelsior II. In de tweede klasse E van de cricketcompetitie is te Leiden gespeeld de wedstrijd LCCEx celsior 2. LCC won met 71 runs. LCC verzamelde 201 runs. Excelsior 130 runs. HANDBAL Na de nederlagen tegen Frankrijk en Saarland heeft het Nederlands handbal elftal ook de laatste van de drie inter landontmoetingen zij het niet met groot verschil verloren. Het werd in het Berner Neufelstadion 2217 voor de Zwitsers, die bij de rust reeds een 106 voorsprong hadden. Voor de rust hadden de Nederlanders niets in te brengen, maar in de tweede helft gaven onze landgenoten goed partij en konden de Zwitsers tegen de 11 doelpunten van de Oranjemannen slechts 12 treffers no teren. Vooral de linkervleugel Koele- mans, Schooneville speelde voortreffe lijk. Koelemans scoorde in de tweede helft maar liefst vijfmaal en Schoone ville trof viermaal doel. Uiteindelijk geer slecht resultaat van de Nederlan ders, aangezien de nederlagen in de 7 voorgaande landenwedstrijden wel eens hoger zijn geweest. ROEIEN NEDERLANDSE PLOEGEN IN DUISBURG Een aantal Nederlandse roeiploegen heeft deelgenomen aan internationale wedstrijden op de Wedau-baan bij Duis burg. Zaterdag waren de successen matig. In het nummer Oude Twee werd de ploeg van Argo (Wageningen) derde achter Ditmarsia (Kiel) en Germania Dusseldorf. In het nummer Oude Vier werd Njord zesde. Winnaar werd de vier van Hansa Bremen in 6.45.2; 2. Wannsee Berlijn 6.50.1; 6. Njord (Leiden) 7.06.1. In de Lichte Vier werd Aegir (Gro ningen) vierde in 7 min. Nereus werd winnaar in de Vier zonder Stuurman in 6 min. 51 sec.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6