Abe introduceerde de „voetbal"-stem Katholieke bejaarden bespraken hun problemen te Haarlem 't Hoorntje Gemeenteraad Voorschoten besloot tot IZA-regeling Het nut van heggen in het bollenland VISIE OP TELEVISIE ZATERDAG 14 )UNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Sociëteiten gehekeld De Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensioneerden in de bisdommen Haarlem en R'dam heeft donderdag te Haarlem zijn jaarvergadering ge houden, waaraan door afgevaardigden uit de afdelingen van beide bisdom men werd deelgenomen. In de Sint Josephkerk aan de Jansstraat te Haar lem was 's morgens een H. Mis ter opening van de vergadering, waarna het uitgebreide gezelschap bij Brink- mann bijeenkwam. De voorzitter, de heer W. J. Hese laars, sprak een uitvoerig openings woord, waarin hij op hem eigen wijze de problemen van de bejaarden in het algemeen en die van de bond in het bijzonder besprak. Hij bepleitte een nog grotere samenwerking van de bejaarden op sociaal terrein en wees vervolgens op het knellende economische probleem, waarmede de bejaarden te kampen hebben. De -bejaarden mogen dan het geluk hebben zo zeide hij dat ze in deze tijd gemakkelijk honderd jaaf kunnen worden, zij moeten niettemin iedere dag opnieuw de uiterste zui nigheid betrachten om de eindjes aan elkaar te kunnen knopen. Er wordt al te gemakkelijk gezegd, dat de be jaarden nu een vast inkomen hebben, maar men vergeet, dat het inkomen vaak vaste armoede betekent. In vele plaatsen zijn of worden fraaie bejaarden-tehuizen gebouwd, die bijna de allure hebben van een luxe hotel. Doch slechts weinige be jaarden is het gegeven de hoge huur prijs van soms 36 tot 40 per week te kunnen betalen. Zo is het trouwens ook gesteld met vele zogenaamde be jaarden-huisjes, waarvan de huur prijs bijna niet te betalen is. De heer Heselaars bepleitte een nader voor ziening in deze. Hij hekelde voorts de toestanden in sommige particuliere bejaarden-rusthuizen, waarin, volgens zijn zeggen, de verzorging meer dan te wensen overlaat. Naar zijn mening was het hard nodig, dat er van hoger hand sterker en sneller zou worden ingegrepen. Het werk van de Bond besprekend verheugde 't hem, dat de vrije tijds besteding zich niet alleen richt tot de vrouwen, maar dat ook de mannen zich daarin laten betrekken. In onze bisdommen mogen wij, zo verklaarde hij, tevreden zijn over de activiteit van de afdelingen, maar men mag niet rusten. Hij betreurde het in dit verband dat er nu ook o.a. van de zijde van Middenstand bejaarden-sociëtei ten worden opgericht. Naar zijn me ning was dat volkomen overbodig „Ik kan er inkomen, aldus betoogde de heer Heselaars, dat men in de stands- en vakorganisaties door de omstan digheden zich verplicht voelt in apar te groepen te werken. Maar moet dat onder de bejaarden en gepensionneer- den nu ook gebeuren? Waarom moet men daar de schouders ophalen, als de een wat minder vermogend is dan PR IS EEN TIJD GEWEEST een *-* lang vervlogen periode dat wij met het meeste plezier in onze kinderlijke bezigheden het schooltje- spelen inlasten. Wat was het niet opwindend, als schoolmeester, onze vriendjes-leerlingen te straffen met schoolblijven en wat voelden wij ons niet gewichtig als wij hen vraag stukjes voorlegden waar zij, nóch wijzelf raad mee wisten. Deze laat ste soort vrije-tijdsbesteding 'bereik te een hoogtepunt in onze eerste middelbare-schooljaren. Toen bereidden wij ons spelender wijs voor op bepaalde examens door zelf scherts-examens te arrangeren. Wij hadden altijd al het gevoel ge had, dat onze le raren er een sa distisch genoegen in stelden, ons voor niet op te lossen opgaven te plaatsen. Zo ook wij. We zetten onze exami nandi-voor-de-gelegenheid kwesties voor welke wij hadden geput uit een boekwerk, dat op de bovenste plank van vaders boekenkast stond; nèt Iets te hoog gegrepen, als u begrijpt wat wij bedoelen. En als onze vriendjes met geen mogelijkheid de opgaven, die van te voren natuurlijk niet op hun bruik baarheid waren gecontroleerd, tot een redelijk einde konden brengen, nou, dan waren wij ook niet zo be roerd om hun onvoldoende werk, vooral als het schriftelijk was, als doorslaggevend te beschouwen voor de totaal-indruk. „Welaan dan, jon gelui", zeiden we royaal en te gelijk afstand-bewarend, „we zullen dit maar door de tien vingeren zien. Allidht krijgen jullie er een cijfer voor, maar het zegt in elk geval niets omtrent jullie kennis. Zorg er maar voor, dat het mondeling in orde is, dan weten we tenminste wat je waard bent". We hebben vroeger toch altijd wel leuk gespeeld, vinden we. Dergelijke bezigheden vatten we toendertyd doorgaans serieus op; als er iets mis ging of er kwam een blamage aan het licht vonden we dat groots en net echt. Dat konden we ons tóen nog veroorloven. Een en ander schoot ons door de geest toen we lazen van de recente vreemde situatie bij sommige eind examens op onze gymnasia. Er zal wel iets door de mazen van de des kundigheid zijn geglipt, hoort men vergoelijkend zeggen. Maar wat is dat ook weer, met dat amateurisme in Nederland....? EEK. de ander? als de een wat rijker van geest is dan de ander? Waar blijft de liefde, waarin wij met elkaar moe ten werken?". De heer Heselaars deelde tot slot mede, dat er vanwege de Bond in september en oktober van dit jaar vier districtsbijeenkomsten zullen worden gehouden, waarop de positie van de Bond in de maatschappelijke verhoudingen besproken zal worden. Tevens zal aandacht geschonken wor den aan de vraag, hoe de omvang en de invloed van de Bond versterkt kunnen worden. Aan het jaarverslag van de secre taris, de heer F. Keesen, ontlenen wij de mededeling, dat de Bond in de Bisdommen Haarlem en Rotterdam 43 afdelingen telt met een totaal van 13.519 leden. In 39 afdelingen werden sociëteitsbijeenkomsten gehouden met een aantal bezoekers van gemiddeld 9000 per week. Op het ogenblik ont vangen 27 afdelingen een gemeente lijke suiteidie tot een totaalbedrag van ongeveer 32.000. In enkele ge meenten is daarbij begrepen een be drag voor het culturele werk en an dere ontspanning. PRINS BERNHARD BEZOCHT DE HARSKAMP. In zijn functie van inspecteur-ge neraal van de koninklijke landmacht heeft prins Bernhard gisteren in het infanterie-schietkamp „De Hars kamp" de laatste dag bijgewoond van de jaarlijkse schietwedstrijden voor de krijgsmacht. 'sMiddags reikte de prins de eerste prijzen uit. JONGETJE VERDRONKEN. De achtjarige J. van Moorsel uit Helden (L.) is gisteravond om kwart voor zeven in het water van de Oude Gracht te Utrecht geraakt en ver dronken. Niemand heeft het ongeval gezien. Een dame, die langs de gracht liep, zag het knaapje drijven en waar schuwde de politie. Kunstmatige ademhaling en toediening van zuur stof mocht niet meer baten. Het ventje logeerde bij een familie in Utrecht. OUDE GRAFZERK GEVONDEN. Onder de schuur achter de woning van de horloger Broekhuis aan de Kerkstraat te Steenbergen is bij sloopwerkzaamheden een hardstenen grafzerk gevonden die eeuwen lang onder de lemen vloer van het bouw werk heeft gelegen. Uit het opschrift bleek dat de dik ke plaat het graf heeft afgedekt van Willem Claeszoon Code, lid van een riddergeslacht die op 18 mei 1544 is overleden. Het wapen van zijn ge slacht stelde voor een klimmende leeuw bij een boom, waarboven een ridderhelm. Op de 4 hoeken van de zerk zijn de symbolische voorstel lingen van de evangelisten aange bracht. Het ligt in de bedoeling de steen op het binnenplaatsje van het raadhuis in een muur te metselen. MAGAZIJNMEESTER PAKTE KOPERDRAAD Veertien dagen voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proef tijd en vijftig gulden boete of tien dagen legde de Haagse politierechter op aan een 39-jarige magazijnmees ter bij een betonmaatschappij te Leiden, die ten nadele van zijn werk gever koperdraad had ontvreemd. De verdachte was momenteel nog in zijn oude functie werkzaam, hetgeen de rechter wel zeer coulant vond van de patroon. VON BRENTANO 23 JUNI IN DEN HAAG. Naar wij vernemen zullen de reeds aangekondigde besprekingen tussen nister van buitenlandse zaken, Von nister van buitenlandse zake, Von Brentano, op maandag 23 juni in Den Haag worden gehouden. De Westduitse minister wordt zon dag 22 juni per auto uit Bonn in Den Haag verwacht. Het is nog niet be kend welke Westduitse autoriteiten hem zullen vergezellen. In Den Haag wordt verwacht, dat het gesprek tus sen de twee ministers niet langer dan een dag in beslag zal nemen. AAN DE LOPENDE BAND Een 43-jarige los-werkman uit Leiden wend door de Haagse politie rechter overeenkomstig de eis ver oordeeld tot veertien dagen onvoor waardelijke gevangenisstraf. Te Lei den had verdachte op 4 oktober j.l. een handkar gehuurd en deze had hy prompt verkocht. „Het gaat met u voortdurend maar door", zei de politierechter. „Tien maanden, tien maanden, rijkswerkinrichting en nog eens rijkswerkinrichting, een maand, een jaar waarvan zes maanden voor waardelijk". Momenteel zat de Lei- denaar een voorwaardelijke straf voor diefstal uit in Norg. OVERLEDEN NA VAL VAN TRAP. De ongeveer 50-jarige mevrouw BrandsVeugen uit Maastricht, is gistermorgen in het ziekenhuis St. Annadal te Maastricht overleden aan de verwondingen die zij gisteravond bij een val van de trap in haar wo ning heeft opgelopen. 0EGSTGEEST STEUNT D3 WIJDELING Morgen, zondag 15 juni, is de twee de collecte onder alle Heilige Missen bestemd voor financiële ondersteu ning van de neomist H. de Groot, die op 6 juli a.s. in de parochiekerk ge wijd wordt en die daarna ver moedelijk half juli naar Frank- rijk vertrekken zal. R0EL0FARENDSVEEN Gunning Architect, v. Damme en Hofman te Hoofddorp heeft na mens de heer N. J. van Ruiten, het bouwen van een woonhuis aan het Zuideinde onderhands gegund aan de fa. J. van Berkel alhier. Z0ETERW0UDE L.T.M. Het bezoek van a.s. dins dag aan het Bouwcentrum te Rotter dam gaat niet door. Dit is uitgesteld tot augustus. Rijwieltocht N.K.J.B. Heden morgen had het aantal inschrijvingen het recordgetal van 250 reeds be reikt. De weerberichten zijn goed, zodat de sterrit morgen wel een hoogtepunt zal bereiken. Het voorstel van het college van b. en w. van Voorschoten voor de ziektekostenverzekering gemeente- personeel alle gemeente-ambtenaren onder te brengen bij de I.ZA., de gemeenschappelijke regeling ziekte kostenvoorziening ten behoeve van ambtenaren in dienst der gemeenten, ondervond veel tegenstand van de zijde der V.V.D. en P.v.d.A. Wethouder Schrama (K.V.P.) die het voorstel verdedigde, wees er op, dat de huidige regeling niet voldoet. De weekloners zijn ondergebracht bij het algemeen ziekenfonds, de maand- loners ontvangen een vergoeding bij ziekte en dergelijken. Daar van de 994 gemeenten er thans 705 aange sloten zijn bij de I.Z.A. en de kosten verhoging gering is, vergde de oude regeling een jaarlijks bedrag van omstreeks 10.000,de nieuwe 11.000,—. Dr. Pels (P.v.d.A.) hield een emo tioneel betoog en viel het college onder andere aan over het feit, dat geen overleg gepleegd werd met de plaatselijke ambtenarenorganisaties. De spreker was, evenals de heer Van Eist (V.VJD.) van mening, dat de gemeente-ambtenaren beter verze kerd konden zijn by het bureau Col lectieve Ziektekostenverzekering, de kosten hieraan verbonden bedragen echter jaarlijks 19.000. Nadat de heer Fortanier (K.VP.) namens de katholieke fractie had medegedeeld het voorstel van b. en w. te steunen en wethouder Schrama medegedeeld had, dat de commissie van voorbereiding in overleg was getreden met de landelijke ambte narenorganisaties en dat bij sollici taties gebleken is, dat sollicitanten meestal vragen of de gemeente bij de I.Z.A. aangesloten is, werd het voorstel met 8 tegen 5 stemmen (de heren Dekker en Griffioen waren Proefstation Bloembollencultuur: „Heren, ik weet niet hoe het bij U is. maar bij mij ligt *s morgens nog ijs in de wasbak. De bollen hebben tot nu toe veel te weinig warmte mee gekregen. Zorgt U daar straks voor als de tulpen in de schuur komen". Dat zei prof E. van Slogteren. de di recteur van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse op de vergadering van de Ver. Proefstation v. d. Bloembollencultuur, die gister middag in „De Witte Zwaan" te Lis- se is gehouden. Vele leden tè veel voor de klei ne oud-Hollandse zaal waren aan wezig toen de heer R. Segers de bij eenkomst opende. Eerst werden de overleden bestuursleden, de heren Veldhuijzen van Zanten en Jac. Th. de Vroomen herdacht. De heer Se gers vond het prettig prof. Van Slog teren onder de aanwezigen te zien. De prof. is kortgeleden 70 jaar ge worden en zal nu, na het bollenvak 41 jaar te hebben gediend, met pen sioen gaan. Het aantal leden is de laatste jaren sterk toegenomen en draait nu rond de 1000. De uitbreiding van de sohuurruimte is inmiddels ge reed gekomen. Ir. Kraayenga sprak hierna over de hagen in de bloem bollenstreek. De laatste jaren bestaat de neiging deze hoe langer hoe meer op te ruimen. Men heeft echter na gegaan welk effect deze hagen sor teren als windkering e.d. Gebleken is, dat de wind er/terk door gebroken wordt en eerst op een afstand van 20 a 25 maal de hoogte van de heg weer op volle sterkte is. Een haag van 1 meter hoogte moet op 20 tot 25 me ter door een tweede worden gevolgd. Tussen de hagen is een geringere ver damping. Dat is voor de bollenstreek met een uitstekende waterhuishou ding van minder belang. In drogere streken zoals Kennemerland, zal dit sterker spreken. Wat de temperatuur betreft: tussen de hagen is een iets lagere temperatuur dan daarbuiten. Op 't vruchtbaarheidsverloop hebben hagen geen invloed. De opbrengsten worden dus niet hoger of lager of men heggen heeft of niet. Verder sprak de heer Kraayenga ook nog over het beregenen der ge wassen. In de bollenstreek achtte h(j dat overbodig althans voor de hoofd gewassen. De grond hier is vochtig genoeg. Voor droge gronden ligt het natuurlijk allemaal anders. Proeven hebben uitgewezen dat de Westfriese kwekers, die normaal twee- a drie maal beregenen de juiste weg vol gen. Vervolgens sprak de heer G. PapendreCht over het koelen van het tulpenplantgoed.Het proefstation is reexls sinds 1953 aan het experimen teren. In het kort gezegd komt het hier op neer, dat het koelen van plantgoed volgens de regels van net spel toegepast, meer zekerheid geeft voor de vroegibroeigewassen al spe len natuurlijk klimatologische om standigheden tijdens het groeiseizoen een grote rol. De kans op een oogst- vermindering is aanwezig. Door de grote vooruitgang die de techniek heeft gemaakt op het gebied van vuur bestrijding behoeft een vroege re opkomst in de het voorjaar geen nadelig punt te zijn. Wel moet men er rekening mee houden, dat alles veel vroeger moet gebeuren: kunst mest geven, spuiten tegen vuur, enz. Toen men het over warmte en koude en de weersomstandigheden kreeg maakte prof. van Slogteren de op merking dat de bollen tot nu toe veel te weinig warmte hebben gehad. Dat tekort moet de kweker straks in de schuur aanvullen. Om half zes was de vergadering afgelopen en gingen veel leden nog naar de proefvelden om te zien hoe alles er bij stond.' afwezig) aangenomen; de fracties van de P.v.d.A. en V.V.D. stemden tegen. De slechte voldoening van de door de Centrale Boekhouding aan de ver bruikers van gas, electriciteit en wa ter aangeboden kwitanties, was voor het college aanleiding de raad ver scherpte maatregelen voor te stellen tegen wanbetalers. Bovenwoning Het voorstel van het college een bedrag van 1750 beschikbaar te stellen voor meerdere herstelwerk zaamheden aan de bovenwoning bo ven het toekomstige nieuwe politie bureau aan de Leidseweg, deed veel stof opwaaien. De heren Fortanier (K.V.P.) en Van der Werf (P.v.d.A.) vonden het zeer bevreemdend, dat er thans na onderzoek blijkt, dat bedoelde bo venwoning in zo'n slechte staat ver keert. De heren vroegen, hoe dit pand voor de koop getaxeerd werd door de gemeentelijke technische dienst, daar het voorstel spreekt over dak gootherstellingen, schilderwerk en behangerswerk. Het voorstel van b. en w. werd aangenomen met 12 te gen 1 stem. De heer Fortanier (KVP) bleef ondanks uiteenzettingen van de voorzitter het bedrag te hoog vinden. Na de rondvraag ging de raad op voorstel van burgemeester C. J. van der Hoeven in geheime zitting verder ter bespreking van een plan tot het nemen van maatregelen inzake sa nering van de Schoolstraat. Doktersdienst. Dr. F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356. Voor de wijkverpleegster Gezondheidscen trum, telefoon 2177. Wereldkampioenschappen voetbal Nu reeds drie voetbalwedstrijden vanwege het wereldkampioenschap 1958 hebben we vanuit Zweden kun nen volgen en a.s. zondag om 18.45 uur volgt de vierde. Dat zal een rechtstreekse reportage zijn uit het stadion te Malmö van de wedstrijd Noord IerlandDuitsland. In aan merking genomen het feit, dat de Zweedse televisie vrijwel nog in de kinderschoenen staat, kan worden gezegd, dat de technici daar hoog in Scandinavië zich goed weren met vaak verrassende beelden. Wat komen gaat Vandaag zal Jan Willem Hofstra voor de zoveel ste maal met „boter, kaas en eieren" omspringen en voor de vierde keer zal „Een wereld als Wiever" op het scherm verschijnen. Het kan mee- en tegenvallen; men hoort er in het volgende overzicht meer over. De KRO heeft tussen beide programma- delen de eerste aflevering geplaatst van een serie filmreportages waarin onder de titel „Op zoek naar een draak" verslag wordt uitgebracht van een expeditie op de eilanden van Indonesië. Wie niet weet wat Yoga is, kan dat a.s. maandag vernemen in het Vara-programma. Daarin zal men ook een begin maken met een poli tieke poppenkast, een onderdeel, dat we ook eens bij d% KRO hebben ontmoet. Fel op politiek door mid del van de t.v. zijn we bepaald niet. Laten we eens afwachten, wat de samensteller Evert Werkman uit Deventer ervan zal maken. Dinsdag is de dag van de films. Na het agrarisch nieuws, dat vele van onze kijkers stellig interesseert, volgt de vierde aflevering van een serie van zeven films over het streven naar vrede. De volgende serie is er een van vier van W. Somerset De KFC heeft hieroor de leeftijdsgrens van achttien jaar aangehouden. Negentien uren t.v. per dag Ge middeld negentien uur per dag zendt de t.v. in de Verenigde Staten van Amerika uit. In Cuba is dat meer dan 16, in Canada 13, Japan en Me xico ieder 10, Groot Brittannië byna 9, Italië ruim 4, Frankrijk 6, België en Duitsland ieder 4. In Nederland staan we dus nog ten achter; maar zal iedere kijker met verstand dat erg vinden? T.V. op het platteland De studie groep „Televisie op het land", een Duitse instelling, heeft in haar laat ste bijeenkomst drie werkcommissies ingesteld: t.v. en de plattelandsscho- len, t.v. voor de volwassenen buiten en t.v. voor beroepsaangelegenheden ten platteland. Misschien komt zo iets ook nog wel in ons land, waar de agrarische stand allengs meer een belangrijk deel van de kijkers gaat uitmaken. T.V. op school De nieuw depar tementshoofden van Onderwijs in Frankrijk stellen zich voor, tal van scholen met een t.v. toestel te ver rijken. Men heeft gedacht aan het getal van tweeduizend. Dat is van belang, waar de Franse t.v. reeds schooluitzendingen verzorgt. In Ne derland zijn we nog niet zo ver. De minister houdt de hand nog stijf op de buidel! Aan W. K. van B. te Zoeterwoude Door afwezigheid van uw t.v. me dewerker is de oehandeling van de vraag over The Beverly Sisters even vertraagd. In het volgende overzicht hopen we u van antwoord te kunnen dienen. Aetherklanken ZONDAG HILVERSUM I, 402 m. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 CONV. VAN KERKEN. 11.30 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.25 Hoog mis. 9.30 Nieuws en waterst. 9.45 Gram. 10.00 Geref. kerkdienst. li.30 Gram. 11.45 Tenor en orgel. 1215 Gram. 12.20 Apologie. 12.40 Instr. Octet. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.10 Gram. 13.25 Lichte muz. 13.45 Boekbespr. 14.00 Brabants ork. en soliste. 15.00 De Vliegende Hollander, caus. 15.10 Te nor en piano. 15.30 Muz. caus. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. 17.00 Zang- dienst. 17.45 De Kerk aan hef werk 18.00 Het Geladen schip. 18.30 De Kerk aan het werk. 18.40 Pastorale rubriek. 19.00 Kerkelijk nieuws 19.05 Gram. 19.30 De mens en ik. De Jood se mens, caus. 19.45 Nieuws. 20.00 Gram. 20.30 Act. 20.45 De gev/one man. 20.50 Lichte muz. 21.15 Gram. 21.20 U bent toch ook van de Partij?, caus. 21.30 De grote vis, hoorsp. 22 20 Lichte muz. 22.35 Uit het Boek der Boeken. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Nat. danskampioenschappen 1958. HILVERSUM II, 298 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws. 8.18 Voor het platte land. 8.30 Weer of geen weer. 9.45 Steunt a.s. zondag de collecte voor de Kerkenbouw de vele Nederlandse huis- buTger weer moed. kamers de radio een beet- Over een eventuele over- je luider geklonken en dat gang van Abe van 't voet had ditmaal een bijzondere reden: Abe zong In het VARA-jeugdpro gramma was als speciale verrassing een plaat vast gelegd die pas vandaag of ficieel op de markt komt. En hoe heeft Abe gede buteerd. Met een echte bal naar een zangklasse be- voetbalstem zong hij: Bij hoeven wij ons vvaarschijn- ons in Holland. Hij liet lijk niet ongerust te maken, hierin duidelijk blijken, Te oordelen naar de echt dat hoeveel men in het Hollandse populaire triller- buitenland ook zou bieden, tjes en buiginkjes in zijn al zou men ook miljoenen stem ligt zijn kracht nog in het vooruitzicht stellen, altijd in het zetten van zijn hy altijd in Holland zou kuif onder een bal. In het laatste geval maakt hij Bezoekers van de kampi- buiginkjes, die nóg popu- oenswedstrijd Enschede 1 airder zijn. DOS in het Goffertstadion Maar we willen geen pu- te Nijmegen tijdens de pau ze hun favoriet naar zijn Lenstra's debuut op de plaat bracht (ont)ioering in vele huiskamers zangkwaliteiten kunnen beoordelen als de plaat ge draaid zal worden. Maan dagavond a.s. in het jour naal van de TV wordt een 3-minutenreportage van deze wedstrijd vertoond waaihij dan de plaat za! ritynen en dwarskijkers klinken. In de rubriek zijn. Het was leuk en ver- „Pas Geperst" van de schillende bewonderaartjes NCRV op zaterdagavond 28 zullen een zucht van be- juni komt Abe Lenstra in wondering niet hebben eigen persoon op het beeld; kunnen onderdrukken, dan zal men wel meer over Abe's triomfen op de plaat zijn zang onder de douche zullen verder worden uit- en over die op de plaat te gedragen en zo zullen de horen krijgen. Zulkemaar dan groter!" Stort een extra bijdrage op gironum mer 647700 t.n.v. Vicaris Generaal Bijzondere Noden, Rotterdam. (Advertentie». Geestelijk leven, caus. 10.00 Strijk- octet. 10.30 Nieuws van de boeken markt. 10.40 Cabaret. 11.20 Gram. 12.00 Theaterork. en solist. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Amus. muz. 13.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 13.07 Buitenl. overz. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Voor de strijdkrachten. 14.00 Boek bespreking. 14.20 Sopr. en piano. 14.50 De Goddelijke Vrouwe, caus. 15.05 Kamerork. en solist. 16.00 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. 17.00 Gram. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitsl. en sportjourn. 18.30 Korte Ned. Herv. kerkdienst. 19.00 Kerkdienst voor de jeugd. 19.30 De Open Deur. 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade-ork. 20.45 Comme ci. comme ga, stemmingsbeeld. 21.00 Chansons. 21.45 Lichte muz. 22.00 Westindisch ork. 22.15 Journ. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Dansmuz. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 18.4520.50 Wereldkamp. voetbal: N. IerlandDuitsland. MAANDAG. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz.. 7.50 Een woord v. d. dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Sportuisla. 8.25 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Voordr. 10.00 Gram. 10.15 Theologische Ether leergang. 11.00 Gram. 11.15 Gevar. progr. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Marinierskapel. 14.05 Schoolradio. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Pianoduo. 15.45 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamermuz.- ens. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: De BB van binnen en van buiten: Mr. L. Tielenius Kruythoff, directeur van de stichting bevordering bescherming be volking, vraagt de aandach* van de Nederlandse noodwacht. 18.00 Orgel- conc. 18.30 Sport. 18.40 Engelse les. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.15 Kamermuz. 19.35 Volk en Staat, caus. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Vraaggesprek. 20.45 Kinderkoor. 21.20 De zonovergoten kust, rep. 21.40 Musettemuz. 22.00 Boekbespr. 22.15 Muz. portret. 22.45 \vondover- denking. 23.00 Nieuws en SOS-ber. «23.15 Gram. 23.4024.00 Evangelisa- tie-uitz. in de Duitse taal. HILVERSUM II 298 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO. 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Voor de oude dag. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Promenade-ork. en solist. 11.40 Sopr. en piano. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Voor het plat teland. 12.38 Hammondorgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de midden stand. 13.20 Pianotrio. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Blaaskwintet. 14.25 De Minnaars van Sara Proost, hoorsp. 15.10 Gram. 15.30 Zestig minuten voor boven de zestig. 16.30 Gram. 17.15 Vakantietrips. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Amus. muz. 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Pari. overz. 19.15 Lichte muz. 19.45 Regeringsuitz.: Kampvuren in Neder land, een klankb. over 't werk v. d. Nederl. kampeerraad, door B. M. v. GriethuVesn. 2000 Nieuws 20.05 Filharm. ork en soliste. 20.30 Voordr. 20.50 Sopr. en piano. 21.45 Hoe zit een politieke partij in elkaar? caus. 21.30 Pianotrio. 22.00 Toeristische indrukken. 22.40 Striikork. 23.00 Nws. 23.1524.00 Radiophilharm. ork. Televisieprogramma's. NTS: 20.00 Journ.. VARA: 20.20 Mensen, dingen, nu20.30 Interv. 20.55 Patti Pageshow (film). 21.10 Wat is Yoga? gesprek. 21.30 Politieke poppenkast. 21.45 Lichte muz. PROGRAMMA DRAADOMROEP. GRAMMOFOONPLATEN- (Over de 4e lijn). (Maandag van 1820 uur). Wolfgang Amadeus Mozart: I. Concert voor piano en orkest nr 27 in bes gr. t. KV 595. (Robert Casa- desus, piano; New York Philharmo nic Symphony Orchestra). II. Concert voor clarinet en or kest in a gr. t. KV 622. (Richard Schönhofer. clarinet. Symphonie Or kest van Wenen). III. Requiem KV 626 (Irmgard Seefried, sopraan. Gertrude Pitzin- ger, alt. Richard Holm, tenor, Kim Borg, bas. Koor van de Weer.se Staatsopera. Symphonie Orkest van Wenen).

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8