RIJNSTREEK DUINSTREEK Gemeenteraad van Ter Aar Scherp Openbare werken namen Raad van Leiderdorp een avond in beslag Voorhoutse raad laat niet op zijn kraaien schieten 2ATERDAG 14 )UNI 1958 DE LEIUSE COURANT PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Plotseling overleden. Tijdens de inspectie van de werkzaamheden bij de bouw van een r.-k. glo-school aan de Van Nesstraat, is ca, elf uur don derdagmorgen de 62-jarige aannemer G. Turkenburg door een hartver lamming getroffen en ter plaatse overleden. ALKEMADE Doktersdienst. Voor zondag wordt de doktersdienst waargeno men door dr. Muskens en dr. Brink horst. BODEGRAVEN Geslaagd Aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotter dam is geslaagd voor het propaedeu- tiach examen in de economische we tenschappen de heer A. M. de Jong alhier. BOSKOOP ZANG- EN MUZIEKCONCOURS VAN „DIE GOUWE SANGHERS" Sinds mensenheugenis wordt in Boskoop eind juni begin juli de zgn. Boskoopse betalingsweek ge houden. De laatste jaren wordt ech ter steeds meer de opmerking ge hoord, dat deze week steeds minder belangstelling heeft. Vroeger was het de „kermisweek" doch toen er geen enkele kermisvermakelykheid meer werd toegelaten, heeft men de naam betalingsweek maar ingevoerd. In derdaad is de Boskoopse gewoonte éénmaal per jaar de rekeningen te betalen wel verminderd, ook al om dat men nu veel betalingen per bank en giro verricht en de betalingen „zo maar op de straat" tot een minimum worden beperkt. Toch blijft deze week altijd een vakantieweek voor de Boskoopse kwekers en nu is het aan het initiatief van de Boskoopse mannenzangvereniging „Die Gouwe Sanghers" te danken, dat de Bos koopse betalingsweek, van 30 juni tot en met 5 juli, een zeer bijzonder ka rakter zal dragen. Ter gelegenheid van het 12'/e-jarig bestaan van deze vereniging zal in genoemde week een tweedaags in ternationaal zang- en muziekcon cours worden georganiseerd, hetwelk in de avonduren van 30 juni door de ere-voorzitter, burgemeester Ver kerk, zal worden geopend, terwijl dan ook het woord zal worden ge voerd door de beschermheer, notaris G. J. Smeenk en de voorzitter van de jubilerende vereniging, de heer Jac. van Barlingen. Voor dit zaal- en marsconcours, hetwelk, dan zal worden gehouden op 1 en 2 juli, hebben niet minder dan 50 verenigingen uit alle delen van het land en ook de „Vereinigte Mannerchöre Grebenstein" uit Duits land ingeschreven, te weten 34 zang verenigingen en 16 muziekverenigin gen, waaronder ook accordeonvereni gingen en mandolineverenigingen. Het zaalconcours zal plaatsvinden in hotel „•Florida", terwijl het mars- concours zal worden gehouden op de Provincialeweg, gelegen tussen het postkantoor en de Biezen. ZZ Naar schatting zullen gedurende deze dagen ruim 2000 vreemdelingen in Boskoop moeten worden gehuis vest. HAZERSWOUDE (H R.) Aanrijding. Gisteravond om streeks kwart voor 6 heeft ter hoogte van de Rembrandtmolen een aanrij ding plaatsgevonden tussen een wiel rijder en een bromfietser. De 12-j. wielrijder T. V. uit Leiden reed in de richting Leiden, terwijl de 30-j. bromfietser, J. F. B. uit Den Haag, in tegengestelde richting reed. Zij reden elkaar door tot nog toe onbe kende oorzaak aan. De jongen brak een sleutelbeen en liep vermoedelijk een hersenschudding op, terwijl J. F. B. eveneens een hersenschudding bekwam. Beide slachtoffers zijn met de E.H.D. naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden vervoerd. LEIMUIDEN ERNSTIGE AUTOBOTSING OP VRIEZEWEG Gistermorgen, omstreeks het mid daguur, had op de wegkruising van de Provincialeweg en de Vriezeweg een ernstige aanrijding plaats. Een personenauto, bestuurd door een kweker uit Ter Aar, reed, ko mend van Roelofarendsveen over de Vriezeweg in de richting van Ter Aar. Op de Provincialeweg naderde met aanzienlijke snelheid de Provin cialeweg is een voorrangsweg een personenauto, waarin het echtpaar Van der P. gezeten was, afkomstig uit Breda. Precies op het kruispunt vlogen de twee wagens op elkaar. De voer tuigen kwamen allebei zwaar be schadigd, tien meter verderop in de berm van de weg terecht. Mevrouw Van der P., die uit de auto geslin gerd was, raakte bekneld onder de POTLOOD en GEEST Oplossing No. 508. Horizontaal: I. laars, 5. mal, 6. eis, 8. de, 9. ten, II. ik, 13. ets, 15. opa, 16. aster, 17. sop. 19. are, 21. To. 22. Erp, 24. el, 25. mos. 27. ook, 29. sport. Verticaal: 1. la, 2. alt, 3. ren, 4. si, 5. met, 7. sip, 8. Deest, 10. enter, 12. kapel. 14. sap, 15. ora, 18. oom, 20. rek, 22. esp, 23. por, 26. os, 28. Ot. wagen van de kweker en liep een dijbeenfractuur op. Haar echtgenoot brak de rechter-arm en kreeg ern stige kwetsuren aan het hoofd en knie. De kweker kwam er met enkele schaafwonden af. Dokter Van der Bijl, spoedig op de plaats van het ongeval aanwezig, verleende de eerste hulp en gelastte overbrenging naar een ziekenhuis te Haarlem. De beide autowrakken werden in de middag op last van de politie weggesleept. NIEUWKOOP Dokter dsienst. De doktersdienst wordt in het weekend waargenomen door dokter K. Gill te Zwammerdam. W0UBRUGGE Doktersdienst. De medische dienst wordt op zaterdagmiddag en zondag waargenomen door dokter J. Kooter te Woubrugge, telefoon no. K 1729—104. Groene Kruis. Daar Zuster B. Tou per 15 juni ontslag heeft geno men als wijkzuster van het Groene Kruis, wegens vertrek naar Davos in Zwitserland, zullen de werkzaam heden in de wijkverpleging tijdelijk worden waargenomen door Zuster Knibbe, districtswijkverpleegster te Nieuwkoop, zolang in deze vacature niet is voorzien. ZWAMMERDAM Doktersdienst. In het komend weekend wordt de doktersdienst waargenomen door dokter K. Gill, alhier. 74 Prenrewoningen in het Doeskwartier De raad van Leiderdorp vergader de gisteravond onder leiding van bur gemeester K. van Diepeningen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van Ged. St. waarin deze mededelen, dat zij er niet toe kunnen overgaan om de ohtruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde wo ningen Hoofdstraat 208 en 210 te verlengen. Aan het bouw- en aannemersbe drijf van de firma H. G. Hendriks te Wassenaar zal een perceel grond verkocht worden uit complex V van het grondbedrijf voor 80.000,Dit terrein is bestemd voor de bouw van woningen in drie woonlagen. In de vorige vergadering maakte de heer Meerburg bezwaren tegen de plan nen betreffende bebouwde kom nabij de Doesbrug. De voorzitter nad toe gezegd dit nader te bezien Naar aan leiding hiervan stellen b. en w thans voor dit gedeelte der gemeente uit te zonderen en aan het architecten bureau Kuiper c.s. te verzoeken met de meeste spoed een afzonderlijk plan te maken. Hierin zal dan tevens begrepen worden het gedeelte der gemeente dat over de Doesbrug is gelegen. Voorstel tot bouw van 74 premie- woningen in het Doeskwartier. Van de bouw- en handelmaatschappij J. J. Berghout n.v. te Rotterdam heb ben b. en w. een verzoek ontvangen voor de gemeente een aantal pre mie wonihgen te mogen bouwen. Hiervan zou een gedeelte ter be schikking moeten worden gesteld van personeel van de Kon. Land macht waarvoor dan een bijdrage zou worden verstrekt door het Min. van Oorlog. B. en w. hebben over wogen op welke wijze de woning- behoevenden in deze gemeente het snelst en het best kunnen worden geholpen. De bouw van premiewo ningen, als door de bouwondernemer bedoeld, en de door het ministerie te verstrekken bijdrage maken een aantrekkelijke huur mogelijk. Een gehouden enquête onder de woning zoekenden in de gemeente heeft uit gewezen dat er onder dezen meer zijn die de becijferde huur, welke gesteld wordt op 15,per week, willen betalen dan er beschikbare woningen komen. Aan de hand van deze gegevens hebben b. en w. het volgende plan opgesteld: van de be schikbare grond voor woningwet- bouw voor 114 woningen worden er 40 gebouwd in 1958. Van de reste rende 74 te bouwen in 1959 en 1960 worden er 15 in reserve gehouden voor grote gezinnen. Van de reste rende 59 woningen zouden b. en w. er 37 ter beschikking van het Min. van Oorlog willen stellen zodat er voor woongelegenheidbehoevenden in Leiderdorp 22 ter beschikking ko men. Met de 40 reeds in uitvoering genomen woningen kunnen dus bin nen afzienbare tijd 62 gezinnen ge holpen worden. De 15 woningen voor grote gezinnen denken b. en w. in 1959 gerealiseerd te zien zodat eind 1959 77 gezinnen uit Leiderdorp ge holpen zijn. Dit zal evenwel niet het geval zijn als het bestaande plan in etappes moet worden uitgevoerd. De bouwexpert van de raad, de heer C. Meerburg, had ernstige be zwaren tegen het ontwerp van de woningen. Z.i. was het plan nog niet rijp hetgeen volgens hem o.a. te wij ten was aan de haast waarmee dit plan was ontworpen. Hoewel b. en w. in hun voorstel reeds spraken van enige wijziging in de uitvoering was de heer Meerburg van mening dat het maar kleine huisjes waren met niet meer dan vijf slaapplaatsen, terwijl 6 slaapplaatsen een minimum eis is. Ook de indeling leek hem niet aantrekkelijk. Hij had nog meer aan merkingen op het plan, waardoor hij aantoonde, dat het plan niet vol doende was voorbereid. Ook had hij bezwaren tegen de grondprijs welke voor 3000,per woning is gecal culeerd. Hij vond dit vreemd omdat de grond "oor ƒ5000,— was inge bracht. Onjuist vond hij het, de grond goedkoper ter beschikking te stellen. Hij staat niet afwijzend te genover c" plannen maar wil het gewijzigd zien en ook dat men reke ning houdt met de huurprijs opdat HILLEG0M Bezichtiging nieuwbouw. Bij gelegenheid dat het Instituut „Stad en Landschap van Zuid-Holaard" zijn jaarvergadering zal houden te Warmond, zullen de bezoekers van deze bijeenkomst na de vergadering een bezoek brengen aan de gemeen ten in de Bollenstreek. In Hillegom zullen de ruim 200 bezoekers de nieuwbouw in ogenschouw nemen in de uitbreidingsplannen Meer en Dorp. Daarna zal in Treslong de thee worden gebruikt. KATWIJK Aanbesteding grondwerken. Ten kantore van de dienst van gemeente werken werd openbaar aanbesteed het verrichten van grondwerken op het noordelijk gedeelte van de Boule vard en het industrieterrein Berg- haven. Er werden veertien inschrij vingsbiljetten ingeleverd. De namen der inschrijvers en de inschrijvings sommen luiden als volgt: H. J. Ves- sies te IJmuiden 51.700; A. Th. Stuifzand te Leiden 54.150; C. A. Langeveld te Alphen aan den Rijn 55.700; Visscher's Wegenbouw te Sassenheim 55.700; J. Stam te Voor schoten 56.400; C. Vlieland te Was senaar 59.446; Fa. Bunschoten Zoon te Noordwïjk 60.000; A. Ho- geboom te Rijp wetering 63.400; C. van der Voorde te Amstelveen PRONONC£ voor Uw UNNENUITZET Oegstgeesi Geversstraat 41 Tel 23917 Leiden Breestraat 65 Tel 21800 (Advertentie) deze ongeveer gelijk komt te liggen met nabij gelegen woningen. De voorz. antwoord dat aan ver schillende bezwaren door de heer Meerburg geopperd reeds is tege moetgekomen. De diepte is gewijzigd tot 6.85 m., terwijl de breedte pl.m. 6 m. wordt. Het aantal slaapplaatsen is op zes gebracht. Betreffende de grondprijs merkte de voorzitter op dat deze gedrukt moest worden om een aantrekkelijke huurprijs te krijgen. Er moeten nog verscheidene be sprekingen plaats vinden. Het gaat hier om een principebesluit. Na re- en dupliek wordt tenslot te met alg. stemmen het voorstel aanvaard. Als laatste punt van de agenda komt nog de verbreding van de Hoofdstraat, tussen Willem de Zwij gerlaan en de Resedastraat, ter spra ke. Voor een deel is de Hoofdstraat reeds verbreed. Nu binnenkort de verbinding tussen de Ericalaan en de Mauritssingel zal zijn voltooid, is het mogelijk, het verkeer om te leggen zodat de Hoofdstraat ken worden afgesloten voor het verkeer, hetgeen nodig is om het werk zo min mogelijk te stagneren. Voor deze verbreding zal de ge meente enige stukken grond en wa ter moeten overnemen van Darticu- lieren. Zodra de verbinding Erica- laanMauritssingel is tot stand ge komen kan een aanvang worden ge maakt met de werkzaamheden. Gisteravond kwam de gemeente raad van Ter Aar in voltallige zit ting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester B. J. Hoogenboom. Een groot aantal ingekomen stuk ken passeerden die voor kennisge ving werden aangenomen. Van Ged. Staten was een schrijven ontvangen waarin enkele bezwaren werden ge maakt tegen een besluit van de raad inzake het in erfpacht geven van gronden aan de heer C. J. J. Koele- man. Deze bezwaren betroffen de in houd van de overeenkomst op een tweetal punten. G. S. verzochten de raad om deze volgens aanwijzingen te veranderen. De raad had hierte gen geen bezwaren en ging akkoord met deze wijziging. Van het gemeentebestuur van Lei- muiden was reeds vroeger een brief ontvangen waarin gevraagd werd aan de gemeente Ter Aar om een gekapitaliseerde bijdrage terzake van de opheffing van de tol te Bil- derdam. Omdat volgens dit schrij ven door inwoners dezer gemeente een vrij druk gebruik wordt ge maakt van de weg waarop de tol zich bevindt, pieende het gemeente bestuur dat nierin voor de gemeente Ter Aar een aanleiding kon liggen tot het geven van een bijdrage. Voor de gebruikers betekent opheffing een voordeel. B. en W. menen ech ter een bijdrage niet te kunnen be vorderen. Met algemene stemmen werd besloten niet op het verzoek in te gaan. De hengelsportvereniging „De Bra sem" had een verzoekschrift inge diend om de politie-verordening zo danig te wijzigen dat het vissen van af het Kerkpad op werkdagen zou zijn toegestaan. Door een besluit van enkele jaren terug was het henge len vanaf het Kerkpad verboden. Voor visliefhebbers is het daardoor onmogelijk om van deze unieke re creatie-gelegenheid gebruik te ma ken.'Omdat dit verbod, naar werd gemeen.1., een gevolg was van ver oorzaakte overlast aan kerkgangers, werd nu gevraagd op de werkdagen te mogen vissen. B. en W. waren van mening dat het verbod was ontstaan met het oog op instandhouding van de oevers van het pad. De heer L. J. Hoogervorst zou het vissen op werk dagen willen toestaan. De heer A. P. Uijttewaal verklaarde dat hij bij de behandeling van dit verbod op het oog had veiligheid en rust langs het Kerkpad. Ook de heer A. Hooger vorst wil vissen op werkdagen toe staan. Zo dacht ook de heer L. Ko ning er over. De heer F. Sassen op perde de mogelijkheid om aan inwo ners vergunning te geven. Dit bleek op moeilijkheden te stuiten. Na nog wat heen en weer praten werd ten slotte met 6 tegen 5 stemmen beslo ten de politie-verordening niet te wijzigen. Het verbod blijft dus be staan. Het voorstel tot het aangaan van geldleningen werd eveneens goedge keurd. Het betrof een lening bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten groot 39.000. Voor de komende twee jaar verleende de raad aan B. en W. machtiging tot het aangaan van leningen bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Ter financiering van grondaankopen werd een lening van 23.000 goedgekeurd. De lening is voor de tijd van 5 jaar en de rente is 4%. De LTB en CBTB zagen zich een subsidie toegewezen van 95.voor kosten van een tuinbouwcursus. De vereniging voor bedrijfsvoorlichting Noordelijk Klei en Veengebied zal terzake van een landbouwcursus 56.— subsidie ontvangen. Ingevolge art. 72 der lager onder wijswet 1920 werd goedgunstig be schikt op een aanvraag van het be stuur van de St. Jan Baptist de la Salie school te Langeraar tot het plaatsen van rijwielrekken voor 50 fietsen. Hiervoor werd 337.toe gestaan. Een voorstel (ot het verlenen van renteloze voorschotten aan de wo- ningbouwstichting Ter Aar vroeg geen bespreking. Voor 19561957 werd toegekend 21.39 en voor 1957 —1958 307.13. Met algemene stemmen besloot de raad verder tot aankoop van 7850 m2 grond van de Uiteindsche en Middelpolder. Het betreft een strook grond langs de Leidse Vaart aanslui tend op het daar gelegen industrie terrein. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel tot uittreding uit de ge meenschappelijke regeling met de gemeente Bodegraven en andere ge meenten en vaststelling van een nieuwe gemeenschappelijke regeling voor het geneeskundig schooltoe zicht in 't district Alphen a. d. Rijn. Dit voorstel werd door de voorzitter nader toegelicht. Het is een gevolg van de mogelijkheid tot een betere verdeling van het geneeskundig on derzoek van de kinderen. De kring Bodegraven is met één schoolarts overbelast. De kring Alphen heeft toestemming tot benoeming van een tweede schoolarts en hierdoor kan er een meer gelijkmatige verdeling komen. De schoolarts van de kring Bodegraven heeft voortreffelijk ge werkt, maar door overbelasting kreeg het onderzoek te lange tussen tijden. Voor aansluiting bij de kring Alphen is een ontwerp regeling ge maakt. Na een korte bespreking werd het voorstel van B. en W. met algemene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag informeerde de heer F. Sassen of er al was onder zocht om een kinderspeelplaats in de Bloemenstraat te krijgen. Ook de heer A. Hoogervorst besprak dit on derwerp. De voorzitter gaf hierop ten antwoord dat de bedoelde grond aan de Bloemenstraat reeds als speelplaats wordt egbruikt en die gemeente vindt dit goed. Een andere vraag van de heer Sassen ging over compensatie van grond aan een tuin der in het uitbreidingsplan Aardam. De voorzitter zeide dat compensatie zal bestaan uit kopen of pachten. Wat het beste zal zijn zal onderzocht moeten worden. Wethouder Volge- ring verzekerde dat er in ieder ge val een voorstel zal komen dat vol ledige bevrediging zal schenken. De heer L. Koning besprak o.m. het afbreken van een schuurtje dat gebouwd was en informeerde naar de reden hiervan. Uit het antwoord bleek dat bedoeld schuurtje was ge bouwd nadat de vergunning tot deze bouw was geweigerd. Deze weigering was gebaseerd op het niet in over eenstemming zijn met de voorschrif ten. Verder besprak de heer Koning nog enkele andere punten o.a. het dempen van een sloot en verlenging van het trottoir in de kerkbuurt. De heer A. Hoogervorst vroeg of er al voortgang was met de aanleg van waterleiding aan de Oostkanaalweg. De voorzitter gaf ten antwoord dat het zover nog niet is. Eerst zal de verordering op het heffen van een baatbelasting goedgekeurd moeten zijn. Een andere vraag betrof het verven van woningwetwoningen door de bewoners zelf en of de ge meente in zo'n geval de verf be schikbaar stelt. De voorzitter zeide dat dit als regel niet het geval is. Het stichtingsbestuur zou deze ver gunning moeten geven maar moet daar om verschillende redenen zeer voorzichtig mee zijn. Hierna ging de raad in geheime zitting. 63.900; G. Hulsebosch te Bloemen- daal 64.900; D. de Rooij te Badhoe vedorp 65.400; fa. B. Smallegange te Aerdenhout 67.600; fa. Samson te Oegstgeest 74.440; A. Broerse te Amsterdam 77.000. De gunning van het werk, o.m. om vattende het henbestraten van het noordelijk deel van de Boulevard en van de Haringkade, werd aangehou den KATWIJK AAN ZEE Med. dienst. De zondagse dienst wordt a.s. zondag waargenomen dooi- dokter J. C. A. Cleveriga, Zeeweg 11, tel. 2061. Voor nacht- en zondagdienst der apotheek zich te- vervoegen apo theek Kerkstraat 18, Katwijk aan den Rijn. KATWIJK AAN DEN RIJN Med. dienst. Voor Katwijk aan den Rijn, Valkenburg en Rajnsburg wordt de zondagse dienst a.s. zondag waargenomen door dokter E. E. van der Laan, Rapenburg 1, Rijnsburg, tel. 2810. Voor apotheek zich vervoe gen Kerkstraat 18, Katwijk-Rijn. De Sociale werkplaats. Wij me nen goed te doen belangstellenden er op te wijzen dat maandagmiddag "an 2 tot 5 uur de gemeentelijke sociale werkplaats aan de Rijnstraat no. 2, voor belangstelldenden te bezichtigen zal zijn. Het bedrijf is deze ureu in volle actie. Afgewezen. De suggestie van het lid van de raad A. Wasenaar om te be vorderen, dat ook een vergoeding wordt toegekend aan degenen die zich beschikbaar stellen om bij verkiezin gen aan de stembureau te assisteren menen b. en w. vooralsnog niet te moeten overnemen, aangezien het hier slechts 1 a 2 uur betreft. KRV. Hedenavond om 7 uur speelt KRV tegen BVOB. Het der de elftal speelt mogen om 2.30 uur tegen UVS 9 in Leiden. Vertrek om 1.45 uur per rijwiel vanaf De Ros kam. N00RDWIJKERH0UT Interparochiële Ziekendag. Woens dag, 18 juni a.s. wordt voor de zieken van de drie parochies van Noord wij- kerhout in de toneelzaal van de St. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Zaterdag 14 Junij 1858. Advertentie: Caro en Van Loo, Photographen zonder retouche, uit Rotterdam, zullen zich van Donderdag bezig houden met het vervaardigen van Portretten. Reflederenden worden verzocht zice aan te melden bij den Heer J. Hoeftke, Instrumentmaker der Hoogeschool op de Breede- straat. Eavostichting een ziekendag gehou den. Des morgens om 9.30 uur wordt door pastoor J. A. S. Groen van de H. Hartparochie in de Zilk een plech tige H. Mis opgedragen. Om 12 uur zal door de aanwezige geestelijken de ziekenzegen worden gegeven. Des middags om 3 uur is een Plechtig Lof, waaronder een predikatie gehouden zal worden door kapelaan N. J. Don kers van de St. Victorparochie. Na het lof processie en zegening met het Al lerheiligste aan iedere zieke persoon lijk. Zieken, die onverhoopt nog geen uitnodiging tot bijwoning van deze dag ontvingen gelieve zich in verbin ding te stellen met de heer W. van den Berg, Kerkstraat 9, mevr. J. van der Meer, 's-Gravendamseweg 97 of de heer C. J. Ruigrok, Zilkerbinnen- weg 22, Zilk. SASSENHEIM Geboren: Ronnie Willem Maria zn van Petrus Wolvers en Anna Muilwijk; Maria Catharina dr van H. J. de Groot en M. C. Kleijn; Leo- na Wilhelmina Maria dr van L. G. van der Vlugt en J. F. van der Meer; Wilhelmina Maria dr van W. H. Wit- teman en C. M. van der Weijden; elders: Bartholomeus Wilhelmus zn van M. H. Langeveld en Th. G. Rot teveel; Tamara Reiniera (jonkvr.) dr van jhr H. E.# R. Sandberg van Boelens en jnkvr. R. M. C. Hesselt van Dinter; Menno zn van M. Ver- wer en A. Boer. Ondertrouwd: R. Moolenaar 23 j. en A. M. M. Rotteveel 21 j.; C. M. Wijsman 25 j., te Rijnsburg, en J. C. van der Plas 28 j. Getrouwd: J. Slootweg en J. E. Bouman. Bij de gehouden raadsvergadering van Voorhout waren met kennisge ving afwezig drs. J. Derksen en mr. J. Weve. Betreffende de notulen maakte wethouder Borst een aanmerking over een door hem gedane uitlating, welke volgens hem niet goed was weergegeven, zodat hij verandering aangebracht wilde zien, wat de re dactie betreft. De heer van de Nouland wilde hier niets van weten. Doordat de voorzit ter hierover geen discussie toestond, werd gestemd. Tegen waren de heren Van de Nouland, Eigenbrood en Jansze, zodat het voorstel werd aan genomen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de heer W. Jonkers Leiden, met verzoek om kraaien te mogen schieten in het „Overbos". Het zal vele natuurliefhebbers ver heugen, dat dit verzoek is afgewezen, naar aanleiding van een schrijven van het ministerie van Landbouw, waarin wordt medegedeeld, dat er een ander middel is om kraaien te verjagen zonder dat andere vogels er onder moeten lijden. Voor de werklieden van gemeente werken zal dienstkleding worden be schikbaar gesteld. Een raadsbesluit betreffende voor schotverstrekking voor de bouw van de woningwetwoningen aan de Irene- straat, moest veranderd worden. Begin volgende maand zal men daar weer grote bouwactiviteit zien, als begonnen wordt met de bouw van 31 woningen. Van mevrouw J. VesterHoogduin zijn 4 woningen aangekocht aan de Herenstraat en wel de nos. 128, 130, 132 en 134 voor de prijs van 12.500. Dit bedrag wordt als vaste geld lening aan de gemeente afgestaan, onder de bepaling dat het geleende bedrag na 15 jaren» ineens in zijn ge heel moet worden afgelost. De heer Prins vond dat de vrij te komen grond, na afbraak van deze woningen wel wat duur komt, en ook was hij bang, dat deze huizen voor lopig nog wel jaren zullen staan. De heer Van der Ploeg vas het hier mede eens, en zag bovendien nog een woningproblemen voor de 4 gezinnen. Nu de gemeente eigenaar is, zullen de bewoners nog wel om nodige wo ningverbetering komen. De heer Van de Nouland juichte het plan toe. Hij was niet overtuigd dat verbeteringen nodig waren; ge beurt dit wel dan is een huurverho ging op zijn plaats. De voorzitter zette nogmaals uit een dat de aankoop zuiver is be doeld als sanering. Het aanzicht van de Herenstraat wordt verfraaid als daar 2 winkelpan den komen staan, en de toegang tot de Boekhorststraat wordt verbreed. „Het probleem". Het grote probleem verbreding Ja- coba van Beierenweg was weer een punt van bespreking. Met alle aan gelanden zal dezer dagen nogmaals contact opgenomen worden. Het kadaster heeft opdracht gekre gen nu omgaand alles in kaart te brengen. De voorzitter hoopt dat alle aan geven, zodat geen onteigenings-pro- cedures nodig zijn. Het pand Rijnsburger weg zal nu spoedig worden afgebroken. Daar komt dan een grote open plek. Een idee om daar een politiewoning te bouwen vond geen genade, en om er een kampeerplaats van te maken voor Caravans vond ook geen animo. Binnen enkele maanden komt er echter een nieuw uitbreidingsplan ter tafel. Daarin staat op deze plaats een hotel-restaurant geprojecteerd, de grote behoefte van Voorhout. Verfraaiing en wat beter onder houd van het Overbos was ook een algemeen verlangen. Doktersdienst. Morgen wordt de doktersdienst waargenomen door: dr G. van Raay, Sassenheim, tel. 7777. Kerkbollenveiling. Onder direc tie van het H.B.G. en met medewer king van notaris De Haan, welke be langeloos hun krachten hiervoor ga ven, vond in de grote zaal van het Parochiehuis de jaarlijkse bollen vei ling plaats. Evenals alle jaren was de stem ming goed, de kooplust graag, en de prijzen „gepeperd". Ruim 16.CK)0 bracht deze veiling op, een resultaat dat tot grote dank baarheid stemde. NOORDWÏJK Verkeers-examen. In een bijeen komst in Lido werd de uitslag be kend gemaakt van de verkeers-exa- mens afgelegd door de Noord wij kse schooljeugd. Hoofd-inspecteur A. M. Merkelbach deelde hierbij mede dat het examen dit jaar niet gemakke lijk was en toch waren er verrassende resultaten. Van de 397 candidaten wa ren er 18 die het examen zonder fou ten hadden afgelegd, een hoog per centage, maar ook het getal gezakten 47 was deze keer vrij groot. De heer Rendering, de populaire leider van de verkeers-examens reikte de prijzen uit. De hoogste verkeersonderschei- ding werd toegekend aan: Lenie Com- pier (r.k. meisjessch.), Anna Steen voorden, Jerona v. Zuijlen en Marij ke v. d. Put (Clarasch.), Egbert Ve- nema (Wilih. sch.), Hans Kok (Openb. sch.), Cornelis Verduin, Petronella de Haas, Maria Vink. Johanna Wij- nands (Christus Koningsch.), Johan nes Bouwmeester, Ello Huisman, Maurice v. Nierop, Margaretha Broks en Johanna Bos (Pr. Marijke sch.), Teunie Wijkstra en David v. d. Berg (BLO soli. v. u. Bergsi). Medische dienst. De zondagse dienst zal worden waargenomen door dr. de Beer Wantveld 1, tel. 2751, Al leen de apotheek aan zee is geopend van 11.30—18 uur. De Duinrand apo theek is alleen voor spoedgevallen geopend. TOV. Deze week speelde het eer ste team tegen Docos een vriend schappelijke wedstrijd en won met niet minder dan 10-0, Maandag en dinsdag a.s. worden in het Juvenaats gebouw de wedstrijden voor het Noord wij kseJeugdkampioenschap gespeeld. Ieder Noordwijker die de leeftijd van 17 jaar nog niet heeft be reikt kan aan deze wedstrijden deel nemen. Het programma voor de ko mende week is: Woensdag training asp. 78.30 uur en jun. van 8.3010 uur. Donderdag training voor de da mes en heren sen., zaterdag te 2.30 uur voor de B. junioren.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2