Het sprekende testament Koningin en prins twee dagen naar Brusselse wereldtentoonstelling Raadselachtige ontsnapping Zakenman verdwenen Internationale bende vervalste Amerikaanse paspoorten Luisterend en kijkend Nederland Journalisten uitgesloten Miltvuur te Overloon Ook jonge Zeeuwen slecht in de veren Brand in Vlaardingen DONDERDAG 12 JUNI 1958 DE LEIDSE'COURANT PAGINA 8 Overnachten op Kasteel Laken In antwoord op de uitnodiging, die Koning Boudewïjn der Belgen twee weken geleden kwam brengen op Paleis Soestdijk, gaan koningin Juli ana en prins Bernhard maandag a.s. naar Brussel om er een twee-daags bezoek te brengen aan de wereld tentoonstelling „Expo-'58. Kort voör tien uur zal het Neder landse koninklijke paar aankomen op het vliegveld Meisbroek, waar het ontvangen wordt door een lid van de Belgische koninklijke familie. Wie dat is, is nog niet bekend. Hoewel het bezoek een officieus ka rakter draagt, worden bij de ont vangst van de hoge gasten toch de volksliederen van,de beide landen gespeeld en zullen de koningin en de prins een erewacht inspecteren, die bij de begroeting aanwezig is. Daarna rijdt het koninklijk paar naar het paleis Laken. Om precies elf uur betreedt het 't tentoonstel lingsterrein door de Koninklijke Poort, waar tien „fair-hostesses" in de bekende rood-blauwe uniformen staan opgesteld. Commissaris-gene raal baron Moens de Fernich zal de bezoekers officieel welkom heten. De eerste tocht zal zijn naar het Nederlandse paviljoen, waar de leer lingen van de Nederlandse school te Brussel gereed zullen staan om het vorstelijk paar te begroeten. Een uur lang zullen koningin en prins de Nederlandse inzendingen bezichtigen alsook het Philips-paviljoen, waar het elektronisch poëem zal worden uitgevoerd. Vervolgens wordt in in- Jan van Zutphen ten grave gedragen Onder belangstelling van vele dui zenden mensen, die zich langs de oprijlaan van de begraafplaats Zorg- vlied te Amsterdam hadden opge steld hield even voor twee uur de lijkauto met het stoffelijk overschot van Jan van Zutphen stil voor de aula. De heer J. Landman, voorzit ter van „Zonnestraal" was de eerste van de lange rij sprekers. Do directeur-generaal voor de volksgezondheid, prof. dr P. Munten dam, zei o.m. dat de naam van Jan van Zutphen in de historie zal blij ven voortleven naast die van grote geleerden. Vervolgens spraken nog mevr. H. StraalmanKremer uit Hilver sum en de heer Evert Kupers Sr na- ihens het Roode Ki^iis. Beiden schet sten het onblusbaar idealisme van de overledene. Namens de vereniging ter bestrij ding van de TBC sprak dr M. R. Heynsius van den Berg. Nog vele sprekers roemden de grote verdiensten van de man die altijd voor anderen klaar stond. Onder de orgeltonen van het lied Morgenrood" begaf de lange stoet zich naar de groeve, waar de oudste nog in leven zijnde zoon van de over ledene, de heer H. van Zutphen, be dankte voor de overweldigende be langstelling. Gisternacht is uit de Groninger strafgevangenis een gevangene ont snapt Het is de 29-jarige M. E. uit Hilversum, die veroordeeld was voor een reeks inbraken en als „een zware jongen" bekend staat. Hoe de ontsnap ping kon geschieden is nog een raad sel. Gistermorgen werd de ontvluch ting ontdekt. De Groninger recherche stelde direct een onderzoek ln. De nasporingen naar M. E. zijn tot dusver vruchteloos gebleken. E. heeft waarschijnlijk de voor sprong die hij heeft gekregen ge bruikt, om de stad Groningen snel te verlaten. Gisteren is de omgeving van het gevangenisgebouw met name het nabijgelegen „Sterrebos", zorg vuldig nagezocht maar zonder resul taat. De mogelijkheid bestaat dat de vluchteling via de bliksemafleider ontkomen is. Het vreemde is, dat niets op verbreking wijst. Het onder zoek duurt voort. De justitie heeft zich nog geen voorstelling kunnen maken van de juiste gang van zaken. De commissaris van politie, chef van de justitiële dienst, te Utrecht verzoekt namens de echtgenote te worden bekend gemaakt «net de ver blijfplaats van Petrus Johannes van Leeuwen, oud 35 jaftr, wonende te Utrecht. Van Leeuwen heeft op woensdag 28 mei 1958 met een Volks wagen de luxe, grijs van kleur, ge kentekend ZD-08-38' Utrecht veria ten om zakenrelaties te bezoeken in het noorden des landoHiJ is het laatst gezien op vrijdag 30 mei 1958 te omstreeks 16.00 uur ln de gemeente Wolvega. Sindsdien is niets meer van hem vernomen. Rekening moet worden gehouden met de mogelijkheid, dat Van Leeu wen met de door hem bestuurde auto in het water is gereden. Signalement: lang 1.80 meter, langwerpig gezicht grijs-bruine ogen, achterovergekamd blond haar, een goed zichtbaar litte ken boven het rechteroog. Een ieder, die inlichtingen kan geven wordt verzocht zich in verbinding^ te stellen met de commissaris, telefonisch te be reiken onder nummer 26151 netnum mer 030 of met de politie in zyn woon- of verblijfplaats. tieme kring op het Paleis Laken de lunch gebruikt In de middaguren wil het koninklijk paar een alge mene indruk van de wereldtentoon stelling opdoen. Daartoe brengt het bezoeken aan de Belgische paviljoens van Congo en van de elektriciteit. Ook die van Israël, Luxemburg, Ca nada en Frankrijk worden bezocht, waarna koningin en prins zich weer naar Laken begeven voor het diner. Op dinsdag zullen de hoge gasten de paviljoens bezichtigen van de pro testantse kerken, van het Vaticaan, van Benelux en K.S.G. en van Ame rika, Rusland, Italië, Engeland, Duitsland, Venezuela, Mexico en Marokko. De lunch wordt des middags ge bruikt in het gebouw van de Neder landse ambassade aan de Lamber- montstraat te Brussel. Na een korte receptie in de ambtswoning van de Belgische commissaris- generaal zul len de koninklijke bezoekers dan, kort vóór acht uur, zonder ceremo nieel van Meisbroek vertrekken. TWEE EN EEN HALF JAAR GEëlST TEGEN HANDELAAR UIT NUMANSDORP De procureur-generaal bij het ge rechtehof te 's-Gravenhage heeft gis teren bevestiging geëist van het von nis van de Dordrechtse rechtbank, een gevangenisstraf van twee en een half jaar met aftrek, tegen een 58- jarige handelaar uit Numansdorp. Hem was ten laste gelegd, dat hij als plaatselijk agent van de Centrale Suikermaatschappij te Amsterdam van deze maatschappij een bedrag van 16.600 had verduisterd en voorts dat hij kwitanties had vervalst om het te doen voorkomen alsof hij het genoemde bedrag als voorschot had uitbetaald aan suikerbieten-verbou wers. De handelaar ontkende de ver duistering te hebben gepleegd. Hij zei het geld uit zijn auto te hebben verloren. Om het tekort aan te zuive ren had hij de kwitanties vervalst. Desgevraagd ontkende de handelaar eveneens, geld van de suikermaat schappij te hebben gebruikt om een café te kopen. De president van het gerechtshof drong er herhaaldelijk bij de ver dachte op aan zijn zeer onaannemelijk klinkende verweer te laten vallen. De handelaar bleef de verduistering echter ontkennen. Het hof zal op 25 juni arrest wijzen. Elf arrestaties irika. Bij de paspoortcontrole ontdek te de marechaussee, dat de man in het bezit was van een vervalst Ame- In samenwerking met Nederlandse, rikaans paspoort. Onmiddellijk werd Amerikaanse, Italiaanse en Franse autoriteiten heeft Interpol een inter nationaal komplot onschadelijk ge maakt, dat zich bezighield met het verhandelen van nagemaakte Ameri kaanse paspoorten. Tot nu toe zijn elf arrestaties verricht: drie in Europa en acht ln de Verenigde Staten. De operaties van het complot wer den geleid vanuit Palermo. Het ge zelschap stal Amerikaanse paspoor ten of stelde zich daarvan op andere wijze in het bezit. Vervolgens werd de foto vervangen door een ander en bracht men een vals stempel aan. Men verkocht de papieren aan men sen, die illegaal de Verenigde Staten wilden binnenkomen. Reeds enige tijd was men op de hoogte van de activi teiten van het complot maar men slaagde er niet in, het te ontmaske ren. Tot het oprollen van het Illustere gezelschap heeft in belangrijke mate de arrestatie bijgedragen van een Ita liaan, Vincenzo Vitale, die in maart j.L in de val liep, toen hij met een toe stel van de KLM uit Rome op Schip hol aankwam, op doorreis naar Ame- Op 1 juni bedroeg het aantal aan gegeven radiotoestellen 2.417.429 tegen 2.409.544 op 1 mei. In hetzelfde tijdvak steeg het aan tal geregistreerde televisie-ontvangers van 300.176 tot 308.126. Op 1 juni waren er 517.108 aange slotenen op het draadomroepnet tegen 518.850 op 1 mei. OUDE MAN VERDWEEN De waarnemend commissaris van politie afdelingsbureau Mosplein te Amsterdam verzoekt namens de dochter te worden bekend gemaakt met de verblijfplaats van Frederik Woda, oud 78 jaar. Hij heeft op zon dag 8 juni 1958 zijn woning te Am sterdam verlaten en is tot op heden spoorloos. Signalement: lang 1.80 meter, loopt voorover, gekleed in bruin-gestreept coetuum, zwart blauwe winterjas, zwarte hoed, zwart overhemd, licht gekleurde stropdas, lage bruine schoenen, zwarte sokken, zwart grijs achterovergekamd haar, grijze ogen. Hij spreekt binnens monds. Een ieder, die inlichtingen kan ^e- ven wordt verzocht zich in verbin ding te «tellen met de commissaris, telefonisch te bereiken ondeT num mer 60673, netnummer 020 of met de politie in zijn of haar woon- of ver blijfplaats. Het tweede kamerlid de heer Van Rijckevoreel (K.VP.) heeft aan de minister voor defensie gevraagd: is het juist, dat twee redacteuren van een dagblad niet meer op de zelfde wijze als andere journalisten inlichtingen kunnen verkrijgen van de legervoorlichtingedienst? zo ja, welke redenen hebben tot deze maatregel geleid en heeft bij het nemen van deze maatregel mede gewogen de door de redactie van dat dagblad gestelde omstandigheid, dat een der gediscrimineerde redacteu ren een bijzonder werkzaam aandeel heeft gehad in publicaties over de zaak-majoor K. en andere tot de dienst materieel landmacht behoren de zaken? SYNTHETISCHE GLYCER1NE- FABRIEK TE PERNIS Op het terrein van de Shell Perni6 Chemische Fabrieken N.V. is de eer ste fabriek voor de vervaardiging van synthetische glycerine in be drijf gesteld. Deze in continuproces werkende fabriek ia de laatste sec tie van een complex van Installaties voor de vervaardiging van een reeks van aanverwante chemicaliën, waar van de eerste in december 1956 in bedrijf kwam. Deze produkten moes ten voorheen uit het dollargebied worden geïmporteerd. het Amerikaanse consulaat gewaar schuwd, die de Italiaan voor een ver der verhoor vasthield. Volgens zijn zeggen had de betrapte reiziger het paspoort in Rome van een onbekende man gekocht. Hij wilde graag Ame rikaan worden en meende dat hij, een maal in het bezit van een Ameri kaans paspoort, in de VlS'rustig verder kon leven. Het nagemaakte paspoort was sa mengesteld uit de pagina's van drie verschillende nationaliteitsbewijzen, waarvan de oorspronkelijke namen met verf waren overgeschilderd en door gegevens over Vitale waren ver vangen. In overleg met het Amerikaanse consulaat, werd Vitale na beëindiging van het onderzoek, met het eerste 't beste toestel naar Rome teruggebracht waar hij is gearresteerd. TE ROTTERDAM Katoenweek compleet met katoen-miss De Amerikaanse studente Jean Car ter de ,,maid of cotton", is gistermid dag op Heliport In Rotterdam aange komen om de katoenweek, die hier op het ogenblik gehouden wordt, luis ter bij te zetten. Zij kwam nu uit Pa rijs, en maakte het laatste gedeelte van haar reis naar Nederland per he likopter uit Brussel. Het hoogtepunt van haar bezoek aan Rotterdam, dat tot zaterdag zal duren, was gistermiddag de ontsche ping van de vijf miljoenste baal ka toen in de haven. Voor het overige staan nog een aantal activiteiten op het programma die door de verschil lende winkels zijn georganiseerd. De etalages stonden al van maandag af in het teken van de katoen en hier langs maakte de „maid of cotton1 meteen na haar aankomst een rijtoer met de lustrum-commissie van het Rotterdamse studenten gezelschap. Zij droeg een speciaal voor haar be zoek aan ons land door Dick Holthaus ontworpen 7/8 mantel, van katoen uiteraard. Dodelijk ongeval op staatsmijn De 24-jarige hulphouwer H. M. J. Diederen uit Oud-Valkenburg is gis teren aam het front van een toevoer galerij op de 636 meter verdieping van de staatsmijn Hendrik te Bruns- sum onder een omvallende kolen- wand geraakt. Aan de gevolgen van dit ongeluk is hij ter plaatse over leden. Hulphouwer Diederen was on gehuwd. Een dagelijkse puzzle: ■mat eten zee vandaag Natuurlijk Een kaasgerecht! (een originele en zo lekkere oplossing van Uw probleem 4 tieren, 2 eetlepels room, ioo gram niet te oude kaas, 50 gram roomboter, peper,1 zout. Oeufs la Suisse In een ondiepe vuurvaste schotel de boter laten smelten. De in plakken gesneden kaas erin leg gen. Voorzichtig de eieren bre ken en zonder de dooier te be schadigen in de schotel laten glijden. Wat zout èn peper er over strooien en dan alles met de room overgieten. Over de room nog wat geraspte kaas strooien. De schotel 10 minuten iU een hete oven zetten, waar door de eieren stollen en het gèrecht een mooi goudbruin korstje krijgt. Sla en pommes frites of gebakken aardappelen erbij geven. kaas Doe nóg meer met KX.M.-VLIEGTUIGEN HEMELLICHAMEN De twaalf lookheed „Electra" schroefturbine-vliegtuigen die K.L.M. heeft besteld en waarvan het eerste in het najaar van 1959 zal wor den afgeleverd, zullen de namen van hemellichamen ontvangen. Deze na men met de daaraan corresponderen de regisstratieletters zijn als volgt: PH-LLA Mercurius; PH-LLB Ve nus; PH-LLC Mars; PH-LLD Jupiter; PH-LLE Saturnus; PH-LLF Uranus; PH-LLG Neptunes; PH-LLH Pluto. PH-LLI Ceres; PH-LLK Pallas; PH- LLL Orion en PH-LLM Sirius. Duitsers zijn - nog steeds - dol op asperges Zoals we onlangs reeds meldden is thans, na de periode van de „Kaffee-" en de „Butterfahrten", voor de Duit sers uit Krefeld, Gladbach, Duisburg, Düsseldorf en de kleinere plaatsen in het grensgebied, het hoogseizoen van de „Spargelfahrten", de „asperge- tochten", aangebroken. Asperges met ham vormt een bij de Duitsers zeer geliefd gerecht en niet voor niets worden zeer grote hoeveelheden van deze groenten via de Venlose veiling naar de bonds republiek geëxporteerd. In de Ven lose groentewinkels worden zeer veel asperges aan Duitse klanten verkocht, maar in talrijker mate dan ooit in het verleden het geval was trekken oosterburen met hun wagens en mo tors ook het platteland op om de asperges rechtstreeks van de kwekers te kopen. Aan de grens moet men ongeveer 40 pfennig per kg. asperges invoerrechten betalen, hetgeen voor de Duitsers meevalt, omdat de expor teurs ongeveer dm 5.30 per 100 kg. bij invoer van deze groenten moeten afdragen. Een en ander heeft tot gevolg dat ondanks de vrij gunstige oogst de asperges stevig prijshoudend blijven, en dat de kans om een goede partij asperges, die een sieraad vormen voor de provisiekelder, voor een schappelijk prijsje in de glazen te doen ook voor dit jaar weer zeer klein is geworden. De Nederlandse consumenten in Venlo zuchten wel eens over de Duitse belangstelling, maar het belang van de producenten geeft tenslotte de doorslag. Einde van het brom-lawaai in zicht Op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid, mejuffrouw Ten Broecke Hoekstra, betreffende het hinderlijk lawaai veroorzaakt door open knalpotten van bromfietsen, heeft de minister van verkeer en wa terstaat geantwoord: In een wijziging van het wegenver keersreglement die zich in het laatste stadium van voorbereiding bevindt, is onder meer een bepaling opgeno men, welke voorschrijft dat van bromfietsen de afgewerkte gassen niet anders mogen worden afgevoerd dan door een inrichting, welke be hoorlijk geluiddempend en over de gehele lengte gasdicht is. Nu de invoering van een zodanig voorschrift op korte termijn kan wor den tegemoet gezien, bestaat geen be hoefte aan een voorlopige maatre gel, welke trouwens zonder wij-ziging van het wegenverkeersreglement moeilijk affectief zou kunnen zijn. Hierbij wordt nog aangetekend dat het euvel van de geluidshinder van bromfietsen na de invoering van ge noemde bepaling nog niet volledig zal zijn opgelost De hinderlijkheid van geluid voor het menselijk oor wordt nl. niet alleen veroorzaakt door de sterkte doch ook door de hoogte van het geluid, zodat het kan voorkomen, dat geluid van betrekkelijk geringe sterkte toch hinderlijk is. In ver band hiermede onderzoekt een reeds geruime tijd ingestelde werkcommis- sie, of een norm kan worden ge vonden met behulp waarvan niet al leen de geluidssterkte doch ook de mate van hinderlijkheid van het ge luid kan worden bepaald. De in het wegenverkeersreglement voorkomen de decibel is hiervoor minder geschikt terwijl de in buitenlandse wetgevin gen opgenomen normen evenmin een bevredigend resultaat opgeleverd hebben. Iidien genoemde werkcommissie positief resultaat bereikt, zal aan de hand daarvan de totstandkoming van nadere voorschriften ter bestrijding van de geluidshinder worden bevor derd. Veren-interpellatie werd uitgesteld Dr. Verkerk, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal voor de Anti-Revolutionaire party zal de mi nister van waterstaat interpelleren over het verhogen van de tarieven op de Scheldeveren. Het staat echter nog niet vast, wanneer, want minister Al- gera zal eerst aan de Kamer het re sultaat laten weten van zijn over leg met de Gedeputeerde Staten van Zeeland, dat zal worden vastgelegd in een briefwisseling tussen Den Haag en Middelburg. Toen de voorzitter, dr. Kortenhorst dit gisteren in de Kamer mededeelde riep de heer Verkerk: „Maar dat kan wel zo lang duren. Het komt vaak voor dat een stuk moet worden voor zien van vele ambtelijke parafen en dan duurt het een hele tijd, eer het beschikbaar is". De Kamervoorzitter zegde de in- terpellant-in-spé toe, zo spoedig mo gelijk een datum vast te stellen, in ieder geval, vóórdat het zomerreces begint. „Vóórdat de boot gaat varen", eis te dr Verkerk, maar zekerheid kreeg hdj niet. De veeartsenijkundige dienst te Utrecht heeft miltvuur geconstateerd bij een koe te Overloon. Het kadaver, alsmede de gehele vleesvoorraad van de slager te Overloon zal worden ver brand. De gemeentelijke ontsmet- tlngsdienst zal zowel de boerderij als de slagerij ontsmetten. Aanvankelijk had een dierenarts uit Venraay kopziekte geconstateerd en nadat de koe was gestorven werd zij in de slagerij geslacht. Na keuring door de keuringsdienst te Boxmeer werd de milt echter voor een nader onderzoek medegenomen en verder doorgezonden naar de veeartsenij kundige dienst te Utrecht, die de be smettelijke ziekte vaststelde. 92) Kjffltöaatui menoewwom een iep, w wmen inrniveweooum Mimltende Hu ren n mtwen. Ve eindrit!!.. Metgh meet ten fortuin !L Ik moet en al hel m de Ksriekop mnmn Van de zijde van het oestuur der KVP-kring Den Haag vernemen wij, dat in het kringbes tuur nog besproken zal worden, wie de heer J. P. Chr. de Boer als gemeenteraadslid voor de KVP zal opvolgen. Het staat dus niet vast dat de heer Hazekamp, die be noemd verklaard is, de benoeming zal aannemen. Het was de bedoeling ge weest dat de heer De Boer die, zoals bekend, bedankt heeft, in de raad als onderwijs-specialist zou optreden. Het kringbes tuur wil daarom de vacature doen vervullen door iemand, die eveneens deskundig is op onderwijs gebied. Jaarvergadering VerblUa Helmenaffaire een moeilijke zaak Op vragen van aandeelhouders over de door de N.V. Verenigde Blikfabrieken voor de Nederlandse strijdkrachten- gefabriceerde helmen, heeft de voorzitter, mr. J. D. Boltjes, in de heden gehouden algemene ver gadering geantwoord, dat dit een moeilijke affaire is. Hij vond het be ter hier niet te ver op in te gaan. Voor de laatst geleverde helmen 73.000 stuks liepen nog garantie- bepalingen. Door de Verblifa zal hiervan een gedeelte worden her steld en een ander* deel worden ver vangen. De garantie voor eerder af geleverde helmen is afgelopen. Uit de „know-how overeenkomst" met de American Company wordt alleen dat wat voor de Verblifa bruikbaar is in de bedrijven toege past. Hiervoor moeten licentierech- ten betaald worden. Er bestaat geen samenwerking tussen de beide on dernemingen. Vier a vijf jaar geleden is Verblifa met de plastic fabricage begonnen. Deze verkeerde tot verleden jaar in een proefstadium. De jaarstukken werden goedge keurd en het dividend werd bepaald op onveranderd 9%. Als commissaris werd bij acclamatie herbenoemd de heer S. Hepkema. Een 25-tal Zeeuws-vlaamse leerlin gen van de kweekschool St. Louis te Oudenbosch heeft gistermiddag, ver sterkt met bondgenoten uit andere streken van het land, in de straten van Oudenbosch gedemonstreerd te gen de verhoging van de tarieven van de Westerschelde veren. Onder het gescandeerd schreeuwen van de leu ze „vrije veren" trokken d* jongelie den met grote kartonnen borden naar het gemeentehuis, waar één van hen het woord nam en een felle tirade hield tegen het verenbeleid van mi nister Algera. Op de borden waren slagzinnen geschilderd als „Geen vrije veren, dan in België studeren", „Vive la Belgique" „Weg met Algera en „Wy zijn geen wingewest". De be toging, die een studentikoos karak ter had, duurde ongeveer een uur. De politie keek gemoedelijk toe. Recordomzet in '57 bij Lucas Bots Tot onze grote voldoening kunnen wij vaststellen, dat de verkopen van onze gezamenlijke binnen- en bui tenlandse vestigingen wederom een belangrijke verhoging te zien hebben gegeven, zodat wij kunnen terugzien op een tevoren nog nimmer behaalde omzet, aldus de directie van de N.V. Amsterdamse likeurstokerij ,,'t Loots - je" der erven Lucas Bols te Amster dam in haar jaarverslag over 1957. Dit resultaat werd bereikt niette genstaande een reeds in het vorig jaar voorspelde achteruitgang in de verkopen in Nederland, tengevolge van de accijnsverhoging in het be gin van 1957 en de in verband hier mede in 1956 plaats gehad hebbende voorraads v orm i ng. De exploitatiewinst en andere in komsten bedroegen 10.482.438. (v.j. 8.399.962). afschrijvingen ad 1.106.257, betaalde goodwill van overgenomen bedrijven 292.700 be lastingen binnen- en buitenland ad 4.164.230 en reserveringen ad 1.870.391 blijft een winst ter ver deling van 3.207.300 (Vorig jaar 2.566.080). Voorgesteld wordt op de gewone aandelen een slotdividend van 11 pet waardoor over 1957, tezamen met het reeds uitgekeerde interimdi vidend van 6 pet, in totaal 17 pet be schikbaar zal zijn over een onveran derd kapitaal van 10.687.000. Vooral de export en de omzetten in Bols-be- drijven. in Duitsland, België. Oosten rijk, Zwitserland en Spanje gaven een gunstig beeld te zien. Woensdagnacht om 12.45 uur werd gemeld dat er een brand was uitge- roken in de fabriekshallen van het aannemersbedrijf Muys en De Winter aan de Industrieweg te Vlaardingen. De brand woedde in een opslagplaats van nieuw hout en bekistingen, veel al gebruikt voor betonbouw. De op slagplaats is achter de hallen van de fabriek gelegen. De vlammenzee nam geweldige af metingen aan. Toen de brandweer, die spoedig met veel materieel aan wezig was, het vuur met ruim tien stralen had aangegrepen, zag men het echter zienderogen veaminderen. Het gevaar voor uitbreiding was dan ook gauw bezworen De hallen, waarin zich kostbare machines bevinden, konden gelukkig behouden blijven Over de oorzaak van de brand, die door een portier van de B.P.M. werd ontdekt, tast men nog in het duister. Verzekering dekt de schade.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8