Economische structuur en stede- bouwkundige problemen van Lisse Mgr. Niekel ernstig gewond Vooruitzichten prijsontwikkeling zijn niet ongunstig „Johan van Oldenbarneveld'1 heelt 60 verstekelingen De Londense havenstaking riep luchtbrug Rotterdam-Southend in het leven DINSDAG 10 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Omstreeks 1900 was er in Lisse 264 ha bollenland in gebruik bij 56 kwe kers. Het aantal bollenschuren bedroeg eveneens 56 met een gezamenlijke inhoud van 68 duizend m3. De geografische ligging van Lisse is van groot belang geweest voor de uitbreiding van de bollenteelt. Het grenst aan Hillegom dat reeds vrij spoe dig na het verplaatsen van de teelt van Haarlem in zuidelijke richting een belangrijk centrum vormde. Zo werden in 1886 in Hillegom reeds 82 ha. voor dc teelt gebruikt in Lisse en Sassenheim elk slechts 20 ha. Na 1910 kwam de bollenteelt in Lisse tot verdere ontwikkeling. In 1950 besloeg deze 502 ha. gemeten maat of bijna 100 ha. meer dan in Hillegom. 71% van het aantal bollenbedrijven zijn z.g.n. gezinsbedrijven. Dit is iets minder dan voor de streek (75%) doch hoger dan voor Hillegom Lisse en Sassenheim tezamen (66%). Nijverheid. De nijverheid is in Lisse als be- staansbron van betrekkelijk geringe betekenis, nog geen 20% van de be roepsbevolking vindt er een bestaan in. Eigenlijke industrieën zijn in deze gemeente zeer schaars, het overgrote deel der nijverheidsbedrijven draagt een ambachtelijk karakter terwijl 't kleinbedrijf overheerst. Slechts 5 be drijven hadden begin 1958 meer dan 25 personen in dienst waarvan 2 tus sen de 50 en 100. Toch zijn er in Lisse twee voorna me vestigingsfactoren voor industrie aanwezig, n.l een zeer gunstige lig ging aan groot vaarwater en ver keerswegen naar de zeehavens, ter wijl de plaatselijke werkgelegenheid bij de bevolkingsaanwas iets ten ach ter bleef, hetgeen zou betekenen dat het aantrekken van werknemers door de industrie geen moeilijkheden zou ondervinden. De oorzaak dat geen groter industrieel apparaat werd ge vormd moet waarschijnlijk worden gezocht in de overheersende positie van de bollenteelt en-handel, waar door uit de plaats zelf voorkomende initiatieven zioh allereerst op de bol- lensector richten. Dat niet in sterke re mate bedrijven van elders zijn aangetrokken wijst erop dat hiernaar in het verleden niet bewust is ge streefd. Een actieve bevordering van de industrialisatie is in gemeenten als Lisse een vereiste, willen de gun stige vestigingsfactoren ook resulte ren in het aantrekken van bedrijven. Detailhandel. Blijkens de uitkomsten van de be- drijfstelling van 1950 telde de klein handel in Lisse in dat jaar 173 ves tigingen met een (geschatte) gemid delde personeelsbezetting van 3.84. De z.g.n. winkeldichtheid, d.i. het aantal winkels per 10.000 inwoners, is in Lisse laag n.l. 133,6 (Zuid-Hol-, land 157,6, Nederland 169). De gemid delde omzet per 10.000 inwoners 8.355.100. Dit is aanmerkelijk hoger dan in de bollenstreek als geheel, waarvan deze omzet 6.546*00 be draagt. Ondanks het betrekkelijk gering aantal winkels heeft Lisse een duide lijke centrumfunctie ten opzichte van de streek. Dit zal men echter als een secundaire functie moeten bezien want een groot deel van de koop kracht in de streek vloeit naar de grotere centra Haarlem en Leiden. De centrumpositie van Lisse steunt in belangrijke mate op een klein aan tal doch goed ontwikkelde winkels, de overige winkelstand heeft hiervan niet in voldoende mate geprofiteerd. KERK VEILIN G DRACHT RUIM 15000,— OP De jaarlijkse Kerkveiling, gehouden ten bate van Kerk en Armen van de St. Agathaparochie te Lisse en voor enkele andere charitatieve instellin gen heeft opgebracht de som van 15080. De catalogus vermeldde eni ge honderden nummers. Er was zo als gebruikelijk flinke kooplust en het was dan ook reeds half twee al vorens de thermometer de hoogste stand had bereikt, en deze zeer ge animeerde veiling ten einde was. Om half 8 opende pastoor Schnei ders de avond met een kort woord van welkom. De pastoor dankte op de eerste plaats alle medehelpers. Ook dankte de pastoor bij voorbaat de di rectie en het personeel van N.V. Hol land's Bloemenhuis die opnieuw be reid werden gevonden de diverse goederen aan de man te brengen. Na deze openingswoorden gaf de pastoor het woord aan de deskundige veilingmeesters. Na een korte toelichting kwam het eerste nummer onder de klok. Menig een dacht dat de opbrengst deze avond niet hoog zou worden, want de eerste twee blaadjes van de cata logus ging niet zo vlot weg. Doch na dat het eerste uur verstreken was kwamen er reeds meer bezoekers en 0EGSTGEEST Autotocht ouden van dagen. Het jaarlij les terugkerende evenement voor de oudere generatie zoals de autotocht onderhand wel genoemd kan worden, werd ditmaal begun stigd door prachtig zonnig weer. Om één uur waren 60 particuliere auto's in de Oranjelaan present om de daar verzamelde en van huis afgehaalde deelnemers en deelneemsters een goed plaatsje in hun wagen te geven. Uitgeleide gedaan doer een grote schade belangstellenden kon om on geveer één uur de tocht aanvangen. Deze ging via Warmond naar de Rijksweg over Heemstede, Haarlem, Velser tunnel. Beverwijk naar Wijk aan Zee, waar in hotel „Sonnevanck" een pauze werd gehouden. Langs een omweg ging het weer in de richting Oegstgeest, waar in de recreatiezaal van de M.E.B. de gedekt tafels reeds stonden te wachten. De heer M. Els- hof dankte namens het comité de automobilisten en politie voor hun medewerking, terwijl de heer M. Döfferhoff namens de ouden van da gen het comité hartelijk dank bracht voor de heerlijke middag. Hierna werden allen per auto naar huis ge bracht. Vermelden we nog, dat he denavond te acht uur op het sport terrein een voetbalwedstrijd wordt gespeeld ten bate van de kas van het Rondrit-comité. alles ging nu wel vlot van de hand. Uiteindelijk was het mooie bedrag van 15080 bereikt. Ieder jaar opnieuw heeft het or ganiserend comité een aparte attrac tie weten te vinden om deze avond zo geanimeerd mogelijk te maken. Iedereen die op deze veiling kocht werd voor iedere aankoop van 10 'n lot aangeboden, om zo de kans te krij gen een mooi prijsje uit de verloting in de wacht te slepen. De hoofdprijs van deze gratis verloting was echter geen prijsje, doch een mooie prijs in de vorm van een centri-fuge. De ge lukkige winnaar werd de heer Ben de Vroomen. VOORSCHOTEN Bisschopsbekertoernooi. Op zon dag 15 juni a.s. beleeft Voorschoten een bijzondere gebeurtenis op het gebied van de katholieke sportbe oefening. Ieder jaar wordt het beste junioren elftal van Nederland, dat in R. K. verband speelt, beloond met de z.g. „BisschopsbekeF', die door de aartsbisschop persoonlijk wordt uit gereikt. Voor de beker-finale worden zgn. voorronden gespeeld. Alle A- junoren, die in hun afdeling kam pioen zijn geworden doen hieraan mede. Voor het bisdom Haarlem zijn dit de A-junioren van Volendam en R. K. A.F.C. Voor het bisdom Rotter dam zijn dit Leonidas en Excelsior 20. Deze vier elftallen nu komen op zon dag 15 juni a.s. naar Voorschoten om uit te maken wie van deze vier naar de eindfinale zal gaan, welke finale in Oosterwijk gespeeld zal worden. Naast deze ongetwijfeld spannende wedstrijden komt er dan ook nog een „hoofdwedstrijd" op het programma van deze wel bijzondere dag De R. K. Ie klasser D.C.G. uit Amsterdam heeft laten weten dat zij bereid is om naar Voorschoten te komen. Tegenstander is V.V.S.B. uit Noord- wijkerhout, versterkt met een vijftal spelers uit de bollenstreek. P. Zonne veld van S.V.L.V. staat hierin ook opgesteld. Collectantencollege 25 jaar. Op zondag 22 juni a.s. herdenkt het Col lectantencollege van de parochie van de H. Laurentius het feit, dat zij 25 jaar betaat. Het Collectantencollege wil deze dag vieren. Bovendien heb ben er op die dag enkele jubilea plaats, want er zijn collectanten, die vanaf de dag van oprichting lid zijn De Hoogmis is op die dag voor de zocht uitbreiding te geven aan dc be staande vakantieregeling van 12 da gen in plaats van 6. De buurtschap Rijndijk blijft van deze regeling uit gesloten. De kamer van Koophandel stelt voof aangezien het wat de duur van de vacantie betreft een ongebrui kelijke regeling is, bij wijze van proef die een jaar doorgang te doen vinden en daarna aan de hand van de erva ringen een definitieve regeling te treffen B. en W. kunnen zich hier mede verenigen. Verlichting Wijngaardenlaan. Voor de verlichting van de nieuwe provinciale weg- de Wijngaarden laan en de verbindingsweg Wijngaar denlaanPapelaan, die thans in aan leg is zal natriumverlichting worden gebezigd. In verband met het meer gewijzigde lokale verkeer zullen ook enkele fluorescentie-straatlantaarns moeten worden geplaatst. De totale kosten worden beraamd op 42.450. B. en W. stellen de raad voor het benodigde crediet beschik baar te stellen. Gasberging. De uitbreiding van de gasberging met 2 hoge drukvaten worden geraamd op ƒ78.900. Van de N. V. Plaatwellerij te Velsen werd de goedkoopste aanbieding ontvangen. B. en W. stellen dan ook '-oor de levering aan deze N. V. op te dragen Uitbreiding van deze gasberging met de daaruit voortvloeiende jaarlijkse lasten zullen geen tariefsverhoging tot gevolg hebben. Gasvoorziening. Door het sterk toegenomen gasverbruik is vooral op de spitsuren en op koude dagen de gasdruk in het voorzieningsgebied op verschillende plaatsen in de ge meente onvoldoende. Het feit dat thans in het land met succes installaties met polyvinyl hoge drukbuizen zijn uitgevoerd hebben B. en W. doen besluiten na te gaan welke kosten eraan verbonden zou den zijn, wanneer zii ertoe overging een polyvinyl middelhoge druklei- ding te plaatsen van de gashouder van de Hofweg naar een regulateur station nabij de Kon. Marineiaan. De aanleg van deze leiding en het plaatsen van het regulateurstation vragen een uitgaaf van 61.900. Deze kosten kunnen gedekt worden uit het aanwezige reservebedrag van het Gasbedrijf. Geboren: Cornelis G. M. d. van M. P. M. van Bohemen en M. E. van der Helm; Theodora J. d. van A. van Duij ven voorde en H. M. van Berne; Marcus E. z. van J. C. J. M. van den Assem en M. H van der Valk; Petrus A. M. z. van A. P. A. -Ver- boyen en J. B. M. Peij; Regina d. van M. van der Hoeven en W. Groo- tendorst; Anna C. J. M. d. van V. A. M. Zeeuw van der Laan en J. M. M. Duijnstee; Anthonie Th. z. van A. Th. den Hollander en W. Verhagen; Johanna C. d. van J. Reedijk en J. Korpelshoek; Friedrich F. z. van T. Graphorn en J. Bouw; Alexander A. M. z. van H. Stikvoort en G. J. van der Krogt; Peter J. z. van L. van der Graaf en T. Gieseler; Jan W. z. van W. Hermans en H. J. Wünderink; Louise J. d. van A. Prins en H. D. Brownlee; Susanna C. d. van W. van Kuyk en S. Flippo; Johannes N. M z. van Th. L. Wassenaar en J. E. van Steijn. Ondertrouwd: A. J. D. van Haas trecht en L. J. C. Barbier; Door een bromfietser aangereden Mgr. J. H. Niekel. oud-deken van Rotterdam, wonende in de pastorie in de Van Vollenhovenstraat aldaar, is vanmorgen met een schedelbasis- fractuur opgenomen in het St. Fran- ciscus gasthuis. Mgr. Niekel, die 67 jaar is, stak in gedachten verzonken omstreeks half negen de Witte de Withstraat over en werd toen aan gereden door een bromfiets. De be rijder kon de aanrijding niet meer vermijden, aldus de politie. De brom fietser liep wat schaaf wondjes op. De toestand van mgr. Niekel is ernstig. PATER H. MONDé GENERAAL-OVERSTE VAN CONGREGATIE M.S.A. Tijdens het generaal kapitel van de Sociëteit der Afrikaanse Misiën (paters van Cadier en Keer), is Nederlandse Provinciaal, pater H. Mondé tot generaal overste der socië teit gekozen. Pater Mondé is vijftig jaar oud. Van 1934 tot 1946 was hij werkzaam in de missie te Bhana. Hij is de eerste Nederlander, die deze functie bekleedt. f v*.irecm en u. u. oar overleden- en levende leden van hetSchoondergang, Leiden, en L. C. M. collectantencollege. In de namiddag van der Werl; j0gchu,n S. Zwart zal er een feestelijke bijeenkomst Rotterdam en W. Teske. plaatsvinden. Geldlening. De N. V. Bank voor Nederlandse Gemeenten is in staat geweest een aanbieding te doen voor een vaste geldlening van ƒ250.000, looptijd 30 jaar, rente 5 Deze geld lening mag niet gebruikt worden voor nieuwe werken, maar voor con solidatie van vlotteende schuld of ver dere financiering van reeds aange vangen werken. Vacantieregelingen. 17 van de 18 in Voorschoten gevestigde kruide niers-bedrijven hebben B. en W. ver zocht voor deze branche 'n vacantie- regeling te wilien vaststellen. Het gaat om zes werkdagen per jaar. In williging van'dit verzoek is mogelijk door toevoeging van een artikel in de Winkelsluitingsverordening. 11 van de 12 gevestigde bakkers hebben ver- Gehuwd: J. C. Luijnenburg en F. Rietbergen; F. Filippo en M. Kes- seler; J. van Berkel en A. L. M. Ma thot; A. Noort en H. Bseuijen; F. J. Brusche en F. H. Langeveld. Overleden: A. J. Rutgers echtgen. van W. H. Diephuizen; Chr. A. Kihra geb. 8-4-3. WASSENAAR Wegen en rioleringen Zijlwate ring. De directeur van gemeente werken heeft namens b. en w. de aanleg van wegen en rioleringen in plan-Zijl watering gegund aan de fa. A. Th. Stuifzand te Leiden voor 165.000. Bij een op 8 april 11. ge houden openbare aanbesteding was genoemde firma de laagste inschrij ver. Minister Zijlstra in Eerste Kamer: Zware export- en investeringstaak Bij de verdediging van zijn begro ting in de Eerste Kamer heeft de minister van economische zaken, prof. dr. J. Zijlstra, zich gistermiddag in optimistische bewoordingen uitge laten ten aanzien van de algemene vooruitzichten van de prijsontwikke ling in de komende periode. Hij zei, deze vooruitzichten „niet ongunstig" te vinden. Het prijspeil van de we- reldgrond- en hulpstoffen vertoonde reeds in de loop van 1957 een be langrijke daling, welke zich ook nu nog voortzet waarbij, ook dank zij de ontspanning in het binnenland, de druk op het prijsniveau vermindert. De gevolgen waren verschillende prijsverlagingen zoals voor koffie, textiel, blikwerk en autobanden. Daartegenover stonden weer on vermijdelijke prijsverhogingen van aardappelen, sigaretten, gas en elec- triciteit en van de medische zorg. Overschot van 1,5 miljard Aan de toestand van overbesteding en ontspanning is een einde geko men, aldus de minister van econo mische zaken, en het tekort op de handelsbalans werd gehalveerd. Vol gens de laatste schattingen van het Centraal Planbureau kan over 1958 een overschot op lopende rekening op de betalingsbalans worden ver wacht van 1,5 miljard gulden. Deze gunstige verbetering mag volgens de minister ons niet in de verleiding brengen de conclusie te trekken, dat er overschotten worden gekweekt, welke snel kunnen wor den besteed. „Wij doen niet anders dan het gat vullen, dat in de voor gaande jaren is ontstaan". Minister Zijlstra zei verder, dat het prijsbe leid gericht zal blijven op een kar- telbeleid, dat de concurrentie zal be vorderen. De minister waarschuwde, dat er een zeer voorzichtig beleid gevoerd zal moeten worden om aldus tussen de gevaren door te kunnen zeilen. Het gevaar van inflatie vraagt dat geen maatregelen worden genomen, welke neerkomen op een verdere be stedingsbeperking. Als toekomstige beleidstaken zag de minister een verder opvoeren van de export; er moet met het buitenland geconcur reerd kunnen worden en daarvoor zijn tegemoetkomingen voor de ex portbevordering noodzakelijk. Op Ne derland rust ook een zware inves teringstaak, er moet voldoende werk en woongelegenheid worden gescha pen. Evenwichtssituatie De laatste drie maanden is het niveau van de werkloosheid weinig of niet veranderd, met een lichte neiging ten goede. Het werkloos heidspercentage ligt thans op een niveau van 3 procent, zodat men zou kunnen spreken van een redelijke evenwichtssituatie. Hoewel de totale situatie niet onbevredigend blijkt, zal* waakzaamheid geboden blijven. De begroting van economische zaken werd vervolgens na korte replieken zonder hoofdelijke stemming aan vaard. PRONONCE voor Uw ONDERGOED Leiden Breestraat 65 Tel 21800 Oegstgeest Geversstraat 41 Tel 23917 (Advertentie) Collectieve slimme streken Met een recordaantal van 69 ver stekelingen is de „Johan van Olden- barnevelt" van de stoomvaartmaat schappij „Nederland" vanmorgen de Amsterdamse haven binnengelopen. Het schip, dat op 17 mei uit Djakarta is vertrokken, har 1264 passagiers aan boord van wie er tijdens de reis vier zijn overleden. Onder de reizi gers bevonden zich 186 ouden van dagen en patiënten, die door een medische staf van 23 personen zijn verzorgd. De kapitein van de „Johan van Ol- denbarnevelt", de heer P. A. de Groote, vertelde vanmorgen aan boord van het schip, dat de maat schappij geen enkele controle heeft op de waldiensten in Djakarta. De mensen, die hun familieleden tot aan boord uitgeleide deden en daarvoor van een speciaal toegangsbewijs wa ren voorzien, kregen een aparte ge leide mee. „Later bleek dat vele toe gangspasjes warei. gekocht of ver valst. Vele verstekelingen hadden een rode kruis-band om de arm ge daan voordat zij in Djakarta aan boord kwamen. Zij mengden zich on der het andere verzorgingspersoneel Ouder de 69 niet-betalende passagiers bevonden zich vier vrouwen", zo vertelde de kapitein. De verstekelingen hebben gedu rende de reis huishoudelijke werk zaamheden aan bo< rd verricht. Twee van hen hebben later de passageprijs betaald. Onder her. bevonden zich een echtpaar met kinderen, een 14- jarig jongetje, een stewardess van de Indonesische luchtvaartmaatschappij „Garoeda" en vele jongemannen. Veruit de meeste verstekelingen zullen tijdelijk worden onderge bracht in het voormalig opvoedings gesticht „De Kruisberg" bij Doetin- chem. De rijksrecherche zal hun an tecedenten onderzoeken, waarna de minister van justitie over hun toe lating in ons land zal beslissen. Een soortgelijk onderzoek wordt ook voor de overigen ingesteld. PRODUKTSCHAP VOOR VEE EN VLEES De stagnatie in de baconlossingen, als gevolg van de Londense haven staking, is opgeheven. Dit bericht ontving het produktschap voor vee en vlees vanochtend uit Londen. Door de opheffing van de staking zullen de lossingen van bacon binnen enkele dagen weer doorgaan, zo deelde de voorzitter van het produkt schap de heer Joh. de Veer, vanoch tend mee op de bestuursvergadering van het produktschap. Door de staking is de situatie op de Engelse baconmarkt onoverzichte lijk geworden. Het produktschap zag geen aanleiding tot ./ijziging van de prijzen. De rundveemarkt in ons land geett een kalm beeld, met een iets dalende tendens in de prijzen. ">ok de prijzen op de varkensmarkt zijn iets Halend. Deze tendens is in groter», mate aan wezig bij de zwaardere klasse, als gevolg van gebrek aan belangstelling in Duitsland. In de komende maanden zijn goe de aanvoeren op de varkensmarkt te verwachten waardoor de toestand zich gunstig ontwikkelt en de voor uitzichten vrij hoopvol zijn, aldus werd medegedeeld bij de bespreking van de marktsituatie op de vergade ring van het produktschap. JONGE VROUW GEWOND BIJ GASONTPLOFFING Dinsdagavond om twaalf uur heeft een gasontploffing in een woning aan de Van Wijkstraat te Geldermalsen grote ravage aangericht. Ruiten sprongen, deuren werden vernield, muren scheurden en een gedeelte van het dak werd opge licht. Er ontstond brand en de 25- jarige dochter des huises die alleen thuis was, werd door de ouders en buren, die op het geluid van de ex plosie waren toegesneld, brandend DE EEN ZIJN DOOD Vlees en groenten Het verkeer in de Rotterdamse zee haven is, ten gevolge van de Lon dense havenstakingen nauwelijks drukker dan anders maar op de luchthaven „Zestienhoven" doet men goede zaken. In verband met de voorziening van de Engelse hoofdstad van levensmid delen, die sterk aan bederf onder hevig zijn, zoals vlees en groenten, is er vanuit Rotterdam een voedsel- luchtbrug ontstaan tussen Rotterdam en Southend. Sinds vorige week woensdag is ongeveer 500 ton gekoeld vlees dat aan bederf onderhevig is langs deze luchtbrug gevoerd. Rotterdam Air, die de Engelse maatschappij „Air Charter Ltd" hier vertegenwoordigt, verzorgt de vluch ten. Men maakt er gemiddeld twin tig per nacht. De laatste nachten ver voeren ongeveer 25 chartervliegtui gen bevroren Argentijns vlees als mede groenten naar Engeland. Elk toestel kan ongeveer vijf ton vracht herbergen. Verwacht wordt, dat de vracht diensten nog in intensiteit zullen toe nemen want er zouden nog honder den tonnen vlees liggen wachten en reeds is er een nieuwe lading van 3390 ton onderweg. Ook was er sprake van het in ge bruik nemen van zwaardere toestel len, die ongeveer 9 ton in een keer zouden kunnen vervoeren. Het totale vervoer door de lucht wordt momen teel geschat op 100 ton vlees per nacht. Het vervoer vindt noofdzake- lijk des nachts plaats om het steeds drukker luchtverkeer overdag onge hinderd te laten verlopen. Men is van plan de ladingen vlees, die Londen tot bestemming hebben, voorlopig in Rotterdamse vemen op te slaan. In de Rotterdamse zeehaven heeft de Londense staking bijna geen extra-drukte ten gevolge gehad. De oorzaak hiervan is, dat reders en ver laders door ervaringen in het verle den de situatie van het ogenblik heb ben voorzien. Er zijn bijna geen sche pen meer, die met een geheel voor Londen bestemde lading, daar nu neg vast lopen en dan naar andere West europese havens moeten worden doorgestuurd. De ladingen voor Lon den worden vastgehouden of ineens naar -andere havens doorgezonden, om ze te doen opslaan, in afwachting van een betere tijd. Voor Rotterdam brengt dit niet veel extra-drukte mee en daartegen over staat een kleine vermindering in de havenomzet door stagnatie in het uitgaand verkeer naar Londen. Verhoogd personenvervoer. Het personenvervoer op de lucht haven Rotterdam is de laatste tijd zo sterk toegenomen, dat de accommoda tie voor de afhandeling van reizigers niet meer voldoende is. In een De- scheiden stationsgebouwtje, konden de luchtvaartmaatschappijen hun kleine aantal passagiers van enkele maanden geleden nog wel verwerken. Op het ogenblik moeten de grotere aantallen passagiers, de reisgezel schappen en aflossende scheepsbe manningen door elkaar in één houten gebouw worden afgehandeld. Besloten is nu de grote hal van het vliegveld dusdanig te verbouwen en uit te brei den, dat er voldoende en gescheiden ruimte beschikbaar komt voor alle op het vliegveld gevestigde lucht vaartmaatschappijen. aangetroffen. Zij werd in ernstige toestand naar een Utrechts zieken huis vervoerd. Omtrent de oorzaak van de ontploffing tast men in het duister. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH, 11 juni. Vee. Aangevoerd 5825 stuks vee, zijnde: 1557 runderen, 135 graskal veren, 833 vette kalveren, 659 nuch tere kalveren, 172 schapen, 16 gei ten, 450 lammeren, 52 fokzeugen, 240 slachtvarkens, 14 lopers, 1688 biggen. Prijzen behoudens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwa liteit: melk- en kaflkoeien van 725 tot 1250 p. stuk, guiste koeien 700 980, kalfvaarzen 7501225, klam- vaarzen 725925, guiste vaarzen 700850, pinken 475675, gras- kalveren 290440, nuchtere kalve ren voor fok- of mesterij 65220, weideschapen 4575. ooien met lammeren ƒ110165, lammeren 35 55, drachtige zeugen 280375, lopers ƒ6474, biggen ƒ4358. Slachtrunderen: aanvoer 688 stuks. Extra kwaliteit van f 3.35—f 3.55; le kwaliteit van f 3.20 tot f 3.35; 2e kwaliteit f 2.85 tot f 3.10; 3e kwali teit f 2.65 tot f 2.85; vette stieren f 2.90 tot f 3.20; worstkoeien f 2.55 tot f 2.70 per kg. gesl. gew.; vette kalveren -e kwal. f 2.60 tot f 3 per kg. levend gew., vette kalveren 2e kwal. f 2.25 tot f 2.55 per kg. levend gew., vette kalveren 3e kwal. f 1.95 tot f 2.20 per kg. levend gew., nuch tere slachtkalveren f 1.25 tot f 1.50 per kg. levend gew., slachtvarkens f 1.55 tot f 1.68 per kg. lev. gew., slachtzeugen le kwal. f 1.40 tot f 1.46 per kg. levend gew., slachtzeugen 2e kwal. f 1.30 tot f 1.38 per kg. levend gew., vette schapen f 80 tot f 110 p. stuk, vette lammeren f 75 tot f 105 per stuk, nuchtere slachtkalveren f 40 tot f 62.50 per stuk. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien: aanvoer: minder, handel: slepend: prijzen, gedrukt. Guiste koeien: minder, redelijk goed, prijs houdend, jongvee: beperkt, kalm, weinig verandering in prijzen. Vette kalveren: groter, goed, bleven ge handhaafd. Nuchtere slachtkalveren: ruimer, tamelijk vlot, ruim prijshou dend, schapen en lammeren: normaal .stroef, onveranderd. Fokzeugen: minder, matig, niet lager. Lopers en biggen: als vorige week, tamelijk vlot ingezet afloop trager, staande prijzen. Slachtvee: minder, redelijk, stabiel. Slachtzeugen: minder, iets levendig, ruim gehandhaafd. WOERDEN, 11 juni. Kaas. Aan voer 113 partijen, le kwal. 1.76—1.86, tweede kwaliteit 1.65—1.75, extra kwaliteit 1.872.08, handel goed. Jongvee. Aanvoer 145 lammeren, notering 45—56; 66 biggen 4558. Handel redelijk. RIJNSBURG. 10 juni. Bloemen. Lelie's: Regale 1415, wit 21—24 per kelk. Gladiolen: Allard Pierson 1114, Strauss 1720, Red Signaal 1418 per stuk. Lathyrus: Lila 13 38, Zalm 1325, Paars 1223, wit ll-w-22, gemengde 20—32. Duizend schoon 4055. Anemonen 1217. Lu pine 1624. Irissen: Prof. Blaauw 5065, W. Excelsior 4058, Impera tor 26—38, v. Vliet 25—35, Yellow Empror 25—38, Yellow Queen 1834, alles per bos. Convilly: Nymf 1400 1620, Pac Blossom 800970, Alba 650 960, Margrieten 80150, Koren bloemen 50110, Red King 120220, Robinson 150260, Gloriosa 200300, James 160240, Mimi 80110, Bruids anjers 6080 per 100. lijst 539ste STAATSLOTERIJ 4e kios ise HOGE Pit IJZEN 2000 5447 1000 5269 6588 7573 8297 9849 15048 17734 18288 18686 21128 21319 400 2461 3907 4726 6625 8521 12U11 13291 14639 15646 20266 f 200 1260 1760 4501 6145 6263 6933 7227 7323 7406 9093 9207 11055 12383 12445 12507 12713 13005 13575 13873 13947 14396 16033 16568 16892 17126 17909 18084 18543 18681 19184 19416 19741 19929 21380 TKIJZEN VAN ƒ80.— 1057 083 200 217 258 538 640 691 904 950 2111 161 185 305 343 437 518 696 742 774 795 834 841 868 9U9 943 3078 1UO 197 198 264 297 319 464 484 520 595 733 970 973 4010 198 219 411 469 490 560 614 683 728 7o2 766 800 805 855 899 63*8 401 432 441 443 499 684 790 6000 «014 076 178 289 294 377 415 497 584 698 705 754 895 7162 173 200 281 317 361 492 610 715 730 756 762 <86 827 856 899 8042 176 194 286 296 460 491 527 557 579 616 767 769 770 849 939 950 9033 106 126 171 187 224 301 377 437 461 489 643 760 845 913 917 10135 176 213 296 323 331 365 518 530 587 812 830 965 614 672 715 IS1>5 209 243 329 334 349 383 387 456 598 654 708 752 7b3 937 17258 263 285 336 397 410 515 810 967 988 18000 1803O 169 242 248 320 504 636 647 745 843 872 999 10051 211 400 619 648 736 776 781 937 80018 039 127 242 330 386 477 565 50O 8»2 854 884 929 943 990 01103 138 157 2i»5 410 424 428 553 618 719 821 921 980 METEN 1036 042 060 101 114 115 116 121 131 187 457 507 516 554 571 583 594 633 652 658 218 222 231 246 316 319 327 378 386 401 702 710 726 734 821 834 840 929 403 405 414 415 466 476 518 537 661 575 non u=;i uhu iihq i 576 600 621 696 718 773 789 833 834 84u 849 869 891 899 906 928 938 2007 090 130 159 190 214 279 316 331 376 382 410 424 429 446 447 475 496 522 546 549 555 574 604 605 615 671 698 718 771 807 853 858 872 947 951 3009 137 221 224 287 290 323 347 363 390 410 428 449 466 471 474 476 498 540 545 552 554 584 590 607 615 668 683 694 695 703 762 789 852 856 877 895 923 969 971 951 5 718 765 775 777 f88 799 870 897 939 5015 021 027 032 052 068 069 086 114 126 131 168 188 239 246 311 333 336 340 362 371 419 420 429 453 458 497 523 535 564 573 606 614 619 622 629 636 658 667 674 720 784 793 813 856 857 921 954 6006 009 052 059 065 078 108 109 134 135 241 1S2 216 243 273 304 308 315 385 389 418 43S 453 466 500 522 538 554 557 574 603 621 652 653 662 729 789 800 840 844 905 954 958 991 7058 078 086 163 210 235 265 269 322 324 355 412 41f 435 438 445 530 544 548 605 612 622 631 637 647 669 676 677 700 718 761 776 782 796 832 849 858 872 970 982 8022 162 172 261 306 343 349 365 439 444 485 510 523 526 535 537 548 553 566 569 638 648 651 710 753 788 795 824 836 857 858 859 902 911 935 946 955 969 8U27 040 043 059 064 091 108 162 164 174 194 211 244 261 268 273 2S3 310 319 347 370 389 425 459 468 511 534 536 562 580 585 597 666 676 682 801 874 889 916 920 921 928 993 10069 138 158 100 182 202 217 222 242 278 318 375 386 390 392 423 431 436 466 481 593 605 607 608 620 640 644 680 707 723 785 832 837 894 903 915 989 999 11051 062 100 123 128 163 184 214 263 275 283 292 300 342 347 408 417 425 436 438 891 946 948 (.19 13008 017 032 157 169 202 211 237 342 382 399 434 438 443 493 497 512 515 550 554 558 595 611 612 616 651 657 680 698 724 755 762 797 839 861 864 872 874 906 909 933 965 14009 144 236 251 278 311 339 363 366 391 393 441 460 466 470 471 478 510 575 603 619 653 678 685 757 761 766 781 838 842 937 960 974 16061 076 087 104 162 168 175 188 192 207 216 257 279 3U7 330 353 359 367 407 436 443 477 484 485 4yö 546 562 570 576 590 594 629 632 675 685 698 788 796 826 831 833 854 901 904 956 96» 988 995 16020 084 107 170 194 203 205 218 232 239 252 341 370 375 388 406 450 462 493 515 526 532 535 539 555 569 572 587 588 591 618 624 626 630 656 665 667 707 774 780 782 795 798 807 812 813 871 875 889 895 911 913 924 927 929 964 965 983 17016 022 160 167 191 259 303 346 400 483 554 568 570 587 591 592 638 644 661 696 698 726 727 743 745 748 750 775 778 784 813 844 894 921 944 945 968 969 974 I HI1T4 (vatl n.l O IV.I.I nel rur-r n-r.i .JL 422 448 455 523 525 576 608 619 625 b.o 875 2JJ J§? 722 724 748 813 846 851 19028 126 188 2u5 208 214 290 294 299 301 3U2 310 352 372 384 405 440 445 460 466 iïv 522 524 646 884 707 718 725 731 737 7-*6 762 770 829 870 882 891 898 915 916 925 931 953 970 t0225 252 056 068 111 128 I28 144 160 260 264 306 383 389 480 588 591 615 622 649 701 733 747 773 779 799 805 813 893 974 NI 010 057 090 102 104 116 119 127 223 274 302 326 337 387 418 420 425 436 455 486 491 581 588 654 778 789 796 799 841 842 8ol 857 891 895 901 044 955 977 988 993 (Advertentie)

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3