Team-Schouten werd winnaar van geslaagde 8ste Radio Rallye Tournooi wereldkamp:oen- schap met verrassingen Zeven van de acht ploegen bekend KNWU stelt de ploeg voor Tour de France onverwacht vast Iedere Rallye zag steeds een andere algemeen-winnaar MAANDAG 9 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Zo erg als op het hierbij gaande plaatje van de deelnemerslijst der Radio Rallye 1958 is het bij de za terdag in het Brabantse Land ge houden achtste Radio Rallye van de Bossche Automobielclub „De Hertog- rijders" liet geweest, want niemand is in de rimboe van Afrika terecht gekomen, maar dat velen van de 335 deelnemers weer danig in de knoop hebben gezeten, bleek wel uit het feit, dat het tijdschema naar gelang de Rallye vorderde steeds meer over schreden werd. Dat bleek ook uit het strafpuntenlijstje, dat de deelnemers tenslotte achter hun namen gevoegd kregen. Toch.deze achtste Radio Rallye mag ongetwijfeld als een der best geslaagde genoemd worden. Alle hulde daarvoor aan het bestuur van De Hertogrijders en de grote staf van ruim tweehonderd medewerkers, zonder wier onmisbare hulp bij con trolepunten, op de weg, in de reken kamer, enz. een dergelijke rallye niet kan slagen. Het feit, dat deze rallye weer 335 deelnemers trok - waarmede zij toch altijd het grootste evenement op autosportgebied in ons land blyft, leverde het bewijs, dat er tel- kenjare opnieuw genoeg animo voor dit sportgebeuren aanwezig is en de deelnemers waren enthousiast over deze wel moeilijke, maar toch ook bijzonder intelligente rit, met veel kundigheid in elkaar gezet en afge wisseld door allerlei attracties. Een der „attracties" vond men in Heus- den, waar een nummer ringsteken op het programma stond en waar de minder behendigen dus min of meer met de gebruikelijke doop kennis maakten. Die attracties werden verder we derom danig geaccentueerd door de gebruikelijke boodschappen, die de deelnemers(sters) soms voor grote, zoal niet onoverkomelijke moeilijk heden plaatsten. We laten er hier enkele volgen om het geheel te illus treren. De eerste opdracht luidde, dat men een bloemenkrans moest inleve ren van drie soorten bloemen, welke krans een diameter van 25 cm. moest hebben. De tweede boodschap ver eiste de inlevering van een glazen tablettenbuisje met zoute pinda's Dan moest worden ingeleverd een miniatuur „Atominum" van de Expo, gemaakt van 9 radijsjes (de bollen van het atomium) en stukjes ijzer- draad, waarbij het er vooral op aan kwam, dat het aantal radijsjes negen bedroeg. Zo waren er tien opdrachten, de een moeilijker dan de ander en na tuurlijk slaagden niet allen erin de vereiste ingrediënten bij elkaar te halen, hetgeen dus voor de betrok kene een aantal strafpunten bete kende. Dit èn natuurlijk de uitstippeling van de route, waarvan de gegevens als steeds door Leo Pagano via de radio werden verstrekt, waren oor zaak, dat het geheel veel tijd vergde Toch was do eerste deelnemer op de geschatte tijd, rond 1.15 uur, op de pauzeplaats „De Efteling" gearri veerd, maar de laatste kwam eerst tegen half vier binnen. Er werd in de vier volgende plaatsen gestart. Veghel, Oisterwijk, Oss en Zalt Bom mel en er werd als steeds in drie klassen gereden: senioren, junioren en toeristen. Alle deelnemers ontvingen voorts bij de start een groot vel papier, waarop zes foto's waren afgedrukt,' foto's van plaatsen, die men onder weg passeerde. Onder elke foto stond een vraag, die de deelnemer moest beantwoorden. Deze vraag informeer de echter niet naar hetgeen de foto voorstelde, doch maar iets, dat zich in de omgeving daarvan bevond of wat met bedoelde foto in een of an dere betrekking stond. De winnaars. Algemeen winnaar van deze 8e Radio Rallye werd het team G. J. SchoutenJ. Schouten-Borsje uit Tordrecht, dat het presteerde met in totaal slechts 71 strafpunten aan te komen. Weer een nieuwe winnaar dus, zodat thans in elke rallye al een andere winnaar uit dt bus is geko men. De best geplaatsten in de verschil lende klassen waren: Senioren: 1. Team L. P. M. C. de Schutter-Th. Hendrickx, Nieuw Na men 11 strafp.; 2. R. S. Wiedouw-R. L. G. M. Gorris, Rotterdam, 155 strafp.; 3. J. F. M. Jansen-C. P. J. Jansen, Venray, 254 strafp.; 4. G. A. de Wijs-M. Elshout, Drunen, 311 strafp.; 5. J. Staepelaere-G. Staepe- laere, Antwerpen 363 strafp. Junioren: 1. P. W. v. Zelst-mevr. A. A. M. v. Zelst-v. Dalen, Dordrecht 433 strafp.; 2. J. C. Faassen-A. G. Gillet, Rotterdam, 438 strafp.; 3. H. Denisse-G. v. d. Heuvel, Vught, 480 strafp.; 4. J. J. Goezirme-P. Go vers, Koog a. d. Zaan, 480 strafp.; 5. H. v. Weert-A. F. Beunis 532 strafp. Toeristen: G. J. Schouten-J. Schou ten-Borstje 71 strafp.; 2. G. J. Sluys- F: A. M. J. Peeren 160 strafp.; 3. M. J. J. Akkermans-D. L. J. Akkermans Slikkerveer, 187 strafp.; 4. A. W. v. Helden-M. Ferweda, St. Oedenrode, 195 strafp.; 5. V. M. E. Timmers-G. Telery, Maasniel, 204 strafp. De deelnemers uit Leiden, Oegst- geest, Wassenaar, enz. vielen niet in de prijzen. Clubteams: 1. De AA-rijders „Ra dio-team" (Veghel) 627 strafp.; 2. RAC West „Zenderteam" 1294 strafp. 3. De Hertogrijders „Hilsteam" 1549 strafp. Het team R. S. Wiedouw-R. L. G. M. Gorris verwierf voorts de speciale prijs voor de op de Veemarkt ge houden rijproeven met 0 strafp. en in 40.8 sec. De prijzen- werden op de radio rallye-avond in de „Brabant-hal" uitgereikt, aan de Nederlandse deel nemers door de" burgemeester van 's Hertogenbosch, de heer J. H. Foeff aan de Belgische winnaars door de Belgische consul, de heer Ch. J. N. Dos6y. VOETBAL In het Rasunda stadion te Stock holm is het eindtoernooi om het we reldkampioenschap zondagmiddag of ficieel geopend. Voor 50.000 toeschouwers werden de vlaggen van de 16 deelnemende landen het stadion binnengedragen, terwijl een marinekapel marsen speelden en jagers van de Zweedse luchtmacht in paradevlucht voorbij trokken. Met enkele woorden ver klaarde koning Gustaaf VI Adolf het eindtoernooi geopend. Daarna traden de ploegen van Zweden en Mexico aan voor de eerste wedstrijd in groep 3. Groep 1 bestaat uit Duitsland, Ar gentinië, Ts.-Slowakije en Noord Ier land; groep 2 uit Frankrijk, Para- quay, Zuid-Slavië en Schotland; groep 3 ui Zweden, Mexico, Hongarije en Wales; groep 4 uit Oostenrijk, Bra zilië, Rusland erf Engeland. De eerste wedstrijd tussen Zweden en Mexico, is geëindigd met een 30 zege voor Zweden. Bij de rust was de stand 10. De Zweedse ploeg heeft ondanks de 30 overwinning op Mexico geen grote indruk gemaakt. De Mexicanen waren sneller, maar de Zweedse de fensie was te sterk voor hun on samenhangend spel. Het eerste Zweedse doelpunt werd gemaakt door midvoor Simonsson, het tweede na rust door Liedholm uit een straf schop en het derde weer door Si monsson. De uitslagen van de zondagavond gespeelde wedstrijden luiden: Groep 1: W. Duitsland—Argentinië 3-1 (ruststand 2-1); Tsjechoslowakije Noord Ierland 0-1 (0-1). Groep 2: FrankrijkParaguay 7-3 (2-2) Zuid Slavië—Schotland 1-1 (1-0). Groep 3: HongarijeWales 1-1 (1-1). Groep 4: RuslandEngeland 2-2 (1-1); Oostenrijk—Brazilië 0-3 (0-1). Nadat alle landen één wedstrijd hebben gespeeld, ziet de stand er als volgt uit: Groep 1: 1/2 Duitsland en Noord Ierland 2 pnt; 3/4 Argentinië en Tjechoslowakije 0 pnt. Groep 2: 1. Frankrijk 2 pnt; 2/3 Zuidslavië en Schotland 1 pnt; 4. Paraguay 0 pnt. Groep 3: 1. Zweden 2 pnt; 2/3 Hon garije en Wales 1 pnt; 4. Mexico 0 pnt. Groep 4: 1. Brazilië 2 pnt; 2/3 En geland en Rusland 1 pnt; 4. Oosten rijk 0 pnt. LAWNTENNIS GELD ERMAL SENSE LTC—UNICUM 3—5. Op het bescheiden maar overigens zeer gezellige tennispark van Gelder- malsen speelde Unicum haar eerste promotiewedstdijd voor de vierde klasse. Door twee overwinningen in de herenenkelspelen, een nederlaag in het eerste damesenkel, twee over winningen in de mixed-dubbelspelen en een overwinning in het herendub belspel was spoedig een veilige 51 voorsprong verkregen. Dat de dames van Geldermalsen sterker waren, toonden ze waarna aan door ook het tweede damesenkel en het damesdub- bel te winnen. Door deze overwin ning moet Unicum a.s. zondag uitko men tegen de Hilversumse LTC. Voor de eerste keer sedert de tweede wereldoorlog zullen aan de Wimbledon- tenniskampioenschappen weer Chinese spelers deelnemen. Het zijn de kam pioen van Communistisch China Mei Fu- Chi, Chu Chen-Hua. Wu Sheng-Kang en Sung Lien-Keng. Het tennisspel wordt sedert 1953 in Communistisch China in landelijk ver band georganiseerd. HANDBAL NEDERLANDSE PLOEG VERLOOR VAN FRANKRIJK In het voorstadje van Parijs, Vil- lenombre, heeft het Nederlandse handbalteam, dat in één week drie landenwedstrijden moet spelen, met klein verschil 1311 van Frankrijk verloren. Bij de rust hadden de Fransen een 53 voorsprong. Even zelfs hebben onze landgenoten met 87 in de tweede helft voorgestaan, maar de energieke aanvallen van de „Haantjes" in de laatste fase van de strijd bracht hen de zege. CRICKET UITSLAGEN NEDERLANDSE CRICKETBOND Eerste klasse A: HCC 1Rood en Wit 115 v. 3—112, Hermes/DVS—VRA 219—135, VOC—HCC 2 62—20. Eerste klasse B: HBS—Excelsior 120 —48 v. 2 (draw), PPW—Haarlem 96 v. 5—26, Quick N.—Quick Hg. 94—95 v. 3, VWSparta 15119 v. 0 (draw). AJAX (L.)—L.C.C. Te Leiden ls voor de competitie van de N.C.B. de cricket wedstrijd Ajax (L.) L.C.C. gespeeld. Ajax won de ontmoe ting met 4 wickets. Ajax 117 voor 6, LCC 116. RONDE VAN NEDERLAND Zeven van de acht ploegen, die op dinsdag 17 juni a.s. op het Rembrandt- plein te Amsterdam zullen starten voor de Ronde van Nederland, zijn nu samen gesteld. Zij bestaan elk uit acht ren ners. Over de achtste ploeg is nog niets bekend. De directie van de „Locomo tief-fabrieken. die deel uitmaakt van het nieuwe stichtingsbestuur, had toe gezegd deze ploeg te zullen formeren. Wim van Est, Gerrlt Voorting, Harry Schoenmakers, Ab Donker, Arle van Wetten en Hein van Breenen zo werd medegedeelde zouden deel uitmaken van de ploeg. Maar donderdagavond kwam het bericht, dat „Locomotief" geen équipe zal Inschrijven. De heer Van Erp is nu op zoek naar een achtste ploeg, mogelijk wordt dit een Deense formatie De organisatoren zijn er niet in ge slaagd een nationale ploeg aan de start te krijgen. De kandidaten voor de „Ne- lux"-équipe in de Tour de France zijn dus in verschillende merkenteams in gedeeld. Wél zal Kees Pellenaars als leider van een der ploegen fungeren. De ploegen zijn als volgt samengesteld: België I (Mars): wereldkampioen Rik van Steenbergen, André Vlayen (kam pioen van België), Ray Impanis. Pino Ceremi. Jacques Schoubben, Jos Meule- mans, Èmil Severeyns en Jan de Valk. België II (Fdema): Rik van Looy, Léon van Daele, Willie Schroeders, Jef Schils, Hilaire Couvreur, Jos Hoeve- naers, Jos van Gompel en Rik Luten. Duitsland (Copravlt): Klaus Bugdahl, Horst Bakat, Bruno Burrey, Willy Lie- belt, Udo Klein, Matthias Loeder. Heinz Scholl en Gunther Ziegler. Italië (Sisi): de Belg Willy Vannitsen, Gismondi. Cassano, Filippi, Furloni, Gaggero, Guaccini, Salza. Nederland-Zwart (Radium): Gerrit Schulte, Piet Damen, Ab Geldermans, Piet Steenvoorden, Tonnie Bergmans, Geurt Pos, Schalk Verhoef en een nog nader aan te wijzen renner. De ploegen Nederland rood-wit-blauw en Nederland-blauw (beiden „Magneet") zullen worden samengesteld uit de na volgende zestien renners: Gijs Pauw, Van der Sluis, Huissoon, Van der Brand, Van der Broek, Van der Putten, Adrie Voorting, M. Roks, Wout Wagtmans, Daan de Groot, Frans Mahn, Michel Stolker, Leo van der Pluym, Jacques Kersten, Jo de Roo en Piet van Est. DE DAUPHINE LIBERé Uitzending in gevaar? Gisteravond heeft de Sportcommissie van de K.N.W.U. onverwacht de renners medegedeeld van de gecombineerde ren- nersploeg van Nederland en Luxemburg, die aan de Tour de France moet deel- De samenstelling van deze ploeg is als volgt: Piet Damen (Lieshout), Piet van Est (Fijnaart). Wim van Est (St. Wille- brord), Piet de Jongh (Made), Jaap Kersten (Siebengewald), Jef la Haye (Bunde), Gerrit Voorting (Roosendaal) en Wout Wagtmans (St. Willebrord). Reserves: Martin van den Borgh, Piet van den Brekel, Daan de Groot, Jo de Roo en Michel Stolker. Met uitzondering van Damen en La Haye hebben de aangewezen renners ook deel uitgemaakt van de Tourploeg 1957. La Haye reed in 1956 in de Ne derlandse tourploeg, zodat alleen Piet Damen debuteert in deze ronde. De ploeg zal onder leiding staan van Kees Pellenaars, aldus werd medege deeld. Afgezien van het feit, dat ploegleider Pellenaars reeds enkele dagen geleden tijdens een bespreking met de sport commissie heeft laten weten, dat hij en kele van de genoemde renners niet wenste mee te nemen naar de Ronde van Frankrijk, werd op deze bespreking waarbij ook de vertrouwensman van de KNWU, de heer P. van Ierlant, aan wezig was bepaald, dat zowel Pelle naars als de KNWU naar een oplossing zouden zoeken en dat de komende woensdag in een gezamenlijk gesprek de ploeg definitief opgesteld en bekend gemaakt zou worden. Zonder Pellenaars in de gelegenheid te stellen zijn ploeg te vormen de controverse bestond hierin, dat Pelle naars een Jonge ploeg wilde voor de toekomst, terwijl de KNWU persé oudere renners wenste te handhaven heeft de KNWU nu haar ploeg bekend ge maakt als zijnde de officiële ploeg. „Ik ga niet" Pellenaars was, zoals te begrijpen was, woedend, aldus meldt het „Algemeen Dagblad". „Als zij dit de beste ploeg vinden, laten zij dan maar met die ploeg gaan", aldus zijn commentaar. „Ik laat me geen ploeg opdringen, waarmee ik in de Tour alleen maar een catastrofe tegemoet ga. Ik denk er niet aan om met deze ploeg naar de Ronde van Frankrijk te gaan; ik blijf dan liever thuis". Woordbreuk? De heer P. van Ierlant, vertrouwens man van de KNWU, was eveneens erg verstoord over het gebeurde. „Ik wil zo spoedig mogelijk contact opnemen met de KNWU. maar als dit inderdaad ge beurd is. als het bericht meldt, dan is dit zonder meer woordbreuk en dan wens ik hiermede niets meer te maken te hebben. De opdracht aan Pellenaars en aan mij om met de Luxemburgers ln con tact te treden en om met Gaul de aan vulling van de Nelux-ploeg te praten, wensen wij dan niet meer te accepteren. Eindelijk op de laatste dag heeft een Nederlander een goede prestatie ver richt in de „Dauphine liberé", die tot dusverre voor onze landgenoten zo'n teleurstellend verloop had. Piet van Est eindigde zondagmorgen namelijk als 2e ln de tijdrit van Decines naar Bour- gion (41 km.), het eerste gedeelte van de zevende en laatste étappe. Winnaar werd de Fransman Jean Forestier, met een moyenne van bijna 44.5 km/uur. Het moyenne van Piet van Est was 43.850 km/u. Tonnie Bergmans klasseer de zich als 30ste, met een achterstand van ruim 5 minuten op Forestier. De Fransman Rostollan bleef leider In de algemene rangschikking en hij werd tenslotte winnaar van deze tour, want ook ln het tweede gedeelte van de laat ste étappe de rit ging van Bourgoin naar Grenoble (147 km.) verdedigde hij zijn voorsprong van 4 minuten op Pipelin bekwaam. Piet van Est verrichtte opnieuw een goede prestatie: hij klasseerde zich als zesde. Het eindklassement werd: 1. Rostollan (Fr.) 37.34.14; 2. Pipelin (idem) 37.38.14; 3. Schmitz (Lux.) 37.40.37; 4. Polo (Fr.) 37.41.12; 5. Busto (idem) 37.42.00; 36. Bergmans 38.32.24; 48. Plet van Est 30.04.07. De Italiaanse kampioen Er cole Baldlnl is winnaar geworden van de 41ste Ronde van Italië. De laatste rit, van Salo naar Milaan (177 km.), werd een triomf voor de Spanjaard Miguel Poblet. Hij was (weer) de snelste ln de eindsprint. Het eindklassement voor de eerste 10 werd: 1. Ercole Baldlnl (It.) 92.09.30 (totale afstand was 3411 km.); 2. Bran- kart (Belg.) op 4.17; 3. Gaul (Lux.) op 6.07; 4. Louison Bobet (Fr.) op 9.27; 5. Nencini (It.) op 10.36; 6. Poblet (Sp.) op 11.07; 7. Lorono (idem) op 12.12; 8. Geminianl (Fr.) op 13.12; 9. Fornara (It) op 14.13; 10. Moser (idem) op 15.00. RAKET WON EIGEN VIERKAMP Ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan organiseerde de Delftse Katho lieke Zwemvereniging Raket een vier kamp, waaraan behalve door haar zelf werd deelgenomen door De Baronie (Breda), De Watertrappers (Haarlem) en de Leidse Golfbrekers, De organi serende vereniging werd zelf winnares van deze vierkamp. De eindstand yerd: 1. Raket 2399.7 pnt.; 2. DWT 2554.5 pnt.; 3. LGB 2594.5 pnt.; 4. De Baronie 2662.7 pnt. De voornaamste uitslagen zijn: 50 meter rugslag meisjes: 1. F. de Bock (B.) 37.2; 2. I. Verzuu (L.) 40.9; 3. M. Bernink (W.) 42.2. 50 meter vlinderslag jongens: 1. P. v. d. Kamp (L.) 36; 2. G. Bavelaar (R.) 36.6; 3. J. Knljnenburg (R.) 36.9. 100 meter schoolslag dames: 1. R. van Baarle (R.) 1.30.5; 2. D. Turkenburg (W.) 1.31.1; 3. T. de Buerger (B.) 1.32.6. 100 meter rugslag heren: 1. P, v. Win gerden (R.) 1.13.4; 2. J. Eichhorn (W.) 1.17.8; 3. P. Geullonard 118.4. 100 meter vrije slag meisjes: 1. L. Gouweleeuw (R.) 1.15.9; 2. H. Lupker (R.) 1.19.3; 3. M. Tetteroo (L.) 1.20.8. 100 meter vrije slag jongens: 1. G. Bavelaar (R.) 1.11; 2. F. v. Peppen (R.) 1.13.2; 3. R, van Gaale 1.15. 100 meter rugslag dames: 1. F. de Boca (B.) 1.22.9; 2. J. Heemskerk (L.) 1.32; 3. A. Timmermans (R.) en H. Hessllng (W.) 1.32.5. 100 meter schoolslag heren: 1. G. Lut- tikhuyzen (W.) 1.22.5; 2. T. v. Wuringen (L.) 1.24.3; 3. J. Eickhorn 1.24.5. 45.6; 3. R. Adelaar (W.) 46.2. 50 meter rugslag jongens: 1. F. van Peppen (R.) 30.5; 2. J. Knljnenburg (R.) 36.7; 3. P. Hurks <B.) 38.3. 100 meter vrije slag dames: 1. A Eps- kamp (L.) 1.16.7; 2. A. Timmermans (R.) 1.19.5; 3. R. Hessling (W.) 1.19.8. 100 meter vrije slag heren: 1. P. van Wingerden (R.) 1.03.4; 2. G. Luttlk- huyzen (W.) 1.05.8; 3. P. Guillonard (R.) 1.06.2. 4 x 50 meter wisselslag estafette meisjes: 1. Raket 2.43.5; 2. L.G.B. 2.50.8; 3. D.W.T. 2.53.5. 4 X 50 meter wisselslag estafette jongens: 1. Raket 2.27.7; 2. Baronie 2.29.5; 3. L.G.B. 2.35.5. 10 X 50 meter vrije slag estafette heren: 1. Raket 5.13.7; 2. D.W.T. 5.30.5; 3. Baronie 5.45.4. 10 X 25 meter vrije slag estafette dames: 1. Raket 2.41.4; 2. D.W.T. 2.43.4; 3. L.G.B. 2.44.2. D.H.L. veteranenRaket veteranen 2—2. Raket—D.W.T, 2—2. Zaterdagavond organiseerde de zwem en polovereniging De Zijl de traditionele Nationale Driekamp om de Anton La- dan-wisselbekers. De deelnemende ver enigingen waren: De Sleutelstad (S) Leiden, R.Z. en P.C. (R.), Rotterdam, en De Zijl <Z.) Lelden. Er werden zwem- en waterpolowedstrijden gehou- oen BIJ de zwemweostrijden heeft De Zijl voor de tweeoe achtereenvolgende maal de beker gewonnen. De Sleutel stad won dt 2e niis. J. de Haas van De Zijl zwom de 100 meter rugslag in de prachtige tijd van 1.10 (nieuw club- record). De polobeker ging definitief naar de Sleutelstad. R.Z. en P.C. won de 2e prijs, oat ten dele te danken was aan de dames-poloploeg, die voor de doelpunten zorgden. De uitslagen luiden: Zwemmen: 100 meter rugslag dames: 1. R. Duffels (S.) 1.29.1; 2. E. Goelzee Dat kan de KNWU zelf dan ook doen". Hiermee is, ruim twee weken voor de start van de Ronde van Frankrijk, de gehele uitzending weer eens op losse schroeven komen te staan. Of de KNWU de oorzaak van dit alles is, willen we nog even in het midden laten, maar wel heeft de Wielren-unie zichzelf met deze zaak èn met de keuze van de ploeg zichzelf opnieuw een brevet van onver mogen gegeven inzake het behartigen van de Nederlandse belangen in de grote wielerwedstrijden, aldus het „A.D." DE „OMLOOP DER 12 KANTONS" Hugens won eerste étappe De Limburgse kampioen Jan Hugens ls zaterdag winnaar geworden van de eerste étappe van de „Omloop der twaalf kantons", een wedstrijd voor amateurs. De rit ging van Luxemburg naar Esch over een afstand van 147 km. Hugens reed deze in 4 uur en 6 minuten en finishte met een voorsprong van 8'/« minuut op zijn streekgenoot Roth, die tweede werd. De Duitser Schoenberg klasseerde zich als derde, met een ach terstand van 4 minuten en 20 seconden en Fischerkeller werd in dezelfde tijd vierde. f |oop Reyngoud weer sprintkampioen op de weg Joop Reijngoud van de wielerclub „Jan van Riebeek" uit Culemborg is zaterdag voor de derde keer kampioen van Nederland 300 meter sprint op de weg geworden; hij behaalde deze titel reeds eerder in 1955 en 1957. In de finale versloeg Reijngoud de Rotterdammer De Graaf op overtuigende wijze. Aan dit kampioenschap voor amateurs en nieuwelingen, dat werd gehouden op de Soestdijksekade in Den Haag, namen 45 renners deel. Er waren slechts weinig toeschouwers. Reijngoud verloor verrassend in de series, maar herstelde zich in de her kansing. In de kwart-finales werd zijn tegenstander, de Utrechtenaar Alen, ge diskwalificeerd. Daarna versloeg Reijn goud de Hagenaar Van der Touw en tenslotte ook De Graaf. De Graaf kreeg in zijn serie tegen Cooper kettingbreuk. Op advies van bondscoach Arie van Vliet was de Am sterdammer echter zo sportief voor te stellen om de race te laten annuleren. HU verloor daarna. De uitslag was: 1. Reijngoud („Jan van Riebeek", Culemborg)2. -A. de Graaf („Feyenoord", Rotterdam); 3. P. van der Touw („Hollandia'.', Den Haag). (R.) 1.30.7; 3. I. van Oosten (Z.) 1.31.2. 100 meter schoolslag heren: 1. A. Ka- paan (S.) 1.21.2; 2. A. Plezier (Z.) 1.22.5; 3. L. van Kampen (Z.) 1.30.9. 100 meter vrije slag dames: 1. E. Goet- ee (R.) 1.11.5; 2. W. Teijn (Z.) 1,15.3; 3. C. v. Tilburg (S.) 1.25.7. 100 meter rugslag heren: 1. J. de Haas (Z.) 1.10; 2. P. Taffijn (Z.) 1.23.8; 3. R. Ribbens (R.) 1.27.5. 100 meter schoolslag dames: 1. C. Mar- tiJn (Z.) 1.33.8; 2. H. Werter-Caspers (S.) 1.35.4; 3. G. Heemskerk (Z.) 1.35.5. 100 meter vrije slag heren: 1. F. Thijssen (S.) 1.03.7; 2. W. Bergman (Z.) 1.07.3; 3. W. van Zijl (S.) 1.07.4. 10 X 50 meter vrije slag estafette ge mengd: 1. R.D. en P.C. 5.40.6; 2. Sleutel stad 5.48.5; 3. De Zijl 5,52.6. Eindstand: 1. De Zijl 1371,5 pnt.; 2. Sleutelstad 1403,3 pnt.; 3. R.Z. en P.C. 1414,8 pnt. Waterpolo: De Zijl (dames)Sleutel stad (dames) 0—1. R.Z. en P.C.—De Zijl 13, Sleutelstad (dames)R.Z. en P.C. (dames) 03, SleutelstadDe Zijl 21, De Zijl (dames)R.Z. en P.C. (dames) 0—5. Beslissingswedstrijd SleutelstadR.Z. en P.C. 70, bij de rust was het reeds De Australiër Terry Gathercole heeft in Townsville het wereldrecord op de 110 yards schoolslag verbeterd. Gather cole zwom de afstand in 1 min. 13.5 sec., 0.1 sec. onder de limlettijd. die door de Fina in mei van het Jaar 1957 gesteld werd. WATERPOLO Het waterpolo-toernooi, georganiseerd door de zwem- en polovereniging De Sleutelstad dat was vastgesteld op don derdag a.s., gaat niet door, omdat er een voetbalwedstrijd wordt gespeeld om het wereldkampioenschap voetbal, welke op de televisie wordt uitgezonden. Het toer nooi is nu vastgesteld op zondag 22 juni a.s. Raket—L.W.V. 5—2. LWV heeft het in Delft tegen Raket niet kunnen bolwerken en verloor verdiend met 52. Om het kampioenschap v. Nederland: HKVZKC 8—4 Zuidholland. Ie klasse: DeetosOns Eibernest 42. Tweede klasse A: MerwedeSperwers SCHAKEN In Rotterdam heeft Fr. Kuypers (Bre da) zaterdag beslag gelegd op het Jeugd kampioenschap van Nederland schaken. Hij veroverde de titel met l"i>/i pnt. in de tweekamp over twee partijen tegen H. van Oosterom uit Hilversum. Deze wedstrijden waren nodig gewor den. omdat beide spelers op 12 april in het kampioenstoernooi eveneens in Rotterdam gehouden met een ge lijk aantal punten eindigden. Nadat Kuypers vrijdag in de eerste partij met wit verzuimde de volle winst uit zijn stelling te halen en met remise genoegen moest nemen, kon hij zaterdag met zwart na een langdurig eindspel zijn tegenstander tot opgave dwingen. PROMOTIECOMPETITIE L.8.G. II Zaterdag a.s. speelt LSG 2 een wed strijd te Alkmaar tegen WV voor een plaats in de 2e klasse KNSB. De win naar promoveert De beide andere teams zijn: Hilversums Schaak Genootschap en Watergraafsmeer.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6