Sèj mmTAD LMCLGAT Leid e Sleuteltjes tien jaar Scheep van der Reijden nam afscheid van de LLB* K.V.P. Statenkring Gouda vergaderde te Alphen aan de Rijn MAANDAG 9 JUNI 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 2 Het kinderkoor „De Leidsc Sleu teltjes", dat mede door zijn optreden voor radio en televisie en de talrijke opnamen op de grammofoonplaat po pulair is geworden, bestaat thans tien jaar. Zoals bekend is dit koor, dat al deze jaren ook staat onder leiding van Henk Franke, voortge komen uit de leerlingen van de open bare school aan de Drie october- straat. Teneinde Henk Franke te danken voor al zijn inspirerende arbeid en zijn zangpedagogische gaven, had zich een feestcommissie gevormd, die zaterdagmiddag zorgde voor een grootse hulde. Als gold het een Olympische held maakte de heer Franke, met echtge note en kinderen, in een open rijtuig van huis gehaald, een rondrit door de stad. Het Eerste Leidse Jeugdorkest, voor deze middag ook uitgerust met zijn drumband, verleende tijdens déze rit zijn medewerking. Voor café-restaurant „In den Vergulden Turk" wachtte de heer Franke op nieuw* een verrassing: „zijn" koor stond hier opgesteld en zong hem bij aankomst een lied uit het repertoire toe. Eenmaal in de receptiezaal aan wezig had de jubilerendedirigent vele gelukwensen in ontvangst te Leidenaar trekt de wereld rond Naar Reuter meldt zijn de Brit John Sharpe en de Nederlander Jan Hoogstraten uit Leiden, na de halve wereld rondgetrokken te hebben, za terdag op hun motorfiets in Huil (Engeland) aangekomen. Zij zijn in Nieuw-Zeeland gestart en maakten de reis met behulp van een schoolatlas. Sharpe wil weer per schip naar Nieuw-Zeeland 'terug en Hoogstraten, die advocaat is, hoopt hem spoedig te volgen. AANBESTEDING LICHTSCHACHT TE LEIDEN Door de Rijksgebouwendienst te 's-Gravenhage is onderhands aanbe steed: het maken van een lichtschacht in het Pathologisch Laboratorium te Leiden. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: B. J. Huur man en Zn, te Leiden 21.086; fa Bik en Breedeveld, Leiden 20.700; L. Zitman, Leiden 20.300; K. Bur- gy, Oegstgeest 19.752. De gunning is aangehouden. WERKLOOSHEID IN RAYON LEIDEN NIET VERONTRUSTEND. De daling van de werkloosheid in het rayon Leiden, waartoe ook de ge meenten Alkemade, Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude behoren, heeft zich in de maand mei voortgezet en wel met 167 personen (vorige maand 125). LEIDSE BEDEVAART NAAR BEAURAING Dit jaar. het jubileumjaar, ver trekken van Leiden wederom pel grims naar het genade-oord Beau- raing. Het is 25 jaar geleden dat de H. Maagd daar aan vijf kinderen verscheen, cn haar vurige verlangen kenbaar maakte: „Dat men hier ter bedevaart kome". Sindsdien bezocht een steeds groeiend aantal pelgrims deze plaats. De 3-daagse reis welke per tou ringcar gemaakt wordt en welke door het mooiste gedeelte van de Belgi sche Ardennen leidt, vertrekt op za terdag 26 juli. De prijs daarvan is 70,50, waar- tij inbegrepen is logies en maaltijden. Verder heeft men nodig een pas poort of een toeristenkaart. Katholieken van Leiden en om geving, maakt deze bedevaart eens met ons mee; stapt deze keer eens over alle bezwaren heen en meldt u voor deelname of verdere inlichtin gen bij onderstaande adressen: kape laan H. de Jong, Herensingel 3, tel. 25450; F. Juffermans, Haagweg 57; D. F. Devilee, Gasstraat 70. POTLOOD en GEEST No. 504. Horizontaal: 1. gezichtein der, 7. familielid, 8. afnemend getü, 10. voorzetsel. 12. voorzetsel, 14. mu zieknoot, 15. deel van het skelet, 17. spitse bek van een vogel, 18. jongens naam, 19. afgesloten hokje, 21. voor zetsel, 23. spil van een wiel, 24. lichaamsdeel, 26. voedsel. 27. tel woord, 28. voegwoord, 30. uitroep van medelijden (Indonesië.). Verticaal: 2. voorzetsel, 3. knaag dier, 4. duw, 5. rivier in Azië, 6. bond van patroons in 't hotel-, restaurant en cafébedrijf. 9. negerrepubliek op de Peperkust, 11. muzieknoot, 13. be stelling, 14. afkorting van selenium, 16. danspartij, 17. keurig, 20. boom, 22. water in Friesland, 24. voeg woord 25. maand van het jaar 27. water in Nr.Brab., 29. voorzetsel. Oplossing morgenavond. nemen. De heer J. C. van Schaik als loco-burgemeester aanwezig, had zeer veel waardering van het werk van de heer Franke, die het koor tot grote ontwikkeling heeft gebracht en aan de kinderzane inhoud heeft weten te geven. Het schonk spreker veel vreugde, dat het met het muziekle ven in Leiden de goede#kant opgaat, in wek verband hij herinnerde aan de geweldige groei, die momenteel de bijna 125-jarige Maatschappij voor Toonkunst doormaakt, de resultaten van de Volksmuziekschool en het optreden van de jubilerende „Sleu teltjes" voor radio en televisie. Behalve zeer vele ouders van de jeugdige leden van het koor, boden deze middag hun gelukwensen aan de heer L. Algra, namens de ouders- commissie van de Drie Octoberstraat- school, de heer Van der Horst van Telefunken en mevr. M. Hasselbach- v. d. Zeeuw namens de ouders, waar onder een kolossale taart voor de Sleuteltjes, waarvan alle kinderen deze middag hun deel kregen, werden aangeboden. GEM. AANKONDIGING VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Raad dier gemeente in zijn vergadering van 2 juni 1958 heeft besloten: a. met intrekking van het besluit 19 december 1955, sub I, voor zo ver dit betrekking heeft op de Donkersteeg, deze steeg gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen; b. de Sint Jansbrug gesloten te ver klaren voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen en bespan nen wagens in de ridhting Don kersteeg. Een afschrift van dit besluit is verzonden aan de Hoofdingenieur- Directeur van de Rijkswaterstaat in Zuid-Holland, aan de door de Minis ter van Verkeer en Waterstaat aan gewezen verenigingen, behartiging van verkeersbelangen ten doel heb bende, en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. M v C* ito}/ Na 53-jaar Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd nam de heer J. J. van der Reijden hedenmorgen afscheid van de Leidse Universiteits bibliotheek, aan welke instelling hij gedurende 53 jaar ononderbroken zijn beste krachten heeft gewijd. Het voltallige personeel had zich te ruim 9 uur verzameld in de bi bliothecariskamer, waar de direc teur-bibliothecaris, dr. A. Kessen, als eerste het woord richtte tot de scheidende functionaris. Het deed de spreker leed in deze omgeving voor het laatst op officiële wijze zijn trouwe medewerker te moeten toe spreken; het is inderdaad aldus de heer Kessen een uitzonderlijk lange ambtsperiode, die de heer Van der Reijden thans gaat afsluiten. Een ervaring, die in een dergelijk lang durig tijdsbestek wordt verkregen, kan door een instelling nauwelijks voldoende naar waarde worden ge schat en dit geldt in het bijzonder wel voor een bibliotheek. Spreker roemde de onverflauwde werkkracht en ijver van betrokkene en prees zijn grote accuratesse, uiterst gewenst voor de door de heer Van der Reij den verrichte werkzaamheden, waar bij steeds financiële belangen op het spel stonden. Met grote blijmoedig heid en vriendelijkheid verrichtte de beer Van der Reijden rustig en ge staag zijn veelomvattende taak en het zal ons niet gemakkelijk vallen zijn vertrouwde aanwezigheid te ont beren. Dr. Kessen sprak de wens uit, dat nog vele goede jaren voor de heer Van der Reijden zullen zijn weg gelegd, al werpt de gezondheidstoe stand van zijn echtgenote helaas een schaduw over de toekomst. Namens het college van curatoren der universiteit richtte het hoofd van de afdeling personeelszaken van het bureau curatoren, de heer J. Neute boom, het woord tot de scheidende ambtenaar. Deze legde er de nadruk op, dat een dergelijke diensttijd bij het rijk, op 12-jarige leeftijd aange vangen, thans tot de uitzonderingen behoort en in de toekomst wel niet meer zal voorkomen. Hij dankte de heer Van der Reijden voor de vele diensten gedurende deze tijd de universiteit in het algemeen en de bibliotheek in het bijzonder bewezen Ledenvergadering van „Sanctus Augustinus" Lustjum met galabal op het paleis besloten Gistermiddag is door de katholieke studentenvereniging „Sanctus Augus tinus" te Leiden in de foyer van de Gehoorzaal de buitengewone alge mene ledenvergadering gehouden. Op deze vergadering waren leden en oud-leden en afgevaardigden van vereniging van andere universiteiten. De heer W. Overmars, praeses, bracht de totale structuurwijziging van de Leidse studentenwereld sinds 1945 ter sprake. In dat jaar zagen de confessionele verenigingen immers af van het gezelligheidsaspect van de universitaire vorming en legden dit in handen van twee neutrale ver enigingen om hiermede de saamho righeid van de studenten te verste vigen. De heer Overmars onder streepte echter, dat voor een verant woorde deelname aan gezelligheid in neutraal verband een actief contact met de confessionele studentenver eniging noodzakelijk is. Hij wees verder op de wegvallende tegenstelling tussen protestanten en katholieken in de Leidse studenten kringen en voorzag nog vele moge lijkheden op dit gebied. Prof. dr. W. H. van de Pol ging in de lustrumrede „Christus waar heid en Oecumene" na welk aandeel de katholieken in de oecumenische strevingen hebben en in hoeverre reeds een reeële toenadering mogelijk of reeds bereikt is. De heer L. W. A. Duynstee werd als ere-lid geïnstalleerd. Als Avun- culi werden geridderd: mej. A. E. A. M. Ross en de heren P. T. Feh- mers, C. W. M. Hendriks, W. J. Hoo- broeckx, W. G. B. Huysmans, K. F. P. Langemeijer, G. A. P. de Kort en J. A. M. van der Snoek. Om 4 uur volgde receptie van het bestuur en de lustrumcommissie op het Eigen Huis, waarna galadiner in „De Turk" volgde en een gala-bal op het paleis Noordeinde te Den Haag, dat tot de dageraad duurde. I en wenste hem nog een goede rust tijd toe. Het hoofd van de afdeling gedruk te werken, drs. E. van Gulik, roem de vervolgens de prettige samen werking, die steeds heeft bestaan tussen de onder hem ressorterende afdeling van de heer Van der Reij den, slechts door een glazen tussen deur van elkaar gescheiden, die als het ware de nauwe en aangename band symboliseert. Spr. legde in het bijzonder de nadruk op de vriende lijke onverstoorbaarheid, waarmede de heer Van der Reijden zich onder alle omstandigheedn van zijn taak kweet. Als oudste medewerker in dienst jaren sprak tenslotte de heer G. W. Schut, die uitdrukking gaf aan zijn gevoelens van spijt de samenwerking met zijn scheidende collega te zullen moeten missen. Hierop dankte de heer Van der Reijden de verschillende sprekers voor de tot hem gerichte woorden en voor de waardering, die hierin naar voren was gekomen. Op humo ristische wijze haalde hij enkele her inneringen op uit het begin van zijn ambtperiode, terwijl hij tot slot alle aanwezigen dankte voor hun belang stelling. Nadat de ambtenaren hun werk zaamheden hadden hervat, was er voor enkele oudbeambten en goede bekenden .nog gelegenheid enige tijd gezellig samen te zijn. Burerprli'lfe Stand Geboren: Jeroentje Hebelina Cor nelia dr van P. A. Pranger en C. Be- kooy; Willem Frederik zn van W. F. Staffeleu en M. J. Hoppenbrou wer; Elisabeth Christine dr van D. J. H. Prins en E. C. Pison; Adrianus Gabriël Pius zn van H. J. Voets en H. M. Zengerink; Ingrid Emilie Ma ria dr van G. H. M. van Brussel en J. T. M. Bonnet; Lidwina Maria dr van J. F. A. Verbraak en L. H. Cor- nelisse; Johanna Maria Alberdina dr van J. Hanselaar en A. H. de Mooij; Josette Marguerite dr van J. P. Dijkhuis en L. T. Kohier; Jeroen zn van L. A. M. Leeflang en E. van Buuren. Getrouwd: L. Hamming en M. M. Everts. Overleden: C. A. Kihm 55 jr vr. E. H. M. Bank 53 jr echtg. van W. Biesheuvel. INBRAKEN IN LEIDEN. Twee Leidenaars en één inwoner uit Noordwijkerrhout zijn door de po- litite van Leiden aangehouden om dat zij verdacht worden van het ste len van sigaretten uit een automaat aan de Stationsweg. In de nacht van zaterdag op zon dag is ingebroken in het pand van de Rotterdamse Broodfabriek aan de Waldeck Pyrmontstraat te Leiden. De insluipers hebben een ruit ingesla gen aan de straatzijde en vervolgens de lade van een schrijfbureau openge broken en de openstaande brandkast doorzocht. Er werd niets vermist. GEVALLEN. Zaterdagmidagd is de vijfjarige Cornelia Hydra van het dak van een schuurtje gevallen achter haar wo ning aan de Kapteinstraat. Met een zware hersenschudding werd zij naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Tentoonstelling Vrije-tijdsbesteding De verkenners en welpen van de St. Leonardusgroep en de jongens, die niets voor verkennerij voelen en in een eigeji parochiële kring zijn ondergebracht, gaan een positief ant woord geVen op de vraag wat de jeugd in zijn vrije tijd doet. Te vaak heeft dat de schijn, dat dat niet veel goeds is en daarom is een goede vrije-tijdsbesteding van algemeen belang. De jongens van de St. Leonardus- parochie willen ouders en belang stellenden nu laten zien, wat hun opvatting is over het nuttig besteden van de tijd. Daartoe houden zij h e- denavond van 79 uur een ex positie van produkten van hun werk in het jeugdhuis Haagweg 26. Iedere belangstellende is van harte welkom. Accordeonconcert D.V.V. In opdracht van 't „Prinses Irene- fonds" verzorgde de Leidse accor deonvereniging „Door Vriendschap Verbonden" een concert in het Ac. Ziekenhuis alhier. De avond werd geopend met een kort woord door de heer Meeuwesen, secretaris van genoemd fonds. Het concert viel zeer in de smaak van patiënten en ver pleegsters. Rijwieltocht Oud-Leiden Zaterdagmiddag jl. ondernamen leden van de vereniging „Oud-Lei den" een rijwieltocht in de omstre ken van Leiden. Gereden werd naar Hoogmade, waar een langs een wa ter schilderachtig gelegen oude boer derij en vervolgens een watermolen werden bezichtigd. Vanuit de molen, die werd beklommen, aanschouwde men het wijde, sedert enige tijd door nieuwe wegen doorkruiste, doch nog immer schone polderland. In de na bijheid van Rijpwetering werd een waar de vrouw des huizes de gave bezit, paling, voorns en andere vis- bezoek gebracht aan een boerderij, sen, levend in een nabij haar woning gelegen water tot zich te roepen. Duidelijk was te zien, dat verschei dene waterbewoners aan de roep stem gehoor gaven. Vervolgens ging de tocht langs de Wijde A, die werd overgevaren om dan door het schoon gelegen Woubrugge huiswaarts te rijden. Collecte Roode Kruis De straatcollecte voor het Roode Kruis te Leiden bracht zaterdag j.l. 7 2460,— op. Agenda Leiden MAANDAG 9 JUNI St. Franciscusgroep. Herdenkings avond bij het 25-jarig bestaan St. Antoniusclubhuis 8 uur nam. R.K. EHBO, afd. Leiden. Examens voor de beginnerscursus lyceum Ma- riënpoelstraat, half acht nam. DINSDAG 10 JUNI Mij voor Toonkunst. Jaarlijkse einduitvoering gevorderden. Muziek school. Stadsgehoorzaal 8 uur nam. K O-excursie. Kamerling'n Onneslaboratorium. 8 uur nam. R.K. EHBO, afd. Leiden. Examens voor de beginnerscursus lyceum Ma- riënpoelstraat, half acht nam. WOENSDAG 11 JUNI Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk 7 uur nam. DONDERDAG 12 JUNI K O-excursie. Rotterdam en Pernis. Stadhuisplein, kwart over acht v.m. IJsrevue Bayer. Schuttersveld 8 uur nam. R.K. EHBO, afd. Leiden. Sluitings avond van de vervolgcursus, lyceum Mariënpoelstraat, 8 uur nam. Dienst der apotheken. Leiden: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552; Apotheek Haven Haven 18, tel. 20085. Oegstgeest: Apotheek Oegstigeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. ZAAK AANGEHOUDEN Een groentenhandelaar uit Leiden had zich voor de Haagse-politierech ter te verantwoorden, omdat hij in de nacht van 16 op 17 april jl. met zijn auto op de Voorschoterweg had gereden, terwijl hij onder drankin vloed zou hebben verkeerd. De ver dachte had vijf borrels gedronken. Tegenover de politie zou hij volgens de stukken verklaard hebben, dat hij had geweten in overtreding te zijn geweest, maar nu ontkende hij dit gezegd te hebben. In 1954 was de groentenhandelaar al eens tot een geldboete en een voorwaardelijke straf veroordeeld voor het rijden onder drankinvloed en had hij een voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid ge had. In de nacht van 16 op 17 april was verdachte aangehouden, omdat zijn koplamp niet brandde. Een kastelein uit Zoeterwoude, die nu als getuige verscheen, zou vol gens de stukken hebben gezegd, dat het onverantwoordelijk was, dat ver dachte was gaan ryden. Hij ontken de dit tegen de politie te hebben ge zegd. De verdachte voerde nog aan, dat hij had gevraagd om een bloed proef, maar dat de agent dit niet nodig had gevonden. Nu alles van de politie werd te gengesproken of ontkend, vond de rechter het maar beter om deze zaak aan te houden voor het oproepen van dé verbalisant als getuige. Deze zaak zal nu op 23 juni verder worden be handeld. Gemeenteraad heeft dienende taak Het raadslidmaatschap van een gemeente sluit in de roeping tot het eer lijk vervullen van een dienende taak waa,rbij het persoonlijk belang uitge sloten moet zijn en het algemeen belang dient te worden gesteld boven het groepsbelang. Wil men een goed raadslid zijn, dan moet men beschikken over een zee van tijd desnoods met terzijdestelling van overige functies teneinde de vraagstukken aan een grondige studie te kunnen onderwerpen en om de burgerij de gewenste hulp te kunnen bieden zodra daartoe een beroep wordt gedaan. Men moet ook beschikken over het nodige inzicht in gemeentelijke vraagstukken welke vaak ingewikkeld kunnen zijn en voorts politieke vaar digheid bezitten, idealist zijn en vervuld van offerbereidheid, liefde en enthousiasme om de dienende taak als raadslid tot een goed resultaat te brengen. nodige belangstelling opbrengen voor de gemeenteraadspolitiek en hij noemde het een verheugend ver schijnsel, dat bij de laatste verkie zingen er zoveel jonge mensen naar voren zijn gekomen. Als katholiek vinden wij het bes te hulpmiddel in het katholiek staatkundig beginselprogramma van de KVP, dat tal van mogelijkheden tot initiatieven biedt. Deze visie op het raadslidmaat schap werd gegeven door de heer Th. J. Arts, lid vari de gemeenteraad te Gouda, tijdens een bijeenkomst van katholieke raadsleden, uitgaande van de Statenkring Gouda, onder voorzitterschap van de heer W. Hoonhout, vrijdagavond in hotel „Toor" te Alphen aan den Rijn ge houden. De Statenkring omvat ca. 33 gemeenten in de streek van de Rijn, Aar en Gouwe. De heer Arts noemde het raadslid maatschap belangrijk, vooral ook omdat hieruit vaak hogere colleges voortkomen. Wat men er ook van moge denken, naar myn mening, aldus spr. mag men gerust naar deze dienende taak verlangen. Maar is men er eenmaal toe geroepen, dan verplicht die roeping dat men aan de vereiste voorwaarden voldoet. Is men vervuld van een geest die spr: om schreef met „we zitten er weer aan voor vier jaar", dan vat men deze verheven taak beslist onjuist op. Het raadslidmaatschap is niet zonder meer een ere baantje. Spr. constateerde met genoegen dat vooral ook jongere personen de Spr. adviseerde de aanwezigen dit programma persoonlijk maar vooral ook als fractie gezamenlijk als richtsnoer te nemen voor de arbeid. Ook de fractie is een middel om het gestelde doel te bereiken en het is daarom belangrijk hoe die wordt geleid en hoe zij functioneert. Spr noemde het gewenst dat de fractie regelmatig alszodanig contact met elkaar houdt, zonder dat een raads vergadering de noodzaak daartoe aangeeft. Voor het goed functioneren van een raadsfractie is een juiste taak verdeling van groot belang teneinde aan de te behandelen vraagstukken welke dikwijls heel moeilijk kunnen, liggen, voldoende aandacht te kun nen schenken om een degelijk con structief werk te leveren. Spr. was voorts van mening, dat door middel van een eerlijke per soonlijke activiteit ook het partij be lang mag worden gediend, zonder daJ hierbij het persoonlijk cachet te veel op de voorgrond treedt. Evenmin is van belang ontbloot dat de katholieke raadsfractie een plaats krijgt in het katholiek ge meenschapsleven en dat de katho lieke raadsleden regelmatig contact met elkaar houden in streekverband Tot slot van de bijeenkomst kreeg de heer Arts een reeks van vragen te verwerken, waardoor dit contact in groot verband van een nuttig ini tiatief getuigde. Ter inleiding van de bijeenkomst sprak de heer Hoonhout, na het ge bruikelijk begroetingswoord, een ge lukwens tot de nieuw gekozen en de herkozen raadsleden in de kring en verbond daaraan hel vertrouwen dat zij zich de verkiezing waardig zullen tonen door vruchtbaar werk te ver richten in het belang van de gemeen ten en de katholieke gemeenschap in het bijzonder. De heer Hoonhout herinnerde aan de opvatting van Z.H. de Paus met betrekking tot de verwezenlijking van het hoogste politiek ideaal ter behartiging van het welzijn van iedereen, met uitsluiting van klein geestig eigenbelang, nastrevend rechtvaardigheid en heiligheid. Tot slot deelde de heer Hoonhout mee, dat het kringbestuur zich even eens tot taak stelt de katholieke raadsleden van voorlichting te die nen. De bond van kath. raadsleden is na de oorlog niet heropgericht, wel kwam er een commissie om in de leemte te voorzien. Wegens ge brek aan de nodige medewerking kwam deze commissie niet tot ont plooiing. Spr. wilde tijdens deze bij eenkomst spijkers met koppen slaan en stelde voor om een instituut in het leven te roepen, dat in vier a vijf bijeenkomsten gedurende de winter maanden in de behoefte aan voor lichting zal voorzien. Dit plan zal nader worden uitge werkt. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Maandag 9 Junij 1858. 's-Gravenhage. Z.M. vertrek naar Het Loo blijft bepaald op aanst. Woensdag. De koning zal zich des morgens ten 5 ure met een extra spoortrein naar Rot terdam begeven. (De lijnen Den Haag en Leiden naar Utrecht bestonden in 1857 nog niet. Het vertrek-uur is geen drukfout!). Advertentie: Heden werd ik we derom in de diepste rouw ge dompeld daar het den Almagtige behaagde mijn teeder geliefde Echtgenoote Cornelia Versteeg tot zich te roepen. Allen, die haar gekend hebben, zullen het hartverscheurende van dit ver lies voor mij beseffen. Doch de vaste overtuiging van hare za lige standverwisseling is ons een ware troost. J. E. Steenbak ker Morilyon Loysen, Predikant te Bodegraven. BIOSCOPEN. De films in de week van 613 juni zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Casino de Paris", 14 jaar. Lido: )rDie Frühreifen", 18 jaar. Luxor: „Meisjes en mannen", 18 jaar. Trianon: „De avonturiers", 14 jaar. Rex: „De graaf van Monte Chris- to", 14 jaar. WASSENAAR BROMFIETSER ERNSTIG GEWOND Een 18-jarige bromfietser, D. J. W. D. uit Wassenaar, is gistermiddag even over 12 uur ernstig gewond, toen hij in aanrijding kwam met een tram van de HTM. De jongeman kwam met een vriend, die eveneens een bromfiets bereed, uit de Burcht laan. De vriend stopte, maar D. reed liet kruispunt bij de Prinsen weg over juist toen uit de richting Den Haag een tram naderde. De bestuurder van de tram G. A. van L. remde krach tig, maar kon een aanrijding niet voorkomen. D. werd 11 meter mee gesleurd, de bromfiets bijna 20 meter, met een zware hersenschudding moest D„ nadat dr. ten Cate de eerste hulp had verleend, naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden ver voerd. De bromfiets werd totaal ver nield, de tram aan de voorzijde licht beschadigd. VOORSCHOTEN DUIVENVOORD ETOCHT GROOT SUCCES Zaterdagmiddag was Voorschoten de gastvrouwe van grote wandelaars en wandelaarsters. Voor de vierde achtereenvolgende maal werd de Duivenvoorde-tocht gelopen. Deze tocht voert vanaf "Voorschoten Dorp via de Papelaan naar de beide land goederen van H.M. de Koningin de Horsten en naar het landgoed Dui venvoorde. Er namen aan deze tocht deel 39 groepen met een totaal van 1400 deelnemers De oudste deelnemer was 82 jaar en de jongste 4 jaar. Het was ideaal wandelweer. Niet te warm en niet te koud. Om 2 uur werd regelmatig gestart vanaf de Voorstraat nabij Het Wapen van Voorschoten. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven stelde deze activiteit ten zeerste op prijs en was tijdens de gehele start aanwezig. Er waren zeer keurige en fleurige groepen bij, een enkele zelfs met drumband. Maar ook de plaatselijke harmonie vereniging St. Laurentius zette haar korps en drumband in om met pit tige marsmuziek het de wandelaars wat makkelijker te maken. Voor schoten zelf had ook enkele flinke groepen ingezet o.a. de schoolver- keersbrigade o.l.v. de heer Robbert- sen, de welpengroep van St. Lauren tius, 3 grote groepen van de plaat selijke wandelsportvereniging De Zwervers, de organisatoren van deze tocht. De plaatselijke Rijkspolitie zette zoals gewoonlijk bij deze evenemen ten haar beste beentje voor en ook de EHBO ging voor alle zekerheid mee. Aan deze tocht waren vanzelf sprekend mooie prijzen verbonden. De prijzen werden als volgt behaald. Van de 15 en 25 km groepen ging de ereprijs naar D.O.T. afd. A. uit Overschie. De le prijs, een bronzen medaille, beschikbaar gesteld door Z.K.H. de Prins der Nederlanden ging naar D.E.S. 1 uit 's-Gravenhage. De 2e prijs was voor D.O.T. Afd. B uit Overschie. De 3e prijs naar de fa miliegroep van de familie Hoogen- doorn uit Hazerswoude en de 4e prijs naar de groep van het Provin ciaal Weeshuis uit Wassenaar. Bij de 10 km. groepen werden de prijzen alsvolgt behaald: le prijs De meis jesvereniging „Margriet" uit Voor schoten. 2e Prüs D.W.S. uit Rijns burg. 3e Prijs D.O.T. uit Overschie en de vierde prijs D.E.S. afd. 2 uit 's-Gravenhage. Geboren: Theodorus J. z. van Th. J. van Kampen en M. F. van der Poel; Adriana H. d. van J. G. Tref fers en A. A. Louwman; Johannes C. J. z. van C. Th. van der Meer en P. J. Bijlemeer; Susanna F. L. d. van L. F. Coertse en L. Vlekkert. OEGSTGEEST Villabouw. Architect ir. G. J. v. d. Grinten te Amersfoort en prof. dr. G. J. van den Honert te Leiden, heb ben het uitbreiden van een villa aan de Alkemadelaan hoek Hofbroucker- laan opgedragen aan de N.V. Aann. bedrijf F. van Welzenes te Rotter dam.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2