D&tf kt LEUULGAT Rijnstreek Comité Autotocht Ouden van Dagen te Leiden staakte zijn werkzaamheden O VW\j<k> Gezellige avond aan spel in St voor deelnemers Lodewijkskerk PERSONEN IN EN UIT LEIDEN GEVESTIGDE EN VERTROKKEN Radio „Gezondheid" Hulpbisschop van Lyon voor Lourdesgrot gestorven WOENSDAG 4 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAG1NA_3_ Feestelijk afscheid in de Stadsgehoorzaal Het Leidse Comité voor een auto tocht voor ouden van dagen aller gezindten, dat sinds 1928 met uit zondering van de bezettingsjaren jaarlijks voor een groot aantal be jaarden een uitgaansdag organiseer de, heeft zich door de omstandighe den genoodzaakt gezien, zijn activi teiten te staken. De reden daarvan is niet gelegen in het feit, dat van de zijde van de bejaarden voor deze uitgaansdag een verminderde belangstelling zou be staan. Het tegendeel is het geval, want de laatste jaren was het aan tal deelnemers tot ver boven de dui zend gestegen. Evenmin schuilt het in de omstan digheid dat van de zijde van de bur gerij en de automobilisten minder ibereidheid tot medewerking zou wor den getoond door het in mindere mate beschikbaar stellen van geld, goederen en vervoersmiddelen. De voornaamste oorzaak is evenwel, dat het huidige verkeer de vorming van een stoet van ongeveer honderd auto's en autobussen op de reeds overvolle wegen niet toelaat en dat de rijks- en gemeentepolitie dienten gevolge weigert de file te begelei den om daardoor een veilige thuis komst te garanderen. Op deze wijze is het 't comité volstrekt onmogelijk, zijn taak te blijven vervullen. Het stelde er niettemin prijs om op de band, welke gedurende dertig jaar met een grote groep van ingezetenen is gevormd, niet zonder meer door te snijden, maar allen in een feestelijk getint afscheid in de grote Stadsge hoorzaal te verenigen. Ongeveer dui zend Leidenaars, allen boven de ze ventig, vulden gistermiddag de zaal en heeft oprecht genoten van een A. Boogaard, nieuwe inspecteur L.O. te Leiden Bij koninklijk besluit is met in gang van 1 september 1958 wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit 's rijks dienst aan J. Machielsen, inspecteur van het la ger onderwijs in de inspectie Leiden, met dankbetuiging voor de diensten aan het rijksschooltoezicht bewezen. Bij Koninklijk besluit is met in gang van 1 septemiber a.s. in zijn plaats benoemd tot inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Leiden, met standplaats Leiden, de heer A. Boogaard, thans leraar aan de Rijkskweekschool voor onderwij zers en onderwijzeressen te Haarlem. De heer Boogaard is geboren op 25 februari 1914 te Rotterdam. Hij is in het bezit van de l.o.-akten wiskunde, Engels, handelskennis en m.o.-akte A pedagogie. R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK STEENSCHUUR 17. Aanwinstenlijst. Ontwikkelingslectuur. Auclair: Ber- nadette; Baanen: Lugano, Venetië en de Dolomieten; Bezemer: De Zuid pool belegerd; Bombard: Leven van de zee; Corredor: Gesprekken met Pablo Casals; Doedens; Florence; idem: De Franse Rivièra; idem: Ro me; Dijkman: De Ardennen en Luxemburg; Geers: Van het barokke leven; de Graaf: Een zee vol gehei men; Granpré Molière. De eeuwige architectuur ld. 1.; Grzimek: Geen plaats voor wilde dieren; van Hat- tum: Exotische planten; Hogewind en Sanders: Hoe ontmoet ik mijn mede mens; Janira: Kleine grote zwarte man; Jongmans en Jager Gerlings: Van bron tot bron; Marcel: De men sen contra het menselijke; van Mar- vilde: Volg uw kind in zijn ontwikke ling van baby tot zevenjarige; Mech- tild van Hackeborn: Het boek der bij zondere genade; Merton: Levend brood; Mielche: Olie. sheiks en Cadil lacs; Munster: De filosofische gedach ten van de jonge Kierkegaard; Oos tenburg: Harz en Sauerland; Persoon en wereld; Rahner: Theologische ver kenningstochten; Roepke: De mooi ste vlinders; Rijsdorp: Sport als jong menselij ke activiteit; van 't Sant-van Bommel: Tirol en Vorarlberg; Schildt: De zonneboot; Stallaert: Peilingen dl. •3.; Stallaert en Jansen: Onze honger naar oprechtheid; Strijbos: Svalbard; Wiersma: Rijnland en omgeving. Nederlandse romans: Gorris: Huis zonder liefde; Greven: De hemel is een ster; van Hemeldonck: Voghel- sanck; Kemp: Matglas; Kloek: Wilde duinroos; de Landell: Ave Eva; Mons: Frederik Dingemans vraagt bescher ming; van Oosterom: Agatha; Ver burg: Groeten uit Zuid-Afrika; Vest dijk: Open boek. Vertaalde romans: Cecil: Tumult in toga; Dickens: Geluk voor Virginia; Ekert-Rotholz: Waar tranen verbo den zijn; Helke: De katastrofe; Jo- hann: Sneeuwstorm; idem: Steppen- wind; idem: Wit-hete zon; Kades: Monte Cristallo; Lewis: Het wordend aangezicht; du Maurier: De zonde bok; Park: De harp in het zuiden; Pogge van Ranke: De onvolmaakte illusie; Rasmussen: De hemel beware ons; Simenon: De horlogemaker van Everton; Slaughter: Dokter Powers' vlucht; West: De fontein stroomt over. Engelse romans: Ashton: People in cages; Barne: We'll meet in England; Christie: Ten little niggers; Dickson: And so to murder; Forster: Howards end; Hamilton: Hangover square; Hastings: Cork in bottle; MacVicar; The atom chasers; Marshall: The bank audit; Murray: The doctor and the corpse; Queen: The greek coffin my stery. voortreffelijk variétéprogramma, dat hun door het gezelschap van Roland Wagter werd voorgeschoteld. Het programma was zeer gevarieerd, bood inderdaad voor elk wat wils en stond op een zeer behoorlijk peil. Tonny Bakenes oogstte met zijn ac- cordeonsoli op zijn prachtig instru ment daverend succes 'en vooral toen hij als laatste nummer van het pro gramma „liedjes uit de oude doos" te voorschijn haalde. Miss Sylvia oogst te als acrobate de diepste bewonde ring; wanneer de eigen ledematen een beetje strammer gaan worden en niet altijd meer willen doen, wat de hersens bevelen, dan zit men wel in stomme bewondering te kijken naar iemand, die er geen ruggegraat op na schijnt te houden en zich in boch ten en knopen wringt. Doodstil was het in de zaal tijdens het optreden van het internationaal vermaarde mondaccordeontrio „The Larrysons"; Ted Alton goochelde van de meest onvermoede plaatsen levende parkieten te voorschijn. John Rico liet verbluffende staaltjes zien van jongleerkunst, Roland Wagter S en Jr deden beiden een belangrij ke duit in het lach-zakje en tenslotte was er Koos Speenhof Jr, de zoon van de bekende „Bart met de baard". Het was een kostelijk feest. Na een welkomstwoord van de vice-voorzitter aan het begin van de middag, bracht de voorzitter van het comité, dokter C. R. Zijerveld na de pauze dank aan allen, die geduren de een lange reeds van jaren het co mité door hun medewerking tot dit werk in staat hebben gesteld; de automobilisten, de gevers van ge schenken in geld en natura, de tal loze helpsters en collectanten, de verpleegsters van de G.G.D., de rijks- en gemeentepolitie, de Wegenwacht en de naamloze vele anderen, die in slilte hun tijd en werkkracht be schikbaar stelden. Naast weemoed over dit afscheid is er ook volop reden tot dankbaar heid. Wij zijn ervan overtuigd dat beide sentimenten gistermiddag in ruime mate in de gehoorzaal aanwezig wa ren, zowel bij hen ten behoeve van wie deze bijeenkomst was georgani seerd als bij hen, die zich voor de laatste maal met deze organisatie hadden belast. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. ex. Geo logie mevr. J. E. Struwe-Bast te Lei den. Agenda Leiden WOENSDAG, 1 JUNI Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Alg. Bond van Ouden van Dagen. Receptie b.g.v. 10-jarig bestaan. Pie terskerkgracht 11, 2—4 uur nam. K. O.-excursie. De Koninklijke Stallen. Hoge Wal 17, Den Haag, 3 uur nam. „Sanctus Augustinus". Viering 13de Lustrum. Poppenkastvoorstelling „As sepoester" voor de Leidse jeugd, Pie terskerkplein. 15.30 uur nam. DONDERDAG, 5 JUNI K.A.B.-Hartebrug. Jaarvergadering St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. „Sanctus Augustinus" Spectacu laire opening lustrumviering. „Eigen Huis", Rapenburg 24, 10 uur v.m. Voordracht dr. W. J. Schuyt (Kamer lid) over „Politieke en geestelijke integratie". 14.30 uur nam. Cabaret voorstelling, na afloop „Eigen Huis- feest", 20.45 uur nam. VRIJDAG, 6 JUNI „Sanctus Augustinus". Voordracht prof. dr. Th. Keulemans over „Enige culturele aspecten van de Neder landse Europese Beweging". Eigen Huis, Rapenburg 24. 10.30 uur v.m. Kamerconcert, Lakenhal, 14.30 uur nam. ZATERDAG, 7 JUNI Ver. „Oud Leiden" Fietstocht met onbekende bestemming. Vertrek Rembrandt-Lyceum, 13.30 uur nam. „Sanctus Augustinus" Opvoering toneelstuk „Caligula", Albert Camus, Leidse Schouwburg, 8.30 uur nam. De avond- en nachtdienst van de apotheken. Leiden: Apotheek van Driesum Mare 110, tel. 20406; Ocgst- geest: Apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. m De films in de week van 30 mei— 6 juni zijn door de Koth. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Ontvoering op Kreta", £1- le leeftijden. Lido: „De lift naar het schavot", strikt volwassenen. Luxor: „Tamango", 18 jaar. Trianon: „Handelaren in meisjes, 18 jaar. Rex: „De weg der 100 doden", 14 jaar. WAAR BLIJVEN DE KNIPPER- BOLLEN.' Op de Princessekade staan nog steeds knipperbollen, die de moge lijkheid missen om te kunnen knip ogen, anders zouden zij het zeker stiekum gedaan hebben. Zij leiden een beknot bestaan, zij mogen niet aan hun natuurlijke bestemming om te knipperen gevolg geven en dat alles, omdat er in de Leidse raad geen eenheid bestaat over de vraag of deze bollen hier wel mochten staan of vijftig meter meer naar de Bostelbrug verplaatst moeten wor den. De knipperbollen zouden volgens het advies van de verkeerspolitie te Verleden jaar heeft het spel „De geheimen van de H. Mis" van Henri Ghéon luister bijgezet aan het feest bij het voltooien van de restauratie van de St. Lodewijkskerk. Dank zij de toewijzing van de vele deelnemers is deze opvoering uitgegroeid van een parochiële tot een stedelijke mani festatie. De deken en het actie comité St. Lodewijksparochie waren voor de medewerking zeer dankbaar en om dit te tonen heeft de deken een feestavond voor alle deelnemers in het vooruitzicht gesteld. Gister avond werd dit huiselijke, parochiële feest gevierd in de zaal aan de Ma ria Gijzensteeg. De deken verwel komde „joden", „heidenen", „enge len", en onder welke rol de vele deelnemers hun bijdrage aan dit spel nog meer hebben geleverd. Hij sprak géén woorden van dank meer, op de laatste avond immers in de gerestaureérde kerk toen iedereen nog vol was van het prach tige spel onder leiding van Anton Sweers, zijn vele welgemeende dank woorden gesproken. Om verschillen de redenen was deze feestavond uit gesteld, aldus de deken, maar niet minder gaarne had hij nu deze avond georganiseerd. Spr. zei, dat er een mogelijkheid is, dat de medewerking van de parochianen opnieuw ge vraagd zal worden en wel het vol gend jaar bij de herdenking van het feit, dat 150 jaar geleden in 1809 de Saaihal tot Statiekerk werd gewijd. „Gelukkig niet geconsacreerd, want dan hadden wij verleden jaar dit ieest niet kunnen vieren". Spreker kon over de plannen voor het ko mend jaar nog niet veel zeggen, al les verkeert nog in een beginstadium. Jammer genoeg was de heer Sweers op deze avond verhinderd; hij zou ook in het programma zijn opge treden, maar hij is weer bezig met de repetitie van drie grote spelen. Het actie-comité had voor deze avond Mignons jeugd-omroep uitge nodigd, die een gedeelte van het re pertoire bracht, dat zij ook in de uit zending van Tweede Pinksterdag op haar programma had staan. Evenals ^urgerliike Stand Geb.: Jacob S. P., z. v. S. Santema en J. Drinkwaard; Hendrik F. A., z. v. H. F. MÖller en H. Alderlieste; Al fred, z. v. M. C. Segaar en C. Koeke- bakker; Maria B., d. v. A. v. Gennip en H. W. J. v. Rijn; Edmond I., z. v. E. Ofner en H. H. J. Donders; Nico- laine P. E., d. v. H. A. M. van den Berg en E. G. C. v. d. Meel; Susanna C., d. v. W. v. Kuyk en S. Flippo; Ka rin L. A., d. v. D. Klein en C. H. Zon- derop; Yvonne H., d. v. W. M. Eikel boom en N. J. Brink; Annemarieke, d. v. N. D. v. Lith en M. L. Vroom; Cornelis, z. v. K. Duijverman en J. Kamphues; Albertina J., d. v. A. H. M. Christiaanse en W. Vermaas; Arris F., z. v. A. Zwanenburg en S. J. On- vlee; Gerda, d. v. A. v. Duijvenvoorde en J. Guijt. Overl.: J. F. L. Blankenberg, 70 jr. man, J. Butijn, 66 jr. man; M. J. v. d. Zeeuw, 68 jr. echtgenote van H. A. Borché; H. v. Rhee, 66 jr. vrouw. op de propaganda-avond in het Sint Antonius clubhuis speelden de aan wezigen met enthousiasme de rol van „het volk" in het cabaret „Leiden in last". Ook de voordracht „De pas van drie", uitstekend gebracht door Mie- ke van Velsen, en het sprookje „Ro nald de rooie" vielen in goede smaak. De heer Jac. Vlasveld wist de jeugd, die in de zaal sterk vertegenwoor digd was, goed bezig te houden met allerlei spelletjes, waarbij zo nu en dan horen en zien verging. De oudere jeugd vond gelegenheid zich met de dans te vermaken. Bij het slot, dat voor allen te vroég kwam, maakte de heer J. C. J. Lam- bermont zich tot tolk van de dank baarheid van alle aanwezigen bij zijn dankwoord aan de gastheer van deze gezellige avond. OPENLUCHTCONCERT K G Het Ghr. Tamboer- en Pijpercorps „K. G." geeft een Gemeente con cert op woensdag 4 juni '58 in het Van der Werfpark. Het programma is als volgt: 1. Jubileummars; 2. Sans Peur- mars; 3. Jodelende dwergen (Jong K. G); 4. Fourgeaud marsen; 5. Parkmars; 6. S 55 en Piocolino; 7. Joyeux Compères; 8. Capriolen; 9. Blonde Annie; 10. Eng. marsliedjes; 11. Dienstmarsen; 12. Uncle Sam; 13. Hollandia; 14. Schotse marsen; 15. Tippetip en Mandolino en Boerinne- kesdans; 16. Taptoemars; 17. Koning VoeUbalmars; 18. Duitse marsliedjes; 19. Moedig Voorwaarts; 20. Agnes Polka; 21. Avondstemming; 22. Wilt heden nu treden (koraal) 23. Wilhel- Leiden geplaatst worden tegenover de Haarlemmerstraat, als een directe aansluiting op de verbinding Blauw- poortsbrug Haarlemmerstraat. B. en w. dachten daar gelijk over, maar in de Leidse raad zijn maanden gele den stemmen opgegaan, die pleitten voor een verplaatsing van deze knip perbollen. Het is des raads om met het college van mening te mogen ver schillen. Er zijn vragen gesteld, en beant woord, de knipperbollen waren in tussen geplaatst, maar en dat vin den wij minder logisch zolang er nog over de vraag of deze bollen daar wel een juist bollenbestaan lei den geen antwoord was geggven, mochten zij niet aan- en uitgaan. Voetgangers in dit drukke plekje van onze goede stad moeten dus nu al lange tijd een knipperbollenpad ontberen, 's Zaterdags moet hier een agent staan om de stroom winke lende burgers veilig naar de over kant te helpen. Is dan de vraag niet rechtvaardig: of men er niet beter aan had gedaan, de knipperbollen al vast maar aan te steken. We hadden dan ten minste iets gehad. Men had kunnen beproeven of de bollen hier werkelijk zo ongelukkig staan en eventueel had men deze nuttige sein installatie later toch nog vijftig me ter kunnen verplaatsen. Soms kan mpn wel eens in de keus tussen twee goeden voorlopig met het fninder goede tevreden zijn. De Rijksgebouwendienst te 's-Gra- venhage heeft het buitenschilderwerk ten behoeve van gebouw 10 van het Academisch Ziekenhuis alhier ge gund aan de fa. W. J. Pasman te Lei den voor 16.500. ALPHEN AAN DEN RIJN Zilveren jubileum. In de kring van directie en personeel van druk kerij C. Haasbeek n.v. alhier was het gisteren feest. Toen vierde het per soneelslid, de heer J. J. van Vliet, machinezetter, zijn 25-jarig dienstju- bileum bij deze typografische inrich ting. Hij is met zijn echtgenote en doch tertje feestelijk ontvangen in het be drijf waar hij namens de directie werd toegesproken dor de heer C. Haasbeek, directeur. Spr. roemde de goede vakbekwaamheid van de jubi laris bij wie wetenschappelijk, zowel als ingewikkeld zetwerk steeds in goede handen was. Als stoffelijk blijk van waardering bood de directeur de jubilaris een polshorloge met inscrip tie aan alsmede een karpet. Hierna sprak de heer J. J. Haas beek, adjunct-directeur, enkele waar derende woorden, inzonder ook tot mevr. Van Vliet, aan wie hij bloemen aanbood. Voorts richtte de heer J. v. d. Hei de uit Utrecht, president-commissa ris van de N.V., loffelijke woorden tot de jubilaris. De heer B. v. Oosten, chef van de machinezetterij, voerde het woord mede namens het personeel, riep daarbij enkele oude herinneringen op en verraste de heer Van Vliet met een fraaie rookstandaard, terwijl hij mevr. Van Vliet in de bloemetjes zette. Leiderschap. Tijdens een gister avond in hotel „Toor" gehouden ver gadering van de brandweercomman danten van de BB-kring Z.H. 3, om vattende een 20-tal gemeenten, wel ke alle goed vertegenwoordigd wa ren, sprak de luitenant-ter-zee le kif T. A. v. Leeuwen van de Kon. Marine, verbonden aan de sectie opleiding, over de verschillende vormen van leiderschap. Spr. belichtte o.a. de vorm van gekozen leider, zelfopge- worpen leider en de aangewezen lei der. De conclusie was, dat men als leider de functie moet stellen boven de persoon. De vergadering stond o.l.v. de kring-commandant van de brand weer in BB-verband, de heer A. J. Th. M. Korver en werd o.m. bijge woond door de kringcommandant van de B.B., de heer A. Ros. ALKEMADE Opening zwemseizoen. Hoewel ten gerieve van 't publiek de zwem baden aan het Brasemermeer in ver band met het mooie zomerweer van zondag 11. reeds waren geopend, ver nemen wij, dat de baden vanaf mor gen wederom definitief zijn openge steld op de gebruikelijk uren (d.i. iedere dag van 812 uur en nam. van 1.30 tot 9 uur, met uitzondering van dinsdagmorgen). Ook voor het schoolzwemmen voor alle klassen der lagere scholen in deze gemeente vangt het seizoen weer aan en wel in de week van 914 juni a.s. In verband met de opening der zwem baden is voorlopig bepaald, dat het gemeentelijk badhuis-aan de Wilgen straat te Roelofarendsveen geduren de de maanden juni, juli en augustus zal zijn geopend op vrijdag nam. 5 tot 9 uur en zaterdag nam. 39 uur. Wij willen" de ouders er nog op wij zen, dat voor de kinderen, die niet van de gemeentelijke zwembaden gebruik maken en tot dusver op zaterdagmorgen in het badhuis een douche namen, daarvoor in de zo mermaanden de gelegenheid bestaat op vrijdagmiddag na 5 uur. BOSKOOP Schoolbestuur heeft tegenvaller. Het beroep, dat door het dagelijks be stuur van de vereniging tot stichting en instandhouding van een Christe lijke kleuterschool alhier .->amens de vereniging is ingesteld tegen de be slissing van de commissie van schat ters, waarbij de waarde van een in de Voorofse polder gelegen terrein, het welk is bestemd voor de bouw van een door de vereniging te stichten school, werd bepaald op een bedrag van 7500, is door Ged. Staten van Zuid-Holland, niet ontvankelijk ver klaard. Als bezwaren werden aangevoerd, dat de grond als enig geschikte bouwgrond te Boskoop werd aange kocht voor 9500 onder voorwaarde, dat medewerking van het Rijk zou worden verkregen en dat in verband met de omstandigheden betreffende de bouwgrond in Boskoop, dit bedrag naar hun mening niet te hoog zijn. Het prijzenbureau keurde dit be drag goed. Aangezien deze prijs ge boden is, voelen appelanten zich GEVESTIGD C. J. Meijer geb. Ellerbroek en fam., Rijnsburgerwcg 161; C. van der Pluljm en fam.. propagandist, Parkstraat 22a; M. B. Rost van Tonningen en fam., arts, Bevrijdingsplein 41; T. H. Verplancke en fam., employ P.T.T., Melchior Treub- laan 4; A. J. Vreeburg en fam., procu ratiehouder, v. Vollenhovenplein 49; J. Smoes en fam., vlieger, Bevrijdingsplein 9; A. P. Maassen en fam., kinderarts, Cobetstraat 36; T. Portier en fam., rijks ambtenaar P.T.T., Marnixstraat 46; C. A. Noyon geb. Landsman en fam., Rijns- burgerweg 150; G. Renzenbrink en fam., kantoorbediende, Langegracht 228; C. A. Pracht geb. Van Blitterswijk en fam., De Goejestraat 51; M. M. J. de Goey geb. Schaap en fam., Bernhardstraat 29; A. W. Jansen geb. Mens en fam., Poel- geeststraat 4a: G. C. H. Meijer en fam., arts, Hoogl. Kerkgracht 21; M. Wolters geb. Havenaar en> fam., Mariënpoelstraat la; E. P. Buma geb. Beitsma en fam., Van Vollenhovenplein 24: C. Blaauw en fam., onderwijzer, Lage Rijndijk 79a; E. Huisman geb. Meinderink, Bernhardstr. 51; J. J. A. Hoogeveen, eigenaar techn. bureau, Lange Mare 61; J, G. Muller, beambte N.S.S., Boerhaavelaan 9; M. S. van Bemmel, Rljnsburgerweg 157; W. Rijsdam, straatmaker, Tollenstraat 3; E. Delfos, dienstbode, De M. van Streefk. straat 57; H. C. J. Schaap, rijksambte naar, Van Vollenhovenplein 108; M. J. Feldbrugge, lerares M.O., Nieuwsteeg 4a; J. Bijl geb. Van Zandwijk, Lange- brug 107; W. Molenkamp, St. Jacobs- gracht 1; F. Neuteboom. Jacob Catslaan 77; F. M. Habraken, timmerman, Mo lenstraat 27; H. M. van Marwijk geb. Zandbergen. Plantsoen 7; W. M. Lager- berg, timmerman, Sophiastraat 43; W. R. de Sitter, Witte Singel 8; J. C. Her stel, onderwijzeres, Bevrijdingsplein 45; B. A. van den Berg, Witte Singel 89; J. Rappard, Roodenburgerstraat 10; M. Snelderwaard geb. Edenburg, H. Rijn dijk 158; A. Weijschede geb. Van den Berg. v. Vollenhovenplein 44; T. L. M. de Rooij, machinist. Juliana v. Stolberg hof 51; C. H. Vollgraff, arts. Rijnsbur- gerweg 10; N. J. Heijjer. vlieger, Vijf Mei-plein 88; H. J. van der Maat. Sint Jacobsgracht 1; H. Steehouwer, leerl.- verpleegster, Mezenstraat 2; H. v. Hoe ken, Paviljoenshof 12; L. Huibregtsen. med. analiste, Rijnsburgerweg 141; A. C. Zwetsloot geb. Rooijakkers, verkoopster. Lange Mare 41; C. A. van Aken geb. Van Heljningen. Pietersk. Koorsteeg 32a. VERTROKKEN A. C. Kulk en fam. van 3e Binnen vestgracht 14 naar Voorschoten, Prof. Einsteinlaan 9; W. A. Swikker geboren Auée en fam., van Suringarstraat 39 naar Schagen, Kanaalstraat 30; W. G. Bekooij en fam., van Waardstraat no. 7 naar Oegstgeest, Hoge Morsweg 118; J. Schrama en fam., van Boshuizerkade 14 naar Geleen, Wenckebachstraat 8; J. H. van Koert en fam. van Roemer Visscher- straat 37 naar Zandvoort, Nleuwstraat 2; E. J. Varkevisser geb. Groenhuijzen, van Roemer Visscherstraat 32 naar Kat wijk, Molentuinweg 16; D. J. Pollock geb. Lasker, van Rijnsburgerweg 159 naar de Verenigde Staten van Noord- Amerika; L. M. A. Kamper geb. Meer burg, van Drie Oktoberstraat 29 naar Deventer, Coudewijnstraat 10; J. C. Snelderwaard, van Amaliastraat 32 naar Beverwijk, Oostertuinen 62a; M. Wit- teveen geb. Covers, van Noordeinde 50 naar Frankrijk; C. Staffeleu, van Doe lengracht 15 naar Wassenaar, Rijksstr.- weg 783; H. L. de Smeth geb. Antheu- nisse, van Lorentzkade 53 naar Middel burg, Zanddorp lb; R. Ockerse, van Ka- naalweg 99 naar Den Helder, Buitenha ven 5: E. Ratté, van Buitenruststraat 9 naar Rotterdam. Spoorsingel 86a; J. M. Kruse geb. De Greeff, van Witte Singel 37 naar Waalwijk. Herm. Heijermanshof 155; A. A. Spek, van Rijnsburgerweg 10 naar Moordrecht, Kerksteeg 15; J. Kuiper, van Rijnsburgerweg 10 naar Ha ren (Gr.), Rijksstraatweg 63; C. P. v. da Heijden geb. v. d. Reijden, van Uiter stegracht 198 naar Voorschoten, Stad wijkstraat 22; A. C. van Koperen, van Herengracht 63 naar Delft, Floresstraat 67; L. Usi, van Rijnsburgerweg 10 naar Rotterdam, Veelzichtstraat 23b; H. H. Miskotte, van Wassenaarseweg 6 naar Amsterdam, Fr. van Mierisstraat 73 II; A. A. L. Kroon geb. Edelaar, van Lange Mare 69 naar Noordwijk, Pr. Bernhard straat 53; W. F. J. Edelaar, van Lange Mare 69 naar Noordwijk, Pr. Bernhard straat 53; J. Kukler, van v. d. Werf- strant 34 naar Zaandam, Czaar Peter straat 94a; C. M. Stadt, van Maurits- straat 63 naar Maastricht, Paus Leo XIII- plein 6. Een Oostduitse chirurg heeft een radiozendertje in een capsule van 26 millimeter lengte, ingeslikt om het gebruik ervan bij inwendig me disch onderzoek te beproeven, aldus meldt het Oostduitse persbureau A.D.N. De zender verstrekt onafge broken gegevens over druk, zuur stofgehalte van het bloed etc. Vanmorgen Is mgr Bornet, hulp bisschop van Lyon, die met kard. Gelier de 10.000 man sterke bede vaart van zijn diocees naar Lourdes leidde, voor de grot doodgebleven. Mgr Bornet was 76 jaar oud. Hij stond bekend om zijn deskundigheid in onderwijszaken cn heeft zonder ophouden gevochten voor de vrije school in Frankrijk. OVERGAVE VAN OPSTANDELINGEN OP SUMATRA In Djakarta is vandaag gemeld, dat bij opruimingsacties in West- Sumatra zich nabij Bukittinggi 31 op standelingen hebben overgegeven. Bij Pajakumbuh hebben 26 manschap pen en een kapitein van de opstande lingentroepen hetzelfde gedaan. STAKING VAN LONDENSE HAVENARBEIDERS BREIDT ZICH UIT. De staking van de Londense haven arbeiders is hedenachtend uitgebreid, doordat de arbeiders van Tilbury be sloten eveneens het werk neer te leg gen. Zij deden dit na te hebben ver nomen, dat meer arbeiders die niet bij de vakbond zijn aangesloten, zou den worden te werk gesteld. Er wa ren reeds 16.000 stakers. Er komen er nu nog ongeveer 2.500 bij. De vakbondsleiders zouden in de middag bijeen komen om de toestand te bespreken. Zoals bekend staken ook 50.000 man van het Londense buspersoneel. Het kabinet zal van middag eveneens de toestand op nieuw onderzoeken. VUURGEVECHT AAN INDISCH- PAKISTAANSE GRENS. Te Fazilka in West-Pendsjaab zijn gisteren schoten gewisseld tussen Pa kistaanse en Indische grenspolitie, al dus is vandaag te New Delhi verno men. Zeven Indische politiemannen werden gedood en vijftien gevangen genomen. Verdere bijzonderheden zijn niet bekend. verplicht de overeengekomen koop prijs van 9500,— aan de verkoper te betalen en 7500 moeilijk door de vereniging kan worden gedragen. Ged. Staten hebben echter overwo gen, dat het raadsbesluit, waarbij aan het bestuur van de vereniging mede werking werd verleend voor de stichting van een nieuwe kleuter school, toegezegd in een raadsverga dering gehouden in december 1956, in kracht van gewijsde is gegaan en dat op 4 april 1957 de eigendom van de bedoelde grond op het schoolbestuur overging. Hieruit blijkt dat de grond geen eigendom was van het school bestuur voordat het raadsbesluit in kracht van gewijsde ging en dat de taxatie, die geschiedde op 18 maart 1957 er geen was die als wetsbepa ling werd bedoeld, waaruit voort vloeit, dat tegen deze taxatie geen beroep open staat. TER AAR Reis voor ouden van dagen. Nu de t(jd weer aanbreekt voor het ma ken van trips en uitstapjes, is het Comité Ouden van dagen zich pok weer gaan bezinnen en overleggen hoe aan de bejaarden van Ter Aar een mooie uitgaansdag kan worden aangeboden. De datum van de reis werd bepaald op 26 juni a.s. met als hoofddoel een bezoek aan Ouwehands Dierenpark te Rhenen. Het comité is enigszins bezorgd over de mogelijk heid om alle kosten, die een reis als deze vraagt, te kunnen betalen. Het moet voor de bejaarden en invaliden een echte uitgaansdag worden, een dag die aan hen veel vreugde schenkt. Dat hiermede grote bedra gen aan geld zijn gemoeid kan ieder een begrijpen Maar het comité ver trouwt weer ten volle op de milde bijdragen van alle ingezetenen. Nooit heeft men de ouden van dagen verge ten. Dit heeft het comité het ver trouwen geschonken, dat men ook nu wel weer zal zorgen, dat alles naar wens zal kan worden uitgevoerd. LEIDERDORP Geboren: Arnoldus Johannes Nicolaas zn van J. A. A. van Kla veren en E. C. Ydema; Gertrude Hendrike Cornelia dr van K. Kupe- ris en C. A. van Houwelingen; Maria Johanna Helena dr van L. van Leeu wen en J. Hooiveld; Jacobus zn van J. Marijt en K. Baars; Michaël Joan nes zn van J. M Neervoort en M. H. B. Schermer Voest; Reintje Hil- legonda dr van W. Koolmoes en D. I. Bosman; Trijntje Petronella Wil- helmina dr van F. Stikkelorum en H. Wissel. Ondertrouwd: Jan Weetzel, te Nieuwer-Amstel, en Willemina An- tonia Wytske den Hertog 23 j. Getrouwd: Arie Hoogervegt, te Woubrugge, en Bregtje Catharina Zwaan. Overleden: Johannes Albertus Winter 88 jaar.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3