DUINSTREEK De heer Hooy bepleit meer toeristisch propaganda Scherp Tijgerwelpen vonden pleegmoeder WOENSDAG 4 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 EERSTE KAMER: Prof. dr. A. N. Molenaar (V.V.D.) was vanmorgen de derde spreker in de Eerste Kamer over de begroting 1958 van economische zaken. Prof. Molenaar zeide het werk van de minister van Economische zaken met diens vooraanstaande positie in het kabinet, mede op grond van het in de zesde industrialisatienota ver vatte ambitieuse program, met de grootste belangstelling te volgen. Hij is benieuwd of deze bewindsman er in zal slagen besparingen te bevor deren mede begunstigd door fiscale faciliteiten. Om psychologische rede nen is de V.V.D.-fractie eertijds met het program van bestedingsbeperking akkoord gegaan. In de tijd van hoogconjunctuur zijn de openbare uitgaven onvoldoende omlaag gebracht, waardoor de rente opliep en de gemeenten in de knoei kwamen. Naar inzicht van spreker zouden bij een voortschrjdende ver betering van de betalingsbalans be perkende maatregelen moeten wor den opgeheven en op de eerste plaats faciliteiten moeten worden gegeven voor de particuliere woningbouw. De maatregelen t.a.v. de investerings aftrek verwelkomt spr., maar hij twijfelt er aan of deze op tijd ge komen is. Nu de verhoogde vennootschapbe lasting aan het eind van dit jaar af loopt, bepleit prof. Molenaar geen verdere verlenging hiervan. Laat dit het bedrijfsleven tijdig weten, zo zeide prof. Molenaar, zodat men weet, dat deze investeringsrem ver dwijnt. Spr. bepleit verdere belas tingverlagingen voor het bedrijfs leven en verwijst daarbij naar de in Duitsland gevolgde lijnen. Spr. bepleit een einde van de prij zen en hamsterwet als niet meer pas send in het economische bestel en in stelling van een zodanige regeling in b.v. een duurtewet, dat de onder nemer een norm voor zijn prijsstel ling in het kader van een globaal prijsstabilisatiebeleid heeft. De econo mische rechter zal dan in strijdvra gen op het punt van prijsstelling moeten beslissen. De heer Th. S. Hooy (KVP) ver klaarde, dat wij met de prijzen in kalmer vaarwater zijn gekomen. Het prijsstabilisatiebeleid van de minister in overleg met het bedrijfsleven heeft goed gewerkt. Spr. voelt niet veel voor ;en duurtewet en vindt het pré-bewakingsbeleid met globaal overleg met het bedrijfsleven beter. Hij meent, dat nu de tijd voor een zekere liberalisatie op het punt van de prijzen is gekomen, omdat prjjs- verstarring zijn ongunstige kanten heeft en anderzijds de concurrentie waakt. Om de middenstandsvraagstukken van midden- en kleinbedrijf dus speciaal met het oog op ontwik- kelijksmogelijkheden goed te kun nen bekijken, dienen de versnipper de statistische gegevens beter geco ördineerd te worden, zo meent de heer Hooy. Hij bepleit een betere statistiek voor midden- en kleinbe drijf. Spr. begrijpt niet, waarom geen vertegenwoordigers van het midden- en kleinbedrijf in de Nederlandse delegatie naar het sociaal en econo misch comité van de EEG zijn be noemd. Spr. wijst op de grote investerin gen, die voor zelfbedieningswinkels nodig zijn. Leidt dat, gezien het gelei delijk afnemen van het aantal ver kooppunten van het overigens ge zonde middenstandsbedrijf, niet tot een koude sanering? Ook in het bouwbedrijf doet zich het feit voor, dat door het kostbaarder worden van de bouw het kleinere bedrijf niet aan bod komt. Spr. wijst voorts op de toenemende concurrentie van de Europese toeris- POTLOOD en GEEST No. 540. Horizontaal: 1. de haven van Angola of Portugees-W. Afrika ten N. van de Congó, 7. rund, 8. hou ten hand-egge, 9. term by het schaak spel, 10. mens, 11. voornaamwoord, 12. bezweringsformule, 13. duw, 14. maanstand, 15. onderricht, 16. ach ting, 18. einde, 20. pers. voornaamw., 21. stad op Java tussen Semarang en Rembang. Verticaal: 1. hok, 2. spil van een wiel, 3. Aziatisch hoogland, 4. keurig, 5. lidwoord, 6. stuk bouwland, 9. bos god, 10. tam, 11. bedektbloeiende plant, 12. kleurloos, 13. voorzetsel, 15. verdriet, 16. gem. in Gelderland, 17. jong, dun takje, 19. ontkenning (Eng.), 20. uitroep. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 539. Horizontaal: 1. bos, 3. ras, 5. lol, 7. adé, 9. roebel, 11. ed, 12. mt, 13. genade, 16. are, 17. ork, 19. laf, 20. Som. Verticaal: 1. bal, 2. silo, 3. Raab, 4. stelt, 6. order, 8. Demer, 10. era, 11. egaal, 14. neef, 15. dons, 18. kam. tische landen. Nederland heeft een tekort aan propagandistische bewa pening. De heer Hooy bepleit een grotere subsidiëring van de toeris tische propaganda teneinde de nog negatieve toeristische balans on danks het grote bezoek van buiten landers te kunnen verbeteren. Prof. mr. H. J. Hellema (AR) hoopt, dat de recessie een mild ka rakter zal behouden, mits de bin nenlandse maatregelen daartegen voldoende zijn. Spr. onderwierp de nationale en in ternationale economische situatie aan een breedvoerig onderzoek. Hij acht het uiterst belangrijk te weten of .wij ons thans al of niet in een ombuiging naar de conjunctuurlijn bevinden, zo als in 1952 het geval was. Spr. heeft bezwaar tegen de inves teringsaftrek, gezien b.v. het verschil lend effect, dat deze heeft op investe ringen op langere en kortere termijn. De belastingheffing naar draagkracht komt ermee in het gedrang. Zijns in ziens zou het juist zijn de dubbele belastingheffing bij de naamloze ven nootschappen en bij de aandeelhou ders drastisch te wijzigen. Daarom kiest de belegger bij voorkeur de risi co-mijdende sector. Prof. Hellema voelt niets voor prijs controle door de economische rechter. Deze is tot dusver een volslagen mis lukking geworden. Onaanvaardbaar, onredelijk en misplaatst acht deze spr. het idee van prof. Molenaar. De ondernemer moet een maximale vrij heid in zijn prijsbeleid worden gela ten. Prof Hellema pleitte voor herzie ning van de excessief hoge salarissen bij de Europese instellingen en van de belastingvrijdom der ambtenaren. Daartegen is in brede kringen van ons volk verzet gerezen. Het geheel dezer salarissen dreigt een ondraag lijke last te worden. Een ziekenhuis met een capaci teit van 600 bedden staat in Roosen daal op stapel. Het is bedoeld als streekziekenhuis voor West-Brabant. Het college van regenten van de stichting „R.K. Ziekenhuis St. Fran- ciscus" heeft het architectenbureau Margry en Jacobs te Rotterdam op gedragen de eerste schetsontwerpen voor het gebouw te maken. KATWIJK WETHOUDER O. J. KLEEN VROEG ONTSLAG. Naar men ons mededeelt heeft de heer D. J. Kleen, wethouder dezer ge meente, thans zijn onts g als lid van de gemeenteraad aangevraagd. Deze ontslagaanvrage is een gevolg van het besluit, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van j.l. donderdag met 17 tegen 1 stemmen nam om de wethouder het vertrouwen op te zeg gen. In de wethoudersvacature zal eerst kunnen worden voorzien als de opvolger van de heer Kleen tot de raad is toegelaten. Tot zolang blijft de heer Kleen zijn functie nog vervullen. Door het vertrek van de heer Jac. van der Plas naar elders is tevens ëen raadszetel van de Partij van de Ar beid vacant gekomen. Ook in deze va cature zal nog moeten voorzien wor den, zodat de gemeenteraad in de laatste maanden var deze zittingspe riode nog twee nieuwe leden zal krij gen. Opvolger op de lijst van 1953 voor de heer Kleen is de heer B. Vooijs. Duivensport Met 159 oude dui ven hielden „De Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf Creil, afstand 355 k.m. Ze werden gelost om 10.30 uur met z.o.-wind en helder weer. De uit slagen waren als volgt: Gebr. Pouw 1, 2; C. Kraayenoord 3, 9; J. Parle- vliet 4; L. van Duyn 5; A. J. Hus 6, 7; H. M. Tjebbes 8; P. v. d. Plas 10. Geboren: Neeltje J. dr v. J. van Rhijn en M. Zuyderduyn; Elizabth V. M., dr v. H. P. S. Verheggen en M. H J. B. Smeets; Leendert zn v. C. L. Vlieland en C. J. van SomerenHele na dr v. C. v. Tilburg en P. J. Hus; Herman zn v. D. van Kralingen en C. E. Abbink; Ilona dr v. N. D. Bok horst en H. Bakker; Maartje dr v. A. van der Plas en J. C. Varkevisser; Pieter zn v. P. van der Walle en W Holswilder; Gerrit zn v. H. Ouwer- sloot en G. van Ommering; Gerrit L. J. zn v. C. van der Vijver en C. de Koning; Wouter K., zn v. K. F. Rom- bouts en A. Bourgonjen; Aaltje dr v. J. Zwanenburg en W. Kuyt. Ondertrouwd: M. Messemaker en J. Guyt; E. van Dijk en J. van der Luyt; A. van der Luyt en H. de Haan. Getrouwd: W. van Egmond en W. van Delft; J. C. van der Plas en D. C. Kromhout; D. van Beelen en M. C. van Duyn; H. de Vries en M. L. Guyt; J. Jonker en A. C. van der Zwan. Overleden: P. J. Uhlenhop 78 jr; C. Ruwaard 83 jr; P. Spaanderman 79 jr; G. Varkevisser 71 jr; A. van Dijk 74 jaar. Bekendmaking Het hoofd van het gemeentebestuur van Katwijk brengt ingevolge het be paalde in artikel 36, vierde lid, der Woningwet ter openbare kennis, dat de Raad dier gemeente in zijn open bare vergadering van 29 mei 1958 heeft besloten te bepalen, dat een wijziging wordt voorbereid van het plan van uitbreiding dezer gemeente, vastgesteld bij raadsbesluit van 2 augustus 1946 en goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Z.-Holland bij besluit van 9 september 1947, no. 353/2, voor zover betreft de gronden gelegen in de Hoornes-polder, nader op de bij dat besluit behorende kaart aangegeven. (Advertentie) Bekendmaking Het hoofd van het gemeentebestuur van Katwijk brengt ter openbare kennis dat het bij beschikking van de Minister van .Volkshuisvesting en Bouwnijverheid d.d. 8 mei 1958, no. 0508713, goedgekeurd besluit van de raad dezer gemeente d.d. 26 septem ber 1957, houdende herziening van het wederopbouwplan (wijziging van de Bebonwingsvoorschriften Weder opbouwplan Katwijk aan Zee) met ingang van 9 juni 1958 ter gemeente secretarie (afd. algemene zaken) voor eenieder ter inzage ligt. (Advertentie) Guyt; W. van Klaveren en A. Kuyt. Getr.: J. Souverijn en J. J. Tim mermans; G. van Duyn en L. van Duyn; A. W. Boskamp en W. F. E. Jozee; F. Kuyt en W. J. Schenkel veld; D. Barnhoorn en J. E. van Kooy; Schaap en A. van der Spek; Schaap en C. M. van der Plas; G. van Duyn en M. van Rijn; J. Ouwe hand en A. Guyt. Overl. M. van Rijn 81 jr. KATWIJK AAN DEN RIJN Filatelistenclub. In het Prot. Mi litair Tehuis M. A. de Ruyter werd gisteravond de laatste bijeenkomst in dit seizoen gehouden van de Filatelis tenclub. De voorzitter, de heer W. A Agema, kon in zijn openingswoord de verheugende mededeling doen dat zich weer enkele nieuwe leden had den aangemeld. Voorts werd er ge sproken over de te organiseren rond zendingen van zegels onder de leden. Vervolgens werd noL de gebruike lijke veiling gehouden van enkele ka vels, waarna tenslotte nog een onder linge zegelverkoop plaats vond. LEIDSCHENDAM Gouden bruiloft Het echtpaar Luk, wonende Veursestraatweg 236, hoopt op 23 juni a.s. zijn gouden bruiloft te vieren. Propaganda voor KABO Na een inleidend woord van de heer Lassche, voorzitter van de plaat selijke Kabo, hield de districtsbe stuurder de' heer G. Delaert een leerrijke propagandarede, waarin hij duidelijk deed uitkomen, dat voor de katholiek de organisatie op katholieke grondslag nog steeds de beste is. Wij mogen nog zoveel res pect hebben voor de vakbeweging van andere richting, onze katholieke geloofsovertuiging gaat uit naar een organisatie, welke medewerkt aan de uitbouw van de christelijke maatschappij en de bevordering van de onderlinge vriendschap en naas tenliefde. Daarbij gaat het niet op de eerste plaats om het getal maar meer om met dat getal alles te kun nen zijn voor allen. Dit komt mede tot uiting bij de bevordering van goede arbeidsvoorwaarden met het doel ook voor elkan*" *r het leven dragelijk te maken Het bekomen van de sociale zekerheid is niet vol doende, maar er moet komen *nede- zeggenschap in de bedrijven, ook in de bedrijven van de overheid. Na deze met applaus bekroonde rede deelde de voorzitter mede, dat de heer van Schendelen is ingeschre ven als het honderdste lid van de afdeling. De vergadering ging ver volgens over tot een gezellig samen zijn waarvoor het duo Martin Her mans en Henk Steenvoorde uit Noordwijk met succes hun krachten hebben ingespannen. Geb.: Godafrieda Y. d. van G. R. van Krevelen en L. den Duik; Nanne W. C. z. van J. Wans en M. W. Seine; Jacoba W. d. van F. de Stoppelaar en F. Dijk. Ondertr.: Jan van den Berg Lannbertina E. A. Charlier; Frederik C. Nagtegaal en Maria G. van Eg- mond; Gerardus L. M. van Vliet en Alida M. A. Boon. Getr.: Jacobus C. J. van Oosten en Johanna P. M. van Heiningen; Cor- nelis Penninga en Betha Blom; Gijs- bertus A. G. van Ommeren en Ca- tharina M. van Leest. Overl.: Geertje Brasem, oud 97 jr. weduwe van. W. Olsthoorn. LISSE Bloembollenveiling H.B.G. de veilingzaal van de Coöperatieve Bloembollenveiling H.B.G. hield deze vereniging onder voorzitterschap van de heer D. van Egmond een leden vergadering, waarin hij wees op het grote belang van deze bijeenkomst. Na enige behandeling werden voorgestelde wijziging der statuten met algemene stemmen aanvaard. Voorts werd na enige bespreking het huishoudelijk reglement van H.B.G. vastgesteld. Als bestuursleden wer den de heren Z. van den Burg te Lisse en P. A. van Saase Azn. te Hil- legom gekozen, als commissaris de heer G. C. Tromp Rzn. te Lisse. Door het bestuur werden tot directeuren benoemd de heren P. S. v. Leeuwen te Noordwijkerhout en P. M. A. Oos- terveer te Sassenheim. Vanwege de Geb.: Hubertus z. v. H. H. Peters en H. W. Bijsma; Anne W. d. van Duyn en G. van Beelen; Robert z. v. C. J. van Andel en F. van Bel- kum; Ernestine A. d. v. J. P. Guepin en K. P. Sohlesinger; Abraham z. v. A. van der Meij en J. van Beelen; Andrea J. R. d. v. J. P. van Slooten en C. Sip; Leendert H. z. v. J. de Bruyn en H. H. Berkheij; Herman grote reorganisatie van de Coöpera- E. C. z ,v. H. van Dijk en E. C. Boe kei. Ondertr.: D. van der Plas en W. van Duyn; J. Jonker en A. C. van dier Zwan; H. Ouwehand en M. C. van der Vijver; H. de Vries en M. L. tieve Bloembollenveiling H.B.G. is het bestuur nu als volgt samenge steld: Voorzitter: D. van Egmond te Hillegom; 2e voorzitter: P. A. van Saase te Hillegom en secretaris Z, van den Burg te Lisse. Commissaris sen: J. W. A. Lefeber, president- commissaris; W. L. Onderwater en G. C. Tromp Rzn., allen te Lisse. Di recteuren: P. S. van Leeuwen te Noordwijkerhout en P. M. A. Oos- terveer te Sassenheim; mede is pro curatie verleend aan de heer M. Mon- tagne, hoofdboekhouder. Groene bloembollenveiling. On der directie van n.v. Hollands Bloem bollen Huis aimer werd te Noordwijk een groene veiling gehouden van tuipen en krokussen. De gewassen stonden over het algemeen best en alle partijen warden vlot verkocht. Besteed werden voor bedden van 3. R.R.: Tulpen: White Sail f45, Peach Blossom f 35, Oranje Nassau f 40, New Orleans f 30, i Clara Butt f 24, Bgnland t 30, Kleurenpracht f 27, Kreiage's Triumph f 30, Oranje riurcni f 40, Teiescopium f 31, Al- berië f 34, Eimus f 35, Prinses Bea trix f 30, Princess Elisabeth f 30, Yellow Giant f 25, The Bishop f 38, Georges Grappe f 27, Aristocrat f 42, Queen of Nignt f 322, Sunkist f 29, Oranje Triumph f 28, Boule de Neige f 48, Thomas Edison f 33, Sun burst f 46, Scarlet Cardinal f 45, Ur sa Minor f 30, Grenadier f 35, Fire bird f 30, Van der Eerden f 31, Top- score (ondereind) f 80, Early Queen f 31. Krokussen: Niggerbey f 35, Grand Maitre f 19, Eariy Perfection f 20, Purpurea Grandiflora f 27, Queen of the Blues f 18. „Philatelica" De internationale vereniging „Philatèlica" afdeling Lisse houdt maandag 9 juni a.s. des avonds om 8 uur naar 37e vergade ring in „De Nachtegaal" Deze avond is toegankelijk vooi alle belangstel lenden. Er zal ruime gelegenheid gegeven worden tot vragen stellen. Op de agenda prijken o.m. een ver loting en een belangrijke veiling. Subsidie aan Dorpsverenigingen Op de agenda van de gemeente raadsvergadering van Haarlemmer meer, die donderdag a.s. zal worden gehouden komt een voorstel voor tot het verlenen van subsidie aan de Dorpsvereniging Lisserbroek. Het bestuur van deze vereniging heeft n.l. het gemeentebestuur verzocht om een subsidie van 600.voor de kosten verbonden aan de huur /an het ijsclubterrein. Dit terrein wordt door de vereniging ook als speelter rein voor de jeugd en gymnastiek- terrein voor de leerlingen van de O.L. school beschikbaar gesteld. NOORDWIJKERHOUT Verloren en gevonden voorwerpen: Gevonden: klokje, bril, grijs tasje m. inhoud, gedeelte van oorbel of hals ketting, jongensschoen, zonnebril, boodschappentas, motorhandschoen, dames-handtas, plastic bal. Verloren: blauw-grijze loden jas met rode capuchon, groene wollen jongenstrui, armband, zeiljopper, zij den hoofddoek, rieten mand rubber egenjas, blauwe badtas m. inhoud, herenrijwiel, vakantiebonnenboekje, rode portemonnaie. SASSENHEIM Wielerver. „Sassenheim en Omstre ken". De uitslagen van de zondag gehouden rit voor de voorjaarscom petitie waren: 1. Gerard Waasdorp, 2. Ton v. Dorp, 3. Lud Meijland. Zondag reed Piet v. d. Lans zijn eerste amateur wedstrijd op de baan in het Olympisch stadion in afwach ting van Olympia's tour. In de sprint wedstrijden werd hij als 9e geklas seerd en in een rit over onbekende afstand werd hij na felle gevechten te hebben geleverd het vooral J. Kap- tein en Mees Gerritsen 3e op 1 lengte. Piet v. d Lans zal a.s. donderdag zijn geluk beproeven in de Ned. Kampioenschappen achtervolging in de 50 km. STQMPWIJK Boerenleenbank De vergadering van de leden van de boerenleenbank te Stompwijk werd dit jaar gehou den in de zaal van het Blesse Paard waar de heer v. Swieten de verga dering opende met een kort over zicht van de belangrijkste feiten van het afgelopen jaar op het gebied van de handel en land- en tuinbouw en tot slot een overzicht gaf van de door de bank verrichte werkzaamheden. De omzet van de spaarbank bedroeg 900.000.- en er werd ruim 100.000 meer ingelegd dan afgehaald. De ren tevoet voor de spaarbank is nu 3 1/4 ongelimiteerd. Voor bestaande hy potheken bedraagt de rente 5 nieuwe hypotheken 5Va Bestaande voorschotten ö'/a en nieuwe 6 De omzetten beliepen voor de C. B. 924.000.—, giro 870.000.— reke ninghouders 1.429.700,totaal bank 4.883.400.—. Het aantal spaarders was 1098 waaronder 198 schoolspaarboekjes. Aantal voorschotten met borgstelling 5, idem met hypotheek 24. Lopende rekeningen met krediet 31 en zonder krediet 21. In 1957 werden 3596 schoolspaarzegels verkocht. Het aantal dagboekposten beliep voor de spaarbank 1550, bank 984 en giro 2905 en het aantal leden van de bank 182. Het aftredende lid van de fin. comm. v. Marwijk bracht een gunstig verslag uit. Tot nieuw lid van deze comm. werd benoemd de heer G. Ham. De rekening en balans over 1957, vermeldende een verlies van 1083.84, werd door de vergadering goedge keurd, nadat de kassier de heer Boog- mans naar aanleiding van een door het lid J. G. v. d. Helm gestelde vraag omtrent het ontstaan van het verlies uitvoerig had geantwoord. Door de concurrentie gedwongen moet de bank de spaarbank rente verhogen, wat enerzijds een hogere uitgave vergt aan rente en anderzijds kan de bank, mede door de kredietbeperken- de maatregelen van de Ned. Bank de ze hogere uitgave niet voldoende compenseren. Het verlies werd afge boekt van de reserve. Het bestuurs lid J. Suyten zag zich herkozen. De heer L. C. Stijnman had zich, gezien zijn hoge leeftijd niet meer herkies baar gesteld. Namens de leden en het bestuur deelde voorzitter mede, dat hij bij deze benoemd werd tot erelid van de Raad van Toezicht. Met een kort woord dankte de heer Stijn man voor de hem gebrachte eer en het vertrouwen dat leden in die lan ge jaren in hem gesteld hebben. Voor de opengevallen plaat- was door het bestuur candidaat gesteld de heer A. N. v. d. Brink die vegens het ont breken van tegencandidaten bij en kele candidaatstelling gekozen werd. VOORSCHOTEN Geboren: Margaretha Ilona The- resia Maria dr van C. C. 't Manne tje en M. M. F. van der Kolk; Ma thilda Agatha Maria dr van B. Kraan en J. C. van der Meij; Lucretia di van D. Mechelse en J. van Wijngaar den; (geboren te Leiden): Harmpje Adriana Johanna dr van H. A. J. Tjepkema en G. Bouthoorn; Robert Wilhelmus zn van A. J. van der Geest en A. M. C. van Rooy. Ondertrouwd; André Kilian, te 's-Gravenhage, en Nora Donkersloot; Aldert Noort, te Rijnsburg, en Hes ter Besuyen; Harring de Jong. te Leiden, en. Martijntje Wesdijk; Her man van Tuijl en Anna Francina Buitelaar; Franciscus Eikerbout, te Oegstgeest, en Carla Mafhilde He lena Wennekers. Getrouwd: H. B. Ammerlaan en M. A. Markus; L. N. J. van der Meer te Leidschendam, en J. G. P. de Bruijn; G. Spaans, U Katwijk, en M. A. Westhoek. Overleden: (te Leiden) Josephine Johanna va.* Schaverbeek, weduwe van L. H. Frederiks, 60 j.; Gerritje schoenmaker, echtgenote van A. D. Douma, 38 j. WARMOND NOGMAALS DE RAADSVERKIEZNG Overeenkomstig artikel 5 van het reglement op de voorbereidingen van de gemeenteraadsverkiezingen, heeft het bestuur van de KVP te Warmond unaniem besloten, mevr. Meskers-Hendriks, die bij de laatst gehouden gemeenteraadsverkiezin gen door voorkeurstemmen werd gekozen, doch de kiesdeler niet haalde, te verzoeken haar zetel prijs te geven ten gunste van de heer S. van Schie als vertegenwoordiger van het ".age Land. Autotocht ouden van dag. Even als vorig jaar zal ook dit jaar op woensdag 18 juni wederom een autotocht met ouden van dagen wor den gehouden. Ditmaal wordt gere den naar de gemeente Bloemendaal, Velsertunnel, Amsterdam-noord en over de brug bij Schellingwoude. In „Oud Valkenveen" te Huizen zal de lunch worden gebruikt waarna een bezoek zal worden gebracht aan het „Linnaeushof" te Bennebroek waar thee zal worden aangeboden. Het zal voor de oudjes weer een genotvolle dag worden. Gesloten. In de nacht van zon dag op maandag a.s. zal vanaf 1 uur tot 6 uur dè spoorwegovergang, die toegang geeft tot .de gemeente, vol ledig afgesloten zijn voor alle door gaand verkeer. Men dient hiermede dus terdege rekening te houden. Spreekuur burgemeester. De burgemeester dezer gemeente is op donderdag 5 juni a.s. verhinderd zijn Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Woensdag 4 Junij 1858. 's-Gravenhage. Burgemeester en wethouders zijn voornemens op Vrijdag aanst, aan te beste den de levering van 12.000 il lumineer-glazen, voor de ver lichting van het Bosch op den verjaardag van de Koningin. Londen. De begrafenis van de hertogin van Orleans heeft gisterenmorgen in de Kapel te Weybridge plaats gehad. De lijkkoetsdie getrokken werd door zes paarden, droeg het wa pen der hertogin. Al de leden der verbannen koninklijke fa milie, de vreemde gezanten en eene menigte aanzienlijke per sonen, waren by de plegtigheid tegenwoordig. PRONONCE voor uw ONDERGOED Leiden Breestraat 65 Tel 21800 Oegstgeest Geversstraat 41 Tel 23917 (Advertentie) wekelijks spreekuur te houden. Postduivenvereniging „Warmond". Wedvlucht Corbeil 424 km. Oost- Zuid-oosten wind. Warm weer. De duiven werden gelost om 5 uur. Aan komst eerste duif 12.21.15 uur, laatste prijsduif 13.24.05 uur. j. Roest 1, 2 en 7; dr. J. Venker 4, 11 en 16; J. de Weerd 6 en 15; B. Os kam 14 en 17; P. Vogelenzang 3 en 12; J. Smeets 5, 10 en 13; N. v. d. Horst 8 en 9. WASSENAAR Johannahuis verbouwd. Archi tect J. C. Bolten, alhier, heeft namens de Stichting Johannahuis het ver bouwen van het Johannahuis aan de Schouwweg gegund aan de firma M. v. d. Bent en Zonen alhier. Geb.: Meindertje Martinie Cornelia d. v. Abma J. en W. van der Most; Gerben Siebrand z. v. S. H. van der Veen en W. de Lange; Michèle Theo- dorus Johannes Franciscus z. v. J. F. Kathmann en M. M. Donath. Getr.: J. F. Oppenheim en G. Tig- chelaar; J. v. Eenennaam en A. M. C. Oudshoorn: T. L. M. van der Laan en E. B. E. van Noord; M. A. de Ruy ter en J. M. van Niekerk; P. G. Voor ham en A. J. Hij mans; F. J. Boom en W. M. van der Weijgert; R. W. de Bie en C. K. Zwart; R. A. C. Nieu- wenhuijs en C. J. Donkers; L. H. Vro- mans en W. J. H. Koopman; A. W. Naylor en A. de Jong. Overl.: H. C. Prins, 71 jr; G. M. Kers, 28 jr; J. Plate, 82 jr, gehuwd geweest met H. Ponse. Twee tijgerbabies, behorende tot de levende inventaris van het circus Krone in Duitsland, werden kort na de geboorte wees. De directie van het circus richtte een nood-oproep tot de bevolking, met het gevolg, dat de welpjes binnen enkele uren een liefdevolle pleegmoeder hadden gevonden in een boxer te Hannover. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH, 4 mei. Vee. Aangevoerd 6708 stuks vee, zijnde 2008 runderen, 194 graskalve ren, 778 vette kalveren 565 nuchtere kalveren, 235 schapen, 29 geiten, 727 lammeren, 74 fokzeugen, 382 slacht- varkens, 25 lopers, 1691 biggen. Pr- zen, behoudens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwaliteit: melk- en kalfkoeien 7501275, guiste koeien 700100, kalfvaarzen 7801250, klamvaarzen 750 925, guiste vaarzen 700860, pin ken 475700, graskalveren 300 450, nuchtere kalveren voor fok- of mesterij 65215, weideschapen 45 ƒ75, ooien met lammeren 110165, lammeren 3560, drachtige zeugen 270370, lopers f 6575, biggen 4560 alles per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 731 stuks. Extra kwaliteit van 3.40f 3.55, le kwaliteit 3.20f 3.35, 2e kwali teit 2.90—3.10, ?e kwaliteit f 2.65 2.85, vette stieren '..903.20, worstkoeien 2.552.70 alles per kg. gesl. gew.; vette kalveren le kw. 2.603.vette kalveren 2e kw. 2.252.55, 3e kw. f 195 2.15; nuchtere slachtkalveren 1.201.45; slachtvarkens 1.55 1.67; slachtzeugen le kw. 1.42 1.47; slachtzeugen 2e kw. 1.32— 1.38, alles per kg. levend gew.; vette schapen f 85f 115, vette lam meren 75110, nuchtere slacht kalveren 37.5060, alles per stuk. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien: aanvoer minder, handel kalm, prijzen minder vast. Guiste koeien, aanvoer beperkt, handel ma tig, prijzen op gelijk niveau. Jong vee: minder, rustig, constant. Vette kalveren, ruitemr, redelijk goed, ruom prijshoudend. Nuchtere slacht- kaiveren: minder, gedrukt, nauwe lijks gehandhatfd. Schapen en lam meren: groot, stroef, weinig veran- j dering in prijzen. Fokzeugen: ruimer, matig, niet geheel prijshoudend. Lo pers en biggen: minder, iets gedrukt, moeilijk te handhaven. Slachtvee: groter, stug, bleven niet gehand haafd. Slachtzeuegn: normaal, slecht, lager. WOERDEN. 4 juni. Kaas. Aan voer 47 partijen. Eerste kwaliteit 1.73—1.82; tweede kwaliteit 1.60 —1.72; extra kwaliteit tot 1.85. Han del matig. WOERDEN, 4 juni. Jongvee. Aanvoer 235 lammeren, notering f 45 55, handel redelijk; 77 biggen, no tering 48—58, handel stug. LEIDSCHENDAM. 3 juni. Groente. Platglaskomkommers A 3642; idem B 3135; idem C 2832; idem D 2025; idem krom 5057; waren huiskomkommers A 3535; idem B. 2932; idem C 2125; idem D 19—22; kaskomkommers A 3335; idem. B 2830; idem C 2225. tomaten A 780830; tomaten B 780790; toma ten C 810—840; tomaten CC 690— 720; sla A 540—790; sla B 320—360; stoofsla 1013; andijvie 2742; spi nazie 2729; rabarber 1315; snij bonen 240—260; bospeen 56—73; bloemkool A 6169; bloemkool B 38- 41; bloemkool C 27—35.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2