Het sprekende testament Routinewerkers moeten hun persoonlijkheid ontwikkelen A.G. de Bruyn: zonder wettelijke dwang geen publiekrechtelijke bedrijfsorganisaties Onredelijke verdubbeling van examenkoorts Joegoslavisch oorlogsinvalide in Utrecht geopereerd Voor de justitie verborgen gehouden KLM wil op Moskou vliegen Huwelijksreis met brokken DINSDAG 3 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Pater Ponsioen op vergadering gouden HKW Voorzitter De Wit Pauselijk onderscheiden Het aantal werknemers „met schone handen" neemt steeds meer toe, vooral in de dienstensector. Bijzondere aandacht zal geschonken moeten worden aar de zgn. „onge schoolden" die routine-werkers in de administratieve functies. De be- ambtenorganlsaties zullen het eerst geconfronteerd worden met de ge volgen van de automatisering welke tal van nieuwe routine-werkzaam heden in het leven zullen roepen. De mensen die deze arbeid verrich ten, zullen hun scholing in de vrije tijd gaan beoefenen. Deze arbeids- en levenswijze zal in de nabije toe komst voor grote groepen werkne mers weggelegd zijn. Zij mogen geen minder lid van de werkge meenschap, geen minder mens wor den. Maakt hen niet tot een nieuw proletariaat en zorgt dat zij hun persoonlijkheid in hun vrije tijd kunnen ontwikkelen. Deze indringende oproep richtte vanmiddag pater dr J. Ponsioen SCJ tot de kath. hond van admini stratief verkopend en verzekerings- personeel „St. Franciscus van As- sisië (HKW), die in Bellevue te Amsterdam met een feestelijke bij eenkomst zijn gouden jubileum her dacht. De titel van zijn inleiding luidde: „Maatschappelijke verschui vingen en de arbeid met schone handen". Hij kwam daarin tot de conclusie dat de identificatie van de KAB met een bepaalde stand van handarbeiders niet langer vol te houden is en dat de huidige inde- Van Nelle bestellen! Amsterdam raakt volgebouwd Laatste tuinstad Op de uitgestrekte zandvlakte ten zuiden van ringspoorbaan en ten noorden van de Kalfjeslaan in Am sterdam-Zuid heeft de commissaris van de koningin, dr M. L. Prinsen, gisterochtend de eerste steen gemet seld in een muurtje van de eerste der 8000 huizen, die in deze laatste tuin stad, Buitenveldert, zullen verrijzen. Na het voltooien van deze tuinstad zal het Amsterdams territorium ten zuiden van het IJ zijn volgebouwd. „Amsterdam heeft zich met een brede visie te richten naar de toe komsten het is begrijpelijk dat de ge dachten daarbij aanvankelijk het meest zijn uitgegaan naar annexatie' zo zei dr. Prinsen in een korte rede. Men is efchter meer en meer tot de overtuiging gekomen, dat het pro bleem zich door grenswijziging alleen niet laat oplossen. Het verdient naar het oordeel van dr Prinsen aanbeve ling, ook voor Amsterdam te komen tot de vorming van een districts- of stadsgewest voor de totale agglomera- tie. De strekking van een dergelijk dis trict, waarnaar de gedachten van Rot terdam en Den Haag ook uitgaan, is op bepaalde gebieden de bestuurstaak van de verschillende gemeenten, die de agglomeratie vormen, te bundelen en te coördineren. In de nieuwe tuinstad-Buitenvel- dert zullen 8000 woningen verrijzen, alsmede in het noorden gebouwen voor culturele voorzieningen en een enorm laboratorium-complex en een ziekenhuis van de Vrije Universiteit, met de bouw waarvan reeds is begon nen. Er komt een tentoonstellingster rein langs de Amsterdijk en een bre de parkstrook voor recreatie in het midden. Het plan is ontworpen op motieven van regelmatig terugkeren de woonvormen, variërend van een gezinswoningen tot torenflats in twaalf woonlagen. CAO bouwbedrijf staat voor de deur Na de opening van het congres van de algemene Nederlandse Bouwbe drijf sbond te Maastricht heeft de heer W. van Tilburg gisteren als vertegen woordiger van het NW en als voor zitter van de looncommissie in de Stichting van de Arbeid zich tot het congres gericht en medegedeeld, dat hy in een telefonisch contact met de voorzitter van het college van Rijks bemiddelaars vernomen heeft, dat de CAO voor de bouwnijverheid thans practisch is goedgekeurd, nadat de laatste dagen de laatste beletselen waren opgelost. De heer Van Tilburg heeft voorts ten aanzien van de loonpolitiek ge constateerd, dat nog altijd een geco ördineerde loonpolitiek de voorkeur verdient. Er is een ijveren geweest naar een gedifferentieerde loonpoli tiek, maar deze acht hij volslagen mislukt. De heer Van Tilburg acht het goed, dat de regering niet opzij is ge gaan voor de agitatie van industriële werkevers in de onderhandelingen ten aanzien van de CAO. ling van vakorganisaties uit de tijd is nu de arbeidsmarkt zo veel meer gedifferentieerd is geworden. Een nieuwe structuur van de kath. vak centrale als één grote bond met veel meer vakgeledingen waarschijnlijk concreet op basis van de CAO's uit te voeren, achtte hij een mogelijke oplossing. Instemming. NEDERLANDSE MILITAIREN NAAR LOURDES Ondanks de ernstige situatie in Frankrijk zal de internationale bede vaart naar Louxóes van NATO-mili- tairen van 14 tot en met 16 juni doorgaan. Kardinaal Feltin, aartsbisschop van Parijs, en kardinaal Wendel, aarts bisschop van Münohen hebben de lei ding over de bedevaart, welke 10 bis schoppen, hoofdaalmoezeniers van de deelnemende landen en de maarschal ken Juin, Lattre en Leclerc meema ken. 2i8.000 NATO-militairen worden in Lourdes verwacht, van wie 800 uit Nederland. Kardinaal Feltin heeft eveneens de leiding over de bedevaart naar Lour des van de NATO-ludhtmacht van 6 tot 9 juni. Voor deze luchtbedevaart hebben zich reeds 4.000 militairen gemeld. Zowel de verbondsvoorzitter van de KAB de heer J. A. Middelhuis, als de voorzitter van de HKW, de heer J. de Wit, prezen de suggestie van de inleider als zeer waardevol en beloofden intense studie en be raad. Mgr G. P. J. van der Burg, deken Tijdens het gisteren begonnen ge- van Amsterdam, spelde de voorzit-1 neraal kapittel der paters Francis- ter van de HKW, de heer J. de Wit,canen is pater Clementius Schutijser de versierselen op, behorende bij de (Vlissingen) gekozen tot generaal de- Pauselijke onderscheiding van rid der in de orde van St. Gregorius de Grote. De jubileumreceptie was zeer druk bezocht. De afdelingen boden he: hoofdbestuur een bandrecorder aan. Van Nelle bestellen! Adv finitor, dit is adviseur van de gene raal der orde. Pater Schutijser, oud provinciaal van Nederland en rector van de rec torale kerk der paters Capuoijnen in IJmuiden oost, zal in het generalaat der paters te Rome zijn intrek nemen. Zijn ambtsperiode duurt zes jaar. Van Nelle bestellen! Bondsvergadering Sint Eloy Gisteren en vandaag werd in Utrecht mers treft en dat de veelal nog zeer de bondsvergadering gehouden van de Nederlandse Kath. Metaalbewer kers Bond St. Eloy. De voorzitter, de heer P. J. Scheffers, begroette giste ren bij de opening als gasten de voorz. en de secretaris van de KAB, de he ren Middelhuis en Lelieveld; de oud minster en oud-voorzitter van de KAB de heer A. C. de Bruyn; voorts vertegenwoordigers van de Chr. Me taalbewerkersbonden in België, Zwit serland ,ostenrijk en Duitsland als mede yan Nederlandse zusterorgani saties Het ledental blijft zich in gunstige zin ontwikkelen. Het bedraagt thans meer dan 56.000. 1955 en 1956 waren op sociaal-eco nomisch gebied voorspoedige jaren, doch 1957 heeft een heel wat minder gunstig beeld gegeven, aldus de voor zitter. Eind april 1958 was het aantal ingeschreven werkzoekende metaal arbeiders 9.434. Dit aantal was aanmerkelijk groter geweest wanneer niet tal van werk gevers vergunning was verleend om af te wijken van het bepaalde in het buitengewoon arbeidsverhoudingen- besluit om korter dan 48 uur te mo gen werken. Tot onze voldoening heeft de di recteur-generaal van de arbeid er be hoefte aan gehad om, alvorens een eenbeslissing tot korter werken te na men, advies in te winnen bij de des betreffende bedrijfstak, zo zeide spr. Voor de werkgelegenheid van nu en om werkgelegenheid te scheppen voor de jongeren juicht de bond het herstel van de investeringsaftrek toe. „maar we zullen hebben toe te zien, dat ook de arbeider in een of andere vorm zijn rechtmatig deel in de in vesteringen krijgt", zo zei de voorzit ter. Daarnaast heeft de bond er tochi ook ernstig bezwaar tegen dat de af-1 grendeling van nu alleen de werkne- GEEN AUDIëNTIE BISDOM ROTTERDAM Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, zal morgen geen audiën tie verlenen. Van Nelle bestellen! B. en W. van Dordrecht hebben de gemeenteraad vanmiddag in spoed eisende vergadering bijeengeroepen teneinde een besluit uit te lokken om tegen het ontwerp-uitbreidingsplan „Dubbelsteyn" van de gemeente Dub beldam op grond van de woningwet benvaren in te brenffen. Gemeentebestuur Roosendaal in ziekenhuis Een 29-jarige Belg, Louis van Loon, is er de oorzaak van, dat de kamers van burgemeester, wethouders en ge meentesecretaris van de gemeente Roosendaal sinds zondag leegstaan en dat voornoemd stadsbestuur thans in het ziekenhuis „Charitas" resi deert. Toen het Roosendaalse college van b. en w. zondag j.L in een dienst auto terugkeerde van de huldiging van de jubilierende gemeenteontvan ger, stak nabij Nissen plotseling de Belg met zijn brommer de weg over. Door scherp naar links te draaien trachtte chauffeur A. Jongenelen de bromfietser te ontwijken maar de manoeuvre mislukte omdat de chauf feur opnieuw, en nu mor een wiel rijder, moest uitwijken. De Belg werd aangereden en is zondag in het ziekenhuis te Essen (België) overleden. De auto raakte in de wegberm, schoot bijna dertig meter door en bot ste toen tegen een lichtmast. Wethouder A. Simons werd het zwaarst gewond. Hij is met een bek kenfractuur naar het ziekenhuis „Charitas" vervoerd. Burgemeester A. Freyters kreeg snij wonden in het gezicht. Hij brak voorts een rib en een Aiddenhandsbeentje. Wethouder L. van Beek kreeg ver wondingen aan een kaak en de ge meentesecretaris H. Verstegen liep een hersenschudding op. Chauffeur Jongenelen, tenslotte, brak een sleutelbeen. De gewonden zijn met twee ambulance-auto's naar het ziekenhuis gebracht. behoorlijke bedrijfsresultaten, door een dergelijke bepaling alleen ten goede komen aan de aandeelhouders. „In de looncommissie van onze KAB is deze vraag aan de orde gesteld en we hopen spoedig een verduidelijking van een en ander te verkrijgen, niet het minst omdat een dergelijke een zijdige bevoordeling voor ons niet te aanvaarden is, terwijl het ons verder' wil voorkomen, dat eendergelijke loonpolitiek allesbehalve bevorderlijk is voor een verdere opvoering van de produktiviteit." De langzame gang van zaken met de PBO acht de bond zeer onbevre digend. Het hoofdbestuur is geen voorstander van dwang, maar acht de mogelijkheid van sterke drang wel aanwezig. Voor de afwerking van de agenda werd de heer A. C. de Bruyn gehul digd met zijn gouden jubileum als lid van de bond. Gisteren, vijftig jaar geleden meld de hij zich als lid van de Amsterdam se afdeling; hij werd in 1914 secreta ris en in 1917 voorzitter van de bond. Voorzitter Scheffers spelde hem het gouden bondsinsigne op. Ook de voor zitter van de KAB, de heer Middel huis, huldigde de jubilaris voor zijn vele verdiensten in het belang van de katholieke arbeider en voor de Ne derlandse arbeider in het algemeen. In zijn uitgebreid dankwoord zeide de heer De Bruyn onder meer, te yre^, zen dat zonder wettelijke dwang er geen publiekrechtelijke bedrijfsor ganisatie komt omdat de werkgevers' er principieel tegen zijn. De heer De Bruyn, dié vier jaar minister voor de PBO was, hoopt dat de opportunisch ingestelde groot-werkgevers eens tot de overtuiging zullen komen dat het hun belang is mee te werken aan de totstandkoming van de PBO. Koningin bezocht Kabelfabriek Delft De Koningin heeft vandaag een be zoek gebracht aan de n.v. Ned. Ka belïabriek te Delft. Dit bezoek hield verband met het feit, dat 6e onder neming een nieuw hoogspanningsla boratorium in gebruik heeft genomen, dat het grootste van West-Europa en in zijn soort waarschijnlijk ook wel van de gehele wereld is. In dit laboratorium kunnen bijzon der hoge spanningen worden opge wekt om de kabels, welke in het be drijf worden vervaardigd, te kunnen beproeven. Het is uitgerust met hoog spanningsapparaten, waarmee gelijk spanningen kunnen worden opgewekt tot 600.000 en wisselspanningen tot bijna 1.000.000 volt. Er kunnen bo vendien kunstmatig bliksem-ontla- dingen worden opgewekt tot de ge weldige spanning van ongeveer ander half miljoen volt. Te ruim tien uur arriveerde de ko ningin op het fabriekscomplex aan de Schieweg. Zij had slechts een klein gevolg bij zich, bestaande uit haar particulier secretaresse jonk vrouwe C. E. B. Roëll en haar particulier sec retaris mr. J. van der Hoeven. De koningin werd ontvangen door haar commissaris in de provincie Zudd-Holland mr. J. Klaasesz en de burgemeester van Delft de heer D. de Loor, waarna de' vier directeuren van de kabelfabriek de heren J. Sie- ben, C. Von Lindern, jhr, ir. R. E. Laman Trip en J. H. von Lindern aan haar werden voorgesteld. De oudste directeur, de heer J. Sie- ben, sprak een woord van welkom, waarna de heer C. von Lindern een historisch overzicht gaf over het be drijf en de commerciële aspecten be lichtte. De heer Laman Trip vertelde de koningin tenslotte het een en an der over de technische problemen van de kabelfabriek. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de laboratoriumruimte, waar enige spectaculaire demonstraties voor de koningin werden gegeven. De ko ningin kon verschillende proeven ga deslaan. Zo werd haar ook getoond hoe een tropische regen kan worden nagebootst om te beproeven hoe ka bels onder hoge spanningen zich bij zware regenval houden. Nadat nog een rondgang was ge maakt door de kabelfabriek, waar de vervaardiging o.a. van de Scheldeka bels werd gadegeslagen, begaf men zich naar de ontvangzaal, waar de lunch werd gebruikt. Hierna begaf het hoge gezelschap zich naar de fabriek voor laagspan- ningskabels en tenslotte nog naar de koperwalserij en kopertrekkerij. Omstreeks twee uur was het bezoek ten einde en nam de koningin af scheid van haar gastheren. Van Nelle bestellen! Adv „Technishow", Utrecht weer geopend In het Jaarbeursgebouw aan de Croeselaan in Utrecht, heeft de di recteur-generaal van handel en nij verheid, drs J. H. D. van der Kwast, vandaag de derde „Techni-Show", een tentoonstelling van technische apparatuur geopend. Hij deed dit met een toespraak, waarin hij ge wezen heeft op de bedrijfsecono mische belangrijkheid van deze ten toonstelling. Drs van der Kwast zei, dat thans niet geklaagd behoeft te worden over het tempo van de investerin gen, ook voor wat de apparatuur voor de industrie betreft. Spr. ging wat dieper in op de betekenis van de bestedingsbeperking, waarna hij tot de bevinding kwam, dat, mede met het oog op de Euromarkt, de investeringen in de industrie niet beneden het' noodzakelijk geachte niveau mogen dalen. Minstens even belangrijk als de kwantiteit van deze investeringen achtte spr. de kwaliteit van het geproduceerde. Hij constateerde dat dit, getuige de imponerende tentoonstelling die hij opende, in ons land zeker niet uit het oog verloren. De activiteiten van de handel worden op gelukkige wijze aangevuld met de voorlichting die een expositie als deze „Techni show" biedt. Dat de handel een gro te betekenis ziet in deze voorlich ting, meende de spreker te mogen aanduiden met de oprichting van de stichting „het technisch centrum" doorimporteurs van de op de ten toonstelling aanwezige machines en gereedschappen. Hij achtte dit uitermate belangrijk. Immers, het is zeer gewenst, dat iedere indus triële investering voor de afnemer reden tot tevredenheid en mogelijk heid tot het gewenste rendement geeft. Tot slot meende de spreker te mogen constateren, dat de term „efficiency" voor de exposanten op deze tentoonstelling geen vreemd woord is, gezien de samenwerking tussen hen en de jaarbeurs. Van Nelle bestellen! Adv. Het Eerste Kamerlid mevrouw Schouwenaar-Franssen heeft aan de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen onder meer de vragen gesteld: 1. Is het waar dat bij het dezer dagen afgenomen schriftelijk ge deelte van het eindexamen der gymnasia aan de examinandi op 29 mei jl. een stuk Duits proza ter ver taling is voorgelegd dat in strijd met de ter zake geldende voor schriften ontleend was aan een be kende verzameling Duitse eindex- an.envertalingen en op een aantal scholen al behandeld was? 2. Is het waar dat vervolgens het college van inspecteurs een schrij ven heeft gericht aan de rectoren der gymnasia en lycea waarbij dit examenwerk voor zover boven genoemd stuk op de scholen was be handeld ongeldig is verklaard en opdracht is gegeven de leerlingen voor dit vak opnieuw te examine ren? 3. Indien de be^de voorgaande vragen bevestigd worden beant woord, is de minister dan niet van mening, dat dit voor een aantal leerlingen een verzwaring van het eindexamen betekent en dat het on juist geacht moet worden, dat leer lingen het slachtoffer worden van een fout, die elders en van hoger hand is gemaakt? Strompelend gekomen en lopend naar huis? Pijnlijk strompelend, steunend op krukken, kwam vorige week woens dag een ex-Titopartisaan, de Joego slaaf Ostovic Stype, in Utrecht aan in de blijde zekerheid, dat hij onver wachte omstandigheden voorbehou den over een week of drie zo goed als genezen weer naar zijn land zal terugkeren. Dat Ostovic over enige tijd „een nieuw leven kan beginnen" dankt hij aan dr J. P. Kruimel, Orthopedisch chirurg te Utrecht en aan diens vriend, de heer L. F. Herber, even eens uit de Domstad. De beide heren waren in 1955 op vakantie in Joegoslavië. waren aan het forellenvissen in de Gaska- rivier, toen ze kennis maakten met de strompelende Ostovic. De man maak te een praatje met de beide Hollan ders. Het gesprek ging al gauw over zijn benen. De Joegoslaaf vertelde, dat hij in de verzetstrijd een aantal Duitse kogels in zijn voeten had ge-r kregen. Dr. Kruimels belangstelling was ge wekt. Hij bekeek de voeten van de in valide* en kwam tot de slotsom, dat daar heel goede mogelijkheden voor een genezing in aanwezig waren. „Kom naar Utrecht", zei hij tegen de Joegoslaaf, „en ik zal je weer laten lopen". Ostovic had geen geld. De beide he ren beloofden, reis- en verpleegkos- ten voor hem te zullen betalen. Maar Ostovic had ook geen visum. Toen ontstond er een briefwisseling tussen Nederland en Joegoslavië en er werd contact opgenomen met Joegoslavi sche autoriteiten in ons land en het Van Nelle bestellen! Adv. leek of er nooit toestemming verleend zou worden voor het doen van de operatie. Maar eindelijk, na drie jaar, is het dan toch zover gekomen. Vrijdag j.l. is Ostovic geopereerd in het Sint An- toniusziekenhuis en als de gewonde benen zo blijven genezen, als ze thans doen, ziet het er naar uit, dat de bei de Utrechtse weldoeners hun patiënt oyer een week of drie per auto naar zijn vrouw en vier kinderen kunnen terugbrengen. Van Nelle bestellen! Adv. Met ongedekte cheques betaald De 25-jarige J. P. M. woonachtig te Kerkwerve op Schouwen-Buive- land, is door de groepscommandant van de rijkspolitie te Brouwershaven opgesloten, verdacht van afgifte van ongedekte chèques ten name van de Rotterdamse Bank. Begin-mei zou M. op de markt in 's-Hertogenbosah ge kocht vee hebben betaald met, vier ongedekte chèques, die op naam ston den van zijn overleden vader. Het gaat om een bedrag van ruim 3500. Reeds twee gedupeerden hebben aan gifte gedaan bij de politie. Men mag iemand, die door de jus titie wordt gezocht geen onderdak verlenen. Wegens het plegen van dit feit zijn gisteren voor de Amsterdamse politie rechter de 46-jarige L. en de 24-jarige vrouw J. G. A. voorwaardelijk ver oordeeld tot een maand gevangenis straf met een proeftijd van een jaar. Men zal zich herinneren, dat ge ruime tijd geleden een uit een zwak zinnigengesticht ontnapte vrouw in het Zuiden van ons land een moord heeft gepleegd, waarna zij naar Am sterdam is uitgeweken, waar zij bij een vrouw, die ook patiënte van het gesticht was geweest, onderdak kreeg. Toen deze vrouw van de moord hoorde, ging zij met de vrouw naar verdachte L. die haar wel wilde opnemen. Hij verzuimde naar de politie te gaan, toen ook hij wat later hoorde, dat de vrouw wegens moord werd gezocht. De verdedigers voer den aan, dat de bewuste vrouw, die de moord gepleegd had, niet eens een veroordeling had gekregen, de verdachten, die haar onderdak had den verleend waren dus ook niet schuldig. De politierechter oordeelde hier anders over. ,Het is altijd verboden een verdachte voor de justitie ver borgen te houden", zei hij. De officier van justitie nam de zaak ernstig op en hij vroeg drie maanden gevange nisstraf voor beiden. De politierech ter oordeelde gelukkig voor de verdachten veel milder. Thans is het officieel, dat een Rus sische delegatie naar Den Haag zal komen om besprekingen te houden over een eventueel luchtvaartverdrag tussen Rusland en Nederland De delegatie staat onder leiding van luchtmaarschalk Zjigraf. Een punt van bespreking wordt de mogelijk heid voor de K.L.M. om op Moskou een luchtlijn te beginnen. In 1947 zijn over deze lijn al onderhandelin gen gevoerd, zij leidden niet tot re sultaat. De K.L.M. zal niet de eerste zijn, die op Moskou mag vliegen. De SABENA is gisteren reeds met vluch ten begonnen. De Britse BEA en de SAS hebben ook al vergunningen ge kregen. De Belgen hebben niet eens gewacht op een delegatie om een luchtlijn te openen, zij zijn op een goede dag zo maar begonnen. De rijzende en dalende zon Wanneer de KLM de komende herfst haar nieuwe lijn naar Japan, het land van de rijzende zon, over de Noordpool opent, zullen passagiers en bemanning merkwaardige ervaringen opdoen met betrekking tot de zon. Zoals bekend verdwijnt de zon in de zomer in deze streken niet beneden de horizon, terwijl zij er in de winter niet boven komt. In de winter zal dus bijv. bij vertrek 's avonds in het don ker om half elf van Schiphol, de zon voor de kleine gemeenschap in de DC 7C niet de volgende ochtend vroeg na een 8 tot 9 uur opgaan, maar eerst na een 20 uur, als Anchorage in Alas ka reeds gepasseerd is. Na deze een malige zonsopkomst heeft men bo vendien een dag overgeslagen, wat zijn oorzaak vindt in het overvliegen van de internationale datumlijn. In de zomer gaat de zon, na bij donker uit Amsterdam vertrokken te zijn al weer vrij snel op (na plm 5 uur) en blijft boven de horizon tot in Tokio, wanneer de vlucht in totaal ongeveer 32 uur geduurd heeft. Interessanter wordt het nog in voor- en najaar. In april bijv. bij een vertrek na zonson dergang uit Amsterdam ziet de reizi ger de zon de volgende dag tweemaal opkomen en eenmaal ondergaan en verliest hij een kalenderdag voordat hij na 32 uur reizen in Japan aan komt. Hij zal het dan wellicht een beetje vreemd vinden dat hij in To kio is aangeland om 12 uur 's middags en dat terwijl het aanbreken van de dag voor hem al een uur of dertien geleden plaats vond. De 28-jarige H. Kristen en Truus Tiper, afkomstig uit Deurningen en Hengelo, die woensdag jl. in het hu welijk waren getreden, zijn in een voorstad van Parijs vrijdag met een auto over de kop geslagen. De bruid liep daarbij een gescheur de nier op en de bruidegom een bloeduitstorting in de rug. Beiden zijn in het ziekenhuis opgenomen. Bij de bruid moest operatief ingegrepen worden. De toestand van de slacht offers is naar omstandigheden rede lijk goed. (84)

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6