„Sanctus Augustinus1' te Leiden GEM'AANK0NDiGING gaat dertiende lustrum vieren Congres „dierenbescherming" werd op stadhuis ontvangen VEGLO-Leiden deed Indische sfeer herleven Winst voor in Scherp Chr. Volkspartij België Soc. democraten winnen in Zweden Ruim 10.000 leden is een nog te gering getal Plannen voor een eigen home in het verschiet Urker visserboot op mijn gelopen MAANDAG 2 JUNI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Welgevuld program met „Camus" en spelevaart op Kaag De katholieke studentenvereniging in Leiden „Sanctus Augustinus" viert van 5 tot en met 8 juni a.s. haar dertiende lustrum. D.w.z. dat men het 65-jarig bestaan viert en aan gezien dit in een mensenleven een mijlpaal genoemd kan worden, heeft het lustrum een extra-feestelijk ka rakter gekregen. Er zijn vele offi cieuze vieringen, waarbij de aan kleding aan de inventie van de Augustijnen zelf wordt overgelaten, maar men schroomt niet om ook zo nu en dan een ernstig woord te doen verklinken. „Sanctus Augustinus" is een oude, eerbiedwaardige vereniging. Dit blijkt wel uit het feit, dat in 1874 al de eerste initiatieven zijn ontplooid, die tot de oprichting van een katholieke studentenvereniging in 1893 leidden. Het is thans een bloeiende vereni- „Enige culturele aspecten van de Europese eenheid" en op de buiten gewone algemene ledenvergadering de reden uit te spreken door prof. dr. W. H. van de Pol over „Chris tus' waarheid en Oecumene". Deze algemene ledenvergadering wordt zondagmiddag om 2 uur in de foyer van de Stadsgehoorzaal ge houden. Camus De katholieke studenten van „Sanc tus Augustinus" hebben voor het traditionele lustrum-toneelstuk hun keus laten vallen op „Caligula" van Albert Camus. De keuze wordt in het verzorgd uitgegeven lustrumpro gramma van commentaar voorzien, aldus aanvangend: „Het is niet zon der aarzeling geweest, dat men be sloten heeft het lustrum op te luis teren met de opvoering van dit to neelspel". Men heeft deze keuze toch verantwoord geacht, omdat Camus een schildering geeft van de zoeken de mens. Eigen leden van „S. Augus tinus" brengen dit stuk zaterdag avond in de Stadsschouwburg. Uit het programma lichten ging met ruim 600 leden, waaronder nog een kamerConcert te geven men veel spoorstudenten aantreft. De studenten hebben in de ver eniging hun eigen katholiek centrum, rond welk ook het parochieel leven van de studenten is gevestigd. Spectaculair De feestelijkheden worden ingezet met een bijzonder spectaculaire opening op donderdag 5 juni a.s.,. waarvan de lustrumcommissie nog geen bijzonderheden wil meedelen om de verrassing te verstevigen. Het programma bevat enige sportieve evenementen, een voordracht op donderdag te 14.30 uur te houden door dr. W. J. Schuyt, lid van de Tweede Kamer en nog een serie an dere voordrachten, die aan het com plex van gebeurtenissen een ernstige ondertoon schenken. Wij vermelden de voordracht te houden door prof. dr. Th. Keulemans, lid van het hoofdbestuur van de Ne derlandse Europese Beweging over Kapel achter huis „Sanctus Augustinus" Gisteren vernamen wij op een naar aanleiding van het dertiende lustrum belegde persconferentie van het be- süuur van „Sanctus Augustimus" de katholieke studentenvereniging te Leiden, dat in de toekomst het huis achter het studentenhuis (tussen Ra penburg 24 en Papenstraat) afgebro ken zal worden en dat op deze plaats een nieuwe kapel wordt gebouwd met een huisvesting daarnaast voor de moderatoren van „Sanctus Augus tinus". De bouw van deze nieuwe kapel is afhankelijk van de financie ring, die op de eerste plaats door de „St. Radboudrstiohting" geschiedt. De inventaris van de nieuwe kapel op de eerste verdieping van „Ons Huis" kan naar de kapel achter het buis worden overgebracht. De zaal, die dan vrij komt, is zeer geschikt voor verenigingsgebruik. de Leidse Lakenhal vrijdag 6 juni te 14.00 uur, waarbij trio's van leden en oud-leden Mozart, Bach, Beetho ven en Handel uitvoeren. Caecilia Andriessen bespeelt het clavichord. Ook de jonge burgerij van Leiden kan van de feestvreugde meegenie ten; er is een poppenkastvoorstel ling voor de kleintjes op woensdag 4 juni om half vier op het Pieters kerkhof en een opstelwedstrijd voor de middelbare schooljeugd, die wordt uitgenodigd haar visie te geven op „Het student". Zondagmorgen 8 juni a.s. draagt mgr M. A. Jansen, bisschop van Rot terdam in de Sint Lodewijkskerk om 10 uur een pontificale Hoogmis op tot intentie van de lustrum vieren de vereniging.. Mgr Jansen zal een korte preek houden. Vermelden wij voorts het Galabal in het paleis Noordeinde te Den Haag, een gala-diner, een chinees buffet, een spelevaart op de Kager- meren, een Limburgse koffiemaaltijd, een cabaret; het is een welgevuld programma. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet. ex. Niet- Westerse Sociale studierichting de heer B. R. Compton, (Den Haag). JOURNALISTEN OP LEIDS STADHUIS ONTVANGEN. De Nederlandse Journalisten Kring hield zaterdag te Leidten een jaarver gadering waarbij de journalisten, die uit alle delen van het land kwamen, door b. en w. ten stadhuize werden ontvangen. De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot en de kringvoor zitter mr. M. Vrolijk, wisselden hier toespraken. In de middagvergadering heeft de heer Th. H. Oltheten, directeur van de staatsdrukkerij, een inleiding ge houden over de toekomst van het dagblad. Hij behandelde daarin de teohniscihe ontwikkeling, welke in de toekomst verwacht kan worden. VERKIEZING GEMEENTERAAD De Voorzitter van het centraal stembureau ter verkiezing van de le den van de Gemeenteraad brengt ter openbare kennis, dat het besluit waarbij de uitslag van de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad is vastgesteld, ter gemeentesecretarie, afd. bevolking c.a., voor een ieder ter inzage is neergelegd. Leiden, 31 mei 1958. AVONDMIS „DE GOLFBREKERS". Woensdag 4 juni a.s., 's avonds om 8 uur, ontmoeten de leden vanaf lö jaar van de r.-k. Zwemvereniging ,.De Golfbrekers" elkaar in de Hartebrug- kerk. Zij vieren hun samenzijn met Christus' Avondmaal, de Avond-mis. Belangstellende jongeren zijn wel kom en vanzelfsprekend meeuitgeno- digd. „Wij komen thans samen in de stad, welke voor drie eeuwen reeds aan dierenbescherming deed. Sla ik het Leidse Keurenboek van 1658 op, dan lees ik daar op bladzijde 45: „Het is verboden de stadszwanen te storen of te verjagen". Het was deze verordening uit een oud Leids Keurenboek, welke de voorzitter van de Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren, stadgenoot, mr dr W. Hugenholtz, citeerde toen hij gistermiddag Leidens burgemees ter, jhr. mr F. H. van Kinschot, dank te voor de vriendelijke ontvangst, welke hem en zijn vereniging ten deel viel in de Burgerzaal van het Stadhuis. Voor dat hij hiertoe de ge legenheid kreeg had Leidens burge meester de congressisten een hartelijk welkom in de Sleutelstad toegeroe pen, waarbij hij tevens zijn grote be wondering uitsprak voor het werk e verem£m£ wert^ geor- j geven> Ook heeft de voortreffelijke outillage, waarover de Commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoor- voorlichting in de „Hoeksteen" be schikt, een grote bijdrage geleverd tot deze alleszins geslaagde avond. Burgerlijke Stand Zaterdagavond heeft de Vereniging van Gerepatrieerden voor Leiden en Omstreken (VEGLO) in de „Hoek steen", het gebouw van de Commis sie voor Huishoudelijke en Gezins voorlichting te Leiden, de gezellige, om niet te zeggen smeuïge, sfeer van het goede, oude Indië doen herleven. Het was een druk va-et-vient op de Pasar Malam (Indische kermis), ganiseerd. Oud-Indischgasten, new-comers on der de gerepatrieerden, maar ook hun kennissen uit de Leidse burgerij geraakten meteen in de juiste stem ming. En hoe kon het ook anders! Een op goede sterkte werkende pick up gaf met een uitgebreid repertoire van krontjongmelodieën en westerse „evergreens" een sfeervolle muzikale omlijsting. De provisorisch inge richte „stands" gaven in hun ver scheidenheid die echt zorgeloze om standigheden goed weer, waarin men in het Indië van de goede oude tijd had geleefd. Men proefde iets van het Indische bohémien leven in de beste zin van het woord. Men vergat voor een wijle, dat men deze Pasar Malam niet hield onder een wolkenloze tropen hemel, maar in een zaal aan een Leidse gracht. Men proefde nog meer: de verruk kelijke loempia's, de gado-gado, de soto, de saté, de lemper. Ach, wie kan zeggen hoevele tongen die avond door al deze zelfbereide'heerlijkhe den uit de Indische keuken werden gestreeld. Onafgebroken waren en kele VEGLO-dames in de weer om aan de verwende fijnproévers het ge vraagde voor te zetten. Indien het waar is, dat de liefde ook bij de Ne derlanders door de maag gaat, wel, dan heeft de VEGLO op deze avond in vele harten een goede plaats ver overd. Zelfs een waarzegger, weliswaar vermomd als een moderne Alibaba, was op het feest-„terrein" aanwe zig. De organisatie was in een woord uit stekend en gezegd mag worden, dat d^ heer Von Tongeren veel eer van dit werk had. Bijgestaan door een grote schare van medewerksters en medewerkers is hij er in geslaagd de gehele avond een ordelijk verloop Geb.: Ronny zn. v. J. H. van Loon en C. M. Opstal; Elizabeth Maria Hendrica dr. v. J. A. Weijers en A. G. van den Berg; Elisabeth Hendrica Maria .dr. v. N. H. N. van der Meel en A, J. M. Slats; Jan Willem zn v. W. Harmans en H. J. Wünderink; Cornelia dr. v. C. diu Prie en H. Brandt; Marie Louise dr. v. A. J. de Vreede en L. van der Plas; Izaac zn v. H. Selier en T. Kuijt; Maria Jacoba Wilhelmina dr. v. J. de Jong en M. Zwanenburg. Overl.: A. Maat, 58 jr, man; M. B. Griffioen, 70 jr, echtgenote v. J. Ar- noldus; E. J. Sommeling, 54 jr, man. van de Vereniging, waardoor de be langen van mens en dier dichter bij elkander zijn gebracht. In de vergadering voor deze ont vangst werden de aftredende be stuursleden, mevr. L. X. C. Nobbe- Lavialle, prof. dr S. Hofstra en de heer J. Huisman, herkozen, terwijl de heer F. A. Becherer uit Gronin gen tot bestuurslid werd benoemd. Lezingen in Leiden over dierenbescherming Prof. dr. J. A. Beijers, oud-hoogle raar aan de faculteit voor Diergenees kunde der Rijksuniversiteit te Utrecht en lid van het hoofdbestuur van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren die tijdens het in. Leiden gehouden congres van deze vereniging een le zing hield over: „Dierenbescherming en dierenarts, zeide, dat de dieren arts krachtens zijn studie en oplei ding degene is, die het best kan na gaan, welke misstanden er t.a.v. de omgang van mens er dier bestaan en hoe die verbeterd kunnen worden. Op de boerderij dient de dierenarts b.v. aandacht te besteden aan de stal ling, verpleging en verzorging der dieren, waardoor velerlei narigheid, kwelling zelfs, kan worden voorko men. Op verloskundig gebied is reeds veel verbeterd, maar toch kan hier nog veel gedaan worden. Het dier in India. Prof. dr. S. Hofstra, die vooraf het een en ander verteld had over de po sitie, welke het dier in India inneemt, wees er o.m. op, dat het dier in dit land, waar meer dan 70% van de be volking in de landlbouw haar bestaan vindt, om economische redenen een •belangrijke plaats inneemt. Dit land bezit op een bevolking van ongeveer 380 miljoen mensen ongeveer 158 miljoen koeien en ossen, een 45 miljoen buffels, 38 miljoen schapen en 56 miljoen geiten. India bezit daar mee ongeveer 19 pet. van 's wereld bezit aan koeien en ossen,. 18 pet. van het totalf aantal geiten en ongeveer de helft van het aantal buf fels dat op aarde leeft. De economische nuttigheid van het vee ligt echter, volgens spreker, in India in sterke mate op een ander terrein: als trekdieren bij de land bouw en voor het verkeer langs de landwegen, waarvoor de grote getale ossen worden gebruikt. Tegen het slachten van dieren, van koeien, vooral, bestaat bij een aan zienlijk deel de Indiase bevolking re ligieuze bezwaren, vooral bij de Hin does en de Jaïns. ROODE KRUIS: Teruggang van liberalen De algemene verkiezingen, welke zondag in België zijn gehouden, heb ben, volgens de om 22 uur bekende uitslagen geleid tot een vrijwel alge mene winst van de christen-democra ten en een algemene teruggang van de liberale partij. De socialisten ver loren in de provincie, terwijl zij zich in de steden handhaafden of een klei ne winst boekten. De geleidelijke te ruggang van de communisten zette zich ook in België voort. De socialistische minister van bui tenlandse zaken, Larock, verklaarde, POTLOOD en GEEST dat de uitslagen een grote teleurstel ling voor zijn partij betekenden. De voornaamste verPezers waren echter de liberalen en de communisten. Zoals bekend vormen de socialisten en de liberalen thans de regerings coalitie. Te Brussel wordt aangenomen, dat de socialistische en de liberale partij hun meerderheid in de Kamer van Volksvertegenwoordigers hebben ver loren en dat hun meerderheid in de senaat in gevaar is. De christen-de mocraten hadden vóór 1954 een abso lute meerderheid in het parlement. De uitslagen zijn een volkomen ver rassing voor de partijleiders, ook voor die van de Christelijke Volks partij. Volgens de voorlopige uitsla gen boekt deze partij een winst van ongeveer vijf procent. De officieuze uitslagen tonen aan, dat de regeringscoalitie van socialis ten en liberalen met hun 105 zetels twee zetels tekort komen om over de absolute meerderheid in de Bel gische Tweede Kamer te beschikken. In de vorige kamer had de coalitie 111 zetels. Ook de katholieke oppositie van de christen-democraten (Chr. Volks partij) kreeg met haar 104 zetels te weinig voor een werkmeerderheid; de vorige keer hadden zij 96 zetels. No. 538. Horizontaal: 1. Gem, Utrecht, 5. turfland, 6. koemestvocht, 8. sluiskolk, 10. bijto. figuur, 13. bloeiwijze, 15. vol eerbied, 16. baan voor balspel, 17. vlaktemaat, 18. stre ling, 20. plaats in Engeland, 22 zwemvogel, 24. krachtig. Vertciaal: 1. lidwoord, 2. gewicht, 3. soort 4. voorzetsel, 5. stad in Italië, 7. fel plagend, 9. meisjesnaam, 11. aardsoort, 12. tijdrekening, 13. gravin uit Het HoLl. Huds, 14. schijn, voor komen, 18. voorvoegsel, 19. Euro peaan, 21. rund, 20. maanstand. Oplossing morgenavond. De heer en mevr. Boes behaalden zaterdag j.l. de le prijs afd. leraren in een danswedstrijd die werd geor ganiseerd door de Ned. Bond van Dansleraren. Op laatstgenoemde avond werden ook de revanche dam kampioenschappen verdanst van de Ned. Dansprof. Organisatie, bij deze wedstrijd behaalden de heer en mevr. Boes de 2e prijs afd. leraren. De Ned. Dansprof. Organisatie, organiseerde ook de televisie-danskampioenschap- pen, waarbij de heer en mevr. Boes een 3e prijs behaalden. CONTACTAVOND GROFSMEDERIJ Deze bijeenkomst, bedoeld om het contact levendig te houden tussen directie en oud-medewerkers van de N.V. Kon. Ned. Grofsmederij te Lei den, vond plaats in de geheel be zette grote zaal van de Burcht. De directeur, ir. M. C. de Jong, constateerde in zijn begroetingswoord met voldoening, dat zovelen aan zijn uitnodiging gevolg hadden gegeven. Niemand zou deze bij ons ingebur gerde contactavonden, dank zij de prettige sfeer welke er altijd aan wezig is, willen missen. Spr. heeft respect en voelde behoefte dit uit te spreken voor al hetgeen door „de oude garde" in de achter ons liggen de periode werd gepresteerd, zodat de tegenwoordige generatie 'n hech te basis kon overnemen, waarop ver der gebouwd kan worden. Vervolgens was het woord aan het „Ambtenaren-Cabaret" met confe rence, voordracht, toneelschetsjes en vocale prestaties, afgewisseld met staaltjes goochelkunst en accordeon- muziek. Bij verkiezingen van zondag De sociaal-democratische partij, die in Zweden aan de macht is, heeft bij de zondag gehouden parlementsver kiezing een kleine overwinning be haald, aldus de in de vroege ochtend uren van maandag gepubliceerde einduitslag. De sociaal-democraten wonnen, met communistische steun, zes zetels, waardoor zij in de nieuwe Tweede Kamer een meerderheid zullen heb ben voor hun voorstel voor aanvul lende oudedagspensioenen, de belang rijkste inzet van de verkiezingen. Premier Tage Erlander had zich na melijk na een nederlaag van de rege ring in de Tweede Kamer op 25 april ten aanzien van haar voorstel voor aanvullende oudedagspensioe nen genoodzaakt gezien de koning om ontbinding van het parlement te ver zoeken. De sociaal-democratische regering wilde voorzieningen in deze voor al len, en niet alleen voor een groep be voordeelden. Alle partijen hadden reeds ingestemd met een geleidelijke verhoging van het basis-oudedagspen- sioen. De sociaal-democraten wensten een regeling voor een voorgeschreven staatstoeslag. De conservatieven en liberalen stelden echter voor over een toeslag-regeling vrijwillig te laten Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Maandag 2 Junij 1858. Parijs. Eene onbeduidende omstandigheid, maar die telkens plaats heeft, als een nieuwe gast in het paleis der Tuilerieën in trek neemt, heeft aan de Konin gin der Nederlanden veel genoe gen gedaan. Bij hare komt vond zij in hare vertrekken een kom pleet en keurig toilet-servies van porselein van Sèvres. Eenige zoodanige verrassing is altijd een geschenk van den keizer. Deze gewoonte dagtee- kent van het eerste keizerrijk; onder Napoleon I werden 74 zoo danige geschenken gedaan. Laatste Berichten Zoals wij elders in dit blad meld den, is hedenmorgen de Urker vis sersboot UK 96 ten noorden van Ter schelling op een mijn gelopen. Nader vernemen wij: De Urk 96 stond onder commando van schipper Pieter van Urk, 55 jaar. Verder waren aan boord diens drie zoons Hendrik (22), Arie (18) en Klaas (16), en de 23-jarige W. Hoef nagel. De Urk 96 heeft hulp gekregen van een aantal in de buurt varende Urkers, die proberen het zwaar be schadigde scheepje drijvende te hou den. Niettemin schijnt het snel te zinken. De Urk 96 hangt oo het ogen blik tussen de Urk 87 en de Urk 103, die trachten in de richting Terschel ling te koersen. Het is nog niet be- kenud, wie de twee gewonden zijn. Eveimin is bekend of de drenkeling, van wie in het radioverkeer sprake was, levend of dood is en wat van de twee andere opvarenden is gewor den. De reddingboot van Terschelling is met dokter Matthijssen van Terschel ling uitgevaren en ligt thans langszij de „Neeltje", waarop de overleven den zijn opgenomen. Bij het ongeluk met de Urk zijn geen doden te betreuren. Schipper Pieter van Urk en W. Hoefnagel zijn ongedeerd op de „Neeltje" gekomen. Klaas van Urk was bij de explosie overboord geslagen en is door de „Neeltje" opgepikt. Hij kreeg daar een „opknappertje" en bevindt zich in goede welstand. De twee gewon den zijn Hendrik en Arie van Urk, die beiden beenfracturen hebben op gelopen. Zij zijn aan boord van de reddingsboot „Brandaris" genomen, die hen naar Harlingen zal brengen. De boot wordt daar om vier uur vanmiddag verwacht. De twee man nen zullen daar in het Algemeen Zie kenhuis worden opgenomen. De Urk 96 heeft bij het ongeluk een gat in de machinekamerwand opgelopen. Het schip zit thans bij laag water aan de grond ten noordwesten van Terschelling. De sleepboot „Hol land" is in de buurt, doch kan er nog niet bijkomen. Later, bij hoog water, zal worden geprobeerd het schip te bergen. De jaarvergadering van de afde ling Leiden van het Nederlandsche Roode Kruis, vrijdagavond in het Gulden Vlies gehouden, stond voor namelijk in het teken van voorbije activiteiten uit het afgelopen jaar en van toekomstige verwachtingen ten aanzien van verschillende taken, die deze meer dan ooit onontbeerlijke instelling nastreeft. Prof. dr. P. J. Gaillard oegon zijn openingswoord met een herdering van het in het afgelopen jaar over leden bestuurslid, de heer H W. Wit- tenaar en memoreerde hoe de over ledene op verschillend terrein het wer van het Roode Kruis heeft we ten te dienen. Daarvoor past een op recht woord van waardering. Spr. deelde hierna mede. dat de Roode Kruis-colonne, die gevestigd is in het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kindertehuis aan de Hoog landse Kerkgracht binnen korte tijd dit gebouw zal moeten verlaten, aan gezien het bestemd is voor de afde ling geologie van de Leidse universi teit. De Roode Kruis-colonne vond hier een prachtige oefengelegenheid en tevens was er ruimte voor de op slag van tal van benodigde artikelen. Zonder op een nieuwe huisvesting te zinspelen, zeide spr., dat er toch ge lukkig uitzicht bestaat op een andere geschikte ruimte. Het ledental is nogal aan schom melingen onderhevig. Op 1 jan. 1957 bedroeg het aantal 9816. Een leden werfactie, die de laatste maanden '56 en begin '57 gevoerd werd, bracht het ledental in het voorjaar op 10487 en was op 31 dec. weer gezakt door bedanken, overlijden en verhuizin gen tot 10378. In verband hiermede wees de voorz. erop, dat dit aantal voor een stad als Leiden altijd nog te gering is en voor het Roode Kruis werk zeker, want daarvoor kan men een onbeperkt aantal leden gebrui ken. Dankbaar maakte spr. melding van het ten bate van de afdeling ge houden klaverjastournooi van de Federatie van Klaverjasverenigingen, waardoor 502.50 ten goede kwam aan de Bloedtransfisiedienst. De Post zegelactie van het hoofdbestuur van juli-september bracht voor de afde ling netto 1272,36 op. De boottocht voor chronisch inva liden werd weer een succes en stemde tot grote voldoening, doch de Jeugd Roode Kruis-actie eist voortdurende zorg. Gaarne zou spr. enige personen zien, die deze speciale jeugdactie door enkele personen kon worden gestimu leerd. Ten aanzien var) de Bloedstransfu- beslissen bij onderhandelingen tussen werkgevers en werknemers of vak-1 siedienst,deelde spr. mede, dat haar verenigingen en met inschakeling van aantal in 1967 5542 bedroeg en dat bestaande commericiële verzekerings- er op 31 dec. 4047 donores waren in- instellingen. geschreven. Er zal getracht worden het aantal donores nog weer op te voeren, want deze taak is een der eer ste van het Roode Kruis en vraagt steeds meer bloedgevers, die hun naastenliefde willen omzetten in daadwerkelijke steun. De trombosedienst, die het moge lijk maakt, patiënten met trombose inplaats van in de zièkenhuizen, thuis te behandelen en die op 15 nov. '56 werd opgericht, deed uitnemend werk, want er werden 568 patiënten behandeld. Het Welfare-werk o.l.v. mevr. G. C. Lem-Gunning wordt verricht door 9 vrijwilligsters, die hiervoor een cur sus volgden. De voorzitter wees er op, dat men bij al deze activiteiten niet steeds aan de top stond, doch het afgelopen jaar bewees toch weer opnieuw hoe veelomvattend en in tal van ge vallen ook zeer zegenrijk werk mocht worder verricht. Deze activieiten waren tevens de voornaamste inhoud van het uitge breide jaarverslag, dat onder dank Werd goedgekeurd. Uit het financieel verslag van de penningmeester, de heer E. H. Moens, vernamen we, dat weer een bedrag van ruim f 33.000,door zijn zor gen werden beheerd. Daaronder staat thans een bedrag van f 3300,— op de reserve als eerste steentje voor een eigen gebouw, dat er tenslotte toch eens zal moeten komen. Naar aanleiding van de jaarversla gen werden enkele suggesties uit de i vergadering gedaan,, welke door hetl bestuur in overweging zullen wor den genomen. Aan het slot van de vergadering bracht de voorz. dank aan mevr. mr J. van CrevelSchaberg, administra trice en de heer C. de Koning, voor het vele werk, dat zij in het afgelo pen jaar weer voor het Rode Kruis hebben verricht. Agenda Leiden 0EGSTGEEST Afbraak percelen Deutzstraat Schoolstraat. De onbewoonbaar- verklaarde woningen in genoemde straten zijn alle ontruimd en daarom stellen b. en w. voor tot afbraak over te gaan en 't sloopwerk op te dragen aan de heer W. de Ruiter te Katwijk aan Zee. Deze heeft zich bereid ver klaard aan de gemeente hiervoor een bedrag van 450 te betalen. Het is de bedoeling op de vrijge komen grond wat beplanting aan te brengen en er verder trottoir aan te leggen. Verder zal het perceel Glas bergen in de Schoolstraat bepleisterd moeten worden. De kosten worden geschat op 1450.—. Hierover zal de raad woensdag a.s. moeten beslissen. 1 MAANDAG, 2 JUNI Leidse Smalfilmliga. Vertoning films van A. J. Hendriks. Groningen De Doelen, 8 uur nam. DINSDAG, 3 JUNI Tentoonstelling werken fin us van Doorn. Officiële opening. Stedelijk Museum „De Lakenhal" 8 uur nam. „St. Eloy", adviesavond. Geb. Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236. 7.30 8 uur nam. Kath Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden, aanvang cursus. 8 uur R. K. Lyceum. WOENSDAG, 4 JUNI Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Alg. Bond van Ouden van Dagen. Receptie b.g.v. 10-jarig bestaan. Pie terskerkgracht 11, 24 uur nam. K. O.-excursie. De Koninklijke Stallen. Hoge Wal 17, Den Haag, 3 uur nam. „Sanctus Augustinus". Viering 13de Lustrum. Poppenkastvoorstelling „As sepoester" voor de Leidse jeugd, Pie terskerkplein. 15.30 uur nam. DONDERDAG, 5 JUNI K.A.B.-Hartebrug. Jaarvergadering St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. „Sanctus Augustinus" Spectacu laire opening lustrumviering. „Eigen Huis", Rapenburg 24, 10 uur v.m. Voordracht dr. W. J. Schuyt (Kamer lid) over „Politieke en geestelijke integratie". 14.30 uur nam. Cabaret voorstelling, na afloop „Eigen Huis- feest", 20.45 uur nam. VRIJDAG, 6 JUNI „Sanctus Augustinus". Voordracht prof. dr. Th. Keulemans over „Enige culturele aspecten van de Neder landse Europese Beweging". Eigen Huis, Rapenburg 24. 10.30 uur v.m. Kamerconcert, Lakenhal, 14.30 uur nam. ZATERDAG, 7 JUNI Ver. „Oud Leiden" Fietstocht met onbekende bestemming. Vertrek Rembrandt-Lyceum, 13.30 uur nam. „Sanctus Augustinus" Opvoering toneelstuk „Caligula", Albert Camus, Leidse Schouwburg, 8.30 uur nam. De avond- en nachtdienst van de apotheken. Leiden: Apotheek van Driesum Mare 110, tel. 20406; Oegst- geest: Apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN Casino: „Ontvoering op Kreta", al le leeftijden. Lldo: „De lift naar het schavot", strikt volwassenen. Luxor: „Tamango", 18 jaar. Trianon: „Handelaren in meisjes, 18 jaar. Rex: „De weg der 100 doden", 14 jaar.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2