Hofmans won de 4e étappe 't Hoorntje Kliekende Klatei ZATERDAG 31 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA II Olympia's Toer: Zeeuwen door pech achtervolgd DE ZEEUWSE PLOEG, die gistermid dag in de étappe van Vlijmen naar Goes op weg naar huis ging. heeft niet voor een étappezege kunnen zorgen. Maar toch konden de inwoners van Goes kort nadat de Bredanaar Hofmans en zijn ploeggenoot Van Steen als eer sten over de finish waren gegaan, een Zeeuwse triomf toejuichen, omdat hun streekgenoot Rentmeester met een ver schil van 4 sec. de oranje-trui op Adri Roks had veroverd. Iedereen in de karavaan had echter ook op een étappe-zege van de sprinter Rentmeester gerekend, toen hij met 9 collega's op Goes afstoof met een voor sprong van V/t min. op het peloton, waarin Roks zich bevond. Maar door pech werden de 2 Zeeuwen in de voorhoede, Rentmeester en Van de Klundert, drie km. voor Goes terug geslagen. Rentmeester brak toen een pedaal-as, kreeg weliswaar de fiets van zijn ploeggenoot, maar verloor de aan sluiting met de kopgroep. Van de Klun dert leende een damesfiets van één der omstanders en kwam fel spurtend nog net 6 sec. voor het peloton binnen. De grootste winst van deze vierde dag boekte het team van de Baronie in het ploegenklassement, vooral dank zy de bonificaties van Hofmans en Van Steen. De 150 km. lange rit had overi gens weinig strijd opgeleverd. Pas na 80 km. bij Standdaarbuiten kwam de definitieve afscheiding, nadat pogingen van Van de Ruit, Kool, Steuten en Gud- de om eerder de strijd los te doen bran den, op niets waren uitgelopen. Bij Standdaarbuiten rukten De Vries, Van de Ruit, Visser en Van de Klundert zich los van het peloton en namen een kleine voorsprong. In de buurt van Wouw (100 km.) zetten Hofmans, Rentmeester, Van Steen, Wuurman, Van Vliet, De Jager en Van der Ven de achtervolging in en bereikten op de grens van de provincie Zeeland de uitlopers, die toen V/t min. op het peloton voor lagen. De strijd was gestreden. Dat Van der Ven 20 km. voor Goes nog moest lossen, was van weinig belang meer. Uitslagen en klassementen De vierde étappe van Vlijmen naar Goes over 150 km. had de volgende uit slag: 1. Hofmans 3.44.45 met bonificatie 3:43.45; 2. Van Steen z.t. met bonifi catie 3.44.15; 3. Visser 3.44.49, met bo nificatie 3.44.34; 4. Van de Ruit; 5. Van Vliet; 6. Wuurman; 7. De Jager; 8. De Vries allen z.t.; 9. Rentmeester 3.45.10; 10. Van de Klundert 3.46.06; 11. Marinus 3.46.12; 12. Kouwenhoven; 13. Van Eg- mond; 14. Van Steenvoorde; 15. De Haan allen z.t. Het algemeen klassement luidt thani: 1. Rentmeester 17.56.44; 2. Roks 17.50.48; 3. Wuurman 17.57.33; 4. Van Egmond z.t.; 5. Hofmans 17.57.49; 6. Van Steen 17.58.22; 7. Teunisse 17.58.23; 8. Steen voorden 17.58.35; 9. v. Smirren 17.58.56; 10. Hugens 17.59.04; 11. Kool; 12. Groot; 13. Van Vliet; 14. Visser; 15. Van der Klundert. Na de vierde étappe luidt hun punten klassement: 1. Van Egmond 37 pnt.; 2. Van Steen 38 pnt.; 3. Kool 46 pnt. Het ploegenklassement van de vierde étappe luidt: 1. De Baronie (Breda) 11.14.12; 2. Olympia (A'dam) 11.50.50; 3. Rotterdamse Leeuw z.t.; 4. Militair Team 11.16.58; 5. Le Champion (Am sterdam) 11.17.13. Het algemeen plpegenklassement ziet er thans als volgt uit: 1. Baroriie (Breda) 53.52.13; 2. Theo Middelkamp (Goes) 53.57.47; 3. Militair Team 53.58.31; 4. Le Champion (Amsterdam) 54.00.08; 5. Lim burg team 54.03.02. De Deense ploeg bestaat niet meer, aangezien Christiansen en Byrgesen de strijd hebben gestaakt. Alleen onze land genoten Spaans en Koolhof, die aan de ploeg uit Kopenhagen waren toegevoegd, zijn nog in de strijd. Nog steeds de strijd Enschede DOS Beslissingswedstrijd Celeritas-Roodenburg SPORTCLUB ENSCHEDE kan morgen kampioen zijn, indien zij zelf wint van MW en DOS verliest van VW. AUTOMOBILISME O'Connor verongelukt In race van Indianapolis Pat O'Connor, een jonge Amerikaanse coureur, is gistermiddag tijdens de 500 mijlen race van Indianapolis dodelijk verongelukt toen vlak na de start elf wagens op elkaar vlogen. Hét ongeval gebeurde in de derde bocht: Dick Rath- mann die met zijn Mac Namara Special de leiding had, verloor de macht over het stuur, zijn wagen draalde om zijn as en de volgende coureurs schoten er met hun racemonsters bovenop. O'Con nor vond hierbij de dood. Een tragische bijzonderheid is, dat O'Connor als „test- piloot" van een bandenfirma vrijwel dagelijks met race-auto's op het circuit kwam De race is gewonnen door de Ameri kaanse coureur Jimmy Bryan. Bryan, een van de Amerikaanse toprijders reed een A.P.-Special. 150.000 toeschouwers woonden deze 42ste Grand Prix, waar aan door 33 coureurs werd deelgeno men, bij. MOTORSPORT Op zaterdag 21 juni zal door de Motor club „Woerden" de zesde Kaasstadrit worden gehouden voor auto's en mo toren (ook scooters). Het doel, dat men zich daarbij voorstelt, is Woerden be kendheid te geven als centrum van de kaasproductie. Deze rit is een puzzle- rit over 100 km., waarbij de deelnemers vanaf 's middags 2 uur om de minuut zullen starten. De te rijden snelheid zal voor auto's 36, voor motoren en scooters 33 km. per uur bedragen. Er zullen ver schillende tijd-, route- en schijncontroles worden ingelegd. De start is te 2 uur op de Kaasmarkt, de finish eveneens te Woerden en de prijsuitreiking te half 9 's avonds in het Patronaatsgebouw. ZWEMMEN HIJ WAS ER AL... Het heeft niet veel gescheeld of de Australische rugslagzwemmer John Monckton, viervoudig wereldrecordhou der. was in Townsville om het leven gekomen doorverdrinking. Tijdens zijn dagelijkse training in het bad van Townsville maakte hy een mis rekening. Hij kwam in de finish van een oefensprintje zó hard met zyn hoofd tegen de bassinwand, dat hij bewuste loos geraakte en onmiddellijk zonk. Jon Hayres, eveneens een bekende Austra lische zwemmer, zag het gebeuren. Hij sprong Monckton na en haalde hem tijdig boven water. PAARDENSPORT Teneinde ook bij hen, die zelf niet de rijkunst beoefenen, belangstelling te wekken voor de hippische sport, orga niseert de Leidse Rij- en Jachtclub vrij wel jaarlijks een propaganda-avond, waarvan blijkbaar steeds een dusdanig stimulerende invloed uitgaat, dat het ledental na iedere uitvoering een nieu we uitbreiding ondergaat. Ditmaal zal deze demonstratie van de ruitersport onder leiding van de heer J. Kok gegeven worden op vrijdag 6 en zaterdag 7 juni a.s. in de Manege van de Universiteit in de Kaiserstraat. Het programma zal grotendeels ver zorgd en uitgevoerd worden door eigen krachten, terwijl als bijzondere attractie mag worden vermeld het optreden van de internationaal bekende dresseur hogeschoolrijder, de heer H. Gilhuys uit Dordrecht, die als hoogtepunt van deze avonden zijn beroemde paarden „Grand Fils", een 10-jarige Anglosaksische Ara bier en de 4-jarige volbloed „Téte de Pipe" zal voorbrengen. Naast de traditionele nummers als een carroussel, een springmanoeuvre, een >de-deux, Bolero, enz. zullen de Electro-boys ter afwisseling acrobatische toeren verrichten, terwijl het program ma op passende wijze wordt besloten met een shownummer „Romantiek in het Paardenbos" volgens ontwerp en onder regie van de heer Han de Wilde. BILJARTEN EERSTE NEDERLAGEN VAN VINGERHOEDT EN TIEDTKE De Belg Vingerhoedt en de Duitser Tiedtke hebben donderdagnacht verras send hun eerste nederlagen geleden in het toernooi om het wereldkampioen schap-driebanden; Navarra kwam daar door alleen aan de top van de rang schikking. Tiedtke verloor vanBert Teege- laar. die zeer sterk speelde en de partij in 51 beurten uitmaakte. De vermoeide Vingerhoedt kwam tegen Suarez tot slechts 28 caramboles; Suarez scoorde 50 caramboles in 36 beurten. De stand na de vierde dag is: 1. Navarra (Arg.) 7 14 0.886 2. Vingerhoedt (B.) 7 12 1.123 3. Tiedtke (Did.) 7 12 0.901 4. Teegelaar (Ned.) 7 8 0.810 5. Suarez (Peru) 7 7 0.867 6. Siguret (Fr.) 7 6 0.752 7. Monestier (Ur.) 7 6 0.722 8. Ventura (Sp.) 8 6 0.755 9. Domingo (Sp.) 7 4 0.789 10. Scherz (Oostenr.) 1 3 0.793 11. Pereira (Port.) 8 2 0.673 Maar, wat gebeurt er als de uitslagen precies andersom zijn; als Enschede ver liest van MW en DOS wint van VVV. dan staan de Utrechtenaren met een punt voorsprong aan de kopVol spanning zullen de tienduizenden, ja honderdduizenden het verloop van de strijd om de leiding volgen. Voorspellen is hier gokken; we wagen er ons dus maar niet aan. Niet onmogelijk intussen is. dat Utrecht een ere-divipiekampioen krijgt en dat zij tevens een ere*divisieclub kwijt raakt. Dat hangt helemaal af van hetgeen Elinkwijk tegen Sparta zal doen en wat de drie andere ..gegadigden" voor de tweede degradatieplaats, nl. GVAV, Amsterdam en Blauw Wit, zullen uit richten. Niet onmogelijk, dat het hier nog wel op een of meer beslissings wedstrijden uitdraait. De spanning blijft er in ieder geval in! In de Tweede Divisie A gaat UVS voor de laatste uitwedstrijd naar Dor drecht om te trachten Emma 2 puntjes afhandig te maken. We vertrouwen er op, dat de Blauwwitten over de tegen slag van vorige week heen zijn en de oude vorm weer hebben teruggevonden. De Leidenaars kunnen nog een plaatsje hoger komen, want 't Gooi speelt tegen Wilhelmina, wat een lastige opgave is voor de Hilversummers. Verliest 't Gooi, dan komt UVS bij winst op de vierde plaats, en aangezien 't Gooi nog naar Leiden komt, kan UVS de vierde plaats behouden. Wat wellicht te weinig is. Bij een zege van 't Gooi kan UVS nog met Wilhelmina gelijk komen en wan neer Hilversum morgen verliest, ook boven deze club. Er zijn nog zoveel mogelijkheden, dat we ons er verder maar niet in zullen verdiepen. By de amateurs wordt voor de 3e klasse B de beslissingswedstrijd om het kampioenschap gespeeld tussen Celeritas en Roodenburg op het terrein van BI. Zwart in Wassenaar. DE OLYMPISCHE DAG De Britse atleet Gordon Pirie heeft het N.O.C. toegezegd definitief te zul len deelnemen aan de Olympische Dag, die op zondag 8 juni a.s. in het Olym pisch Stadion te Amsterdam wordt ge houden. De Brit start op de 3000 meter, het nummer waarop hij yereldrecord- hoüder is. Zijn tegenstanders zijn de Oostduitser Buhl, de Westduitser Horst Floszbach vervanger van Huneke en met een tijd van 8.13.2 nummer twee op de Duitse rangschikking over 1957 en de Nederlanders Frans Kunen, Hein Cujé, Henk Viset, Wim Roovers, Jan Keesom e.a. De Olympische kampioen op de 1500 meter, de Ier Delany, daarentegen heeft bericht gestuurd niet te kunnen komen. Wie in- zijn plaats op de 1000 meter zal starten is nog niet bekend. Ingeschre ven hebben voor dit nummer de Engels man Thornton, de Duitsers Misella, Stracke en Reinnagel en de Nederlan ders Henk Haus, Meindert Blankenstein, Harry Jansen en Henk Heida. De 110 meter horden belooft een span nend duel te worden. Het wordt name lijk een revanchestrijd tussen de Engels man Hilldreth en de Duitser Gunther Brandt (vervanger van Sturmer), die hem tijdens de Britse spelen op Tweede Pinksterdag jl. versloeg. Op de 400 meter vervangt Walter Friedrich zijn aanvankelijk ingeschre ven landgenoot Oberste. Friedrich ein digde vorig jaar op de Olympische Dag als tweede op dit nummer. De Engelse atletes voor de sprint tweekamp over 100 m. en 200 m. tus sen Nederland. Engeland en Duitsland, zijn nu ook aangewezen: kampioene Heather Young en Shirley Pirie-Hamp- ton, de echtgenote van Gordon Pirie. Hoffelijk. Dienstmeisjes waren schaars. Mevrouw Meier had een nieuw meisje gevonden, dat echter de eerste dag reeds een mooie vaas liet vallen. Mevrouw Beier wilde opvlie gen, maar op het laatste ogenblik be dacht ze zich en zei met een prui menmondje: „Die vaas beviel je ze ker niet, hè Annie?" „Breng mijn bril alsjeblieft mee, als je naar buiten komt." Er zijn grenzen„Goed mevrouw, ik neem deze kamer. Het bevalt me hier best en u maakt op mij ook de indruk een échte dame te zijn." „Dat ben ik ook, meneer. Dat wil zeggen, zolang de kamerhuur op tijd wordt betaald." Jammer. ,,'t Is jammer", zei dë veroordeelde misdadiger tot zijn ad vocaat, „dat u de laatste redevoering van u niet in 't begin gehouden hebt." „Maar ik zie niet in, wat voor ver andering dat zou gegeven hebben", zei de advocaat. „Ik geloof het wel'\ hernam de cliënt, „want de jury zou dan zeker in slaap zijn geraakt toen zij voor de uitspraak stond en dat zou nog enige kans hebben gegeven." AuEen onderwijzer, die er in de regel niet heel smakelijk uitzag, gaf een telaatkomer een standje. „Ik moet me toch fatsoenlijk aankleden", verontschuldigde zich de jongen. „Dat kan ik in twee minuten", sprak de onderwijzer. „Jawel", zei de jongen, „dat geloof ik. Maar ik moet me wassen óók." De kunstbeschermer. De oude schilder heeft tenslotte een van zijn kennissen, die nogal zuinig is, er toe gekregen, dat hij iets van hem kopen zal. „Ik kan je een waterverftekening leveren voor een tientje!" zegt hij, dat is te geef." „Hm", bromt de andere. „Hoeveel gaat er af, als ik je het water le ver?" Een klein gebrek. „Hoe smaak ten de worstjes?" „Ze hebben maar één gebrek." „En dat is?" „Wat er in hoort, is er niet in, en wat er in is, hoort er niet in!" Kindermond. „Moeder, zei de missionaris niet, dat de wilden geen kleren dragen?" „Ja, jongen!" „Waarom deed vader dan vanmor gen een knoop in het busje voor de missie?" life hebben weer een drukke week achter ons, beste lezers. Een week vol spanningen en indrukwek kende koppen over de gehelè pagina. We weten het allemaal: deze week werden wij in beslag genomen door de verkiezingen met de reeds zo ver trouwde winst- en verliescijfers, maar wellicht nog meer door het Franse gewoel en de dreiging van een parachutisten-regering voor onze Eerste Ne- Cr' derlandse Parachu- tistenschool een denkbeeld om van te watertanden. Nog even doorzet ten, jongens, dan kunnen jullie later misschien óók nog eens aan dergelijke dingen denken. Een derde, in onze ogen niet min der belangrijk en enerverend hoog tepunt deze week was de aankondi ging van de Spoorwegen om rijtui gen met slaap-accommodatie in te voeren. Onwillekeurig komt dan voor het geestesoog het denkbeeld van de overbezette, ochtendlijke forensen treinen. Eerst „hingen" wij naar ons werk. thans denken de N. S. er goed san te doen door ons in liggende toe stand op de plaats van bestemming af te leveren. Wat een situatie.... je reinste bevordering van de dag dromerij; je kunt nu eenvoudig in de trein verder gaan waar je was gebleven toen je om zeven uur zo nodig je bed uit moest. Voortaan worden er in de treinen geen mop pen meer getapt, maar dromen ver teldmèt uitleg. Tóch hebben onze vooruitstreven de Spoorwegen een kans gemist. Ze hadden in Frankrijk, als ze deze week hun wagens aan Franse rege ringskringen hadden aangeboden, een afzet kunnen hebben waarvan de reizigers in de treinen straks nooit zouden kunnen dromen. Vooral De Gaulle had hiervan kunnen profite ren. Als we de berichten moeten ge loven is de goede man onophoude lijk 's nachts van zijn gezellige thuis in Colombey-les-Deux-Egliaes naar Parijs en weer terug gereden. Deze nachtelijke ritjes zijn z^n nachtrust niet ten goede gekomen. Dit alles had niet zc zwaar behoeven te gel den. als hij maar de beschikking had gehad over een slaapriituig van de Nederlands Spoorwegen. Ook in Parijs zelf hadden ze van nut kun nen zijn, want daar plegen de belang rijkste beslissingen 's nachts geno men te worden. Le Troquer en Mol- let in pyjama op weg naar monsieur Coty: twee retour Elysée. De Vierde Republiek slaapt in, zónder service van de N. S. EEK. Aetherklanken TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 15.15—16.20 Eurovisie: Rep uit Drottningholm, Zweden. HILVERSUM I. 402 m. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 IKOR. 12.00 NCRV. 12.15 KRO. 16.00 Convent van Kerken. 18.30 NCRV. 19.45—24.00 KRO. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.25 Plech tige Hoogmis. 9.30 Nieuws en water standen. 9.45 Geestelijke liederen. 10.00 Oud Kath. Hoogmis. 11.25 Lam beth-conferentie 1958, gesprek. 1130 Vragenbeantw. 11.45 De kerk in de spiegel van de pers. 12.00 Vocaal Eenzijdige conversatie. Ingewikkeld! Verschoor zit in de sociëteit, en klaagt aan Verhoeks zijn nood. „Morgen is mijn vrouw jarig, kerel, en ik verzin me dood, wat ik haar geven zal!" „Nou, dat kan je gauw oplossen: je geeft haar eenvoudig het geld, en laat haar zelf wat kopen, dat doe ik ook altijd!" „Ja, dat doe jij, maarzoveel wil ik niet besteden, zie je!" Juist. «iZeg, Frans, je kent me nu al zeker zeven jaar, hè? Ik zit in de penarie, en zou jij me nu geen tientje willen lenen als oude vriend?" „Nee Kees, dat kan ik nu juist niet, al zijn we oude vrienden!" „Dat begrijp ik niet! Waarom niet, Frans?" „Wel, jongen, je zegt het zelf: om dat ik je nou al een jaar of zeven ken, zie je!" DOOR ARTHUR MAYSE 16) De drie eilanden lagen in de mon ding van de straat als een in drieën gespleten kurk in de hals van een fles. Daartussen trok de getijstroom heen en weer, met een hoogtever schil tussen eb en vloed van zeven meter. De Redoubt-engte had geen riffen of bochten. Het was een veel langere route, maar Aleko had hem verteld dat geen mens zich in de Boss-Foreman waagde. Hij had niet aan Aleko gedacht, maar hij zag hem nu duidelijk voor zich. zoals hij met een verweerde vinger op de kaart de zee-engte na liep. „Dit rif noemen ze de Stoel van Paul Bunyan", had de oude man hem verteld, en ten zuiden daarvan vind je de gevaarlijkste draaikolk die je je kunt voorstellen. Het getij trekt er met een vaart van dieën- twintig knopen doorheen". Maar zelfs na hetgeen Aleko hem verteld had, was Clint niet voorbereid op hetgeen hij zag, toen de jol de noordelijke hoek van Cultus Baai omvoer. In de baai was de engte nauwe lijks hoorbaar geweest; nu zwol het gerucht aan tot het onderdrukt ge grom van een getergde stier. Het was de stem van water, dat door de ge tijstroom in een keurslijf van rotsen werd geperst. Onheilspellend glad was het water en het verhief zich tot drie golfkam- men, die geen ogenblik van plaats veranderden. Ergens verderop in de engte gromde de stroom, met een diep, rommelend geluid, dat de lucht in trilling zette. Clint slikte om de trilling uit zijn oren te weren. Hij en Aleko hadden heel wat kwade zeestraten bevaren, maar die waren niet te vergelijken geweest bij deze geweldenaar. Hij wierp een blik op Dewy. Ze keek langs hem heen en er stond een rimpel in haar voorhoofd. De buiten boordmotor ploeterde als een beze tene om de stroom te weerstaan die hen greep. Zy stuurde de jol noordwaarts, re gelrecht in de richting van de engte Waar zij zich op oriënteerde was hem een raadsel, maar toen zij een meter of tweehonderd gevaren hadden, koerste zij schuins van Cultus Eiland weg. Ze scheen gebruik te maken van een of andere zijtak van de hoofdstroom, die bijna in tegengestel de ichting liep. Voor het eerst zag hij dat Dewy vandaag een horloge droeg, een stevig mannenhorloge, met een deksel over de wijzerplaat Zij bevonden zich midden tussen de beide eilanden en de jol lag bijna bewegenloos, met de achtersteven naar de drie golfbergen. Zij keek voortdurend over haar schouder en Clint vroeg zich ongerust af hoe ver ze de engte wilde ingaan. Nu begon hij te begrijpen waarom Paddy Bur ke bij het ontbijt zo geheimzinnig had gelachen. De motor draaide op halve kracht en hield zich zo, met de kop op de stroom, op dezelfde plaats. Dewy keek op haar horloge. „We hebben veertig minuten" zei ze. „Gooi de lijn uit". Clint greep de spoel, bin dat hij iets kon doen. Hij maakte ae stalen haak vrij en wierp hem uit. „Maak voort", zei Dewy en hij liet de lijn afdraaien. De haak, met z'n metalen lokaas was ondergedo ken, de dobber dreef. „Stop de lijn bij zestig voet", zei Devvy. „Je kunt het aan het merkteken zien" De lijn trok heftig. Toen Clint het i rode merkteken zag, sloeg hij de lyn om zyn pols en liet de spoel op de bodem vallen. Hij voelde de lijn kloppen als een heftige pols. Een school vissen brak de water oppervlakte, een geweldige vis sprong omhoog en dook weer om laag. Clint hapte naar adem van ver rassing. „Let op!" zei Devvy scherp. Ze keek weer op haar horloge. Ze had haar hoofd nog gebogen, toen de lijn strak schoot met zulk een schok, dat Clint haast omviel. „Beet!" Hij stond op, zette zich schrap in de wiegelende jol en begon de lyn in te halen. „Omlaag, idioot!" snauwde Dewy. „Haal op! We hebben geen tijd voor spelletjes". „Bemoei je er niet mee!" snauwde hij terug. De lijn liet zich zo gemakkelijk in palmen, dat het haast niet te gelo ven was dat er een zalm aan de haak zat. Maar hij had vaak genoeg gevist, om te weten hoe ze zich plachten te gedragen. Het volgende ogenblik kwam de vis aan het water oppervlak en begon als een razende tegen te spartelen. „Houd 'em in toom", zei Devvy. „Laat 'em niet gaan". De lijn stond strak. De zalm schud de zijn kop als een stier in de arena. Eén keer schoot hij zo snel weg, dat de lijn heet door Clints vuisten schoot. Hij palmde de lijn hijgend weer in. Zo was het op de Maiija nooit gegaan daar liet je de vis door machinekracht inhalen! Dit was een heel wat ruwer spelletje en hij begreep nu hoe Dewy aan het eelt op haar handen kwam. De vis was nu dichtby. Dewy greep van onder de achterbank een stuk ijzeren pijp en stak dat tussen haar riem. Daarna pakte ze de lan ge haak. Clint lichtte de zalm een voet hoger. De rugvin kwam boven water en Devvy sloeg met één han dige beweging haar haak onder een van de kieuwplaten. Een ogenblik dacht Clint dat de jol zou kapseizen. Het schuim vloog hem in de ogen en verblindde hem bijkans. Hij hoorde doffe slagen. Dewy had de kop van de zalm bo ven water en met haar rechterhand zwaaide zij haar knots. Clint leunde op de andere kant van de boot en met beide handen trok Dewy de vis aan boord. Die sloeg een paar keer met de staart en lag toen stil. „Minstens vyftig pond", zei Clint vol ontzag. ensemble. 12.15 Gram. 12.20 Apolo gie. 12.40 Instr. octet 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.10 Dansmuziek. 13.30 Lichte mu ziek. 13.45 Boekbespreking. 14.00 Viool en piano. 14.25 Gram. 14.30 Bromenadc orkest. 15.15 Bas en piano. 15.45 Muz. caus. 16.10 Sport. 16.30 Vespers. Convent van Kerken. 17.00 Geref. kerkdienst. 18.30 Koor- coneert 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Gewijde muziek. 19.30 De mens en ik, caus. 19.45 Nieuws. 20.00 Ella Fitzgerald zingt. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Lichte muziek. 21.20 U bent toch ook van de party? caus. 21.30 En de muren vielen om, hoorspel. 22.30 Gram. 22.35 Uit het Boek der Boeken. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. en verkiezingsuitsl. uit België. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 TKOR. 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws. 8.18 Voor het platte land. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Gees telijk leven, toespraak. 10.00 Instr. octet. 10.30 Boekbespreking. 10.40 Cabaret. 11.20 Gevar. muz. 12.00 Theaterorkest en solist 12.30 Sport- spiegel 12.35 Lichte muziek. 13.00 Nieuws, en S.O.S.-berichten. 13.07 De toestand in de wereld, caus. 13.17 Meded. o£ gram. 13.20 Gevar. progr. voor de strijdkracht. 14.00 Boekbe spreking. 14.20 Ork. concert In de pauze (dr 15.1015.25 De Goddelijke Vrouwe, caus.). 16.20 Gram. 16.30 Sportrevue. 17.00 Gram. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws en sportuit slagen en sportjournaal. 18.30 Doops gezinde kerkd. 19.00 Voor de jeugd. 19.30 De open deur, vragenbeantw. 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muz. 20.35 De Engelsteeg, hoorspel. 21.15 Lichte muziek. 21.45 Comme ci, comame ga, stemmingsbeeld. 22.00 Amus muz. 22.15 Act. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. MAANDAG TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 20.00 Journaal en weerbe richt. 20.20 Maandelijks journaal. 21.2022.45 Wie opent'de kluis? HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7 10 Gewijde muziek. 7.50 Een woord voor de dag, 8.00 Nieuws. 8.15 Sportuitslagen. 8.25 Gr. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw 9.35 Waterstanden. 9.40 Raak de roos. 10.20 Gram. 10.30 Theologi sche etherleergang. 11.15 Gram. 11.35 Gevar. progr. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Meisjeskoor. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Koperork. 13.20 Gram. 14.05 Schoolradio. 14 30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Sopraan en piano. 15.45 Gram. 16.00 Biibel- lezing. 16.30 Pianorecital. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursberichten. 17.45 Re- gerinesuitzending: Rijksdelen over zee. Volk in wording in Suriname, door dr. F. C. Bruiining. 18.00 Orgel spel. 18.30 Sport 18.40 Engelse les. 19.00 Nieuws en weerbericht 19.10 Gram. 19.15 Muz. in huiseliike kring. 19.35 Volk en Staat. caus. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Honderd jaar schoolzang. 21.00 De Gouden Ver- dienst, klankbeeld. 21.50 Gram. 22.00 Boekbespreking. 22.15 Portret van Fritz Kreisler. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws en S.O S.-bericht. 23.15 Gram. 23.40—24.00 Het Evan gelie in Esperanto. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 DagODening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.10 De groenteman. 9.15 Gr. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespre king. 10.00 Gram. 11.00 Idem. 11.40 Voordr. 12.00 Zang en piano. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Pro menade-orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muziek. 13.55 Beursberichten. 14.00 Logboek 1928. 14.40 Sopraan en piano. 15.10 Winkelen en afbetalen in Canada, caus. 15.30 Gram. 17.00 Voor de jeued. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nieuws. 18.15 Regeringsuitzending: Nederland en de wereld: Streekplanning in Noord- West Europa, door mr. C. A. v. Gor- cum, hoofdambtenaar bij de Rijks dienst voor het nationale plan. 18.25 Lichte muziek. 18.50 Openbaar kunst bezit. 19.00 Zang en piano. 19.30 Mu zikale caus. 19.45 Gram. 20 00 Nieuws. 20.05 Gr. 21.05 Act. 21.20 Wie opent de kluis! 22.50 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen in New York. 23.16 24.00 Gram. „Vijfendertig, denk ik". Devvy keek weer naar de golfbergen. Hun kuiven waren nu naar de Boss-Fore man gericht. Zij gaf de buitenboordmotor meer gas. „Nog vijfentwintig minuten, looi de lijn uit. Vlug". Het duurde deze keer langer voor zy beet hadden, maar toen het zover was, werd Clints vuist onder water getrokken. „Laat mij begaan", zei Dewy en ze greep de lijn. Zij knielde en palm de de lijn met korte, krachtige ruk ken in. Clint pakte de haak, maar ze schudde haar hoofd. „Ik kan het beter alleen". Ze greep de haak, sloeg ermee onder water en pakte de ijzeren pijp. De vangst was deze keer zwaarder, zag Clint Minstens vijfen veertig pond; en zij was hem in min der tijd de baas, dan hij nodig had om zijn kleinere vis aan boord te krijgen. De volgende zalm ontsnapte. Toen Dewy weer op haar horloge keek, trachtte Clint ook te kijken, maar zij keerde zich opzetteiyk af. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1958 | | pagina 9