DE LEIDSE BIOSCOPEN K en 0 genoot van voortreffelijke „Aida' Bekend Leids professor nam gistermiddag afscheid ZATERDAG 31 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 van K. en O, heeft gisteravond van de geboden gelegenheid dank baar gebruik gemaakt om per extra trein naar Den Haag te komen ten einde de door de Nederlandse Opera bijzonder verzorgde opvoering van Verdi's meesterwerk „Aïda" te aan schouwen. In Verdi's werken voelen de kun stenaars van de Ned. Opera zich als en gaf de Aïda-figuur een voornaam relief, ongeëvenaard in prachtig zangkunst en volume. Haar spel was expressief en ingetogen, zoals men van haar gewend is, opera zangkunst van voortreffelijke kwaliteit. Met An- ny Deloria, die de koningsdochter Amneris vertolkte, gaf zij in 't 2e be drijf een onvolprezen duel te bewon deren. De Amneris was ruim begiftigd met kind-in-huis, wat gebleken is, toen het dédain, dat haar rol haar permit- een nagenoeg vol gebouw v. W. en W. zich verdiepte in dit wonderwerk, „waarin het waarachtig held zijn" grandioos en pompeus verheerlijkt wordt. Een van Verdi's fraaiste parti turen is weer tot klinken gebracht. Verdi (melodieus bij uitnemendheid) schiep door zijn conceptie vermogen een kunstvorm, die veelzijdig is, in een van alles in zich verenigende harmonische eenheid, waarin het dua lisme en de onwaarschijnlijkheid van de kunstvorm opera vervalt. Wordt men niet onmiddellijk door het mach tige koor in de le acte getroffen, door de zeer eigene instrumentatiekunst? Is het duel van de twee tot in de dood getrouwen aan 't eind van dit mach tige werk niet één van de allermooi ste van Verdi's hand? Zo ook de over winningsfinale, staat deze niet op het allerhoogste plan van vrom-beheer- sing? Deze opera (met exotische wen dingen met de zwoele atmosfeer in II, met contrasten van een stralende te- nor-aria in I sn de trotse Amneris- muziek, die de partij van de verdruk te Aïda des te voornamer doet op bloeien) is een hoogstaande opvoering meer dan waard. FR WAREN VOORTREFFELIJKE krachten genoeg in 't spel. Gré van Swol-Brouwenstijn, een van de allerbest zingende artisten van het gezelschap, was de Ethiopische slavin OEGSTGEEST SANERINGSPLAN RIOLERING Daar de afvoer van het regenwa ter bij stortbuien in het gedrang dreigt te komen nu blijkt, dat de ont lasting van de riolen in de dorpskern niet steeds voldoende mogelijk is, is sanering van de bestaande riolering in dat gedeelte noodzakelijk gewor den. De vervanging van bestaande ver sleten riolen door riolen van vol doende afmetingen volgens een voor af opgesteld plan zou de afvoer van regenwater naar nieuwe overstorten. mogelijk moeten maken. De N.V. Ing. bur. Mabeg is bereid een-sane ringsplan voor de bestaande riole ring van de oude dorpskern samen te stellen voor een bedrag van ƒ3400,In verband met bijkomen de kosten wordt voorgesteld een kre diet van ƒ4000,beschikbaar te stellen. VOORHOUT Foreholte. In café „De Bonte Koe" werd de 26e jaarvergadering van de r.k. sportvereniging „Fore holte" gehouden. Toen voorzitter M. E. Homan deze vergadering opende, uitte hij zijn teleurstelling over de matige op komst. Verder liet hij 'n optimistisch geluid horen en was vol lof over de verrichtingen van het afgelopen jaar. Voor elke functionaris was een per soonlijk dankwoord. De geest. adv. kap. Ruiven dankte voorzitter Homan als leider van de vereniging, ook voor de prettige lei ding op de bestuursvergaderingen, hetgeen een applaus van de aanwezi ge leden ontlokte. Het jaarverslag, gelezen door C. P. v. d. Berg, liet de vooruitgang zien van Foreholte, in 't bijzonder dat geen enkel strafgeval op de lijst van de KNVB en onderafd. Leiden voorkwam. Penningmeester B. v. Kampen gaf een overzicht van het financieel be leid. Voor 't eerst in de geschiedenis van Foreholte gaf de rekening een klein batig saldo aan. Het fonds trai ning en verlichting bedraagt thans 586,89. Bij monde van de commissie van dit fonds, de heer J.' Warmenhoven, lichtte deze toe, dat mogelijk wel voor het a.s. seizoen een lichtmast zou kunnen geplaatst worden. De aftredende bestuursleden, de heren M. E. Homan en J. v. d. Hoe ven, werden bij enkele candidaat- stelling herkozen. In de vacature H. Allard werd de heer G. v. Kampen gekozen. Ook in de elftalcommissie was een vacature; gekozen werden H. Krom hout. Ant. v. Kampen, H. Homan, Th. Ruigrok en Fl. Verhaegen, deze laatste als nieuw lid in de vacature J. v. d. Hoeven. De financiële commissie zal op de volgende ledenvergadering verslag uitbrengen. In de rondvraag gaf de geest. adv. nog een kleine uiteenzetting over sportiviteit, wat niet alleen goed voetballen betekent, maar elkander waarderen als sportmensen. Nadat de voorzitter allen nogmaals had be dankt voor al het mooie, gedaan in het belang der vereniging, besloot hii met Gods zegen te vragen voor de jeugd. teert, maar Anny Delorie bleek ook een gewelige tragédienne te zijn zo dat haar spel in IV tot 't hoogste peil steeg. Johan van der Zalm was als bevelhebber Radamas behoorlijk in zijn element. Zijn stem kon bij uiter ste volume ontwikkeling niet immer bekoren, maar zo mogelijk, liet hij zijn kans niet onbenut. Zoals nage noeg altijd, gelukte na het optreden in de aria „Celeste Aïda" niet heel en al. Wat na het eerste optreden ook haast onmogelijk is; later vergoedde hij wel een en ander. De gastspeler Caspar Broecheler was prachtig als de geweldige koning van de Ethiopiers, Amnasro. Hij heeft een basgeluid, zo welluidend en sterk als een rots; een gestuite geschapen voor ,de Bühe, en een actie, bewonde- renswaard. Hij met Van der Zalm en met Gré Brouwenstijn maakte van het 3e bedrijf een aangrijpend toneel. Goe Smit was de Egyptische ko ning, geen rol om succes te behalen; hij zong goed en was waardig als vorst. Guus Hoekman démanstreerde met een voorname bas de opperpries ter Ramphis. Corry van Beekum met haar mooie sopraanstem voldeed als priesteres zeer wel. Chris van Woer- kom slaagde in zijn kleine, maar be langrijke rol van bode heel goed. De koren, onder leiding van Henk van Wielink waren voortreffelijk. De bal- Iets inbegrepen de drie solisten wa ren mooi in stijl. Van de régie was veel werk gemaakt en het resultaat was zeer gelukkig. Zo komen wij tot 't orkest, dat on der Alfred Eichmann's bezielde lei ding excelleerde. Het heeft, evenals de bazuinen onberispelijk gespeeld; evenals de viool-solist in 't naspel. Men ondervond het voorrecht van een voorstelling, die glansde en van 't ene hoogtepunt tot 't andere ging en het ongemeen schoon van de rijke rijpe muziek in volkomene dramatiek, uitzonderlijk heeft geopenbaard. De solisten werden meermalen terugge roepen en niet bloemen gehonoreerd. K. en O. heeft haar leden zeer aan zich verplicht. J. KORTMANN. Baiers IJsballet komt naar Leiden Leiden zal gedurende een week, nl. van 12 tot en met 18 juni a.s., een evenement beleven. De stad zal dan worden bezocht door het IJsballet „De vier jaargetijden" van Maxi en Ernst Baier, van welk ballet een half jaar geleden in Amsterdam en Utrecht de première ging. Sindsdien zijn de Baiers met hun kolossale show opgetreden in Kopenhagen, Berlijn, Hamburg en Düsseldorf waar avond aan avond voor uitverkochte hallen en zalen werd opgetreden. Het theater van de Baiers geeft geen revue, maar een werkelijk bal let: gedanst toneel, gedanste panto mime, alles op de schaats. Vijf-en- zestig schaatsartisten geven aan de show hun medewerking. Onder hen bevinden zich enkele grootmeesters op de schaats, zoals de prima-balle rina Irene Braun, tweemaal Duits kampioene, Lothar Müller', Europees kampioen en andere kampioenen kunstrijden. Het vorige programma van het ballet trok meer dan 9 mil joen toeschouwers. „De vier jaargetijden" de aan kleding hiervan heeft ruim twee ton gekost wervelt door lente, zo mer, herfst en winter, elk jaargetijde in een ander tijdperk. Voor Neder land is een extra toegift ingelast: de Onsterfelijke Wals. Ongeveer 7 juni wordt begonnen met het opzetten van de geweldige tent op het Schuttersveld. Er zal een ijsvloer worden gelegd met een op pervlak van 380 m2. en 40 ton zwaar. Het bassin, 10 cm. diep, wordt op gevuld met buizen met een totale lengte van 9 km. door welke buizen amoniak wordt geperrt, zodat een temperatuur ontstaat van 28 graden onder nul. Er zal voor Leiden en omgeving geen aansporing nodig zijn deze show op hoog en koud niveau te gaan zien. Adresverandering Kath. Emigratie- slichting Leiden De K.E.S. die sinds jaren reeds haar zit-avond hield in Lunchroom ,,'t Karrewiel" aan de Steenstraat te Leiden, zal met ingang van 2 juni a.s. spreekuur houden op elke maan dagavond van 7.308.30 uur in Café Restaurant „Zomerzorg", Stations weg 35a te Leiden (t.o. station). Prof dr Cleveringa in Klein Auditorium Gisteren heeft in het Klein Audi torium van de Leidse Universiteit het afscheid plaatsgevonden van prof. mr. R. Cleveringa, die in Leiden en het gehele land grote bekendheid ge niet op de eerste plaats om zijn fiere houding in de bezettingstijd 1940'45. Hij heeft bijvoorbeeld na het ontslag aan prof. Meyers een beroemd ge worden rede uitgesproken tegen de bezetter en tegen deze maatregel te gen een Joodse hoogleraar. Zijn optreden in de bezettingstijd tegen de overheerser heeft geleid tot zijn gevangenneming. Prof. Cleve ringa sprak gistermiddag een woord van afscheid, dat ondanks de ernst van het moment zo snedig was, dat het auditorium herhaalde malen in lachen uitbarstte. Hij legde in een rede die geruime tijd in beslag nam, een verantwoording af over een ambtsperiode van dertig jaar. Fami lieleden, hoogleraren, studenten en oud-studenten waren zijn geboeid gehoor. Prof. Cleveringa begon het over zicht van de belangrijkste periode uit zijn leven in 1927, toen hij tot hoogleraar in de juridische faculteit te Leiden benoemd werd. Grootte van de faculteit en karak ter waren toen afwijkend van deze tijd. Het contact tussen studenten en hoogleraren in de faculteit is aan- Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa- men Sociologie de heer J. Korporaal te Den Haag. Geslaagd voor het candidaatsexa- wat met alleen goed men Geschiedenis mej. J. Colenbran- de]. te Lejden m de hJeren c goekar_ man te Den Haag; M. G. Th. Koch te Heerlen en D. Faber te Leiden. Geslaagd voor het doctoraal exa men Sociologie de '.eer R. Bambang Oetomo te Oegstgeest. Geslaagd voor het doctoraal exa men Psychologie mevr. E. C. Caljé Luytjes te Den Haag. Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht de heer J. F. van Schaardenburg te Wassenaar. Geslaagd voor het doctoraal exa men Natuurkunde de heer A. J. Kruithof te Den Haag. Geslaagd voor het doctoraal exa men Geneeskunde mej. S. Barto te Den Haag en de heren B. L. M. Bün- nemeijer te Geleen; J. Greevelink te Rijswijk; Kwa Hian Coan te Oegst geest; A. A. H. Meurs te Hilversum; P. Poot te Rotterdam; A. S. Schle- singer USA; H. J. Spruijt te Scheve- ningen (cum laude); en J/M. Tromp te Den Haag. Geslaagd vopr het artsexamen de heren R. W. Gay Bölmaz te Leiden; W. P. van Lawick van Pabst te Den Haag; M. Prins van Wijngaarden te Oegstgeest en N. van Ree te Den Haag. VOORSSHOTEN Jo-KVP. Op dinsdag 3 juni a.s. komen de Jongeren van de KVP bij een voor een bestuursverkiezing. Het afdelingsbestuur stelt als Candida at mej. I. Schrama en mej. A. Zonne veld, de heer J. van Bemmelen en de heer G. Berk. Op deze avond zal er door de heer G. v. d. Kroft, Jongeren- lid van de gemeenteraad van War mond, een causerie worden gehouden De heer J. A. M. Zonneveld, Jonge ren-commissaris van de KVP voor Zuid-Holland, zal de oprichtings- speeeh houden. Tijdens en na deze bijeenkomst is er nog een gezellig sa menzijn. Ook niet leden van de Jo- KVP zijn op deze avomd, die in het Bondage bouw gegeven wordt van har te welkom. Het belooft een interes sante en een gezellige avond te wor den. zienlijk verminderd. Dit is te begrij pen, omdat het getal studenten ver dubbeld is. Een ernstig woord liet de hoogleraar horen over het gering getal promoties aan de universiteit. Men acht tegenwoordig de meester titel belangrijker dan het feit ge promoveerd te zijn. Deze titel diende echter alléén door gepromoveerden gevoerd te worden. Indien er ver schil bestond in de betiteling, zou dit een stimulans kunnen betekenen voor velen te promoveren. De „mees tertitel" wordt thans misbruikt door doctorandi. Prof. Cleveringa rekende voor, dat in zijn ambtsperiode hij ruim 6000 doctorale examens heeft afgenomenj, hij behoefde echter slechts 30 pro moties voor te bereiden. De professor herinnerde tenslotte even aan de oorlogsjaren, aan het feit, dat zijn vrouw hem een sterke steun is geweest in moeilijke jaren. Na het besluit van zijn rede klonk hem een langdurig applaus toe. De heer G. A. Kuyper 40 jaar verbonden aan Leidse Lichtfabrieken De heer G. A. Kuyper, werkzaam aan de Lichtfabrieken als chef van de afdeling in- en verkoop, herdacht gisteren het feit, dat hij 40 jaar ge leden in dienst trad van de Licht fabrieken. In de directiekamer sprak de di recteur van het bedrijf, de heer ir. Y. Ykema, de jubilaris op hartelijke en waarderende wijze toe en wenste hem met deze dag van harte geluk. De heer Ykema sprak er zijn vreug de over uit, dat de heer Kuyper de hem toevertrouwde taak met grote nauwgezetheid vervult en mede uit naam van het gemeentebestuur dankte spreker hem voor de vele bewezen diensten. Hij overhandigde daarbij de oorkonde van het gemeen tebestuur en de daarbij behorende gratificatie. Met de beste wensen voor de nog resterende jaren, besloot de direc teur zijn toespraak. De verdere, bij deze plechtigheid aanwezige heren, sloten zich bij de wensen van de directeur gaarne aan, waarbij van de zijde van het kerk bestuur der personeelsvereniging van de S.L.F. de heer Kuyper dank werd gebacht voor zijn arbeid in het be stuur der P.V. en in de commissie voor bijzondere noden, waarvan de heer Kuyper van de oprichting af deel uitmaakt. Tevens werd herinnerd aan de collegialiteit en de prettige wijze van omgang, zowel in ambtelijk als in bestuursverband van de jubilaris. Een geschenk, als herinnering aan deze dag, werd aan deze woorden toegevoegd. In de kantine vond vervolgens een bijeenkomst plaats van het personeel van de afdeling in- en verkoop die hun chef wilden gelukwensen. De heer T. Wiersma maakte zich hier tot tolk van de gevoelens van het personeel en overhandigde de heer Kuyper een drietal boekwerken. De heer Kuyper dankte allen har telijk voor de tot hem gerichte woor den en voor de aangeboden attenties. Zeer vele personeelsleden kwamen daarna de heer Kuyper feliciteren. DIPLOMA-ZWEMMEN LEIDSE OVERDEKTE Bij de gisteren gehouden examens diploma-zwemmen in de Overdekte zijn geslaagd: Meisjes A. Elisabeth J. Koppenol; Milco van der Mey; Willemeintje Ire ne Boers; Erica J. van Manen; Lies- beth Krantz; Nellie Doets; Ankie Kralt; Janneke van Wickevoort Crommelin; Lisette Ouppen; Wapke Kymell; Gerda Ktoon; Bertha Ma thilda Fontein; Anneke Burgerhout; Johanna Maria Jansen; Joke Schef- fers; Eva Mathilde van Ginkel; Lau- rette den Hollander; Cathrina Maria L. den Hollander; Sjame Berg; Maria Agnes Tonino; Gerda van Delft; Ever- tje Lina van Duin; Alie Verhaar; Toos Kromhout. Jongens A. Dirk Florijn; Lieuvve Labordus; Hans Olivier; Jim Persijn Johan de Graauw; Arie van de Henst; Chiel Hekster; Marinus Noordam; Almar Koning; Gertjan van Geldere; Arnold Gast; Frederik Hazenoot; Henk den Haan; Jan Kok; Maarten A L. Konter; Hein Krantz; Cornelis de Gier; Henk van der Kamp; Mausje de Vrind; Kees van Klaveren. Jongens B. Frans Brands; Hennie Brands; Jacobus Redegeld; Ronald Huls; Jozef van Elzen; Bert van der Kamp; Hans van Leeuwen; Jan Pie- ter Verbeek. Meisjes B. Beigitha Elemans; Cla- sina C. Kastelein; Carla den Heeten; Nelly Enserink; Johanna H. Hogen- doorn. GESLOTENVERKLARING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter ogenbare kennis, dat de Zijlsingel, voorzover gelegen tussen de Trompstraat en de Schrij- versbrug, met ingang van 2 juni 1958 voor de duur der bestratingswerken aldaar is afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij, en trekdie ren en vee, in beide richtingen. GROND- EN RIOLERINGSWERKEN ZUIDWEST IX GEGUND De directeur van gemeentewerken heeft namens b. en w. de grond- en rioleringswerken ten behoeve van het bouwrijp maken van terreinen in Zuidwest IX gegund aan de firma H. Compeer te Oegstgeest, voor 43.700. ke Stand Geboren: Juliana Catharina dr v. D. van Rijn en J. Guijt. Odolf zn v. O. den Hollander en A. Kalkhoven. Johannes Adrianus Maria zn van C. P. van den Berg en L. C. van der Slot Overleden: A. M Vermeulen 65 jr man. L. M. C. Lommelaars 42 jr, echtgenote van A. van der Stok. M. E Verschuur 55 jr man. Ondertrouwd: T. M. H. Dorren en M. A. A. Zandvliet; E. A. J. Mulder en C. G. M. Blansjaar; H. V. Piket en C. van Leeuwen; D. Wesselman en W. J. M. Bekkering; P. J. Tillema en J. M. de Vries. J. G van Beek en S M. L. de Water. A. W. J. M. van Noort en A. W. J. Vrouwenvelder J. Kein en C. C. M. van den Berg. G. de Wolff en T. M. Kleinenberg. J L. van Polanen en M .van Leeuwen. M. Gijsman en G. J. Sepers. J. T. F. Ho- gervorst en J. C. de Grauw. A. Dek ker en A. Pluister. J. Vo§ en S. Ko- ree. C. Wilbrink er P. van der Laa- ken. M. F. Wasch en C. G. E. Lam- mers Lisnet. W. A. F. van de Kamp en M. E. J. Bots. m Medewerking gevraagd Het bestuur van de K.A.B. vraagt de medewerking van de betreffende functionarissen in de vakafdelingen, bij het doorgeven van de verschil lende mutaties in hun organisaties aan de betrokken K.A.B.-bestuurder, die deze mutaties verzorgt. De mutaties worden ingevuld op het formulier dat daarvoor bestemd is, ingewacht bij F. A. van Hees, Maresingel 43a. Tien jaar „Leidse Sleuteltjes" Vandaag bestaat het bekende kin derkoor „De Leidse Sleuteltjes" on der leiding van Henk Franke 10 jaar. In de school Drie Okotoberstraat werd dit jubileum op feestelijke wijze herdacht. Aan de vrije universiteit te Am sterdam slaagde de heer W. F. de Moed uit Leiden voor het kandi daatsexamen economie. Casino. De moderne oorlogsvoe-Malle, de bekwame regisseur, werd ring mist elke romantiek, zy is to taal vermechaniseerd. Maar bij uit zondering is er wel ee-.s een moment van persoonlijke moed en slimheid, zoals bij het geval van de .Ontvoe ring op Kreta", waar een Duitse ge neraal gekidnapt werd. De bedoeling van de ontvoering was, het moreel der Duitse bezetting een knauw te geven. Twee officieren van de Engelse commandotroepen werden met deze waanzinnig-lijkende opdracht belast. Afgezet op het eiland komen ze in contact met de ondergrondse strijd krachten, die niettegenstaande drei gende represaillemaatregelen van de bezetter, van alle kanten steun ont vangen van de bevolking. De moei lijkheden beginnen eerst, als de ge neraal .,in het bezit" is van de twee officieren. Die moeten dan op een afgesproken tijd aan de zee zijn om hun vrachtje af te leveren aan het schip, dat daar zal wachten. Opge jaagd door een leger van 20,000 man, vinden ze de weg naar zee afgeslo ten door een eenheid parachutisten Slechts de krijgslist van een kleine jongen -telt de ontvoerders in staat, de opdracht volgens plan te doen uitvoeren. Zij krijgen als beloning niet alleen de Distinguished Service Orde maar ook de welgemeende be wondering van hun lijdend voor werp, de generaal. De Arthur Rank Organisatie zorgde voor een ver zorgde verfilming van dit spannende verhaal. Toegang 14 jaar. Lido. De film „De lift naar het schavot" betekent de weergave van de „perfecte" moord. We kunnen rustig zeggen, dat er geen volmaak te moord is, want een misdadiger maakt altijd de een of andere fout. Ook Julien Tavernier in deze film, maar ogenschijnlijk ligt de toare re den van de mislukking ergens anders Waér dan wel, verklappen we lie ver niet, omdat dit de spanning voor de bezoeker totaal zou wegnemen. Men moet deze film zelf beleven om er de waarde van te begrijpen. Louis niet ten onrechte voor deze film be kroond met de hoogste Franse onder scheiding voor de beste film van het jaar. Jeanne Moreau en Maurice Ro- net hebben de intenties van Lous Malle wel zeer goed begrepen en tot uitvoering gebracht. Beider spel is fascinerend goed en boeit van begin tot einde. De enscenering van de film biedt tal van verrassingen en het is uitgesproken een van de beste Franse films, welke we tot heden zagen, doch zij is minder geschikt voor jeugdige personen, zodat de KFC de leeftijdsgrens bepaalde tot strikt volwassenen. Luxor. Op cinemascoopbreedte krijgen we deze week in Luxor een 19e eeuws slavenschip V zien, waar op de toestand zeer gespannen is. De slaven willen vrij, en zij laten geen gelegenheid voorbijgaan om de be manningsleden naar het leven te staan. Er is verbittering aan beide zijden. Het gaat er gloeiend naar toe en de temperatuur wordt nog opge voerd door de koers van het schip, die over de evenaar naar Havanna leidt. Hoofdpersoon en titelhouder in deze rolprent is de gespierde „Ta- mango", die er zich niet bij kan neerleggen, dat hij nu zijn leven in de laagste gedienstigheid moet voort zetten. Hü blijft mokken en knok ken.... tot hij bijna een revolte op het schip voor elkaar heeft. De strijd mislukt, er vallen aan beide zijden doden. Tenslotte verdelgt d' kapi tein van het schip de gehele mense lijke lading, zijn bruine vriendin- GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van Notaris N. W. Holtkamp te Leiden is heden geveild: woonhuis Leuvenstraat 7 in bod: 7.500.is niet verkocht. /Ten overstaan van notaris W. S. Jongsma te Leiden: woonhuis met tuin Rijn en Schiekadc 102 in bod 10.000.koper: A. Reijngoud te Lei den, q.. voor f 12.000. Woonhuis en erf Zijlsingel 33 in bod: 9.400.koper: J. van Voort- huyzen te Leiden voor: 11.400. Woonhuis en erf te Voorschoten, Tulpenstraat 1 in bod: 3.700.is uit de hand verkocht. Woonhuis en erf aldaar, Donklaan 64 in bod 4.500.koper: J. B. van Rooden te Leiden voor: 4.500. Benedenhuis met 2 afzonderlijke bovenwoningen Rijn en Schiekade 96, 96a en 96b in bod: 17.200.is niet verkocht. Agenda Leiden ZATERDAG 31 MEI. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden. Jeugd-EHBO-wedstrijden. 3 uur Rembrandt Lyceum. Hoge Rijn dijk hoek Burggravenlaan. Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Voortzetting 95ste Alg. Jaar vergadering Stadsgehooi'zaal, 9.30 u. voorm. P.V. „De Royalisten". Blijspel „In een andere wereld", Schouwburg, 7.30 uur nam. ZONDAG 1 JUNI. St. Lidwinahuis Zoeterwoudse sin gel 34. Gezongen H. Mis voor niet- Katholieken, waaronder een verkla- rin wordt gegeven. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden. EHBO-wedstriiden om de Peerke Donders wis^elbekers. 2 uur zaal Rembrandt-Lyceum. Hoge Rijn dijk hoek Burggravenlaan. R. K. Instuif Herensingel. Dans avond m.m.v. „Duo Driessen", Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. MAANDAG, 2 JUNI Gemeenteraad. Zitting. Raadszaal Stadhuis, 2 uur nam. Leidse Smalfilmliga. Vertoning films van A. J. Hendriks. Groningen De Doelen, 8 uur nam. Alg. Ned. Bond van Ouden van De gen. Alg. Jaarvergadering; 2.30 uur nam. DINSDAG, 3 JUNI Tentoonstelling werken Tanus van Doorn. Officiële opening. Stedelijk Museum „De Lakenhal" 8 uur nam. „St. Eioy", adviesavond. Geb. Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236. 7.30 8 uur nam. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN TE LEIDEN A.s. weekend zal de dienst worden waargenomen door dr Meel, Masten broek, Teeuwen, v. Alphen, Roden- burg-Vermaat. Doktersdienst Oegstgeest E. W. F. v. Walcheren, A. B. J. v. d. Vliet- de Vries. De avond- nacht- en zondagsdienst van de Apotheken. Leiden: Geo pend apotheek van Driesum Mare 110, tel. 20406, bovendien geopend tot zaterdagmiddag 6 uur Apotheek Zui- der Lammenschansweg 4, tel. 23553. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wiïhelminapark 8, tel. 26274, behalve zondag vam 8 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds. se havensteden zijn grote gelegen heden, waar Franse meisjes zeer in trek zijn. Zij worden bekeerd door gangsterbenden, die tevens in ver dovende middelen handelen en dus in voortdurend conflict met de politie leven. De benden weten daar wel raad op, want een douceurtje op z'r tijd doet wonderen. De benden heb ben hun handlangers in Parijs, die argeloze m eisj es een mooie baan aan bieden in het buitenland. Het gaat er alles ogenschijnlijk zo betrouwbaar aan toe; de meisjes krijgen een con tract en de vooruitzichten zijn schit terend. De film laat zien, met hoe veel trucs de meisjes in de val gelokt worden. Hier is er één, die met be hulp van een jonge Franse zeeman gered kan worden, maar voor de an deren lijkt het hopeloos. Eén ding wil nog wel eens helpen: de onder wereld ruimt zich zelf vaak op. Ook in deze film is het eind een revolver gevecht met de nodige lijken. Over het algemeen een weinig opwekkend filmverhaal, maar een zeer overtui gende waarschuwing. Toegang 18 jr. Rex „De weg der 100 doden" loopt door de nog vrijwel onbekende wildernis van Noord-Afrika in de eerste tijd van het bestaan der Ver enigde Staten. Enkele pioniers zijn met hun gezinnen doorgedrongen in het land der Indianen en stichten daar een nederzètting, welke zij steeds weer moeten verdedigen tegen de roodhuiden. Eén van hen. Daniël Boone, is een zeer dapper man, die de Indianen kent, maar toch niet kan BAKFIETS IN DE OUDE RIJN Hedenmorgen te kwart over tien reed een bakfiets van de Coöperatie van de Schelebrug in het water van de Oude Rijn. De bakfiets had op de brug geparkeerd gestaan maar de remmen hebben waarschijnlijk geen stand gehouden tegen de druk van de helling. De inhoud van de bakfiets een groot aantal broden, koek e.d. dreef in het water. De brugwachter heeft de bakfiets met een reddings- haak naar de kant getrokken, waar na het zaakje op het droge gehesen is. Ingezonden door: W. H. Steenbergen, Siebelstraat 33, Leiden. netje incluis. De strijd blank-zwart verhinderen dat boze invloeden van in deze film niet geheel geloof-'1 1'~~J~ 'S"J waardig, dit komt onder meer, dat negers en bemanning in smette loos Frans met elkaar praten. Toch geeft zelfs deze vrij zwakke film een inzicht in de mensonterende toe standen, die onze voorouders geduld hebben. Toegang 18 jaar. Trianon. De titel van de film „Handelaren in meisjes" zegt precies waar 't om gaat. In Zuid-Afrikaan- hem kwijlijk gezinde lieden een be vriend opperhoofd tegen hem ophit sen. Een bloedige strijd ontbrandt, maar tenslotte wijst het toeval de eigenlijke aanstoker van de twisten aan en het opperhoofd en Boone kun nen elkaar weer recht in de ogen zien en zo is er weer vrede. De span nende film is in kleuren en laat als intermezzi tussen de slachtpartijen ook schitterende stukjes natuur zien. Toegang 14 jaar. Marktberichten LEEUWARDEN, 30 mei Kaas. Gou da volvet 1.50; Edammer 40 plus 1.39tot 1.40; broodkaas 40 plus 1-421.44. Stemming kalm. GEVRAAGD Bremmer vraaet te koop: antieke meubels, blauwe en gekleurde bor den; Saksisch oorselein. ?oud en zilver Verder al le soorter antiauiteiten Bremmer. Goegerritsteeg 1 te" 22791 S' Gevraagd: allerhande timmer- en metselwerk. Lisserdiik 303, tel 3003. Lisse oost Abbenes Wie helpt verloofd paar r.k., van omstreeks 30 iaar aan woongelegenheid om te kunnen trouwen. Ge zocht worden enige kamers plus keuken op goede stand. Br. onder no. 6814 bur, v. d. blad. R.K. Lerares zoekt i- Leiden. Oepst. p. 15 aug. onge.n. kamers m. keuken, liefst op z. met c.v. en gebr. v. bad en telef. Br. onder no. 6794 bur. v. d. bl. W0NINGRUIL 2? Koop. of huurruil. Aangeb. Leiderdorp, mooi hoekhuis: 6 kamers. 2 keu kens. gr. zijtuin voor evt. garage. Gevr. kleiner huis op goede stand in Leiden. Br. oider no. 1780 bur. v. d. blad.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3