DUINSTREEK Scheep J. BERGMAN ZATERDAG 31 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De Raad van Alphen behandelde uitgebreide agenda met minimum aan woorden Toch enkele gewichtige besluiten Voor zover wij ons kunnen herinne ren is het in Alphen aan den Rijn tot dusver nog nimmer voorgekomen, dat de vroede vaderen gepresteerd heb ben een raads-agenda van ca. 30 voorstellen aan zich hebben laten pas- seren, nagenoeg zonder een woord erover te spreken. Dat is nu vrijdagavond gebeurd. De heer Geerlof was wegen een hem overkomen ongeval, zoals bur gemeester Z. Bruins Slot bij de aan vang van de openbare vergadering mededeelde, afwezig. B. en w. hebben, ter voldoening aan een in de vergadering van 26 april j.l. gedane toezegging, de re keningen van uitgaven, gedaan ter zake van de Stichting van de riool waterzuiveringsinstallatie, voor de raadsleden ter inzage gelegd. N.a.v. enkele rekeningen maakte de heer Duin opmerkingen en wilde o.a. weten waarop de onkostennota voor een rechtskundig advies betrek king had. Wat dit laatste betreft, informeer de de voorzitter bij de desbetreffende wethouder of het antwoord hierop nu reeds gegeven kon worden, waarop wetih. v. d. Berg daartoe bereid bleek. Hij deelde mee, dat die nota betrek king heeft op een geconstateerd man kement aan de installatie. Wat de overige vragen betreft, ontvangt de raad alsnog bericht, zegde de voor zitter toe. Ontwikkeling gemeentepersoneel B. en w. hebben de raad voor elk der drie bedrijven 150 gevraagd, teneinde bij te dragen in de kosten ter bevordering van de deskundig heid vam het personeel, o.a. door mid del van excursies. Bij dit verzoek betuigde de heer v. d. Meent zijn instemming met de geste, maar vroeg dezelfde gedrags lijn te volgen ten aanzien van het personeel op anderen wijzen) zal heb- de gemeente. De voorzitter antwoord de hierop, dat wordt overwogen, een fonds te stichten, waarin al het ge meentepersoneel een bepaald bedrag bijdraagt en waarop de gemeente een toeslag verleent. In elk geval wordt hierbij dan het nut in ogenschouw ge nomen, dat de te maken excursies (of vermeerdering der kennis van het personeel op andere wijzen zal heb ben voor de onderscheiden afdelin gen van het gemeentebestuurlijk ap paraat. Behalve de reeds eerder door ons medegedeelde leningen van 624.000 voor de financiering van in uitvoe ring zijde of reeds voltooide kapi- taalswerken, besloot de raad van avond, bovendien tot het aangaan van een vate geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage'groot 887.000 per 20 mei 1953 ten behoeve van de fi nanciering van de kosten van de ont sluiting van het industrieterrein langs de Heimanswetering. Verlaging te hoge brug. Aan het einde van de vergadering is ons gebleken dat dit project thans klaar is voor aanbesteding. Blijkens een voorstel, dat ter vergadering ter tafel werd gebracht, is voor de aan leg van de weg ter ontsluiting van voornoemd industrieterrein de aan koop nodig van een perceel weiland ter grootte van ongeveer 1.50.96 ha., eigendom van de heer W. Greeve te Wassenaar. Het overeengekomen be drag van 19.475,52 achten b. en w. aannemelijk. De raad besloot hiertoe. Het gemeentebestuur is voorne mens, de brug in het Goudse Rijpad, die al menigmaal door haar hoge lig ging aanleiding tot ernstige verkeers ongevallen heeft gegeven, te verla gen. De kosten van deze werkzaam heden zijn destijds begroot op f 12.000 Na de gehouden aanbesteding blijken de kosten ca. 1200 hoger te liggen. B. en w. verkregen gisteravond toe stemming van de raad dit aanvullend bedrag aan te w enden. De voorzitter stelde voor, de uit voering van bedoeld werk, tijdens deze vergadering echter de voorwaar de, dat de gemeente hiertoe overgaat mits Provincie 75 in de kosten bij draagt, Spr. had de stellige overtui ging, dat dit gebeuren zal. Nieuwe directrice landbouwschool „Koningin Juliana". Het hoofdbe stuur van de Hollandse Maatschappij van Landbouw heeft, behoudens goedkeuring van het desbetreffende ministerie, tot directrice van de Landbouw-huishoudschool „Koningin Juliana" te Alphen aan den Rijn m.i.v. 1 september a.s. benoemd mej. R. C. de Vries thans verbonden aan de Landbouwhuishoudschool te Alk maar. Mej. De Vries volgt mej. J. B. Heesen op, die wegens het aangaan van een huwelijk, haar taak neerlegt en zich metterwoon elders gaat ves tigen. Mej. De Vries genoot haar oplei ding voor de akte N. XIX aan de POTLOOD en GEEST Oplossing No. 537. Horizontaal: 1. gordel, 5. ion, 6. halter, 8. la, 9. sla, 10. tik, 13. Ta, 14. marode, 17. Ina, 18. patrijs. Verticaal: 2. Ria, 3. dolk, 4. ent, 6. halma, 7. elite, 8. L.3., 11. ka, 12. lont, 15. Ria, 16. dar. Christelijke Hermine school te Zet ten. Voorts is m.i.v. 1 juni a.s. tot lera res in de buLshoudvakken met akte N XIX benoemd mej. H. Brandsma, thans verbonden aan de Landbouw school te Rhenen. Subsidie jeugdwerk. B. en w. stellen de raad voor als volgt het plaatselijk jeugdwerk te subsidiëren. A) basis-subsidie toe te kennen aan: 1. v.v. „Alpihia" 203,95; 2. Sportvereniging „ARC" 305,32; 3. r.-k. v.v. „Alphense Boys" 164,85; 4. r.-k. sportvereniging .Wilskracht" 308,80; 5. G.V. „Houwvast" 279,30; 6. Chr. Sportver. „DOS" 498; 7. Athletiekver. AAV '36-c. 165, 8. Alphense Chr. Korfbalver. „Tempo" f 56.95 9. Alphense Zwemclub „AZC" 139,12; 10. Alphense Tafeltennis club „ATTC" 34; 11. Ned. Padvinders 379,55; 12. Verkenners kath. jeugd beweging 188.45; 13. Vrouwelijke Jeugdbeweging Aarlanderveen 49; 14. r.-k. Gidsenbeweging 130.65; 15. Jongensclub HBT, Aarlanderveen 29.90; 16. Kleuter- en Kinderkoor „Klein Zanglust" 53,62; 17 „De Blok- fluitgroep" 97,20; 18. Gereformeerde Jeugdcentrale 361.40; 19. Herv. Jeugdraad Oudshoorn 246.95; 20. Geref. Jeugdcentrale Aarlanderveen 23; 21. Comm. Jeugdwerk Ned. Herv. Gemeente 285.67; 22. VCJC 125.44; Totaal 4181,12. B. Bijzondere subsidie toe te ken nen an: 1. de Herv. Jeugdraad Ouds hoorn (aankoop orgel en filmstroken 68; 2. de Comm. voor het Jeugd werk van de Ned. Herv. Gem. Alphen c.a. 251.79; 3. de Jeugdnatuurwacht 540; 4. de Alph. Zwemclub AZC 60.88; Totaal 920,67, Beide totalen samen f 5101,79. C. Afwijzend te beschikken op de aanvragen om bijzondere subsidie van: 1. de r.k.v.v. „Alphense Boys"; 2. de Athletiek ver. AAV '36-c; 3. de VCJC; 4. de Herv. Jeugdraad Ouds- hoorn, voor zover betrekking hebbend op het open jeugdwerk en het Zang koor Jubilate Deo. ALKEMAITE Doktersdienst. Voor zondag wordt de doktersdienst waargeno men door dr. Brinkhorst en dr. Mus- kens. BODEGRAVEN Zondagsdienst. De medische dienst zal dit weekend worden waar genomen door dokter D. Ragay, Noordstraat 48, tel. 2030 en zuster Faber, Irenestraat, tel. 2566. De Snelvlucht. De Snelvlucht nam met 100 duiven deel aan een wedvlucht vanaf Pont St. Maxence. Afstand 344 km. Gelost 6.19 uur. Aan komst eerste duif 10.18.30 uur. Snel heid 1412.7 meter per minuut. De prij zen werden als volgt verdiend: K. v. d. Veer 1, J. D. van Rijn 2, 11, 12, 14. 15, J. T. Sterk 3, 4, 5, 6, 16, 19. C. v.d. Heijden 7, 10, 17. Chr Oost veen 8, 9, C. Baas 13, 18, P. Zeilstra 20. Geslaagd. Dezer dagen behaalde mevrouw W. J. Dissedrorpvan de Voorn in Utrecht het diploma voor het cafétariabedrijf. HAZERSW0UDE GROTE BRAND IN REPARATIEWERKPLAATS Gistermiddag omstreek 10 minuten voor 5 werd de vrijwillige brand weer van het Dorp geallarmeerd voor een grote uitslaande brand in de reparatiewerkplaats voor fietsen, bromfietsen en motoren van de heer Van Leeuwen in de Dorpsstraat. Tijdens laswerk2aamheden, die door een van de knechts van de heer Van Leeuwen in de werkplaats werden verricht, is zeer waarschijn lijk een vonk overgeslagen naar een in de werkplaats staand ontvlam bare vloeistof. De brand greep zeer snel om zich heen en was te meer gevaarlijk aan gezien de werkplaats is gelegen tus sen enige oude woningen met rieten daken. De vrijwillige brandweer onder leiding van de commandant, de heer M. J. Noordam, was enorm snel ter plaatse aanwezig, zodat direct met enige stralen water de belendende percelen, die een begin van brand vertoonde, nat gehouden konden worden. Direct daarop werden de zich in de werkplaats bevindende gasflessen en zuurstofflessen alsmede een vat benzine door de brandweerlieden met een groot risico naar buiten gebracht. Hierdoor kon nog worden voorko men, dat de toch al grote brand nog ernstiger vorm zou gaan aannemen. Met zes stralen werd de brand be streden, hetgeen tot gevolg had, dat in ongeveer drie kwartier tijd de brand geblust was. Burgemeester L. J. den Hollander was eveneens op het terrein van de brand aanwezig. H00GMADE Herwonnen Levenskracht. Op zondag a.s. houdt H.L. haar jaarlijk se speldjesdag. Na de H. Missen zul len enige jongedames een speldje aan bieden. Koopt allen een speldje en helpa zodoende H.L. LANGERAAR Woningbouw. Namens de heer Van Zwieten alhier is door de N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten te Den Haag het bouwen van een woning aan de Langeraarseweg opgedragen aan de firma G. Aardman en Zn te Leimuiden. Altior. Morgen staat er slechts een wedstrijd op het programma. Altior 3 speelt uit tegen UVS 7. Aan vang 12 uur; vertrek om 11 uur bü C. Lek. NIEUWKOOP Doktersdienst. Waargenomen door dokter K. Gill, Zwammerdam. NOORDEN Voetbalnieuws. Op het terrein aan de Simon van Capelweg zal zon dag a.s. een wedstrijd worden ge speelt ter gelegenheid van het kam pioenschap van N.S.V. Deze strijd zal gaan tussen de standaard-elftallen van N.S.V. en G.D.S. uit Boskoop. Ondanks de stimulance van het be haalde kampioenschap, zal het de N.S.V.-spelers niet licht vallen om te winnen. G.D.S. is nl. tot voor en kele weken steeds een van de groot ste concurrenten van de kampioen van de eerste klas Waddinxveen ge weest. Maar N.S.V. zal toch niet te ver achter mogen komen, want an ders zijn ze de volgende competitie al bij voorbaat uitgeschakeld voor een van de ere-plaatsen. De wed strijd begint om half drie. Om 12 uur speelt N.S.V. een uit wedstrijd tegen G.D.S. 3 uit Boskoop onder leiding van B. Mink. Na de voetbalwedstrijd N.S.V. te gen G.D.S, zal er in café P. Maarse- veen gelegenheid zijn om de kam pioenen en de medewerkers te com plimenteren met het behaalde suc ces. Deze receptie zal plaats hebben van 5 tot 6.30 uur. RIJNSATERWOUDE Geslaagd. Aan de vrije univer siteit te Amsterdam slaagde voor het kandidaatsexamen wis- en natuur kunde, de heer A. Peters uit Rijn- saterwoude. ROELOFAREnSVEEN Aardbeien naar Liberia. In op dracht van exp. Wm Muller en Co. PRONONCE voor uw LINNENUITZET Leiden Breestraat 65 Tel. 21800 Oegstgeest Geversstraat 41 Tel 23917 (Advertentie) NV. te Amsterdam, werd dor de ex porteur fa. Nico van Ruiten alhier een partijtje aardbeien aangekocht, bestemd voor de Nederlandse Am bassade in Liberia. Deze Veense glasaardbeien gaan wel een zeer verre reis maken. En al zal het nu wel een zeer kostbare lekkernij worden, het is toch wel een bewijs dat de Veense glasaardbeien in het buitenland een grote bekend heid hebben verworven. Woning aanbesteed. Architecten bureau Damme en Hofman te Hoofd dorp heeft namens de heer E. M. de Koning alhier het bouwen van een woning in het Zuideinde aanbesteed, de fa. C. J. van Berkel te Leimuiden schreef in voor 23.225, de fa. G. Wes- selman en Zn. alhier voor ƒ23.050 aan wie het werk is gegund. RIJPWETERING Wit-Gele Kruis. Van 2 t.m. 8 juni is zr Goes afwezig. De praktijk wordt waargenomen door zr Verhaar uit Roelofarendsveen, telef. K1713-420 Indien nodig kunt u zich voor ma- gazijnartikelen vervoegen bij dr. v. d. Werf, Koppoellaan 1, Rijpwetering. W0UBRUGGE Doktersdienst. Waargenomen van zaterdag 2 uur tot zondag 12 urn- door dokter J. A Sandkuijl te Lan- geraar K 1722—139. N00RDWIJKERH0UT Moederdagviering der KAV. Donderdagavond hield de plaatselijke KAV in de zaal Brama een Maria- h<ulde door de kinderen en een Moe derdagviering. Na de opening van de bijeenkomst, die ruim bezocht was, werd gezamennlijk een Marialied ge zongen. Mevr. Wijnands declameerde, waarna kind-eren der leden op fraaie wijze hulde brachten aan hun he melse Moeder Maria. Pater E. Horck O.Carm., de geestelijk adviseur siprak een toepasselijk woord. Het toneelge zelschap van de KAV voerde na de pauze het stuk „Maria in het moeras" met veel succes op. Tussen de ver schillende nummers door zong een koortje, met begeleiding door mevr. Jordaan. Medische dienst. Waargenomen door dokter A. Th. v. d. Lugt, Hoog- duinweg 20, tel. K 2520—5707. WASSENAAR EERSTE H. MIS VAN NEOMIST P. VAN MOORSEL. Heden, zaterdag 31 mei, zal een priesterzoon van de parochie „De j Goede Herder", de eerwaarde heer Paul van Moorsel, de H. Priesterwij ding ontvangen. Hedenavond half acht zal de neo mist aan de hoofdingang van de kerk plechtig worden ingehaald en zondag morgen om 9 uur zal hij zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. De receptie wordt gehouden ten huize van de ouders van de neomist, KATWIJK AAN ZEE Opdracht aan Katwijkse firma. Architect H. Nuyten te 's Gravenhage heeft namens de gemeentelijke wo- ningdienst aldaar aan de firma Ver does en Vooys te Katwijk aan Zee opgedragen de bouw van 80 woningen in het plan Mariahoeve voor een be drag van 1.185,777. Med. dienst. De doktersdien sten worden voor Katwijk aan Zee zondag a.s. waargenomen door dok ter K. J. E. Slagmolen, Zeeweg 23, tel. 2336. Voor apotheek vervoege men zich Katwijk 18 te Katwijk aan den Rijn. ARTS Katwijk AFWEZIG TOT 1 JULI Voor spoedgevallen wordt waargeno men door de doktoren: C. Hagen, Katwijk a. d Rijn, H. M. Hueting, Katwijk a. d. Rijn, E. E. v. d. Laan, Rijnsburg en Mevr. Stokhuyzen (be reikbaar bij dr Hueting). (Advertentie) KATWIJK Een inwoner van Katwijk a. d. Rijn die gistermiddag om ruim kwart over vier komende van de richting Katwijk a. d. Rijn, vanaf de zeeweg rechtsaf de Karei Doormanlaan wilde inrijden, bemerkte te laat dat een van Katwijk aan Zee komende tram het kruispunt naderde Het gevolg was dat de trafn met grote kracht tegen de carrier opreed. Laatstge noemd voertuig raakte toen beklemd tussen de tram en een mast van de bovenleiding en werd volkomen ver morzeld. Wonder boven wonder kwam echter de bestuurder volko men ongedeerd vanuit de brokstuk ken te voorschijn. De tram werd ook flink beschadigd, terwijl de mast van de bovenleiding geheel werd ont zet. Het gevolg hiervan was dat het tramverkeer tussen Katwijk a. d. Rijn en Katwijk aan Zee gedurende de rest van de middag en het grootste deel van de avond werd gestremd. Door de N.Z.H.V.M. moesten auto bussen worden ingelegd om het pas sagiersvervoer op te vangen. Ook het grootste gedeelte van de handels waar die met de carrier werd ver voerd ging verloren. De verkiezing. De heer J. H. v. Neerbos, lijstaanvoerder van de St. Geref. Partij, die 1.1. woensdag als lid van de raad gekozen is, heeft zijn benoeming niet aanvaard. De reden hiervoor is dat hij ambtenaar ter secretarie is. In de- hierdoor ontstane vacature benoemde de voorzitter van het hoofdstembureau de heer D. /an der Marei, aftredend raadslid, wiens naam als no. 2 op genoemde lijst voorkomt. In de nieuwe raad keren niet terug de heer Jac. v. d. Plas die niet herkozen is doch toch ook uit Katwijk vertrekt. Dan de wethouder D. C. v. Leeuwen, die wegens hoge leeftijd meent te moeten bedanken Niet terug keert de heer C. v. Beelen die bedankt heeft voor een herverkie zing. In zijn plaats komt de heer J. J. Timmermans. Voorts keert niet terug de heer W. Kulk die te lang op de C. H. lijst stond om herkozen te worden. KATWIJK ABN DFN RIJN Verhuur. Door b. en w. is aan G. Meijer, Katwijkseweg 42 (Pan- bos) op diens verzoek verhuurd een schuur staande nabij de ingang van het Panbos. Mede aan A. C. van Schie alhier, een schuur staande aan de Valkenburgseweg no. 2 Afscheid raadslid. De heer Jac. van der Plas, lid van de raad voor de P.v.d.A., gaat Katwijk verlaten en zich te Rotterdam vestigen. Dien tengevolge sprak hij donderdagavond in de raadsvergadering een af scheidsrede uit. Spr. was in de raad gekomen als jongste raadslid, was dat nog, zeide in zijn zittingsperiode van 1953 af, veel geleerd te hebben, doch altijd plezierig en in een aan gename sfeer te hebben samenge werkt. Hij zeide ook in Rotterdam Katwijker te zullen blijven en wens te Katwijk niets dan goeds toe voor de toekomst. De burgemeester be antwoordde spreker met de beste wensen uit te brengen voor hem, zijn gezin en zijn arbeid in Rotter dam. Opvolger van de heer v. d. Plas is volgens de lijst van 1953 wed. F. E. Lagemangeb. Salomé, doch in september de heer J. C. de Krijger te Katwijk a. d. Rijn. Med. dienst. De doktersdiensten voor Katr ijk aan den Rijn, Rijns burg en Valkenburg worden zondag waargenomen door dokter H. M. Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102. De apotheek in de Kerkstraat 18 is voor zondags- en nachtdienst geopend. N00RDWIJK Ontspanning KJB Bij goed weer gaan morgen de KJB-ers op verken ning uit. Er zal een tocht gemaakt worden door onze mooie omgeving. Door de grote afstand die is uitge stippeld, kunnen hieraan deelnemen de leden van 15—17 jaar. Het ver trek is bepaald op 10 uur en de te rugkomst op ongeveer half negen. Tafeltennis TOV Donderdag avond staat er een zeer belangrijke ontmoeting op het programma te weten 'het eerste team van TOV te gen de tweede klasser Docos, aan vang 8 uur. Wegens het ziekentri- duum zal de training voor de A juni oren plaats vinden op zaterdag 7 juni as. De wedstrijden om het Noordwijkse jeugd-kampioenschap_ zullen ook dit jaar weer worden ge organiseerd door TOV en worden ge houden op 16 en 17 juni a.s. in het Juvenaatsgebouw. Iedere inwoner van Noordwijk, die de leeftijd van 17 jaar nog niet heeft bereikt kan aan deze wedstrijden deelnemen. Drumband Naar aanleiding van het grote succes van de Drumband van het R.K. Fanfarekorps Excelsior op het drumband-concours van de R.K. Bond van muziekgezelschappen in Zuid-Holland, waar deze nog jonge band het hoogst aantal punten (192%) wist te behalen en beslag wisten te leggen op de speciale drumband-beker, maakte deze band een feestelijke rondgang door het dorp, waarvoor een zeer grote be langstelling bestond. Geslaagd Voor het examen ra dio-telegrafist eerste klasse slaagde te 's Gravenhage de heer M. Duin dam Jr, alhier. Vacantiebonnen Het vacantie- fonds van de landbouw deelde ons mede, dat al degenen die vacantie bonnen hebben ingeleverd, heden, avond tussen 67 uur hun geld kun nen afhalen in het R.K. Juvenaatsge bouw. Medische dienst De zondags dienst zal worden waargenomen door Dr. J. van Nes, tel. 2405. De Duinrand apotheek is geopend van 121 uur en van 5—6 uur. Buiten deze uren alleen voor spoedgevallen. De dienst voor het Wit-Gele Kruis wordt waargenomen door Warmen- hoven. Ziekentriduum Evenals voor gaande jaren, zal ook dit jaar weder, om een ziekentriduum worden ge houden in het Juvenaatsgebouw en wel a.s. dinsdag, woensdag en don derdag 3, 4 en 5 juni. Als inzet van dit triduum zal dinsdag om 9.30 uur een plechtige Hoogmis worden opge dragen en het Lof met preek en pro cessie 's middags te 2 uur. De sluiting heeft plaats a.s. donderdag. De oefe ningen zijn alleen toegankelijk voor de zieken en hun verzorgers. Morgen zal onder alle H.H. Missen een col lecte worden gehouden ter bestrij ding van de onkosten van het tri duum. Vóór honderd jaar Zaterdag 31 Mei 1858. Uit de Leidsche Courant van Parijs. Den officier, die den heer De Péne in een tweege vecht, op eene niet zeer eervolle wijze heeft gewond, is, op last van den minister van oorlog een arrest van 3 maanden opgelegd. De afloop van dat gevecht heeft xoeder tot 'n ander gevecht aan leiding gegeven. Leyden. Ten vervolge op een vroeger berigt over een aanha ling van kievits-eijeren wordt medegedeeld, dat de heer mr. Grevelink dadelijk op de ont vangst van het berigt dat de af zending van die eijeren van hem zoude geschieden, en alzoo vóór dat hij kennis kon dragen van het gebeurde te Meppel, den burgemeester van Ruinen heeft geschreven, dat zoodanige toe zending door hem bij de bezor ging zou worden afgewezen. Beslissingswedstrijd op Blauw Zwart-terrein. Op het terrein van Blauw Zwart aan de dr Mansveltkade zal zondagmiddag half drie een be slissingswedstrijd gespeeld worden tussen Celeritas en Rodenburg om het kampioenschap van de derde klasse B. Raad van Lisse behandelde vele zaken en ging in geheime zitting Lustrumviering Delftse studenten in Keukenhof? Onder voorzitterschap van burge meester mr Th. M. J. de Graaf kwam vrijdagmiddag de gemeenteraad van Lisse in openbare vergadering bijeen tei behandeling van een 25 punten tellende agenda. Er waren veel ha merstukken, doch daarnaast besloot de raad het aanbod van de Bank voor Nederlandse Gemeenten tot het ver strekken van leningen tot een bedrag van 332.000.te accepteren. Dit zijn nl. langlopende leningen en met dal bedrag wordt de vlottende schuld verminderd tot 8V2 ton. Voorts werd besloten een. extra vergunning ingevolge de drankwet boven het maximum aan te vragen, in verband met de organisatie van een tuinfeest op de Keukenhof, be doeld als buitendag van de lustrum viering der Delftse studenten. De raad was voltallig, op wethou- dei A. Tibboel na die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Met algemene stemmen werden •herbenoemd tot leden van de Com missie tot wering van schoolverzuim de heren C. Strik W. P de Jonge. H. M. J. Ragas, J. H. Slobbe, P. van Rossen, D. Schaap, R. Stam en P. F. Blommaert. Eveneens met algemene stemmen in de z.g.n. Schadevergoedingscom missie als voorzitter mr. J. H. Hui- zenga, advocaat te Rotterdam, en als leden de heren G. Vogelaar, make laar te Noordwijk en C. P. Vergou wen, directeur van een landbouw school te Voorhout. Tot commissarissen van de N.V. Electriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse- Sassenheim, werden herbenoemd wethouder A. Tibboel en de raadsle den J. P. de Koning en C. H. Steen winkel Jr. Daar de heren Tibboel en Steenwinkel niet meer in de nieu we raad zullen terugkeren, hebben b. en w. van hen de toezegging ge vraagd dat zij voor de zittingsperiode van de nieuwe raad voor deze func tie zullen bedanken Staande de ver gadering herhaalde de heer Steen winkel deze toezegging. Verschillende punten gingen onder de hamer door zoals een voorst°l tot hernieuwde vaststelling van de ver ordening op de heffing van parkeer- gelden, de invoering van een ge- meentevlag, verkoop van grond aan de Grachtweg, toekenning van subsi die aan een tweetal medisch-opvoed. kundige bureaus, en enkele andere agendapunten. Zonder meer werden goedgekeurd een voorstel tot credietverlening voor verbetering van het parkeei terrein bij de Mariakerk. Medewer king zal worden verleend aan de bouw van een rijwielbewaarplaats bij de St. Willibrordusschool terwijl een bijdrage zal worden verleend aar de gemeente Haarlem in dt on gedekte kosten van de gemeentelijke schoolbus i.v.m. vervoei van b.l.o.- kinderen van Haarlem naar Amster dam. Tegen de naam Don-Boscostraat bleek geen bezwaar te bestaai. al wilde de heer A. de Vries (CHU) wel gaarne weten wie Don Bosco was Zonder discussie werd voorts de ontruimingstermijn van enkele on bewoonbaar verklaarde woningen verlengd. Er zal ten behoeve van Openbare Werken een zg.n. triller worden aan geschaft waarvoor ƒ2000.nodig is. De N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten heeft Lisse een viertal leningen aangeboden, te weten: a. ƒ67.000.looptijd 25 jaar, rente 5eerste aflossing 1-4-1964. b. ƒ28.000.—, looptijd 30 jaar, rente 5%, eerste aflossing 20-5-1969. c. 172.000.looptijd 31 jaar, ren te 5%, eerste aflossing 16-6-1969 d. 85.000.looptijd 30 jaar, rente 5% eerste aflossing 16-6-1969 De leningen a. .n c. zijn uitslui tend bestemd voor consolidatie van vlottende schuld, lening b. voor fi nanciering van gas- en watervoorzie ningen, lening d. voor de aanschaf fing van een vuinisauto (ƒ40.000.-) en uitbreiding van het buizennet gas. en waterleiding. Zonder discussie ac cepteerde de raad deze leningen. Diversen. De raad besloot ten aanzien van door de woningbouwver. „Volksbe lang" bij de gemeente gedeponeerde gelden de rentestandaard aan te pas sen aan de verhouding met de Bank var. Nederlandse Gemeenten. Oor spronkelijk gold de renteverhouding met de Coöp. Boerenleenbank Lisse, doch daar heeft dt gemeente geen rekening-courantverhouding meer mee. Ook werd eei. dragelijker rege ling voor de woningbouwverenigin gen ten aanzien van de deelneming in de vorming van de risicoreserve als bedoeld in het woningbesluit, na- da enkele vragen die ter verduide lijking waren gesteld, door de bur gemeester waren beantwoord, goed gekeurd. De verbetering van de centrale verwarming in de ambtswoning van de burgemeester, dat f4000.moet kosten, werd na discussie en een uit eenzetting van de burgemeester goedgevonden. Evenmin ondervon den de voorstellen tot de aanleg van speelterreinen, vragende een bedrag van 6000.enige tegenstand, zij het dan het uitspreken van de hoop dat het geld niet zou worden besteed met negatief resultaat. Lustrumviering Delftse Studenten Meer stof tot praten gaf een voor stel tot het aanvragen van een ver gunning ingevolge de drankwet bo- v - het maximum i.v.m. de organisa tie van een tuinfeest op het tentoon stellingsterrein Keukenhof, zoals de agenda lakoniek vermeldde. Dit tuin feest bleek te zijn een z.g.n. buiten dag ter gelegenheid van het 22e lus trum der Delftse studenten. Er waren nogal wat vragen over deze materie, ook over toezicht en bewaking, maar de inlichtingen die de burgemeester had gekregen ove*- vorige buitendager elders warvi zo gunstig dat de raad besloot di ver gunning te doen aanvragen. Na de rondvraag ging de raav m comité-generaal. Polio-inenting. Op maandag 2 juni a.s. van 23 uur zal in het Groene Kruis-gebouw gelegenheid worden gegeven om kinderen van de jaarklassen 1952 t.m. 1957, die nog geen enkele maal tegen kinderver lamming zijn ingeënt alsnog een eer ste injectie te laten toedienen. Deze kinderen kunnen dan op maandag 16 juni hun tweede injectie krijgen. Op 16 juni tussen 2 en 3 uur kun nen tevens de kinderen van de jaar klasse 1955, die nog niet voor de derde maal zijn ingeënt, deze injectie krijgen. Bovendien kunnen op 2 of 16 juni de kinderen die nog slechts een injectie hebben gehad, voor de tweede maal worden ingeënt. Indien evenwel tussen de le en 2e inenting een periode zou liggen van langer dan 8 weken, wordt aangeraden het betrokken kind geheel opnieuw een serie van drie inentingen te laten geven. Voor al de hier bedoelde inentin gen zullen geen persoonlijke oproe pingen worden verzonden. Met na druk wordt er op gewezen dat deze zittingen voorlopig volstrekt de laat ste gelegenheden zijn om verzuimde inentingen alsnog in te halen. Gemeentedienst. Op 1 juni a.s. zal mej. A. M. v. d. Willik, ambtena- resse bij de afd. Burgerlijke Stand, van de gemeente secretarie te Lisse 40 jaar in dienst zijn. Mej. v. d. Willik, geboren 4 maart 1898, kwam 1 juni 1918 in dienst dei- gemeente Lisse ten kantore van het toenmalige distributiebedrijf. In 1920 werd zij overgeplaatst naar de ge meente-secretarie, waar zij vanaf dat tijdstip steeds werkzaam is geweest bij de afd. Bevolking. Zij was in deze tak van dienst uitnemend op haar plaats daar zij door haar vriendelijk heid en voorkomendheid dagelijks goed met het publiek weet om te gaan. De jubilaresse zal het zeker niet aan belangstelling ontbreken. Maan dag zal zij in de kring van de ambte naren gehuldigd worden.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2