Het sprekende testament Grote veranderingen op til in de land- en tuinbouw Minister Vondeling voorspelde: VISIC op televisie Minister Witte sprak over de ontwikkeling van de Nederlandse bouwindustrie Zeven gewonden Natu-raLax Examen Scholier van examen weggestuurd VRIJDAG 30 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Vergadering Raiteisenbank De jaarvergadering van de Coöpe ratieve Centrale Raiffeisenbank, die gisteren in de grote Julianahal van de jaarbeurs te Utrecht werj gehouden, stond in het teken van de herdenking van het zestigjarig bestaan. Behalve het grote aantal afgevaar digden van de aangesloten banken waren vele gasten aanwezig. Wegens ziekte van de voorzitter van de raad van toezicht was de leiding van de vergadering in handen van de secre taris de heer H. A. Wind uit Sneek. Deze begroette de minister van landbouw dr ir A. Vondeling, de di rectie van de Nederlandse Bank, de Commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht en de vertegenwoordi gers van regering, bankinstellingen, landbouworganisaties etc. Prof. dr G. Minderhout te Wagenin- gen werd hierin herkozen als be stuurslid. De heren mr R. J. Beekhoff te Kerk-Avezaath, N. J. H. Raat te Zeist en M. P. van der Weyden te Noorden (ZH) werden als leden van de raad van toezicht herkozen. In de vacature G. J. Wilms werd voorzien door verkiezing van de heer H. Dek ker te Nijeveen. Ontwikkeling. Prof dr Minderhout sprak als voor zitter van het bestuur een herden kingsreden uit, waarin hij de beteke nis van de ontwikkeling van de cen trale bank weergaf. Hij bepaalde zich in hoofdzaak tot de laatste tien jaar. Niet minder dan 134 boerenleen banken hebben sedert de bevrijding een nieuw gebouw betrokken en in 1957 heeft ook de centrale bank te Utrecht een nieuw gebouw in gebruik genomen. Thans zijn er in ons land meer dan 1.300 boerenleenbanken, wat volgens de voorzitter hier en daar zelfs wat wat te veel is. Met dankbaarheid oonstateerde hij een ontwikkeling van de centrale bank in opgaande lijn. In 1948 be schikten boerenleenbanken over 1200 miljoen aan spaargelden plus gelden in rekening-courant en op 1 januari 1958 over ruim 2000 miljoen. Van Nelle bestellen! Een stijging dus van 800 miljoen in tien jaar. Onmisbaar. De vergadering betekende tevens het afscheid van de directeur mr J. Schreuder, die werd benoemd tot di recteur van de Nederlandse Bank. In zijn plaats werd benoemd de heer R. Manschot, ec. drs te Naarden, thans secretaris van de Nederlandse Ban kiersvereniging. Minister Vondeling verbond aan zijn gelukwens een beschouwing van de taak van het coöpeiatief land bouwkrediet als onmisbaar in ons agrarisch bestel. Hij achtte een juiste bedrijfsfinanciering voor de indivi duele boer en voor zijn organisaties van een onschatbaar belang. Het ligt z.i. daarbij voor de hand, dat van de zijde der regering met aandacht wordt gevolgd in hoeverre een goede aanpassing van het landbouwkrediet naar de huidige en de toekomstige eisen kan worden verkregen. In de laatste tien jaar is het aantal werkenden in de land- en tuinbouw van 530.000 gedaald tot 430.000 en bij de handhaving van hetzelfde niveau Van Nelle bestellen! Adv in de mechanisatie zal dat aantal vol gens berekening in 1970 tot 330.000 zijn gedaald. Stroomversnelling! van ontwikkeling, ook op het gebii van de landbouw, aldus de minister. In deze periode van de tweede tech nische revolutie, zijn de wetenschap pelijke onderzoekingen volgens hem pas op gang gekomen. Zij zullen een stroom van ontdekkingen en verbete ringen tot gevolg hebben. Hij kon dan ook voorspellen, dat -ar grote veran deringen op til zijn, ook in de land en tuinbouw. Om te kunnen blijven concurreren met het buitenland en in het binnenland met de rest van het bedrijfsleven zal veel geld nodig zijn en daarom achtte hij grote taken weggelegd voor het lardbouwkrediet- wezen. De minister deelde aan het slot van zijn toespraak de benoeming mede van de directeur H. T. Hendriksen tot Officier in de Orde van Oranje Nas sau. De heer J. A. IJsselsteijn, als oudste personeelslid, 41 jaar in dienst, ontving de eremedaille in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau. Op diner te Hillegom: (Van onze t.v.-medewerker). Na de gemeenteraadsverkiezingen. U verwachte in dit rubriekje van de krant geen nabetrachting over de gehouden verkiezingen voor de ge meenteraden. Wèl willen we enkele woorden besteden aan 't stellig graag geziene en beluisterde programma van de NTS met uitslagen en com mentaar. Evenals bij gelegenheid van de Statenverkiezing heeft de journa list J. J. van Mechelen tal van belang rijke uitslagen op het scherm laten projecteren. Daardoor groeide allengs een beeld van het uiteindelijk bekend geworden verkiezingsresultaat. Alleen vonden we, dat het noemen van tus- sen-percentages winst ietwat verwar rend werkte; daarvoor werd trou wens gewaarschuwt Ter afwisseling werd op film te zien en te horen ge geven, dat men in Wervershoof niet behoefde te stemmen omdat er maar een enkele lijst was ingediend en in de N.-Oostpolder niet mocht stemmen, omdat daar nog, althans tot het vol gend jaar, de zogenaamde poldercom missie als gemeenteraad optreedt. Na de strakke sfeer van cijfers en com mentaar leverden de journalisten Louis Frequin (KVP), dr. E. Diemer (prot. christ.) en drs. N. Cramer (P. v.d.A.) onder leiding van hun colle ga Van Mechelen een spits gesprek over de consequenties van de tot toen bekende uitslagen. KJt.O. op vrijdag. Deze week is er ook op vrijdag televisie, en thans is de beurt aan de KRO. Die geeft niet minder dan twee vermeldenswaardige programma-onderdelen. Daar is voor eerst de vijfde aflevering van Vade mecum, onder leiding van Jan Willem Hofstra. Onder de titel „Wie het klei ne niet eertkomt nu prof. dr. N. R. A. Vroom, leraar-directeur van de Rijksacademie voor beeldende kun sten te Amsterdam voor de camera's. De samensteller heeft ons bij voor baat verzekerd, dat wellicht gerust gesteld, misschien zelfs getroost, de kijker tot de slotsom zal komen, dat er ondanks opzienbarende verande ringen en vernieuwingen, toch niet werkelijk zoveel nieuws onder de zon blijkt te zijn. Over het nu volgende zomeravond- sprookje door Jan Naaykens „Is lief de blind?" hebben we eerder een aan kondiging gedaan. We kunnen nu vol staan met een verwijzing naar de Ka tholieke radio- en televisiegids waar de auteur zelf een toelichting geeft op zijn stuk, dat door Luc van Gent zal worden geregisseerd. Dag Donald Jones. Dezer dagen vertrok een van de pensiongasten van huize Hommeles naar Amerika, om dat zijn werkvergunning afgelopen is. Dat was Donald Jones, in het televi siespel Hommeles de werkstudent Binky. De pensionleiding hoopt ech ter dat de werkstudent Binky na zijn vakantie opnieuw zijn intrek in pen sion Hommeles zal nemen. Verantwoorde experimenten nodig Minister ir. H. B. J. Witte verklaar- de, dat voorshands geen nieuwe sti mulansen aan de particuliere bouw nijverheid behoeven te worden gege ven. De dalende markt-rente veroor zaakt grotere activiteit in de woning sector. De versterkte financiële mo gelijkheden brachten een versterkte activiteit mee, die ertoe geleid heeft, dat verleden maand het quotum voor aanvragen voor premiebouw is be reikt. Aan verdere faciliteiten lijkt hem thans geen behoefte te bestaan. Mi nister Witte zeide dit tijdens een diner in „Treslong" te Hillegom, hem en een aantal persvertegenwoordigers aangeboden door de vereniging van Nederlandse kalkzandsteenproducen- ten en de „Vereniging Nederlands Fabrikaat". In een beschouwing over de taak van het toeleveringsbedrijf in de bouwindustrie zeide minister Witte ondermeer, dat deze industrie in grote mate medewerkt tot het ver beteren van de bouwactiviteit. In on geveer 500 betonfabrieken, 250 steen fabrieken en honderden timmerfa brieken en andere bedrijven werken omstreeks 200.000 mensen met een jaarlijkse produktie van ruim twee miljard gulden ofwel ruim de helft van de waarde van de op bouwwer ken nodige materialen. Daarbij komt nog drie miljoen ton materialen uit het buitenland. Sneller productieproces. Door massafabricage, toenemende standarisering, maatvastheid, maat- beheersing en typebeperking werkt deze toeleveringsindustrie mee aan een goedkoper en sneller produktie- proces, dat ook de eenvoud van re paratie en vervanging in de hand werkt. Het is naar 's ministers me ning nodig, dat een systeem van ma ten voor alle bouwwerken wordt ontworpen. De leverancier is de aangewezen man voor de standaardi satie, in verband met zijn prijsmoge- lijkheden. Op dit terrein is natuur lijk overleg tussen producent, archi tect, aannemer en andere betrokke nen nodig. De onderlinge maatvoering van de verschillende bouwcomponenten dient juist te worden afgestemd. In dit ver band vroeg de minister zich af of de Van Nelle bestellen! Bij een autobotsing te Groningen Gistermiddag omstreeks vijf uur zijn te Waterhuizen een autobusje uit Weener (Duitsland) en een perso nenauto uit Groningen met elkaar in botsing gekomen, toen het busje, dat een aantal Duitse atelier-meisjes uit Groningen had opgehaald, vlak vóór een bocht een GADO-bus wilde pas seren. Tengevolge hiervan liepen ze ven personen min of meer ernstige verwondingen op, namelijk vier van de Duitse meisjes, een jongeman die in het busje zat, de chauffeur van dit busje en de chauffeur van de perso nenauto. Allen moesten naar het aka- demisch ziekenhuis te Groningen worden overgebracht, waar bleek, dat een der meisjes een schedelbasisfrac- tuur had opgelopen en de anderen een hersenschudding en of andere verwondingen. De auto's werden vrij ernstig beschadigd. architect van het bouwwerk nog te gelijkertijd componist en dirigent kan zijn. Hij denkt in de richting van industriële vormgever en zeide op aanpassing van de architect aan de vernieuwingen in het bouwproces te hopen. Naar de mening van minister Witte, zijn de bouwverordeningen, die mi nimum-eisen aan bouwveiligheid en degelijkheid stellen, op zichzelf wei nig of niet-belemmerend voor de ont wikkeling in de bouwnijverheid. Wel echter de uitzonderingen, die op deze verordeningen mogen worden maakt. Veel meer dan uniforme voor schriften is het in één zin en één geest toepassen van de verordeningen van belang. De toeleveringsbedrij ven in de bouwnijverheid vinden hier een omvangrijke voorlichtende taak. Risico's. Dat op het ogenblik continu-con- tracten nog geen lagere prijzen te zien geven dan de traditionele methode, wil niet zeggen, dat er geen kans zou zijn deze prijzen op den duur lager te krijgen. Verantwoorde experimenten zijn nodig om inzicht in de structuur en de mogelijkheden van de continu- bouw te krijgen. Door de marktsituering zijn de re sultaten tot nu toe nog niet onver deeld gunstig. Men moet echter de moed opbrengen wel eens wat ver lies te nemenè In de toeleveringsbe drijven zit bepaald het knelpunt niet. Zij zijn een vertrouwde basis voor de thans in gang zijnde ontwikkeling van de bouwindustrie, aldus minis ter Witte, Van Nelle bestellen! Adv. DRIELING IN SITTARD. Het echtpaar Crijns-Mestrom te Sittard is verblijd met de geboorte van een drieling: een dochtertje en twee zoontjes. Moeder en kinderen verblijven in het ziekenhuis te Sittard en maken het naar omstandigheden goed. De roepnamen van de kinderen zijn Caroline, Wilhelmus en Lodevi- cus. De heer en mevrouw Crijns zijn in 1954 getrouwd. In 1955 werd een zoontje geboren, in 1957 een tweeling (twee dochters). Hardnekkige verstopping? Geen gewoon laxeermiddel t Zorgt dat de ingewanden weer regelmatig gaan functioneren. Ook bij- tonder geschikt voor hen die buitenshuis werken. Flacon a 60 tabletten (versterkte werking) II. I 35 Advertentie) Dominee in Tilburgse raad Onder de raadsleden, die woensdag nieuwgekozen zijn, bevindt zich dit maal ook een predikant in actieve dienst, nl ds P. Visser, gereformeerd predikant te Tilburg. Met hem doet op dit moment de enige predikant in ons land intrede in een gemeente raad; al hebben daarin ook in het verleden wel predikanten zitting ge had. Ds Visser werd gekozen als lijst aanvoerder van de Prot.Chr. gemeen schap. Een merkwaardig feit bij deze verkiezing was ook, dat in deze ge meenschap niet alleen A.R. en C.H. samenwerkten, maar ook het Gerefor meerd Politiek Verbond, dat schier overal weigerde om samen te wer ken. De lijst van de Prot. Chr. Gemeen schap verkreeg 1725 of wel 2.6 pet. van de stemmen en daarmede een ze tel. Voorheen hadden de in deze par tij samenwerkende partijen geen en kele zetel in Tilburg waar de K.V.P. er 28 van de 39 bezet. Mr KLAASESZ OPENDE ZUTVELTENTOON STELLING. Op het Malieveld in 's-Gravenhage heeft donderdagmiddag de commissa ris van de koningin in Zuid Holland, mr J. Klaasesz, de tentoonstelling „In Zuivelland" geopend. Alvorens de ingang van deze kleur rijke tentoonstelling met het door knippen van een lint te ontsluiten, sprak mr Klaasesz in de dierentuin, ten gehore van talrijke officiële per sonen, waaronder Haagse wethouders en gemeenteraadsleden, een humoris tisch openingswoord, waarin hij eerst goed op gang kwam, nadat hij met forse teugen een fles melk had gele digd. Na een krachtig, met een vuist slag onderstreept „met melk meer mans", achtte de commissaris zich in staat verder te spreken, hetgeen leid de tot het vervolg van een badine rend inleidingswoord. Aan het hoofd van de genodigden begaf hij zich vervolgens naar het Malieveld naar de tentoonstelling, die hij voor zichzelf betiteld had met „koeien kijken u aan". Van Nelle bestellen! FOTOGRAFEREN! Ruim 200.000 kroppen sla hebben gisteren aan de Venlose veiling de minimumprijs van 4 cent per krop niet kunnen halen en zijn doorge draaid. Van de tienduizend aange voerde kisten sla vonden er vijf en tachtig honderd geen koper. Deze gang van zaken staat in nauw ver band met de grote binnenlandse aan voer van kropsla in Duitsland. De Venlose veiling is in hoge mate aan gewezen op het Duitse afzetgebieden. Door de invoerrechten en de hogere verpakkingskosten kan de Nëderland- se kropsla niet concurreren met het Duitse produkt, als dit, zoals thans het geval is, in grote hoeveelheden wordt aangeboden. Rustig denken Mljnhardt's jwtabletten (Advertentie) Van Nelle bestellen! Adv. GASVERS TIKKING TE PIJNACKER.. Gistermiddag circa half vijf is de nestor van de gemeenteraad van Pij- nacker, de 71-jarige heer J. H. Kerk vliet, door gasverstikking om het le ven gekomen. Toen omstreeks die tijd de melkknecht zich tan de boerderij meldde vond hij de deur gesloten. Hij nam een sterke gaslucht waar, waar op hij een glasruit verbrijzelde en zich zo toegang verschafte. Hij vond het slachtoffer bewusteloos op de grond liggen en bracht hem naar bui ten. Nog circa drie kwartier werd kunstmatige ademhaling toegepast, doch vergeefs. Een half uur van te voren had men de heer Kerkvliet nog op zijn erf zien lopen. Klaarblijkelijk is hij toen naar binnen gegaan om theewater op te zetten, waarbij hij door het ongeluk is getroffen. E.I.M. IN NIEUW GEBOUW Het Economisch Instituut voor de Middenstand zal zaterdag zijn nieu we gebouw aan de Neuhuyskade 94 te 's-Gravenhage betrekken. Sinds de oorlog had het geen eigen gebouw meer en had het intrek genomen in drie gebouwen, verspreid over de stad. Deze tijdelijke behuizing hield een doelmatige werkwijze tegen. Ook nu in het nieuwe gebouw zal de gehele staf van het E.I.M. nog niet aan de Neuhuyskade kunnen worden ondergebracht,maar in de loop van dit jaar hoopt men het laat ste gedeelte ook in het nieuwe ge bouw te kunnen onderbrengen. De concentratie van het personeel was te meer noodzakelijk geworden omdat de werkzaamheden van het E.I.M. zich steeds uitbreiden. Merkwaardig geding voor Haagse Rechtbank Geen wiskundige zekerheid Het diploma H.B.S.-A dreigt een Haagse eindexaminandos, Thomas B., de neus voorbij te gaan, omdat hij zou hebben gespiekt. Daarom heeft de Haagse rechtbank zich gistermorgen beziggehouden met een wel zeer merkwaardig geding, waarin de ver dachte als getuige optrad. De van het examen weggestuurde candidaat had door middel van de procureur, mr Roggen, de Nederlandse staat voor de rechter ter verantwoording geroepen om daarmee te bereiken, dat hij als nog eindexamen H.B.S.-A zou mogen doen. In de zaal van de Dierentuin te Den Haag werd begin mei het schriftelijk deel van het H.b.S.-examen afgeno men. Toen het examen in volle gang was, ontdekte een van de surveillan ten, dat uit de tas van Thomas een stuk karton stak, waarop duidelijk leesbaar enkele algebraïsche formules stonden geschreven, die betrekking hadden op de examen-opgaven. Redelijk besluit? Op grond van deze vondst werd Thomas van verdere deelneming aan het examen uitgesloten. De procureur stelde voor eiser, dat de jongen ontkent, te hebben gespiekt. Hij vroeg de rechter, hem daarom nogmaals examen te laten doen, waar na dan later op hoog niveau even tueel door de rechter beslist zou moeten worden of Thomas het diplo ma in ontvangst zal mogen nemen. Mr Veegens, die optrad namens de ederlandse staat, was het helemaal niet met deze vorderin_ eens. Hij was nietslj (Advertentie) Fles gas ontplofte TWEE GEWONDEN Gistermiddag tegen vijf uur heeft zich een ontploffing, gepaard gaande met een hevige knal, voorgedaan in de werkplaats van het koeltechnisch bureau „Gebeko" aan het Heiman Dullaertplein te Rotterdam, waarbij een der firmanten, de 52-jarige J. H. van Beek, een gecompliceerde linker- onderbeenfractuur en nogal ernstige verwondingen zou hebben opgelopen. De magazijnmeester, de 51-jarige A. Mercy uit Rotterdam, zou een been hebben verloren en eveneens ernsti ge brandwonden hebben gekregen. Beiden zyn in een ziekenhuis op genomen. Genoemd tweetal zou volgens het eerste, politieonderzoek met een z.g. proeffles acetyleengas bezig geweest zijn een voorwerp op lek ken te onderzoeken, toen de fles op eens ontplofte. Gewond sloegen zij tegen de grond en andere personeels leden zagen kans hen direct naar buiten te brengen. Door de klap vlo gen de ramen uit het pand en wer den deuren ontzet. In het bedrijf werken ongeveer twaalf man perso neel, doch behalve het tweetal werd niemand gewond. De politie stelt een onderzoek in. Van Nelle bestellen! Arrestaties na vermoedelijke fraude Onder vermoeden, dat zij zich heb ben schuldig gemaakt aan bedrieglij ke bankbreuk c.q medeplichtigheid daaraan, heeft de Hilversumse recher che een tweetal directeuren en een accountant van een firma te Hilver sum, die onlangs in staat van faillis sement werd verklaard, aangehouden. Bij huiszoekingen werd een aantal boekhov dkundige bescheiden in be slag genomen. Naar de omvang van de vermoedelijke fraude wordt een onderzoek ingesteld. Van Nelle bestellen! de mening toegedaan, dat de recht bank niet bevoegd was om de juist heid van de beslissing, die de exa mencommissie genomen had, te be oordelen. Daarbij achtte hij de uitsluiting van Thomas B. een volkomen redelijk be sluit omdat de secretaris van de exa mencommissie de jongen bij een po ging tot fraude bij het examen had betrapt. Andere lezing. Verdachte, die wel beklaagd mag worden, hield voor de rechter als ge tuige gehoord, stijf en strak vol, dat hij niet gespiekt heeft. Hij had voor het examen de formules nog even doorgenomen. Bij aanvang van het examen had hij het karton in zijn tas gedaan en bedekt met zijn jas. Per ongeluk zou later een van de surveil lanten de jas van de tas hebben ge stoten. De president zal op 5 juni a.s. uit spraak doen in deze zaak. (81) urnen: lm en Wm te mem men nt/t m Mnrm zt mnrsmmt .oma mom VertitplWi oven hem een vskeh- Inm'Nualhi.) '..Mnvetrr&optotemtemn hmid)- hele kncht...nm trein u op komit... niet, me1 letup HopliHBoraotdelxtite m- $n.!.0nrmtk onxhutiitrapt) Ttlknor ..1 Aetherklanken ZATERDAG. Televisieprogramma AVRO: 17.00—17.30 Voor de kin deren. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Lied v. d. maand. 20.25 Uit tegen thuis. 21.00 Nieuwe gram. 21.25 Gevar. progr. 22.10 Dag- HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok nood klok. 12.03 i^ente-melodieën. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.30 Lich te muz. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Eng. les. 14.40 Boekbespr. 14.50 Gram. 14.55 Harmonie-ork. 15.15 Kron. v. letteren en kunsten. 15.40 Dameskoor. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 Gregoriaan se zang. 17.20 Sportpraatje. 17.30 Amateursprogr. 17.45 Lichte muz. 18.00 Journalistiek overz. 18.10 Gram. 18.15 Van het Binnenhof. 18.24 Strijk- ork. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 omm. 19.15 Radio Philharm. ork. 20.10 Lichtbaken. 20.25 Act. 20.40 Gevar. progr. 22.35 Wij luiden de zon dag in. Aanslutend: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws, in Esperanto. 23.24.00 Omr.ork., groot koor en soliste. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.0 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Amus. muz. 11.30 Buitenl. weekoverz. 11.45 Voc. Dubbelkwart. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Ham mondorgel en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Politiekapel. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Jazzmuz. 14.25 Voor de jeugd. 15.00 Koorconc. 15.15 Boekbespr. 15.35 Kamerork. 16.20 Als de schooldeur dicht valt, caus. 16.35 Orgeslpel. 17.00 Dansmuz. 17.30 Radioweekjourn. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Ritm. muz. 18.45 Re- geringsuitz.: Atlantisch Allerlei: Een en ander over de 15 landen, aange sloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Gesproken portret. 19.55 Deze week, caus. VA RA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 20.35 Promenade ork. en solist. 21.15 De straat in de mist, hoorsp. 21.50 Soc. comm. 22.05 abaret. 22.35 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.30—24.00 Ballroomork.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8