tmslmugat Séjimmtao „Dierenbescherming" houdt congres in Leiden De bestemming van het klooster Pelikaanstraat Kamerorkest van Sempre Crescendo Katholieke Bond van het Gezin I Laatste Berichten vertoonde klare film over het leven van Bernadette r p ïte/j, Ju, RIJNSTREEK Dodelijk verkeersongeval DUINSTREEK VRIJDAG 30 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Opening door mr Hugenholtz Dr. mr. W. Hugenholtz, voorzitter van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, heeft he denmiddag te Leiden de 95ste alge mene jaarvergadering dezer vereni ging geopend. Na hulde te hebben gebracht aan de hoge beschermvrouwe der ver eniging, H.M. de Koningin, zeide dr. Hugenholtz dat men dit jaar in Lei den vergaderde, omdat de afdeling Leiden thans 40 jaar bestaat. Vier decennia geleden, zo vervolgde hij, werd de afdeling onder voorzitter schap van ds. Prins opgericht, vooral op initiatief van de heer Hugo van Poelgeest, die penningmeester werd en van zijn toenmalige echtgenote die het secretariaat op zich nam. Leiden was toen de 19e afdeling en telde 300 leden, waar de Neder landse vereniging zelf toen ruim 7000 leden bezat. Nu bezit de vereniging 127 afdelingen met circa 80.000 leden. Het verheugde spreker, dat één van de zeven oprichters nog in leven is, nl. mevr. Vosmaer-Roëll. Met dankbaarheid herdacht hij voorts het vele werk, dat de ver schillende besturen en de leden in Leiden hadden verzet en hij wijdde speciale woorden van hulde aan de nagedachtenis van wijlen de heer Van Poelgeest en zijn toenmalige echtgenote mevr. Van Poelgeest- Brand, die als weinig anderen op de bres hebben gestaan voor de lij dende dierenwereld. Asyl in Leiden. Dat weldra te Leiden een asyl zal verrijzen stemt het hoofdbestuur tot grote vreugde, aldus spreker. Dr. Hugenholtz deelde vervolgens mede, dat het hoofdbestuur besloten heeft de heer Verlaan, hoofdbe stuurslid van de vereniging, de gou den medaille toe te kennen. Hij was onder meer een van de oprichters van de afdeling Sassenheim. Spr. zei een dezer dagen uit zeer betrouwbare bron vernomen te heb ben, dat de memorie van antwoord op het ontwerp-dierenbeschermings- Met het vertrek van de zusters van Liefde uit Leiden komt het klooster aan de Pelikaanstraat vrij. Het is zeker, dat de „Stichting Rooms-Katholieke Scholen" te Lei den deze ruimte zal nuttig maken voor het onderwijs. Lr is zoveel ge brek aan ruimte voor het katholiek onderwijs in Leiden, dat de uitbrei ding met dit gebouw aan de Peli kaanstraat-hoek Oude Vest hoogst noodzakelijk is. Het is wel zeker, dat een groot gedeelte van de beschikbare ruimte gebruikt zal worden voor uitbreiding van het St. Agnes-lyceum te Leiden. Dit meisjes-lyceum immers heeft nijpend gebrek aan ruimte en het zal nog wel enige jaren di ren voor dat het een nieuw gebouw in het Leidse Houtkwartier kan betrekken. Het vertrek van de zusters van Liefde uit Leiden heeft het school bestuur voor het probleem geplaatst dat in enige maanden tijd in de va catures van 25 leerkrachten moet worden voorzien. Het bestuur heeft reeds advertenties geplaatst. Nodig zijn onder meer hoofden van U.L.O.- school, kleuterscholen en een rec trix (rector) van het meisjes-lyceum. KATH. SCHOOL OPPENHEIMSTR. AANBESTEED De bouW van een katholieke lagere school aan de Oppenheimstraat is dezer dagen onderhands aanbesteed. De inschrijvers waren: J. van Rhljn, Katwijk ƒ218.780; K. Burgy, Oegst- geest ƒ220.943; gebr. G. en P. Niers man, Voorschoten ƒ221.800; Jacques van Riet, Leiden ƒ222.400; Bik en Breedeveld, Leiden 226.200: De Vries, Haarlem f 228.000. De gun ning is aangehouden. De raming bedroeg 224.305. Agenda Leiden ZATERDAG 31 MEI. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden. Jeugd-EHBU-wedstrijden. 3 uur Rembrandt Lyceum. Hoge Rijn dijk hoek Burggravenlaan. Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Voortzetting 95ste Alg. Jaar vergadering Stadsgehoorzaal, 9.30 u. voorm. P.V. „De Royalisten". Blijspel „In een andere wereld", Schouwburg. ZONDAG 1 JUNI. St. Lidwinahuis Zoeterwoudse sin gel 34. Gezongen H. Mis voor niet- Katholieken, waaronder een verkla- rin wordt gegeven. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden. EHBO-wedstiii den om de Peerke Donders wis:elbekers. 2 uur zaal Rembrandt-Lyceum. Hoge Rijn dijk hoek Burggravenlaan. BIOSCOPEN De films in de week van 30 mei— 6 juni zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Ontvoering op Kreta", al le leeftijden. Lido: „De lift naar het schavot", strikt volwassenen. Luxor: „Tamango", 18 jaar. Trianon: „Handelaren in meisjes, 18 jaar. Rex: „De weg der 100 doden", 14 jaar. wet gereed is gekomen en weldra in druk zal verschijnen. Tenslotte herinnerde dr. Hugen holtz aan het van 1723 mei te Zürich gehouden wereldcongres voor dierenbescherming waar zeer vele afgevaardigden uit zeer vele landen aanwezig waren om diverse belang rijke vraagstukken op dierenbescher- mingsgebied te bespreken. De wereldfederatie is uitgegroeid tot een bloeiende en krachtige, mil joenen leden tellende organisatie, waarvan 150 verenigingen uit 45 lan den, waaronder vele nationale met honderden afdelingen, lid zijn ge worden, terwijl nog steeds nieuwe verenigingen, uit alle hoeken der aarde, toetreden. Hierna sprak hij de hoop uit, dat men een nuttige en prettige jaar vergadering zou hebben en dat in het volgende verenigingsjaar weder om zeer veel voor de dieren bereikt zou worden. Vanmiddag om 5 uur werd het congres op het Stadhuis ontvangen. A inderjvagcris C.H. LENS Co NIEUWE RIJN 39-40 Advertentie. Ir J. v. d. LAAN ONTWIERP STADHUIS VAN EINDHOVEN. De Leidse architect-stedebouwkun dige, ir J. v. d. Laan, heeft het ont werp gemaakt voor het nieuwe Eind- hovense stadhuis. Hij heeft gisteren aan b. en w. een gewijzigd ontwerp voorgelegd, dat goed ontvangen is. In Eindhoven berusten reeds lang de plannen voor een nieuw stadhuis. Men vond het ontwerp echter ver ouderd en men heef1 ir van der Laan gevraagd het ontwerp aan de inzich ten van de jongste tijd aan te passen. De architect heeft een ontwerp ge maakt, waarin hoogbouw leidt tot een verbetering van het werkgedeelte. B. en w. zullen het ontwerp bin nenkort aan de raai voorleggen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. Recht de heer H. J. War- menhoven te Middelburg. I'VE GROTE PERS was gisteren- avond geheel vol, toen het Ka merorkest van Sempre Crescendo on der leiding van z'n dirigent Poslavsky een mooi en gevarieerd programma speelde. Al eerder hebben wij gezegd, welk een talen tv <$l musicus deze jon ge dirigent is. Punctueel in détails, juist qua metrum, duidelijk en trans parant werd het mooie Divertimento van Mozart tot klinken gebracht, pit tig en sprankelend. Na deze geslaagde inleiding hoorde men „Fünf Stücke fur Streichorches- ter" van Hindemith (een van de be langrijkste componisten van deze tijd). Poslavsky begrijpt stijl en schrijfwijze van deze componist, die zo fantastische klanken opbouwt. Het orkestspel, waarin iedere stem een absolute zelfstandigheid bezit, was boeiend, voortvarend en met durf. De moeilijke vioolsolo werd door het werkend lid van Sempre, de heer B. van den Bosch, welluidend en vaar dig gespeeld. Alle eer aan deze muzi kale violist. Na de pauze Canzone van Gabrièli voor koper en houtblazers, met af sluitingen van alt en cello. De stijl was voornaam van kleurenrijkdom en klankenweelde; geheel en al Veneti- aanse kunst omstreeks de XVIe eenw. F EN ZEER CHARMANT stuk volg- de, argeloos en blank van klan kensfeer n.l. Strawinsky's „Pastorale" voor viool, hobo, engelshoorn, klari net en fagot. Het echte musiceren, dat Strawinsky wil, in de eenvoudigste en meest veelzeggende zin van het woord, lag de concerterende heren voortreffelijk. Geen enkele uitvoerder wordt door de componist met rust ge laten; hij stelt ze voor verrassingen, aantrekkelijke verrassingen, die de zaal volstromen. Er is met tempera ment gemusiceerd; tevens met juiste resere, délicaat en met spirit. Op uit drukkelijk verlangen werd de mooie Pastorale gebisseerd. Hierna betrad de dirigent weer het podium om het 5e Concertino per ar- chi van Pergolesè te dirigeren. De groep solo-instrumenten bestond uit twee violen, alt en cello, 't Is onge kunstelde natuurlijke muziek, zeer geschikt voor uitvoering in kleine kring. Ook hier waar en waardig be grip van de betekenis, zowel door het concertino, dat zeer actief speelde, als door het volledig ensemble. Pos lavsky deed 't zijne en dat was niet weinig. Aan de verschillende partitu ren heeft hij pulserend leven gege ven. De langdurige huldiging deed hem besluiten het laatste deel van Pergolesi's Concertino te herhalen. Een fraaie tuil rozen voor de dirigent! J. KORTMANN. Velen hebben gisteravond van de kans gebruik gemaakt, die door de kath. bond van het gezin te Leiden werd geboden om de film „Het lied van Bernadette" in Casino te zien Het bestuur van de Bond heeft een goede keuze gedaan. Deze versie op het leven van Bernadette is een Ame rikaanse, maar gelukkig heeft de regisseur, Henry King, zich van Ame rikaamse overdrijving onthouden. Hij heeft van het leven van dit eenvou dige Franse meisje uit Lourdes een sober verhaal gemaakt, hij heeft de rapporten over deze heilige even als Franz Werfel zoveel mogelijk op de voet gevolgd en hier en daar heeft hij het verhaal wat geroman tiseerd of aangevuld met menselijke trekjes, die de film aantrekkelijk maken. De typering door de spelers is voor treffelijk, wij denken aan de tref fende vertolking die Jennifer Jones geeft van de rol van Bernadette. Zoals men zioh zal herinneren is deze film een bewerking van Franz Wer- fels verhaal over Bernadette. De film heeft de klare, heldere toon van het boek goed kunnen bewaren. Er blijft bij de toeschouwer blijde verwonde ring over de wonderlijke lotgevallen van dit bijzondere meisje. Zeer goed heeft de regisseur ook de groei van Lourdes als bedevaartplaats geschil derd. Zelfs de commerciële activitei ten, die aan deze groei gepaard gin gen, heeft hij niet vergeten. Die zaal van „Casino" was goed be zet en de voorzitter van de Kath. Bond von het Gezin, afdeling Leiden, de heer Alb. vaai Dijk, verheugde zich hierover in zijn kort openings woord. Hij verwelkomde enige gees telyken onder wie de geestelijk Ad viseur van de afdeling, pastoor W. F Blok. Hij herdacht het overlijden van de heren Braakman en dokter Si mons, die beiden veel voor de Bond van het gezin hebben betekend. K.V.P.-LEIDEN VERLOOR SLECHTS 17 STEMMEN. In het overzicht van de verkie zingsuitslag in Leiden stond vermeld, dat de KVP een stemmenverlies had in Leiden van 736 stemmen. Dit ge tal is verkeerd berekend. Indien men de getallen stemmen voor de KVP van Statenverkiezing en Gemeente raadsverkiezing van elkaar aftrekt: 11406 11389 resteert een stemmen verlies van 17 stemmen. Men kan dus stellen, dat de K.V.P. practisch gelijk is gebleven, terwijl het totaal aantal uitgebrachte stemmen in Leiden met ruim 5000 is toegenomen. Dit blijkt ook wel uit de percenta ges van beide verkiezingen; Prov. Staten 1958: 22 procent, gemeente raad 21.9 pet. Ten aanzien van de ge meenteraadsverkiezing inl953 heeft de KVP thans nog een winst gemaakt van 0.7 procent. AANBESTEDING 221 WONINGEN AAN DE WILLEM DE ZWIJGER LAAN. Hedenmorgen om 11 uur is in het stadhuis namens het gemeentebestuur door het architectenbureau Roosen- burgVerhageLuyt en de Jongh te 's-Gravenhage in het openbaar aanbesteed: Het bouwen van 221 wo ningen, 14 ingebouwde garages en 3 ingebouwde cloblokalen met bijko mende werken, op een terrein gele gen aan de Willem de Zwijgerlaan, plan Noord VI. Er waren 14 inschrijvers, welke hun bedragen van hoog naar laag als volgt opgaven: J. van Wieringen, Alphen aan den Rijn ƒ4.134.000; A. J. Hartman, Den Haag ƒ4.109.000; H. J. Strijd, Rijp- wetering 4.098.000; firma Mossel man en Korteweg, Rotterdam ƒ4.049.000, ƒ4.035.800; Reinders Bouwbedrijf, Dieren 4.023.000, ƒ4.011.200; fa. Reinders en Zn, Die ren ƒ4.015.000, ƒ4.000.000; Gebr. G. en P. Niersman, Voorschoten ƒ3.999.000;; S. Woudstra, Arnhem ƒ3.961.000, ƒ3.948.000; De Lange en v. d. Plas, Oegstgeest 3.920.000, 3.909.500; fa. M. v. d. Bent en Zonen, Wassenaar ƒ3.898.000; Gebr. A. en J. Breur, Zwijndrecht 3.850.000; N. Smit, Gouda 3.848.940; A. Ph. Kuyl, Voorschoten ƒ3.771.500; N.V. Ingenieurs Bureau voor Bouwnijver heid, Haagse Schouw, Oegstgeest ƒ3.767.00, ƒ3.753.191. Het 2e bedrag is een alternatief, waarbij de standleiding van de rio lering geheel in eterniet wordt uit gevoerd. De raming is niet bekend gemaakt, de gunning is aangehouden. m VAN DE POLITIE. De 55-jarige Leidse slager W. v. d. Biezen, wonend aan de Uiterste gracht is gistermorgen om 11 uur in zijn woning gestruikeld en gevallen met gevolg, dat hij een heupfractuur opliep. De E.H.D. bracht hem naar het Ac. Ziekenhuis. Om 11 uur gistermorgen is de 32- jarige Leidse mevrouw J. Overdijk Roelandse in haar woning an de Van Hogendorpstraat bij het ophangen van gordijnen van een stoel gevallen, waardoor zij de rechterpols brak. Een 64-jarige Leidse arbeider kreeg gistermiddag om drie uur een bloedende wond aan het gelaat, toen Burgerlijke Stand Gebaren: Judith Lauren dr van M. Mulder en H. G. Vernooij; Robbert Willem zn van H. W. Zweegman en E. F. J. Velderman; Maria Christina Petronella dr van J. J. Hogenes en C. Thiel; Jacob zn van L. van der Plas en K. van Duijn; Dina Johanna dr van J. Meel en P. J. Meertens; Margaretha Johanna Cornelia dr van L. de Mooij en A. Hoitink; Henriëtte Josefine Winyfred dr van M. B. W. van der Poel en K. B. H. Keijzer; Jan zn van L. van Leeuwen en J. Stoof; Cornelia Jacoba dr van G. J. Smit en J. Termijn; Franziska Carola dr van W. Bodrij en G. M, de Waal. Getrouwd: A. M. van de Berg en T. A. M. Buis; W. L. de Vriend en C. J. Schrijver; C. W. M. Steyn en B. M. van der Hoeven; A. Distel velt en M. van Strater; J. Buitelaar en C. Devilee; F. van Duijl en S. C. Beurze; A. H. Beij en H. Stikkelo- rum; H. de Nobel en J. de Graaf; L. W. Aalbersberg en J. C. Koet; S. Wels en D. Veldhuis* Overleden: E. van Steenbergen 90 jr weduwe van J. Schouten; K. A. Mechelse 92 jr man; P. L. M. de Jongh 82 jr weduwe van W. H. F. Guldenaar. Z0ETERW0UDE Aanbesteding Bij de gistermor gen gehouden aanbesteding van het werk: verbeteren van de Zuidbuurt seweg van de R.K. Kerk tot de Geer brug waren de inschrijvingen als volgt. N.V. Westlandse Wegenbouw ƒ74.000.—; H. van Halem, Delft 73.000.—; A. Stuifzand. Leiden 70.000.Fa van 't Verlaat en Co, Sliedrecht ƒ69.400.—; Fa Ekelslot, Alphen a. d. Rijn 68.500.P. Ham, Voorschoten 67.488.—; P. Hogeboom R(jpwetering ƒ67.000.C. A. Lan- geveld, Alphen a. d. Rijn 66.150.—; L. I. v. d. Geer, Leiden 65.900.—'Fa Volkers Sliedrecht 65.700.N. Overdevest, Zoetermeer 65.500.—. De begroting was ƒ84.398.20. De raad der gemeente heeft .besloten tot gunning van het werk aan de laagste inschrijver. hij de moer van een oud brandblus- apparaat verwijderde. Het gebeurde in de opslagplaats van oude metalen aan de Oude Vest. De moer werd door de gassen, die in het apparaat waren opgehoopt met kracht weggeslingerd. De E.H.D. ver bond hem ter plaatse, waarna hij naar het Acad. Ziekenhuis werd ge bracht. Examen. Aan de Bisschoppelijke Kweek school te Den Haag zijn geslaagd de heren J. Th. Montanus en H. Oostrom, alhier. Geslaagd. Voor het arts-examen slaagde te Rotterdam de heer J. P. Klaassen, al hier. Uitbreiding Finse school Franchimontlaan. Door de directeur van gemeente werken is namens b. en w. het uit breiden van de Finse school aan de Franchimontlaan opgedragen aan Panagro N.V. Aanneming Mij, Warmond. ALPHEN AAN DEN RIJN Geldlening, 624.000. Het ge meentebestuur heeft van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage een aanbieding ont vangen voor een vaste geldlening, groot 624.000. per 16 juni a.s. De lening is bestemd voor de definitieve financiering van onderhanden zijnde of reeds voltooide kapitaalswerken. B. en w. stellen de raad voor de aan bieding te accepteren. HAZERSW0UDE (Gr.) Programma Parochiefeest Het feestprogramma ter gelegenheid van de priesterwijding en Eerste H. Mis van de eerw. heer J. Streng luidt als volgt: zaterdagavond om ca. kwart over zes zal de neomist arriveren aan de grens van de parochie bij de Ge- meneweg. Na hier te zijn verwel komd, zal hij op feestelijke wijze naar de kerk trekken. In de stoet lopen de jeugdverenigingen en standsorganisaties mee. Om zeven uur zal de Neomist het Lof celebreren. De Plechtige Hoog mis is zondag om half tien. 's Mid dags van 24 uur is de receptie in de aula van de R.K. Jongensschool in Groenestein. Aan het begin van deze receptie zal het parochie-cadeau worden aangeboden. Het feest zal worden besloten met een plechtig danklof om half vijf. R0EL0FARENDSVEEN Rectificatie In onze aankondi ging betr. de priesterfeesten van a.s. zondag staat het adres Zuideinde 109 genoemd; dit moet echter zijn Zuid. einde 105. Voor de receptie is aan gegeven van 2 tot 4 uur, juist is: van 2 tot 3 uur. Het lof is vastgesteld op 4.30 uur. „Vele idealen, aldus de heer Van Dijk, die de Bond vam het Gezin voor staat, moeten nog verwezenlijkt wor den". Hij sprak in dit verband over het gebrek aan woningen voor grote gezinnen, over de noodzakelijke fruur- toeslag voor grote gezinnen (een zaak die hij vele malen bij het gemeen tebestuur aanhangig heeft gemaakt), over de voorbereiding van trouwlus tigen tot het huwelijk, waaraan dik wijls veel ontbreekt. De penningmeester gaf hierna in het kort een overzicht van de finan ciën van de afdeling. Er is een batig saldo van 197.63. De geestelijk ad viseur, pastoor W. E. Blok sprak ter inleiding van de fiLm over Maria. W0UBRUGGE Donderdagavond om half zeven vond bij het kruispunt van de oprit der provinciale brug en de Bateweg een ernstig verkeersongeval plaats, waarbij helaas een dode te betreu ren viel. De 11-jarige wielrijdster Meija van den Dool wilde vanaf haar wonini de Kerkstraat inslaan, doch werd. toen zij onverwachts linksaf sloeg ge schept door de haar achteropkomende motorrijder R. de Raad uit Wou- brugge. Het slachtoffertje werd over grote afstand meegesleurd, alvorens de motor voorbij garage Keessen tot stilstand kwam. Het meisje liep een schedelbasisfractuur en ernstige hoofdwonden op, ze werd geholpen door zuster Tou, dr J. Mooten en enkele E.H.B.O.-ers. De motorrijder liep een lichte hersenschudding op en schaafwonden. Beide slachtoffers werden naar het Academisch zieken huis vervoerd, doch het meisje over leed nog tijdens het transport aan de bekomen verwondingen. Dit is het derde verkeersongeval, dat zich op dit kruispunt afspeelde. Het merkwaardige feit doet zich hier voor, dat door G. S. is bepaald, dat de op- en afrit van de brug, be nevens de Kerkweg niet gelden voor de 50-km.-zóne, dus geen bebouwde kon. Het gemeentebestuur heeft tegen dit besluit al eens geprotesteerd. KATWIJK Emmabloem. De dezer dagen gehouden Emmabloecollecte ten ba te van de t.b.c.-bestrjjding bracht in Katwijk 486,93 op. Aanrijding. De 12-jarige v. D. werd tijdens het passeren van een bestelauto op de hoek Noordeinde- Havenstraat door de bestelauto ge raakt waardoor hij kwam te vallen. Met verwondingen werd hij naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. N00RDWIJKERH0UT Ouderavond van de Instuif. Evenals vorig jaar hebben de jonge lui van de Instuif het seizoen niet willen besluiten zonder een keer de ouders naar hun stamzaal te nodigen om hen te laten kennismaken of de kennismaking te laten hernieuwen met het millieu en de sfeer van de In stuif, waarin hun grote kinderen hoofdzakelijk hun ontspanning zoe ken. Het tijdstip echter voor deze ouder avond was o.i. niet zo gunstig geko zen, zodat het niet helemaal verwon derlijk was, dat slechts een klein i tal ouders gisteravond in de zaal van hotel v. d. Geest aanwezig was. Voorzitter J. v. Paridon heette de ouders welkom en liet in korte trek ken een groot deel van wat de Instu'i niet alleen op het gebied van ontsoan- ning maar ook op dat van ontwikke ling en cultuur voor de leden heeft gepresteerd. De aalmoezenier, kapelaan Harding greep deze kans aan om de ouders ie zeggen, dat nieuwe tijden nieuwe eisen stellen, dat de jeugd van tnans andere verlangens heeft op velerlei gebied dan die van vroeger en dat net gemakkelijker en veelvuldiger kon- takt met de stad eist, dat het dorp niet achterblijft. Doch al het moder ne kan slechts worden aanvaard, voorzover het de mens nader brengt tot God en helpt o<m in de eeuwig heid gelukkig te worden. Vooral de jeugd moet worden geholpen om me al] een op zondag in dc kerk Christen te zijn en verder daar maar niet over te denken. Neen, altijd on overal dus ook in de ontspanning christen te zijn in hart en nieren, dat is de eis. Daar om in de eerste plaats voor gepaste ontspanning „De Instuif". We zijn immers ziel en lichaam en ook ons lichaam stelt zijn eisen, welke wii echter slechts in zoverre inwilligen als met ons christelijke principes in overeenstemming is. De jongelui boden hierna hun ouders een gevariëerd programma van muziek, zang, declamatie en to neel, geheel door eigen krachten ver zorgd en dit program viel goed in de smaak. Natuurlijk werd er ter afwis seling ook gedanst en de jongelui zorgden er wel voor, dat de ouders niet op bun stoel bleven zitten toe kijken. De dansmuziek werd verzorgd door „The Spitfires" en als Cees v. d. Togt speelt, wie kan dan blijven zitten' WSB. Ook het eerste zaterdag middagelftal heeft het kampioenschap in zijn afdeling weten te behalen en hoe! 31 punten uit 18 wedstrijden. Volgende week zondag speelt ®en VVSB-combinatie een wedstrijd tegen Lisse op het Van Nispenterrein ten bate van de Ouden van Dagen. TWEE JONGENS VERMIST De ouders van de 18-jarige letter zetter* G. Hart uit Schoonhoven en van de 19-jarige leerling-verslagge ver C. van Eesteren uit Stolwijk ma ker. zich ernstig or gerust over de verdwijning van hun zoons sinds gis teravond ongeveer zeven uur. De jongelui zijn beide werkzaam bij de firma S. en W. N. van Nooten te Schoonhoven. Het was het personeel daar opgevallen, dat de twee meer malen een geheimzinnig gesprek voerden, dat werd afgebroken als anderen in de nabijheid kwamen. Hart had een collega wel eens ver teld, dat hij naar Duitsland wilde. Van Eesteren had over een eventuele verdwijning nooit iets losgelaten. De jongelui hadden gisteravond allebei thuis gezegd dat de een bij de ander zou slapen. Het ver oeden bestaat dat ze naar België of Frankrijk zijn. De politie heeft de zaak in onder zoek. ST0MPWIJK Opening terrein H.V.S. Het nieuwe H.V.S.-terrein aan de Meer- laan, dat reeds enkele weken, zij het onofficieel in gebruik is, zal a.s. zon dag officieel in gebruik genomen worden. Voorafgegaan door het fan faregezelschap „Juliana" zullen de meisjes van H.V.S. door het dorp trekken nL van de Kniplaan naar het nieuwe terrein. Vertrek 11.45 v.in. Na aankomst op het terrein zal pas toor J. D. Sistermans de inzegening verrichten. Door het bestuur van H.V.S. wordt gehoopt dat de geno digden gehoor zullen geven aan het verzoek om de opening te willen bij wonen en ook de ouders van de H.V.S.-meispes zijn van h .rte welkom bij de opening. Door de medewerking van de gemeente en de landeigenaar H. v. Leeuwen beschikt H.V.S. nu ovei een eigen terrein en een prach tige kleedgelegenheid en dat deze medewerking niet tevergeefs geweest is heeft H.V.S. 1 bewezen door het kampioenschap te behalen in klas la van de Haagse afdeling van 't N.H.V. Met de kampioen van klas lb zal H.V.S. nu moeten strijden om een plaats in de districts-afdeling cn de eerste ontmoeting tussen de kam pioen van lb H.V.P. en H.V.S. zal plaats hebben direct na de opening van het terrein om 12.30 uur. 'Ook de andere elftallen van H.V.S. komen in het veld en wel H.V.S. jun. M.S.V. jun. 2 uur, H.V.S. adsp. 2 S.V.L.V. adsp. 3 uur, H.V.S. aasp. 1 Foreholte of V.V.S.B. adsp. 4 uur. H.V.S.—W.I.K. 10—2. De laatste competitiewedstrijd van H.V.S. 1, waarbij H.V.S. met 3 invallers in het veld kwam, is in een flinke over winning van H.V.S. geëindigd. Voor de rust werd er matig spel vertoond en de rust kwam met 32. Na de rust vond H.V.S. echter haar kampioensvorm terug en met mooie open aanvallen werd de score regel matig opgevoerd tot 10—2 cn gezien het vertoonde spel van H.V.S. na dc rust is er alle reien tot enige moed op een gunstige uitslag van de wed strijd tegen H.V.P. op a.s. zondag. WARMOND Geslaagd Aan de Bisschoppe lijke Kweekschool te Den Haag Is geslaagd de heer E. C. M. de Git, al hier. Marktberichten LEIDEN, 30 mei, Vee Er zijn aangevoerd 4 stieren, 95 melkkoeien. 240 vette koeien, 85 vare koeien, 20 pinken, 71 vette kalveren. 234 nuch tere kalveren. 53 schapen, 470 vette lammeren (overhouder), 3413 zuig er weidelammeren. 37 varkens (zeu gen), 180 schrammen, 726 biggen, 1 paard, 14 geiten, totaal 5645 Notering: melkkoeien 825 tot 1025: vette koeien schoon gew. 2.80 tot 3.30; vare koelen 600 tot 875; pinken 30i tot 525; vette kalveren lev. gew. 2tot 2.70; nuchtere kalveren per kg lev. gew. 1.25—1 40; nuchtere kal veren lev. gew. per stuk 4065; vet te schapen 7095, vette lammeren overhouders 7096; zuiglammeren 57 5075; weide lammeren 5065: Texelse lammeren 52.5007.50; drachtige zeugen 250325; schram men 75—100; Digger 4855, Handel: voor melkkoeien rustig; vette koeien lui; vsre koeien stil; pir.ken kalm; vette kalveren goed; nuchtere kalveren slepend; vette schapen en vette lammerer. (over houders) stug; zuig- en weidelamme- re matig; Texelse lammeren goed; zeugen, schrammen en biggen matig. Kaas Er zijn aangevoerd 10 par tijen Goudse kaas. Notering Goudse eerste kwaliteit 1.70 tot 1 80; Goudse tweede kwaliteit 1.60 tot 1.69; Handel kalm. VEUR, Groente Platglaskom- kommers A 3943; B 3740; C 32— 36; D 3730; krom 5357; waren huiskomkommers A 3843; B 32—39 C 31—35; D 27—30; tomaten A 760— 840; B 730—790; C 840—880; CC 730 —780; sla A 420—670; sla B 400--420; stoofsla 1317; andijvie 31—39; spi nazie 926; rabarber 810; postelein 3138; snijbonen 249270; bloem kool A 39—42; bloemkool B 3239; bospeen 6470. RIJNSBURG, 29 mei, Bloemen Gladiolen: Pierson 17—22; Strauis 2225; Convilly 1113 per stuk. Lelie Regale 12—15; wit 25—27 per kelk. Lathyrus: Lila 3050; Paars 3146; Zalm 3452; wit 3046; ge mengde 3252. Irissen: Prof. Blaauw 120—125; W. Excelsior 70—85; Yel low 4555; Imperator 5065; v. Vliet 4555 Wedgwood 46- -48. Tul len 4575 per bos. Margrieten 130 30; Gloriosa 550680; Pioenen 1100 —1400; Papaver 16002000; Robin son 500—740; Red King 550800; Aluim 300—410; Mem! 160—200; Bruidsanjers 160190 per 100. Ixia's: Alb. Vogel 4570; Hooghart 35—45; Venus 3847 per bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3