VERKIEZ1NGS-EXPRES VAN DE LEIDSE COURANT Gouden huwelijk te Sassenheim Twee jonge priesters te Roelofarendsveen Haarlemse bloemenkeuring Bulletins snel de deur uit DONDERDAG 29 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 Op woensdag 11 juni a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat Quirinus van Kesteren en Johanna v. d. Meer te Sassenheim in het huwelijk traden. Quirinus van Kesteren is een ge boren Sassenheimer en heeft Sassen heim zien groeien. Hij heeft een hardwerkend leven achter zich, om zijn uit 15 kinderen bestaande gezin groot te brengen. Hij is werkzaam geweest als tuinder, schipper, in de graanhandel en in de bouwvakken, 's Avonds was hij dan nog veel kel ner o.a. in ,,'t Bruine Paard". De laatste 7 jaar was hij bij „De Uiver" werkzaam. Vandaag viert hij zojn 74e verjaardag. Zijn bruid, die evenals de bruide gom een goede gezondheid geniet, is 74 jaar. Ze staat bekend als een zeer werkzame vrouw, die altijd vroeg bij de hand is. Van haar 15 kinderen zijn er nog 13 in leven. Deze zijn alle getrouwd en er zijn nu 53 kleinkin deren die het feest van hun groot ouders zullen opluisteren. De bruid nog alle geboorten, verjaardagen, is nog zeer goed ter been en loopt verlovingen e.d. af. Ondanks haar moeilijk en zwaar leven is ook zij steeds opgewekt. PRONONCE voor Uw LINGERIE Leiden Breestraat 65 Tel. 21800 Oegstgeest Geversstraat 41 Tel 23917 MILITAIR BIJ OEFENING VERDRONKEN Gistermiddag te half twee is de 20-jarige dienstplichtig soldaat G. J. W. J. Harmeling uit Waalwijk in het Amsterdam-Rijnkanaal nabij Jut- phaas verdronken. Hij nam deel aan een oefening op de brug over het Amsterdam-Rijnkanaal, toen hij van de brug viel en te water raakte. Hij behoorde tot de vijfde compagnie van het regiment Van Heutsz en was ongehuwd. Bij het doen van boringen in een kippenhok, voor de aanleg van een waterleiding, werd gisteren te IJsselstein in de gemeente Venraay een 30-jarige inwoner van de buurt schap door elektrische stroom gedood. Hij raakte een elektriciteitskabel. De man was pas enige maanden ge huwd. Op de huwelijksdag 11 juni zal er om 9.30 uur een plechtige H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen door pater J. Wesseling, die in vroe ger jaren steeds met de kinderen over huis kwam. We wensen het ge achte bruidspaar nog vele gelukkige jaren toe en zijn er van overtuigd, dat het 's woensdags in „De Oude Post", waar er gefeest wordt, gezellig zal zijn met zovele feestelingen. Zondag a.s. is er in de Platanen- laan 7 gelegenheid tot felicitatie. LEIDSCPPNDAM DE 15000 STE IS ER Godefride Jolanda van Krevelen is die baby waarop Leidschendam heeft gewacht. Zij is de 15000 ste inwoner geworden en haar geboorte is niet ongemerkt voorbij gegaan. Bij de aan gifte ten gemeentehuize is burge meester Banning zelf als ambtenaar van de burgerlijke stand opgetreden en nadat de voorgeschreven ambtelij ke bezigheden waren verricht heeft de burgemeester aan vader Van Kre velen het door de gemeenteraad be schikbaar gestelde spaarbankboekje ad. 100 ten gunste van zijn dochter, ter hand gesteld. Het echtpaar van Krevelenden Duik was sinds korte trijid in Leid schendam woonachtig ten huize van de heer en mevrouw Den Duik, Voor- bungseweg 15. Uitgaansdag ouden van dagen. De uitgaansdag voor de ouden van dagen zal ditmaal plaats hebben op 19 juni as. Aan deze autotocht kun nen alle 65 jarigen deelnemen en ook de gebrekkiger waarvoor geen leef tijdsgrens geldt. Gegadigden moeten zich uiterlijk op 11 juni a.s. bij een der comité-leden aanmelden. De autotocht zal aanvangen des morgens 8 uur waarvoor de autobus sen plaats nemen bij het raadhuis, de Broekweg, de Sluis kant en te Stornp- wijk. Zaterdag 31 mei zullen twee „Veen- ders" uit de handen van mgr. M. A. Jansen in de kathedrale kerk te Rot terdam, de H. Priesterwijding ont vangen. Voor de parochie St. Petrus Banden is dit Jozef Johannes Igna tius Hogenboom, geb. 8 april 1932, Zuideinde 109, en voor de parochie Maria Presentatie: Antonius Johan nes Hoogenboom, geboren 12 oktober 1932, Westeinde. Natuurlijk zullen beide parochies te Roelofarendsveen zich opmaken om deze jonge priesters een waardige ontvangst te bereiden. Weleerw. heer J. J. I. Hogenboom Koning Boudewijn bezocht palejs Soestdijk Weleerw. heer Antonius J. Hoogenboom Aan de grens van de parochie Ma ria Presentatie nabij de Meerbrug te Nieuwe Wetering zal burgemeester E J. M. Kolfschoten namens het ge meentebestuur het eerste begroe tingswoord uitspreken. Beide neo misten stappen hier over in een koets. Voorafgegaan door de 2 mu ziekverenigingen „Liefde voor Har monie" en „Door Gunst Verkregen", bruidjes, jeugd- en sportverenigin gen, ruiterstoet, etc. gaat het dan in optocht naar beide parochiekerken. Bij het Raadhuis splitst de stoet zich in twee gedeelten, waarna een rond rit door de eigen parochie. In de pa rochiekerk Maria Presentatie wordt te 7 uur, in de parochiekerk St. Pe trus Banden te 7.30 het Lof gecele breerd en zullen de parochieherders een begroetingswoord uitspreken. De deelnemenden aan deze optocht wor den verzocht om 5.30 uur bij de Meerbrug aanwezig te zijn. Een op wekking tot alle parochianen om de vlag, zo mogelijk met pauselijke wimpel uit te steken! Zondag 1 juni dragen beide neo misten te 10 uur in de eigen paro chiekerk de eerste plechtige H. Mis op. In de parochie St. Petrus Banden is de receptie in de Pancratiuszaal van 24 uur. Te 2 uur heeft hier ook de aanbieding van het parochie- cadeau plaats waarbij alle parochia nen worden uitgenodigd. In de paro chie Maria Presentatie heeft dit ge beuren plaats van 23.30 uur in de aula van de school. In beide paro chies is het Lof uit dankbaarheid te 4 uur. RECHTZAKEN HAAGSE ECONOMISCHE POLITIE RECHTER. OM EEN AARDAPPELTJE. „En toch is mijn theorie wel goed", vond een 68-jarige gepensioneerd ge meente-ambtenaar uit Noordwijk, na dat hij door de Haagse Economische Politierechter was veroordeeld tot 7.59 boete of drie dagen. De offi cier van justitie had tien gulden boete gevraagd wegens overtreding van de voorschriften op de aardappel moeheid. Op zijn volkstuintje in Noordwijk had verdachte in 1956 aardappelen geteeld op hetzelfde stukje grond, waarop hij dit in 1954 ook had ge daan. Hij had dit wel mogen doen als hij ontheffing zou hebben aange vraagd en de aardappelen dan vóór 20 juni gerooid zou hebben. De verdachte betoogde, dat hij dit niet geweten had en dat als de amb tenaar dit hem in het begin van het seizoen had verteld, hij de aardap pelen er onmidddellijk uit zou heb ben 'gehaald. „Het zijn honderd aard appelen", zei verdachte. Een ambte naar van de alg. inspectiedienst uit Haarlem, bevestigde dat het aardap pelen waren voor eigen huishoudelijk gebruik van de verdachte. De ver dachte had niet geweten dat het eens in de drie jaar maar mocht. JURIDISCHE FOUT. Ook een 53-jarige inwoner van Leiden moest voor de Haagse Econo mische Politierechter terecht staan wegens overtreding van de bepalin gen van de aardappelmoeheid. In de tenlastelegging was echter de fout gemaakt, dat men de tuin had aange geven als liggende in Oegsteest, ter wijl de tuin in werkelijkheid in Lei den lag. Nu werd de verdachte over eenkomstig de eis vrijgesproken. Hiermee kon verdachte het wel eens zijn, maar niettemin bleef hij zijn verweer volhouden dat hij niet op dezelfde grond binnen de voorge schreven tijd aardappelen had ge teeld. De rechter ging hier maar niet meer op in, omdat een veroordeling toch niet zou kunnen volgen. Men moet stoppen en voorrang geven aan hei verkeer op de andere weg. Woensdagavond om enkele minuten voor zes is ZJV1. Koning Boudewijn der Belgen voor een tweedaags informeel bezoek aan H31. Koningin Julia na aangekomen op het Paleis Soestdijk. De foto toont v.l.n.r.: HJVL Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard in de tuin achter het paleis. De bloemen raken op hun nadagen en ware het niet, dat de fa. P. J. W. Mantel te Avenhorn, met een flinke collectie gebroken tulpen op de proppen was gekomen, dan zou er niet veel te beleven zijn geweest. A. J. Preyde, Breezand, bracht een drietal voortreffelijke gladiolen t.w. Fairy Queen, zeer licht rose, mooie volle tros, Rêve Rose, en de zwavel gele Stella Maris. P. v. Hensbergen, Hillegom, had eeri vaasje Allium Neapolitanum opgesteld. Mooi was pyrethrum Red King van J. de Jong Zn., Aalsmeer; bloemen op sterke stelen en een prachtige, volle kar mijnrode kleur. Een mooie iris is H. I. Delight, wit met zachtblauwe standaards, van C. G. Aardenburg, Beverwijk, maar on getwijfeld de fraaiste blauwe is Na tional Velvet, in onberispelijke kwa liteit gebracht door De Graaff Bros en S. A. van Konijnenburg te Noord- wiik, Ger. Koster Cz., Bovenkarspel, liet stamselectie zien van Iris Wedg wood en J. de Wit Zn., Boven karspel, H. C. v. Vliet en Peter Na- son, die in kleur bijna geen verschil tonen, doch waarvan de laatste iets forser is. Tenslotte liet Wülfinghoff, Rijs wijk, freesia Rijnvelds Golden Yel low zien en Gebr. Pletting, Bever wijk, een Hemerocallis met kleine bloemen doch wel goed geel. John van Grieken, Bennebroek, bracht een bakje Tulipa Marjolettii, licht geel, rood gevlekt voor 't voet licht. De sombere elt. Scaramouche, sport van Golden Harvest, werd ge bracht door Eug. v. d. Schoot, Hil legom en E. Kooi Vrouwbuurtster- molen. De laatste bracht nog een tweede sport uit Golden Harvest nl. de donkerbruine Toean. Enkele bloemen van een goede Texas Gold parkiet, rood en geel, werden getoond door J. J. de Wit Cz., Bovenkarspel, doch we hadden gaarne de stelen ook gezien. A. W. Zandbergen, Breezand, had onder de naam Red Mountain een rode ver- loping van Mount Tacoma opgesteld. J. F. v. d. Berg Zn., Anna Pau- lowna, schijnt veel met Tulipa viri- diflora te hebben gewerkt. Hij toon de nl. enkele zaailingen die die rich ting uitwijzen, zoals Groenland, rose met groen en een zaailing nr. 110 paars met groen. Een geheel groene elt. zaailing was meer merkwaardig dan mooi en was bovendien in slech te conditie. Verder waren er in deze zending nog enkele rode zaailingen, een bruinrode Harvest en Scara mouche, alsmede t.t. Amelia Miller, kersrood met oranjerode rand. P. Bakker Mz., Enkhuizen, was aanwezig met een verloping uit Bar- tigon Mx. onder de naam Max. Bruch, en Jan van Huizen, een Cor- del Hull Max. Een fraaie tulp is Golden Niphetos van F. Huyg, Bree zand, die ook een grote rose zaailing uit El. Evers X Her Grace toonde. P. J. W. Mantel, Avenhorn, hadden een grote collectie zgn. ge broken tulpen opgesteld in diverse kleuren en nuances, alsmede de mooie rose darwin Beator, de bruine Dione, de rose tulpen Bennet en Du- mortier, Queen of Bartigons en Vol lenhoven, donkerrood. Om negen uur gisteravond waren, dank zij een goed functionerend le ger koeriers, alle uitslagen van de stembureaus in Leiden op ons kantoor binnen. Om kwart over negen gingen de eerste bulletins de deur uit en om tien minuten voor half tien was bij de Leidse Courant de zetelverdeling bekend, die al spoedig dank zij de bulletins over de gehele stad ver spreid waren. Omstreeks deze tijd stond ook de „verkiezings-expres" van de Leidse Courant voor de deur. De uitslagen van dè verkiezing in Lei den werden aangeplakt aan de bor den, die op een vrachtwagen geplaatst Vele belangstellenden vóór liet bu reau van de Leidse Courant werden hier het eerst van de uitslag in Lei den op de hoogte gesteld. Even daar na trok de wagen de stad in. Aller wegen bestond voor deze zeer snel gebrachte uitslag belangstelling. Een koerier op de wagen deelde de pam fletten met de uitslag uit. De ver kiezings-expres kwam ook voorbij de zaal van Evert Castelein aan de Hoog landse Kerkgracht. De bulletins von den hier grif aftrek en de resultaten, die het bord aangaf werden druk be sproken. De foto geeft een beeld van de belangstelling. De bureaus. Wij hebben de indruk, dat de Leid se bureaux snel klaar waren met de tellingen. Om zeven uur sloten de bureaus. Om tien minuten voor half acht gisteravond kwam de eerste koerier al binnen met de totalen van het stembureau in de Kweekschool aan De Vliet, daarna volgden resp. de bureaus van de HBS aan de Ga- renmarkt, de r.-k. Ulo aan het Le vendaal, de Driftstraat en de Du Rieustraat. Het laatst kwam binnen de uitslag van stembureau 52, aan de Willem de Zwijgerlaan. Karei Doorman" weer in de vaart gebracht Met een „alle hens" is gistermid dag om drie uur op de werf Wilton Feijenoord te Schiedam het ver bouwde vliegkampschip „Hr Ms Ka- rel Doorman" wederom in dienst ge steld. Dit geschiedde op dezelfde dag, waarop tien jaar geleden het vlieg kampschip van de Britse marine door de Nederlandse marine werd over genomen. De plechtigheid geschiedde op het achterdek van Hr Ms Karei Door man onder een voor dergelijke ge beurtenissen gebruikelijk ceremo nieel. Nadat de vlagofficier mate rieel, schout bij nacht W. J. Kruys, een woord van dank had gericht aan allen, die deze herbouw in drie jaar tijds verricht hadden, stelde hij het schip in handen van de commandant zeemacht in Nederland, schout bij nacht G. B. Fortuyn. Deze laatste droeg de aangewezen commandant van Hr Ms Karei Doorman, kapitein ter zee H. van Oostrom-Soede, op, het schip in dienst te stellen, hetgeen door het voorhijsen van de Neder landse driekleur en de geus geschied de. Nadat door de marinierskapel der Koninklijke Marine het volkslied ten gehore was gebracht, sprak de commandant van het zojuist in dienst gestelde vlaggeschip der Koninklijke Marine de bemanning toe. Kolonel Van Oostrom-Soede hoopte de op- werkperiode van het vernieuwde vliegkampsohip te kunnen bespoedi gen, opdat Hr Ms Karei Doorman zijn taak als kern van een harmoni sche vloot, binnen korte tijd zal kun nen gaan vervullen. Met een korte plechtigheid op het vliegdek, werd na een verbouwing van drie jaar op de werf van Wilton-Feijenoord, het vliegkampschip „Karei Doorman" weer in de vaart gebracht. Na het hijsen van de vlag brengt de bemanning een driewerf hoezee voor HJVL de Koningin uit.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 10