DUINSTREEK RIJNSTREEK De eerste haring Lisse krijgt gemeentevlag Eerste openbare bijeenkomst van V\V*V* Voorhout Voorschoten bestrijdt de woningnood ZAi liRDAG 24 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA KATWIJK Historische gebeurtenis Katwijkse weekmarkt geopend In tegenwoordigheid van genodig den, kooplieden en inwoners, had gis terenmiddag de officiële opening van de weekmarkt te Katwijk plaats. Wij zagen daar burgemeester H. Dui ker en echtgenote, alle wethouders, enige raadsleden, de gemeentesecre taris de heer D. C. O. Boekhoven, de hoofdinspecteur van politie mr. J. Blanken, de directeur van openbare werken de heer P. C. Priester, de di recteur der bedrijven de heer A. Blom, de directeur van V.V.V., de heer Chr. Verplancken, de markt meester de heer van der Schee. Burgemeester H. Duiker nam het woord met te zeggen, dat hij op dit voor Katwijk historisch ogenblik de belangstellenden niet zou vermoeien met een reeks van cijfers, doch wel wilde spr. in herinnering brengen, dat op 2 dec. 1954 het voorstel om tot stichting van een weekmarkt te ko men niet werd aanvaard. De tijd scheen nog niet rijp. Maar anno aug. 1957 werd op voorstel van een zestal raadsleden een commissie ad hoc be noemd. Deze commissie is spoedig met haar werk begonnen en vele markten werden bezocht zodat begin 1958 een afgewerkt rapport hierover de raad kon worden aangeboden. Het was toen voor b. en w. een ge makkelijke taak het voorstel tot in stellen van een weekmarkt over te nemen maar dan met een proeftijd van één jaar. Nu zullen vooral de marktkooplieden moeten bewijzen dat de marktlevensvatbaar is. Op dit historisch ogenblik bracht spr. dank aan genoemde commissie ad hoe en aan de centrale vereniging voor de tailhandel, waarvan dt heer Schou ten hier tegenwoordig was, doch ook aan de kooplieden niet alleen van Katwijk maar ook van elders, en te ven aan de inwoners, die de weg naar de markt moeten weten te vinden. Spr. hoopte, dat deze instelling mede tot gevolg zal hebben dat er meer bin ding komt onder de 'nwoners. Spr. zegt te hopen dat het de kooplieden goed mag gaan en ook de midden stand er wél bij mag varen. De voorzitter van de commissie ad hoc, dr G. W. Overdijkink, sprak als voorzitter van de marktcommissie. (Spreker was misschien wel de groot ste voorstander van de weekmarkt). Spr. dankte op de eerste plaats b. en w. voor de spontane medewerking steeds ondervonden. Hij dankte ook de verschillende Vrouwenorganisaties die veel hulp verleenden voor de op richting en wier voorlichting steeds op prijs gesteld werd. Spr. zei te con stateren, dat de stemming opperbest is. Als er moeilijkheden zouden ko men verwees spr naar de huisbaas (de burgemeester) op wiens mede werking hij zei te blijven vertrouwen. Tot de niet-Katwijkse kooplieden zei spr. dat het Katwijkse publiek een deskundig publiek is dat zich geen knollen voor-citroenen laat verkopen. Namens de commissie sprak dr. Over dijkink de wens uit, dat de markt zal groeien en bloeien en dat deze spoe dig permanent zal worden. De heer Schouten sprak woorden van dank namens de marktkooplie den. Over de gang van zaken maakte spr. zich niet ongerust Spr. dankte de heer Overdijkink voor de wijze waarop hij steeds werd ontvangen, ook aan de heer Parlevliet die steeds medewerking verleende. Met de bes te wensen voor de Katwijkse week markt verklaarde spr. de markt voor geopend waarna de burgemeester het lint voor de toegang doorknipte. Hierna werd door de autoriteiten een rondgang over de markt gemaakt en alles bezichtigd. Na deze rondgang begaven de ge nodigden zich naar de aula van de Katwijkse Huishoud- en Industrie school aan de Jan van Brakelstraat waar op het welzijn van de zo juist geopende weekmarkt, iets geheel nieuws voor Katwyk, het glas werd geheven. Traditiegetrouw werden vrijdag middag in de trouwzaal van het ge meentehuis officieel ontvangen de reders van de Katwijk 40 met de schipper en de bemanning die de eer ste Katwijkse haring aanbrachten. Daarbij waren tegenwoordig be halve burgemeester en echtgenote, wethouder Bloot, de heer T. Mete ring, directeur van de rederij „Ken- nemerland",. de heer Johan Parle vliet, directeur van de „Rijnstroom" die in combinatie de haring aanvoer den, de schipper S. Kloos, de ge meentesecretaris de heer D. C. O. Boekhoven, vertegenwoordigers van de rederijver. „Vuurbaak", de hoofd inspecteur van politie mr J. Blanken, de directeur van Gemeentewerken, de heer P. C. Priester, en de beman ning van de „Everarda Christina", het schip die de haring aanbracht. Ook de echtgenoten van de beman ning waren aanwezig. De burgemeester wees er op, dat het sinds 1945 een traditie is geweest om de schipper en de bemanning van de eerste haringaanvoer officieel op het gemeentehuis te begroeten. Spr. feliciteerde de reders Parlevliet en Meijering met dit succes en bracht een woord van welkom aan schipper en bemanning na deze goede vangst en goede vaart en sprak de wens uit, dat het volgend jaar zulks nog eerder kan gebeuren, opdat een Katwjjker zelfs de eerste van allen zal kunnen zijn. De directeur van „Rennemerland" sprak vervolgens woorden van dank voor deze hartelijke en mooie atten tie. Spr vond het prettig, dat er zo'n belangstelling voor dit gebeuren be staat. Dat geeft moed voor de toe komst. In z(jn rede wees spr. erop, hoe voor de eerste nieuwe van 2.tot 2.25 per stuk is betaald, wat zegt dat de haring een product van waar de is. Dan werd er gedronken op dit voor Katwijk belangrijke gebeuren en on derwijl presenteerde schipper S. Kloos een tonnetje van de eerste nieuwe aan de echtgenote van bur gemeester Duiker. Ook traditiegetrouw presenteerde, onder toepasselijke woorden, de re dactie van de Katwijkse Post aan de echtgenote van schipper Kloos een reuzentaart en aan de bemanning rookgerei. Er werden nog heildronken uitge bracht op rederij schipper en beman ning waarna deze plechtigheid te on geveer 7 uur met een slotwoord door ae burgemeester werd beëindigd. Geboren: Car la dr van A. G. den Brok en M. van den Berg; Jacobus zn van I. Lens en M. Heijmans; Alex andra dr van C. H. van Offeren en J. M. Bik; Gerrit zn van G. Westerho ven en C. van Soest; Geertruida dr van L. van Es en K. Boezaard; Jean Laurent Félix zn van L.G. F. Faure en A. de Vries; Jan Peter zn van G. A. van Kempen en L. Neeleman; Lamberta Adriana dr van J. Jansen en P. L. Bouwmeester. Getrouwd: F. W. Moormann en J. M. Fasel; A. J. Driessen en M. B. J. Koster; J. H. Degeer en J. Wegman; P. de Groot en J. de Roode; J. C. Pracht en C. A. van Blitterswijk; P. Schaft en C. C. Martyn; A. Koore man en H. Aben; J. Versloot en P. J. Arnoldus; G. A. Siera en M. C. Kijk in de Vegte; A. Abspoel en C. Velt- huijsen; P. van Oosterhoud en J. Kesseboom; P. Droogers M. M. Baan; A. Hoeke en M. Filippo; G. R. ten Wolde en A. W. Swanenburg; G. Varkevisser en E. J. Groenhuijzen. Overleden: J. van Oosten 83 jr man; J. Hoppenbrouwer 63 jr man; G. Schoenmaker 29 jr echtgenote van A. D. Douma; B. J. M. Markx 83 jr man; H. J. J. Salters 87 jr wed. van J. P. van Beukering. KATWIJK AAN DEN RIJN Med. dienst Tijdens de Pink. sterdagen voor Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg waargenomen door dokter J. Bergman, Valkenburgse weg lb, tel. 2921. Voor apotheek ver- voege men zich Princestraat 3. KATWIJK AAN ZEE Med. dienst Op eerste Pinkster dag wordt de doktersdienst waarge nomen door dokter A. G. de Jager, Boulevard 59 teL 3777, op Tweede Pinksterdag door dokter P. A. Visser Zeeweg 77, teL 2023. Voor apotheek Princestraat 3, Katwijk a. Zee. LISSE Reeds bij meerdere gelegenheden is door b. en w. van Lisse de behoef te gevoeld om te kunnen beschikken over een officiële gemeentevlag. Deze behoefte kwam in bijzondere mate naar voren bij officiële ontvangsten ten gemeentehuize, welke o.m. wor den gehouden ter gelegenheid van de door de Stichting „Keukenhof tel ken j are georganiseerde z.g. provin ciale dagen. Het is n.l. gewoonte om op deze dagen, naast de nationale vlag tevens de vlag van de betrokken provincie uit te steken en het wordt als een gemis aangevoeld, dat bij der gelijke gelegenheden een symbool van de gemeente, als ontvangende in stantie, moet ontbreken. Aangezien steeds meerdere gemeen ten overgaan tot het instellen van een gemeentevlag, is advies gevraagd aan de Hoge Raad van Adel, aan welk college de uiteindelijke vaststelling van vlaggen van publiekrechtelijke lichamen is voorbehouden. Dit colle ge houdt er in het bijzonder toezicht op, dat vlaggen voldoen aan eisen van heraldiek en esthetica en dat één bepaald model niet door meerdere ge meenten wordt gebruikt. Rekening houdend met genoemde eisen, adviseerde de secretaris van de Hoge Raad voornoemd, voor de ge meente Lisse een vlag te ontwerpen, samengesteld uit drie horizontale banen in de kleuren GEEL-BLAUW GEEL, omdat deze variant nog niet in gebruik is. In dit verband is het ver meldenswaard, dat de gemeenten Bo degraven, Velsen, Midwoud, Ootmar- sum, Oss en Papendrecht reeds vlag gen voeren, samengesteld uit varian ten van de kleuren geel en blauw. B. en w. vragen aan de raad te be sluiten tot „voorlopige" vaststelling van de vlag der gemeente Lisse. Woningbouw. De directeur van gemeentewerken heeft namens Wo ningbouwvereniging „Volksbelang" het bouwen van 38 woningwetwonin gen in het plan „Meer en Duin" op gedragen aan de firma Horsman en Co. te Lisse voor 545.500. LEIDSCHENDAM PASTOOR BUYS GAAT JUBILEREN Pastoor A. A. J. Buys van de vorig jaar opgerichte parochie St. Joseph- Opifex zal op zondag 1 juni a.s. zijn zilveren priesterfeest vieren, dat sa menvalt met het feest van de H. Drievuldigheid, dezelfde feestdag waarop hij 25 jaar geleden in Mid- delharnis zijn eerste H. Misoffer aan God heeft opgedragen. Het solem neel H. Misoffer zal op die dag wor den opgedragen in de geïmproviseer de noodkerk aan de Van Ruysdael- laan. Des middags van 2 tot 3 uur zal de pastoor recipiëren in de aula van de St Jansschool van Ruysdael- laan 47a. Om 4 uur is er dan plechtig dank- lof met Te Deum in de noodkerk. In de geïmproviseerde feestzaal aan de Van Ruysdaellaan zal dan als slot van dit zilveren feest een blij spel worden opgevoerd „De Kunst om te leven" door het toneelgezel schap „De Spelewaghe'" uit Den Haag. Zaterdagavond 31 mei a.s. zal de jubilerende pastoor op feestelijke op tocht een rijtoer door de parochie maken. Hij zal bij de grens van de parochie aan de Looierslaan-Mauve laan worden afgehaald en daar door burgerlijke en andere autoriteiten worden toegesproken. N00RDWIJKERH0UT Zondagsdienst Gedurende het Pinkster-weekeinde waargenomen door dokter A. G. Th. van der Lugt, Hoogdumweg 20, De Zilk, tel. K 2520 —5707. N00RDWIJK Tafeltennis T.O.V. In het aardbeien-tournooi van de „Treffers te Roelofarendsveen wisten de TOV leden R. Turk en A. Meijer in het herendubbel 3e klasse door te drin gen in de finale doch in de eindspurt verloren zij in een zeer spannende strijd. Het duurt niet lang meer dat de Noordwijkse jeugdkampioen schappen zullen aanvangen, zodat het wel zaak is dat de TOV leden zich door een flinke training gaan voorbereiden. Het programma voor de komende week is als volgt: dins dag training heren senioren, woens dag jun. A. groep, donderdag dames en heren senioren, en zaterdag jun. B. aanvang 2.30 uur. Amateurfotografen De amateur fotografen besloten het seizoen met een onderlinge fotowedstrijd met als onderwerp „Stilleven" Bij de gevor derden was de uitslag van de beoor deling: 1. A. de Vries, 2. Dr G. P. v. Waesbergen, 3. G. J. de Roos, 4. K. Kok, 5. A. Caspers, 6. E. J. Vink, 7. J. K. de Vries. Bij de beginners 1. N. Schmal, 2. C. Verloop, 3. M. Kok, 4. C. v. d. Ham. Bij het vrije onder werp waren de uitslagen 1. G. J. de Roos, 2. A. de Vries, 3. Dr G. P. v. Waesbergen, 4. M. Teunissen, 5. K. Kok, 6. A. Caspers, 7. M. Kok, 8. C. v. d. Ham. Voor de bijeenkomst op 15 oktober a.s. werd het onderwerp bepaald op „Wolken". Komend sei zoen gaan de amateurfotografen hun eerste lustrum vieren. Dit feit zal enigszins feestelijk gevierd worden, de plannen hiervoor zullen door het bestuur worden voorbereid. Medische dienst De zondags dienst zal worden waargenomen door Dr de Beer, tel. 2809 op beide Pink sterdagen. Op beide Pinksterdagen is uitsluitend de apotheek aan zee geopend van 11.30—18 uur. Voor spoedrecepten kan men buiten deze uren terecht in de Duinrandapo theek. SASSENHEIM Geb. Johanna Maria Margaretha d. v. M. van der Putten en W. H. P. Damen; Cafcharina Wilhelmina Anna d. v. C. B. Zandbergen en H. J. Ho- man. Ondertr.: J. J. Wassenaar, 23 jr en M. J. Schreuder, 23 jr. Getr.: J. C. P. Aardenburg, 23 jr en D. vam deT Ploeg, 27 jr; H. van der Voet, 26 jr en E. Dijkstra, 24 jr; C. P. Schrama, 27 jr en E. G. S. Wesse- ling, 21 jr; J. van Til 26 jr en M. Oos tenrijk 26 jr. Geslaagd experiment De eerste officiële openbare bijeen komst van de V.V.V. te Voorhout werd gehouden in café „de Bonte Koe", voor een grote schare genodig den. De voorzitter, de heer Zeiler, verwelkomde de aanwezigen, spe ciaal de burgemeester, die hij dankte voor de bereidwilligheid de prijzen uit te reiken aan de prijswinnaars van de mozaïekwedstrijd. De heer C. P. Vergouwen gaf een uitvoerig resumé over de gehouden mozaïek wedstrijd. Hij zeide dat de jury het keuringswerk met genoegen had gedaan. De totale indruk der jury was, dat Voorhout prima voor den dag was gekomen. Burgemeester P. M. F. Smolders was verheugd op de eerste vergade ring van deze jonge vereniging aan wezig te kunnen zijn. Hij was daar om gaarne bereid, de prijzen uit te reiken. Hij propageerde met klem deze actie steeds te blijven herhalen" en perfectioneren. Spr. complimenteer de alle prijswinnaars, speciaal de firma C. Coiijn en Zonen, die buiten ae eerste prijs ook een 2e prijs hac in de streekwedstrijd. De firma ontving een fraaie beker. De andere prijzen bestonden uit lauwertakken en medailles, alle be schikbaar gesteld door diverse in stanties en dagbladredacties, waar onder ook de Leidse Courant. Voor iedere prijswinnaar was tevens een grote taart beschikbaar. Na deze uitreiking dankte de bur gemeester het bestuur van het V. V. V. nog namens het gemeen tebe stuur voor de organisatie van het bloemenfeest en voor de getoonde ac tiviteit. Na de pauze werden de aanwezi gen geconfronteerd met de resulta ten van 2 filmamateurs de heren A. v. Kampen en W. Huyts, die zich ontpopten als ware experts; de eerste als cameraman en de ander als ver zorger van het geluid. Als eerste werd vertoond de film „Mooi Voor hout", een film, die als hij eens ge perfectioneerd is, waard is om in groter kring vertoond te worden. Natuurlijk, het is een eerste proef van 2 amateurs, dus waren er wel wat technische onvolmaaktheden, maar het geheel was ,,af'. Genoten werd van de film over de volksspe len, de film „Structuur en Cultuur" in Voorhout" en enige fraaie opna men in kleuren, lieten de schoonheid van ons mooie bollendorp zien. Een daverend applaus was het be wijs, dat allen dit eerste experiment zeer waardeerden. Na afloop sprak de heer Verkerk als vertegenwoordiger van de V.V.V. Lisse nog een waarderend woordje over het onderling contact, terwijl hij nog mededeelde dat het gebodene op deze avond zijn verwachtingen ver heeft overtroffen. Hij wenste de vereniging veel succes. De muzikale omlijsting werd ver zorgd door mej. C. Boere. Het was een avond waarop het bestuur met trots kan terugzien. M©d. dienst Waargenomen door: dr. G. van Raay, Sassenheim, telef. 7777. 83 goedkope huizen met „wonderplan" Voor een gehoor van een groot aantal woningzoekenden en belang stellenden uit Voorschoten, maar ook uit Maastricht, Den Helder, Gronin gen en Middelburg, heeft de Voor- schotense aannemer en wethouder J. de Graaf donderdagavond in het Cultureel Centrum een „wonderplan" ontvouwd, dat voorziet in de bouw van 83 eenvoudige koophuizen. Het plan werd vooraf ingeleid door de burgemeester van Voorschoten, de heer C. J. van der Hoeven, die zeide, dat het gemeentebestuur het initiatief van de heer De Graaff bij zonder toejuicht. De gemeente heeft de grond reeds verkocht voor de goede prijs van 17 per m2. Burge meester Van der Hoeven gaf als zijn wens te kennen, dat het Voorscho- tense plan door vele andere in den lande gevolgd mag worden. In zijn toelichting zeide de heer De Graaff dat het plan was ontstaan na veel gepuzzel door de el lende en de uitzichtloze toestand, waarin vele woningzoekenden nog steeds verkeren. Voorschoten telt al leen al 467 woningzoekenden en door zijn plan hoopt de heer De Graaf althans een kleine verlichting te brengen in Het vraagstuk. Het project, dat wij enige tijd ge leden in het gemeenteraadsverslag reeds besproken hebben, werd ter verduidelijking op een projectie scherm weergegeven. Ook was er een maquette van de te bouwen wonin gen te bezichtigen. De financiële uiteenzetting over het ontwerp werd verzorgd door no taris G. J. Boom en de heer W. L. van Schaick. Het plan is gebaseerd op de premiebeschikking 1958 en het besluit bevordering eigen woningbe- zit. Bij de selectie van de gegadigden zullen inwoners van de gemeente Voorschoten in het algemeen ge nomen voorrang krijgen. Onder meer wordt hun financiële draag kracht en de positie van de adspi- rant-koper in ogenschouw genomen. De beoordeling zal geschieden door een commissie, waarin o.m. de bur gemeester, wethouder De Graaff en de heer Van Schaick zitting zullen nemen. Om aankoop met speculatieve be doelingen tegen te gaan, zullen de huizen de eerste tien jaren alleen te koop zijn voor inwoners van de ge meente Voorschoten. Afhankelijk van de benodigde goedkeuring, hoopt men over twee maanden met de bouw te kunnen beginnen. Na onge veer zes maanden zullen dan de eer ste- en na tien maanden de laatste woningen van het plan worden op geleverd. We zullen nog nader op het plan van de heer De Graaff terugkomen. Medische dienst Waargenomen wordt door dr F. H. W. Swen, Veur- seweg 18 telef. 2356 op de Eerste Pinksterdag, terwijl dr F. J. M.Toni- no, Voorstraat 23, tel. 2493 de dienst waarneemt op de Tweede Pinkster dag. Voor de wijkzuster vervoege men zich tot het Gezondheidscen trum, Wijngaardenlaan 1, tel. 2177. ZEVENHOVEN K.A.V. Onder grote belangstel ling van de damesleden, hield de K.A.V. haar meivergadering, waarin o.a. het lot zou getrokken worden van de Lourdesreis in dit Maria- jaar. De gelden hiervoor waren bij eengebracht door een spaaractie on der de leden en de opbrengst van een loterij, welker loten in een vlot tempo aan de man waren gebracht. De echtgenote van de KA.B.-voor- zitter, mevr. Maria de Boer-Mourits was uitgenodigd de trekking voor de Lourdesreis te verrichten, aan welke uitnodiging zij spontaan gehoor gaf. Onder grote spanning viel het lot ten deel aan mevr. Th. v. d. Linden-v. d. Meer, die zich thans op deze heel bijzondere bedevaart zal gaan voor bereiden. Onze hartelijke felicitatie! NIEUWKOOP Medische dienst Eerste Pink sterdag G. J. Bremer, Nieuwkoop; Tweede Pinksterdag K. Gill, Zwam- merdam. Twee kleuters stepten van Voorhout naar zee Enkele dagen geleden zijn er twee ouderparen in onze gemeente ge weest, die enkele benauwde uren hebben moeten doorstaan en in de grootste onzekerheid en spanning ge zocht hebben naar twee hunner kin deren. Om ongeveer 11 uur in de morgen kwamen de moeders van de bijna 4-jarige Anneke Schuurink, wonende aan de Boekhorstlaan, en het ruim 4-jarig jongetje Gerry Ru- lofs, uit de Prins Bernhardstraat, tot de ontdekking, dat hun beide kin deren zoek waren. Zoals vele malen eerder, speelden Anneke en Gerry samen en elk van de moeders meende, dat hun kind bij zijn vriendje speelde. Ook bleek dat beide autopeds verdwenen waren. Het gehele dorp werd afgezocht, doch zonder resultaat. De vaders werden omstreeks de middag, het uur van thuiskomst, ook ingeschakeld en een ieder zocht naar een meisje in een rood truitje en een jongetje in 't grijs. Een buurman van de kinderen, de heer J. v. d. Hulst, welke van zijn tuin aan de Noordwij kerhoekbrug thuis kwam, bemerkte het zoeken en de spanning onder de bewoners van de Boekhorstlaan. Toen drong het tot hem door, hetgeen hij ook vertelde, dat hij de kinderen op de Noord- wij kerhoekbrug had zien spelen en dat dit omstreeks half elf was. Per bromfiets spoedden zich de vaders en moeders dan ook in deze richting. Het vermoeden, dat de kinderen wel eens naar de zee te Noordwijk zou den kunnen gegaan zijn, bleek juist te zijn. Het politiebureau aldaar was ingeschakeld. Er werd daar met ver eende krachten gezocht. De heer Schuurink bereikte de Noordwijkse Boulevard bij de vuur toren. Nadat deze het strand had af gekeken en niets ontdekte, en hij nogmaals langs het duinzand keek, ontwaarde hij plotseling twee be kende autopeds, met daarbij ver spreid liggende kledingstukken. Van zelfsprekend stormde deze naar het water en daar zag hij tot zijn vreug de de kinderen. Gerry liep geheel ontkleed diep in het water en An neke was heel lustig aan het pootje baden. Het was inmiddels 1 uur geworden, toen de „buurman" zich omtrent het aankleden van de avonturiers ont fermde om vervolgens een en ander te regelen, waarbij hij de nodige hulp verkreeg van de Noordwijkse politie, welke de nog steeds zoeken de ouders kon geruststellen. Uit stukken van gesprekken met de kinderen konden de ouders later vaststellen dat het geen „plan" was geweest om naar zee te gaan; wel, dat de autoped-tocht bij stukjes en beetjes naar zee had geleid. Gerry was er de vorige week ook geweest, maar onder geleide. WARMOND Med. dienst Waargenomen door: dr. G. van Raay, Sassenheim, telef. 7777. WASSENAAR Doktersdienst De doktersdienst in spoedgevallen is gedurende het Pinksterweek-end als volgt geregeld: le Pinsterdag: E. Oosterbaan, Pr. Marielaan 14a, tel. 3056 en K. de Wit Jonkerlaan 83, tel. 2460. 2e Pinkster dag A. F. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005 en Dr. H. D. Boer, Witten- burgerweg 188, tel. 9124. AARLANDERVEEN Oranjefeest Op een onlangs ge houden vergadering van het feestco mité is in tegenstelling roet het oor spronkelijke besluit, uitgemaakt, dat het Oranjefeest dit jaar op 2 en 3 sep tember gehouden zal worden i.p.v. op 26 en 27 augustus. Voorts is bij die gelegenheid het comité uitgebreid met drie nieuwe bestuursleden t.w. de heren Valéntijn, M. Blom en Dick van Vliet. Het bestuur laat weten, dat i.vjn. de feestelijkheden ongeveer half juni de gebruikelijke rondgang voor de financiën zal worden gehou den. BOSKOOP Sortimentstuin proefstation in volle bloei Door de directeur van de Rijkstuinbouwschool en Rijks- tuinbouwconsulent, ir. Dorsman, al hier, wordt de aandacht gevestigd op de fraaie sortimentstuin van het Proefstation voor de boomkwekerij, alwaar weer honderden Rhodonden- dons, Azalea's en Seringen in volle bloei staan. Deze tuin is voor iedere belangstellende ook tijdens de Pink sterdagen gratis te bezichtigen, onder voorwaarde, dat de bezoekers zich niet buiten de paden begeven en vanzelfsprekend de planten en bloe. men niet beschadigen. De sortiments- "tuin is gelegen aan de Valkenburger laan, achter het gebouw van de RMTS te Boskoop. Voor tuinliefheb bers en natuurminnaars zal een be zoek aan deze tuin op de Pinkster dagen zeker een evenement zijn. BODEGRAVEN Doktersdienst le Pinksterdag dag Dr. E. M. Bol, Wilhelminastraat, tel. 2113; 2e Pinksterdag Dr. C. van Beek, Burg. v. Dobben de Bruyn- straat, tel. 2268. Op beide dagen wordt in de wijkverpleging dienst gedaan door Zr. D. Langeveld, tel. H00GMAOE Voetballen voor de ouden van da gen. Onder gunstige weersomstan digheden vond donderdagavond het treffen plaats tussen MMO en een „buitenlands" team, gevormd uit per soneel van de fa. v. d. Hoeven. Uit de gehele omtrek waren collega's naar het MMO terrein getrokken om hun mannen in de srtrijd luide aan te moedigen. Zelfs de directie van v. d. H. was aanwezig om de verrich tingen van hun eigen mannen door hun luide aanmoedigingen tot groter hoogte op te voeren. Ook heel veel plaatsgenoten waren gekomen om dit treffen bij te wonen. Toen een der directie-leden om pre cies half acht de aftrap verrichtte brak al dadelijk een massale aanmoe diging los van de zijde van het pu bliek, dat iedere aanval van het v. d. H. beam luide toejuichte. In het begin van de strijd bleef de balans lange tijd in evenwist. Wel kreeg de v. d. H.-keeper het zware werk te verrichten, maar bij vele schitterende reddingen toonde hij uit het goede hout gesneden te zijn. Voorlopig bleven aan beide zijden doelpunten uit. Nadat vele aanvallen van v. d. H. door de heahte defensie van MMO waren gesmoord en bij de gasten het eerste 't enthousiasme iets begon te verflauwen bracht MMO het zwaar dere gesdhut in stelling, daarbij ge steund door betere teahniek en sa menspel. De rust ging in met een 3-0 voorsprong voor MMO. Na de rust werd de voorsprong weer opgevoerd. Daarna slaagden de v. d. H.-spelers er in om een slordig wegwerken van de MMO-verdediging af te straffen, onder luide toejuichin gen van het gehele publiek. Energiek zetten zij door, en daar de MMO-ers het mooi genoeg vonden konden nog een drie-tal doelpunten hun moedig volhouden bekronen. Toen de scheidsrechter door de te vroeg ingevallen duisternis het einde practisch 1. aankondigde had MMO deze in zeer prettige verhouding gespeelde wed strijd met 7-4 gewonnen. Het oomité voor de autotocht van de ouden van dagen kon, door de aanwezigheid van het talrijke publiek een aardig sommetje in de reiskas stoppen. TER AAR Primeur. Aan de Coöp. Tuin bouwveiling werden gisteren door de Gebr. v. d. Ster te Ter Aar, de eerste stampriinsessebonen aangevoerd. Deze primeur werd gekoaht door de groen- tehandel Daamen en Koevoets te Am sterdam voor 4.70 per kg. RIJNSATERWOUDE Veilig Verkeer ook bij de jeugd. Vrijdagmorgen had er in het Nuts- gebouw voor de jeugd een gewich tige gebeurtenis plaats. De leerlingen van de hoogste klassen van 4 lagere scholen van Leimuiden en Rijnsater- woude werden door de burgemeester toegesproken in verband met het verkeersexamen, dat zij kort gele den zowel schriftelijk als practisch hadden afgelegd. Burgemeester Kam- menga bleek ook een goed onderwij zer, want op prettige en duidelijke wijze drukte hij de jeugd op het hart, waarom de verkeerskennis zo be langrijk is. Ook onze dorpen liggen niet meer naast het grote verkeer, maar er middenin. Bovendien be perkt het fietsen van de jongens en meisjes zich niet meer tot eigen dorp. Tot slot vestigde de burgerva der de aandacht op de grote ver- keerscursus, die na de schooljaren voor iedereen openstaat en bijzonder nuttig is. De burgemeester reikte hierna 50 diploma's uit. wat geruime tijd in beslag nam, want voor iedere leerling had hij een vriendelijk woord. Truusje Beukers en Reinier Verkade (beiden van de School met de Bijbel Leimuiden) ontvingen hun diploma ingelijst Zij hadden beide examens zonder één fout afgelegd. Dirkje Poot van dezelfde school kreeg een eervolle vermelding. Zij had in het schriftelijk werk 1 foutje gemaakt maar door 2 goede aante keningen bij het practisch examen kwam zij ook op o punten. De adju dant der Rijkspolitie Van Dijk zei hierna in een kort woord, dat dit di ploma geen enkele ontheffing bete kent, maar dat nu het geleerde in practijk gebracht moet worden. Al leen dan heeft 't verkeersonderwijs zin. De V.VV. voorzitter D. Broere sprak een dankwoord tot het onder wijzend personeel en de heren van de politie v. d. Poel en Nieuwpoort. De kinderen kregen nu een versna pering en de heer Smit van de Chr. school vertoonde enkele aardige filmpjes. Met een daverend applaus werd de bijeenkomst gesloten. De diploma's waren uitgereikt aan de leerlingen van de Chr. school Lei muiden: Corrie v. d. Blom, Henny v. d. Meij, Suzanne v. Nieuwpoort, Truusje Beukers, Adrie Malipaard, Lia Vroonland, Margriet Appelmeik, Gerda Brummelkamp, Dirkje Poot, Wim ten Brink, Reinier Verkade, Wessel Post, Nico Reiineveld, Corry Horsman, Riet v. d. Berg. R.K. Jongensschool: J. P. de Heij, Jan Vink, Theo Hartve ldt, Henk Vink, Theo Koek, Piet v. Tol, Frits Konst, Henk Turk, Sjaak Senne, Theo Zevenhoven, afgewezen 1. Chr. school Rijnsaterwoude: Ans v. Egmond, Jan v. Brusgen, Kees Kempenaar, Jan v. Luiing. Chris Bik, Hannie Bik, Maartje Jansen, Wim Kroon en Wim v. Iperen, afge wezen 1. R.K. Meisjesschool: Willy v. d. Pouw Kraan, Elly Semp, Ada v. Vel- zen, Sjaan de Bruin, Ria v. d. Zwaan. Leny Noordermeer, Bep Bijlemeer, Dina v. Schagen, Tony Blommesteijn, Ria Mooren, Ineke Straathof, Tiny Obdeijn, Tilly Lemmers, Ada de Graaf, Elly Lemmers, Leny Jansen, afgewezen bij het schriftelijk 2, bij

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6