RIJNSTREEK „Liefde voor Harmonie'' te Roelofarendsveen 70 jaar KNVB accoord met acht TV- uitzendingen in wereldtoernooi VRIJDAG 23 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 ALPHEN AAN DEN RIJN Practisch verkeersexamen scholie ren. Circa 540 leerlingen van zes tien scholen te Aarlanderveen en Alphen aan dien Rijn, die in de afge lopen weken hun theoretisch ver keersexamen met goed gevolg hebben afgelegd, mochten donderdag te Al phen aan den Rijn deelnemen aan het practisch verkeresexamen, dat on der aupiciën van de vereniging voor veilig verkeer aldaar werd afgeno men. Omstreeks negen tuur startten de eersten bij de gemeentelijke nijver heidsschool voor meisjes aan de Wil lemstraat en ca. kwart over vier kon den de ca. 25 examinatoren, w.o. drie dames hun taak beëindigen. Het parcours, dat uiteraard een route was vol alle mogelijke verbods-, gebods- en aanwijzingsborden lag in de omgeving van het raadhuis en was samengesteld door de Alphense politie. Technisch was ze verzorgd door de dienst van gemeentewerken, o.l.v. de heer J. de Raat. Het grootst aantal examinatoren werd geleverd door de ohr. technische school met 115 en de daaropvolgende was de Bethleihemschool (Sint Jorisplein) met 73. Het aantal dat Aarlanderveen leverde bedroeg ca. 33, t.w. 20 door de christelijke en 13 door de katho lieke schooi. Het aantal van de kath. jongensschool „Sint Bonifacius" te Alphen aan den Rijn bedroeg plm. 45. 25 Jaar in overheidsdienst. Op 26 mei a.s. zal het 26 jaar geleden zijn, dat de heer J. A. Mooij, thans concierge van het raadhuis, in over heidsdienst trad. Aanvankelijk werk te de heer Mooy een aantal jaren bij die PTT te Alphen aan den Rijn. Bridge. Promotie- en degredatie- wedstrijden van de Alphense Bridge Bridgeclub. Groep rood: 1. Horst-Walraven 475.81; 2. Harting-Straver 475.23; 3. Carsjens-van Oort 455.69; 4. mevr. Falkena-v. d. Linde 449.74; 5. Smit- Verwegen 443.03; 6. v. Beest-mevr. Straver 441.12; 7. mej. v. Roon-v. Wanrooij 429.79; 8. v. d. Helm-Noor denbos 417.56. Groep wit: 1. Domburg-Vink 536.31; 2. v. Heiningen-de Vos 518.13; 3. Broekman-Ottens 511.18; 4. de Jong- Leeuwenhoek 501.15; 5. mevr. Sep- pen-v. d. Leeden 497.60; 6. Bos-Mei- rik 491.83; 7. Koren-Oskam 479.06; 8. Bultman-v. Winkel jr. 445.73. Groep zwart: 1. Mevr. v. d. Helm- Oppelaar 552.98; 2. Seppen-Zijervelt 540.49; 3. Echtp. v. Wijk 530.56; 4. Starrenburg-Stehouwer 525.30; 5. v. Sprang-Zaal 516.51; 6. Bahlman- Kromhout 506.64; 7. Jonsen-Rijnsbur- ger 500.91; 8. Joha-mevr. de Klerk 449.71; 9. Bouman-Domburg jr. 477.98; 10. Blom-v. d. Hulst 466.69; 11. Tuin- v. Winkel sr. 440.05; 12. Freeke-mevr. Starrenburg 392.38. ALKEMADE Doktersdienst. Voor de beide Pinksterdagen wordt de doktersdienst waargenomen door dr. v. d. Bijl en dr. v. d. Werf. BODEGRAVEN Nationaal Concours Tamboerkorp sen. Zaterdag zullen de vlaggen in Bodegraven wapperen. Van heinde en verre zullen Tamboerkorpsen aan treden om mee te dingen in het gro te concours, dat de plaatselijke Tam boerkorps Triomf bij gelegenheid van zijn 10-jarig bestaan organiseert. Bur gemeester Croles schreef in het keu rig verzorgde programmaboekje een voor- en welkomstwoord. Maar liefst zeventien korpsen yullen voor de jury verschijnen. Vele Bodegraafse 'bedrijven en per sonen stelden fraaie prijzen ter be schikking. Aanvang van het concours, dat in de speelweide gehouden zal worden, is 13.30 uur. Des avonds wordt een taptoe gehouden waaraan alle deelnemende verenigingen zullen medewerken, ook de plaatselijke Har monie Semper Avanti, die buiten de puibliekprijs valt. Door invulling van een speciaal biljet kunnen de kijkers (of luisteraars) mede een prijs win nen. BOSKOOP INZENDING OP CHELSEA FLOWER SHOW MET GOUD BEKROOND Plant-propaganda Holland een instelling voor onpersoonlijke recla me voor de export van boomkwe kerijproducten heeft op de bekende jaarlijkse bloemententoonstelling, de Chelsea Flower Show, te Londen, welke dit jaar van 20 tot 23 mei wordt gehouden, een Hollandse in zending verzorgd, welke een groot succes is geworden. De inzending be slaat een oppervlakte van circa 700 vierkante meter en werd opgesteld en gearrangeerd onder de artistieke leiding van de heer en mevr. Vogel uit Vlaardingen op een wijze die alle lof verdient. Het geheel stelt een miniatuur Boskoopse kwekerij voor, bestaande ut azalea's heesters en coniferen, compleet gemaakt door een sloot, bruggetje en de bekende Boskoopse schouw, zijnde een platgevormd vaartuig dat wordt voortgeboomd. De achtergrond is samengesteld uit prachtige coniferen, bloeiende rhodo dendrons en Azalea's. Tevens is er een kleine plaats ingeruimd voor het tonen van de Boskoopse manier voor het verpakken van manden enz. ter wijl een oude Brabantse boerenwa gen de aandacht trekt. Voor de verzorging van deze in zending werden niet minder dan 9 z.g. containers met planten en mate riaal naar Engeland verzonden. Vroegbloeiende planten werden hier voor in koelcellen „tegengehouden" en later bloeiende planten werden met diverse middelen „vervroegd" waardoor getracht werd een zo groot mogelijk effect te bereiken. Pers, radio en televisie zijn voor deze Nederlandse inzending, die met goud werd bekroond, zeer geïnteres seerd en de groep oogst aller bewon dering. E.H.B.O. Aan 11 cursisten die de afgelopen weken hadden deelge nomen aan de door de afd. Boskoop van de E.H.B.O. georganiseerde cur sus werd gisteren het examen afge nomen door dr. Te Broekhorst uit Gouda. Na afloop kwamen 10 can- didaten in aanmerking voor het diploma. Eén deelnemer moest wor den afgewezen. De geslaagden zijn: de dames: M. G. Koetsier; T. v. Heve lingen; C. v. Hevelingen; G. Keizer; C. Frissel; E. Klerks; I. Kolster en P. M. Blonk. Heren: P. J. v. Es en C. de Vries. Eerste paal voor instructiebad. Met de bouw van het insituctiezwem- bad. als onderdeel van het zwembad- plan waarvan de aanbesteding op april j.l. plaats vond, is een aanvang gemaakt. Voor het bassin, hetwelk dr, or de firma van Noort uit Benthui zen zal worden geconstueerd voor een bedrag van f 73.845.is woensdag 21 mei de eerste paal geslagen. Het is nu maar te hopen dat de verdere werkzaamheden een even vlot ver loop zullen hebben, opdat de des tijds gepropageerde leuze van; „dat jaar nog zwemmen", inderdaad in vervulling zal kunnen gaan. Karei Sjoerd Adriaan zn. v. A.^ L. van Meetelen en W. Tie- mersma; Jacqeline Jamny dr. v. H. van Veen en J. de Bart; Frederious Maria zn. v. J. T. de Rijk en A. J. C. van den Hoek. Ondertr.: Egilius Theodorus Dam en Willy Josepbina Maria Rosbergen; Maarten Voskuilen en Neeltje Boere. Getr.: A. L. van Leeuwen en P. M. Fianen; C. G. Neven en P. van Roon; J. Oostrum en M. de Gelder; W. J. Janszen en C. Goudriaan. Overl.: Willem van der Wel. Gevonden voorwerpen. Plastic kinderermmertje; witte halsketting; baco-sleutel; broche; dameshaarkam; armband; paar gymnastiekschoenen; witte damesschoendameshand schoen; rode handschoen; rijwielsleu teltje; portemonnaie met inhoud; da mes-vulpen; bril-etiui; regenbroek; boodschappentas; kinderwantje; nylon handschoen; bruine motor want. Inlichtingen verstrekt de Rijkspo litie te Boskoop op woensdag- en za terdagmiddagen van 14-16 uur. HAARLEMMERMEER Geboren: Gerrit Klaas zn van Chr. Goosen en E. P. Vreeken; Leo- nie Eveline dr van E. C. Kriebel en L. P. de Bilde; Leendert zn van J. Smit en J. W. Tieman; Judith The- resia Maria dr van M. C. Apswoude en M. C. M. Zwetsloot; Wilhelmina dr van A. van der Stelt en C. Kool haas; Jozef a dr van J. B. Broxter- man en T. van Beek; Apelonia Ce cilia Maria dr van Q. J. Kamp en M. C. Suijkerland; Rudolf zn van C. W. Kuijstermans en M. Bokhorst; Jolanda dr van A. D. Reijnhout en E. J. van Reede; Casper Antonius zn van C. J. de Wolff en W. Thuis; Cornelia Anna Maria dr van J. Ruiter en D. J. Nuijten; Bernadette Maria Elisabeth dr van A. M. G. Garthoff en J. I. E. van der Geest; Marijke Wilhelmina Caroline dr van H. Q. J. Peet en W. J. Witte; Frede- rik dn van M. J. van Oeveren en F. Veltkamp. Ondertrouwd: Gerrit Bouwhuis 23 jr en Adriana Wilhelmina Vrij- vogel 19 jr; Willem Buis 28 jr en Jacoba Stok 21 jr; Hubrecht Monster 25 jr en Alida Carolina 18 jr Wilhel mus Jozef Gerardus 32 jr en Cornelia Alphonsia Babera 29 jr; Willem Fre- derik Jansen 27 jr en Geertruida Anna van der Hoeven 20 jr; Aginus Cornelis Kloos 35 jr en Elisabeth Anspach 19 jr; Jacobus Wilhelmus van Scheppingen 21 jr en Theresia Maria Braak 18 jr; Jan Albert Muil wijk 26 jr en Ali Cornelia Kooij 22 jr; Adrianus Noordman 28 jr en Jo hanna Filius 23 jr. Getrouwd: Teunis Ritzema Hermina Adriana Hoogvliet; Arnold Rudolf van der Meer en Paulina van Rijn; Frederik Vinkes en Erna Vonk; Johan Theodoor Peters en Maria Hijstek; Jan Rademaker en Geer truida Catharina van Staveren; Hen. dricus Westerman en Laurentia Geertruida Haarsma; Adrianus Geer- lings en Cornelia Maria van Dongen; Jan Jonkman en Jenneke Smoren burg; Gerrit Kramer en Helena Ca tharina Sturing; Johannes van Aalst en Jentje Dieckman; Jan Bik en Ma ria Buchner;; Simon Borsje en Dirk je Catharina Verschoor. HAZERSW0U0E Voetbal voor ouden van dagen. A.s. zaterdag wordt op het sportter rein een voetbalwedstrijd gespeeld ten bate van de tocht van oude van 'dagen. De Hazerswoudse Boys speelt die avond tegen Benthuizen. Ook de handbal is vertegenwoordigd en speelt een wedstrijd tegen een elftal uit Den Haag. Omdat deze wedstrij den liefdadigheidswedstrijden zijn, heeft niemand van de leden of dona teurs vrije toegang. Men rekent op een massale belangstelling. De aan vang van de wedstrijd is gesteld op zeven uur. was hij ook lid van de kerkeraad der Ger. Kerk. Hij was voorzitter van de evangelisatnecommissie dier kerk. Als regent van het Verpleeghuis inte resseerde hij zich bijzonder voor de belangen van de ouden van dagen. De Ohr. Middenstandsvereniging heeft hem giediurende de tijd van haar bestaan als voorzitter gehad. Op al lerlei gebied zal de overledene een ledige plaats achterlaten, die niet gemakkelijk gevuld zal kunnen wor den. Geb.: Jacoba d. v. Gerrit Lekx en Anna Hulsbos; Gerarda d. v. Cornelis de Wit en Neeltje van Kempen. Ondertr.: Arnoldus Adrianus de Goedte, 25 jr en Maxgaretha Catiharina Corts, 26 jr; Pieter Anthonie de Rijk, 25 jr en Jannigje Maria de Regt, 22 jr. Hendrik Johan van Nood, 22 jr en Gerda van Driel, 18 jr. Dienst wijkverpleging. Met de beide Pinksterdagen wordt de dienst van de wijkverpleging waargenomen door Zr. Hoogvliet, Kom van Aaiweg 7, Leiderdorp, tel. K.171024909. NIEUWVEEN P.V. de Witpen. Concours vanaf St. Ghislain; afstand 205 km; gelost te 9.10 uur met Z.W.-wind. Aankomst eerste duif 11.41 uur, met een snel heid van 1384 m. per min. Uitslag:" H. Burggraaff 1, 2, 4, 13, 15, 16; A. Bijl 3; C. v. Bemmelen 5, 7, 8, 12, 14; A. Akerboom 6; C. v. Leeuwen 9, 10; mevr. Roovers-Abels 11. Pinkstersportfeesten Nic. Boys. Zoals ieder jaar organiseren de Boys ook dit jaar weer de traditionele Pinkstersportwedstrijden. Het pro gramma is als volgt samengesteld: Zaterdagmiddag om 2 uur aanvang van het junioren toernooi waaraan deelnemen de junioren van TAW uit Ter Aar, Zwammerdam, Nieuwkoop en Nic. Boys. Om vijf uur Nic. Boys 3Altior 3 uit Langeraar. Om zeven uur Nic. Boys 2KDO 2 uit De Kwa- kel. Maandagmiddag om 1 uur: Nic. DIEFSTAL UIT KERK. Uit de St. Willibrorduskerk te Zeelst zijn drie kelken ter waarde van 3000 gestolen.. De dieven zijn, toen de deur van de sacristie openstond daar binnen gegaan. Zij vonden er de sleutel van de brandkast, zodat zij de kelken daaruit konden nemen. Een zware gouden monstrans en andere gouden sieraden lieten ze staan. De rijkspolitie is bezig met het on derzoek. BoysZwammerdam en om 2 uur R.K. DES uit Kudelstaart tegen Nieuwkoop. Om half vier een junio renwedstrijd en om kwart over vier de winnaarsronde. 's Avonds om zeven uur treden de oud-gedienden van de Boys aan tegen de veteranen van N.S.V. uit Noorden. LEIDERDORP Autotocht ouden van dagen. Het comité tot verzorging der ontspan ning van ouden van dagen heeft zijn werkzaamheden ondanks grote moei lijkheden voortgezet. Ook voor dit jaar zijn de plannen in voorbereiding. Men hoopt de traditionele autotocht ook nu weer te kunnen houden. Daarom is een dringend beroep op financiële hulp van de gehele Leider- dorpse gemeenschap zeker noodza kelijk. Zy rekent er dan ook op, dat U bij de komende huis aan huis col lecte zeer diep in Uw beurs zult tas ten. Geb.: Cornelis J., z. v. W. Hoogen- dijk en A. Gersonius; Cornelia A., d. v. A. de Graaf e N. Vromans; Jean- nette M., d. v. M. W. J. Dijkman en M. A. Vromans; Johan T„ z. v. J. Molema en J. T. Rietveld. Ondertr.: G. v. Wijk, 48 jr. te Nij megen en M. v. d. Sterre, 41 jr.; M. v. Gaaien, 25 jr. te Alphen a. d. Rijn en H. Kapteyn, 20 jaar. Getr.: C. v. d. Zwan, 28 jr. en P. v. Sandijk, 26 jaar. KOUDEKERK WETHOUDER MOLEMA PLOTSELING OVERLEDEN Donderdagavond werd de Koude- kerkse samenleving opgeschrikt door het bericht, dat wethouder Molema was overleden. Sinds enige weken was de heer Molema ziek. Gistermid dag kreeg hij een inzinking, die des avonds zodanig verergerde, dat de huisarts overbrenging naar een zie kenhuis noodzakelijk achtte. Onder weg daarheen is h\j overleden. Wethouder Molema zat sinds de bevrijding als A.K-man voor de Prot. Chr. fractie im de raad en was de opvolger van de onlangs overleden heer N. P. Slegtenhorst Vele jaren De muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" te Roelofarendsveen mag zich ter plaatse tot de oudste, maar beslist ook tot de belangrijkste ver enigingen rekenen. Opgericht in 1888 mag zij thans een 70-jarig jubileum gaan vieren. En al gaan bij een 70- jarig jubileum onwillekeurig de ge dachte uit naar iets wat door de ja ren vergrijsd is, dan is dit zeer zeker niet van toepassing op „Liefde voor Harmonie". Niet dat zij altijd de wind in de zeilen gehad heeft, maar in tijden van muzikale depressie hebben zij steeds kunnen beschikken over een kern van krachtige doelbewuste le den welke de vereniging weer tot grotere bloei wisten te brengen. Ook thans nu zij een 70-jarige historie kan overzien, bruist de vereniging van jeugdige energie. Een actief be stuur welke alle middelen aangrijpt om de belangstelling der jeugd voor de muziekvereniging op te wekken en aan haar muziekkorps uiterlijk meer fleur en innerlijk een meer waardevolle inhoud te geven. Het resultaat: uitbreiding van leden en instrumenten, alsmede toevoeging aan het corps van een drumband, waarbij nog de reeds meerdere ma len uitgesproken wens om het corps in een passend nieuw uniform te kunnen steken. Over de geschiedenis van de ver eniging zou men alleen al heel wat regeltjes kunnen schrijven. Dit is ons gebleken uit de notulenboeken, welke ons ter inzage werden ver strekt, en vanaf de oprichting be waard zijn gebleven. Hierin worden 4 mannen met ere genoemd zijnde de oprichters der vereniging n.l. Teun de Jong, Th. Wagenaar, N. Hoogen- boom en C. van Berkel. Namen die bij vele oudere ingezetenenen beslist nog goed in het geheugen liggen. Van deze oprichters is niemand meer in leven. Tot een van de oudste le den en bestuursleden welke nog in leven zijn noemen wij allereerst Ant. Bakker, Nic. Bakker Jacz., Nic. Koek Pz. en Nic. v. d. Haak. Namen die wij vanzelfsprekend ook in het ere- comité tegenkwamen. Eerstgenoemde heeft daarbij de vereniging, wegens vertrek naar elders, verlaten, maar brengt thans zijn oude dag door in het St. Jacobus-pension hier ter plaatse Muzikale prestaties Natuurlijk komen in deze notulen ook tot uiting het verloop van muzikale prestaties bij festivals en concours, alsook hoeveel keren men is uitgetrokken voor het brengen van een serenade, concert e.d. Het totaal aantal over deze jaren dat men is uitgetrokken, valt niet te bereke nen. Maar als men bedenkt dat dit in 1957 alleen reeds 29 keren is ge weest, dan begrijpt men dat dit wel een groot getal is uitgegroeid. Temeer daar wij in vroegere jaren terugvonden dat men ook in bijzon dere gevallen o.a. priesterfeesten, op andere dorpen nog medewerking verleende. Voorts was men toen ook aanwe zig bij de in de winterdag georgani seerde ijsfeesten, waarbij het soms zelfs te koud was om muziek te kun nen maken. Ook de toenmalige plaat selijke wielrenvereniging ..Het Sta len Ros" deed menigmaal een be roep op de medewerking van „Lief de voor Harmonie". En alles werd steeds gedaan uit liefde voor de eigen muziekvereniging. Vele uur tjes hebben de leden hier voor moe ten opofferen. En natuurlijk denken w\j hierbij ook aan de vele avonden van repeteren. Dat dit niet altijd naar wens van de directeur ging, mag nog blijken uit het historische voor val, dat tijdens een repetitie het alarm klonk voor brand in het dorp. Instrumenten en al werden in de steek gelaten en allen verdwenen met grote spoed naar het terrein van de brand. Het K.N.V.B.-bestuur heeft beslo ten de Nederlandse Televisie-stich ting toestemming te verlenen voor het uitzenden van acht rechtstreekse reportages tijdens het eindtoernooi om het wereldkampioenschap voet bal in Zweden. Van de tien wedstrijden, welke voor uitzending in aanmerking kwa men, zijn dus slechts twee ontmoe tingen van het televisieprogramma geschrapt. Het zijn ZwedenMexico Federatief bondsconcours Zo zouden wij nog meerdere leuke voorvallen kunnen opnoemen, maar moeten toch ook nog aandacht schenken aan dit jubileum. Want dit 70-jarige jubileum in Roelof arendsveen niet onopgemarkt za: voorbijgaan, mag vooral wel blijken uit het feit dat dit aanleiding is ge worden om het federatief Londscon cours van de R.K. Bond van Muziek gezelschappen in Zuid-Holland in Roelofarendsveen te doen houden. Op zich al reeds een eervolle erkenning aan „Liefde voop Harmonie" omre den zij de oudste muziekvereniging is, die bij deze bond is aangesloten. Maar tevens voor deze jubilaris 'een zware taak, omreden het organiseren van een dergelijk concours beslist gen sinecure is. Echter, wij schreven het reeds, „Liefde voor Harmonie" is jong in werkkracht en door eensgezinde sa menwerking hebben de talrijke voor bereidende werwzaamheden alreeds haar beslag gekregen. Voor het ere- comité en werkcomité verkreeg men aller medewerking. En bezien wij het fraaie programma-boekje dat voor dit te houden concours wordt uitgege ven, dan mogen wij bij voorbaat reeds vaststellen, dat als alles in ge lijke mate zo goed verzorgd zal zijn op een volledig welslagen van dit con cours gerekend mag worden. Op 26 mei, 2e Pinksterdag, wordt de drumbandwedstrijd gehouden. De 15 deelnemende drumbands stellen zich te 12.30 uur nabij de veiling op, waarna men gezamenlijk naar het DOSR-terrein vertrekt. Te precies 13 uur aanvang der wedstrijd, waar de jury, bestaande uit Wim Laros, uit Roosendaal, en M. Schneider, uit Den Haag, na haar beoordeling de behaalde prijzen be kend zal maken. De concertwedstrijd wordt gehouden op zondag 15 en 22 juni a.s. in de velhnghallen. Hiervoor bestaat de jury uit Joh. K. Pinkse, kapelmeester Amsterdamse Politie- kapel J. P. Lars, le luitenant kapel meester van de Joh. W. Frisokapel te Assen en Ant. M. van Leest, musicus componist te Eindhoven. De officiële opening geschiedt door de burgemeester E. J. M. Kolfschoten, van Alkemade, op zondag, 15 juni te 12 uur in de Pancratiuszaal. Aan deze concertwedstrijd wordt dor de 20 mu ziekverenigingen deel genomena Zon dag 22 juni wordt het muziekcon cours nog met een marswedstrijd be sloten. Vermelden wij voorts nog dat 2e Pinksterdag des avonds 25 van de bes te drumbands door het Zuid-Einde en 2 door het Noord-Einde zullen trek ken, waarna deze 4 drumbands ge zamenlijk op het Pastoor Onelplein aankomen voor het geven van een taptoe. Van groot belang is natuurlijk ook dat het weer zich van de gunstige kant laat zien. Moge het „Liefde voor Harmonie" gegeven z^jn dat dit bondsconcours in alel opzichten zal slagen, alsook dat dit tevens grote luister geven aan haar 70-jarig be sta ansfeest. Roelofarendsveen staat 3 mooie da gen te wachten. Drie feestelijke mu ziekdagen, waarvoor dan ook door alle ingezetenen tevens als hulde betoon aan „Liefde voor Harmonie" van alle huizen de vlaggen uit. Eerste peulen van buiten. Door de tuinders Th. Spruit en J. Spruit te Roelofarendsveen en John. Vreeken te Oude Wetering werden heden de eerste peulen van buiten aangevoerd. Deze primeur bracht de prijs op van 4.60 tot 5.00 per kg. LEIMIÜDEN Bejaarden-reis. Woensdag had den de bejaarden uit Leimuiden en Rijnsaterwoude weer hun jaarlijkse uitgaansdag. Het werd ditmaal een lange reis. Ongeveer 125 bejaarden uit Leimuiden en Rijnsaterwoude maakten de tocht mee. 's Morgens te gen half negen was het bij de garage van Maarse en Kroon reeds een druk beweeg. Te negen uur precies vertrok men met twee grote touringcars in de richting Rijnsaterwoude. Een derde car waarin de Rijnsaterwouders ge zeten waren voegde zich bij de Lei- muidense tochtgenoten. Het ging nu in snelle vaart in de richting Utrecht en via Zaltbommel en Hedel bereikte men Den Bosch. Te Vught werd in de IJzeren Man stil gehouden om een geurige kop koffie te genieten. De dames van het comité zorgden voor de nodige trac- taties. Daarna ging het naar Kaats heuvel naar de Efteling. Hier werd in het grote restaurant boven de in wendige mens versterkt. Daarna was gelegenheid te over om van het mooie park en van de mooie natuur te ge nieten. Na de thee gebruikt te heb ben ging het via Tilburg en Breda over de Moerdijkbrug naar Rotter dam. Via de tunnel ging het toen naar Delft om even voorbij het vliegveld de grote weg te verlaten. In Drievliet aan de Vliet werd een boterham ge geten en er was nog even gelegen heid tot wandelen in de mooie tuin. Via de weg YpenburgHaarlemmer meer arriveerde men te ongeveer 8 uur in Leimuiden. De voorzitter van het comité de heer J. A. Bakhuizen sprak zijn blijdschap uit over het mooie weer. Hij dankte de burgerij voor de genoten financiële steun. Nog nooit was er zoveel geld bijeen ge bracht. Dit moet ook wel want kosten zijn steeds in opgaande lijn geweest. De burgemeester de heer B. Kamenga dankte voor de ontvangen uitnodiging om de reis mee te ma ken. Hij en zijn echtgenote hebben kunnen constateren hoe de reis bij de bejaarden in de smaak is gevallen. De heer C. J. Mollers dankte het comité namens de bejaarden voor de goede zorgen voor de prachtige tocht die zij weer hadden medege maakt. 0UDE-WETERING Polio-inentingen. De oproepings- kaarten voor de 3e inenting tegen de polio voor kinderen in 1955 geboren zijn heden verzonden, alsmede enkele oproepingen voor een 2e inenting. Deze inentingen zullen worden gehou den door: dr. A. van der Bijl, op woensdag 28 mei '58 om 4.00 uur in de Jeugdherberg te Kaag en op vrij dag 20 mei '58 om 3.00 in het Gr. Kruis gebou w te Oude wetering; dr. E. G. A. M. Muskens op donderdag 29 mei '58 om 3.00 uur in de Pancra- tius zaal en dr. J. H. van der Werf op vrijdag 30 mei '58 om 2.00 uur in het WGK-gebouw te Oudewetering. De betrokkenen dienen mete te brengen: de ontvangen oproepings- kaart de rose f blauwe inentings- kaart en de gevraagde bijdrage. De resultaten van de inentingen in april jl. hebben een zeer gunstig ver loop gehad. Van de 1182 opgeroepenen zijn er 1165 ingeënt, terwijl ook nog 29 kin- doeren de le inenting hebben ont vangen, zodat het aantal toegediende le inentingen aan de kinderen gebo ren in 1952-53-54-56 en 57 gestegen is tot 1202 van de 1251 hiervoor in aanmerking komende kinderen. op zondag 8 juni en Zweden—Wales op zondag 15 juni. De televisiekijkers zullen die da gen echter niet van voetbal-uitzen dingen verstoken blijven, omdat in de avonduren van 8 en 15 juni wed strijden worden gespeeld, welke met toestemming van de K.N.V.B. wel worden uitgezonden. Hoewel de Koninklijke Nederland se Voetbalbond op zichzelf geen be zwaar heeft tegen uitzending van de wedstrijd ZwedenMexico op zon dagmiddag 8 juni, de dag waarop in Amsterdam de Olympische Daf wordt gehouden, heeft het K.N.V.B.- bestuur zich op het standpunt gesteld dat de bond als lid van het N.O.C. en als mede-organisator van deze Olympische Dag niet kan toestaan, dat de belangstelling voor het sport programma in het stadion ongunstig wordt beïnvloed door een T.V.-uit- zending. Vooral ook de overweging, dat het N.O.C. in tegenstelling tot olympische comité's in andere landen zo'n minimale regeringssubsidie ont vangt, heeft bij het besluit van het K.N.V.B.-bestuur een rol gespeeld. Wat het verbod voor de uitzending van ZwedenWales op 15 juni be treft, geldt als overweging, dat op deze dag een groot aantal competitie wedstrijden (voornamelijk amateur- wedstrijden) wordt gespeeld. WIELRENNEN Een Nationale ploeg in Ronde van Nederland Naar wij vernemen is het vrijwel zeker, dat een nationale ploeg zal worden geformeerd voor de Ronde van Nederland, die van 17 tot en met 22 juni a.s. wordt gehouden. Over deze kwestie zijn donderdag bespre kingen gevoerd tussen de organisa toren van de Ronde, de sportcom- missie van de K.N.W.U., de directies van twee rijwielfabrieken en Kees Pellenaars, de leider van de Neder lands/Luxemburgse ploeg in de Tour de France. De opzet is deze ploeg samen te stellen uit de acht renners, die voor lopig worden ingeschreven voor de „Nelux-ploeg". Pellenaars had dit als eis gesteld, omdat hij niet wenste, dat zijn renners één week voor de start van de Tour in verschillende équipes tégen elkaar zouden rijden. De nationale ploeg wordt dus samen gesteld door de sportcommissie van de K.N.W.U. en geleid door Pelle naars. Behalve een nationale ploeg, zul len aan de Ronde nog drie Neder landse merkenteams deelnemen. Voorts twee Belgische équipes (kopmannen resp. Rik v. Steenber gen en Rik van Looy), één Italiaanse ploeg (zeven Italianen, die als kop man Willy Vannitsen hebben) en een Duitse ploeg, geleid door Paul Ozmella. Ploegleider van de Italiaan se ploeg wordt waarschijnlijk Fausto Coppi. De Duitse ploeg is nu ook samen gesteld. Kopman is Klaus Bugdahl. Hij krijgt steun van Gunther Ziegler, Heinz Scholl, Horst Bakat, Matthias Loeder, Willy Hochgeschurz, Willy Liebelt en een nog nader aan te wij zen renner. NEDERLANDSE PLOEG VOOR DE DAUPHINE LIBERé Een Nederlandse ploeg, geleid door Klaas Buchly, zal deelnemen aan de 7-daagse wielerwedstrijd de „Dau- phine Liberé", die van 2 tot en met 8 juni a.s. wordt gehouden. Buchly heeft 10 renners ingeschreven waar van er acht zullen starten. Deze ren- zijn: Jan Nolten, Daan de Groot, Leo van der Pluym, Piet van Est, Joop van Putten, Tonnie Bergmans, Jo de Roo, Hein van der Broek, Nol Ehlen en Adrie Voorting. In totaal zullen op 2 juni veertien équipes van acht renners in Gre noble starten, o.a. een nationale Zwitserse ploeg, een internationale ploeg en verschillende Franse-, Bel gische- en Italiaanse merkenteams. Aanbesteding. Door het beurt- vaart en expeditiebedrijf Gerard van Ruiten 8c Zonen, is het bouwen van een woonhuis met garage aan de TER AAR Veilingdagen. Volgende week maandag, 2e Pinksterdag, is er geen veiling. Hiervoor komt in de plaats een veiling op dinsdagmorgen om 9 uur. Verder als gewoonlijk woensdag en vrijdag om half elf. CJeb.: Joanna M. E. d. v. A. Wetter en J. M. C. v. d. Laan; Carol us C. M. z. v. Ph. A. J. Koeleman en J. M. Le li veld; Petronella M. M. d. v. A. J. v. d. Hoorn en K. E. M. Lud-lage; He lena E. M. d. v. N. H. Lieverse en M. J. Th. Straathof; Robertus A. B. N. J. Wassenbuxg en H. Hendriksen; Adrianus C. W. z. v. H. W. Oóstdam en H. C. v. Staveren; Martinus L. M z. v. A.'L. v. Tol en M. J. Egberts Hendricus M. z. v. H. J. v. Tol en A Bader. Ondertr.: A. Blijleven, 28 jr en D. Broer 22 jr; J. M. v. d. Meer 32 jr P. C. v. d. Meer 33 jr; H. J. v. d. Jagt 48 jr en Chr. Ubink, 44 jr. Getr.: G. G. Th. Lek en C. A. San ders; C. H. Simmerman en Th. G. M van Kints; H. A. Bosman en A. M Pieterse; W. van Vliet en G. M. C. G. de Vrij; G. J. H. Pauelse en C. Wijfje. Overl.: J. Kalshoven, 68 jr; H. N. Markwat, 32 jr; J. Elstgeest, 91 jr, wed. van J. Kouwenhoven. W0UBRUGGE Gevonden en verloren. Gevon den: Witte kleine hond, zilveren ring portemonnaie, verrekijker, kinder- wanten. Verloren: zilveren armband, Plantage te Oudc-Wctering, onder-1 bril. portemonnaie. ^■iflH HPI HPHHHi hands opgedragen aan Jan van Ber- Inlichtingen postcommandant rijks- der Beek; J. P. M. Reurings en A. M. kei Jz., aannemer alhier. I politie. T. van der Meer. DE KWAKEL P.V. „Ons Genoegen". Uitslag wedvlucht „St. Ghislain Hormi1' met oude duiven, in concours 239 stuks, los 09.25 uur met harde West-Z.W. wind, donkere lucht en buiig, vlot verloop. Afstand 212 km. tijd snelste duif 1400,22 meter per minuut, tijd laatste duif 1186,56 meter per mi nuut, aankomst le duif 12 u. 6 min. en 13 sec., aankomst laatste duif 12 u. 19 min. en 10 sec. 1, 4, 9, 10, 14, 17, 36. 38, 47 O Cuiper; 2, 35 v. d. Sluis; 3, 41 Schippers; 5, 8 de Groot; 6, 7, 15, 20, 26 v. Vliet; 10, 13 Verhoef; 12, 18, 22 Vlasman; 16, 23, 43 v. 't Hart; 19, 34, 40, 45, Winters; 21, 24, 29, 31; De Horde; 25, 28 Bartels; 27 Lunenborg; 30, 46 Rekelhof en zn; 32 Brouwer L; 33 Haak; 37, 48 Verkerk;.39. 42 v. d. Beid; 44. v. Kints. Totaalstaat Ghis lain: 70x5; 69x10; 66x25; 52x50; r/5xSW; 153xHH; 16xlOA; 16x25A. Geb.: B. Kooke en H. P. Smout, zn; G. W. Voorn en A. A. Meijer dr: A. J. Kistenmaker en A. G. J. Kruijswijk, dr; C. R. M. de Meijer en H. C. R. M. Hendriks zn; J. A. K. Peusch en A. E. van der Lee, dr; C. J. J. Kok en H. E. M. van Schaik zn; J. de Wit en A. G. v. d. Loo, dr; Th. J. Hogenboom en M. W. C. Pothuizen, zn; H. C. Berger en J. v. d. Velden zn. Ondertr.: Verdi van Oort en P. J. J. Wentink; F. Walburg en H. M. van Beek;. Getr.: G. Spring in 't Veld en A. C. Hogenboom; W. S. van Galen en M. C. Overes; A. G. Kaptejjn en E. M. de Groot; T. Walburg en H. M. van

Leidse Courant | 1958 | | pagina 11