Het sprekende testament /Oranjeboom^ recDUGE I Ingelanden van Zoeterwoude besluiten tot kadeverbetering van Oost-en Westbroek Polder 50 illegale repatrianten Directeuren marktwezen congresseren in Leiden Merkbare verbetering in de Libanon DONDERDAG 22 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LISSE BEDRIJFSVOETBAL De WreedeHobaho 44 Dinsdagavond speelden de elftal len van het N.V. Holland's Bloem- ibollenhuis te Lisse en van de N.V. B. de Wreede Jr. te Hillegom hun traditionele partijtje voetbal op het mooie sportpark van de stichting „Vogelenzang". Vorig jaar wisten de Hobaho-ers met 52 te zegevieren en dat de mannen van de N.V. B. de Wreede belust op revanche waren, bleek wel uit de stand toen er slechts 13 minuten gespeeld was. In deze luttele minuten wisten zij een 30 voorsprong te nemen, door grove blunders van de achterhoede van de Hobaho. Eerst was het de rechtsback die over de bal heen maaide en zo de midvoor de gelegenheid gaf on houdbaar te doelpunten (10). Dit gebeurde reeds in de 3e minuut. In de 9e minuut miste de spil van de Hobaho op dezelfde wijze. En op nieuw was het de Hillegomse mid denvoor die de bal in de touwen joeg (20). In de 13e minuut wilde de Hobaho's linksback niet achter iblijven. Deze dacht netjes op zijn keeper terug te spelen, doch deed dit te zacht en nogmaals wist de Hillegomse midvoor de bal te be machtigen en met een beheerst tikje bracht hij nummer 3 op het scorings- bord (30). Nu was het met de Hil- legommers echter gebeurd. De Hoba ho nam het spel volkomen in han den en de Hillegommers kwamen er als het ware niet meer aan te pas. De voorhoede van de Hobaho was echter niet doortastend genoeg om te doelpunten alsmede was vrouwe Fortuna volkomen aan de zijde van de Hillegommers. Ook de Hillegom mers bleven niet stilzitten. Doch nu rekende de keeper van de Hobaho er op dat zijn achterhoede kon missen en gooide zich steeds onvervaard voor de technische voeten van de Hillegomse middenvoor. Dit werd hem in de 25e minuut noodlottig, want bij een van deze gevaarlijke manoeuvres had hij wel de bal te pakken, maar de middenvoor ging door en inplaats van de bal te trap pen, incasseerde de keeper een fikse trap tegen zijn hand. Doch de op dit gebied geharde Hobaho-keeper speel de rustig verder (de andere dag bleek dat zijn hand zwaar gekneusd was en voorlopig kan hij zijn kee perstrui wel in de mottenballen la ten liggen). In de 40ste minuut van de eerste helft wist de Hobaho haar achterstand te verkleinen door een mooie schijnbeweging van haar links binnen. die de bal voor zijn broer liet lopen die vrij voor het doel stond opgesteld, een blaffer van een schot volgde en de keeper was geslagen (31). Met deze stand ging men rusten. Na de rust was het spel volkomen in handen van de Hobaho-ers. In de 10e minuut wist de middenvoor zijn kans te benutten, hiertoe in staat gesteld door zijn linksbinnen (32). Nu was er nog van alles mogelijk. Doch in de 20ste minuut vergrootte De Wreede opnieuw de voorsprong met een listig boogballetje van de midvoor. De keeper was zijn doel uit omdat zijn linksback weer eens te nonchalant speelde (4:2). De illusies van de Hobaho-supporters en supportsters verdwenen. Doch nog geen 3 min. later volgde een verre uittrap van de keeper. De bal werd door de linksbinnen opgepikt die een zuivere pass naar zijn linksbuiten gaf en via diens hoofd verdween de bal in de uiterste bovenhoek (43). De Hobaho-ers kregen weer moed en vele aanvallen golfden op het Hillegomse doel af. In de 40ste mi nuut hadden zij weer succes, een verre trap van de rechtsbackbereik te de rechtsbuiten, die alleen op doel afstormde, door lang treuzelen hield hij er de spanning er in, doch uit eindelijk belandde de bal toch in de touwen (44). Nog eenmaal kwa men de Hillegommers opzetten doch door een moedige snoekduik van de Hobahokeeper op de schoenen van de middenvoor, wist htf zijn doel ver der schoon te houden. Het einde kwam met een verwoed aanvallend Hobahoteam en de Hillegommers waren blij toen zij de scheidsrechter voor het laatst hoorden fluiten. Het had geen 5 minuten langer moeten duren. Eindstand 44. Wielerver. „De Bollenstreek". Dinsdagavond organiseerde boven genoemde vereniging haar clubkam pioenschappen over 300 meter sprint. De uitslag was 1. en kampioen W. Jansen; 2. S. v. d. Poll; 3. J. Koop; 4. C. Weyers; 5. G. v. Saasse; 6. F. v. d. Vossen; 7. K. Kaptein; 8. J. v. Diest; 9. P. Hobo; 10. C. Meeuwissen; 11. N. Castien; 12. St. v. Graven; 13. B. Bronckhorst. Hedenavond 22 mei om half 7 werden de baan wedstrijden verreden op de sintelbaan in het Gemeentelijk sportpark te Lisse. 2de Pinksterdag organiseert de ren- en toervereniging „De Bollenstreek" een toertocht van 80 km langs de bossen, duinen en de zee. Aan deze wedstrijd kan door een ieder worden deelgenomen, daar deze wedstrijd niet om de snelheid gaat. Eenieder die deze rit uitrijdt' komt in het bezit van een fraaie me daille. Deze zal echter nagezonden worden. Op deze dag kan men dus rustig van de mooie omgeving ge nieten. De start is opengesteld tussen 10 en 11 uur. Voor deze toertocht kan men zich laten inschrijven in hotel- caré-rest. „De Witte Zwaan" en aan de start. Inschrijfgeld bedraagt f 1,— voor leden en donateurs en ƒ2, voor niet-leden. Op deze dag rijden de nieuwelin gen en adspiranten een wedstrijd te Uithoorn. Dinsdag 27 mei zomeravond-com petitie: A. B. klasse koppeltijdrit over 50 km; C klasse koppeltijdrit over 30 km. Donderdag 29 mei om half zeven baanwedstrijden. WASSENAAR Voorlichtingsavond Gemeentebe drijven. Voor de aanstaande be woners van de 135 nieuwe woningen achter de Havenkade organiseerden de Gemeentebedrijven een interes sante voorlichtingsavond in het Dey- lerhuis. Het aantal belangstellenden was bijzonder groot. Ir. F. Bleich- rodt, directeur van de bedrijven, sprak daarover zijn voldoening uit. Het woord was daarna aan mej. M. Brugman van de huishoudelijke voor lichtingsdienst van de vereniging van electriciteitsbedrijven, die op een po pulaire en instructieve wijze allerlei goede wenken gaf die van belang alléén heeft I I /l j Voor een zeer belangrijke beslissing, een besluit te nemen tot de kadever betering, waren zeer veel ingelanden van de Oost en Westbroek Polder gis teravond in het café van de heer Roe leven te Zoeterwoude bijeengekomen; er konden worden uitgebracht 161 stemmen terwijl 125 stemmen verte genwoordigd waren. De voorzittei de heer A. A. de Jong opende de vergadering dankend voor de grote belangstelling voor de ge wichtige zaak die op deze vergadering moet behandeld worden. De rekening over 1957 werd vast gesteld aan inkomsten op 8968.75, uitg. 8396.16, batig saldo 572.59. De begroting voor 1958 werd aan inkomsten en uitgaven bepaald op 8105.23 waarbij de omslag werd ge steld op 17.per h.a. (v.j. 14. In deze begroting is opgenomen een post van 500.ter tegemoetkoming in het maken van een schoeiing bij de boerderij van de heer C. Duijven voorde in de watering nabij de com binatie duiker. Onderhoud van kaden algemeen belang. De voorzitter stelt het voorstel van het bestuur tot verbetering van de polderkaden aan de orde. De ingelan den hebben de plannen met de kos ten per h.a. schriftelijk ontvangen, waarvan de voorzitter nog enige toe lichting toevoegt. Het is voor de polder van het hoog ste belang dat de kaden, bij hoge wa terstanden, zoals op 25 fabr. j.l. nog is voorgekomen een voldoende kering aan het water bieden. Het Hoogheemraadschap van Rijn land stelt daarom zeer zware eisen aan de kaden, een kostbaar werk, dat omdat het geen gewoon onderhoud doch grondige verbetering is niet voor rekening van de onderhouds plichtigen, de aangelanden, kan ge daan worden. Omdat iedere ingeland evenveel belang heeft bij dit herstel, de verzwaring en verhoging van de kaden is het billijk dat dit werk door de gehele polder gedragen wordt. Spr. waarschuwt er voor dat bij verwerping van het voorstel het werk toch uitgevoerd zal moeten worden. Als het herstel in vrij werk moet uit gevoerd worden zullen de kosten veel hoger zijn. De heer W. A. Buurman opzichter van de kadedienst van Rijnland geeft een breedvoerige toelichting van het plan. Op verzoek van het polderbestuur heeft de Technische Dienst van Rijn land een plan gemaakt. De uitvoering zal in D.A.C.W.-verband uitgevoerd worden waarbij het Rijk een subsidie van 100 zal geven op alle lonen en sociale lasten. Als deze subsidie offi cieel is toegekend kan het polderbe stuur aan Rijnland een subsidie aan vragen van 50 op het resterende bedrag van de totale kosten. Sprekende over de noodzakelijk heid van dit herstel stelt spr. vast dat een watersnood als die van j.l. 25 fe bruari zich herhalen kan. Toen wa ren, hoe ernstig de toestand ook was, verschillende omstandigheden nog gunstig. Het is niet zeker dat bij een dergelijke hoge waterstand in Delf land weer geboord kan worden. Er kunnen omstandigheden zijn, dat ook die redding niet kan gegeven worden. Nu is er de mogelijkheid om het werk in D.A.C.W. verband uit te voe ren en ook de genoemde subsidie van Rijnland te verkrijgen. Het werk wordt zodanig uitgevoerd dat de ka den voor lange jaren in goede staat zijn. Er moet gewaakt worden tegen vernielingen door het vee. Desgevraagd deelt de heer Buur man mede, dat de totale kosten 260.000.bedragen waarvan het Rijk 192.000voor zijn rekening neemt. Als Rijnland de subsidie het maximum van 50 verleent komt van het resterende bedrag van 86.000.voor rekening van de pol der 37.000.(voor de afrastering van de kaden wordt geen subsidie ge geven.) Het gehele werk wordt onder lei ding van Rijnland door de Grond Mij uitgevoerd en voorlopig gefinancierd waarna door het Hoogheemraadschap een annuïteitslening lopende 15 jaar wordt verstrekt hetgeen voor de pol der een jaarlijkse uitgaaf over dat tijdvak meebrengt van 3300.d.i. 7.45 per h.a. De voorwaarde is, dat gedurende twee jaar geen vee op de kade mag komen; toebrengen van belangrijke schade kan niet getolereerd worden. De voorzitter geeft alvorens de ge- dachtenwisseling begint eerst het be stuurslid d§ heer A. G. J. Noordman, die zich bij het besluit tot het voor stel in de minderheid bevond, het woord verlenen. De heer Noordman maakt bezwaar tegen de zeer hoge. stijging van de polderlasten, vrezend dat de komen de tijd voor de boeren financieel moeilijker zullen worden. Deze hoge lasten drukken nog 15 jaren op de kostprijs en in zo'n lange tijd kan dit wel eens zeer bezwarend worden. Spr. acht het bezuinigde plan onvoldoende omdat de kaden liggen de langs de Weipoortse Vliet in de Westbroek Polder niet hersteld wor den en wijst op het blijvend gevaar zolang de kade van de Gelderwoudse Polder niet verbeterd zijn. De heer Buurman wil omtrent de verbetering van de kaden van de Gel derwoudse Polder zeggen dat dit een beleidskwestie van het Hoogheem raadschap is. Er zijn reeds gevallen bekend dat een polder een lastgeving gekregen heeft tot herstel onder me dedeling dat bij in gebreke blijven op een bepaalde datum het werk voor rekening van de Polder door Rijnland zal worden uitgevoerd. Kans op Rijks- en Rijnlands subsidie valt dan weg; de kosten zijn dan niet te betalen. Wat betreft de opmerking van de heer Noordman omtrent de kaden tussen Weipoortseweg en Vliet merkt de heer Buurman op dat het bestuur om de kosten te drukken hier van heeft afgezien. Het gevaar van doorbraak ligt daar niet zo ernstig, omdat er op de meeste plaatsen erven liggen. Bovendien zijn die plaatsen per auto te bereiken om bij nood materiaal, zandzakken enz. aan te voeren. Deze kunnen succes sievelijk nog hersteld worden. Niet de slechtste. De heer Noordman stelt dan de heer Buurman de vraag: hoe is in het alge meen de toestand v?.n de kaden in de ze polder vergeleken met andere pol ders waarop het antwoordt luidt: niet de slechtste. De voorzitter zegt uit de opmetin gen gezien te hebben dat er bijna geen kaden zijn die de vereiste af metingen hebben. De heer Belt zegt: er zijn veel on derhoudsplichtigen die niets gedaan hebben. De heer A. L. van Wijk ziet de schuld bij allen. Het bestuur had moeten dwingen, doet het bestuur het niet dan moet men het bestuur weg sturen. De voorzitter zegt er is steeds schouw en naschouw gedreven en veelal is het werk gedaan. Enstige te kortkomingen zijn er niet dat is op uitzonderingen na de laatste hoge waterstand duidelijk gebleken. Het gaat nu om totale verzwaringen, ho gere eisen dan voorheen. De voorzitter geeft een relaas over de grote zorg en vrees van het be stuur bij hoge waterstand, als het ge vaar voor overstroming dreigt en geeft zijn grote wens te kennen dit gevaar nu afdoend te voorkomen door aanneming van het plan. Als er ge sproken wordt van de grote verant woordelijkheid van een polderbe stuur, zo groot, dat men het goed be seffende niemand voorzitter zou wil len zijn, is dit de heer W. M. van der Salm een aanleiding tot de heer van Wijk te zeggen, dat men het bestuur dus maar niet wegsturen moet. De heer W. M. v. d. Salm vreest na het herstel weer een verzakking waaromtrent de heer Buurman ge ruststellende verklaringen geeft. Toen Rijnland met het kadeherstel begon zijn de werken niet zo radicaal opgevat De ervaring heeft genoopt tot meer grondig herstel. Tussen de debatten ontspint zich een breedvoerige gedachtenwisseling omtrent de oorzaken van het hoge water en wordt het doormalen voor de poldergemalen sterk gelaakt. De heer A. L. van Wijk, hoogheem raad van Rijnland deelt mede dat om trent de seingeving tot het stopzetten van de gemalen bij hoogwater, nieu we maatregelen in voorbereiding zijn. Ook maatregelen van algemene aard om een herhaling van de hoge water stand bij Noordenwind in dit gedeel te van Rijnland te voorkomen zijn in studie. Vele instanties moeten daar aan medewerken en het vraagstuk is zeer moeilijk. De heer N. H. Berg is overtuigd dat de totstandkoming van dit werk veel voldoening zal geven een gerust stelling voor de toekomst; dit werk moet met vlag en wimpel doorgaan. Ook de heer Van Wijk spoort aan deze gelegenheid, nu subsidie tot en met gegeven wordt te aanvaarden. Het voorstel, in stemming gebracht, wordt aangenomen met 85 stemmen voor en 40 stemmen tegen. De voorzitter dankt de ingelanden voor de rustig gevoerde debatten bij de behandeling van dit gewichtig be sluit. Bij de rondvraag zegt de heer Jac. N. van der Salm dat in het zuidelijk gedeelte van de Westbroek Polder de waterlozing nog lang niet voldoende is. De voorzitter meent dat door de verbreding en verdieping van de wa tering vanaf de duiker naar het ge maal de afstroming toch veel verbe terd is. De schouw over de waterin gen vanaf de Noord Aa tot de duiker zal een maand vroeger gehouden worden. kunnen zijn bij het kopen en ge bruiken van elektrische apparaten. Mej. Brugman besprak stopcontacten met extra beveiliging, allerlei huis houdelijke machines als wasmachines en centrifuges, strijkijzers, koelkas ten, koffiemolens enz. Een groot aan tal apparaten werd de aanwezigen getoond. Mej. Brugman besloot haar causerie met een verhandeling over doelmatige verlichting en toonde daarbij voorbeelden op dia's. Na de pauze, waarin namens de bedrijven een consumptie werd aan geboden, sprak de heer J. A. Smith, adjunct-directeur van de bedrijven, over heetwatervoorziening en elek trisch koken. Hij stelde de voor- en nadelen van heetwatervoorziening door elektrische boilers en gasgeysers tegenover elkaar en gaf inlichtingen over de kosten. Hetzelfde deed hij ten aanzien van het koken op gas en met behulp van elektriciteit. Geslaagd Voor het doctoraal examen tandheelkunde, tweede ge deelte, slaagde aan de Rijksuniver siteit te Groningen, de heer P. J. H. Louwerse alhier. Z0ETERMEER K.A.V. De K.A.V. heeft haar winterseizoen beëindigd met de jaar lijkse wederkerende Maria- en Moe deravond. Dit was een waardig be sluit van een welbesteed seizoen. De waarover de K.A.V. gen heeft, was deze avond overweldigend. Voor deze avond had men als spreekster mevr. M. SteijgerAsperslag uitgenodigd, die als onderwerp had gekozen Lour. des-100 jaar. Voor de pauze besprak mevr. SteijgerAsperslag de gebeur tenissen, die hebben plaats gegrepen Russische brief aan Staten-Generaal De voorzitters van de Unieraad van de opperste Sowjet van de U.S.S.R. en van de raad der nationaliteiten van de rppereste Sowjet van de U.S. S.R. hebben zich tot beide Kamers der Staten Generaal in Nederland gewend met een oproep tot verenigde krachtsinspanning om te voorkomen, dat de Duitse Bondsrepubliek met atoom- en raket-wapens wordt uit gerust Deze oproep is vervat in een schrijven van 20 mei aan de voorzit ters van de Eerste en Tweede Ka mer, dat is overhandigd via de Russi sche ambassade in Den Haag. BEZOEK AAN ANNE FRANK-HUIS TIJDELIJK STOPGEZET. Het bezoek aan het Anne Frank huis aan de Prinsengracht te Amster dam is tijdelijk stopgezet omdat men voorlopige voorzieningen aan de fun damenten moet tréffen in afwachting van de definitieve restauratie. op „Johan van Oldenbarnevelt" Aan boord van de Johan van Ol denbarnevelt, die op 17 mei j.l. met repatrianten uit Djakarta naar Ne derland is vertrokken, zijn meer dan vijftig verstekelingen aangetroffen. Het steeds toenemend aantal blinde passagiers heeft de Nederlandse auto riteiten, die over hun toelating moe ten beschikken hevig verontrust. Hij blijkt een vrijwel onmogelijke opga ve, om bij het embarkeren van de re patrianten in Indonesische havens het aan boord gaan van verstekelingen tegen te gaan. De regering overweegt nu, andere maatregelen te nemen, in de vorm van een verscherp toela tingsbeleid, waardoor de adspirant- verstekelingen zeker zouden worden afgeschrikt. De Johan van Oldenbarnevelt, een schip van de n.v. Maatschappij „Ne derland", is met 1200 Indische Neder landers op weg naar Amsterdam, waar het schip op 10 juni a.s. ver wacht wordt. Sinds de grote stroom van repatri anten .uit Indonesië is begonnen, zijn op de navolgende schepen versteke lingen aangetroffen: Dec.: Oranje (1); jan.: Sydney (2); Sibajak (1); april: Willem Ruys (5); Sibajak (8); Flamina (1); mei: Wil lem Ruys (14). Priesterwijding te Oegstgeest Dank van Franse Bisschop Monseigneur Roger Johan, bisschop van Agen in Frankrijk zal op 6 juli a.s. in de parochiekerk van St. Willi- brordus te Oegstgeest de H. Pries terwijding toedienen aan een van de oud-inwoners van Oegstgeest, de heer H. de Groot. Op 5 juli zal te Zwijndrecht de heer A. Lobé het H. Priesterschap ontvangen uit handen van dezelfde bisschop. Na hun wijding zullen de beide priesters in Frankrijk gaan arbeiden. Zij hebben met nog negen andere Nederlanders gestudeerd te Bor deaux. De bisschop van Agen heeft besloten de beide priesters in hun va derland te wijden om daarmee zijn dankbaarheid tot uitdrukking te brengen voor de hulp, die Nederland geschonken heeft bij 't lenigen van de schrijnende nood van priesters in Frankrijk. Die priesternood was er onder meer de oorzaak van, dat het grootseminarie van Agen wegens het gebrek aan belangstelling moest wor den gesloten. Voor Oegstgeest betekent de pries terwijding van de heer H. de Groot tijdens het leven var. de H. Berna- dette. Uitvoerig belichtte spr. het le ven van de eenvoudige ongeletterde meisje, met haar wankele gezond heid. Na de pauze besprak mevr. Steij gerAsperslag het leven in Lourdes zoals dat nu plaats vindt. Ter omlijsting had spr. een pracht serie dia's die het gesproken woord verduidelijkten. Toepasselijke mu ziek illustreerde het gebodene, dat een merkbare indruk maakte op de aanwezigen. Tussen de twee gedeel ten vond de huldiging van de moe ders, die in het afgelopen jaar een baby hadden gekregen, plaats. Jan- ny Intveen gaf het gedicht Moeder schap gestalte, waarna de Lourdes- medailles aan de moeders werden uitgereikt. De voorzitster, die mevr. Steijger Asperslag hartelijk dankte voor het gebodene, deelde mede, dat het jaar lijkse uitstapje zal plaats vinden op 10 juli a.s. Om 8 uur vertrekt men. Tijdens de reis wordt een bezoek ge bracht aan de K.R.O.-studio's, Het nieuwe winterseizoen wordt geopend op 16 september a.s. met de viering van het eerste lustrum. Voor deze avond worden ook de echtgeno ten van de leden uitgenodigd. Duivensport De Witpen nam deel aan een vlucht naar Ghislain 185 km. In concours waren 106 dui ven. Gelost werd om 9.10 u. Aan komst eerste prijswinnende duif 11.16.23 u. Aankomst laatste prijs winnende duif 11.34.16 u. De prijzen waren als volgt verdeeld: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 26, A. Hellemans; 6, 27, A. Zandbergen; 10. A. Brusse; 11, 13, 15, 18, 21 G. Coops; 12, 17. P. Gouwe leeuw; 14, 16, 19, 20, 23, 24, 25. N. de Braber; 22. A. Hoogendoorn. Vrijdagavond inkorven voor Point Sint Maxense 333 km. Zaterdag te 5 uur klokken zetten in het inkorf- lokaal. een feest van wel zeer bijzonder be tekenis. Volgens aantekeningen in het parochiearchief, heeft de laatste priesterwijding plaats gevonden op 16 oktober van het jaar 1842. Er wordt voorts beweerd dat 't toen de wijding betrof van de Zalige Peerke Donders, die grote bekendheid genoot door zijn zegenrijk werk onder de bevolking van Suriname. Zekerheid daarover konden wij echter nog niet verkrijgen. Attractief programma Op woensdag 11 en donderdag 12 juni zal de markt- en havendienst van Leiden als gastheer fungeren voor talrijke hoofdambtenaren bij het marktwezen, directeuren van markt en havendiensten, veilingen enz. uit het hele land, die als leden van de vereniging van hoofdambtenaren bij het marktwezen in Nederland in de Sleutelstad hun congres komen hou den. Het programma van het congres, dat in een klassieke sfeer wordt ge houden, ziet er buitengewoon aan trekkelijk uit. Na de begroeting en een huishoudelijke vergadering des morgens brengen de dames der con- gresserende leden een bezoek aan de Leidse Sterrewacht. 's Middags krijgt het congres een academisch tintje, wanneer in het Gravensteen een open baar college van prof. dr. C. J. F. Böttcher over de vreedzame toepas sing van atoomenergie zal worden bh gewoond. Des avonds wordt in de Waag in de Boterhal na een officieel diner, een pianoconcert ver zorgd door de bekende pianist Hugo van Dalen met eigen werken. De nacht wordt doorgebracht in kasteel Oud-Poelgeest. De volgende dag wordt ingezet door een huishoudelijke vergadering in de Waag gevolgd door een rede van de heer F. Verstegen, directeur van de gemeentelijke dienst van kas beheer en kredietwezen tevens ont vanger der gemeente Leiden, over het onderwerp „rijk en geen geld". Om 11 uur worden de deelnemers ten stadhuize ontvangen door het ge meentebestuur van Leiden. Voor het slot-diner gaat het per boot naar kasteel Oud-Poelgeest, Het attrac tief karakter van het Drogramma houdt al een waarborg in voor klin kend en geslaagd congres. LEIDSE UNTVERRSITEI Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift ge titeld „On the theory of Alpha De cay", de heer P. J. Brussaard, gebo ren te Den Haag en wonenden te Lei den. Geen verandering in regering Het Libanese ministerie van buiten landse zaken heeft woensdag bekend gemaakt, dat er in de afgelopen 24 uur een „merkbare verbetering" is in getreden in de algemene toestand in het gehele land. In de steden, waar zich de meeste moeilijkheden hebben voorgedaan, Tripoli en Beiroet, was het woensdag ochtend rustig. Minister-president Sami el Solh zou zich bereid hebben verklaard af te treden, indien het als zeker wordt be schouwd, dat een oproep van zijn op volger tot het staken van het plegen van gewelddaden, gehoor zou vinden. President Sjamoen van Libanon heeft woensdag tegenover verslagge vers te Beiroet verklaard, niet van zins te zijn enige verandering in zijn gen en derhalve de eisen van de op positie voor zijn ontslag te verwer pen. Tezelfdertijd kondigde het Liba nese ministerie van buitenlandse za ken aan, dat Libanon om een buiten gewone zitting van de raad der Ara bische Liga heeft verzocht om zo spoedig mogelijk „de onvriendelijke bemoeizucht van de Verenigde Ara bische Republiek met de binnenland se aangelegenheden van Libanon te bespreken". De president merkte voorts op, dat men binnen 24 uur zou beslissen of hierover een klacht bij de Veiligheidsraad zal worden inge diend. De bemoeiing van de Ver. Arabi sche Republiek had z.i. tot doel een totale verandering van de Libanese politiek te bewerkstelligen. Wegens terroristische daden waren er een honderdtal Syriërs in Libanon gear resteerd. „Het bestaan van Libanon zelf als vrij land, waar Mohammeda- nen en Christenen vreedzaam naast elkaar kunnen leven, staat op het (pro-Westerse) regering aan te bren- spel", aldus de Libanese president. (75)

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5