UIT DE OMGEVING ,De Leerlooiers" wonnen het zitvoetbal-tournooi Scherp Studenten-sterfiat gegund Gemeenteraad van Leidschendam DONDERDAG 22 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De Leidse Jeugd Tour Na harde strijd Nadat de Leerlooiers vorige week al onder de beste vier ploegen de kop genomen hadden in de finale van de competitie toonden zij zich ook op de laatste avond de sterkste ploeg. In de eerste wedstrijd kwamen zij uit te gen de Oranjeploeg. Op de vloer was deze zeker niet de mindere en bij het draaien was met de stand 10 voor de Leerlooiers al les nog mogelijk. Slechts hun betere taktiek gaf de Leerlooiers enig over wicht En toen halverwege de tweede helft een gloeiende kogel doel trof (20) was het met de Oranjeploeg gedaan. Direkt hierna moesten de Leerlooiers spelen tegen hun naaste ooncurrent „Rijpwetering". Er ont stond 'n felle strijd, die door Rijpwe tering stug werd aangepakt. En zo waar Rijpwetering opende de score met een fraai doelpunt (10). De Leerlooiers beten fel van zich af, maar het duurde geruime tijd eer de Selijkmaker er was. Deze kwam nog oor een misverstand in de Rijpwe- tering-achterhoede. Toen echter een tweede verdedigingsfout resoluut door de Leerlooiers werd afgestraft (21) kregen deze het overwicht. De eind stand werd 41 voor de Leerlooiers. „Sophiastraat" en „Oranjeploeg" stre den een zeer felle kamp, die pas op het eind door een prachtige treffer van de Sophiastraat-midvoorr werd beslist. De keepers hielden verder hun doel schoon. Rijpwetering speelde tegen de Oranjeploeg een mooie wedstrijd. Di rect na het begin bracht mooi samen spel, besloten met een listig tikje, 10 op de plank. De Oranjeploeg verdedigde zich echter fel en kwam ook tot enkele goede aanvallen. De Rijpwetering- keeper kende echter geen pardon. Toen kort voor het einde een plotse linge Rijpwetering-uitval succes had, bracht dit de eindstand op 20. Sophiastraat heeft in zijn wedstrijd tegen de Leerlooiers alles geprobeerd om te winnen. Zij kwamen wel met 10 vóór, maar nu het draaien, maakte Leerlooiers direct twee mooie doelpunten (12). Sophiastraat maakte direct hierop weer gelijk. Maar wéér liepen de Leerlooiers uit tot 42. Een strafschop, een paar minuten voor het einde, werd door SPORTCOLBERTS BLAZERS en TERLENKA PANTALONS met bijpassende SPORTSHIRTS, ook in No-Iron een moderne kollectie. ^JHogewoerd^O^^JKorevaarstr^^J Advertentie) Burgerlijke Stand Geb.: Susanna Frederika Louisa dr. v. L. F. Coerüse en L. van de Vlek- kert; Cornells Daniel zn v. C. D. Zandvliet en C. M. Zwart; Johannes 'Hendrik zn v. J. Kerkhaven en M. Bey; Maria Cornelia Geertruida Pe- tronella dr. v. J. Hakkenberg en C. P. Haasbroek; Ferdinand Johannes zn v. A. C. Witteman en P. W. Söha- ma; Josephine Bertine dr v. L. J. de Koning en J. C. Jansen. Overl. J. Lanting, 58 jr, man; L. M. A. Lohoff, 42 jr, echtgenote v. C. G. van Koolbergen; L. J. W. Bekker, 49 jr, man; C. H. van Stein, 58 jr, echtgenote v. H. van Bohemen; J. Mul. 82 jr, meduwe v. J. de Jonig; W. Roest, 35 jr, man; M. G. Vinkestijn, 76 jr, man. POTLOOD en GEEST No. 531. Horizontaal: 1. overdekte markt, 3. uitroep, 5. bergweide, 7. ri vier in Italië, 9. maanstand, 10. werp- strik, 11. boom, 12. sint (afk.), 14. bloei wij ze, 16. hoofddeksel, 17. water in Utrecht. Verticaal: 1. fraaie zangvogel, 2. muzieknoot, 3. voorzetsel, 4. opening ener fuik, 6. hoofdstad van Tibet, 8. stadje in Neder-Silezië, 9. godin van de dageraad, 11. ieder, 13. jongens naam, 14. waterstand (afk.), 15 mu zieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 530. Horizontaal: 1. smaak, 6. pet, 7. mot, 8. aar, 9. non, 10. gesel. Verticaal: 2. materie, 3. Armeme, 4. spaan, 5. stand. Sophiastraat benut (43). en onder een hevig offensief van de Sophia straat kwam het einde. De wedstrijd Sophiastraat—Rijp wetering werd door Rijpwetering ge wonnen gegeven, daar hij van geen belang meer was voor de eindstand. De Leerlooiers speelden hierna nog een wedstrijd tegen de scheidsrech ters van het tournooi en kregen het hierbij hard te verduren. Zij wonnen met 64, maar als de scheidsrechters een betere keeper gehad hadden, zou den ze nog wat hebben kunnen leren. Op de grond bleken de scheidsrech ters het ook aardig te kunnen klaren. D eindstand luidt: gesp. pnt. doelc. Leerlooiers 6 11 2710 Rijpwetering 6 6 1213 Sophiastraat 6 5 2022 Oranjeploeg 6 2 819 Een flits uit de erewedstrijd LeerlooiersScheidsrechters. Architect H. Postel te Delft, heeft namens de Stichting Leidse Studen tenhuisvesting het bouwen van een studentenhuis, twee beheerderswo ningen, een garage met schuurtje en bijkomende werken op een terrein aan de Churchilllaan gegund aan de firma C. v. d. Wiel te Noordwijk voor 1.118.700. Bij een op 28 april j.l. gehouden openbare aanbesteding was de firma Van der Wiel van de 28 gegadigden de laagste inschrijver. Voor genoemd werk is eveneens door architect Postel het maken van de electrotechnische installatie in het nieuw te bouwen Studentenhuis en twee beheerderswoningen ge gund aan: Iemco N.V. te Leiden voor ƒ41.464, Bij de op 28 april gehouden aan- Vijfendertig leerlingen van de tweede driejarige H.B.S. in Amster dam zijn gistermiddag ontvangen op het Leidse stadhuis, om zich door wethouder J. C. van Schaik het een en ander te laten vertellen over de geschiedenis, de moeilijkheden en de mogelijkheden van de Sleutelstad. Dit bezoek maakte deel uit van, een werkweek, die de scholieren, on der leiding van drie leerkrachten, in deze omgeving doorbrengen. Zij ver blijven in het kamphotel „De Bran ding" te Noordwijk en maken van daaruit op de fiets excursies naar di verse bezienswaardigheden. Zo heb ben zij al de Eerste Kamer in Den Haag bezocht en zijn rondgeleid in een der Leidse bedrijven. De heer Van Schaik toonde grote interesse voor de prettige vorm van onderwijs, die de H.B.S.-ers deze week ontvangen. Ook zelf heeft hij daaraan meegewerkt door de scho lieren op een „licht te verteren" ma nier iets te vertellen over de proble men van een oude stad als Leiden en de grenzen der uitbreiding, waar voor men op het ogenblik staat. De heer B. Swanenburg, gemeentelijk inspecteur voor het onderwijs, vulde deze korte lezing nog aan met een beknopte omschrijving van het struc tuurplan. Tot slot maakten de leerlingen kennis met het Leidse stadhuis en „de mooiste Burgerzaal van Neder land". Agenda Leiden DONDERDAG 22 MEI Mij. Toonkunst. Kinderoperette mevr. L. Stevens-Ridderhof. Schouw burg, 7.30 uur nam. Dienst Welzijnszorg Leger. Reprise „lm Weissen Rössl" Cantine Doelen kazerne, 8 uur nam. „d'Oprechte Amateur". Finale voor de afdeling Leiden. Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. Forumavond voor jongeren. Zaal Maria Gijzensteeg. 8 uur nam. VRIJDAG 23 MEI „Fotu". (Stichting bevolkingsonder zoek op T.B.C.) Jaarvergadering Stadhuis, 8 uur nam. In de Vroolijcke Arke. Laatste dansavond van dit seizoen. Toegang voor leden en introducé's. L. Pieters- kerkkoorsteeg 15, 8 uur nam. ZATERDAG 24 MEI „Door Oefening Beter", 25-jarig be staan toneelvereniging. Receptie Ja- cobazaal Den Burcht. 2.304.30 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552; Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, tel. 26274. besteding was de N.V. Iemco van de 13 gegadigden de laagste inschrijver. Het aanbrengen van de centrale verwarming in bovengenoemde ge bouwen is gegund aan Geveke en Co N.V. te Rotterdam voor 157.940, DISCUSSIE-AVOND „DE NATUURVRIEND" De Natuurvriend, vereniging van aquarium- en terrariumhouders heeft gisteravond in het gebouw Steen- schuur 6 een van zijn routine-leden vergaderingen gehouden. Na een ge woon, huishoudelijk gedeelte met voorlezing van notulen en Ingeko men stukken, begaven de leden zich in discussie over verschillende aqua rium-onderwerpen. Het bestuur had aan deze discus sieavond de vorm gegeven van een forum, dat onder leiding stond van de heer C. Borghart. Vele problemen werden onder de loupe genomen, waarvan we noemen de aanslag en wortelrot bij Crypto- corynen en de juiste toepasing van verwarmingselementen. De verwar ming van aquaria is, evenals de ver lichting, een van de moeilijkheden bij het onderhoud. Zeer uitgebreid werden door forum en leden de voor- en nadelen besproken van TL- en gloeilampverlichting. Zeer uitgebreid ging het forum tot slot nog in op de kweek van jonge vissen in het aquarium, waarbij men tot de conclusie kwam, dat de erva ringen bij het kweken van verschil lende Corydorassoorten over het al gemeen geheel in tegenstelling blij ken te zijn met de raadgevingen, die gepubliceerd werden in verschillende vakbladen. Meisje verdronken te Leiden Gistermiddag is in de Nieuwe Rijn te Leiden, ter hoogte van haar ouder lijke woning nr. 26 de 7-jarige Cornelia Johanna Sluyter te water geraakt en verdronken. Lia Sluyter was in de middag op straat gaan spelen maar keerde niet naar haar ouderlijke woning terug. Tegen de avond werd de politie ge waarschuwd, die na een intensieve speurtocht tegen tien uiur met dreg gen begon. Om tien voor elf werd uit het water van de Nieuwe Rijn, vrij wel tegenover het huis van haar ouders het stoffelijk overschot uit het water opgehaald. Het werd door de BHD overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis. Balletschool Swinkels-Hendrichs ÏVE JAARLIJKSE leerlingenavond van bovengenoemde balletschool mocht weer grote belangstelling heb ben, en werd voor de leidster me vrouw H. SwinkelsHendrichs een groot succes. De grote Burchtzaal was geheel vol en de prestaties van de leerlingen (tachtig in getal) wer den terecht van harte toegejuicht. Evenals in elke andere -vorm van lamst, valt in de ene leerling meer talent waar té nemen, dan in de an der, maar over de prestaties van haar groepen mag de leidster con tent zijn. Zeker niet minder te waar deren is, wat deze voor haar élèves deed. Om te beginnen: het ontwer pen van alle dansen. Weet men wat dat zeggen wil? Een bezwaar is te maken tegen de mechanische mu ziek maar, zo werpt de leidster te gen, pianisten laten zich niet gemak kelijk vinden voor begeleiding van ballet. Evenwel: de leerlingen heb ben 't nu moeilijker, en moeten ge weldig goed opletten, terwijl een pia nist begeleidt, en zich instelt op de dans. Bij een oefening aan de barre gaat 't goed, ook bij de oefening der milieu; maar komt men aan de beel dende poëtische dansen, dan is de dansende groep of solist niet vrij. Dit is jammer, omdat er grote voor uitgang merkbaar is in de prestaties. De oefeningen zijn belangrijk en in teressant. Deze kunst is zwaar en moeilijk, omdat er rhythmisch, tech nisch, acrobatisch ën pantomimisch aan zoveel opgave voldaan moet worden, wil men in staat zijn de poëzie te kunnen uitdrukken. „Trau- merei" uit Schumann's Kinderszenen voor de ensemble-kleuterklasse was het le dansnummer, waarna „Früh- lingsrauschen naar Sinding met z'n rhythmiek, van kenmerkend tempera ment; en „Ballet Egyptien", modern van opvatting, zonder locale kleur. IJEEL GESLAAGD was het diver- tissement „Bal in Poppenstad" met soli en ensemble-dansen naar verschillende muzieken, stijl en genre heel aardig. Wat een werk, al dat opgewonden jonge goedje onder appèl te houden! Fee en Bloemen meisje maakten goede sier. Keurig was het menuet; alleen de horloge armband aan de pols was niet juist! De oude dansen, hoepeldans, Pierrot en Colombine waren heel geslaagd. Een jeugdige soliste streefde met „Rêverie van Debussy op gedistin geerde wijze, de nobele waarachtige musicien frangais te benaderen. Joh. Strauss en de Valse uit Coppelia zijn altijd succesnummers. Tschaikowsxy kan op een balletprogramma niet ontbreken en was in twee dansen vertegenwoordigd. In de Nocturne van Chopin, uiterst gevoelig nacht stuk, had men de danseressen, om de juiste toets te treffen, beter in nacht blauw dan in fel groen kunnen kle den. Wij maakten nog de jolige Ti- roler dans mee, waarop volgens het programma nog volgde „Chopin's Grande Valse brillante". Wij twijfe len niet, of mevrouw Swinkels is warm gehuldigd aan het eind van de avond. Dit heeft zij verdiend om het vele en goede werk, dat zij heeft ge daan. J. KORTMANN BIOSCOPEN. De films in de week van 16—23 mei zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Die Sünderin vom Ferner- hof", 18 jaar. Lido: „Sayonara", 14 jaar. Luxor: ,,'s Nachts irt de „Groene Kakatoe", alle leeftijden. Trianon: „Bonjour tristesse", strikt volwassenen. Rex: „De weg der vergelding", 14 jaar. KATWIJK Bouwfonds Ned. Gemeenten. In de garage van de woning Eksterstr. no. 5 waren op uitnodiging van het bestuur Bouwfonds Ned. Gemeenten bijeengekomen burgemeester H. Dui ker en diens echtgenote, de wethou ders, de directeur van gemeentewer ken, de directeur van de bedrijven, de architecten de heren Van der Meij en Verloop en de familie Broe- kema die het pand no. 5 over en kele dagen zal betrekken. De heer Udema van het Bouwfonds heette al len hartelijk welkom waarna de burgemeester het woord verkreeg die zeide met genoegen deze uitnodiging te hebben ontvangen en het zeer op prijs stelde, dat ook dit complex weer gereed was gekomen, om vervolgens aan mevr. Broekema de sleutel van het pand te overhandigen. Nadat de woning door allen bezichtigd was, vertrok het gezelschap naar restau rant „De Zwaan" om de gebruike lijke verversing in te nemen. Reumabestrijding. In het Jeugd huis had onder leiding van mej. P. Borleffs een goed bezochte bijeen komst plaats van de plaatselijke af deling van de Nederl. Ver. tot Reu mabestrijding. De presidente heette allen welkom, inzonder burgemeester H. Duiker en diens echtgenote om dan het woord te geven aan burge meester Duiker. Deze wekte in zijn rede de aanwezigen op tot actieve deelname bij de bestrijding van deze ziekte, welke bestrijding veel geld vraagt. Jhr. Feith, hoofd van de voor lichtingsdienst van de vereniging, vertelde een en ander over reuma en de bestrijding hiervan. Enkele films, beschikbaar gesteld door de Duitse ambassade, werden vertoond. Bij het bestuur der plaat selijke afdeling kan men inlichtingen en voorlichting bekomen, V.V.V. In de gehouden leden vergadering van V.V.V. is tot voor zitter gekozen mr. J. van der Plas, tot heden 2e voorzitter. Het bestuur is verder als volgt samengesteld: T. TEVREDEN MAAR NIET VOLDAAN J den Duik, 2e voorzitter, J. C. Tiele- man, seer., P. C. Bloot, penningm-, D. Schoneveld, A. Verdoes en J. G. Schoneveld comm. Enige tijd geleden berichtten wij I dat dr. Josef Jansen, Hooigracht 15 J alhier, een brief had ontvangen van de heer Verguin uit St. Paul, Rèunion, een Franse bezitting in de Indische Oceaan. De brief was geadresseerd aan een zekere „mr Josef Verguin" te Lei den maar het adres was in die stad niet bekend. Dr. Jansen, de mening toegedaan, dat hfj de verdere zorg voor het schrijven van de Posterijen door de ontvangst had overgenomen, verzocht ons van het raadselachtige geval melding te maken, in de hoop dat de geadresseerde zich zou bekend maken. Het bericht in de Leidse Courant had evenwel geen succes en het schryven aan mr. Josef Verguin ging na zekere tijd terug naar de plaats van herkomst. Gisteren heeft dr. Jansen een brief ontvangen, waarin de vader van de geadresseerde hem dank zegt voor de zorgen, die hij zich getroost heeft. Een blijk van waardering stemt altijd tot tevredenheid maar geheel bevre digend was dit schrijven verzon den op 17 mei j.l. toch niet. De heer Verguin sr maakte wel melding van het feit, dat zijn zoon thans woont in de rue de Lafayette in Pa rijs maar hij schreef niet, waar de jongen ooit in Leiden te bereiken was geweest. BOSKOOP Jeugd gaat luilakken Traditie getrouw zal de Boskoopse jeugd a.s. zaterdag weer „luilak" houden. Zij zal daarbij zeer waarschijnlijk de enige zijn in de wijde omgeving. Aangezien de grotere jeugd gedu rende de laatste jaren met haar la waaimakende attributen, in de vroe ge morgen van Pinksterzaterdag, wat al te uitbundig was, hetgeen vaak gepaard ging met vernielzucht werden vorig jaar voetbalwedstrij den op het voetbalterrein van Bos koop georganiseerd, voor die jeugd, welke .men liever niet op straat zag. Ook dit jaar worden weer voetbal wedstrijden georganiseerd, welke zullen plaats vinden op het GDS terrein. Wanneer dus de grotere jeugd dan de sport beoefent, kan de kleinere jeugd er dan wel voor zor gen, dat de „luilak" zich niet ver slaapt. Dit is de kleintjes wel toe vertrouwd. Dit jaarlijks festijn wordt de jeugd van harte gegund maar de medewerking van de ouders wordt toch wel gewenst geacht om te voor komen dat de jeugd „te" vroeg op pad gaat en tevens om bij de wonin gen van zieken geen lawaai te ma ken. N00RDWIJKERH0UT Muzikaal lunapark. Vrijdag en zaterdag voor Pinksteren en 2e Pink sterdag draait op de Brink een groot en gezellig luna-park. Dit is georga niseerd door de R.K. 'Muziekvereni ging „Sint Jeanne d'Arc" om de no dige gelden te verkrijgen ter finan ciering van de noodzakelijk aan te schaffen nieuwe instrumenten. De harmonie houdt op vrijdag en zaterdag een muzikale rondwandeling met als eindpunt het lunapark. ZWAMMERDAM Ondertrouwd: A. Vos 24 jr en C. P. Lodder 21 jr. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant#van Donderdag 22 Mei 1858. Parijs. De Koningin der Ne derlanden heeft gisteren in ge zelschap des keizers den Prê- Catalan bezocht en heden het paleis van justitie en de kerk Notre Dame in oogenschouw genomen. De Constitutionnel bevat een artikel over de Koningin, en haalt daarbij het gezegde van von Humboldt aan, dat H.M. de begaafdste en schranderste vors tin van Europa is. Overigens vervalt genoemd blad, in zijne beschouwingen over Nederland, tot de grootste ongerijmdheden. Laatste Berichten DIEFSTAL UIT KERK. Uit de St. Willibrorduskerk te Zeelst zijn drie kelken ter waarde van ƒ3000 gestolen.. De dieven zijn, toen de deur van de sacristie openstond daar binnen gegaan. Zij vonden er de sleutel van de brandkast, zodat zij de kelken daaruit konden nemen. Een zware gouden monstrans en andere gouden sieraden lieten ze staan. De rijkspolitie is bezig met het on derzoek. UNESCO-CONFERENTIE. Vertegenwoordigers van de landen, aangesloten bij de Verenigde Naties, zullen van 28 mei tot 7 juni a.s. te Brussel vergaderen tot het ontwerpen van een nieuwe internationale con ventie, waarbij regelingen worden ge troffen voor het uitwisselen van al lerlei overheidspublicaties, weten schappelijke werken en tijdschriften, proefschriften enz. Elk land zal slechts door één afgevaardigde zijn vertegenwoordigd. De International Federation of Library Associations (I.F.L.A.) zal vertegenwoordigd zijn door dr. A. Kessen, bibliothecaris der Leidse Universiteitsbibliotheek, in zijn hoedanigheid van voorzitter van de Internationale Commissie voor de Uitwisseling van Publicaties. VOORSCHOTEN Puzzelrit. Op zaterdag 24 mei a.s. organiseert de BCV haar prepa- ganda-puzzelrit voor auto's motoren, scooters en bromfietsen. De start is bij café restaurant ,,De Grote Vink" Vink weg te Voorschoten en de eer ste deelnemer vertrekt om 14.31 uur. Het inschrijfgeld bedraagt voor auto's motoren en scooters 2.50 en voor bromfietsen 1.75. Leden van een vereniging genieten 0.50 reductie. Ingeschreven kan worden vanaf 14.00 uur in café restaurant „De Grote Vink". De lengte der rit voor auto's, motoren en scooters bedraagt rt 70 km; bromfietsen rijden ong. 40 km. Bij de behandeling van de ingeko men stukken in de gemeenteraad van Leidschendam werd breedvoerig gesproken over het verzoek van de heer P. Meijer, die aan b. en w. ver zocht heeft in zijn ontspanningsgele genheid aan de Vliet nu ook sterke drank te mogen serveren. B. en w. adviseren de raad niet aan het ver zoek te voldoen omdat de desbetref fende verordering dit niet toelaat en ook omdat enige jaren geleden het zelfde verzoek is afgewezen en sinds dien geen andere gezichtspunten zijn voorgekomen. De heren V. D. Dool en Koers (VVD) Boone (PvdA) Co pray en Dietz (KVP) deden moeite om het verzoek toch ingewilligd te krijgen maar zij strandden op de be doelde verordening van 1923. Dan moet die verordening nodig herzien worden, aldus de heer Dietz, want een bepaling van 1923 was z.i. uit de tijd. Hij stelde voor het verzoek Meijer aan te houden om de verordening aan de tegenwoordige tijd te toetsen. De raad ging hiermede accoord. De be zwaarschriften tegen het opleggen van een dubbele hondenbelasting (de honden waren niet tijdig aangegeven) lokten eveneens een bespreking uit. De bezwaarschriften werden wel af gewezen maar b. en w. kregen de op dracht na te gaan of ook deze veror dening misschien voor verbetering vatbaar is. De ontruimingstermijn voor de wo ningen Venestraat 69, Veursestraat- weg 217, Voorburgseweg 67 tm. 73 werd wegens gebrek aan andere wo ningen tot een latere datum verscho ven. Geldleningen. Evenals bij een vorig voorstel werd ook nu weer bezwaar gemaakt tegen de hoge rente van 5 5/8% welke de Bank voor Ned. Gemeenten voor schrijft voor de aangeboden lening ad. 227.000.— ingaande 21 april j.l. in een bedrag af te lossen op 2 jan. 1971. Verscheidene leden deden huii misnoegen hierover blijken te meer omdat dergelijke leningen kortweg worden voorgeschreven en dan nog wel met terugwerkende kracht. De lening is bestemd voor de bouw van de r.-k. Ulo school. Als het geld niet opgenomen wordt dan zal er van het bouwen van de hoognodige school niets kunnen komen, aldus de voor zitter, die op zijn beurt de rente en verdere voorwaarden ook wel be zwaarlijk vond maar noodgedwongen toch adviseerde maar met het voor stel accoord te gaan, waarmede de raad tenslotte instemde. Aan het slot van de vergadering bracht de voorzitter een hedenmorgen ontvangen aanbod voor een lening ad. 247.000 ter tafel tegen 5% met een looptijd van 30 jaar. Dit be»ag wordt aangeboden ter gedeeltelijke aflos sing van de vlottende schuld zodat het geld niet voor andere doeleinden mag aangewend worden. Hiermede ging de raad accoord, zij het dan dat ook deze rentebepaling te hoog werd geacht temeer omdat deze voor 30 jaar vaststaat. Het voorstel voetbalveld Stomp- wijk werd na een enkele vraag over de verplaatsbare afrastering zonder hoofdelijke stemming aangenomen zodat de Stomp wij kse Boys op een goed geëffend veld kunnen voetbal len. Huizenbouw. Een tweede aanvullend voorstel betrof de bouw van 28 woningen ten Z.W. van de Damlaan. De bouwkos ten waren begroot op 408.521.wat uitkomt op ongeveer 2000 per huis minder dan de vorige bouw. Nadat de voorzitter enige bijzonderheden over de te bouwen huizen had verstrekt werd het voorstel aangenomen. Zoals bekend ondergaat Leidschen dam een snelle uitbreiding. De 10000- ste inwoner werd op 7 april 1943 in geschreven. In 1948 waren er 10613 inwoners, in 1953 12941 in 1958 14708 en het is te verwachten dat binnen kort de 15000-ste inwonei entree zal maken. De toename beloopt 4849% waarmede Leidschendam zich tot de snelst uitbreidende gemeenten van het agglomeraat Den Haag mag reke nen. Als nu de 15000-ste inwoner inge- scheven wordt, willen b. en w. hier aan bijzondere aandacht schenken en ten behoeve van de 15000-ste een spaarbankboekje van 100.ter be schikking stellen, waarmede de heren accoord gingen. „Drie is teveel" De amateurto neelvereniging „Toneel doet leven" is in het R.K. Verenigingsgebouw voor de tiende maal opgetreden, thans met het blijspel „Drie is te veel". Twee avonden heeft dit blij spel vele belangstellenden getrok ken. De hoofdrolspeler die tot but ler werd getransformeerd heeft de lachers volop op zijn hand gehad. Ook de verdere debutanten hebben hun best gedaan, waardoor beide avonden naar wens zijn verlopen. Voor de regisseur, de hee J. Hekke. ma, waren beide avonden tevens een voldoening. Het muzikale ge deelte werd met succes verzorgd door het jonge Leidschendamse en semble The Melody Boys.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2