DUINSTREEK RIJNSTREEK §L£UT£LGAT r &>ymm De Sleutelspelers maakten plezierig herrie om eigen haard Scherp WOENSDAG 21 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 p Mxy (L GEEN AARDIGHEID AAN Wij houden van mensen die hun werk met plezier doen. Dat geeft de medemens veel meer aardigheid in het dagelijks contact en het maakt, dat men kleine foutjes veel gauwer kan vergeven. Zo dragen wij ook een politieagent een goed hart toe, al worden wij het slachtoffer van zijn arbeid. Arbeiders van gemeentewerken z^jn druk doende de" Lorentzkade van een nieuwe bestrating te voorzien. Daartoe is de rijbaan voor alle ver keer afgesloten, hetgeen niet weg neemt, dat wierijders in groten ge tale van de afgesloten weg tot aan het rood-wit-rode hek gebruik ma-, ken. Daar stappen ze soms af maar velen ook nemen die moeite niet en rijden het trottoir op om de tien me ter lange barricade te omzeilen. Afscheid van Diaconessenhuis. Vrijdagmorgen 23 mei a.s. om 10.15 uur zullen in de huiskamer van het Diaconessenhuis bestuur, directie, zusters en doktoren afscheid nemen van de chirurg, dr. P. M. de Planque, die zijn praktijk neerlegt en zal wor den opgevolgd door de chirurg G. Korthof. Brombotsing. Om tien minuten over zeven gis teravond, vond op de Nieuwe Bees tenmarkt een botsing plaats tussen 'n bromfiets en een motor. De berij der van de bromfiets, een 48-jarige heer uit Leiden, verleende geen voor rang. Hij moest zijn overtreding van de spelregels van het verkeer beko pen met een hersenschudding en een gebroken rechter sleutelbeen. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht. Omwonenden hadden daarover ge- De bromfiets werd zwaar beschadigd, klaagd: „Agent, onze stoep is geen rijwielpad!" De Leidse politie kon niet anders doen, dan aan deze on houdbare toestand een einde te ma ken; per slot van rekening: de buurt bewoners hadden gelijk. De agent, die met de taak belast werd, was er een met plezier in zijn werk. Hij stelde zich op juist om de hoek langs de Zeemanlaan en wacht te de fietsers, die komen gingen. En hij kreeg zijn zin. Bij bosjes kwamen ze om de hoek waar hij ze met een brede glimlach ontving. De ijverige agent had een heel nieuw „bonnenboekje" van zijn chef mee gekregen en hij wist niet beter te doen, dan het in ene uurtje helemaal vol te schrijven. Daarbij verklaarde hij aan zyn beteuterde klanten, dat hij dat werk liever deed, dan elk an der baantje. Het was voor de agent een echt-plezierige middag. We gunnen hem die en vele meer. We zouden hem alleen willen ver zoeken om zijn medeburgers er dan van te laten profiteren, door hen op te wachten langs de Lorentzkade en niet nèt om de hoek. Een jager schiet eenden niet op het water maar in de vlucht. Boven dien geeft het de burgerij wat meer aardigheid in het dagelijks contact met de politie. J. C. VAN SCHA IK 12'/Ï JAAR WETHOUDER. Dezer dagen is het 12Vï jaar gele den, dat de heer J. C. van Schaik zijn taak als wethouder van de gemeente Leiden aanvaardde. De federatie Leiden van de Partij van de Arbeid houdt ter gelegenheid van dit jubileum, een bijeenkomst op donderdag 22 mei a.s. in gebouw „Ons Centrum", aanvang 21.00 uur. Tij dens deze bijeenkomst is er gelegen heid de heer Van Schaik te felicite ren. Burgerlijke Stand Geboren: Dirkje dr van T. Brandt en E. Verlind; Jennigje Elizabeth dr van G. Gubler en R. van Tongeren; Roelof Kees zn van W. F. Snieder en L. R. Berkenbosch; Marijke dr van B. A. Luif en E. Madjid; Paul Ge rard zn van M. L. Kuijt en A. van Putten; Silvia dr van S. Star en E. H. Blonk; Marleen dr van P. j. Ver boom en G. Deelstra; Marianne dr van B. T. Dikkes en E. C. J. Nieu- wenhuis; Hester Paulina dr van J. E. Bekkering en C. Kolenbrander; Catharina Hendrika Maria dr van J. D. Vrouwenvelder en M. A. van Steijn; Rudolf zn van C. L. Ruwaard cn J. Beij. Overleden: H. H. Perfors 64 jr, man; M. A. Tijssenraad 63 jr, wedu we van K. Elmensdorp; W. A. Ge- raedts 74 jr, man. De motorrijder ondervond slechts en kele kleine ongenoegens. Geslaagd. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam zyn geslaagd voor het kan- diaatsexamen paedagogiek: M. v. d. Meulen en R. Kramer (cum laude), beiden te Leiden. Leidse Universiteit voor het cand. ex. En gelse taal. en letterkunde mej. A. A. v. d. Zwan te Zwollerkerspel; voor het cand. ex. A W-fN de heer T. Goudriaan te Leiden en de heer H. W. Capel te Leiden; voor het cand. er. A' W+N de heer J. Lubbers te Oegstgeest en M. D. Stafleu te Lei den; voor het cand. ex. F W-fN de heer J. W. van Zuylen te Leiden; voor het Cand. ex. K' W-fN de heer C. O. Huininga te Leiden; voor het Doet. ex. Wiskunde de heer J. Groe- nevelt te Haarlem; voor het Doet. ex Scheikunde de heer R. M. Ulmann te Leiden; voor het Doet. ex. Biolo gie mej. J. J. M. Hooymans te Voor schoten. Eucharistisch ziekentriduum, Leiden Op 25, 26 en 27 juni a.s. wordt weer het jaarlijkse Ziekentridium gehou den in de kerk van O. L. Vr. Hemel vaart en St. Jozef aan de Herensin gel te Leiden. Het ziekentriduum staat open voor alle zieken van Lei den en omgeving welke niet regel matig meer naar de kerk kunnen gaan. Aanmeldingsformulieren zyn van af'heden verkrijgbaar bij de secreta ris de heer J. van Zijp, Haarlemmer straat 279 te Leiden alsmede by de zusters van het Wit-Gele Kruis. Voor zieken buiten Leiden bestaat de gelegenheid om deze formulieren af te halen aan de pastorie van de Parochiekerk. r De inschrijvingsformulieren moe ten weer voor 15 juni a.s. bij het se cretariaat worden ingeleverd. SSR smeerde BOTER op haar hoofd en zet zichzelf in het zonnetje In kringen van de Societas Studio- sorun Retormatorum heerst nogal wat verontwaardiging over wat enkele studenten daar als een aardigheidje begonnen zijn. Het ongenoegen wordt nog dagelijks gevoed door verkie zingsaffiches, die op alle punten van de stad de Leidse burgerij er toe trachten te verlokken^ te stem men op Boter, nummer éen van lijst 7. Daarbij luidt de leuze: „Uw stem is Boteraan de galg". Van enkele affiches heeft men de laatste woor den bedekt met een paar rode plan ken. Hoewel aanvankelijk angstvallig getracht werd, de naam van het dis puut in de ietwat hachelijke onderne ming buiten schot te laten, is nu reeds genoegzaam bekend, uit welke hoek de wind waait. Dat is waarschijnlijk de oorzaak, datnaar wij vernamen de toekomstige „fractieleider" zelf al lang niet meer warm loopt voor de grap, die ernst is geworden. Hij vraagt zich waarschijnlijk af, en met hem honderden Leidenaren, wat er nu gaat gebeuren, als zijn naam in de komende verkiezingen de kies deler haalt. Gelukkig wordt over het algemeen het uitbrengen van een stem door de Nederlandse kiezers nogal serieus genomen. Het valt daarom niet te verwachten, dat een goede veertienhonderd onverantwoor delijke grappenmakers hun stem zul len beschouwen, als boter aan de galg gesmeerd. POTLOOD en GEEST No. 530. Horizontaal: 1. schoon heidszin, 6. hoofddeksel, 7. insektje, 8. bloeiwijze, 9. zuster, 10. tuchtroede. Verticaal: 2. grondstof, 3. bergland ten Z. van de Kaukasus, 4. dunne, buigzame houtreep, 5. rang. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 528. Horizontaal. 1. lama, 5. taal, 8. Herborn, 11. smeer, 13. meter, 15. Ede, 17. ar, 18 ent, 20. er, 21. aak, 23. Irene, 25. renet, 27. merinos, 29. lamp, 30 snel. Verticaal: 2. ah, 3. mest, 4. armee, 6. toe. 6. arre, 7. An, 9. Bernini, 10. smaak, 12. merel, 14. era, 16. den, 19. trens. 2. krem, 24. Eton, 26. Erp, 27. ma, 28. Se. De Sleutelspelers hebben gister avond in de Leidse Schouwburg her rie gemaakt en wel op volkomen ver antwoorde wijze. De toeschouwers konden weer eens ervaren over welk uitstekend spelersmateriaal deze to neelgroep beschikt. De omstandighe den noopten een uitvoering nogal laat in het seizoen; wellicht is dit een ver klaring voor .iet feit, dat de intieme ruimte liet zo gevuld was als het eigenlijk had moeten zijn bij het brengen van het blijspel „Eigen haard is wel wat herrie waard", geschreven door Philip King en Anth. Armstrong. Het hele geval speelt zich af bin nen de kale wanden van een lege huiskamer, zodat de mensen, die an ders met de verzorging en het wis selen van de décors nu een vrije avond hadden welke ze wel in de zaal zullen hebben doorgebracht om vooral niets te missen. En het was juist deze ongestoffeerde kamer die steeds weer de dolste situaties mo gelijk maakte. Een jong echtpaarde would be toneelschrijver Philip Sanders en zijn fikse vrouw Anne, arriveren in hun nieuwe huisje, in de provincie dat hun door de moeder van Philip is ge schonken. De meubels zijn per ver huiswagen onderweg, maar laten nog al op zich wachten. In de tussentijd komen ook Philips ouders ten tonele die zich verdienstelijk wilier maken bij het inrichten van de woning. De schoonmoeder, een dame die iedereen en vooral haar man geheel onder de duim heeft, maakt de groot ste scènes met haar schoondochter. Deze laatste zoekt naar een mogelijk heid om de Invloed van de tirannie ke vrouw op Phiilp te niet te doen en neemt daartoe haar toevlucht tot het f wapen der jaloezie. Het middel vindt zij in een toneelspeler, John Brent, met wie zij de toneelschool heeft door lopen. Haar echtgenoot Philip weet aanvankelijk niet wat hij van de dub belrol van zijn vrouw moet denken, maar tenslotte windt hij zich zo op, dat hij de kracht bezit om het initia tief in eigen handen te nemen en de macht van zijn moeder, die tot nu toe de lakens heeft uitgedeeld, kan beteu- 1 gelen. Voor het echtpaar zover is maakt men van alles mee. De verhuiswagen i blijkt niet meer te komen en de chauffeur, een ruwe bolster met een zachte pit, komt met een geblesseerd j been in de kamer te liggen waarbij hij getroost wordt door een meisje, dat feitelijk op vrijersvoeten staat met zijn kameraad, die in de wagen is achtergebleven. Dominee Sanders, de echtgenoot van de alles beheer sende schoonmoeder, komt op de on mogelijkste momenten met plantjes en bloemen aanzetten en Alice, een dienstmeisje, brengt iedereen tot wanhoop met haar spelletjes en op gedreunde declamaties. Als het doek valt is de kamer nog net zo kaal als zij in het begin was, maar de vreug de is algemeen, want een ieder is te vreden. Mevr. StaatsJanzen en de heer A. van Egmond hebben wel de meeste eer met hun spel ingelegd als domi nee en dominese Sanders. Hun acte ren stond op een hoog plan en bracht de aanwezigen in de zaal tot harte lijk lachen. Ook de chauffeur Temple, de heer J. C. van der Steen, was een levensecht figuur, hoekig en onver schillig met fijne kantjes. De overi ge spelers en speelsters sloten zich zeer goed aan, alleen was de onder de plak van zijn moeder zittende Philip zich wel wat té bewust van zijn rol van niet-al-te-vlotte, half- mislukte toneelschrijver; hij kwam niet erg los en zijn spel bleef stijf jes. De kleine rollen werden bevre digend vertolkt. De bloemen, aange boden aan de actrices na afloop van de voorstelling, accentueerden nog eens de waardering en bewondering, welke het optreden van de Sleutel spelers steeds weer weet af te dwin gen. Agenda Leiden WOENSDAG 21 MEI De Natuurvriend, ledenvergade ring. (Discussieavond) Steenschuur 6, 8 uur nam. Leerlingen-uitvoering Balletschool Swinkels-Hendrichs. De Burcht, 8 uur nam. K. O.-excursie. Potterij Zaalberg, Zoeterwoude. 2.30 uur nam. Rozenkranskruistoch.t St. Petrus- kerk. 6.45 uur nam. DONDERDAG 22 MEI Mij. Toonkunst. Kinderoperette mevr. L. Stevens-Ridderhof. Schouw burg, 7.30 uur nam. Dienst Welzijnszorg Leger. Reprise „lm Weissen Rössl" Cantine Doelen kazerne, 8 uur nam. „d'Oprechte Amateur". Finale voor de afdeling Leiden. Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. Forumavond voor jongeren. Zaal Maria Gijzensteeg. 8 uur nam. VRIJDAG 23 MEI „Fotu". (Stichting bevolkingsonder zoek op T.B.C.) Jaarvergadering Stadhuis, 8 uur nam. In de Vroolijcke Arke. Laatste dansavond van dit seizoen. Toegang voor leden en introducé's. L. Pieters- kerkkoorsteeg 15, 8 uur nam. ZATERDAG 24 MEI „Door Oefening Beter", 25-jarig be staan toneelvereniging. Receptie Ja- cobazaal Den Burcht. 2.304.30 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Boekwyt, Breestraat 74, tel. 20552; Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 16—23 mei zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Die Sünderin vom Ferner- hof", 18 jaar. Lido: „Sayonara", 14 jaar. Luxor: ,,'s Nachts in de „Groene Kakatoe", alle leeftijden. Trianon: „Bonjour tristesse", strikt volwassenen. Rex: „De weg der vergelding", 14 jaar. LISSE GROENE BLOEMBOLLENVEILING. Onder grote belangstelling werd een veiling van groen te veld staan de bloembollen gehouden. De kooplust was zeer groot en alle partijen werden tegen hoge prijzen afgemijnd. Besteed werden voor bedden van 3 R.R. en 1 voet: Tulpen: Topscore 84.Pink Trophy 74.—, Emmy Peeck ƒ83.Paul Richter ƒ64. Scarlet Cardinal 48.Keizerskroon 54.Aureela 62—, Bruno Walter 43.Ossi Oswalda f 40.Niphetes ƒ41.Prins Carnaval ƒ48.The Bishop 36.Bellona 94—, K. M. Triumph ƒ103.Golden Eddy 85.—, Preludium 45.—, Peerless Pink 83.—, Carl. M. Bellman 122.—, Denbela f 54.Pink Glow f 50. Golden Harvest 90.Wilhelm Kor- des ƒ41.Willemsoord ƒ50. Triumphator 44.Sunburst 43. Uitslag groen bloembollenveiling, gehouden te Beverwijk. De veiling was niet groot en er was veel be langstelling en goede kooplust. De gewassen stonden wat ongelijk. Besteed werden voor bedden van pl.m. 3 R.R.: Narcissen: Carlton ƒ28., Rijkbloeiende Poeticus ƒ26. Dubbele Jonquillon 180.Dubbele Campernellen 60.— Tulpen: Triumph Tulp Terrens 40.Ixia's: Venus 65.Morning Star 35.Rose Queen 45.Ixia gemengd f 25. N00RDWIJK Geslaagd Aan de lagere tuin bouwschool te Noordwijkerhout slaagden onze plaatsgenoten W. M. Alkemade, N. G. L. de Ridder. H. de Ridder, H. P. J. Koelewijn, A. J. J. Hermans, S. Th. de Haas, Q. C. Cas pers, W. H. Caspers. Geboren: Johnny zn van J. Waas dorp en J.. A. Plug; Ferdinand R. zn van J. C. Kortekaas en Cl. v. Hoorn; Wilhelmina C. dr van P. W. Voge laar en A. v. d. Wal; Bernardus E. zn van E. Ouwehand en R. v. d. Eijkel; Jan zn van O. J. Verloop en A. H. v. d. Meulen; Petrus M. M. zn van P Th. F. Alkemade en M. J. Berkel. Ondertrouwd: C. P. Barnhoorn en E. S. Dijkstra; J. v. d. Tol en J. v Es; H. Klinkenberg en L. Barnhoorn P. Vink en I. W. Ch. L. Kropp. Getrouwd: C. A. J. de Ridder en W. Ch. de Winter; L. M. A. Zom Ch. M. Ph. v. d. Berken; J. Th. J Oosten en M. F. C. Brouwer; L. Oudshoorn en Kl. Schetsberg; F. Melis en M. Ch. D. v. d. Werf. NOORDWIJKERHOUT Raadsvergadering. De leden van de raad zijn voor dinsdag, 27 mei a.s. des avonds om 7 uur in vergadering bijeen geroepen. De agenda bevat onder meer een voorstel van burgemeester en v houders tot het opnieuw vaststellen van de verordening op de heffing en invordering van een rioolbelasting, waarvan de koninklijke goedkeuring per 1 januari 1959 afloopt. Van het bestuur der St. Jozefscholen alhier is een verzoek ingekomen om medewer king tot verandering van inrichting van de gymnastiekzaal in de R.K'. Meisjesschool. Als laatste punt prijkt op de agenda een voorstel tot aanvul ling der bouwverordening. Postduivennieuws. De Postdui venvereniging „De Duinklievers' hield zondag jl. een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf St. Chis- lain, een afstand van pl.m. 208 km. In concours waren 151 duiven. De uitslag is als volgt: B. van der Linden 1, 5, 21, 22, 23, 33, 44, 47; W de Kan 2, 3; Paviljoen St. Pieter 4, 6 32, 38; v. d. Berg-Dijkstra 7, 9, 12, 18, 30, 36; P. Heshof 8, 16, 28, 42; Gebrs Passchier 10, 14, 17; P. Duivenvoorde Pzn. 11, 48; Peeters-Broekhof: 13, 34, 49; P. Duivenvoorde Azn. 19, 26, 39; Paviljoen St. Jan 20; H. A. Looije- tijn 24, 45; Gebr. Duivenvoorde 25, 29, 50. WARMOND KUNSTSCHILDER W. A. GERAEDTS. f In het St. Elisabethsziekenhuis te Leiden is gisteren overleden de heer Wijnandus A. Geraedts. De overlede ne genoot grote bekendheid als schil der van kerkelijke kunst en vooral in Limburg en N.-Brabant heeft hij vele kerken met zijn schilderkunst ver rijkt. De laatste paar jaar verbleef hij in huize St. Lidwina alhier, waar hij kort voor zijn dood zijn laatste werk heeft afgemaakt: een portret van wij len de zeereerw. heer A. J. Oudejans, pastoor van Warmond, tevens stichter van huize St. Lidwina. Ook het schil derstuk van de H. Lidwina in War- mónds parochiekerk is van zijn hand. VOORSCHOTEN Postduivennieuws. De postdui venvereniging „De Zwaluw" hield 'n wedvlucht op 18 mei vanaf St. Chris- lain Hornu. Afstand ongeveer 192.50 km. In concours 212 duiven, gelost 9.10 uur met Z.W.-wind. Aankomst le prijsduif 11.33.15, snelheid 1342.36 m. per minuut. Aankomst laatste prijs duif 11.49.41, snelheid 1209.96 m. per minuut. De prijzen werden als volgt gehaald: P. N. van Wiesen 1, 2, 7, 16, 17, 22, 24; H. Schoo 3, 6, 8. 10, 23, 29, 33; P. d'Haens 4, 11, 25; A. G. Klei weg 5; M. Wolleswinkel 9, 28, 31, 38; J. P. v. d. Assem 14; H. v. d. Wal 12. 34; F. Hendriks 13, 20, 27, 32; P. van Klaveren 15, 18; F. C. van Heusden 19, 37; A. de Graaf 21, 26, 36; C. Zwaan 30, 42; J. Ewijk 35, 41; M. Paardekooper 39; P. Aertsen 40. Geboren: Herman Antonie, zn van W. v. d. Pol en A. Middelkoop; Ma ria, dr v. J. Bogerd en M. Baardwijk. Ondertrouwd: Eldert van Dalen uit 's-Gravenhage en Jansje Grietje de Vries; Johannes Cornelis Luijnen- burg en Fransje Rietbergen; Francis- cus Johannes Brusche uit Leiden en Frederika Hermina Langeveld; Jo hannes v. Berkel uit Leiden en Anna Laurentia Maria Mathot; Cornelis v Laar uit Leidschendam en Adriana Ariaantje Schep. Getrouwd: C. J. van Kampen en H. V. RIJNSBURG Geboren: Albertus zn van A. van der Mey en van E. van Hal. Getrouwd: Pieter van der Meij 25 jr en Adriana Heemskerk 22 jr; Ja cob Heemskerk 27 jr en Cornelia Schone veld 24 jr. Overleden: JYans N. C. Slothouber 75 jr echtg. van A. Ravensbergen. WASSENAAR KVP-CANDIDATEN VOERDEN HET WOORD. Op een openbare vergadering van de Katholieke Volkspartij in Wasse naar, die gisteravond gehouden werd in café Van der Zalm. hebben drie candidaten korte inleidingen gehou den over practische vraagstukken van gemeentepolitiek, zoals die zich in Wassenaar voordoen. Dr. J. J. M. Veraart, die als voor zitter van deze vergadering optrad en die lijstaanvoerder is bij de ko mende verkiezingen op 28 mei, be sprak de positie van de gemeenteraad in het plaatselijk bestuur. Hij merkte o.m. op, dat door het vertegenwoor digd zijn op de candidatenlijst van personen uit allerlei groeperingen van de plaatselijke samenleving de fractie goed op de hoogte is van wat er in die verschillende groeperingen aan wensen leeft. Uiter aard is het niet zo, dat een gemeen teraadslid zitting heeft in de raad om de belangen van een bepaalde groep te bepleiten, maar als vertegen woordiger van de gehele burgerij. De heer Veraart bracht in herinne ring, wat er in de afgelopen jaren door de katholieke fractie is nagestreefd en bereikt op het gebied van de volkshuisvesting, sociale zaken e.d. Vanzelfsprekend zijn er nog vele wensen. Dr. Veraart besloot zijn toespraak met ook voor de komende raadsperio de weer het vertrouwen te vragen van de katholieke kiezers. De heer A. J van Bemmelen sprak Gevleugelde Vrienden. De Post in het bijzonder over de woning. duivenver „Gevleugelde Vrienden" bouw Een gemeentebestuur heelt het! hee(t met x46 duiven deelgenomen in dit opzicht niet alleen voor hetaan een wedvlucht vanuit St. Ghis- zeggen. Maarkeen gemeente kan bij-1 lain over een afstand van ongeveer voorbeeld zorgen voor een goede 20o km De uitslag was. j. c. B. Bre_ voorbereiding door het beschikbaar derode lt i6; J. H. Groeneveld 2, 7, hebben van bouwrijpe grond. Spr. U 17> 19> 20, w. v. d. Zwaan 3, 4, 11, stond eniee tnd stil hu de nlarmen j p Brederode 5> 6, J. M. Brede- Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Woensdag 21 Mei 1858. Ley den. (Ingezonden). Het Invitatieconcert, waarop het studenten-muziekgezelschap Sempre Crescendo de inwoners van Ley den, evenals in vroegere jaren, vergast heeft, had wel een opzettelijke vermelding ver diend De rondom goed ge vulde plaatsen leverden van de, anders ver van sierlijke schouw burgzaal een feestelijk aanzien, en de tegenwoordigheid van den jongen vorst, bestemd om een maal den troon van Nederland te beklimmen, zette aan deze bijeenkomst eenen meerderen luister bij. Slechts eenmaal had in vroegere jaren Sempre Cres cendo het voorregt genoten, dat een lid. van het vorstenhuis, aan die invitatie-concerten bijwoon de. Het was, toen prins Alexan der, in Leyden gevestigd, zich de opdragt van het eere-lidmaat- schap had laten welgevallen, en eene groote feestelijke uitvoe ring met zijne tegenwoordigheid vereerde. Zeker waren er onder de thans aanwezigen die zich met weemoed den vorst herin nerden, wiens levensdraad zoo vroeg werd afgesneden. Maar die gedachte paarde zich aan den wensch voor het lang en geluk kig leven, voor de roemrijke en gezegende loopbaan van 's ko- nings beminden zoon, die in ons midden woont, en die thans op het invitatie-concert door min- baam en ongedwongen onder houd met de commissieleden van het gezelschap, wederom de blijken gaf, dat ook in dit op- zigt de kenschetsende eigen schappen van het huis van Oranje bij hem in ruime mate aanwezig zijn. kele vragen los. Een ervan had be trekking op de tarieven van het Wassenaarse sportfondsenbad. Een van de -anwezigen vroeg, waarom de tarieven van gezinsabonnementen zo drastisch zijn verhoogd. Verleden jaar betaalde hij voor een gezinsabonne ment ƒ110; nu blijkt dit tarief 270 te zijn geworden. De KVP-fractie zal er aandacht aan besteden. stond enige tijd stil bij de plannen van de r.k. woningbouwvc reniging St. Wiliibrordus, die bij park Dey- leroord 266 woningen zal gaan bou wen. Als gevolg van de financierings moeilijkheden zal dit plan in gedeel ten worden uitgevoerd. De voorbe reiding is in een zeer vergevorderd stadium; de voorlopige goedkeuring ui de plannen is er. De heer C. E. van den Berg sprak over de herziening van het uitbrei dingsplan die thans in de daarvoor aangewezen raadscommissie aan de orde is. Er zijn zeer vele bezwaar schriften ingediend. Verwacht mag worden, dat de daarin tot uitdruk- king gebrachte bezwaren met welwil- lendneid bezien zullen worden. De heer Van den Berg sprak over de behoeften van de land- en tuinbouw in Wassenaar, waarmee bij het uit breidingsplan rekening gehouden is. Er kwamen na deze inleidingen en- rode 8, 28, J. H. M. Brouwer 10, 13, 18, 23, L. Farla 12, 24, 25, 29, W. C. van Eek 14, J. Parlevliet 15, 20, W. Remmerswaal 21, J. M. de Wit 22, P. G. van Leeuwen 27. Het Wassenaars elftal. Het Was senaars voetbalelftal dat hedenavond (woensdagavond) kwart over 7 op het Blauw Zwart-terrein aan de Dr. Mansveltkade een wedstrijd speelt tegen een Haags amateur-elftal is als volgt samengesteld: Doe': D. van Leeuwen (BI. Zw.); achter: F. v. d. Berg en N. van Leeuwen v beiden BI. Zw.); midden. M. Buytelaar, C. van Wissen en G. Hilgeman (alle drie Wassenaar); voor: C. Pieters (Wass.), J. Dekleermaeker, H. van Dongen, J. v d. Kooy (allen BI. Zw.), en J. Uit- tenbogaard (Wass.). Reserves zijn: A. van Kuyen, B. Jansen, G. Vogels en H. Klinkhamer. ALPHEN AAN DEN RIJN SHOW OP DE LANDBOUW- HUISHOUDSCHOOL De leerlingen van de landbouw huishoudschool Koningin Juliana be leefden dinsdag een prettige middag, waarnaar zij lange tijd verlangend hebben uitgezien. Zij mochten name lijk ten aanschouwe van vele ouders de door hen gemaakte kledingstuk ken tonen. Dit geschiedde door mid del van een vlot in elkaar .gezette show. De belangstelling van de meis jet hiervoor was zo groot, dat tijd en materiaal tekort zouden zijn gescho ten, indien de directrice, mej. J. B. Heesen niet door middel van loting paai en perk aan het aantal meisjes had gesteld, dat hiervoor in aanmer king kon komen. Toch waren het er nog ca. vijf en dertig, circa vijf per zeven «dassen. Zij deden het erg leuk, sommigen showden zelfs met 'n elan als volleerde en vakbekwame manne quins andermans kleding plegen te dragen. Deze meisjes toonden wat zij zelf gemaakt hebben en wat zij zelf zullen blijven dragen. Twee lerares sen verzorgden de nodige toelichting. De meisjes van de onderscheiden klassen en de meisjes die slechts een maal per week de naaicursus volgen, toonden met tweeën tegelijk om wille van de tijd achterelkaar schorten, pyama's, rokjes, jurkjes, blouses, drie kwart broeken, over- gooiers, deux-pièces, gebreide, pakjes jasjes, tuinkleding badjasjes, pakjes en avondjftrken van velerlei materi aal en in diverse dessins en modellen. De show is omlijst met platenmu- ziek. Behalve de sihow was er nog meer aardigs te zien. Een uitgebreide ex positie op de lange gangen en in de verschillende klaslokalen toonden ve le andere werkstukken hoe uitge breid en algemeen feitelijk het huis- houdonderwijs is Wat te zien was is slechts een klein deel van wat de ca. 140 meisjes die hierbij betrokken waren, zo al gedurende de leergang presteren. 'Wat de „stille getuigen" van de naaldvakken betreft was te zien en te bewonderen hoe men met eenvoudige stukjes het werk rijk maakt. De vele belangstellenden konden voorts de meisjes aan het werk zien bij de wasbehandeling, huishoudelijk werk, encadreren van platen, strijken van wasgoed, inrichten van wonin gen, materialen kennis bestuderen. In de kooklokalen waren zij druk be- zich aan het bakken en koken. In een neven ver trek waren deskundig ge dekte tafels te genieten, waarop na volbrachte dagtaak de meisjes als één gezin het menu van de dag mochten gaan verorberen. Die „volbrachte dagtaak" is overi gens niet zo gemakkelijk. Want wij zagen de meisjes hoe zij als toekom stige huismoeders de kinderen zullen moeten verzorgen. Zij leren er ook hoe zij straks de eigen tuintjes moeten onderhouden; zij leren ook eenvoudig knutselwerk waarmede zij de huiselijke gezellig heid kunnen verhogen, het aanzien van het interieur op goedkope maar toch fraaie en kunstzinnige wijze kunnen veraangenamen. Zij leren ook de elementaire beginselen van de muziek en haar beoefening. Ook leren zij bloemschikken en nog tal van Al gemeen vormende onderwijsvakken, welke alle een belangrijk steentje bij dragen tot een ruim zicht op de din gen van de dag en voor de meisjes het venster openen voor een zonnige toekomst. WOUBRUGGE Verkeerscursus. Van de 13 can didaten, die de afgelopen winter de verkeerscursus hebben gevolgd, slaag den het volgende 7-tal voor het exa men: mej. C. van Beek (2de keer), mej. N. Verwoerd, mevr. A. Peters- Doelman en de heren C. Boogaard, A. Peters, G. van Ravenhorst en J. J. Schijf. ZOETERWOUDE Rectificatie P.I.T. '54. In ons nummer van gisteren stond abusieve lijk, dat P.I.T. '54 reeds donderdag a.s. haar eerste vriendschappelijke wedstrijden speelt. Dit moet zijn don derdag 29 mei a.s. Degenen, wier na men gisteren zijn gepubliceerd, wor den dus de volgende week donderdag verwacht. A.s. donderdag is er nor maal training, de volgende week don derdag alleen voor de junioren-meis jes.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2