Het sprekende testament TERUG UIT TANGANYIKA Frans Habraken en Wout Lagerberg feestelijk ontvangen door KAJ-Leiden Dank en bewondering wL™r£agerte\-cFgewooHnhunkpuchnt Concertgebouworkest krijgt Amerikaanse coficertmeester Jongeling bracht 2 maanden in een kelder door Terschelling heeft z'n zeiibedieningsholel Hooggeleerde redding Appèl 2-Actic Bollen en Bloesem visie op televisie nus VRIJDAG 16 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 hadden gedaan toen zij de roeping in t hij Groot is de dank van de katholie ke Arbeidersjeugd voor het werk, dat enkele leden hebben verricht ten behoeve van de Missie in Afrika, werk dat het aanzien van de arbei dersjeugd met betrekking tot zijn offerbereidheid en zijn missiegeest zeer zeker ten goede komt. Deze dank is gistermorgen tot uitdrukking ge van dichtbij hebben gezien, terug in het vaderland de idee van bij stand aan de Afrikaanse missie kun nen overdragen aan vrienden, KAJ- leden, en dat velen de moed en de zin voor avontuur zullen kunnen op brengen. die nodig zijn voor de ver wezenlijking van die idee. Na een sketch, dat de geschiedenis van geboorte en verwezenlijking van het plan bij de beide jongens volgens hun ouders „net echt" - in om half tien in de parochiekerk van j beeld bracht, sprak nog de districts- O.L. Vrouw Hemelvaart en Sint Jo- voorzitter, de heer Frans Overdijk. zef werd opgedragen door de aalmoe-1 HÜ concludeerde dat het „werk van zenier, kapelaan H. de Jong. zaten1 de jonge arbeider" geen holle frase aan de Maria Gijzensteeg bereidde aan twee Leidse jongens, Frans lla- braken en Wouter Lagerberg, die ge durende twee jaar in de missie van Tanganyika hebben gewerkt. Na een H, Mis, die des morgens HERDENKING 4-R.L De jaarlijkse herdenkingsplechtig heid van het voormalige 4-R. I. is ook dit jaar op Hemelvaartsdag gehoi- den. Op de begraafplaatsen te Rijs wijk en Katwijk werden kransen ge. legd. In de Nederlands Hervormde kerk te Valkenburg (Z.H.) werd een dienst gehouden, waarin de leger- predikant, P. v. d. Staay voorging. Ongeveer driehonderd belangstel lenden waren aanwezig op de mili taire begraafplaats te Valkenburg, zich voeïden. Wèl had "hü de doorzet- k>en kolonel B. D. H. Buurman daar tingskraeht bewonderd, waarmee zij een krans legde. Burgemeester Van De Stem hebben gehoorzaamd. Hij I Have van Valkenburg hield hier hoopte dat de beide jongemannen, die de grote nood in det missie persoonlijk meer is en hoopte, dat de Leidse KAJ met het idealisme van de beide mis sie-arbeiders voort zal kunnen bou wen. Hij overhandigde elk van de jongens een enveloppe met inhoud. Frans Habraken dankte tenslotte het bestuur voor de feestelijke ont vangst, die hem en zijn kameraad was bereid en beklemtoonde terloops de nood, die ontstaat doordat de pa delingen van het district, om hun be vindingen voor de leden te komen ver tellen. de beide jongens aan aan een ge zamenlijk ontbijt met ouders en fa milieleden, mede-Kajotters en geno digden. Aan dit ontbijt werden de beide jongens met een toepasselijk welkomstlied begroet, waarna de heer W. Overdijk een kort begroe tingswoord sprak, zeggend dat de feestelijkheid van deze ontvangst zijn grond vond in de dankbaarheid om de behouden terukeer van de beide werkers. Hij bezwoer de aan wezige jongeren iets te doen, zoals de twee teruggekeerde jongemannen iets gedaan hebben en zich daardoor persoonlijk te binden aan de missie. Geschiedenis gemaakt. De afgevaardigde van het diocees, de heer A. v. d. Krogt, meende dat Frans Habraken en Wouter Lager berg mede door de uiterst schaarse voorbereiding, die de onderneming hadden teruggebracht tot „een gok" met grote risico's, door hun werk geschiedenis hebben gemaakt voor de KAJ. Hij sprak de hoop uit, dat de beide jongemannen door hun terugkomst zullen bijdragen aan de bloei van de KAJ in Leiden, dat ze teruggekomen zijn om hun mede-Ka- jotters te leren wat het is. Kajotter te zijn en hen „wereldwijs" te leren denken. Als dank-in-natura over handigde hij de twee jongens een boekwerk over het ontwakend Afrika. Dank, en diepe eerbied en bewon dering voor de moed, die het onder nemende tweetal heeft opgebracht, sprak uit de woorden van argevaar- digden van de verschillende afdelin gen in het district, alsook van het VKAJ bij monde van mej. Ria Kaak en van de bonden van r.k. bouwvakarbeiders en houtbewer kers, waarvan de gehuldigde jonge lui lid zijn. Ook de heer Huub Laroche, natio naal voorzitter van de KAJ sprak over de grote mate van onzeker heid, waarin de jongens naar de missie waren vertrokken. Hij meen de echter dat uit rapporten die zij over hun werk hebben uitgebracht, de nodige krachten geput zullen wor- den om verder te gumi op de inge- de Stifle Rijn M» m'E;een rijwiel stal. De nachtwake- zette eronStegen geYegTriW onmiddellijk een achtervolging van Later zulfen da^ leiders naar de ™«ntje?JaSerm-,.H« fmoch' het Afrika vertrekken, die er een Arbei- O?0* d« dl6ï. fe ders jeugdbeweging zullen vormen, een toespraak. De plechtigheid werd besloten met het lezen van een ge deelte uit de openbaringen en het Onze Vader. Voor het seizoen 19681958 is be noemd tot eerste concertmeester van het Concertgebouworkest de Ameri kaanse violist J. Krachmalnick. Over een eventuele verlenging van zijn verbintenis na 1 september 1959 zijn de onderhandelingen nog gaande. Krachmalnick is in 1922 in Rusland geboren. In datzelfde jaar emigreerde zijn familie naar Amerika en vestigde zich in St. Louis. Toen hij veertien was werd Krachmalnick leerling van het Curtis Institute of Miusic, waar hij studeerde bij Alexander Halsberg en Efram Zimbalist. Hij voltooide zijn ters zelf moeten bouwen, zodat zei studie in 1942 en moest toen tot 1945 het werk, waarvoor ze gekomen zijn, in dienst bij de luchtmacht. Van 1946 moeten verwaarlozen. i tot 1961 was hij tweede concértmees- I ter van het Cleveland Orchestra on- De beide jongens ontvingen vele i Qeorge Szell en daarna eerste uitnodigingen uit de verschillende af- concertmeester van het Philadelphia (Advertentie) NACHTWAKER DEED GOEDE VANGST Gistermorgen, omstreeks kwart over acht zag een nachtwaker van d<e Eerste Leidse Nachtveiligheids- die het werk zullen voortzetten. Ook de heer Laroche dankte de beide pioniers en wenste hen veel succes in het verdere leven. De stem gevolgd. Kapelaan De Jong toonde zich geen voorstander voor „Heldenverering". Op de Haarlemmerstraat leverde hij de fietsendief over aan een surveil lerend hoofdagent van politie. De be trapte dief bleek een goede bekende van de politie te zijn. Ingezonden door: de heer Kok, Haarlemmerweg 13. Leiden. Weggelopen vertegenwoordiger toch in de „handel" Bij de buren Na een ruzie met zijn vader, bij wie hij als vertegenwoordiger in dienst was, liep een 21-jarige Rotter, dammer van huis weg. Hij ging ech ter niet ver, want hij vond onderdak in een van de kelders van de buren. Hij kwam aan de kost met stelen en verkwanselen en het duurde twee maanden eer hij door zijn buurman in de kelder ontdekt werd. Op 't eiland Terschelling is woens dag een hotel met zelfbediening ge opend door de plaatsvervangend bur gemeester. Het hotel, dat de glorieuze naam Victoria draagt, biedt plaats aan een zeer groot aantal gasten (271) en vergt een minimum aan personeel (15). Voor een, redelijk lage prijs bestaat er thans de mogelijkheid een schit terende vakantie door te brengen voor lieden, die er geen bezwaar te gen maken, hun eigen bed op te ma ken en zelf bum tafel te dekken. De kamer* kunnen de badgasten schoon houden met middelen, welke ver strekt worden door het hotel. De be langstelling is reeds zeer groot Vic toria zal wel tot ln september vol geboekt raken. Het grootste deel van de bezoekers komt van over de Oost grens. De kelder, die hij als schuilplaats gebruikte, was een lege opslagruimte en stond in verbinding met andere kelders. De gesloten deuren waren voor de jongeman geen bezwaar, hij morrelde ze open en vond dekens en lakens om zijn bestaan wat geriefe lijker te maken. Ook belandde hij in een opslagplaats van kantoorbehoef ten. Met potloden en schriften leurde hij langs de deuren, om ln zijn onder houd te kunnen voorzien. Door stelen uit auto's, café's en opslagplaatsen, maakte hij in twee maanden van zijn „ondergronds" be staan ongeveer 3000 gulden buit. Bij zijn arrestatie kon hiervan de helft worden teruggevonden. Bij een groothandelaar probeerde hy klokken en lampen in consignatie te krygen. Dat gelukte echter niet en daarom wandelde hij de opslagplaats binnen en stal klokken en schemer lampen om die weer te verhandelen. De eigenaar van de kelder ontdekte zijn buurjongen toen hij een paar koffers in de „lege" bergplaats wilde zetten. Hij vond zyn eigendom be woond en waarschuwde ae politie die de zaak snel tot klaarheid bracht. De jongeman is voor de officier van jus titie geleid. De Rotterdamse hoogleraar prof. dr. T. J. Bezemer heeft een zesjarig kind gered, dat in het water van het Zieken was geraakt. Prof. Bezemer begaf zich geheel gekleed te water en slaagde er ln het jongetje behou den aan de kant te brengen. Orchestra onder Eugene Ormandp De heer Krachmalnick is in het bez van een Guarneri del Gesu. Uitvoering van vonnis laat op zich wachten Op 2e februari van het vorig jaar schoot de Haagse politieagent De B. te Scheveningen zijn vrouw met een dienstrevolver dood, voor welk mis drijf een jaar gevangenisstraf tegen hem werd geëist met aftrek van voor arrest en terbeschikkingstelling van de regering. Deze terbeschikkingstel ling heeft nog steeds niet plaats ge had en de man zit nog in de cel. Op 31 december 1957 heeft de recht bank uitgesproken, dat de agent per 6 februari jl. zou moeten worden op genomen in een psychiatrische in richting. Hij heeft twee maanden geleden in een brief aan zijn advocaat de vraag gesteld, waarom het vönnis nog niet is uitgevoerd. Bij een door de advocaat ingesteld onderzoek bleek, dat opname voor eerst niet mogelijk zou zijn, omdat nog allerlei administratieve maatre gelen getroffen moeten worden en er bovendien een wachtlijst voor pa tiënten is. De situatie wekt vooral bevreem ding omdat de directeur van de in richting Hulp en Heil te Leidschen- dam zou hebben aangeboden de agent op te nemen. Dit aanbod is nog steeds van kracht. De aigent zou naar deze inrichting kunnen gaan en daar ver pleegd kunnen worden. De zaak is thans bij het ministerie van Justitie in nader onderzoek. BOOTTREIN A'DAM—HOEK VAN HOLLAND DEFECT Van de uit twee treinstellen be staande boottrein AmsterdamHoek van Holland heeft het ene gister avond te ongeveer tien uur, vermoe delijk tussen Lisse en Leiden, een stroomafnemer verloren. In Leiden is de trein met het goede gedeelte doorgereden naar Hoek van Holland, waardoor de reizigers de boot nog hebben kunnen halen. Het andere treinstel stopte in Leiden en op het baanvak LisseLeiden werd en kel spoor gereden, waardoor enige vertraging voor de reizigers ontstond Ook de bovenleiding was op een klein gedeelte van dit baanvak enige tijd stroomloos. RAPPORT OVER SCHOENHERSTELLERSBEDRIJF Als eerste publikatie in zijn serie branchestudies heeft het Economisch Instituut voor de Middenstand een rapport gepubliceerd, waarin het schoenherstellersbedryf van vele kanten wordt bekeken De klemtoon is daarbij komen te liggen op de be tekenis van de mechanisatie. Men i vrijdlng van ons Uind. heeft, om dit na te gaan, in 'n zestig- tal bedrijven tijdmetingen verricht. Daarbij is geconcludeerd dat de schoenmaker, die een eenmansbedrijf bezit, naar verhouding zeker niet minder produceert dan zijn collega met een groot schoenheretellersbe- Enkele uren na de trekking meld de zich de 67-jarige weduwe mevr. C. Nagei-Malenstein, wonende te Spa kenburg. De echtgenoot viel in 1945 als verzetsslaohtoffer tijdens de be- ïn 1954 waren er in ons land 8.132 schoenherstellersbedryven, dat is 7.6 per 10.000 inwoners. Limburg had de meeste bedrijven per 10.000 inwoners, namelijk 9.8, Friesland de minste Ondanks de grauwe lucht en de vrij koude wind hebben honderddui zenden Nederlanders gisteren verpo zing gezocht aan de kust en in de Bollenstreek. Er heerste daar een zeer grote drukte, maar het verkeer langs de hoofdwegen werd snel af gewerkt. Er waren geen noemens waardige stremmingen. In afwijking met het voorschrift, maakte de rijks politie gisteren minder gebruik van de ringweg bij Lisse, doch leidde het verkeer (dat voor een groot deel gericht was op Keukenhof) door de dorpskernen, hetgeen een verbete ring bleek. Keukenhof heeft gisteren 35.000 bezoekers getrokken, die o.m. wer den aangevoerd in 6500 personen auto's en 300 toerwagens. Het leeu wendeel van de bezoekers bestond uit Nederlanders, rond 70%, onge veer 25% van de bezoekers kwamen uit Duitsland. Vijftig journalisten van vele natio naliteiten zijn gisteren van de Expo te Brussel, als gast van de Neder landse Spoorwegen, door de Bollen streek naar Keukenhof geleid. Ook de Betuwe heeft weer tien duizenden bezoekers geteld. In het centrum van de Betuwe, rond Tiel, was het bijzonder druk. In Tiel pas seerden gemiddeld 1200 auto's per uur. Diergaarde „Blijdorp" in Rotter dam heeft gisteren 15.000 bezoekers getrokken. Alleen toegang voor Nederlandse verstekelingen Minister Luns heeft woensdag in de Eerste Kamer verklaard, dat het rege ringsstandpunt ten aanzien van ver stekelingen uit Indonesië, die geen Nederlandse nationaliteit bezitten, af wijzend blijft. De visumaanvragen blijven binnen stromen bij duizenden, en de rege ring heeft volgens minister Luns nooit verzuimd om de menselijkheid in het oog te houden waar het juri disch mogelijk was. Er zijn gevallen bekend waarbij het om het leven van de betrokkene ging. Minister Luns moest evenwel toegeven, dat de lang zame afwikkeling onbevredigend was. Hij kon er echter niets aan doen. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Brasil Star" 20 mei; Australië: t.s. „Moselstein" 20 mei, s.s. „Strathmore" 22 mei; Bra zilië: m.s. „Zaanland" 18 mei, m.s. „Brasil Star" 20 mei; Canada: s.s. „Groote Beer" 19 mei, m.s. „Wester- dam" 22 mei; Chili: m.s, „Wester- dam" 22 mei; Indonesië: m.s. „Roe pat" 22 mei; Ned. Antillen; m.s. „Mentor" 19 mei; Ned. Nw. Guinea: s.s. „Utreoht" 22 mei; Nieuw Zeeland: via Engeland 18 mei; Suriname: m.s, „Oranjestad" 21 mei; Unie van Zuid en Z. W. Afrika: m.s. „Arundel Castle" 18 mei. Inlichtingen betreffende de verzen- Notaris mr. M. J. Meijer te Amster dam) trok uit de registratie van de oorlogsslachtoffers een nagelaten be trekkingen dato 13 mei de registratie- kaart van genoemde weduwe. Daardoor kwam mevrouw Nagel, die bij haar zoon inwoont, niet alleen in het bezit van een woonhuis (of goederen ter waarde van 25.000.—) maar zag zij zich ook namens een dertigtal Nederlandse bedrijven een bijna complete aankleding toebe deeld. De 67-jarige weduwe bleek ge heel onkundig gebleven van de actie „Appèl" en nadat zij door de organi satoren van de actie „Appèl", via de telefoon in kennis was gesteld, begon het grote wonder van zoals ze zeide: het sprookjesland. De 67-jarige weduwnaar M. Vollin- ga (Haarlem), eveneens enkele uren na de trekking aanwezig, kreeg (hij kocht 5 loten van 1.25.000.— toegewezen benevens een gedeelte lijke aankleding, waaronder auto, meubilair enzovoort. De 17-jarige P. Muhren uit Bergen op Zoom die op retraite was in Sep- fie, bleek eveneens houder van een ot, dat recht geeft op een woonhuis of goederen. Mevrouw Van Rommel-Driessen, Knikkerdorp, Well.-L. zal ook kunnen kiezen tussen woonhuis of goederen ter waarde van 25.000.— belasting vrij. Groot was ook de vreugde bij 20 controleurs, silo-,veem- en havenar beiders van verschillende Rotterdam se bedrijven, die met algemene stem men hadden besloten ten gunste van de Nederlandse Militaire Oorlogs slachtoffers niet deel te nemen aan de voetbalpool doch 5.Appèl-loten te kopen. Zij zagen zich per 1.250. belastingvrije goederen toegewezen. Bij het afzenden van dit bericht heeft lot A. 345143 zich nog niet ge meld. (Woonhuis of goederen 25.000) Trekkingslij sten zijn op alle ver koopadressen gratis ter inzage en ver der kan men trekkingslij sten beko men bij „Appèl", Rotterdam, giro 18 a 0.25. Deze lijsten vermelden totaal 5005 prijzen ter waarde van bijna een kwart miljoen gulden, w.o. auto's, scooters, TV-toestellen enzovoort. De heer A. M. Bergers, organisator, van de actia „Appèl 2" bereidt thans een grote financiële actie voor ten gunste van het Koningin Juliana Fonds en het Prins Bernhard Fonds. Deze actie zal eind augustus aanvan gen. guren met overtuiging getekend. De aangepaste muziek was van Mijndert KRO OP ZATERDAG Voor de liefhebbers zet Walt Disney zijn vertellingten voort. Nu zal hy het J denls van Do- vijf volledige hebben over de geschiedenis van Do- daarby vyf volledige tekenfilms laten zien waarin Duck de nald Duck en van Peter Koen zorgvuldig behandi dingsdata van postpakketten geven Over de gehele linie werd goed spel (Van onze t.v. medewerker). HEMELV AARTSDAG Op de doordeweekse zondag heeft de Ned. televisie-stichting haaT kij kers aangesloten op de eurovisie uit het Zwitserse Luizern. Daar werd na melijk een Internationaal concours hippique gehouden, waarbij de des kundige ritmeester J. Gruppelaar commentaar heeft verstrekt. Het par cours was nog al zwaar, geteisterd als het werd door regens en losge weekte grond. Stellig zullen ook an- deren als paardensport-liefhebbers enkele uren hebben genoten van de Stryd om de Landenprijs, waarbij ook Nederland deelnemer was. Evenzeer aantrekkelyk was het avondprogram ma van de VPRO met wederom frag menten uit oude fliems en het reeds door ons besproken documentair pro gramma over spasticiteit. Aan de vooravond bracht de NCRV een gave voorstelling van Vondel's treurspel „Joseph in Dothan", een aangrijpende tragedie, door de regie ideld hoofdrol speelt Allerwegen met span ning wordt de derde aflevering van „Een wereld als Wiever" verwacht. Zullen Ton Neelissen en Michel van der Plas, die toch geen onbekenden zyn, hun reputatie eindeiyk wat we ten op te halen? Men heeft ons intus sen de vraag gesteld, of deze strip niet beter kan verdwynen, als het wederom tot mislukking komt. Na tuurlijk kan dat, maar men moet toch begrip hebben voor het feit, dat nu eenmaal een contract voor een be paald aantal opvoeringen is gesloten; en dat kan niet zo maar worden ver broken. Een andere zaak is, dat men in de toekomst beter uitkykt. PERSCONFERENTIE Onder deze titel zal de Vara a.s, maandag een discussie houden over het loonbeleid, een gesprek, waarin enige bekende journalisten deelne men. Na dit stellig zwaarwichtige programma-onderdeel zal iets luch tigere worden opgediend in de vorm van een mei-ontspanning onder regie van Milo Anstadt, die eerder heeft laten zien, dat hij de kleinkunst wel verstaat. PINKSTERHOOGMIS UIT EEN ABDIJ Op het hoogfeest van Pinksteren zal de KRO een plechtige hoogmis uitzenden vanuit de bekende Nor» bertynerabdij van Berne te Heeswyk. De prelaat van de Abdij, Hoogwaar dig Heer Dr. Milo Owdersteyn draagt de Mis op. Aan deze plechtigheid gaat de uit zending van een tv-film vooraf, ge titeld „Oase van de vrede", welke een dag uit het leven van een Nor- bertyn in beeld brengt Deze film van Georges werd gemaakt in en de Nor» bertyner-abdy te Postel in België. EXCELLENTIES IN „GASTENBOEK". Donderdag 22 mei zal Minister ir. H. Witte van „Volkshuisvesting in de KRO-rubriek „Gastenboek" voor de camera's komen, waarbij de journa list Louis Frequin als gastheer op treedt. Ook de andere katholieke mi nisters en staatssecretarissen zijn uit genodigd in het „Gastenboek" te ver schijnen, allen hebben hun medewer king in beginsel toegezegd. REPORTAGE VAN DE LENTE-STILTE De NORV is van plan op Tweede Pinksterdag, wanneer alle recreatie centra overbevolkt zyn met dagjes mensen, een reportageploeg naar een héél stil plekje te sturen, waar de natuur op haar schoonst ontplooit. Geen claxonnerende auto's geen drukte op verkeersknooppunten of de gezelligheid van een vol strand- terras jenee, alleen de vogels, enkele natuurliefhebbers en de schoonheid van de lentestilte of het lentegeluid. Het zal niet gemakke- lyk zyn een öengelyk plekje te vin den, maar er wordt yverig gezocht. Aetherklanken de postkantoren. geleverd en werden de bijbelse fi- p—d zjczn Nu w mien tit het Vokm niet is.kjn het L ZATERDAG TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 17.00—17.30 Voor de kinde- ren. KRO: 29.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Filmprogr. 21.00 VragenspeL 21.30 Een wereld als Wie ver, TV- spel, HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gewy- de muz. 7.45 Morgengebed en lit.kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok—noodklok. 12.08 Gram. 12.30 Land- en fcuinfo.meded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Zonnewyzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.30 Verz.progr. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Eng. les. 14.40 Boekbeepr. 14.50 Gram. 14.55 Harmonjie-ork. 15.15 Kron. v. letteren en kunsten. 15.40 Dameskoor. 16.00 Voor de jeugd. 18.50 Gregoriaanse zang. 17.20 Sport. 17.30 Amateursprogr. 17.45 Lichte muz. 18.00 Journ.overz. 18.10 Gram. 18.15 Van het Binnenhof. 18.25 Strykork. 18.45 En nil myn geval. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. op 't nieuws. 19.15 Omr. ork. 20.10 Lichtbaken. 20.25 Act. 20.40 Gevar.progr. 22.10 Amus, muz. Wij luiden de zondag in, avond gebed en lit.kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Nouveautè's. HILVERSUM II, 200 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 0.05 Gym. V. d. vrouw. 9.16 Gram. 10.00 Tijdelijk uitgesöhekeld, caus. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Voor de vrouw. 11,00 Rep. opening Evert Kupersoord te Amersfoort. 12.00 Zigeunermuz. 12.30 Land- en tui»b.mede. 12,33 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Vara-Varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Lichte muz. 14.25 Voor de jeugd. 15.00 Arb. zangvereniging. 15.15 Boeken- wijsheid. 15.35 Omr. ork. en solist. 16.30. Meer dan ooit, toeapr. 18.45 Gram. 17.00 Lichte muz. 17.30 Act 18.00 Nieuws, en comm. 18.20 Lichte muz. 18.45 Regeringsuitz.: Atlantisch allerlei. Een en ander over de 15 lan den aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke staalkaart 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Karl. Jas pers, gesproken portret. 19.55 Deze week, caus. 20,00 Nieuws. 20.05 Grain. 20A5 Promenadeork. 21.15 De straat ir. de mist, hoorsp. 21.50 Soc. com mentaar. 22.05 Cabaretprogr. 22.35 Opsporing verzocht 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 1 Dans muz. 23,22 Gram. 23.30—24.00

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6