'ASPRO Het spiekende testament Beleid van minister Luns in Eerste Kamer besproken visie op televisie Sibajak met 600 emigranten naar Nieuw-Zeeland en Australië WOENSDAG H MEI 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 1 Nieuw Guinea Indonesië - Verstekelingen aan de orde Tijdens de zitting van de Eerste Ka mer, waar o.m. het beleid van minis ter Luns aan de orde kwam, heeft de K.V.P.-afgevaardigde, pater Beau fort, deze bewindsman in bescher ming genomen tegen een aantal an dere afgevaardigden die oorwaarden hadden opgenoemd waaraan, naar hun mening een goede minister van Bui tenlandse Zaken moet voldoen. „Ieder mens die werkt maakt fou ten", zo zei pater Beaufort, „en die zal deze minister ook wel hebben ge maakt maar tooh kunnen wij best over hem tevreden zijn". De neutrale zone. Sprekende over de door de Sowjet- Unie gepropageerde neutrale zóne in Duitsland, deze noemde pater Beau fort onaanvaardbaar omdat daardoor het westen open zou komen liegen voor Sowjet-infiltratie, een „militair schild" tegen de Sowj ets is noodza kelijk maar bovenal dient de gees telijke weerbaarheid, met de sociale en economische van het westen te worden versterkt. Volgens spr. ligt hier vooral een taak voor de kleinere landen. De V.V.D.-afgevaardigde Van Riel meende echter in tegenstelling met hetgeen pater Beaufort op dit laatste Duval-Verhagen. Het is voor de KRO een succesvolle maandagavond geworden. Pater Aimé Duval S.J. zong en speelde op telerecording en wat hij ter inleiding zei, was vaak belangrijker dan de zang bij zijn guitaar. Dat was oprecht apostolaat. Daarbij was de kijker getuige van zijn levendige mimiek, die in verma nende zin als het ware onderdeel van zijn godsdienstig getuigenis vormde. Door de reconstructie was het beeld niet overal even duidelijk, maar toch wel bleek de fraaie camera-instelling van Ben Mettrop. Het lag voor de hand, dat de epiloog van pater Leo pold Verhagen O.E.S.A." zou aanslui ten op net programma van zijn voor ganger in het programma. De augus tijner monnik begon zonder zijn ge zicht te tonen, verscholen als het was in de monnikskap. Dat had hij gedaan ter afstraffing van anonieme briefschrijvers, die niet met open vizier durven strijden. Weer in de lens kijkend, zei pater Verhagen, dat de mensen eerlijk tegenover elkaar moeten zijn en moeten handelen overeenkomstig hetgeen pater Duval hun had voorgehouden. Dat was op recht en gaande van hart tot hart. Open doekjes. Jan Willem Hofstra heeft weer enkele fraaie „open doek jes" laten zien. Bij de bespreking van nieuwe toneelstukken en opera's trad hij hier en daar waarschuwend op en was leerzaam ten gerieve van hen, die straks naar de schouwburg zullen optrekken. Het was een goede vondst, enkele speelscènes op film te vertonen, waarbij men bijvopr- beeld kon waarnemen, dat Albert van Dalsum zijn expressionisme heeft laten varen en nu een vrij moderne stijl voert. Aan de „open doekjes" is Katholiek nieuws vooraf gegaan, waarvoor we dank betuigen, omdat er belangrijke aspecten werden belicht. Denken we aan de missie bijvoorbeeld. We hopen dat het niet bij proefnemingen zal blijven. Katholiek nieuws in de t.v. is stellig niet minder belangrijk dan in de radio. En met het aantal moge lijkheden bij t.v.-uitzendingen zijn we toch al uiteraard beperkt. Rondgang in Nederlands paviljoen. Gedurende een vol uur hebben Dick de Vree en Evert Garretsen ons rondgeleid binnen en buiten het Ne derlands paviljoen op de wereldten toonstelling te Brussel. Helaas moest de tocht beperkt blijven tot het be langrijkste, maar dat is dan toch wel duidelijk gedemonstreérd. Er kwa men vakmensen ter inleiding aan te pas, die door de commentatoren stipt in het gareel werden gehouden, op dat geen overbodige uitweidingen het tijdschema zouden overschrijden. Joseph in Dothan. Voor heden, woensdag ligt het accént ongetwij feld op de vertoning van Vondel's bekende treurspel „Joseph in Do than'". Peter Koen van de NCRV heeft de regie en in de lijst van me dewerkenden komen enige beken den voor. Op Hemelvaartsdag is er een reportage in eurovisieverband van het internationaal concours hip. pique te Luzern en 's avonds geeft de VPRO een documentair program ma over het wezen, de oorzaken en de behandeling van spastische pa tiënten, Het betreft hier een storing die duizenden mensen veroordeelt tot een moeizaam en vaak verborgen leven. A.s. vrijdag is rustdag. Kindermiddag op boerderij. Het KRO-programma voor de kinderen op 21 mei omvat o.a. een reportage van het bedrijf op een boerderij, waar de camera's een kijkje gaan nemen. Het vragenspel voor kinde ren „Vlieg 'ns vlug" onder leiding van Adrie van Oorschot zal worden voortgezet. Floretkampioene en modeshow. In het jongerenprogramma ..Testplaat", dat de KRO donderdag 22 mei uit zendt. zal o.a. Ie 19-jarige floretkam pioene van Nederland. Nina Kleyweg worden voorgesteld. Vanuit Carlton te Amsterdam zal een reportage wor den verzorgd van een modeshow. punt naar voren bracht, dat de in vloed van kleine landen, w.o. Neder land, nihil is. De heer Van Riel ver wachtte meer van een sterk westen om een oorlog te voorkomen totdat wellicht in de toekomst Communis tisch China en de Sowjet-Unie ver schillende wegen zouden gaan. Nieuw Guinea. Ook de kwestie Nieuw Guinea werd door de heer Van Riel aange sneden. Spr. zou gaarne weten wat Foster Dulles, de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, op de NATO-conferentie in Kopenhagen heeft gezegd over de reactie van zijn land bij een eventueel gewapend con flict tussen Nederland en Indonesië met betrekking tot Nieuw Guinea. Gesprek met Indonesië. De heer De Niet (P.v.d.A.) was van mening dat Nederland indertijd de resolutie van de Ver. Naties, waarin werd aangedrongen op een gesprek met Indonesië, nad dienen te aan vaarden. Over de samenwerking met Australië in Nieuw Guinea was de heer De Niet niet enthousiast. De verstekelingen. Baron de Vos van Steenwijk (A.R.) heefc tenslotte gepleit voor „verste kelingen" die uit Indonesië ons land trachten binnen te komen, zelfs al zij als voormalige Nederlanders de Indonesische nationaliteit hebben aanvaard. Spr. trok een parallel met de vluchtelingen uit Hongarije die wél een toevlucht in ons land hebben gevonden. Baron de Vos van Steen- wijk noemde de maatregelen ten op zichte van de verstekelingen uit Indo nesië een „hardvochtige" zaak en niet in overeenstemming met het algemeen geldende Nederlandse rechtsgevoel. Het is ruim een jaar geleden dat in Den Haag een Diocesane Ouderraad werd opgericht. Daar deze Ouderraad voorlopig voor één jaar werd geko zen, is het thans gewenst om de ver kiezing van een nieuwe en definitie ve Ouderraad aan de orde te stellen. In verband hiermede wordt een al gemene vergadering van alle Ouder- comité's in het Bisdom Rotterdam ge houden op zaterdag 17 mei 1958 te Den Haag. In de Diocesane Ouderraad werden indertijd de volgende zeven leden ge kozen: Mevrouw R. Verkaik-Muysers, Hoek van Holland; de héren A. J. v. Haasteren, Leiden; J. H. M. v. Emme rik, Leidschendam; J. Polman, Den Haag; W. Biestra, Rotterdam; W. L. P. v. Kersbergen, Rotterdam en J. H. M. Coenen, Den Haag. Intussen hebben mevrouw R. Ver kaik-Muysers en de heer A. J. van Haasteren voor het lidmaatschap be dankt. Het ligt in de bedoeling om de Dio cesane Ouderraad uit te breiden tot 9 leden, met dien verstande dat de dekenaten Rotterdam en Den Haag elk door twee leden worden verte genwoordigd; het dekenaat Dordrecht door één lid; de dekenaten Alphen en Gouda samen door één lid; de deke naten Delft en Zoeterwoude samen door één lid; de dekenaten Schiedam en Poeldijk samen door één lid en de dekenaten Leiden en Noordwijk sa men door één lid worden vertegen woordigd. Wacht niet tot Uw hoofd of keel gaat dlchtzltten. Neem onmiddellijk 'ASPRO' en U voelt zich opknappen Miljoenen mensen over de hele wereld ondervinden het dagelijks zenuwpijn, reumatische aandoeningen en gevoel van rillerigheid verdwijnen snel door 'ASPRO'. Mis niets van Uw levensvreugde Voel U prettiger, opgewekter door 'ASPRO'. 'ASPRO' Irriteert Uw maag niet Houd het altijd bij ée hand 2 'aspbo'* ...-en U&ntuteeti fct! ..HERHALING Of VERZOEK' mtt ftjd» (M m.J it*rt undtgnrnftm 10.4S uur. DE OVERVAL BIJ HOOFDDORP De Haarlemse rechtbank heeft vandaag de 22-jarige glazenwasser K. uit Den Haag wegens diefstal in ver eniging en geweldpleging, veroor deeld tot tien maanden gevangenis straf, waarvan twee maanden voor waardelijk, met aftrek van het voor arrest. K. was betrokken geweest bij een roofoverval op een benzine pomp station. In de nacht van 6 op 7 ja nuari jl. was hij met twee andere mannen per auto naar een pompsta tion bij Hoofddorp gereden. Daar had hij een 44-jarige pompbediende be dreigd, waarna een der anderen 300.- uit de kas haalde. 20 KM-BEPALING IN SPOORWEG WET WORDT HERZIEN. In een schrijven aan de ANWB heeft de minister van Verkeer en Wa terstaat aangeondigd dat de thans nog voor alle spoorwegovergangen gel dende 20 km-bepaling voor een groot aantal overwegen zal worden afge schaft. Bij de overwegen waar de bepaling wèl van kracht blijft, zal worden ge zorgd voor een duidelijke aanduiding. De minister heeft toegezegd, dat de Spoorwegwet „met spoed dienover eenkomstig gewijzigd zal worden". Momenteel geldt bij alle spoorweg overgangen, voor alle voertuigen, een maximumsnelheid van 20 km/u. Reeds in 1951 wees de ANWB er op dat deze bepaling volkomen illusoir geworden was: verkeerstechnische verbeterin gen hadden het bij de meeste overwe gen overbodig, of zelfs ongewenst, gemaakt de snelheid over een afstand van enkele tientallen meters tot 20 km/u terug te brengen. De bepaling geldt zelfs voor bewaakte overwegen in autosnelwegen 1 Verder is de toe stand zó dat de weggebruiker eerst op zéér korte afstand van de overweg een onduidelijk bordje „20 km" vindt, dat bovendien afwijkt van de wette lijk voorgeschreven gebodsborden. Oudste emigrantenpaar 145 jaar Onder commando van kapt. J. C. Flach, zal het m.s. Sibajak op zater dag 17 mei a.s. opnieuw uit Rotter dam vertrekken naar Nieuw-Zeeland en Australië. Behalve bijna 600 emi granten ca. 250 voor Australië en ca. 340 voor Nieuw-Zeeland zal het schip ditmaal 375 voor eigen re kening reizende passagiers, van wie er ongeveer 150 de volgende dag in Southampton aan boord komen, ver voeren. De inscheping der passagiers, onder wie 188 kinderen beneden 12 jaar, vindt plaats op zaterdag a.s. van 9 tot 13 uur, aan de Lloydkade te Rot terdam. Voor de geestelijke verzorging der emigranten gedurende de reis bevin den zich aan boord Ds G. W. van Tricht, Ned. Herv. pred. te Nijkerk, en Pater C. J. Agasi, de „vaste" boordaalmoezenier van le Kath. Cen trale Emigratie Stichting. Pater Agasi keerde de vorige week maandag na een rondreis met hetzelfde schip in Nederland terug en zal ook nu weer de gehele reis meemaken. Ds Van Tricht, die vergezeld wordt door zijn vrouw en 2 kinderen, zal zich blijvend in Nieuw-Zeeland, vestigen. Als voor lichtingsambtenaar namens de Neder landse regering maakt mej. H. R. CENTRALISATIE VERVOERSVERGUNNINGEN Minister Algera heeft de Tweede Kamer voorgesteld, het verlenen van vergunningenvoor het vervoer van personen en van goederen, zowel over de weg als te water, voortaan op te dragen aan één commissie. Tot dusver worden de vergunningen per sonenvervoer en die voor het ver voer van goederen met vrachtauto's en met binnenschepen door de com missie vergunningen goederenver voer afgegeven. De minister meent dat de hele verlening van vergun ningen in beide sectoren echter kan worden opgedragen aan één com missie: de commissie vervoersvergun- ningen. Hij heeft daarom een wets ontwerp ingediend tot wijziging van de drie bij dit onderwerp betrokken wetten. Bij D.L.M. werden dossiers gelicht Vóór Kamercommissie bijeen kwam Nauwelijks 24 uur vóór de als ge volg van de helmen- en gasmasker affaires ingestelde commissie uit de Tweede Kamer haar werkzaamheden begon, zijn op het Directoraat Mate rieel Landmacht in Den Haag, stuk ken en dossiers van de helmendeb&- cle door de Koninklijke Marechaussee in beslag genomen, zo schrijft de Tel, De in burger geklede opsporings ambtenaren legitimeerden zich als „van de marechaussee" en zeiden te handelen „in opdracht van de minis ter van Defensie". De in beslag genomen stukken zijn alle van na oktober 1953. Tot die da tum waren er 1'8.000 buitenhelmen door de „Verblifa" geleverd, die aan de gestelde eisen voldeden. Op die datum ook zijn nieuwe be sprekingen geopend tussen de direc tie van „Verblifa" en vertegenwoor digers van het DML en begint de voorgeschiedenis van de latere hel menaffaire. De marechaussees hebben zowel bij de keuringsdienst van de Directo raat Materieel Landmacht als bij de directie de helmendo6siers van na ok tober 1953 gelicht. E.V.C.-CONTACTCOMMISSIE IN KORT GEDING VEROORDEELD „De z.g. contact-commissie uit de E.V.C.-bonden mist alle statutaire grondslag en ze bevindt en beweegt zich onbevoegdelij k op het terrein van het verbondsbestuur der E.V.C. Onder meer door een congres der E.V.C. voor te bereiden". Deze overweging staat in een von nis vanochtend geveld door de pre sident van de rechtbank te Amster dam in een kort geding dat de voor zitter de secretaris en de penning meester van de E.V.C. aanhangig hadden gemaakt tegen drie leden van de E.V.C.-contactcommissie, aan hangers van de groep-Paul de Groot. De president zegde de eis van de verbondsbestuurders der E.V.C. toe en verbood elk der gedaagden „om zich in energerlei vorm uit te geven voor en zich te gedragen als v hij bestuurder of vertegenwoordiger der eenheidsvakcentrale of van de bij haar aangesloten bonden" Dit vonnis is by voorraad uitvoer baar verklaard met toepassing van lijfsdwang. De gedaagden werden veroordeeld tot betaling van de kos ten van het geding zijnde driemaal 147.35. Scholten, „voorlichtster" bij de Chr Emigratie Centrale in Den Haag, de reis mee. Dit is de eerste maal, dat deze functie op de „Sibajak" door een vrouw wordt vervuld. Samen met drie oriëntatie-ambtenaren die ni eveneens met de „Sibajak" vertrek ken (mej. G. A. de Lange, uit Den Haag, de heren H. G. W. v. d. Linden uit Utrecht, en H. T. M. Theunisse uit Tilburg), keert ook mej. Scholten eerst in september met de „Water man" in Nederland terug. Het oudste emigrerende echtpaar is ditmaal de heer en mevrouw P. J. J. Boerboom, resp. 72 en 73 jaar, uit Arnhem, die naar Nieuw-Zeeland gaan. De oudste passagier is de 77- jarige mevrouw A. J. Fagel-Drijver, uit Rotterdam, die haar enige jaren geleden naar Nieuw-Zeeland geëmi greerde zoon, de conferencier-humo rist Fred Fagel, gaat bezoeken. Ook de heer P. J. Houtman, directeur van de Utrechtse Stadsschouwburg, gaat met zijn echtgenote op familiebezoek, naar Australië. De heer J. F. J. Roo- denrijs, hotelhouder te Den Haag, emigreert thans voor de tweede maal met zyn gezin naar Australië. POLITIE-ACTIE TEGEN HAAGSE JEUGD. De laatste tijd is er te 's-Graven- hage nogal onenigheid, voornamelijk in de buurt van de Goudenregen straatLaan van Meerdervoort, tus sen Haagse jongens en gerepatrieer de jongens. Indische jongens zijn verleden week onbehouwen opgetre den tegen voorbijgangers, Er is toen ook al een botsing geweest met Haag se jeugdigen. Gisteravond was de politie gewaar schuwd, dat de Hagenaars eens wraak wilden nemen. Zij hadden zioh ver zameld in een cafetaria, waar de po litie 49 jongeren aantrof, onder wie 3 meisjes. Allen werden gefouilleerd en het bleek, dat zij gewapend waren met messen en dergelijke. Bovendien vond men nog hier en daar verstopt een aantal geïmproviseerde wapens. De rumoerige troep werd wegge bracht naar het politiebureau aan de Archimedesstraat, waar een uitvoe rig verhoor werd afgenomen. Tussen middernacht en half drie zijn de jon gelui naar huis gezonden. Indische jongeren zijn gisteravond niet komen opdagen. Om aan deze moeilijkheden een eind te maken heeft men de hulp in geroepen van de stichting „comité voor interkerkelijk en particulier ini tiatief ten behoeve van sociale zorg voor gerepatrieerden uit Indonesië. PINKSTERUITZENDING UIT 7 KATHEDRALEN. Voor de vierde maal in successie zal de K.R.O. op eerste Pinksterdag (25 mei) gedurende drie kwartier een Europese Pinkster-uitzending uit ze ven landen verzorgen onder de titel „Europa Christiana". De uitzending begint om 20.00 uur de kerk van het Vaticaanse Pavil joen op de Brusselse Wereldtentoon-1 stelling. De Pinksterboodschap zal daar worden uitgesproken door de verbannen Aartsbisschop van Sui- Yuen (China), Mgr. L. Morel. Daarna zullen de luisteraars achter eenvolgens worden verbonden met de kathedralen van Edinburgh, 's-Herto- genbosch, Paderborn, Straatsburg, Wenen en Florence. In deze plaatsen zullen Pinksterboodschappen worden gegeven resp. door de bisschoppen Mgr. Gray, Mgr. W. Mutsaerts, Mgr. Dr. Jaeger, Mgr. Web°r, Mgr. Dr. Kö- nig en Kardinaal Dalla Costa, uitzending berust by Dom. B. Brock- bernd OSB, hoofd van de afd. Gods dienstige uitzendingen van de K.R.O. De leiding van deze rechtstreekse KOMKOMMERS NAAR FRANKRIJK Volgens een bericht uit Frankrijk zal dit land hoogstwaarschijnlijk nog in de loop van deze week ingevolge de uitwisselingsovereenkomst een bedrag van 15 miljoen francs deblok keren voor de invoer van komkom mers uit Nederland. Voor de Nederlandse tuinders zou dit weer een welkome afzetmogelijk heid zijn. Er zijn op het ogenblik flinke aanvoeren van komkommers in de groentencentra van ons land. De afzet heeft een bevredigend ver loop. Voor de rijenkomkommer, a kwaliteit, wordt op het ogenblik 50 75 cent per stuk betaald. VRAAG NAAR TWEE KANTEN. De jongste katholieke muurkrant (nr 28) der actie „Voor God" (Post bus 2, Heemstede) stelt tegen een fel rood vlak een vraag, die eigenlijk twee kanten tegelijk uitgaat: „Wie is mijn naaste?" De plaat zelf toont ver schillende situaties van de vereen zaamde mens, zich afvragende wie de naaste is, die hem tegemoet komt in de eenzaamheid. Maar de suggestie van de muur krant is de gewetensvraag aan al wie niet eenzaam zijn en niet in nood verkeren: „Wie is mijn naaste?" Het antwoord gaf en geeft nog steeds Christus: „Ik was hongerig en gij hebt Mij te eten gegeven. Deze muurkrant hangt deze maand in 6000 wachtkamers, cantines, porta len enz. als bezinning en als gespreks stof. (69) 'Dus die Ti., uit uw bnet )Ve niffnm' m de ekster, en nm, 'JOsdeMdM) Aetherklanken DONDERDAG TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14.0017.00 Eurovisie: Rep. Int. Concours Hippique te Luzern. VPRO: 20.00 Journ. 20.20 Gesprek aan de schrijftafel. 20.30 Oude film fragmenten. 20.50 Introductie. 21.15 Spastische kinderen, documentair programa. HILVERSUM I 402 m. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.30 Vroeg dienst. 9.20 Moederland-Vaderland? i.30 Nieuws. 9.45 Gram. 9.55 Hoog mis. 11.30 Gram. 11.45 Studenten orkest. 12.35 Instrumentaal octet. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.10 Gram. 13.20 Ko perkwartet en solist. 14.00 Bondsdag. 14.45 Gram. 15.00 Mil. orkest. 15.20 Radio Philharm. orkest en solist. 16.00 Matrozenkoor. 16.15 Bondsdag 17.00 Orgelconcert. 17.30 Metropole orkest, klein koor en solist. 18.10 Huismuziek. 18.30 Gr. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.30 Lichte muziek. 19.50 Nieuws en weerbericht. 19.10 19.50 C.H.U., pol. caus. 20.00 Radio krant. 20.20 Amus. orkest. 20.50 Met mei is alles goed, reportages. 21.15 Gemengd koor, knapenkoor en instr. ensemble. 22.00 Periodieken-parade. 22.10 Metropole-orkest. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.- berichten. 23.15 Zaalsportuitslagen. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 8.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Idem. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte muz. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Jeugd koor. 11.20 Voor de jeugd. 11.35 Gr. 12.00 Rep. 12.30 Land- en tuinb. me dedelingen. 12.33 Populair concert. 13.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 13.07 De toestand in de wereld, caus. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.50 Indiaanse feestdagen in Banff, caus. 14.00 Lichte muziek. 14.35 Logboek 1901. 15.15 Gram. 15.30 Ca baretprogramma. 16.00 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Grm. 18.00 Nieuws. 18.15 Ge- var. progr. v. d. Mill. 18.45 Sport- problemen. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Gevar. progr. 20.00 Nieuws. 20.05 La Tosca, opara. In de pauzes: 20.5021.05 Licht progr. 21.50—22.00 Act. 22.35 Rep. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen te New York. 23.16—24.00 Rep. VRIJDAG HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kl. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.05 Chansons. 10.35 Symf. conc. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Italiaanse volks liedjes. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.03 Pianoduo en zang. 12.03 Land en tuinb. meded. 12.33 Lichte muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Lichte muziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Zang cn clavecimbel. 14.25 Lichte muziek. 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Metropole-orkest en soliste. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursberich ten 17.45 Amus. muz. 18.05 Lichte muziek. 18.20 Caus. 18.30 Lichte muz. 18.50 Laat je wijzen hoe te reizen. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. op het nieuws. 19.15 Regeringsuitz: Emigra tierubriek. Het emigratiepraatje van H. A. v. Luyk. 19.25 V.V.D., pol. caus. 19.35 Verz. progr. v. d. militairen. 20.15 Act. 20.30 Pol. forum. 21.00 Lichte muziek. 21.25 Amus. muz. 22.10 Sport. 22.20 Gram. 22.50 Prie ster, leek en huweli.jk, caus. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 jazzmuziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VAPA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. 9.15 Gram. 9.40 Schoolradio. 10.00 Thuis, caus. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Orgelspel. 12.20 Regeringcultzending: Landbouwrubriek: Pokken en difte rie bij pluimvee. 12.30 Land- cn tuin- bouw meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede. ey gram. 13.25 Lichte muziek. 13.55 Beursberichten. 14.CO Orgelcon cert. 14.20 Litterair programma. 14.40 Pianorecital. 15.00 Gram. 15.10 Ge- var. progr. 16.00 Muzikale caus. 16.40 Voor de jeugd. 17.10 Hammondorgel cn zang. 17.35 Gram. 18.00 Nieuw*. 18.15 Act. 18.20 Lichte muziek. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 Voor de kleuters. 19.10 Meisjeskoor. 19.30 Vrede of atoomoorlog, caus. 19.55 VPRO-nieuws. 20.00 Nieuws. 20.05 Een nationale zaak, caus. 20.10 Lit teraire caus. 20.20 Viool en piano. 20.40 Het atoom, caus. 21.00 Gram. 21.25 's Zomers op zee 's winters op straat, klankbeeld. 21.55 Buiten lands weekoverzicht. 22.10 Jazzmuz. 22.40 Zorg om de mens, causserieën. 23.00 Nieuws. 23.15 Dansmuziek. 23.45 24.00 Gram.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5