V.V.V.-Leiden nam afscheid van voorz. Van der Kwaak DUINSTREEK Hij werd opgevolgd door de heer Groen Lezing voor de „Sociale Raad" Boerenleenbank Oegstgeest had gunstig jaar WOENSDAG 14 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Toeristenbezoek aan Leiden nam toe 6ij gelegenheid van het afscheid van de heer D. J. van der Kwaak als voorzitter van de afdeling Leiden van de Vereniging Voor Vreemdelin genverkeer te Leiden, werd gister avond in 't Gulden Vlies in verschil lende toonaarden een loflied gezon gen op de voortvarendheid en de ef fectieve manier van werken, die de vereniging zich in de afgelopen vijf jaar heeft meester gemaakt. De scheidende voorzitter meende, dat wat bereikt werd tot stand is ge komen door goed teamwork en dat hij aan het succes persoonlijk weinig toe heeft bijgedragen maar verschil lende sprekers zagen dat anders. De jaarvergadering, waarin het afscheid van de heer Van der Kwaak was opgenomen, werd voor gezeten door de wn.-voorzitter van de vereniging, dr. J. Keuning. Deze ver welkomde de directeur van de pro vinciale V.V.V., de heer Woltjer en de heer Visser, oud-directeur van de Leidse V.V.V. De notulen van de vorige jaarver gadering werden gelezen door de se cretaris, de heer C. J. van Spall en zonder aanmerkingen door de verga dering goedgekeurd. De heer G. van Weelden, de directeur van het VVV- informatiekantoor, gaf een verslag over het afgelopen jaar. Het jaarverslag. Het maakte melding van het feit, dat de belangstelling van toeristen voor Leiden in het afgelopen jaar nog groter is geweest dan in vooraf gaande jaren. Dit is in tegenstelling met de afname van het toeristenbe zoek aan ons land, dat in het bui tenland langzamerhand zijn faam als „goedkoopte-eiland" gaat verliezen, Ook is er een toenemende concur rentie van buurlanden in het vreem delingenverkeer. De bezoeken van vreemdelingen aan Leiden zijn meest al dag-bezoeken. V.V.V. heeft de beschikking over 480 bedden bij particulieren. De ver eniging zal trachten, het aantal logies- adressen in de stad uit te breiden. Het aantal verstrekte inlichtingen be droeg mondeling ongeveer 7500, schriftelijk ongeveer 2000 en telefo nisch rond 6500. Vooral het aantal buitenlanders dat informaties kwam inwinnen is belangrijk toegenomen. Van vermindering van 't getal Duit sers is geen sparke. Verder kwamen vreemdelingen uit alle delen van de wereld; uit Amerika maar ook uit het Nabije- en Verre-Oosten, uit Afri ka en Australië. Deze gunstige geluiden werden met applaus uit de zaal en met dank van de voorzitter beloond. Ook het finan cieel overzicht, uitgebracht door pen ningmeester G. A. F. Everstijn droeg aller goedkeuring weg. De kascom- missie meldde, bij monde van de heer De Ren, dat zij alle papieren en middelen in goed orde had bevon den. Zij werd derhalve van taak gede chargeerd en de heer Spaargaren werd als lid benoemd in plaats van de heer Vietor, die aftredend was. Er volgden enige mededelingen over de reclame door middel van folders. (Er is een streekfolder voor Rijnland in ontwerp); over de ope ning van het Pilgrimfathershuisje op 1 juli a.s. en over 't bloemencorso op zaterdag, 2 augustus a.s. Als één van de gebeurtenissen, die dit bloemen- festijn moeten omgeven, ziet men een kinder-bloemencorso, in samenwer king met Vacantiebezigheden en Speeltuinverenigingen. Een nieuwe voorzitter. De periodiek aftredende heren G. A. F. Everstijn, S. M. Borgerding en mr F. Portheine werden bij acclama tie herkozen en ook werden de door liet bestuur gestelde candidaten, de heren G. Groen en mr H. A. C. Bran derhorst, die de heren Van der Kwaak en Van der Meer zouden vervangen, unaniem door de verga dering aanvaard. Hierop kon de wnd.-voorz., dr Keuning, met een gerust hart zijn functie in handen geven van de heer Groen, die op grond van het regle ment tot voorzitter werd benoemd. In de rondvraag werd het bestuur verzocht, erop toe te zien, dat in overleg met de betreffende instan ties, in het toeristenseizoen geen be stratingswerkzaamheden zouden worden uitgevoerd in de invalswe gen. Alvorens de wnd.-voorzitter over kon gaan tot het officiële afscheid van de heer Van der Kwaak, maakte allereerst nog de heer Woltjer de afdeling Leiden van de V.V.V. zijn complimenten over de voortvarende wijze waarop zij naar buiten uit treedt. Hij stelde de vereniging ten voorbeeld aan vele andere in den lande. De heer Keuning schilderde de scheidende voorzitter als de man, die in Leiden leven in de V.V.V.-brou- werij heeft gebracht. Hij noemde grote evenementen als de Burchtfeesten, de Lichtweek, „Ro mantiek en Bloemen" en het Rijns burgs Bloemencorso. Spr. dankte de heer Van der Kwaak voor de opge wekte sfeer, die hij in de bestuurs vergaderingen had gebracht, die door hem werden geleid. Hij bracht zijn dank tot uitdruk king in de vorm van een vulpen-set. Mevrouw Van der Kwaak ontving een boeket bloemen. Het oudste lid van de ver., tevens •ecretaris, zeide in zijn afscheids woord, dat de wijze opgevallen was, waarop de heer Van der Kwaak V.V.V. zag en waarop hij zijn ziens wijze heeft uitgewerkt. Hij was vol lof over de manier, waarop de schei dende voorzitter gewerkt heeft om uit een bestaande organisatie iets le vends te maken en noemde hem de favoriet onder de voorzitters, die de afdeling gekend heeft. Niet achtergebleven Als voorzitter van de middenstand maakte de heer Lambermont gewag van de zekerheid, dat de Leidse za kenwereld geenszins is achtergeble ven door alles, wat de heer Van der Kwaak voor het vreemdelingenver keer heeft gedaan. Hij was daarvoor zeer erkentelijk en zegde zijn mede werking toe bij de wervingsactie voor nieuwe leden. In zijn dankwoord noemde de heer Van der Kwaak alle genoemde suc cessen ,door arbeid verkregen", door arbeid in teamwork. Hij zeide, al tijd gestreefd te hebben naar een juiste aanvulling van de drie letters V.V.V.: „Vol Vertrouwen Voor waarts". Hoe het hem ook speet; de ont vangst van een vulpenset had de mogelijkheid tot de verruiming van gemeentelijke subsidies niet kunnen vergroten. Spr. eindigde met de bes te wensen voor het voorzitterschap van de heer Groen. Dr. Keuning sprak nog een kort dankwoord, waarna drie filmpjes werden gedraaid, die aan de avond een geheel eigen sfeer gaven. Het waren schitterende kleurenfilms over het Bloemencorso, over het „Land beneden de zeespiegel" en over het land van d* fjorden, Noorwegen. In de pauze tussen deze films over handigde de heer C. Zandbergen na mens het Corso-comité van „Rijns- burg Bloemencorso" een bloemstuk aan de heer Van der Kwaak, als blijk van waardering voor de pret tige samenwerking. Dr Keuning overhandigt de schei dende voorzitter de bewijzen van de dank der vereniging. Heilzaam werk van de Unicef De Sociale Raad hield gisteravond een vergadering in een der boven zalen van ,Jn den Vergulden Turk". Als spreker was aanwezig de heer J. Eggink, secretaris van de Stich ting Nederlands Comité Unicef. Het spreekt dus bijna vanzelf, dat de in leiding ging over het kinderfonds van de Verenigde Naties. De heer Eggink begon met er aan te herinneren, dat de V.N. reeds een groot aantal gespecialiseerde organi saties in het leven hebben geroepen. Tot een van de belangrijkste behoort zeer zeker de Unicef. Deze uit 1946 daterende organisatie verricht, voor al in de onderontwikkelde gebieden, veel positieve arbeid en kan dus nog lang niet gemist worden. Het standpunt dat ieder gezond mens een bron van welvaart is hul digend, staat zij op de bres voor de gezondheid van moeder en kind waar ter wereld ook. Ziekte, ondervoeding en onwetendheid moeten met alle ten dienste staande middelen en zo effectief -mogelijk bestreden worden. Een moeilijke taak als men bedenkt dat bijv. in een land als Ethiopië niet minder dan 167.000 mensen het met één dokter moeten stellen. De heer Eggink vertelde, dat tweederde van de wereldbevolking niet ouder wordt dan 40 jaar en toonde vervolgens aan, dat een dergelijke korte levens duur schadelijk voor de welvaart is. De Unicef, zo ging spreker verder, wil niet zozeer een uitvoerende taak vervullen, dan wel de verschillende regeringen prikkelen zélf maatrege len te nemen op het terrein van ge zondheidszorg e.d. Dank zij de steun van de Unicef evenwel konden in ruim zestig landen 16.000 gezond heidscentra voor moeder en kind op gericht worden. De opleiding tot vroedvrouw heeft in vele streken goede resultaten gehad: de Unicef heeft in totaal reeds 50.000 verlos- koffers uit kunnen reiken. Hulp van de Unicef is ook vereist bij de mas sacampagne tot bestrijding van be smettelijke ziekten. Op het ogenblik richt de activiteit van het Kinder fonds, althans op het gebied van de ziektebestrijding, zich op de bestrij ding van malaria. Een en ander ge schiedt vanzelfsprekend in samen- GEM. AANKONDIGING INZAMELING HUISVUIL Op Hemelvaartsdag zal geen huis vuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen em mers aan de openbare straat te plaat sen. Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op don derdag; worden bediend, zal nu plaats vinden op vrijdag 16 mei e.k. Het inzamelen van huisvuil uit die percelen welke normaal op vrijdag worden bediend, geschiedt nu op za terdag 17 mei e.k. De ophaaldienst van zaterdag zal, met enige vertraging, normaal door gang vinden. De directeur Gemeentelijke Rei- nigings en Ontsmettingsdienst. JAARVERGADERING „ST. WnLIBRORDUS", LEIDEN. De Nederlandse Katholieke Bond van Werknemers in Industriële Be drijven afd. Leiden had gisteravond haar leden opgeroepen voor de jaar vergadering in de Kleine Burcht. De getrouwe leden gaven ook nu weer acte de présence waardoor ze waardering lieten blijken voor het vele werk, dat het bestuur voor hen verricht. Het was evenwel met genoegen, dat de voorzitter, de heer A. Bruines, na de opening een terugblik gaf op het afgelopen jaar, waarin hij naast en kele tegenvallers, toch ook goede winstpunten zag. Hieronder rekende hij de kleine le denwinst, welke gezien de vele over schrijvingen naar andere vakorgani saties toch heus veel groter is. De niet zo talrijke opkomst zag spreker eigenlijk meer als een bewijs van de goede gang van zaken in de vereni ging, dat bij grote ontevredenheid, de opkomst veel groter zou zyn ge weest. De jaarverslagen van secreta ris en penningmeester werden onder veel dank goedgekeurd. Het financiële overzicht gaf klein batig saldo te zien. De bestuursverkiezingen werden in een vlot tempo afgehandeld, daar bij ontbreken van tegencandidaten de heren A. Bruines en G. Zirkzee bij acclamatie werden herkozen. De geest. adv. pater S. van Swelm, o.f.m., vestigde in een korte toespraak de aandacht op het aanstaande feest van 's Heren Hemelvaart en wekte de aanwezigen op, met dit feest voor ogen, Christus' voorbeeld ook in het dagelijks leven na te volgen en thuis en op het werk steeds een duidelijke christelijke levenswandel te volgen. De districtsbestuurder gaf hierna meer op het materiële en sociale vlak enige puntjes ter overweging. Hij wees hierbij op de neergang in de economische structuur van onze hui dige maatschappij. "Spreker wilde hierbij niet meer praten over beste dingsbeperking doch meer over de internationale toestand, waaraan de tegenwoordige economische terugslag te wijten is. De heer Smit dacht daar bij tevens aan het vele werk, dat daardoor voor de vakcentrales aan de winkel gekomen is. Nadat de voorzitter de leden had opgewekt tot propaganda, sloot hij deze prettige vergadering, waarna de leden zich nog enige jjd vermaakten met prijsklaverjassen. PRONONCE voor Uw ONDERGOED Leiden Breestraat 65 Tel. 21800 Oegstgeest Geversstraat 41 Tel 23917 jtft ER ZAT MEER IN DAN MUZIEK! j Gister -orgen tegen negen uur heeft een kleine binnenbrand schade aangericht in een lokaal van de r.k. mulo voor meisjes aan de Haarlem merstraat. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting in een ra diotoestel, dat in het lokaal op tafel stond. Het toestel brandde zich door het tafelblad heen en kwam terecht op de vloer, waarin een gat brandde van ongeveer 40 bij 40 centimeter. Een werkster bemerkte het ongeval en bluste het vuur met een emmer water. De brandweer behoefde de vloeren slechts op smeulend hout werk te controleren. Agenda Leiden WOENSDAG, 14 MEI Expogé. Algemene jaarvergadering. Central 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, kwart voor zeven nam. Ned. Kath. Bond v. Werkmeesters. Ledenbijeenkomst. De Harmonie, 8 uur nam. „De Leidsche Buitenschool". Le denvergadering. 't Gulden Vlies, 9 uur nam. VRIJDAG, 16 MEI „St. Christoffel". Handelsvertegen woordigers etc. Ledenvergadering. De Harmonie 8 uur nam. Congres. Ver. van Peadagogiek. Opening in Stadsgehoorzaal te 10.50 uur v.m. ZATERDAG, 17 MEI Congres Ver. van Peagogiek. Spr. pater prof. dr. N. Perquin s.j. Stads gehoorzaal, 10 uur v.m. Oud Leiden, Excursie naar Meyen- del, vertrek van Garenmarkt te 13.30 uur nam. DIENST DE APOTHEKEN. De avond- en nachtdienst der apo theken wordt waargenomen door Apotheek Zuider, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Op Hemelvaartdag 15 mei is alleen geopend Apotheek Zuider. Apotheek Oegstgeest Wilhelmina- park 8, tel. 26274. Wetten, P. Kooijman, J. van der Putten, Manus Brinkman, J. Wuur- man, Cor Plasmeijer, J. Cuvelier, Van der Knaap, Knoppert en vele andere bekende renners. Er wordt ditmaal gereden om het hoogste prijzenschema, dat is toege staan en deze hoge prijzen zullen de strijd aanzienlijk verhogen en aan trekkelijker voor de toeschouwers maken. Het ideale parcours in de tuinen van de St Bavostichting met over de gehele route geluidsinstallaties vormt mede een waarborg, dat dit wielerfestijn, evenals de voorgaande keren, zeker zal slagen. De strijd voor de amateurs en on- afhankelijken begint om 14.30 uur. Om 13 uur wordt het kampioenschap op tourfietsen van de Bollenstreek verreden. Opgave hiervoor moet worden gedaan bij rijwielhandel Van Dam Zoon, Havenstraat 22 te Noordwijkerhout. VOORSCHOTEN Medische dienst. Op Hemel vaartsdag zal de doktersdienst wor den waargenomen door dokter Th. J. Thies, Leidseweg 51, tel. 2520. De zuster is te bereiken op het gezond heidscentrum, Wijngaardenlaan 1, tel. 2177. WARMOND Restauratie Ned Herv. kerk. Na mens de Ned. Herv. Gemeente is de uitwendige restauratie der Ned. Herv. kerk aan de Herenweg, door archi tect K. Beumer opgedragen aan de firma Jan Stouten te Leiden voor 18.000. werking met de Wereldgezondheids organisatie. Voorts gaat de belangstelling van de Unicef zich steeds meer richten op de kindervoeding, alcjlus spreker. Ongeveer 600 miljoen kinderen krij gen op het ogenblik niet wat zij no dig hebben, zo vertelde hij. Nadat de heer Eggink het een en ander had verteld over de financie ring van het werk van de Unicef, werd een filmpje vertoond, dat een beeld gaf van het werk van deze organisatie. Dr. G. J. Hoenderdaal hoogleraar te Leiden De te Utrecht gehouden algemene vergadering >van de Remonstrantse Broederschap, heeft benoemd tot hoogleraar aan het seminarium te Leiden, in de vacature ontstaan door het aftreden van prof. G. J. Sirks, dr. G. J. Hoenderdaal, Remonstrants- Gereformeerd predikant te Amster dam. De nieuwe hoogleraar werd in 1910 geboren en studeerde aan de Leidse Universiteit. In 1948 promoveerde hy bij prof. dr. W. J. van Holk tot doc tor in de theologie op een proef schrift getiteld: religieuze existentie en esthetische aanschouwing. Dr. Hoenderdaal werd in 1935 pro ponent en aanvaardde 26 mei van dat jaar het predikambt bij de Re monstrants-Gereformeerde gemeente te Boskoop. In 1939 vertrok hij naar Rotterdam, welke standplaats hij in 1940 met Arnhem verwisselde. Se dert 5 maart 1950 is dr. Hoender daal predikant te Amsterdam. Behalve zijn proefschrift verscheen van zijn hand in 1956 een boekwerk over „De mens in zijn strijd". Kort geleden verscheen een geschrift van hem over „De prediking van het evangelie en de vrije mens". Dr. Hoenderdaal is hoofdredacteur van het Remonstrants weekblad en docent aan de school voor maat schappelijk werk te Amsterdam. BIOSCOPEN De films in de week van 916 mei zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De minderjarige", 14 jaar. (Op Hemelvaartsdag: „De wonderman", 14 jaar.) Lido: „Met de dood voor ogen", 14 jaar. Luxor: „De jonge leeuwen", 18 jr. Trianon: „De dochter van de woes tijn", 14 jaar. Rex: „Ik was een rebel", 14 jr. N00RDWIJK AAN VERWONDINGEN BEZWEKEN De 73-jarige mevr. Leuchten—Mül- ler, die vorige week bij een gas-ont- ploffing ernstig werd gewond is gis teren aan haar verwondingen bezwe ken. Op het gemeentehuis heeft een be spreking plaats gehad tussen de be sturen van de Vereniging van villa's- en huizenverhuurders en de Stichting VVV, waarbij men tot volledige over eenstemming is gekomen over het te voeren beleid ten aanzien van de on derbrenging van toeristen. De aan gekondigde bespreking tussen de COT en het bestuur van de Stichting is niet doorgegaan. De heren van de COT beweren dat zij niet zijn uitge nodigd, het bestuur van de Stichting stelt, dat men hen wel heeft uitgeno digd, maar dat zij aan de oproep geen gohoor hebben gegeven. Berichten opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gel delijk beloond. De tipgevers dingen bovendien mee in onze niéuws-marathon, waar voor elke maand (de komende drie piaanden) een prijs van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. HONDJE BEKNELD IN RIOOL Een hondje, dat in de Herengracht was gevallen, raakte in zijn verbou wereerdheid knel in een rioolbuis. Omstanders waarschuwden de brand weer, welke met boot het hondje redde. „Hij zit nu in de boot" werd ons bericht. De belangstelling voor het hondse wedervaren was zo groot, dat de politie het verkeer op de Heerengracht moest regelen. Ingez. door Mej. Martha Buis, Herengracht 54. Onder voorzitterschap van de heer C. M. den Hollander hield de Boe renleenbank Oegstgeest een alg. ver gadering in café Knijnenburg. De be langstelling was matig. De voorzitter sp^ak zijn vreugde uit over de ge stadige groei en de spaarzin der le den. Tot secretaris werd aangewezen de heer C. Juffermans. Na goedkeuring der notulen werd door de penningmeester een toelich ting 'gegeven op de balans én verlies- en winstrekening. Voorts deelde de heer v. d. Post mede dat de rentevergoeding voor de spaarder bij de bank het hoogste was in vergelijking met andere instellin gen. De omzet bedroeg 26 miljoen gulden en de winst over 1957 was 7917.20. De reserve bedraagt na toe voeging van een gedeelte der winst ruim 28.000.Balans en verlies- en winstrekening werden hierna goedgekeurd. Tot lid van het bestuur wegens af treden van de heei J. G. Juffermans benoemde de vergadering de heer L. Menken, terwijl tot lid van de Raad van Toezicht de heer J. Juffermans Sr. werd gekozen. De voorzitter maakte van de gele genheid gebruik de heer J. G. Juf fermans hartelijk te bedanken voor al het werk dat hij in de 30 jaren voor de bank belangeloos had ver richt en bood hem namens het be stuur een stoffelijk blijk van waar dering aan. Ook de directeur der bank de heer Hooymans gewaagde van de nauw gezetheid, waarmede de heer Juffer mans zijn functie vervulde. Namens de leden sprak de heer F. Molenkamp waarde,rende woorden aan het adres van het afgetreden be stuurslid. NOORDWIJKERHOUT De 14e Ronde van St. Bavo. Zondag a.s. zal voor de 14e maal de nu traditioneel geworden Ronde van St. Bavo worden verreden. Zoals ook vorige malen zullen een groot aan tal bekende en prominente renners, amateurs zowel als onafhankelijken aan deze wedtsryd over 80 ronden, tezamen 100 km deelnemen. Aan de start zullen o.a. verschij nen: A. van Houwelingen, Jan van Marktberichten GOUDA, 14 mei Kaas. Aange voerd 27 partijen. Ie kwal. per kg.: 1.81—1.68, 2e kw. f 1.54—1.60. Han del kalm. 's-HERTOGENBOSCH, 14 mei. Vee Aangevoerd 7210 stuks vee, zijnde 2241 runderen, 196 graskalveren, 589 vette kalveren, 865 nuchtere kalve ren, 224 schapen, 14 geiten, 617 lam meren, 64 fokzeugen, 352 slachtvar- kens, 30 lopers, 218 biggen. Prijzen behoudens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwa liteit als volgt: melk- en kalfkoeien ƒ7501285, guiste koeien 675 990. kalfvaarzen 790- 1275, klam- vaarzen 750925, guiste vaarzen 700875, pinken 480700, gras kalveren 300450, nuchtere kalve ren voor fok- of mesterij ƒ70215, weideschapen 4075, ooien met lammeren 100—165, drachtige zeu gen 280390, lopers f 6575, big gen 4860, alles per stuk. Slacht- runderen; aanvoer 661 stuks. Extra kwaliteit 3.403.50, le kwaliteit f 3.25—3.40, 2e kwaliteit ƒ2.90—3.15, 3e kwaliteit 2.65—2.85, vette stieren 2.903.20, worstkoeien 2.602.70, alles per kg gesl. gew. Vette kalve ren le kw. 2.50—2.90. 2e kw. 2.15 —2.45, 3e kw. 1.90—2.10, nuchtere slachtkalveren 1.251.45. slacht- varkens ƒ1.60—1.70. slachtzeugen le kw. ƒ1.461.51, 2e kw. ƒ1.38 1 43, alles per kg levend gew. Vette schapen ƒ90120, vette lammeren 75—115, nuchtere slachtkalveren f40—57.50, alles per stuk. Overzicht: melk- en kalfkoeien aanvoer normaal, handel matig, prij zen niet goedkoper; guiste koeien aanvoer minder, handel lui, prijzen duur; jongvee, aanvoer minder, han del vlot, prijzen vast- vette kalveren aanvoer normaal, handel redelijk, prijzen gehandhaafd; nuchtere slacht kalveren aanvoer minder, handel vlot, prijzen prijshoudend; schapen e: lammeren: aanvoer groot, handel rustig, prijzen weinig verandering; fokzeugen: aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen onveranderd: lopers en biggen: aanvoer groot, handel rustiger, prijzen staande: slachtvee: aanvoer minder, handel willig, prijzen stabiel: slachtzeugen: aanvoer minder, ha.idel kalm, prij zen moeilijk te handhaven. WOERDEN, 14 mei. Kaas. Aanvoer 8 partijen. Notering eerste kwalitiet 1.66—1.73. 2de kwal. 1.51—1.65. Handel matig. LEIDSCHENDAM, 13 mei Groente. Sla A 1440—1830; sla B 1310—1500; sla C 670—710; sloofsla 31—39; andij: vie 3654; spinazie 8501180; prei 12—14; rabarber 19—21; radijs 11—12; selderij 78; postelein 4144; bloem kool 45—58; tomaten A 217—253; to maten 200-209; tomaten C 217—247; tomaten CC 217—218; kaskomkom- mers A 39—43; id. B 32--37; id C 25— 30; platglaskomkommers A 5863; id B 51—55; id C 46—49; id D 31—36; id. krom 79—87; warenhuiskomkom mers A 5259; id. B 5053; id. C 41 —46; id. D 27—31. TER AAR, 13 mei. Groente. Peu len 2.30—3.50, idem B. 1.70—2.10, kas- sn ij bonen 2.803.00, idem stek 1.50 2.20, spinazie 912, rabarber 812, andijvie 1224, postelein 1115, idem B. 58, aardappelen 13, toma ten A. 2 30, idem C. 1.90 alles per kg., sla A. 1620, idem B. 1013. idem C. 59, bloemkool A 4173, idem B. 2338, idem C. 20—24, idem stek 10 15, komkommers D. 36—38, idem stek 828 alles per stuk, bospeen 47 —65, idem B. 2832, radijs 57, bos- selderij 3 ct alles p. bos, sloofsla 40— 1.40 per kist, aardbeiei. 6590, idem klein 45 alles per doosje. R'VF.EN, 13 mei Bloemen. Ane monen 1526, Irissen 5280, Tulpen 4065, Parkiettulp 4065, Narcissen 14—25, Pyrethrum 85—1.35, Margrie ten 3463, Lathyrus 3158, Violieren 7085, Dhoronicum 15—21, Am. An jers Sim Rood 21—29, Sim Rose 24 31, Brenner 19—24, Am. Anjers (ge plakt) 18—23. Groente. Aarbeien V/s ons doos 901.20, idem 2 ons doos 1.15 1.45, idem afw. 60—1.00 per doosje, peulen 180.00—320.00; kropsla 1 10.00 —16.00, idem II ó.OO1100; andijvie 10.0018.00; spinazie 14.00 per 100 kg. VINKEVEEN, 13 mei. Groente. Andijvie 2838; postelein 1023, prei 17; rabarber 2027; spinazie 8l/s 12; spitskool 42; stoofsla 1425 ct. per kg; sla A 1317; sla E 513 ct. per stuk; raapstelen 69; radijs 6—11; peterselie 7; selderij 2—7 ct. per bos!

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3