fi/aatow 6? /PUwcotfte Sx ï?e&b? 1 Mascotte v beter! Piet v.d. Pol zaterdag uitgescha keld, Wafflard won nu de titel Langebaanwedstrijd van De Kaag door gebrek aan wind gehandicapt De Ronde van Spanje zag weer een leider verdwijnen Ned. herenhandbalteam versloeg België te Sittard met 15-11 MAANDAG 12 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 bij het maken van kwallteits-vloei komt heel wat meer kijker dan menig zelfroller denkt. Mascotte-papier wordt gemaakt van een grondstof met speciale vezelstructuur Na een zeer zorgvuldige bewerking en rei niging ontstaat een papier, dat vlies dun maar desondanks zeer sterk en elastisch is. Daarom scheurt Mascotte niet bij het rollen. Daarom rolt Mascotte beter! Goed plakken hangt niet af van een brede of dikke gomrand. «leefkracht is immers geen kwestie van hoeveel heid, maar wèl van soort en kwaliteit van de gebruikte gom. Voor Mascotte wordt alleen de fijnste en zuiverste natuurgom gebruikt. Deze gom is volmaakt reuk- en smaakloos, óók bij het branden. Deze gom zit bovendien niet alleen op, maar ook in het papier vast. Daarom krult Mascotte niet terug en laat het nooit los. Daarom plakt Mascotte beter I Goed vloei moet ook goed branden. Mascotte dankt zijn gelijkmatige, langzame brand niet aan chemische stoffen Dank zij de zuivere grondstof zijn die niet nodig. Daarom brandt het ook zonder scherpe reuk of smaak. Door zijn poreusheid brandt Mascotte mooi gelijkmatig. Daardoor kan Mas cotte ook lucht doorlaten, zodat Uw sigaret heerlijk koel blijft onder het roken. a Daarom brandt Mascotte beier I OAARoa, (Advertentie) Europees biljartkampioenschap 47/2 ■KT L. I Er is in dit tornooi, gezien de alge- JLNc! oarrdge I mene moyennes, buitengewoon sterk J gespeeld door Wafflard, Van de Pol Spielmann zorgde zaterdagmiddag en Vervest. Gerekend over acht par- voor de grote verrassing: in 8 beur- tijen, dus de barragepartij meegeteld, ten versloeg hij de Rotterdammer Piet van de Pol, die na twee dagen ongeslagen het klassement aanvoer de. Van de Pol begon met een serie van 55 waardoor hij een kleine voor sprong nam. In de derde beurt scoor de de Duitser een reeks van 190 en even later volgde een serie van 70. Hoewel Spielmann drie maal achter een „poedelde" zag van de Pol geen kans zijn achterstand weg te wer ken. Integendeel, de Duitser won ge makkelijk met een slotserie van 133. In de laatste avondpartijen van za-, terdag zag van de Pol zich uitgescha keld voor de titel door een nederlaag tegen de vinnige Belg Wafflard, een ontmuntend kaderspeler en altijd een gevaarlijk tegenstander. Van de Pol had een moeizaam begin, nam noch tans na drie beurten de leiding en bleef tenslotte 60 caramboles achter bij de Belg, die enkele fraaie series produceerde, waarvan een van 188 in zijn zesde beurt. Alleen de beide laatste partijen wa ren gisteren tenslotte van belang voor het eindklassement. Wafflard stuitte bij Nussberger op niet de min ste tegenstand, en gebruikte deze par tij om zijn moyenne te verbeteren. De Zwitser was er zo totaal uit, dat hij in de 5 beurten tien caramboles scoorde. Van de Pol, die geen kans meer op de titel had, speelde tegen Vervest zeer onbevangen, in tegen stelling tot de Belg. die, na de zege van Wafflard over Nussberger, ten minste een remise moest halen om de titel op zyin naam te brengen. De Rot terdammer besliste het pleit in 8 beurten, waarvan er twee elk 150 ca ramboles opleverden, Hierdoor ein digden Wafflard en .Vervest samen met 12 matchpunten, zodat een bar ragepartij noodzakelijk werd. Van de Pol speelde met een alg. gemiddelde van 57.40, een nieuw Europees re cord. Het oude stond sinds 1949 met 43.23 op naam van Gabriels. Ook Wafflard die zonder de barrage partij een alg. gemiddelde van 53,19 noteerde, verbeterde dit record, evenals Vervest: 46.62. In twee beurten heeft Wafflard de barragepartij tegen Vervest in zyn voordeel beslist en daarmee de Euro pese titel op zijn naam gebracht Vervest stootte 5 van acquit. Hier op antwoordde Wafflard met een se- sie van 148. Vervest gaf geen krimp en scheen met een reeks van 300 re gelrecht op de zege aan te stevenen. Hij kwam dus op 305, en zou ook niet verder komen. Want met een serie van 258 maakte Wafflard de partij uit. 305 300 258 was het algemene gemiddelde Wafflard zelfs nog beter dan het Europese record dat Van de Pol over 7 partijen gemaakt. Hij kwam nl. op een totaal van 3166 caramboles in 55 beurten, algemeen gemiddelde 57.56, een nieuw Duropees record. Het officieuze eindklassement vóór de ban-agepartij zag er als volgt uit: matclupnt. h.s. alg.gem. 1/2. Wafflard 12 243 53.19 Vervest 12 282 46.62 3. Van de Pol, 10 400 57.40 4. Spielmann 8 241 40.72 5. Nussberger 6 121 18.75 6. Rudolph 4 195 25.69 7. Galvez 4 115 18.27 8. Ossorio 0 102 11.23 JUDO DE EUR. JUDOKAMPIOENSCHAPPEN Nederland verloor van Engeland Nederland en Engeland hebben zich - evenals in 1957 te Rotterdam, toen Engeland won geplaatst in de finale van de teamwedstrijd bij de Europese judo-kampioenschappen. De uitslagen waren: 8e finales: Italië versl. Oostenrijk, Frankrijk versl. Zwitserland; yA finales: Italië versl. België, W.-Duitsland versl. Spanje, Nederland versl. Luxemburg, Engeland versl. Frankrijk; »/s finales: Nederland (Essink, Wagenaar, Geesink, Van Ierlandt en Aanraad) versl. talië, Engeland versl. W.-Duitsland. In de finale van de teamwedstrijd heeft Engeland, evenals in 1957, van Nederland gewonnen. De Engelsen won nen twee partijen en verloren er één, terwijl twee partijen onbeslist eindigden In het le dan-kampioenschap wisten Dirks en Van Ierlandt de halve finales te bereiken. Zij moesten daar echter onderscheidenlijk in de Fransman Not- tola en de Fransman Bourgaine bun meerdere erkennen. Bij de 2e dans bracht Bonte het door overwinningen op Burki en Rodopphe tot de kwart-finales. Toen werd hij uit geschakeld door de Westduitser Sinek. De Waal verloor in de 8e finales van de Spanjaard Aparicio. Anton Geesink is er gisteravond in Barcelona in geslaagd zijn Europese judo-titels te prolongeren. Hij won zo wel het kampioenschap vierde dan als dat van alle categorieën. BODEGRAVEN—STOLWIJK 3—0 In een uiterst spannende en faire wedstrijd heeft Bodegraven kans zien twee kostbare puntjes aan haar totaal toe te voegen. Het bezoekende Stolwijk heeft ze echter niet cadeau gegeven en er is door de thuisclub van het begin tot het einde hard ge vochten om dit resultaat te bereiken. Reeds na 5 minuten wist Bodegraven de leiding te nemen door een hard schot van V. d. Tier na een goed aan geven pass van Hol. 2 Minuten had Hol de kans om de score te verhogen doch alleen voor de Stolwijkse doel man staande ging zijn schot naast. Bodegraven was voor de rust het meest gevaarlijk doch zag geen kans dit in doelpunten uit te drukken. De schuin over het veld stamde wind was daar wel voor een groot gedeelte debet aan. Schoten van V. d. Tier, Goudkuil en Hol gingen naast of konden worden weggewerkt. Slechts één maal kwam het Bodegravendoel in gevaar doch het diagonale schot van de Stolwijkse linksbuiten werd prachtig door invallerdoelman Voor- douw gekeerd. De rust brak dan ook aan met de stand 10 voor de thuisc'ub. Na de thee was Stolwijk een flinke periode de sterkste en was daarbij baas over het middenveld. Bodegraven zag echter kans de aanvallen te weer staan en wist na 25 minuten spelen de bakens te verzetten. Een voorzet van Scheer werd door v. d. Tier over geschoten terwijl een schot van Sterk naast ging. Toen ieder zich reeds verzoende met een magere 10 over winning was het Scheer, die na een solo ongeveer 4 minuten voor het einde de stand op 20 bracht. Nog voor de scheidsrechter voor de laatste maal had gefloten was het nogmaals Scheer die na handig enkele tegen standers te hebben omspeeld de score tot 3—0 opvoerde. De Kon. zeilvereniging „De Kaag" heeft het zaterdagmiddag weer niet erg getroffen met de jaarlijkse langebaan wedstrijd, die heel wat deelnemers naar de Kagerplassen had gelokt, temeer om dat zij er gisteren toch moesten zijn voor de tweede oefenwedstrijd in het voor j aarsprogramma. Toen de eerste schepen startten, stond er een matig briesje, dat nauwelijks tot 2 meter per seconde kwam, hoewel de voorspellingen van 37 luidden. Later flauwde de wind zelfs pog wat af en het gevolg was, dat de verschillende klassen in elkaar dreven. Dat was jam- temeer daar deze langebaanwed strijd door voor velen „onbekende stre ken voerde. Vanaf de lijn van afvaart moesten de deelnemers nl. via het Zwei- land naar Spijkerboor, Sever, Diepen- hoek, Ade. Ringvaart, Balgerij, Kever, weer Spijkerboor, Eymerspoel, Dieper- poel, Norremeer en Zweiland terug naar de finish. Zo werd het tenminste, want eigenlijk moest deze baan tweemaal ge zeild worden, doch aan één ronde had men ruim voldoende. Voor de kleinere schepen, die later gestart waren, was deze baan nog te groot, zodat het wed- strijdcomité de schepen tenslotte ergens ging ophalen om er een eihde aan te maken. Intussen bleek ook nu weer, dat in verschillende klassen de cracks zich weer deden gelden. In de Valkenklasse oude bekenden voorop: ir. H. F. Zuider- baan, E. Rolf v. d. Baumen, E. J. Hoppe en J. P. J. Bakker. In de Drakenklasse werd W. Klomp, evenals op de Voor- Kaag weer winnaar en hij werd ge volgd door ir. J. C. P. Hofkes en H. W. v. d. Steen. De Regenboogklasse bracht weer een overwinning voor de Rotterdammer Hofland, die als tweede werd gevolgd door J. C. v. d. Velde. Krijn Tol otzettt met goede voorsprong op ir. G. A. Bakker de derde plaats, zodat het een vrijwel Rotterdamse aan gelegenheid werd. G. Biesot won op nieuw in de Pampusklasse met E. A. Labouchère op de tweede en M. C. F. J. Cosijn op de derde plaats. Ook nieuwelingen spraken echter een woordje mee. In de Olympiajollenklasse won Ch. Zwetsloot; 2. P. C. Loogman; 3 H. Möllers en Sj. Haaksma tenslotte moest zich met de vierde plaats tevre den stellen. In de Vrijheidsklasse was de deelname wel het grootst. Geen won der, dat zich hier onder de zeilers van naam, die vele malen als winnaar of een der besten wisten te plaatsen, ook vreemden mengden. P. de Reuver werd eerste, H. J. E. Berkhüysen tweede en J. Bakker derde, terwijl de gebroeders Gaillard bijv. niet eens tot de prijzen kwamen. E. H. A. Hofkes en L. de Vos vochten de strijd op de twee eerste plaatsen in de Sternklasse uit, waarbij de eerste winnaar werd. In de 16 m2. Punt- en Streepklasse, die gecombineerd wegging, moesten de meeste uitvallers worden genoteerd. Slechts drie deelnemers arriveerden en hun volgorde was: H. Worst, H. v. d. Kooy en J. van Bergen. Mej. H. F. Hageman bleef in de 12 Voetsjollenklasse de kampioen H. M. Reyers weer de baas en mej. M. E. Holtrop eindigde als goede derde, ter wijl de jonge Albert Hofland in de Jeugdklasse succes beleefde aan zijn nieuwe Dacronzeil door te winnen vóór J. W. van Weezenbeek, R. P. A. Albers en mej. E. van Tienhoven. OLYMPISCHE SPELEN. EERSTE STEEN GELEGD VOOR OLYMPISCH DORP TE ROME. Zaterdag is in aanwezigheid van de Italiaanse ministe- van openbare wer ken, de heer Togni, de eerste steen gelegd voor het Olympisch dorp 1960. Het dorp dat in Flaminio, een stads deel van Rome, verrijst, zal tijdens de olympische spelen ongeveer 7250 at leten kunnen huisvesten. Behalve se- mi-permanente woningen worden ook restaurants, scholen en een kerk bouwd. Ook Rik van Looy staakte de strijd verwerken. Voor de tweede keer In deze ronde stapte namelijk de leider in het algemeen klassement ditmaal de Belg Kik van Looy van zijn fiets en staakte de strijd. Dat geschiedde tijdens de 12e étappe, de 160 km. lange rit van Vitoria naar Bilbao, die door de Spaanse regionaal Iza werd gewonnen. De Fransman Jean Stablinski werd eerste in de algemene rangschikking. De twaalfde étappe van de Ronde van Spanje met vier cols één der las tigste ritten heeft dus een verras sende wending gegeven aan de toch reeds boeiende strijd. De kansen voor de Spaanse nationalen om hun Vuelta te winnen zijn aanmerkelijk toegenomen door het uitvallen van Rik van Looy, die door vrijwel alle deskundigen reeds ..delinitief" als winnaar werd be schouwd. De talentrijke Belgische cou reur had namelijk een voortreffelijke vorm getoond op een terrein de ber gen waarop hij niet gewoon is te rijden. Zaterdagnacht had Van Looy zijn ploeggenoot Couvreur gewekt, omdat hij erge pijn had aan zijn linkerknie. De pijn verdween en Rik 2 stapte zondag morgen te Vitoria weer als favoriet op de tiets. In het peloton marcheerde hij dapper mee, beklom goed de Col de Campanzar (3e categorie, na 39 km.) en leek ook nu weer tot de eersten te zullen behoren. Tijdens de bestijging vön de Col „Alto de San Miguel" (2e categorie, na 79 km.) gebeurde echter een ongelukje, dat hem uitschakelde. Een onvoorzichtige toeschouwer rende over de weg, Van Looy moest een zwen king maken om hem te ontwijken en kreeg daardoor het stuur tegen zijn pijnlijke knie. De knie zwol op en de pijn werd erger. Te Busturia (123 km.) tenslotte moest de Belg de hulp van een arts inroepen. Deze gaf hem een injectie (novocaine), waarna v. Looy met de steun van Desmet en Van Gom- pel de achtervolging op het peloton in zette. Tevergeefs echter en voor de bestijging van de hoogste col, de Sol- lube (36 km. voor de finish) gaf Van Looy ontmoedigd op. De deuren van de ambuiancewagen werden geopend de Vuelta had ,opnieuw zijn leider in de algemene rangschikking verloren Het algemeen klassement na de 12de étappe luidt: 1. Stablinski 70.21.37; 2. Manzaneque 70.24.04; 3. Fornara 70.25.36; 4. Couvreur 70.27.28; 5. San Emeterio 70.32.55;; 24. Wim van Est 7L41.10; 26. De Jongh 71.46.23 28. Stolker 71.58.53; 45. Geldermans 72.39.35; 48. Huissoon 72.54.44. Het ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. België 210.09.10; 2. Spanje 211.09.23 4. Ignis (Italië) 211.35.18; 5. Nederland 211.58.36. De Oostduitse en Russische wielren ners hebben in de achtste étappe van de wegwedstrijd WarschauBerlijn Praag de beste prestaties verricht. De Oostduitser Schur won de tijdrit en de Rus Klevzov finishte 's middags laat als eerste in Karl Marxstadt, waar 59.000 toeschouwers de aankomst bijwoonden. De rit HaileKarl Marxstadt werd tijdens grote hitte gereden. Op het heu velachtige gedeelte tussen Altenburg en Meerane splitste het peloton zich in vele kleine groepjes. Er ontstond door de demarrages van de Polen Kowalski en Glowaty een kopgroep van zeven renners, die later werd uitgebreid tot tien renners. Klevzov won tenslotte de sprint van deze groep, die zich onder i het peloton hand- De algemene rangschikking na de 8e étappe was: 1. Damen (Ned.) 39.01.02; 2. Hermans (België) 39.03.22; 3. Schur (Oost-Duitsland) 39.06.49. De stand in het ploegenklassement is: 1. Rusland 116.57.38; 2. Oost-Duitsland 117.22.17; 3. Polen 117.31.10. De Vierdaagse van Duinkerken werd zondag afgesloten met een tijdrit over 77 km. Winnaar werd Jacques Anquetil en zijn voorsprong was zo groot, dat hij eerste werd in de algemene rang schikking. De Ier Elliott, die twee étappes won, eindigde als zesde. Gerrit Voorting werd tiende in de laatste rit, achtste in het eindklassement. ARIE v. WETTEN WON IN BELGIE Arie van Wetten heeft zondag bij de Belgische plaats Deinze een wegwed strijd over 210 km. voor professionals gewonnen in de tijd van 5 uur en 22 minuten. De Belg Van Aarde werd met een achterstand van 10 meter tweede, Rondele derde, Noel Fore vier de en Aucquier vijfde. De Nederlander, Westdorp werd ex aequo als 10e ge klasseerd. Aan de wedstrijd namen 79 renners deel. Te Ettelbruck werd gisteren een in ternationale wielerwedstrijd voor ama teurs gehouden om de „Generaal Patton- prijs". Winnaar werd de Belg Emile Dams, die de 150 km. aflegde in 3 uur minuten en 12 seconden. Van Hou- welingen klasseerde zich als tweede (op 3 sec.) en de Limburger Hugens ein digde als derde, met een achterstand 1 minuut en 18 sec. De jaarlijkse Ronde van de Haarlem mermeer, die zaterdagmiddag werd ver reden, is gewonnen door de Heemstede- VLISSINGEN KAMPIOEN NED. ZEEVAARTSCHOLEN. In de elfde wedstrijd om het roei- kampioenschap van de 5 Nederlandse zeevaartscholen op 12 riems-sloepen, heeft de zeevaartschool Vlissingen in 's-Gravenhage beslag gelegd op het kampioenschap 1958. De kampioen wees hiermee niet alleen Schevenin- gen, dat in de afgelopen drie jaar met de wisselbeker g;ng strijken, te rug maar schakelde in de halve fina les de voormalige kampioen ook uit voor de finales en het klassement voor de derde plaats. Bij de visserij scholen legde IJmui- den in de eindstrijd een duidelijke het spel van de Nederlandse ploeg en meerderheid aan de dag op Den Hel- ook de Belgen lieten nu soms aardige Op "het terrein van Sittardia te Sit tard heeft de Nederlandse herenhand- balploeg gisteren een 1511 overwin ning behaald op het Belgische elftal. Het was da 7e achtereenvolgende ont moeting tussen beide landen. De wed strijd werd door ongeveer 2000 toe schouwers bijgewoond. Nederland—België, handbal, ken merkte zich door een matige eerste helft en een vrij goed tweede deel. Speciaal voor de rust was het spel aan beide zijden slecht. De aanvallen waren doorzichtig en werden vaak te slordig opgezet. Na de rust kwam er meer vaart in der (2) en Katwijk (3) Tussen de wedstrijden door demon streerden de wateiski-groep Brase- mermeer en enkele waterscootervaar- ders onder bewondering van het tal rijke publiek. De officiële uitslagen luiden dingen zien, waarbij vooral Viatour zich onderscheidde. Nederland nam in de 10e minuut de leiding door een doelpunt van Henk Leupen, die er daarna nog vier zou scoren. Crutzen bracht beide partijen weer in even wicht (1—1) 2n daarna konden de Zeevaartscholen: 1. Vlissingen; 2.1 Belgen door Gilson (12), en Weyn Amsterdam, 3. Groningen. Visseryscholen: 1. IJmuiden, 6 min. 15,2 sec., 2. Den Helder 6 min. 21.2 sec., 3. Katwijk 6 min. 20.4 sec. Katwijk bereikte wel iswaar een beter totaal dan Den Hel der, doch verloor in de tweede serie van Den Helder, waardoor het voor de finale werd uitgeschakeld. (13) een kleine voorsprong nemen. Door doelpunten van Koelemans (2), Leupen (3), Bridiee, van Mourik en Weyn (België) kwam de rust met de stand 84 in het voordeel van Ne derland. Na de hervatting scoorden achter eenvolgens Vrancken 94, Crutzen 9—5, Viatour (30 m.) 9—6, Leupen 106, Scheffer 116, van der Wee 117, Vrancken 12—7, Lespangnard 128, Bridiee 138, Koelemans 148, Weyn 14—9, Vrancken 159, Viatour 1510 (vrije worp) en* 15—11. MMO—NIO 2. Na de nederlaag van enkele weken geleden heeft MMO het klaargespeeld om NIO een gelijk spel af te dwingen. De eerste aanval was voor MMO maar de bal werd door de paal ge keerd. NIO pakte de zaken direkt al goed aan en het MMO-doel moest een ware belegering doorstaan. Alhoewel de MMO-keepster met kunst en vlieg werk en op vaak meestelijke wyze de bal uit haar doel wist te houden moet ze toch zwichten voor een schot van de linksbinnen. Ever later was het de rechtsbinnen die er 2- -0 van maakte. MMO kwam nu wat meer in de aan val en de midvoor ziet kans de ach terstand te verkleinen met 21 komt de rust. Ook na de rust beheerste NIO gro tendeels het veld maar een doelpunt bleef uit. Een fout in di MMO achter hoede werd o.i. wel erg zwaar ge straft met een penalty. Met een mag nifieke duik stompt de keepsters de bal echter corner. Daarna maakt de midvoor uit een ver schot de gelijk maker voor MMO. LAWNTENNIS VERRASSING BI' KAMPIOEN SCHAPPEN VAN ITALIë. Het 18-jarige Braziliaanse meisje Maria Esther Bueno, de „ontdekking" van de inernationale tenniskampioen schappen van Italië, heeft in de halve finales de bekende Engelse speelster Shirley Bloomer met een nederlaag van de baan gestuurd. Het ging ech ter niet zo gemakkelijk. De 23-jarige Engelse, die de laatste twee jaar bij kampioenschappen op harde banen ongeslagen is gebleven, heeft drie maal op matchpoint gestaan: eenmaal in de tweede set er twee maal in de derde Set. Deze gingen echter teloor orndat Ester Buenos zich op miracu leuze wijze herstelde. Met 16, 97, 8—6 versloeg zij Shirley Bloomer, die als eerste „geplaatste" aan dit toernooi was begonnen. Een vooraanstaande Zuid-Afrikaan se speler zei na afloop, dat hij in de laatste 30 jaar nog nooit een speelster zo hard had zien slaan. Een sportjour nalist was van mening, dat het Brazi liaanse meisje zonder enige twijfel dit jaar de Wimbledontitel zou winnen. „Wacht maar, zei hij, totdat zij op grasbanen speelt. Haar services en smashes zullen dan niet te retourne ren zyn". UNICUM—K.L.T.C. 4—4 Als gasten kreeg Unicum de spelers en speelsters uit Katwijk K.L.T.C. 3. De krachtsverhouding ging in een zeer sportieve strijd vrijwel gelijk op. Er is inderdaad voor gevochten. Vooral in de laatste partij (dames dubbel) hebben de Leide jonge speelstertjes Liesbeth en Ineke zich dapper geweerd. De uitslagen zijn als volgt: Eerste heren enkel 11—6 57; 2e heren enkel 57 63 68; le dames enkel 36 64 46; 2e dames enkel 16 16; le gemengd dubbel 64 810 62; 2e gemengd dubbel 63 46 63; heren dubbel 64 26 62; dames en kel 75 2—6 62. VOORHOUT—UNICUM 7—1 Het is Unicum niet gelukt een over winning in de wacht te slepen. Werd de vorige wedstrijd tegen „Voorhout" slechts op het nippertje verloren, nu werd het een ruime zege voor de Voor- houters. Toch is er veel spanning ge weest, vooral in het mixed en in het heren dubbel. De uitslagen zijn als volgt: CassaStokkermans 46 36- J. Eb- bersDroogh 6—3 7—5 5—7; 'mej. R. Vergauwenmej. R. Gribnau 62 61: mevr. I. Bormej. Th. Gribnau 63 62; mej. R. Vergauwen, Cassamej R. Gibnau 62 63; mevr. I. Bor, Eb- bersmej. C. Gribnau, Stokkermans 64 46 61; Ebbers, CassaDroogh, v. d. Voort 63 64; mevr. I. Bor, mej. R. Vergauwen—mej. C. Gribnau, mej. Th. Gribnau 6—2 6—2. Heeft de Oostenrijker Toni Sailer, houder van drie Olympische ski-titels en zevenvoudig wereldkampioen, door voor een Beierse maatschappij te gaan filmen de amateurvoorschriften van de F.I.S. overtreden, of niet? Een speciale commissie van de Internationale Ski federatie heeft zich gistermorgen te Zürich langdurig met deze vraag bezig gehouden. De commissie heeft na rijp beraad be sloten een beslissing in deze kwestie naar Piet Steenvoorden, die de 175 km.tot de zom®r. zodat Sailer aflegde in 4 uur 20 min. en 31 sec. De I de tljd heeft om aanvullende bewijzen wedstrijd werd voorts een groot succes I *e verzamelcn, dat zijn amateurstatus voor de militaire ploeg van Gerrit Schub die zich voorbereidt op Olympia's toer door Nederland, want onder de eerste tien aankomenden bevonden zich niet minder dan zes militairen. De uitslag werd: 1. Piet Steenvoorden (Heemstede) 4.20.31; 2. Hermes (mili taire ploeg) z.t.; 3. Kool (Den Haag) Timmermans (militaire ploeg) 4.20.50; 5. Verstraete (idem) z.t.; 6. De Haan (idem) z.t.; 7. Theunisse (idem) z.t.; 8. Van Amsterdam (Oosterhout) z.t.; 9. Groot (Beverwijk) z.t.; 10. Vis ser (militaire ploeg) z.t. In het ploegenklassement bezette de militaire ploeg de eerste plaats met 11 punten voor „De Spartaan" uit Den Haag met 29 punten. De ploeg van de A.S.C. ólympia voor de Toer door Nederland voor amateurs, die deze vereniging van 27 mei tot en met 1 juni a.s. houdt, is als volgt samen gesteld: Jan Groot (Beverwijk), Hennie Marinus, Wim Klebach, Rob van der Ruit, Leen Hartman, John de Vries en Arie de Hoog (allen Amsterdam). Wielrenner na botsing overleden De jonge wielrenner A. Alting uit Loenersloot, die zaterdag bij de finish van de Ronde van Friesland tegen een boom vloog en zwaar gewond naar het ziekenhuis in Leeuwarden vervoerd werd, is daar zondagmiddag aan de be komen verwondingen overleden. Alting reed uiterst links in de groep die gelijktijdig in Leeuwarden de finish van de Ronde van Friesland passeerde. Ondanks zeer krachtig remmen kon hij een boom, die vlak achter de eindstreep waar de weg zich versmalt, in de rij richting stond, niet meer vermijden. Zijn achterwiel knakte dubbel, Alting vloog over het stuur en met het hoofd tegen de boom. In bewusteloze toestand werd hij per ambulance-auto naar het zieken huis van Leeuwarden overgebracht waar hij gistermiddag is overleden. HANDBAL JONG ADE 1-WSB 1, 2—0. Daar er in deze afdeling een dub bele competitie wordt gespeeld moes ten Jong Ade en WSB voor de vierde maal tegen elkaar in het strijdperk treden en onder de prettige leiding van de heer Huibers is het na een spannende strijd geëindigd in een 20 overwinning voor Jong Ade. Door deze uitslag dingt deze vereni ging nog mee naar de eerste plaats maar er zal nog har' gewerkt moeten worden om tot dit succes te komen. BASKETBAL EUROPEES KAMPIOENSCHAP VOOR DAMES Te Lodz is het basketballtoernooi om het Europees kampioenschap voor da mes voortgezet. De resultaten waren in groep C: Hongarije—Nederland 4924; Polen—Zuidslavië 67—47. geen geweld is aangedaan, doordat hij een filmcontract heeft gesloten. Men was het er in Zürich over eens, dat het erom gaat of de populaire Oos tenrijker is gecontracteerd om zijn ta lenten als acteur of om zijn faam als de beste skiër aller tijden. Toni Sailer verklaarde na afloop, dat hij weliswaar niet wist hoe lang hij nog in wedstrijden zou blijven uitkomen, doch dat hij het toch zeer zou betreu ren wanneer hij zou worden geschorst. ATLETIEK Nieuw Nederl. record Kogelstoten meisjes Tijdens nationale atletiekwedstrijden die gisteren, zondag, op het sportpark „Adrichem" in Beverwijk gehouden werden, heeft Corrie van Wijk (DEM) het record kogelstoten meisjes heroverd. Met een worp van 14.88'/i meter bleef ruim boven haar eigen prestatie van drie weken geleden (14.48 m.) en boven die van de oude recordhoudster Irene Roeken, die op 4 mei in Utrecht 14.51 meter stootte. Hein Cujé verbeterde record 2000 meter Tijdens internationale atletiekwed strijden te Tourcoing heeft de Zeeuwse atleet Hein Cujée het Nederlands re cord op de 2000 meter verbeterd. Het oude record stond op 5.19.6 sinds 5 sept. 1951 op naam van Hans Harting (AAC). Cujée's tijd was 5 minuten 19.4 sec., waarmee hij dus 0.2 sec. onder het oude record bleef. De Zeeuw eindigde in deze race als vierde. De op de Leidse sintelbaan gehouden trialmeet tussen Holland(Leiden, V. L. (Den Haag) en D.O.S. (Rotterdam) is gewonnen door het Rotterdamse DOS met 216 punten. Holland werd 2e met 180 punten en V. L. 3e met 159 pnt. Een enigszins verrassende uitslag, maar door het prima lopen van sommige Leidse atleten in dit uitstekend gezel schap. konden deze beslag leggen op een verdienstelijke tweede plaats in deze ontmoeting. De voornaamste uitsla gen luiden als volgt: 110 meter horden heren (gold niet voor de puntentelling): 1. E. Bos (V. L.) 15.4; 2. M. Spadon (Bataven) 16.6. 100 meter heren: 1. v. Hardeveld (V. Se L.) 10.9; 2. Aelrichs (DOS) 11.— 3. C. van Venetiën (Holland) 11.2. 400 meter heren: 1. Knaap (DOS) 51.2; 2. C. van Venetiën (Holland) 51.9. Polshoog: 1. v. Es (Holland) 3.60 m.; 2. B. Kanij (DOS) 3.20 meter. 100 meter jongens A: 1. C. Smit (Hol land) 11.4. 800 meter heren: 1. Koudijs (V. L.) 2.2. Jansens (DOS) 2.4. v. Rooijen (Holland) 2.1.06; 5. Kingma (Holland) 2.2.04. 5000 meter: 1. G. Vreugd (Holland) 16.11.06; 2. P. Haas (idem) Ï6.15.08; 3. L. Suiker (DOS) 16.35.04.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8