Het sprekende testament Gedachteniskerk aan Grebbe- een teken des geloofs Amsterdams zakenman verduisterde bijna 3 ton „De Blauwe" nam joelend afscheid Duidelijker aanduiding „Eindeloos getraineer en ambtenarij van regering1' Bondsdag van kath bond van verkeerspersoneel Strenger optreden tegen bromfietsers MAANDAG 12 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Mgr Alfrink legde de eerste steen Onder grote belangstelling heeft mgr. dr. B. J. Alfrink, aartsbisschop van Utrecht, zaterdagmiddag in Rhenen de hoeksteen gelegd van de katholieke nationale gedachteniskerk aan de Grebbe. Tegelijkertijd werd een perka menten oorkonde, in een loden koker geborgen, ingemetseld. Mgr. Alfrink sprak na de plechtig heid een korte rede uit. „In zijn aan bouw en in zijn voltooiing", aldus mgr. Alfrink, „zal dit gebouw een teken zijn van geloof. Geloof van diegenen, die de bouw mogelijk heb ben gemaakt, geloof ook, naar wij hopen, van al diegenen, die het bou wen en geloof van al diegenen, die naderhand hier zullen komen om er God te ontmoeten in gebed, in predi king en in de tekenen, die God aan Zijn Kerk heeft geschonken. Maar dit gebouw zal nog een tweede bestem ming hebben. Het zal een gedachtenis moeten zijn aan hen die vielen. Een gedachtenis aan die jonge mensen, die vlak hierbij de dood vonden en hier begraven liggen. Vandaag, op deze tienden mei, herdenken wij de dagen, dat in een hopeloos ongelijke strijd deze jonge mensen hun plicht vervulden tegenover het vaderland, voor ons allen, en hun leven gaven voor onze vrijheid. Het schijnt al weer zo lang geleden dat wij gevaar lopen het te vergeten. Ook al hebben we misschien in die paar dagen van mei 1940 van dicht bij met hen meegeleefd. Ook al heb ben wij hun lijden en hun dood van dichtbij gezien. De beelden verbleken al weer in onze geest. Er zijn weer zoveel andere problemen, die onze aandacht vragen. De hedendaagse wereld van kernenergie en atoom explosies bergt het gevaar in zich, dat het trieste gebeuren van de mei dagen 1940 zal kunnen terugvallen tot verhoudingen van mindere be tekenis. De dood van al deze gevalle nen, gevallenen zonder jnderscheid van rang of stand, zonder onderscheid Bank kwam op de koffie De politie te Amsterdam heeft, ver dacht van verduistering van een be drag van 265.000.—, een 38 jaar oude directeur van een n.v. aldaar gearresteerd. De verdachte had kans gezien, meer door doorzichtige brutaliteit dan door weloverwogen list, een ceel te bemachtigen die recht gaf op een partij koffie, door een bank gefinan cierd, die in een Amsterdams veem lag opgeslagen. De benadeelde bank heeft het veem voor het verdwenen bedrag aange sproken. Van de buit is nog geen cent achterhaald. Verdachte beweert, dat hij er schulden mee heeft betaald. Het is in de koffiehandel gebrui kelijk, dat de door een makelaar ge kochte koffie door een bank gefinan cierd wordt. De bank krijgt hiervoor de opslagbewijzen van het veem als onderpand voor de betaling. Bij de verkoop moeten dus de celen gele verd worden. Drie dagen voordat hij de fraude pleegde, had de directeur de koffie verkocht voor de somma van 265.000 gulden. De koffie, die verzekerd was, had een waarde van drie ton. De kof fieprijs zakt en het werd zaak voor de verkoper, dat hij de celen in zijn bezit kreeg. Ontvangst. Hij belde daarom het veem op en verzocht even de celen bij de bank te laten lichten omdat er een mon ster moest worden getrokken. Hier tegen was geen bezwaar. Zoals ge bruikelijk kreeg het veem de papieren tegen tekend ontvangstbewijs met de verplichting, ze later weer terug te bezorgen. Toen belde hij het veem en ver zocht even een bediende langs te stu ren aan zijn kantoor, daar hij uit de 1 opslagbewijzen een paar aantekenin- Morgengebed en lit. kal. 8.0o'Nws" j ge£ewi^a\hrgever was een goede 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.35 ,Det opdraemgever was een goeae Waterst. 9.40 Gram. 9.45 Lichtbaken. f£n^?zoek De 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 6een bezwaar tegen zijn verzoek. De Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Dansmuz. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.30 Lichte muz. 14.00 Tenor en orgel. 14.20 Gram. 14.30 Wij vrouwen van het land. 14.40 Gevar. progr. 16.00 V. d. zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee. Bonaire, een eiland van de Nederlandse Antillen, door H. de Wit. 18.00 Lichte muz. 18.20 K.V.P., pol. caus. 18.30 R.V.U. Drie denkers over de diepte van de KON. LANDGOEDEREN ONDER WASSENAAR. A.s. Hemelvaart 15 mei, zondag 18 mei en de Pinksterdaga.i 25 en 26 mei, zijn de koninklijke landgoede ren „De Horsten", alhier voor het publiek geopend, tegen betaling van 25 cent per persoon. De ingang i.s genoemde dagen ook voor jaargezinskoarthouders door het ingangshek aan de Papeweg, gelegen tussen Den Deijl en Voorschoten. Op werkdagen is het geopend door het ingangshek No. 557 aan de Rijks straatweg te Wassenaar, alleen op woensdag voor 25 cent. Aetherklanken DINSDAG HILVERSUM I, 402 M. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 van geloof of richting, legt ons, die leven, de plicht op om zonder onder scheid gezamenlijk te blijven werken aan onze vrijheid, aan de opbouw van ons volk, gescheiden in vele zaken, maar eensgezind in de liefde voor hetzelfde vaderland. Het is voor al deze gevallenen zonder onderscheid, dat deze kerk hier zal verrijzen als een gedachtenis aan hen allen. Zo moge onder Gods zegen een kerkge bouw hier komen te staan als een blijvende en ongeschonden teken, een teken van geloof, een teken van dankbaarheid, een teken van ons aller eensgezinde liefde voor ons volk en voor ons vaderland. Dan zal het tevens een teken zijn, dat het leven van degenen, die hier vielen, niet tevergeefs werd afgesneden", al dus de aartsbisschop. De plechtigheid werd besloten met het spelen van twee coupletten van het Wilhelmus. Vlieger miste op een baar na fietser De heer M. G. Hofstede (48) uit Overschie zag zaterdagmiddag plot seling als tegenligger op de Vlaar- dingerweg in de Spaanse Polder tus-1 sen Rotterdam en Schiedam een le- vensgroot vliegtuig op zich afstuiven. Het was het reclamevliegtuigje met achter het stuur de 31-jarige piloot Th. Konijn, die tijdens het reclame- vliegen storing aan zijn motor had gekregen en nu op het opgespoten terrein van dit industriegebied een noodlanding wilde maken. De piloot wilde het vliegtuig op het wegdek zetten. Te laat zag hij de fietser; hij kon echter met een ruk aan zijn stuur een botsing vermijden; hij kraakte met een vleugel een lontaarn- paal terzijde van de weg; de vleugel brak af en het vliegtuig kwam met een klap in het land terecht, na een maal om zijn as getold te zijn. De pi loot mankeerde niets. Hij verscheen even later in de deur van de cockpit. Vlieger en fietser schudden elkaar de hand over de goede afloop. Celen uit veem ontvoerd Van Den Haag en Voorburg Een langgerekt, hees geloei heeft in de nacht van zaterdag op zondag dui- une aenKers over ue uiepie van ue 2enden Hagenaars en bewoners van mensel;jke ziel, door prof. dr C. A. yoorburg uij bun eerste slaap doen Peursen. Derde lezing: Berkeley. wakkersthrlkken. By tientallen kwa- men ze in nachthemd of pyama de van 19.00 Nws. 19.10 Comm. op 't nws. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 20.20 Katechismus. 20.30 Act. 20.45 De ge wone man. 20.50 Radio Philharm. ork. en solist. 21.40 Tilburg, Viking- stad, klankb. 22.00 Strijkkwartet. 22.30 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Nou- veauté's. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym v. d. vrouw. 9.10 De Groente man. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Mil. ork. 11.30 Pianorecital 12.00 Hammondorgel. 12.20 Regeringsuitz.: Landb.rubriek: Wij bezoeken de voorjaars-stierenkeuring te Leeuwar den. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Fluit en clavecim- bel. 15.30 V. d. zieken. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Jazzmuz. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 Amateursprogr. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Gram. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. v .d. moli- tairen. 20.50 Gevar. progr. 22.15 Mu zikale caus. 22.35 Gram. 23.60 Nws. 23.15 Koersen te New York. 23.16 New York calling. 23.21—24.00 Gram. TELEVISIE NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Voor land en tuinbouw. 20.50 Filmprogr. 21.0022.35 Speelfilm. straat oplopen om te zien, hoe een hele meute toeterende auto's en scoo ters de Blauwe Tram begeleidde, die zijn laatste tocht maakte op de route Den HaagVoorburg. De taak van de Blaiuwe zal worden overgenomen door bussen. Om één uur 's nachts was het laatste tram- stel van de Koningskade in Den Haag vertrokken voor de laatste rit na vijf en dertig jaar. In trossen hingen jonge Hagenaars en Voorburgers aan de trambalcons. Er waren waaghalzen, die op het tramdak waren geklommen of die plaats hadden genomen op de kop peling tussen de wagens maar aan die manier van reizen werd door de politie al gauw een einde gemaakt. Overigens was deze laatste reis voor de inzittenden van het trams Lel geen onverdeeld genoegen en ze heb ben heel wat angstige momenten doorgemaakt. Handenvol vuurwerk werden namelijk naar binnen gegooid gevolgd door emmers bleekwater. ErJ| waren jongelieden, die hun rouw- nisius-ziekenhuis, waar hij zaterdag- bediende verscheen bij de zakenman ten kantore en werd uitgenodigd met hem een kopje koffie te drinken. Daarvoor gingen de twee heren in een andere kamer, terwijl de opslag bewijzen in het kantoor op tafel ble ven liggen. Onder het gesprek moest de zaken man „even opbellen". Hij verdween en kwam niet terug. Toen men in het kantoor ging kijken, bleek hij ver dwenen en met hem de celen Precies op de afgesproken dag heeft de frauduleuze directeur de waardepapieren ingeleverd bij de koper. Hij kreeg hierbij een bedrag van 265.000 gulden uitbetaald. Na tuurlijk kreeg hij een aanmaning van het veem, dat de verdwenen papie ren onmiddellijk moesten terugko men. Op zijn beurt werd ook het veem door de bank de duimschroeven aangelegd. Maar de directeur had heus geen tijd om de opslagbewijzen te komen brengen: nu weer was zijn auto in re paratie, dan weer had hij juist een belangrijke bespreking. Op 2 mei kwamen de celen terug in het veem. De partij koffie was toen reeds enkele malen doorverkocht en de man, die de papieren overlegde, was derhalve te goeder trouw. Misrekening. Nu bleek, dat de oorspronkelijke eigenaar het geld had opgestreken Dat hij niet was ondergedoken, kwam doordat hij dacht, dat de zaak zich wel in de civiele sector zou bewegen., De man werd in het politiebureau Singel opgesloten. Men heeft inmid dels uitgemaakt, dat hij wel enkele betalingen heeft gedaan maar toch zeker niet tot het verduisterde be drag. Ongeveer 40.000 gulden aan oude schulden werden voldaan. Tegen de recherche heeft de verduisteraar verklaard dat hij de rest heeft- betaald aan een Amerikaan, van wie hij al leen de naam maar kende. Hij had een schuld aan deze vreem deling door een handel in dumpgoe deren, die was misgegaan. De schuld eiser zou hem steeds op kantoor heb ben opgezocht maar verdere antece denten van hem zijn niet bekend. Het is daardoor een moeilijke opgave voor de politie om deze verklaring na te trekken. 50-K.M.-ZONE Minister Algera heeft meegedeeld, dat binnenkort de plaatsing van een 50 km. bord op de grens van de be bouwde kom of bij de overgang van een 70 km zóne naar de 50 km zóne, verplicht zal worden voorgeschreven. Voorts zal bij iedere verharde zijweg het bord inzake de snelheids beperking moeten worden herhaald. Het einde van een bebouwde kom zal worden aangegeven door 't inter nationaal aanvaarde bord voor het aangeven van het einde van een snel heidsbeperking. Het ontwerp van deze wijziging is toegezonden aan de colleges van Gedeputeerde Staten met het verzoek daaromtrent spoe dig advies uit te brengen. BROMFIETSER GEDOOD BIJ INHAALMANOEUVRE Vrijdagavond is in de St. Anna- straat te Nijmegen een 32-jarige bromfietsberijder aangereden door een Duitse auto, bestuurd door de 20-jarige S. uit Dusseldorp. De Duitser passeerde met zijn wagen twee an dere auto's, waarvan de een de an dere eveneens passeerde. Hij liet hierdoor geen ruimte aan de hem tegemoetrijdende bromfietser, en reed hem aan. Zwaar gewond werd die overgebracht naar het Sint Ca- Prof* Cleveringa in Raad van State Bij K. B. is met ingang van 15 juni op zijn verzoek eervol ontslag ver leend aan de heer F. C. baron van Aerssen Beijeren van Voshol als lid van de Raad van State met dankbe tuiging voor de gewichtige diensten in 2ie functie aan den lande bewezen. In deze vacature is voorzien door de benoeming van prof. mr. R. P. Cleveringa, hoogleraar te Leiden, die gelijktijdig eervol ontslag heeft ge kregen als staatsraad in buitenge wone dienst. KINDERTEHUIS VOOR SUIKERZIEKEN GEOPEND. De minister van sociale zaken en volksgezondheid, de heer J. G. Suur- hoff, heeft zaterdagochtend de offi ciële opening verricht van het kin dertehuis „Bos en Duin" aan de Duin weg te Huis ter Heide, een stichting van de Nederlandse vereniging van suikerzieken. Ir. A. J. Möllinger, voorzitter van de Nederlandse vereniging van sui kerzieken, leidde de minister in.. Hij vertelde onder meer, dat ueze eerste vestiging van de vereniging beschikt over twee gediplomeerde verpleeg sters en een diëtiste, waardoor de medische verzorging an de kindergn in goede handen is. Het huis biedt plaats aan 36 sui kerzieke kinderen, die voor de duur van zes weken worden opgenomen ei. onder meer zichzelf leren injecte ren. Minister Suurhoff noemde met betrekking tot Nederland het aan tal van 2500 suikerzieke kinderen. H(j achtte het van groot belang, dat er een nauw contact blijft bestaan tus sen de leiding van het huis en de kinderen, die erin worden opgenomen vooral ook in de nazorg, zodat later bü de beroepskeuze van de diabetici belangrijke adviezen kunnen worden verstrekt. Echtelijk drama te Stuivezand Echtpaar dood gevonden In Stuivesant, gemeente Ooster hout, heeft zondagavond een 38-jarige man zijn 32-jarige vrouw en zichzelf doodgeschoten. Het drama werd ontdekt door het achtjarige dochtertje van het echt paar, dat om kwart over acht van het spelen tuis kwam en haar moe der en vader dood op bed vond. Het kind is toen naar haar groot moeder gelopen, die in de nabijheid woont. Deze durfde het huis niet binnen. De politie werd gewaar schuwd en stelde een onderzoek in. Zij vond inderdaad de beide echte lieden dood op bed. Het echtpaar Sjerbach de man ■is een Pool van geboorte had nog een zoontje van tien jaar, dat ook buiten speelde toen zich het drama voltrok. De politie staat vooralsnog voor een raadsel omtrent de oorzaak van het drama De verhouding in het gezin was tamelijk goed. Politie ke moeilijkheden waren er niet. De man is al jaren in Nederland. Hij werkte als arbeider op een con- structiefabriek en ook de vrouw le verde nog een bijdrage aan de gezins inkomsten door 's avonds van vier tot tien uur als schoonmaakster te wer ken op een kantoor te Pernis. Gel delijke moeilijkheden waren er dus ook niet. De gehele familie van de vrouw, die uit Stuivesant komt, woont in de buurt. Een buurman heeft onderhalf uur van tevoren nog met de man aan de deur staan pra ten, er was toen niets bijzonders aan de hand. De officier van justitie bij de recht bank te Breda stelde tezamen met een inspecteur van de gemeentepoli tie uit Oosterhout en iemand van de dactyloscopische dienst een onder zoek in. In de Brabanthal te 's-Hertogen- bosch is zondag een bondsdag gehou den door de Nederlands-Katholieke Bond van Vervoerspersoneel „Sint Raphael" ter gelegenheid van zijn 55- jarig bestaan, welke dooi de leden, hun vrouwen en inderen, ten getale van meer dan 5000, werd bijgewoond. In zijn openingswoord constateerde voorzitter J. Blommers da* er voor de vakorganisaties nog een breed ar beidsterrein ligt zolang voor de rede lijke verlangens nog gevochten moet worden. Hij vroeg hierbij de aandacht voor het eindeloos getraineer en de ambtenarij in de slechte zin van het woord; de manier waarop de regering over het georganiseerd overleg meerit te kunnen heenlopen en het gemis aan waardering voor de plaats, positie en prestaties van het spoorwegperso neel, dat in 1945 zo geprezen werd. Wanneer in andere sectoren van het vervoerbedrijf de situatie wat beter is, meende hij daarin toch meer op portunisme dan overtuiging te kun nen ontdekken. Hij zegde de blijven de strijdvaardigheid van het hoofd bestuur toe. De feestrede werd uitgesproken door aalmoezenier Van den Heuvell uit Tilburg, die opriep tot toenemen de activiteit voor de vestiging van een nieuwe sociale orde, welke activiteit hij met name ook van de kant van de jongeren wilde zien. De bisschop van 's-Iiertogenbosch, mgr W. P. A. M. Mutsaerts, die des morgens in de Brabanthal de ponti ficale heilige mis had opgedragen, hield des middags een korte toe spraak waarin hij meedeelde dat aan de vice-voorzitter van „Sint Raphael" de heer P. Dimmers, door de pauselij ke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" was toegekend. Ook werd de heer Van der Sluys uit Utrecht gehuldigd, die in het afgelopen jaar het rekord van de ledenwerving met 60 nieuwe leden had geboekt. De dag werd opgeluisterd door het Scapino- ballet, de koninklijke harmonie 's Her togenbosch en verscheidene radio artiesten. Rijksbemiddelaars nemen CAO-bouwvak aan Het begint er op te lijken dat de CAO voor de bouwvakken binnen kort werkelijkheid wordt. Het college van Rijksbemiddelaars immers heeft gedeeltelijk de CAO dat door werkgevers en werknemers in overleg was samengesteld, aan vaard, na langdurige onderhandelin gen, zoals men zich zal herinneren. De voorwaarden van de Rijksbemid delaars zijn, dat de eerste loongroep nog gesplitst wordt in de groepen I en Ia, itfet uurlonen van resp. 1.12 en 1.20. Voorts heeft men van loon- bemiddelaars de overeenkomst ac cepteren en het ziet er naar uit, dat niets een spoedige verwerkelijking van dit langverwachte CAO in de weg staat. Men noemt als datum van ingang 15 juni a.s. Dezer dagen is de zaak in de ministerraad behandeld. BEROEPSVERBAND KATHOLIEKE BURGEMEESTERS IN ARKA. Het beroepsverband van katholieke burgemeesters in de Alg. R.K. Amb- tenarenvereniging heeft ir zijn jaar vergadering te 's-Hertogenbosch het definitieve bestuur van het beroeps- verband gekozen. Tot voorzitter van het bestuur werd gekozen dr M. A. M. van Heivoort, P. F. M. Cremers, burgemeester van de gemeente Haarlem; J. A. Detmers, Plebaan Agterof monseigneur Bij de viering van het 60-jarig be staan van de St. Bavo-Kathedraal te Haarlem heeft mgr. Huibers medege deeld, dat de plebaan va nde kathe draal, de hoogeerw. heer H. W. Ag terof, benoemd was tot huisprelaat van Z. H. de Paus. Op verzoek van de minister van Verkeer en Waterstaat heeft minister Samkalden (Justitie) de politiële in stanties opgedragen, streng op te tre den tegen bromfietsers, die harder rijden dan 40 kilometer per uur. Aldus heeft minister Algera in zijn memorie van toelichting aan de Eer ste Kamer medegedeeld. De leden van de RAI (een organisatie, die vrij wel alle fabrikanten en handelaren in rijwielen met hulpmotor omvat) hebben zich verbonden, geen brom fietsen meer te maken of te verkopen, die harder kunnen rijden dan de ge stelde 40 kilometer: Minister Algera hjeft zijn departe ment opdracht gegeven, een wijziging van het wegenverkeersreglement op te stellen, die aan het besluit van de RAI een wettelijke vorm geeft. De bewindsman oordeelde het nog niet nodig, een examen voor brom fietsers verplicht te stellen. Hij wil eerst afwachten, wat het effect is van de maatregel, die nu getroffen is. Geen paling gereserveerd De provinciale V.V.V. te Utrecht heeft voor de maanden juni, juli, augustus een nieuwe ontspanning voor de toeristen bedacht. Zij kun nen zich n.l. inschrijven voor een nachtelijke palingvangst op het IJs- selmeer. Vier palingvissers hebben zich bereid verklaard elke vrijdag middag om vier uur de haven uit te trekken en toeristen in hun zeilboten toe te laten, die dan in de nachtelijke palingvangst zouden kunnen assis teren bij het vangen, stomen en op eten van de IJsselmeerpaling. De deelnemers aan deze nachtelijke ex cursie kunnen in afwachting van de vangst de tijd doden met kaarten, of naar het zilverglanzende meer kij ken. Het lijkt alles bij elkaar een iet wat vermoeiend maar romantisch programmapunt van de Utrechtse V.V.V. Nu al worden plaatsen in de vissersboot gereserveerd, paling he laas kan niet gereserveerd worden. Minister Witte sprak van papier Bij de opening van de Rietveld-ten toonstelling in het centraal Museum te Utrecht heeft de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid, ir H. B. J. Witte zijn openingsrede, in tegenstelling tot zijn gewoonte, voor gelezen. Hij motiveerde dit met de mededeling, dat spreken zonder pa pier, over woningen en al wat daar mee samenhangt, een gevaarlijke zaak is. Men dient, aldus de bewinds man, de nodige voorzichtigheid te be trachten omdat men gauw iets kan zeggen, dat aanstoot geeft. burgemeester van de gemeente Ze venhoven; drs Th. J. I». Gijsen, bur gemeester van de gemeente Kerkra- de; L. M. Kirkels, burgemeester van de gemeente Hom; dr J. C. M. Sweens, burgemeester van de ge meente Helmond; J. L. P. M. Teijssen, burgemeester van dr gemeente Waal wijk; tot secretaris-penningmeester: W. J. J. Dijsselbloem, directeur van het ARKA-bureau. De heer J. M. A. van Buggenum, wethouder te Arnhem hield een in leiding over: „De taak van de leiding gevende functionaris", daarna leidde burgemeester H. J. M. Loeff van 's Hertogenbosch een excursie naar de industrie- en wooncentra van 's-Her togenbosch. (67) .r.oedige gevoelens over het verschei den van de tram niet onder stoelen of banken staken: ze begonnen zo hier en daar al met de sloopwerk zaamheden. Andere passagiers, men sen met meer verantwoordelijkheids gevoel, staken daar achter een stokje voor en zo goed als onbeschadigd kwam de tram in Voorburg aan. Daar kreeg de Blauwe een paar rouwkran sen mee en werd hem een bordje om gehangen met het opschrift „Die bus is lang niet zo knus". Om der wille van de duidelijkheid hebben we uit dit opschrift maar een minder „Haags" woord weggelaten. middag is overleden. De Duitser is aangehouden. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. GEEN BRIEFJES VAN ƒ20 MEER. De Nederlandse Bank heeft beslo ten geen nieuwe bankbiljetten van twintig gulden meer te laten maken. Dit besluit is genomen op grond van de uitslag van een enquête over de wenselijkheid deze biljetten te handhaven. De bankbiljetten van ƒ20 die nog in omloop zijn blijven tot nader bericht geldig. tos in tirtuclt!rtóf vumhhi.m J

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6