De Lenteparade 1958trok grote belangstelling Dodelijk ongeval bij Bollencorso Een dode, drie gewonden bij verkeersongeval Speciale japonnen verkoop MAANDAG 12 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Duizenden belangstellenden zijn zaterdagmiddag naar de Bollenstreek getogen om daar het jaarlijkse bloe mencorso, dat dit jaar de naam „Lenteparade 1958" had, gade te slaan. Dat hun moeite niet voor niets geweest Is, blijkt wel uit deze foto en dan nog zonder de betoverende kleuren. LISSE Tijdens het bloembollencorso heeft zich zaterdagmiddag voor het eerst sinds elf jaar een dodelijk ver keersongeval voorgedaan. De vijfjarige Jos. van der Burg, afkomstig uit Zwolle, die met zijn vader naar het corso was komen kij ken, liep zijn vader na, die de Leid- sestraat te Lisse was overgestoken om een bosje bloemen te kopen. De jongen werd aangereden door een passerende motorrijder en op slag gedood. Na het Bollencorso: Zaterdagavond zijn op de Mijdrecht- se Zuwe, ter hoogte van de Tienboe- renweg in de gemeente Mijdrecht, een autobus en een personenauto in botsing gekomen, waarbij een per soon het leven verloor en twee an deren ernstig werden gewond. Een muziekvereniging uit Zwolle, die had meegewerkt aan de opluis- terng van het bloembollen corso te Lisse, was met twee autobussen op weg naar huis. Tijdens een inhaal manoeuvre kwam de achterste auto bus van de firma J. de Vries uit Zwolle op de linkerweghelft. Van de kant van Vinkeveen naderde een aantal auto's. Deze wagens vervoer den oorlogsinvaliden uit Haarlem en omgeving, die te Doorn hadden deel genomen aan een zit-volleybalwed- strijd. Waarschijnlijk door te hard remmen en door de natte weg schoot de bus geheel naar de lin ker weghelft. De voorste auto vloog met een klap tegen de voorkant van de autobus en werd daar gedeelte lijk onder geklemd. De bestuurder van de personenwagen, de 52-jarige J. van Heijst uit IJmuiden kwam zo danig klem te zitten, dat zijn borst kas door het stuurwiel werd inge drukt. Hij overleed ter plaatse. Hij was gehuwd en vader van twee kin deren. De drie andere inzittenden, een echtpaar uit Beverwijk en een heer uit Haarlem werden ernstig ge wond. De vrouw kreeg verscheidene hoofdwonden en liep een lichte her senschudding op. Haar echtgenoot had een gebroken been. De Haarlem mer brak een knieschijf en een enkel en kreeg inwendige kneuzingen i: de borstkas. Het stoffelijk overschot van de bestuurder en de gewonden werden naar een ziekenhuis te Haar lem vervoerd! LAWINE EIST SLACHTOFFERS Een geweldige lawine heeft zondag bij Brienz (Zwitserland) vijftien ski lopers meegesleurd, van wie er vier om het leven kwamen en zeven ern stig werden gewond. Naar verluidt waren het allen Zwitsers. LEIDERDORP MOTOR VAN AUTO IN BRAND. Zaterdagmiddag zag een automo bilist die, rijdende op de Rijksweg, de Rijnbrug passeerde, uit zijn motor plotseling een rooksliert opstijgen. Na de brug gepasseerd te zijn parkeerde hij zijn wagen aan de kant van de weg en stelde een onderzoek in naar de herkomst van de rook. Toen hij daartoe de motorkap opende, sloe gen opeens de vlammen omhoog.»* Po gingen om deze af te dekken misluk ten, waarop ijlings de brandweer werd gebeld. Dit scheen bij de Lei- derdorpse brandweer niet zo vlot te gaan. Bij een eerste alarm verscheen alleen de commandant. Bij de tweede melding 3 manschappen, maar geen chauffeur, zodat er niets anders over schoot dan de brandweerlieden per fiets met een snelblusser naar de brandende auto te sturen. Daar aan gekomen bleek de Leidse brandweer reeds ter plaatse ten zijn en de blus sing ter hand te hebben genomen, zo dat de Leiderdorpse brandweer geen dienst behoefde te doen. De anders toch wel goed lopende organisatie van de Leiderdorpse brandweer bleek zaterdag niet al te best te func tioneren. De oorzaak van de brand was vermoedelijk te wijten aan kort sluiting in de motor en bleef tot schade hieraan beperkt. leugd van Benthuizen wil een voetbalveld De jeugd van Benthuizen heeft za terdag voor de woningen van B. en W. gedemonstreerd om zijn verlan gens naar een eigen voetbalveld kracht bij te zetten. De Rijkpolitie van de post Bent huizen maakte aan de heibel een eind door enkele borden met op schriften ,,Wij willen een voetbal veld" in beslag te nemen en de me nigte naar huis te sturen. Een de putatie van de jongelieden bracht later een bezoek aan de burgemees ter. Een van de fraaie praalwagens, die zaterdag als onder deel van het jaarlijkse corso, door de Bollenstreek trokken. het betere genre voor een prijs die U het best uitkomt De tijd is aangebroken .om Uw zomergarderobe aan te vallen. Het weer vraagt erom en deze speciale aanbieding maakt 't U gemakkelijk. V. D. brengt het betere genre tegen een populaire prijs. Overtuigt U ervan I Een zeer jeugdige en charmante japon voor de jongedames ia een kwaliteit poplfn-aatiA. smeedijzer. Leuke, friste tinttn co een contrasterende garnering Maten 34-38 24 75 Alleraardigste noppé japon in modern structuurweefsel No- Ironl Leuke hals. aangeknipte mouw en taillegarnering. Met bij passende petticoat. Wit Tinten: wit-bruin, wit-zwart. wit- koraal en wit-groen CL Maten 38-46 1 Zeer elegante japon met jasje van satin-cottin. In vier modieuse tinten O Q 7 Maten 44-50 J7''J LEIDEN ALPHEN

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5