Kruideniers gaan in juni met vacantie Leids Gemeentesecretaris werd officier in de Orde Oranje Nassau Er komen meer Nederlandse films DINSDAG 29 APRIL 1958 DË LEIDSE COURANT PAGINA 5 Gemeenteraad van Noordwijkerhout Toen de voorzitter van de gemeen teraad van Noordwijkerhout, burge meester P. M. M. van der Weijden in de raadsvergadering van maan dagavond het voorstel van burge meester en wethouders aan de orde stelde, om een verplichte vakantie regeling voor de kruideniers vast te stellen, vroeg de heer C. Geerlings om dit in geheime vergadering te behandelen. Verschillende leden verklaarden zichi hiertegen. De heer J. Duiven voorde zag de noodzaak voor een be handeling in geheime zitting niet in. „Het gaat hier toch niet om per sonal". Eé>n compromis van de heer A. Th. P. Meijer om eerst in geheime zitting de verklaring van de heer Geerlings aan "te horen en daarna in openbare vergadering het besluit te nemen, werd aanvaard. Na heropening, van de zitting stel de de voorzitter voor de vakantie regeling in te voeren voor de eerste en tweede volle week van de maand juni. De aanvragers-kruideniers had den met overgrote meerderheid om een vakantie in de tweede en derde volle week in juni gevraagd. De kruidenierszaken zullen nu om beur ten een week gesloten zijn. Met het gewijzigde voorstel van de voorzitter gingen nu alle leden ak koord. Bij de ingekomen stukken werd een verzoek van de heer W. J. Kap- tein om herziening van een beslis sing van b. en w., waarbij hem niet toegestaan werd om een salonwagen, bestemd ter bewoning, op zijn per ceel Zeestraat 113 te plaatsen op aanvraag van de heer Meijer tot be handeling in geheime zitting uitge steld. Een bezwaarschrift van de heer M. A. van den Berg te 's-Gra- venhage, bracht het niet zover. De heer Van den Berg, die be zwaar indiende tegen een aanschrij ving van b. en w. tot verbetering van de woning Zilkerduinweg 17, verkreeg na enige discussie een voor hem onbevredigend resultaat. De raad besloot met algemene stemmen op zijn verzoek afwijzend te beschikken. Van ministeriële zijde vernam het gemeentebestuur, dat de subjectieve uitkering per inwoner voor deze ge meente, vanaf 1 januari 1957 is vast gesteld" op 39.82 of 6.19 hoger dan voordien. De verordening op de hef fing en invordering van een wegen belasting werd opnieuw vastgesteld op een kleine aanvulling na over eenkomstig de bestaande verorde ning. De gemeentetoren, behorende bij „Het Witte Kerkje", verkeert mo menteel in zorgwekkende staat van verval, zodanig, dat onmiddellijk in grijpen nodig is. De gemeente-archi tect vindt de toestand momenteel zelfs zeer gevaarlijk. De lei- en loodbedekking van de spits verkeert in zo'n slechte toe stand, dat de bebording, maar ook de hoekkepers, de sporen, de ko ningsstijl en de constructie, waar mede de toren op de muren steunt, door toetreding van vocht vrij sterk door rotting is aangetast. Deze aan tasting is zelfs zo ernstig geworden, dat de stabiliteit van de spits veel minder is geworden dan als mini mum wordt vereist. Architect P. van der Sterre uit Leiderdorp heeft thans rapport aan het gemeentebestuur uitgebracht en doet drie ideeën aan de hand, waar van de verstrekkende in een voorstel van b. en w. aan de raad is op genomen. Gedeeltelijke restauratie zal namelijk uiteindelijk duurder uitkomen en minder bevredigen. De geheel gemeenteraad kon met het voorstel van b. en w. akkoord gaan. Een ingrijpende restauratie van de toren zal nu dus „slechts" een kwestie van financiering zijn. De heer Meijer drong op spoed aan en de voorzitter gaf hem de ver zekering, dat niets onbeproefd zal worden gelaten om zo spoedig mo gelijk met de restauratie te kunnen beginnen. Bij de rondvraag deelde de voor zitter de raadsleden mede, dat thans de ministeriële vergunning tot gun ning van de bouw van 37 woningen is afgekomen. Een discussie tussen de voorzitter en de heer Blaauw over de halte plaatsen van de N.Z.H.-bussen, ein digde vrij onbevredigend, althans de heer Blaauw merkte op, dat hij zich „hier als een figurant voelde", het geen de voorzitter spijtig vond, maar waaraan in dit geval niets was te doen. Geslaagden bij reserve-rijkspolitie. Op zaterdag 26 april zijn door de examencommissie van het district Leiden der reserve-rijkspolitie in Noordwijkerhout examens afgenomen voor de diploma's „geoefend man" en „buitengewoon geoefend man". Voor „geoefend man" slaagden: L. van den Burg, J. van der Slot, Q. Looijestijn, en voor „buitengewoon geoefend man" J. M. Opdam en J. Q. Warmenhoven, alle res.-rwacht- van de verststrekkende in 'n voorstel Noordwijkerhout. Bevrijdingsdag. Ter gelegenheid van de bevrijdingsdag houdt de r.k. gymnastiekvereniging G.I.O.S. op 5 mei a.s. 's avonds om 7 uur een open luchtdemonstratie op het schoolplein aan de Langevelderweg. KATWIJK Ophalen huisvuil De directeur van gemeentewerken maakt bekend, dat in verband met de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin op woensdag 30 april a.s. geen huisvuil zal worden opge haald. (Advertentie) Niet toegestaan. De heer D. Nas- veld had aan b. en w. verzocht na te gaan of de situatie voor de woningen Noord wij kerweg 2 tot en met 12 ver beterd kan worden. Dit is voor b. en w. aanleiding om te memoreren dat, na overleg met de commissie vooi openbare werken, reeds eerder aan de betrokken eigenaren een voor stel is gedaan hierin verbetering te brengen doch hieraan kan slechts dan worden voldaan als alle eigena ren van genoemde panden hieraan medewerking verlenen. Nu dit niet is geschied en intussen de verkeersin tensiteit via de Noord wij kerweg zeer belangrijk is verminderd is uitvoe ring van het plan niet mogelijk. Ten einde desondanks het algemeen as pect te verbeteren blijven b. en w. tot medewerking bereid als ipstem- ming blijkt van alle eigeharen. LISSE R.K. MIDDENSTANDS VERENIGING VIERDE HAAR 45-JARIG BESTAAN In café-restaurant „De Nachtegaal" was het gisteravond feest. De r.k. middenstandsvereniging „St. Jozef" uit Lisse vierde daar haar 45-jarig be staan. Dit feest is werkelijk groots gevierd. Toen om even over achten de zaal was volgestroomd, opende de heer C. Degger namens het bestuur deze gezellige avond. Spreker heette allen hartelijk welkom, in het bijzon der de artist Nico Schoolenberg uit Breda en het dans-ensemble „The Rythme Boys" uit Leiden, die uitge nodigd waren deze avond te verzor gen. Toen de heer Degger vandaag vernam dat hij deze feestavond moest openen, rees in hem de volgende zin spreuk op: „Velen waagden zich in de renbaan, doch lang niet allen haalden de eindstreep". Deze vergelijking is zeer zeker van toepassing op het le ven van onze middenstanders, aldus de heer Degger. Onze middenstanders ploeteren van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, ieder op zijn eigen ma nier. En daarom mogen v/ij midden standers ook wel eens een avond feesten, temeer nog nu we ons 45-ja- rig bestaan vieren. Hij hoopte dan ook dat iedereen vanavond gezellig zal feesten. Alvorens de heer Degger het woord gaf aan Nico Schoolenberg, bedankte hij het feest-comité voor de vele voorbereidende werkzaamheden. De heer Nico Schoolenberg is wer kelijk een all round artist. Wat hij gisteravond vertoonde was werkelijk fantastisch. Hij opende zijn optreden met een potpourri van liedjes van 1900 tot 1958. Ook is hij een voor treffelijk conferencier, jongleur, tele paat en goochelaar. In zijn liedjes bracht hij de feest- j vrienden naar Italië, België en Tirol. Zijn prestatie als jongleur was ook I af. Probeert U maar eens de raspa te dansen op 'n eenwielig fietsje en I tijdens deze vertoning bespeelde hij rustig zijn accordeon, alsof hij op het I toneel stond. Een daverend aplaus ontving hij ook voor het komisch re kenen. Een 29-tal voorwerpen, die door een willekeurig persoon werd opgeschreven wist hij van voor naar achter en van achter naar voor, als mede door elkaar foutloos te herha len. Ook telepatisch wist hij de zaal te vermaken. Zou u het aandurven om geblinddoekt ballonnen stuk te schieten, die door 2 personen boven het hoofd worden gehouden? De heer Nico Schoolenberg bracht o.a. nog piano-accodeonmuziek, enige confe rences, parodieën rijwiel-act, melo dieën op het groot Hammondorgel, met Amerikaans klankkabinet. Hij be- j speelde de arbista-orgel met clavio- line. Tussen deze stukjes door was er gelegenheid tot dansen, begeleid door „The Rytihme Boys", waarvan steeds een gretig gebruik werd ge maakt. Het was zo gezellig dat velen er niet aan dachten naar huis te gaan, zodat de laatsten ver na midder nacht huiswaarts keerden. Dit was werke lijk een feest, georganiseerd door de Lissesche middenstand. Donateursuitvoering KAJVKAJ Zondag en maandagavond hield de KAJ en VKAJ. afd. Lisse haar jaarlijkse donateursuitvoering in het parochiehuis aan de Bondstraat. Voor deze avond had het toneelgezelschap van P. v. d. Zwet haar keus laten PStONONCE voor Uw ONDERGOED Leiden Breestraat 65 Tel. 21800 Oegstgeest Geversstraat 41 Tel 23917 (Advertentie) Fraaie produkten in kleur en op breed scherm (van onze verslaggever) AMSTERDAM (P P) - „De zojuist gereedgekomen Nederlandse film „Jenny", die momenteel in première gaat, bestond voor tweederde uit buitenopnamen. Weetu wat dat betekent?" vraagt ons de heer Co ter Linden, produktie-leider van Standaardfilms Produktie Maatschappij N.V. te Amsterdam, die deze vervaardigde. Wij moeten het antwoord schuldig blijven. „Dat betekent, dat we met deze film een groot risico namen en de strijd moesten aanbinden met de elementen. Nederland heeft namelijk een weersgesteldheid, die zich niet biezonder voor filmen in de buitenlucht leent. We hebben hier nog al eens wat regen en dat is niet bevorderlijk voor goede opnamen. U begrijpt wat dit betekenen kan. De artiesten, de cameralieden, de regie, de technische medewerkers, kortom alles houdt zich dagen lang klaar om te kunnen filmen en dag na dag kan het niet, omdat het weer niet meewerkt. Dat brengt grote kosten met zich mee en daarom is het maken van een film met veel buitenopnamen voor de Nederlandse filmindustrie een riskante onderneming, want als het een beetje tegen zit, kan het veel extra geld ko'sten. Dat hebben we met de nieuwe Nederlandse film „Jenny" die nu klaar is voor vertoning ondervonden. We filmden in een redelijk gunstige tijd, namelijk van 27 augustus tot eind oktober, hebben geluk gehad, maar ook pech. De opnamen van de roeiwedstrijd op de Bosbaan, die voor de film nodig waren, moesten steeds weer uitgesteld worden omdat het dagenlang regende". Geslaagd experiment hebben het op de onze gedaan. Het Duit se draaiboek is daarom voor een groot „Het is zelfs zover gekomen, dat we ten- deel aangepast aan onze zienswijze, zodat slotte toch met regen hebben gefilmd en er eigenlijk twee geheel verschillende oh wonder, het is enorm meegevallen, films van dit verhaal werden gemaakt, hetgéien we waarschijnlijk te danken heb- Voor een belangrijk deel hebben we dit ben San het feit, dat het juist in Neder- te danken aan regisseur Willy van He- land bij regenweer nog wel eens een mert, die hiermede zijn eerste film maak- scherpe lucht kan zijn, zodat er to<ph be- te, doch blijk heeft gegeven een geboren hoorljjk licht is. Soortgelijke experimen- speelfilmregisseur te zijn. In minder dan ten ip het buitenland slaagden namelijk geen tijd had hij zich ingewerkt en heeft niet." werkelijk een goed stuk werk geleverd-" de moeilijkheden die je moet te lijf gaan en oplossen. Achteraf is het allemaal meegevallen. Naar mijn smaak hebben we over de film nog te lang gedaan, maar dat moeten we voor het grootste deel op rekening van het weer schrijven. Wij hadden gelukkig een prima rolbezet-j ting. In de hoofdrol Ellen van Hemert,' de dochter van de regisseur, voorts An drea Domburg, Teddy Schaank, Ko van Dijk, Maxim Hamel als Ellens tegenspe- genschap beschikt zich in minder dan geen tijd geheel in de Nederlandse sfeer en mentaliteit te kunnen inleven. Zelf is hij een kind van de zee en voelt de geest goed aan. Hij heeft in Italië reeds voortreffelijke films op zijn naam staan. Dan zijn we bezig met „Stranding" waar aan gewerkt wordt en dan is er nog een derde film waarmee wij willen beginnen en dat is „De tovenaar", een film die speelt in het Zeeland van de ramp." De heer Kemps vertelt ons in het kort de inhoud, die wij hier niet willen ver klappen, doch het lijkt ons een buitenge woon goed verhaal, een gegeven met fan tastische mogelijkheden en zeker voor een man als de Italiaanse regisseur Alberta Latualla, die deze film zal regisseren en die in zijn vorige films reeds bewees, „Hoe is het eigenlijk over het algemeen gegaan en welke plannen voor de toe komst heeft u?" wilden wij wéten. „Wij hebben geluk gehad, door de sa menwerking met de Duitse „Bittins Film Produktion K.G.". Wij maakten namelijk een co-produktie en kregen de beschik king over een aardige story. De Duitsers werkten deze op hun manier uit en wij Zenuwcnwerk „FILMEN is zenuwslopend en dat zult u kunnen begrijpen. Je hebt met zoveel mensen te doen en er zijn zoveel onze kere factoren, dat het gevolg is dat je steeds gespannen bent in afwachting van Regifseur Van Hemert geeft aanwijzingen bij een scène tussen Jenny „Ellen van Hemert" en Ed „Maxim Hamel". Ier, Kees Brusse en Bert van der Lin den, terwijl tevens in deze film optreden Corry Brokken en het orkest van Max Woisky. Aan de camera's hadden we de Duitser Otto Backer staan met Henk Ha- selaar. De film werd opgenomen in Agfa- color voor breed scherm. We hebben ons best gedaan, een aardig verhaal, een prima bezetting, goede tech nici èn kleur èn breed doek. We kunnen niets anders doen dan hopen dat het pu bliek het waardeert en u begrijpt, dat we in deze tijd wel een flink beetje in spanning zitten in afwachting van de re acties. Nieuwe plannen OVER DE toekomstplannen wil de di recteur van het bedrijf, de heer J. A. L. Kemps ons wel iets vertellen. Hij is een enthousiast en actief man, die zijn gehele hart aan de film verpand heeft en slechts in film denkt. „Er staan nog enkele rolprenten op het programma, waarvan ik u als eerste noem „Sil de strandjutter" naar het be kende boek. Zoals u weet speelt het op 'Terschelling en daar zal ook een groot deel van de opnamen worden gemaakt. Er is eerst heel wat aan dit verhaal ge dokterd, omdat het zich niet zo gemakke lijk tot film liet verwerken. Het boek heeft een lange inleiding en wij wilden het publiek meteen midden in het ver haal plaatsen, hetgeen het geheel ten goede komt. Daarom begint de film ei genlijk pas op de helft van het boek en geven we de voorgeschiedenis in een „flash back", zoals we dat in vaktermen noemen. „Sir* zal ook in kleuren worden gemaakt en wordt geregisseo. 1 door een Italiaanse regisseur, die over de voortreffelijke ei- (Nadruk verboden) Het happy end van de Nederlandse speel, film „Jenny". De gelieven vinden elkaar weer op vrij ongebruikelijke wijze. En de Nederlanders dan NU WIJ HOREN van al die buitenlandse regisseurs, brandt ons nog een vraag op de lippen. „Naar u ons meedeelt, voldoet Willy van Hemert als Nederlands regis seur heel goed. Wanneer krijgt hij weer De heer Kemps lacht. „Ik zal u wat ver klappen", zegt hij. „Van Hemert is bezig een filmverhaal te schrijven, een psy chologische triller. Als dit aan de ver wachtingen voldoet zal hij deze film weer zelf maken. Wij hebben trouwens nog meer plannen, maar daar vertel ik u later wel over." Al met al krijgen we de indruk, dat de Nederlandse filmindustrie springlevend is. Na enkele successen, die goodwill heb ben gekweekt, vooral in het buitenland, zoals wij van de heer Ter Linden verna men, heeft men het gevoel op het goede pad te zijn en al moet alles nog op be scheiden leest geschieden, toch wil men trachten er het beste van te maken. Wij beschikken in ons land verhoudingsge wijs over een keur van prima acteurs en actrices, het Nederlands technisch per soneel krijgt steeds meer routine en wan neer nu ook nog de technische outillage wat gemoderniseerd zou worden, dan is naar onze bescheiden mening Nederland zeker in staat om op de wereldmarkt een woordje mee te spreken. Mr J. Bool, gemeentesecretaris van Leiden, heeft vanmorgen een hoge, onderscheiding ontvangen: Officier in de Orde van Oranje Nassau. Deze heugelijke mededeling deed de burgemeester hem aan het begin van de collegevergadering in de collegezaal. Ook mevr. Bool en mevr. Van Kinschot waren bij de korte plechtigheid aanwezig. vallen op het toneelstuk „Een be wogen weekend' in 3 bedrijven door Ed. J. M. Terlingen en Kees Spie- rings. Om 8 uur opende de voorzitter de heer J. de Bruin deze avond. Hij dankte alle donateurs voor hun jaar lijkse steun, welke in staat stelde dit jaar een piano aan te schaffen. Hij verontschuldigde zich dat er deze avond geen bandje aanwezig was. Door een klein misverstand n.l. was de band verhinderd aanwezig te zijn, doordat zij hun medewerking reeds aan een andere vereniging hadden toegezegd. Vandaar dat de aanwezi gen ibij het binnenkomen der zaal werden onthaald door grammofoon platen. De KAJ begint dit seizoen met een nieuwe actie n.l. de schoolverlatings- actie. Deze actie heeft tot doel alle jongeren die de school zullen ver laten op te vangen, opdat zij niet zo maar plotseling in het volle leven komen te staan. Wjj zullen dan, al dus de heer de Bruin, weekendjes voor hen beleggen, waarin zij aan de weet kunnen komen wat er alle maal in het leven te koop is. Hij hoopte dan ook dat de ouders hierin de volle medewerking zouden geven. Dat ook toneelspelen een familie aangelegenheid kan zijn, werd hier bewezen. „Elly" werd n.l. vertolkt door mej. Ank v. d. Eist. De rol van mevr. Verkammen vond een goede vertolking bij mej. Jo v. d. Eist en Bob van Hemert werd weergegeven door de heer J. v. d. Eist, die deze avonden voor het eerst op de plan ken stond. Een bijzonder woord van lof komt zeker toe aan mej. Ans Turnhout en mej. Ank v. d. Eist, die resp. de rollen van Irma en Elly op de juiste wijze voor het voetlicht brachten. Ook de heer Th. Duiven voorden had zijn rolletje en vertolk te de heer Mulders op voortreffelijke wijze. Na dit optreden dankt de heer J. de Bruin de spelers voor het ver toonde spel en vroeg een applausje voor de regisseur J. v. d. Eist, die zich ieder jaar weer opnieuw be schikbaar stelt om de Kajotters de helpende hand te bieden. Na dit dankwoord ging men over tot de verloting, waarna allen vol daan huiswaarts keerden: LEIDSCPr**AM OPENING EERSTE WEEKMARKT Nadat burgemeester Banning he denmorgen bij de Commissaris van de Koningin in Zuid Holland de ko ninklijke onderscheiding van Ridder in de Orde van Oranje Nassau in ont. vangst had genomen, heeft hij de opening verricht van de weekmarkt met een uitvoerige rede, waarop wij donderdag nader terugkomen. OEGSTGEEST Oegstgeest zuivert nu eigen rioolwater Gistermiddag kwam inde trouw zaal de gemeenteraadsleden en di rectie van de Mabeg bijeen bij gele genheid van de ingebruikneming van de rioolwaterzuiveringsinstallatie-in richting. De bijeenkomst werd geopend door burgemeester Du Boeuff. Na verwel koming van de aanwezigen vertelde de burgemeester e.a. over de wor dingsgeschiedenis van de inrichting. Reeds spoedig bleek, aldus spr., dat men de opzet veel groter moest den ken, niet het minst door de redelij ke eis van de besturen der water schappen, dat op de duur in de on hygiënische lozing van het riool- vocht op het polderwater niet meer kan worden berust. In 1934 zond Ma beg de tekenipgen (bestemd voor Rijnland) het gemeentebestuur toe. In 1935 antwoordde Rijnland, dat in de toekomst met een lozing van het af te voeren rioolvocht op Rijnland's boezem geen genoegen kon worden genomen, tenzij dit op een door het Rijksinstituut voor Zuivering van Afvalwater goedgekeurde wijze zou zijn gezuiverd. De financiën lieten de daartoe nodige uitgaven in die jaren echter niet toe. Daarna kwam de oorlog, die de uit voering van de plannen onmogelijk maakte. Wel werd in die donkere ja ren het later uit te voeren plan voor bereid en in overleg met het R.I.ZA. naar geschikte terreinen gezocht. Reeds toen bleken de terreinen waar de rioolzuiveringsinrichting nu geko men is de meest geschikte te zijn. In 1947 is het contact met de Ma- ;g, hernieuwd. Het jaar daarop werd een geheel nieuw plan opgezet, berekend op de snelle groei der ge meente. De totale kosten werden in 1950 op 650.000 geraamd. Door de sterke stijging der prijzen in de ver streken jaren zijn de werkelijke kos ten nu intussen bijna IV* miljoen ge worden. De goedkeuring door hogere in stanties; de investeringsmoeilijkhe den en tal van andere oorzaken heb ben er toe geleid, dat de aanvanke lijk vastgestelde ingebruikneming op 1 aug. 1955, toch nog tot begin van dit jaar werd verschoven Namens het gemeentebestuur be tuigde spr. zijn dank en erkentelijk heid aan allen, die ~an het totstand komen van deze voor de met groeiende woongemeente Oegstgeest onontbeerlijke inrichting hebben me degewerkt. Niet het minst ook de de voorma lige eigenaar van de door de ge meente hiervoor verworven grond; de polder en hogere waterschapsbe sturen. Spr. hoopte dat het totstand gekomen werk zal bijdragen tot een betere service in het woongenot van onze ingezetenen en dat de inrich ting deze mede zal bevorderen een verdere groei en bloei van onze mooie woongemeente. Hierna gaf de heer J. G. Kolewijn van de N.V. Ingenieursbureau Ma beg een toelichting op het bedrijf, waarna de inrichting werd bezich tigd Geslaagd Aan de Rijksuniversi teit te Utrecht is geslaagd voor het candidaatsexamen kunstgeschiedenis mej. Y. Hooykaas, alhier. WASSENAAR BB-seizoen met laatste oefening besloten. Gisteravond was de nieu we wijk achter de Havenkade voor de derde en laatste keer rampge bied ten behoeve van een grote oefe ning van de BB. Weer. werden om streeks half acht de BB'ers uit de wijk Wassenaar-noord gealarmeerd door enkele explosies en door het oplaaien van enkele branden. Na afloop verzorgde de Dienst So ciale Verzorging, die in het rampge bied alle deelnemers aan de oefe ning van koffie had voorzien, in het Deylerhuis een warme maaltijd, die deze keer niet uit erwtensoep, maar uit tomatensoep met een croquet be stond. Hier werd ook een nabespreking gehouden. Burgemeester Van Wijn bergen constateerde, dat op het nu afgesloten cursusseizoen en op de drie grote oefeningen met tevreden heid mag worden teruggezien. De Wassenaarse BB blijkt nu zo ver ge vorderd te zijn, dat een vrij grote ramp doelmatig kan worden bestre den. Met bijzondere waardering sprak de burgemeester over het aandeel van de reesrve-politie in hel weisla gen van de oefeningen. Inspecteur G. J. Boven hield vei volgens een korte nabespreking over het verloop van de oefening; hij merkte op, dat de instructeurs bij zonder tevreden zijn over wat er bij deze oefeningen is gepresteerd. Het kringhoofd, de heer K. D Gerth van Wijk, toonde zich ook zeer tevreden over de geoefendheid, die de Wassenaarse BB thans heeft be reikt. De avond werd besloten werd eer woord van dank door het wijkhoofa de heer Van der Stoel en met een opwekking, om ook in het volgeno seizoen weer verder te werken aan de op- en uitbouw van de plaatselijke BB-organisatie. De Gevleugelde Vrienden. Di postduivenver. „De Gevleuge.dc Vrienden" heeft met 165 oude duiven deelgenomen aan een wedvlucht van uit Vilvoorden in België, over een afstand van 135 km. De uitslag was: W. v. d. Zwaan 1, 7, 17, A. Lodder 2, J. P. Brederode 3, 10, 18, 26, L. Farla 4, 14, 16, 25, J. Parlevliet 5, 12, 13, 19, 20, 22, 29, W. C. van Eek 6, J. J. Lourier 8, J. M. de Wit 9, 11, 30, J. C. B. Brederode 15, 23, J. H. M. Brou wer 21, A. G. Visser 24, 31, J. M. Bre derode 27, 28.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3