LWiLCAT &y.tvrmm Feestelijk programma van Koninginnedag De vlag op tijd naar binnen KVP lijst 3 HUI BER S Twee zusters van St. Elisabeth- Ziekenhuis in het zilver Laatste Jeugdconcert Toonkunst DINSDAG 29 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 HET PROGRAMMABOEKJE, dat de vereniging „Koninginnedag" in Leiden heeft samengesteld ter gele genheid van de feestelijke dag van morgen, is in meer dan één opzicht opmerkelijk. Om te beginnen is het verlucht met een fraaie foto van H.M. de Koningin, die nog niet eerder is gepubliceerd. Op de tweede plaats is het voorwoord geschreven door prof. Van Eysinga, die met zijn eigen, zeer merkwaardige spelling deze» dag in leidt. En ten derde is daar de sport manifestatie in de Leidse Hout, die een groot aantal sportmensen bij el kaar zal brengen in een programma, dat zeer aantrekkelijk belooft te wor den. Het bestuur van de vereniging heeft een felicitatiebrief gezonden aan koningin Juliana. Het volledige programma is: 7 uur: Reveillie door vijf bands, t w. de Ned. Padvindersband (vertrek Middelstegracht), St. Paulusband ivertrek Mariënpoelstraat), Francis- cusband (vertrek Schouwburg), „Tro- zinah" (vertrek Pieterskerkgracht) en Leidse Drumband vertrek Kooi- park). 8.15 tot 8.50 uur: Aubade op Stad huisplein door 2000 schoolkinderen o.l.v. Henk Franke, m.m.v. Leids Po litie Muziek Gezelschap. 9 uur: Kinderspelen in alle zalen van de Stadsgehoorzaal. 9.30 uur: Spelen en wedstrijden voor de schooljeugd op sportterrein Zoeterwoudsèsingel. 910 uur: Militaire mars en défilé voor Stadhuis (Breestraat) door Kon. Marine, Landmacht en Pro Patria, 1011 uur: Carillonbespeling. 1011 uur: Spuiten van de fontei nen. Behalve aan de Vismarkt en het Plantsoen zal ook de fontein aan de Steenschuur dit jaar meedoen. 1012 uur: Prijsuitreiking aan oranjedragende kinderen. Wijk IV BB hield een zeer geslaagde oefening Al zijn de huidige tijdsomstandig heden dan ook al oorzaak geworden, dat het grote publiek" op het ogen blik niet veel hoort van de Bescher ming Bevolking, dit wil allerminst nog zeggen, dat deze organisatie in ruste is. We zouden zeggen: integen deel. De organisatoren blijven pa raat, werken achter de schermen en treden zo nu en dan ook wel naar buiten op, gelijk gisteravond in Wijk IV, gelegen in het centrum van de stad tussen Hooigracht en Heren gracht. De open terreinen aan de Ir. Driessenstraat 'en het Waardkerk- plein boden daarvoor een geschikte gelegenheid, al was de opdringerige jeugd wel eens wat al te hinderlijk. We weten het en herhalen het gaar ne: belangstelling is goed en nuttig, maar dan moet zij ook op het doel gericht zijn. Alle gebruikelijke onderdelen kwamen natuurlijk weer in actie. Een bom riep de mensen op, die tijd en moeite geven om voor een ber hoorlijke afweerorganisatie te zor gen. Via de wijkpost in de school Zuidsingel, waar de heer W. Th. Breedeveld en zijn staf de draadjes voor het gehele verloop van de oefe ning in handen had als wijkhoofd, kwamen de diverse onderdelen in actie. Men zag de brandweerploegen, de E.H.B.O., de verbindingsdiensten, de O.R.D. via de verschillende blok- posten in actie komen. Deze waren gevestigd in de Maria Gijzensteeg, aan de Kaasmarkt, de Oude Rijn, de Zuidsingel en in de Meelfabriek wa ren er zelfs twee. Natuurlijk kwam de heer S. W. Hagedoorn, het H.B.B., een kijkje nemen. Zijn nimmer aflatende be langstelling voor de B.B., zijn orga nisatie mogen we wel zeggen, bleek ook hier, en overal stelde de heer Hagedoorn op de hem bekende wijze zich op de hoogte van al 'hetgeen er aan deze oefening vast zat. Hij informeerde naar de gang van zaken, vroeg of alles klopte en mét het plaatsvervangend hoofd, de heer A. J. Paling, bezocht de heer Hage doorn de voornaamste plaatsen van dit rampgebied en hij zag tot zijn voldoening, dat er weer goed ge werkt was, dat men zich beijverde de organisatie zo vlot mogelijk te doen werken. En wij concludeerden: het gaat goed met de B.B.! 1.305.30 uur: Sportmiddag Leid se Hout. Het programma begint met een massale uitvoering door dames en meisjes van de Leidse Gymnastiek Vereniging. De oefeningen zijn splin ternieuw en vormen min of meer de generale repetitie van het program ma, dat met Pinksteren in Arnhem zal worden uitgevoerd ter gelegen heid van het 90-jarig bestaan van het K.N.G.V. Hierna zal men op drie plaatsen op het veld keurturnen kunnen zien, gevolgd door atletiekwedstrijden waaraan 200 atleten uit het gehele land deelnemen. Zij komen uit op de 200 m. hardlopen dames, 110 m. hor den, 60 m. hardlopen junioren, 1500 m. hardlopen heren en polsstoksprin- gen. Om ongeveer half drie is de voet balwedstrijd Ned. Militair Elftal Leids Elftal. Tot slot van deze sportmiddag wiel rennen tussen een ploeg uit Leiden en een uit Oxford. 2 uur: Start Oranje-wandeltocht bij café Oud-Iiortuzicht, Witte Singel. 2 uur: Matinée circus Strassburger voor kinderen. 4.30 uur: Muzikale rondgang K. en G., start H. Rijndijk. 4.45 uur: Wandelaarsdéfilé li Stadhuis Breestraat. 8 uur: Openluchtconcert door Nieuw Leven in Van der Werffpark. 8 uur: Muzikale rondgang, start en finish Kaasmarkt, R.K. Harmonieka pel. 8 uur: Openluchtdansen Stadhuis plein. 8 uur: Ere-voorstelling circus Strassburger. Haal uw. vlag op tijd binnen. Op Koninginnedag en op 5 mei gaat des morgens van veel huizen in Leiden het dundoek naar buiten. Het is ver heugend, dat er zoveel burgers zijn, die „vlaggen". De driekleur geeft aan de stad een feestelijker aanzien. Het is echter met de vlag uitsteken als met zoveel zaken in het leven: begin nen is aardiger dan er mee uitschei den. Men heeft de moeite genomen de vlag buiten het raam te steken, men is echter te „moegefeest" om ook nog een dergelijk gebaar in tegen overgestelde richting ta maken. Dit is betreurenswaardig. Wat de huisvrouw met haar wasgoed nog niet doet, doet men met de vlag, die een goed sym bool is van onze verbondenheid, niet alleen met land-, maar ook met aard- genoten. Ér zijn mensen die in de vlag het symbool zien vpn een overdreven na tionaal zelfbewustzijn, een zelf bewustzijn, dat gemakkelijk in ge vaarlijke superioriteit gevoelens kan overslaan. Dit is onjuist. De vlag is in deze tijd op de eerste plaats het symbool van de vriendschap, de vlag is onze verte genwoordiger in het internationaal contact. Bewijs haar dan ook geen oneer door haar na zonsondergang buiten te laten hangen. Verbouwing Huize St. Maarten De nummering van de lijsten voor de gemeenteraadsverkiezing is als volgt: 1. Partij van de Arbeid. 2. Protestant Christelijke partij. 3. Katholieke Volks Partij. 4. Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. 5. Communistische Partij Neder land. 6. Lijst Jongeleen (Staatk. Ger. Partij). 7. Lijst Boter (Totale Eensgezin de Radicale Actie; studentenpartij). Haarlemmerstr. 123 - Leiden In onze speciaalzaak van religieuse artikelen vindt U o.m. *n uitgebreide keuze in Communie-Geschenken Zie ook onze etalage en show ruimte aan de Stille Mare. LIET LAATSTE JEUGDCONCERT, *T georganiseerd (zoals bekend is) door de Maatschappij voor Toonkunst, bood gisteren aan tal van meisjes on jongens groot muzikaal genot. Eduard Flipse gaf weer een hoogst leerzame uitleg. Begonren werd met het le deel van Beethoven's 2e Symphonie. De fi guur van Beethoven werd belicht: de eenzame wegens zijn naderende doof heid; de grote van geest, van wiens eigen lijden in deze symphonie nage noeg niets merkbaar is, alleen wel licht in de inleiding, waar de geeste lijke strijd merkbaar is, tegen de na derende kwaal, die omstreeks 1802 geconstateerd werd. Zich zelf over winnend schreef hij met z'n 2e Sym phonie een prachtig opgewekt werk, persoonlijk van - gevoelsinhoud. Het behoeft nauwelijks gezegd te worden, dat de uitvoering hiervan zeer ge waardeerd werd. Hierna werd een concertino van de in 1928 geboren Franse componist Damase voor harp en strijkorkest vertolkt. Mevrouw Margot Flipse- Brueders was de soliste in dit voor naam divertimento, waarin aan de harpiste volledig kans wordt gegeven, de mogelijkheden van haar prachtig instrument te laten horen. Een stijl vol modern concertstuk, door de strij kers fraai in vorm begeleid en door de harpiste voortreffelijk gespeeld. suite van Bizet. Een opeenvolging van vier mooie orkeststukken, ge schreven voor een toneelstuk van Al- phonse Daudet, een suggestief middel tot het scheppen van sfeer. Terecht is er genoten van de kleurrijke mu ziek, die eindigt met een Provengaal- se Dans. Wij hoorden een voortreffe lijke Saxofoon-solo. De dirigent had van te voren gewezen op de schoon heid van dit instrument, dat tegen woordig maar al te veel misbruikt wordt. Een mooie fluitsolo werd in 't menuet kunstzinnig gespeeld. De in leider gaf nog enkele nuttige wen ken omtrent h rnding en gedrag in de concertzaal. Een 2e concert »verd deze midag om half vier gegeven eveneens voor de jeugd, omdat het aantal toehoorders te groot en de gehoorzaal overvol was. Dus een groot succes voor de or ganisatoren zowel als voor de uitvoe renden: de inleider-dirigent en de musici van de Rotterdamse Philhar- monie. J. KORTMANN. Morgen 30 april vieren twee zus ters uit het St. Elisabeth Ziekenhuis te Leiden hun Zilveren Kloosterfeest. Zuster Felicitas, in de wereld Johanna Elands, werd geboren te Rijen N. Br. op 4 dec. 1905. Zij heeft het grootste gedeelte van haar kloosterleven doorgebracht in Leiden, heeft hier eerst het diploma b. voor Ziekenhuisverpleging gehaald I in het St. Elisabeth Ziekenhuis en is kort daarop op het kantoor voor de boekhouding geplaatst welke func tie zij nog steeds en nu als hoofd van de administratie met stiptheid ver vult. Zuster Lucia, in de wereld Maria Wesselingh, werd geboren te Zoeter- woude 12 dec. 1905. Zuster Licla, die na het behalen van haar diploma b. in de ziekenverple ging werkzaam bleef, is voor velen een bekende hoofdzuster geweest op de mannenzaal Jozef afdeling 201. Daar heeft zij haar beste krachten gesteed, totdat ze ziek werd en lange jaren ziek bleef. Thans is zuster Lu cia weer zo ver hersteld, dat ze werk zaamheden als typiste op het kantoor kan doen. Beiden traden zij in het klooster der zuster Franciscanessen als zus ters van de H. Elisabeth in de Menno van Coehoornstraat 1 te Breda 15 oktober 1930. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doct.ex. Ned. Recht de heer A. S. Groen te Haar lem. Burgerlijke Stand Geboren: Alexander zn van J. Zaalberg en C. van Gorsel; Manga- retha Maria dr van N. de Korte er C. W. van Kooten; Andries zn var Kiel en G. van Ek; Elizabeth Margaretha dr van F. Huisman en M. C. Koning; Anna dr van G. Heemskerk en T. Postma; Martinus Eugène Adriaan Maria zn van G. H. A. Langezaal en A. Plezier; Martiene Maria Adriana dr van M. N. M. Ruig- rok en M. C. Jansen; Pieter Jacobus zn van P. van der Zwaan en B. M. Kouwenhoven; Johanna Wilhelmina dr van A. J. Cavé en H. M. Spies; Adrienne Antoinette dr van C. van den Ende en J. A. Beerens; Jacobus Mathheus zn van M. Keereweer en G. Burger; Clara Theodora Maria dr van J. C. L. van Dijn en M. M. Fok ker; Jacobus Jacques zn van J. van der Meij en G. de Jong; Johanna het bestuur van het r.-k. Wees en Hendrika dr van J. van der Meij en Oudenliedenhuis, het verbouwen van I G. de Jong; Ynske Ida dr van O. het gebouw aan de St. Jacobsgracht onderhands aangesteed. De inschrij vingen waren van hoog naar laag als volgt: Gebrs. G. en P. Niersman Voorscho ten 65.550; A. J. Langeveld, Leiden 61.975; Gebrsi G. H. en J. Niersman Voorschoten 61.685; firma J. Meyer Voorschoten 60.000; firma Bik en Breedeveld, Leiden 58.590. De gun ning is aangehouden. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage). SPORT LEIDSE BRIDGECLUB „D.D.S." Na de vierde ronde luidt de stand in de Parencompetitie: Groep Zwart (gèmiddelde 126) 1. ParmentierVan der Voort 148 pnt.; 2. BrouwerPlouvier Jr. 146 pnt.; 3. de heer en mevr. Eichhorn 135 pnt.; 4. Van der MeerSchölvinck 134 pnt.; 5. de heer en mevr. Kuilman 119 pnt.; 6. VerboogVellenga 116'/- pnt.; 7. Van Berge HenegouwenRijnbende 115V- p.; 8. de heer en mevr. De la Court 103 p. Groep Groen (gemiddelde 160) 1. en 2. mevr. BeekerBaggen en mevr. RijnbendeLautenbach ieder 188 pnt.; 3. mevr. Van ZijpVan Noort 176 pnt.; 4. PlouvierLangemeyer 1731/- pnt.; 5. dames VisserVan der Meer 167V»; 6. de heer en mevr. Brouwer Jr. 152 pnt.; 7. mevr. ReekersD. Reekers 146'/i pnt.; 8. de heer en mevr. Lancel 143"/» pnt.; 9. de heer en mevr. Krul 135 pnt.; 10. dames 1 SeisVan Alphen 130 pnt. Groep Rood (gemiddeld 121>/t): 1. de heer en mevr. Van Heusden 164 pnt.; 2. dames Verboog—Brouwer 129 pnt.; 3. dames Den HolderSchneiders 123'/- pnt.; 4. dames Guldemond—Aal- bersberg 119 pnt.; 5. dames Van Berge HenegouwenLandzaat 112'/t pnt.; 6. dames Van RooyenVan der Valk 109'/» pnt.; 7. dames VerstraatenNagel 108Vt pnt.; 8. Van Leeuwen—Eyndhoven 102 punten. GELUK BIJ EEN ONGELUK. Een verkeersongeval dat gister middag plaats vond op het kruis punt van Koorevaarstraat en Jan van Houtkade heeft een wonderlijke en zeer gelukkige afloop gehad. Een bromfietser reed de Koorevaar straat uit in de richting Jan van Houtbrug. De auto, die in zeer ma- üg tempo reed passeerde langzaam c j Rjjsbergen, P. J. Langezaal, W. en reed op het kruispunt gekomen Hartevelt, D Kromwijk, A. v. d. onverwacht en met een veel te gro- -- - - - - - - te bocht naar rechts de Jan van Hout- Gunning en G. J. van der Weide; Gijsbert zn van G. Plug en J. Klein. Gertrouwd: A. P. van Dalen en M. van Haarst; N. Valk en J. van Deventer. Overleden: C. van Dam 71 jr we duwe van J. Kort; J. Brugman 81 jr man; G. van Beek 68 jr weduwe van G. van Veenendaal; G. M. van der Werve 76 jr weduwe van J. van der Spek; S. Fuchs 89 jr man; A. G. Poster 92 jr weduwe van A. H. Ha gedoorn. VERENIGING E.H.B.O-DIENST LEIDEN. De E.H.B.O.-cursus, welke stond onder leiding van dr. H. J. Keegstra is weer geëindigd en 25 cursisten legden met goed gevolg het examen voor het eenheidsdiploma af. Ge slaagd zijn: mevr. L. Develing Bonte, mevr. G. Kraaij—v. Ingen Schenau, mevr. Th. Kraaij - -Donkers, mevr. W. Leunev .d. Neut, mevr. A. PretCornelius, mevr. J. Don- kers-Wetselaar, mej. E. Pieters, mej. A. Hekman, mej. W. Blauw, mej. L Bruinenberg, mej. C. Vernes, mej. L. Ladan, de heren J. Diepenbach, kade op. De bromfietser, op zulk een onbe rekenbare manoeuvre niet bedacht, reed met een klap tegen het rechter portier van de auto. De man werd van zijn karretje geworpen en be landde onder de auto, die vrijwel ogenblikkelijk stilstond. De brom fiets werd een eind weggeslingerd. Hevig geschrokken stapten bestuur der en inzittende van de auto uit en kwam een voorbijgangers aange rend. Men trok de bromfietsbestuur der voorzichtig onder de auto van daan. Toen bleek, dat de man bijna niets mankeerde: hij was wat zwart in zijn gezicht en had een bloedende schaafwonde aan een van zijn pol sen. Voorzichtigheidshalve heeft de E.H.D. de man ter observatie meege nomen naar een ziekenhuis. Brommer noch auto kregen ernstig letsel. De bestuurder van de auto bleek niet in het bezit van een rijbewjjs; de heer, die naast hem zat v/el. Ingezonden door: J. van Iterson, Vrouwenkerkkoorsteeg 15, Lei- Burg, M. C. Gijzenij, J. Castel, J. v. d. Keur, W. J. Smits, J. Miermet, N. H. Koning, A. P. de Gouw. Afgewe zen: geen. „DE CIRKEL". Voor de tweede maal stond de Haagse Comedie gisteravond met „De Cirkel" op het Leidse Schouwburg- toneel. Na de leden van K. en O, kre gen de inschrijvers op de abonne mentsvoorstelling de gelegenheid met dit society-stuk van W. Sommerset Maugham kennis te maken. De to neelschrijver heeft er geen probleem- spel van gemaakt, al worden er wel problemen, huwelijksproblemen n.L in behandeld, maar die zal geen ster veling ter wereld serieus kunnen ne men. Na de uitvoering voor K en O. is er over de schrijver en over de spelers van de Haagse Comedie reeds geschreven. Ook gisteravond is er weer "smakelijk gelachen om de pun tige clausen, die door voortreffelijke acteurs en actrices als Paul Steenber gen, Frans van der Linden, Annet Nieuwen huizen enz. werden geplaatst. Er waren bloemen en een ovationeel applaus aan het slot. v a f* thui de, Hedenmorgen om half tien kwam de extra-trein, waarmee Circus Strass burger zijn toernee maakt in het Leidse station binnengelopen. Be gunstigd door zonnig weer kon men direct met de opbouw van de tenten- stad op het Schuttersveld beginnen, zodat het circus de tijd heeft om alle nodige voorbereidingen te treffen voor de openingsmatinee, die morgen middag om twee uur gegeven wordt. In dat matinee vertoont Strassbur ger het gehele programma. Bij het begin van de galapremiere 's avonds zal het Leidse orkest „Kunst en Ge noegen" zijn medewerking verlenen, hetgeen aan de opening een feestelijk karakter zal geven. Been gebroken. Gisteravond om zes uur werd de 10-jarige Eddy van den Berg, die on voorzichtig de Hogewoerd overstak, aangereden door een wielrijder. Eddy kwam te vallen en brak het rechter- onderbeen. Hij werd door de eerste- hulpaienst naar een ziekenhuis ver voerd. Opbrengst Emmabloemcollecte. De collecte voor de Emmabloem, die zaterdag gehouden is heeft in Leiden de somma van ƒ2731,op gebracht. Zangkoor Hartebrug. A.s. donderdagavond is er geen repetitie voor de leden van het zang koor der Hartebrugparochie. VEERTIGJARIG JUBILEUM BIJ ROTOGRAVURE. Op feestelijke wijze werd heden morgen bij de N.V. Rotogravure aan het Noordeinde het feit herdacht, dat de heer J. E. E. de Keuning veertig jaar geleden bij de n.v. in dienst was getreden. Om kwart voor tien werd de fees teling ontvangen in de versierde re creatiezaal, waar de staf van het be drijf, de jubileumcommissie en zijn collega's van de afdeling vellendruk en liti voor de huldiging bijeen wa ren. Als eerste in een trits van spre kers nam de directeur van de n.v., de heer J. C. Stavleu het woord, die de heer De Keuing roemde als een van pioniers onder de werknemers van de afdeling vellendruk, een man, die uit muntte door werkkracht en energie. Als stoffelijk blijk van waardering overhandigde hij hem een enveloppe met inhoud. Namens het personeel schonk ook de heer W. Streefland, lid de kostuumclub van de vereniging van de jubileumcommissie, de jubila-l verzameld en/of vervaardigd. Ook ris een dikke enveloppe. de decors waren vrij aardig. Het De heer C. Smit, chef van de afde-1 Leids Kamerorkest onder leiding van ling vellendruk memoreerde op zijn de heer J. Trouwee verleende aan VERENIGING SANCTA VERONICA Donderdag is het 1 mei, dat be tekent: le donderdag van de maand. Dus nieuw materiaal halen en alles wat klaar gekomen is inleveren tussen 2.30—4.30 uur boven achter in de Vrolijcke Arke, Pieterskerk- koorsteeg 15. Alles ten? bate van de Ver. Sancta Veronica, tot steun aan de stille armen. Wegens Koninginnedag is morgenavond 30 april geen repetitie van het Alma Materkoor. Morgen (Koninginnedag) zijn er geen gymnastieklessen. ZEEUWSE AVOND Voor het laatst in dit wintersei zoen konden de Leidse Zeeuwen, in „Luctor et Emergo" verenigd, van een vrolijk toneelspel genieten. De grote zaal van „Den Burcht" was gisteravond dan ook tot op de aller laatste plaats bezet toen de voorzit ter, de heer J. Bromelow, de gebrui kelijke woorden van welkom sprak. Nadat de aanwezigen uit volle borst het Zeeuwse volkslied hadden ge zongen werd een aanvang genomen met dé opvoering van „De Oliekou- se", een blijspel in 3 bedrijven van H. Frieling. Wat is er om al hetgeen op het podium afspeelde gelachen. Het verhaal speelt zich af op een boerderij en het gaat in dit geval voornamelijk om Ploon Sinke (mej J. C. van Dalsen), een aardig meis je, dat in het huwelijk moet treden met Gerard Heijboer (W. den Haan), een rijke boerenzoon. Hftar moeder wil het althansPloon is evenwel tot over haar oren verliefd op de knecht Willem Boone (G. v. d. Graaf) en kan er maar moeilijk over heen komen dat moeders wil wet is. Het blijspel zou geen blijspel zijn als alles uiteindelijk toch niet op zijn pootjes terecht kwam. Behalve de reeds genoemden speel den in dit stuk nog mee de heer N- L. van Dalsen als Jacob Sinke, me vrouw M. van Galen als diens vrouw Trui, mej. E. de Graaf als Mina, de bij de neus genomen zus ter van laatstgenoemde, de heer A. Boogert als de voddenkoopman en de heer J. Rietmulder als vertegen woordiger van een oliemaatschappij Ook dit toneelstuk is door de mede spelenden zelf uitgezocht en geko zen. Daarna werd het door hen om gezet in het Zeeuws en werden er zaken in verwerkt die in overeen stemming kunnen worden geacht met de geldende Zeeuwse gewoon ten. De Zeeuwse kostuums zijn door beurt de komst in het bedrijf van de heer De Keuning als dertienjarige jongen en de ontwikkeling, die hij daarna in de veertig jaren, die volg den had doorgemaakt tot een van de eerste vellendrukers van de afde ling. Namens de collega's bood spr. een servies aan. Daarna was het woord aan de heer Koos de Heyden, die sprak namens de collega's bij Ro togravure, die lid z(jn van de Katho lieke Grafische Bond. Hij bood de heer De Keuning, die een verwoed knutselaar is, een bankschroef aan en voegde daar een doos sigaren bij. Ook de commandant van de be drijfsbrandweer, de heer L. Neute boom, overhandigde de jubilaris onder toepasselijke woorden een kist sigaren. Tenslotte sprak de heer De Keu ning een dankwoord waarna hij in intieme kring de rest van de dag heeft doorgebracht. deze gezellige avond medewerking. Agenda Leiden DINSDAG 29 APRIL VIRO. Prof dr W. Brand over „We reldbevolkingsvraagstuk" Rapenburg 59. 8 uur nam. Dienst Welzijnszorg Leger. Uitvoe ring door Kokschoolkoor, Sleuteltjes en Werkmans Wilskracht. Na afloop taptoe. Doelenkazerne, 8 uur nam. Kath. Kapperspatroonsbond. Vak technische avond. Zomerzorg. 7.45 u. nam. „St. Willibrordus". Textieldétail- handel. „Interessante avond". Gulden Vlies, 8 uur nam. Ned. Invalidenbond. Cabaretavond De Burcht 8 uur nam. Oudercomité St. Barbaraschool. Zr. Reinilda over „Het gezin als opvoe- Beiden werden geprofest op 30 april 1933. 30 April wordt het zilveren feest luisterlijk- gevierd in het Moederhuis te Breda. A.S. zaterdag 3 mei keren ze terug in Leiden en wordt er gelegenheid gegeven tot feliciteren van 3 uur tot half 5. Om 6 uur is 't plechtig Lof en a.s. zondag wordt om half 9 de plech tige Hoogmis opgedragen tot inten tie van de zilveren jubilarissen, daar na volgt feestviering voor de zusters in het klooster. GEM. AANKONDIGING INZAMELING HUISVUIL In verband met de Koninginnedag zal op woensdag 30 april a.s. geen huisvuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen em mers aan de openbare straat te plaat sen. Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op woens dag worden bediend, zal nu plaats vinden op donderdag 1 mei. De directeur Gemeentelijke Rei- nigings- en Ontsmettingsdienst. UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 1 mei 1958 tot en met 28 mei 1958 ter gemeente-secretarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111) voor een ieder, in ontwerp, ter inzage zullen liggen: a. een plan tot herziening van het partiële uitbreidingsplan „Leiden- Roden burgerpolder", vastgesteld door de Gemeenteraad bij besluit van 17 december 1956, no. 376, met betrekking tot gronden, gelegen aan de Room/burger laan; b. een wijziging van de bebouwings voorschriften, welke behoren bij het onder a. genoemde uitbrei dingsplan. Leiden, 26 april 1958 De Burgemeester voornoemd. F. H. VAN KINSCHOT. dingsmilieu". St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. Abonnementsvoorstelling. „De Cir kel" Haagse Comedie. Schouwburg, 8 uur. R.K.-E.H.B.O. afd. Leiden. Begin nerscursus r-k. Lyceum Mariënpoel straat, 8 uur nam. WOENSDAG 30 APRIL KONINGINNEDAG Circus Strassburger. Schuttersveld Voorstellingen te 2 en 8 uur nam. K.A.V.-Herensingel. Ledenbijeen komst met inleiding op „De Film", door mevr. Driessen—Van Dijk. Ma ria Gijzensteeg, 8 uur nam. KAV-Herensingel. Maandelijkse bij eenkomst. Deze keer met tentoon stelling van produkten van handen arbeid door de leden. Maria Gijzen steeg, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, kwart voor zeven nam. DONDERDAG 1 MEI N.V. Kon. Ned. Grofsmederij. Aan deelhoudersvergadering, Zuidsingel, 2 uur nam. Circus Strassburger. Schuttersveld Voorstellingen te 2 en 8 uur nam R.K.- E.H.B.O. afd. Leiden. Ver volgcursus. R.K. Lyceum Mariënpoel straat 8 uiux nam. Dienst der apotheken De avond en nachtdienst wordt waargenomen dcor: Leiden: Apotheek Haven, Ha ven 18, tel. 20085; Apotheek Douza, Douzastraat 31, te. 21313. Op woens dag 30 april zullen vanaf 's middags 1 uur alleen geopend zijn: Apotheek Haven; Apotheek Douza. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films te Leiden Ln de week van 25 april tot 2 mei zijn door de KFC, als volgt gekeurd: Luxor: Sissi keizerin en moeder, alle leeftijden (geprolon geerd). Rex: Frankenstein, achttien jaar Donderdag cyclus Rock around the clock, veertien jaar. Trianon Getuige a charge, veertien jaar. Lido: Hotel onder verdenking, strikt volwassenen. Casino: Gejaagd door de wind, veertien 'jaar (geprolon geerd). Marktberichten LEIDJEN, 29 april, Vette varkens Aanvoer 188 vette varkens. Note ring per kilogram levend gewicht: lichte varkens 1.74 tot 1.77; sla gersvarkens 1.78 tot 1.80; zeugen 1.48 tot 11.55. Handel vlot. Voorts werden aangevoerd 3 nuchtere kal veren. Geen notering. BODEGRAVEN, 29 april, Kaas Aangevoerd 27 partijen. Prijzen 1.55 1.82. Handel kalm. ROTTERDAM, 29 april, Vee Aanvoer 4758. Vette koeien 300; ge- bruiksvee 1650; vette kalveren 303; graskalveren 244; ruchtere kalveren 1720; varkens 82; biggen 63; paarden 126; veulens 1; schapen 137; lamme ren 106; geiten 26. Vette koeien: 300—335, 270—295, 250265; vette kalveren 270280, 250270, 220250; graskalveren: 450, 300, 250; nuchtere kalveren 60, 52, 44; slachtpaarden 255, 235, 210; schapen 100, 90, 80; lammeren 110, 90, 80; weidelammeren 70, 60, 40; kalfkoeien 1275, 1000, 850; melk koeien 1275, 1000, 850; vare Koeien 890 750 650; vaarzen 925, 800, 600; pinken 600, 500, 400

Leidse Courant | 1958 | | pagina 11