RIJNSTREEK Gemeenteraad van Leiderdorp Dicke-medaille voor maag- en darmonderzoek uitgereikt Scherp Sludenten-sterflat hedenmorgen in Leiden aanbesteed MAANDAG 28 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Minister huldigde in Leiden piofessor In het groot-auditorium der rijks universiteit te Leiden heeft minister Cals zaterdagmiddag de gouden Di- Prof. Dicke dankte tenslotte voor de hem verleende onderscheiding. Hij legde er daarbij de nadruk op, dat een groot deel van de glans der hem verleende medaille afstraalt op de vele medewerkers, die zijn oor spronkelijke gedachte door klinische waarneming hebben bevestigd. In het groot-auditorium van de Lcid- cke-medaille van de vereniging van se universiteit heeft de minister van Nederlandse maas- en darmartsen Onderwijs, Kuiten en Wetenschap pen, mr. J. M. L. Th. Cals, zaterdag- voor de eerste maal na de instelling van deze onderscheiding uitgereikt aan prof. dr W. K. Dicke, hoogleraar in de kindergeneeskunde te Utrecht, die bereid was om zijn naam aan dit ereteken voor originele fundamen tele wetenschappelijke arbeid op het gebied van de gastro-enteriologie te verlenen. Deze onderscheiding ging gepaard met de verlening van het ere-lidmaatschap van de vereniging aan prof. Dicke. De plechtige uitreiking, die bijge woond werd door zeer vele voor aanstaande artsen in den lande, door de rector-magnificus, de president curator, curatoren en vele hoogle raren van de Leidse universiteit, werd geopend door dr A. J. C. Haex, de voorzitter van de vereniging van Nederlandse maag- en darmartsen. Hij stelde vast, dat het ere-lidmaat schap niet alleen op grond van we tenschappelijke prestaties is ver leend, doch mede op' grond van de humane persoonlijkheid Van prof. Dicke. Tussen deze beide zaken be staat echter een verband, want kli nisch wetenschappelijk werk van de .hoogste orde is, naar sprekers over tuiging, alleen te verwezenlijken, in dien wetenschappelijk inzicht ge paard gaat aan een onbegrensde be langstelling voor de zieke mens, Het originele en fundamentele research- werk, waarvoor de gouden medaille is verleend, betreft het aantonen van het feit. dat tarwe de causale patho- genetisohe factor is van de coeliakie of het ziektebeeld van Gee-Herter. Minister Cals Vervolgens reikte minister Cals de medaille en de oorkonde van het ere-lidmaatschap uit, na een enkel woord, waarin hij namens de rege ring getuigde van en blijvende war me belangstelling voor fundamenteel en toegeoast wetenschappelijk werk aan de Nederlandse universiteiten. De rector-magnificus van de Leid se universiteit, prof. dr S. E. de Jongh, verklaarde er verheugd over te zijn, dat deze onderscheiding ten deel is gevallen aa*" iemand, die zijn medische vorming te Leiden heeft genoten, bovendien geruime tijd cu rator is geweest van de universiteit te Leiden en ook nadien nog be langrijke wetenschappelijke banden met Leiden heeft behouden. POTLOOD en GEEST middag de eerste gouden ere-medail- le van de sinds 1931 bestaande ver eniging van Nederlandse maag/ darmartsen uitgereikt aan prof. dr. W. K. Dicke, hoogleraar in de kin dergeneeskunde te Utrecht. De foto geeft hiervan.een beeld. Rechts minister Cals. Team van Oxford kwam vandaag aan in Leiden Vanmorgen om negen uur is in Leiden een team van sportsman uit Oxford aangekomen. Ditmaal zjjn er 60 deelnemers, die in Leiden en om geving deel zullen nemen aan tennis-, hockey- en wielewedstrijden. De deelnemers werden in café Zomer- zorg ontvangen, zij gebruikten daar koffie en daarna vertrokken zij naar hun gast-adressen. Morgen bezoekt een deel van de gas ten de dekenfabriek van Zaalberg, een tennisteam van Oxford speelt te gen „Unicum" aan de Haarlemmer- trekvaart om 10 uur v.m. Om 5 uur vindt de officiële ontvajypst door b. en w. op het stadhuis plüfts. Woensdag nemen de wielrenners deel aan de ronde van Lisse. Oxford speelt een hockeywedstrijd tegen L. M. H. C. op de Krogt en de ten nissers spelen tegen dé Munnik in Leiderdorp om 10 uur v.m. Het gehele gezelschap bezoekt 's avonds circus Strassburger. Donderdag speelt men tennis te gen Roomburg, in het clubhuis Room burg worden home-trainer-wedstrij den gehouden. Vrijdag maakt het ge hele gezelschap een dagtrip door het polderland. Zaterdag zijn er wieler wedstrijden op het voetbalveld van LFC aan de Boshuizerkade, Oxford hockeyt tegen Leiderdorp Roomburg om 3 uur nam. en Oxford speelt ten nis tegen Leidse Hout. Zondag wordt op Roomburg een mixed-heckeytoernooi gehouden, aan vang 10.30 uur en 's avonds is er een gezellige avond in Zomerzorg. De wielrenners houden een tijdrit. Maandag rijden de wielrenners mee in de bevrijdingsronde in de Profes sorenwij k, de hockeyers spelen tegen HDM Wassenaar, en tennissers tegen LLTC (de Krogt). Om half negen wonen zij de taptoe bij met het ont steken van het bevrijdingsvuur. Dins dag vertrekken de Britten weer naar Oxford. Werk van meer dan één mi joen Hedenmorgen om li uur werd in het Academiegebouw namens de Stichting Leidse Studentenhuisves ting te Leiden, door architect H. Pos tel te Delft, openbaar aanbesteed: bouwen van een studentenhuis, twee beheerderswoningen, een garage met schuurtje en bijkomende werken op een terrein aan de Churchillaan te Leiden. Men zal zich herinneren, dat spe ciaal om de studenten op kamers deze flat is ontworpen. Het gebouw heeft een stervorm, alle delen van de flat komen in één centraal punt bijeen, waar gemeenschappelijke zalen zijn. Een tekening van deze flat hebben wij vroeger al eens geplaatst. De inschrijvingen 28 in getal waren van hoog naar laag: N.V. Willem Geel, Amsterdam, 1.550.000; J. Evers, Bloemendaal, 1.549.000; Joh. Schutte, Zaandam, 1.45.500; A. Mak, R'dam 1.396.000; Bat. Aann. Mij, Den Haag 1.394.000; C. J. Strijk, Oegstgeest 1.387.000; L. Schroder, Wassenaar 1.377.000; H. den Ouden en Zonen, Gouda 1.316.000; De Lange en v. d. Plas, Oegstgeest 1.295.000; Fa. Leo Zit man, Leiden 1.291.000; J. v. Noort en Zoon, Benthuizen 1.291.000; Pro per C.V. Aann. Bedrijf Oegstgeest, 1.281.000; N.V. v.h. H. W. te Pas, Enschede 1.261.000; Gebr. den Ouden Alphen a. d. Rijn 1.259.500; v. d. Berg en v. d. Klis, Delft, 1.256.800; N.V. Erica Aann. Bedr., Den Haag, 1.249.000; A. van Oosten en de Vet te, Delft 1.248.000; J. van Wierin- gen, Alphen a .d. Rijn 1.245.300; A. Ph. Kuyl, Voorschoten 1.240.700; M. v. d. Bent en Zoon, Wassenaar 1.240.000; Gesman en Zoetemeyer, Alphen a. d. Rijn 1.239.000; Van Hoek N.V., Delft 1.230.800; Ing. Bur. v. Bouwnijverh. Oegstgeest 1.230.000 D. Versloot, Nieuwerbrug a. d. Rijn 1.227.000; C. J. Kiebert, Sassenheim 1.162.000; Bouw Mij Woerden 1.158.000; Langeveld en van Ooste- rom, Alphen a. d. Rijn 1.146.000; C. v. d. Wiel, Noordwijk 1.118.700. De gunning is aangehouden. Electrische installatie. Eveneens werd door architect H. Postel te Delft in het Universiteits gebouw openbaar aanbesteed: Het ma ken van de electrische installatie in het nieuw te bouwen studentenhuis, No 512. Horizontaal: 1. voeg woord, 8. stok, 10. landbouwwerk tuig, 12. groente, 13. voornaam woord, 14. spoedig, 16. voorzetsel, 17. omstandig, 18. soort van hert, 19. lied, 20. afkorting van item, 21. radio-omroep-vereniging (afk.). SPORTUITWISSELING „SNEL EN LENIG" - „GROEN WIT" Gisteren hield de R.K. Gymnastiek vereniging „Groen Wit" haar jaar- lijkse wedstrijden tegen „Snel en Le- I nog" uit Wassenaar, die deze keer 1 gehouden werden in de zaal aan de Plesmanlaan. Het werd een spannen de strijd met dikwijls heel weinig puntenverschil onder andere de he ren van „Snel en Lenig", die slechts met een punt verschil wonnen van hun gastheren. De eind-uitslag werd gisteravond in een gezellig samenzijn bekend ge maakt. De overwinning was voor voegwoord. 24. klein soort van rij- „Groen Wit", met een totaal aantal paard, 26. ergens kamperen. Verticaal: 2. bijwoord, 3. roodach tig, 4. hoofdstad van Victoria op Nw Holland, 5. meisjesnaam, 6. voorzet sel, 7. aanhoudend, 9. op geen plaats, 11. platvis, 13. grasland, 15. onheil aanbrengende godin, 16. voor, 21. wig. 22. aardsoort, 24. voornaamw., 25. voorzetsel. Oplossing morgenavond. punten van 1973,2. Het resultaat voor „Snel en Le nig" was 1967.2 punten. Een klein verschil dus van 6 punten. De wissel beker blijft dit keer in handen van „Groen Wit" en deze behoeft nu nog een keer te winnen in de beker blijft definitief in haar bezit. Na de uitslag volgde er een de monstratie door de rimische groep van Groen-Wit en de heren van bei de verenigingen. alsmede twee beheerderswoningen aan de Churchillaan te Leiden. Hiervoor waren 13 gegadigden wel ke van hoog naar laag als volgt in schreven. Hoos en Co. N.V., Rotterdam, 57.936; A. de Lange, Leiden, 57.324,55; Heystek install. Bur. Den Haag, 52.426; Usseknuiden en zn, Sassenheim, 51,770; J. Seis, Leiden, 50.000; Electr. Bedr. Elton, Leiden 49.000; Electr. Huis Lepelaar, Lei den, 48.500; J. L. Nouwens, War mond, 46.500; Install. Bouw. N.V„ Amsterdam, 43.450; Ponsioen en zn, Alphen aan den Rijn, 43.800; Ergon Electric, Leiden, 46.392; Groene- ALPHEN AAN DEN RUN JONGGEZELLEN TYPOGRAFIE ONTVINGEN DIPLOMA. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de kantine van N. Samson n.v. heeft de voorzitter van de opleidings commissie voor boekdrukkers en rasterdiepdrukkersbedrijven, district „Rijnstreek", de heer J. B. Samson, aan drie geslaagden het drukkers- diploma en aan vier geslaagden het zettersdiploma uitgereikt. De heer S. L. Hoogenboom, controleur van de centrale opleidingscommissie alsme de een aantal patroons van typogra fische bedrijven, ouders der leerlin gen en andere vakgenoten, woonden de bijeenkomst bij. Het betreft voor niemand een ver rassing, aldus richtte de heer Sam son zich tot de aanwezigen, want ieder voor zich weet dat hij geslaagd is, na gedurende vier jaar in theo retisch zowel als praktisch opzicht zijn best te hebben gedaan. Daarvoor is een beetje plezier gerechtvaardigd, waarom de commissie gemeend heeft een feestelijk karakter te geven aan deze bijeenkomst. De typografie is modern en wil met de tijd bijblijven. Daarom is het „Manhattan Jazz-trio" (Hans Mulder, Jan de Bruin en Kurt Bos) uitgenodigd de muzikale op luistering te verzorgen, terwijl de tal wijzigingen aangebracht, vooral lijke ladder. De mogelijkheden tot ontwikkeling in de typografie zijn legio. Binnenkort begint de school met het vak vormvoorbereiding. Het grafische vak is onuitputtelijk en steeds nieuw. Spr. richtte tot slot dankwoorden tot de patroons, leermeesters, direc teuren en leraren en het bestuur van de D.O.C. Achter in de kantine wa ren werkstukken van de geslaagden tentoongesteld. De geslaagden zijn: J. van Dam, J. L. van Egmond, J. H. G. Timmer mans (afwezig) allen te Alphen aan den Rjjn en opgeleid tot drukker en H. B. P. de Korte, D. M. v. Wierin- gen en W. van 't Wout allen zetter, wonende te Alphen aan den Rijn Als mede P. A. Verlaan, eveneens zetter, wonende te Nieuwkoop. De Alphenaren genoten hun theo retische opleiding te Rotterdam, de Nieuwkoper te Amsterdam. DE ELFDE LAURA. Onder voorzitterschap van de heer P. Stouthamer heeft het dagelijks bestuur van de Alphense rijwielvier- daagse, de Laura-rit, zaterdagmiddag in -hotel Toor een oriënterende be spreking gevoerd met de deelnemen de politiegroepen. Men heeft o.a. de uitgestippelde route besproken en daarin een aan heer H. Laros aan het einde van de bijeenkomst «en drietal films heeft vertpond o.w. „Bloemen-symphonie", die de groei en bloei van planten en bloemen liet zien en „Hoe werkt televisie", welke titel voor zich spreekt. De heer Samson merkte op, dat het een verrassing is wat de jongens van de leeftijd van jonggezel kunnen met betrekking tot de doortochten in de verschillende plaatsen. Aanwezig waren vertegenwoordi gers van de politiekorpsen van Lei dén, Den Haag, Rotterdam, Alphen aan den Rijn en Zeist. Enkele andere korpsen zonden bericht van verhin dering. Behalve de politiegroepen tonen ook andere trouwe groepen enthousiasme voor de 11de Laura Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Maandag 28 April 1858. Advertentie: Aan hen, die er be lang bij mogten hebben wordt verwittigd, dat door den Onder getekende op heden betaald is aan den Procureur F. Booy Fz. alhier, die in eene zaak als Pro cureur voor hem gefungeerd heeft, het bedrag van salaris en voorschot; eerst volgens de in geleverde declaratie (zonder bij voeging b ij mo der ati e!) op gegeven op ƒ85,47'/», later zon der iets meerder verrigt te heb ben) op onkiesche wijze gevor derd tot eenbedrag van f 102,93llt. Sapienti Sat! M. H. A. Lisman. presteren. Dit hebben zij deels aan die van 8 tot en met 11 juli wordt zichzelf te danken, maar moet zeker gehouden. niet in de laatste plaats worden toe geschreven aan de betere opleiding die in deze tijd mogelijk is. Het is ook een eer voor het kleinste dis trict, dat dit keer niet één gezakt is. Nadat de heer Samson de diplo ma's had uitgereikt, zei spreker, dat het grafische bedrijf nu zal zien, wat de jonggezellen er nu van maken. Goede vakmensen hebben altijd een goede plaats. De heer Hoogenboom wees er op, dat over het algemeen in het gehele land goede resultaten zijn behaald. Spr. feliciteerde de leerlingen en hield hen voor ogen, dat de ouderen in het vak in ere moeten houden. Van hen zullen zij nu voortaan veel moeten hebben. De geslaagden staan nu op de drempel naar de zelfstan digheid en verantwoordelijkheid. Welke conjuncturele tijd ook moge zijn, vakmensen blijven altijd nodig. Hoe beter vakman, des te beter ze kerheid in de maatschappij. Ook spr. bond de leerlingen op het hart het bjj dit basisdiploma niet te laten. Het beroep typograaf draagt ook een ze kere standing en daarbij past de no dige vak- en algemene ontwikkeling. Dit laatste vooral ook, omdat de ty- veld v. d. Poll en Co, Amsterdam 42.750; Iemco N.V., Leiden, 41.464. pograaf in contact komt met vrijwel De gunning is aangehouden. alle groepen van de maatschappe- De woningen in het v. Leeuwen park Het volgend punt behandelde de zojuist genoemde verbeteringen wel ke de woningen aan het v. Leeuwen park behoeven. In een uitgebreid pre-advies memoreerden b. en w. het verloop van deze geschiedenis, welke ruim vier jaar geleden aan ving. B. en w. hebben op 28 februari 1954 aan de Woningbouwvereniging „Dorpsbelang" medegedeeld, dat deze woningen belangrijk verbetering be hoefden. Evenwel ontbraken hiervoor de financiën. B. en w. hebben toen geadviseerd Rijks voorschot aan te vragen. En hiermede begon de romp slomp. Na het afmaken van een plan, besprekingen en diverse brieven, waarbij eenmaal een antwoord kwam met een lijst van 30 op- en aan merkingen, besloot de bouwvereni ging tot ontbinding over te gaan en de woningen aan de gemeente aan te bieden. Nadat de gemeente de woning in eigendom had gekregen, heeft de ge meente-architect en de heer Ouds hoorn van de prov. directie en de heer Wils van het ministerie van volkshuisvesting de woningen opge nomen. In een daaropvolgend on derhoud werd medegedeeld, dat geen rijksbijdrage in de verbeteringskos- ten zou kunnen worden verstrekt, dat restauratie niet verantwoord was te achten, niet door huurverhoging te dekken zou zijn, en dat de gemeen te zich derhalve diende te beperken tot het achterstallige onderhoud. De kosten hiervoor zouden pl.m. 800. per woning bedragen, welke door de gemeente zelf zouden moeten worden gedragen. Hoewel later bleek, dat vanwege het rijk een aanvullend voorschot zou kunnen worden ver kregen, waren b. en w. van oordeel dat een aanvraag daartoe zoveel tijd in beslag zou nemen, dat voorlopig niet kan worden begonnen. Zij heb ben de raad toen voorgesteld per woning 1000 uit te trekken voor achterstallig onderhoud. De begro tingswijziging werd tot goedkeuring ingezonden aan Ged. Staten, verge zeld van een schrijven waarin b. en w. zich op het standpunt stelden dat de overheid als eigenaresse aan de zelfde verplichtingen behoorde te voldoen als een particulier. Indien een particulier in gebreke blijft zijn eigendom te onderhouden, kan het gemeentebestuur hem gelasten de noodzakelijke onderhoudswerken te verrichten. B. en w. hebben er op gewezen, dat de woningen in een dusdanige toestand verkeren, dat indien niet op korte termijn maatregelen worden genomen, deze in onbewoonbare staat zullen komen te verkeren. Na dit schrijven herinnerd te hebben kwam op 24 februari 1958 de mededeling van G.S., dat het besluit slechts kan worden goedgekeurd indien in de vaste financiering is voorzien. Er bleek voorts dat nog vele andere be palingen in aanmerking genomen moesten worden en een lange amb telijke weg bewandeld moet worden om enig succes te kunnen boeken. Een onverkwikkelijke zaak, aldus b. en w. in hun betoog. In verband hiermede stellen b. en w. voor de architect Gathier opnieuw opdracht te geven een plan te maken tot het uitvoeren van achterstallige onderhoudswerken en zo mogelijk van enige verbeteringswerken, een en ander in nauw overleg met de prov. directie van de volkshuisves ting en bouwnijverheid. De heer Meerburg uit zijn mis noegen over deze gang van zaken; 800 voor onderhoud is niet veel. Hij vindt het immoreel van de overheid, dat de gemeente in een dergelijke dwangpositie wordt gebracht. De wo ningen zijn zeker geen slecht voor beeld van woningbouw van 40 jaar geleden en gezien de huurprijs nog zeer begerenswaard. Nadat nog meerdere leden hun mening geuit hebben in een lang durige discussie, zegt de voorzitter, dat het vervelende van deze geschie denis is, dat b. en w. verplicht zijn anderen te dwingen en zelf niet in staat gesteld worden de woningen, waarvoor zij aansprakelijk zijn, te verbeteren. Alle mogelijkheden zijn besproken, maar 't enigste is proberen de lange weg maar af te leggen. Er is alleen verbetering te verkrijgen bij het ver lenen van een rijks voorschot. En in afwachting hiervan kan de raad niets anders doen dan daartoe besluiten. Bij de rondvraag sprak de heer Peerenboom zijn teleurstelling uit over de achteruitgang van de Van der Valk Boumanweg. De aanleg kostte 1 miljoen. Het was een prach tige boulevard en nu wordt deze ontsierd door industriegebouwen en opslagplaatsen. Kunnen b. en w. hier geen paal en perk aan stellen? De voorzitter antwoordde, dat het instituut Stad en Land haar goed keuring heeft verleend aan het uit breidingsplan en ook aan de gebou wen welke er staan. Daar dit insti tuut geen bezwaren heeft, hebben b. en w. dit advies aanvaard. De heer Schoppen tenslotte informeert naar de prijzen voor de grond in com plex 5. Hij hoort de laatste tijd niets meer over verkoop van grond en vreest dat de prijs te duur is. De voorzitter maakt hem duidelijk, dat Bij de bespreking is eveneens aan dacht geschonken aan de officiële toneelstuk, dat reeds eerder veler aandacht had weten te trekken. Hier in worden de ingrijpende gébeurte- nissen weergegeven, welke plaatsvin den rondom de Zonnehoeve en haar bewoners, wanneer de dochter des huizes, vanouds bekend als „het meis je met het leeuwenjong" na een lang verblijf in de grote stad weer op de hoeve teruggekeerd is. Het was een spel, dat iedereen boeide vooral ook door de meesterlijke wijze waarop verschillende acteurs hun rol vertolk ten. Zoals hij geopend had, zo sprak pastoor Kragtwijk aan het slot v. d. avond ook een kort dankwoord uit, gericht tot de personen, die deze avond voor het publiek verzorgd had den. Ook de medewerking van de aan wezigen wist hij op de juiste waarde te schatten en getuigde, dat deze avond voor velen een prettige her innering zal blijven. BODEGRAVEN L.T.M. De gecombineerde bij eenkomst in het Parochiehuis van de L.T.M. en L.T.J. was bedoeld als slotvergadering van het wintersei- uduui gcisLiiuimexi aan ue uiiiLitue i ontvangst, die men traditiegetrouw S "JSL de avond tevoren dit keer zal het maandag 7 juli zijn voor het raadhuis pleegt te houden. „Slingerrit" van Rijwieltoervereni ging „De Trekvogels". Zondag heeft de Alphense Rijwieltoervereni- ging De Trekvogels haar eerste toer tocht van het seizoen gehouden on der de aankondiging „Slingerrit". Hieraan werd door 44 personen, w.o. slechts één dame, die uit Den Haag afkomstig was en ca. 170 km. af legde, deelgenomen. De totale af stand bedroeg 111 km. De rit is uit gezet door mej. Tr. Heemskerk uit Ter Aar, de heren C. den Uyl uit Alphen aan den Rijn en Jac. Faas uit Lisse De tocht ging over Lange- raar, Leimuiden, Nw.-Vennep, Hil- legom, Bennebroek, Heemstede, Haarlem, Driehuis, Santpoort, Bloe mendaal, Overveen, Vogelenzang, De Zilk, Noordwijkerhout, Lisse, Oude Wetering, Roelofarendsveen terug naar het start- en eindpunt hotel Centraal te Alphen aan den Rijn. Ge start werd tussen 10 en 10.30 uur, afgemeld tussen vier en zeven uur. De oudste deelnemer was de 70- jarige heer Vlootman uit Amsterdam. Deelnemers kwamen uit Den Haag, Amsterdam, Rotterdam, Bergen op Zoom, Ameringen en Utrecht. Het was uiteraard een niet gemak kelijke rit en de storm en regen heeft velen van deelname weerhou den. BROMFIETSER ERNSTIG GEWOND Zaterdagavond omstreeks kwart over 11 vond op de Oranje-Nassau- singel, ter hoogte van de Rijnbrug over het Aarkanaal, een verkeers ongeval plaats tussen een motorrijder en een bromfietser, waarbij de laat ste, de heer G. B. uit Bodegraven, een sleutelbeen brak en een schedel- basisfractuur opliep. Hij is opgeno men in het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De motorrijder, de heer M. F. W. de G., wonende te Alphen aan den Rijn, bij wie op het duo zat de heer A. J. H., eveneens een Alphenaar, kwam van de Steekterweg, reed de Damse Rijnbrug over de Rijn over en wilde vervolgens links afslaan om via de Rijnbrug over het Aarkanaal de Oranje Nassausingel op te rijden. Uit deze richting kwam de brom fietsrijder over het rijwielpad, dat gezien uit zijn rijrichting links van de snelverkeersweg ligt. Hij wilde rechts de Damse Rijnbrug oprijden op het moment dat de beide voer tuigen elkaar dicht genaderd waren. Inplaats van links te blijven houden en aldus het rijwielpad te volgen, stak de bromfietser plotseling voor de motorrijder de snelverkeersweg over naar de rechterkant van deze weg. Een botsing was onvermijdelijk. Beide bestuurders, evenals de duo- rijder, kwamen te vallen, met voor de bromfietser het bovengemeld ge volg. Dr. Pilon verleende de eerste geneeskundige hulp. De motorrijder en zijn passagier bekwamen geen ernstig letsel. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. AARLANDERVEEN Toneeluitvoering DITO. Op zijn gebruikelijke, prettige wijze opende pastoor J. Kragtwijk in de functie van aalmoezenier de uitvoering, die de toneelvereniging DITO gisteravond in de zaal van „Het Oude Raedhuys" verzorgde. Van harte heette hij de aanwezigen welkom en kon niet na laten een woord van lof toe te zwaai en aan onze alom bekende toneel groep. Tenslotte wenste hij allen een plezierige avond toe. Voor deze ge legenheid zou „Het meisje met het leeuwenjong" worden opgevoerd, een normen zijn gesteld door de minister en somt alle oorzaken op welke me de van invloed zijn op de prijs. De woningbouw is zeer slecht op het ogenblik, maar er komt reeds een iuoüa^ ugiu uumov», u», kleine verbetering, aldus besluit de voor het vaststellen van de prijzenvoorzitter deze vergadering. feestelijk tintje aan gegeven werd. Voorzitter W. Bakker sprak het openingswoord, waarin hij in vogel vlucht wees op de voornaamste ac. tiviteiten in de voorbije winter. Hij spoorde allen aan, mede te doen aan de sportiviteiten gedurende de ko mende zomer. Hierna gaf mej. Bak ker, voorzitster van de L.T.M., een verslag van de Lourdesbedevaart, die van 12 tot 19 april werd gehou den. Zij dankte alle aanwezigen voor de financiële steun. Vervolgens was het woord aan de geestelijk adviseur kap. J. Voortwist, die met enkele enthousiaste woorden de jongelui opwekte tot deelneming aan de zo mersporten, onder het motto: Een gezonde ziel in een gezond lichaam. Onder leiding van de heer Vergeer werd de resterende tijd doorgebracht met een gezellige dans, waarna mej. Bakker deze laatste bijeenkomst van het seizoen sloot. De vijfjaarlijkse De vereniging tot vijfjaarlijkse herdenking van de troonsbestijging van HM. ie Koning in organiseerde bij gelegenheid van haar 60-jarig bestaan een feestavond voor haar leden. De volle zaal van Overkamp werd toegesproken door voorzitter J. Martens, die in enkele woorden interessante dingen uit het verleden ophaalde. Alle voorzitters passeerden de revue. Namens de Chr Oranjevereniging sprak de heer A. Hensen gelukwensen uit en getuigde van de prima samenwerking. Ver volgens was het woord en de daad aan het cabaretgezelschap, verzorgd door theaterbureau Gerzee te Rot terdam. Conferencier J. Boeree was wel de zwakste plek van het gezel schap. Een dankbaar applaus was voor het spel van Les Deux Jeateux, kampioen van Nederland, beroeps klasse Duo's. Bijzonder mooi klonk hun Traviata-voorspel. Een prettige aandachtboeiende artist was ook Frans van Dusschoten die met zijn frappante imitaties groot succes oogstte. Niet alledaags was het op treden van Ted Alton met zijn le vende parkieten, maar het sloeg in! Crazy and Crazy en Handy Foul ver maakten de aanwezigen met soms zeer originele grollen. .Al met al een goed programma, een jubileumvie ring waardig. RIJPWETERING Muzikale rondgang. Ten behoeve van de kas voor Ouden van Dagen zal het muziekgezelschap uit Nieuwe Wetering op zaterdag 10 mei a.s. een muzikale rondgang maken des avonds om 7 uur. Op de stemdag 28 mei a.s. zullen de reizigers hun plezierreis beginnen met een gezamenlijke aanval op het stembureau. Daar zal vrolijk worden gestemd, waarna de reis wordt voort gezet naarwaar hun vele ge neugten wachten. Z0ETERW0UDE Tafeltenniskampioenschappen. Nu de inschrijvingsdatum verstreken is, hebben wij de balans kunnen op maken. Het aantal inschrijvingen voor dit jaar overtreft verre dat van het vorige jaar. A.s. woensdag wor- i den er in het Parochiehuis plm. 140 wedstrijden gespeeld om uit te ma ken wie de trophee voor de kampioen van Zoeterwoude i handen krijgt. Door het overstelpende aantal in schrijvingen is het wedstrijdcomité genoodzaakt reeds 's morgens om 11 uur te beginnen. De finales beginnen 's avonds om 8 uur. Wij maken de toeschouwers attent op het volgende: zoals u weet hebt u enige weken ge leden het P.I.T.-blad ontvangen. In dit blaadje stond 'n bon afgedrukt. Wanneer u deze bon invult met uw naam en adres, en bij de ingang inle vert, dan dringt u mee naar 'n fraaie prijs. Deelnemers aan deze kampioen schappen ontvangen één dezer dagen hun aanschrijving. P.I.T. '54. Wij maken de leden er op attent, dat er hedenavond een extra trainingsavond is. Bovendien speelt het le damesteam vanavond haar laatste promotiewedstrijd. Aan spanning zal het dus niet ontbreken.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2