Wf, 1 $LWT£LGAT LmiSTAD Rijnstreek Wethouder S. Menken sprak voor Leids [eugdparlement I NIEIs FEEST VAN DE ARBEID Zwembad en tennisbanen op zondag open ZATERDAG 26 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Gemeente stimuleert, coördineert Gewijzigd inzicht in de armenzorg Wethouder S. Menken heeft gis teravond in de laatste „buiten gewone zitting" van het Leidse jeugdparlement gesproken over zijn sector in het gemeentelijke huishou den, nl. de sociale. Hij werd in de trouwzaal van het stadhuis inspi rerende omgeving ingeleid door, de voorzitter van het jeugdparle ment, de heer Jan van Zonneveld, die meedeelde, dat het tienjarig be staan van het parlement in tegen stelling tot de plannen eerst in sep tember gevierd zal worden in een bijzondere zitting; hij deed voor het laatst als voorzitter een be roep op de politiek-geïnteresseerde jeugd Vein Leiden deel uit te gaan maken van dit parlement-in-de-dop. De gespreksgroep moet groter en bonter van kleur en samenstelling worden opdat „het gesprek ook spec taculairder wordt." Wethouder Menken stelde in zijn gezellige causerie op de eerste plaats vast, dat zijn sector het interessantst is in het gemeentelijk bestuur, om dat er direct contact met de mensen is. Rechtstreeks is de sociale zorg op een gedeelte van de burgerij gericht in de gemeentelijke sociale dienst bijvoorbeeld en in de gemeentelijke werkplaats. Indirect door subsidies, contacten met het Gewestelijk Arbeidsbureau, de Raad van Arbeid etc. „Sociale zaken" is bij al deze instellingen van het maatschappelijk leven nauw be trokken. De dienst. De dienst sociale zaken noemde de heer Menken de- dienst met „de grootste klandizie". Leiden verkeert wat het getal steunbehoevenden be treft procentueel in een ongunstige positie. Mét Maastricht is het per centage hier het hoogst in Nederland Hiervoor is historisch een oorzaak aan te wijzen. De sleutelstad immers is een zeer oude fabrieksstad, de minder gunstig sociale opbouw wor telt in het verleden. Gemiddeld zyn er in Leiden 1-200 mensen die steun behoeven. Dit is een hoog getal; het betekent in praktijk, dat één op de vier gezinnen in Leiden wel eens on dersteuning van sociale zaken h°eft. De afdeling sociale zaken vraagt dan ook een belangrijk deel van het ge meentelijk budget, 3 n.l van de 20 miljoen, die te verdelen is. Voor al lereerste ondersteuning wordt hier van jaarlijks één miljoen uitbetaald, indirecte steun vraagt nog eens een miljoen, de werklozenzorg een half miljoen. Ander inzicht. Gelukkig zo vervolgde de heer Menken zijn betoog is de opvat ting ten aanzien van de armenzorg in déze tijd aanzienlijk gewijzigd. Men verleent tegenwoordig niet al léén meer steun, men streeft ook naar een zodanige aanpak van de steunbehoevenden dat voor hen de persoonlijke verantwoordelijk heid weer gaat leven. Op di' terrein zijn ook in Leiden goede vor deringen gemaakt. Veel goed werk op ander terrein wordt gedaan door de dienst sociale zaken. De wethouder noemde onder meer de zorg voor kinderen uit va derloze gezinnen. Zij brengen een deel van hun vacantie in een zomer kamp door, waarna zij in overleg met de moeder met een jeugdorga nisatie in contact worden gebracht. Dit uiteraard vrijwillige werk werkt tot volle tevredenheid van de sociale dienst envan de moeders. Andere facetten van de sociale zorg zijn onder meer de aanpassing van bewoners, die lijden aan „buurt- febondenheid", in een nieuwe wijk. ociale zaken bemoeit zich Voorts Sl. Jozef, Werkman Men schrijft ons: „Als sluiting van het seizoen en ter viering van de dag van de ar beid nodigen wij alle leden van de K.A.B. uit tot het bijwonen van de Avondmis op donderdag 1 mei a.s. om 9 uur in de Lodewijkskerk. Tijdens deze H. Mis dragen heel speciaal onze arbeid op aan God en stellen deze onder de be scherming van St. Jozef. Wij doen dit Ook nog op symbolische wijze door het offeren van een kaars, na dat wij ons geloof hebben beleden in het Credo: Als de Heer het huis niet bouwt, dan zwoegen zij die het bouwen, te vergeefs. Zo lezen wij in het Introi- tus van de Mis op deze dag. En hoe kunnen wij als katholie ken beter dan op deze godsdienstige wijze ons bezinen op de waarde van de menselijke arbeid? Immers, met deze bedoeling heeft onze Paus Pius XII het feest van de le mei, het feest van St. Jozef, pa troon van de arbeid, drie jaar gele den in een toespraak tot de katho lieke arbeiders van Italië bekend ge maakt en opdat het zou worden een feest van vrede en niet van twee dracht. En getuigt ook van onze eenheid in de K.A.B. door een massale op komst a.s donderdagavond om 9 uur in de Lodewijkskerk". HET BESTUUR VAN DE K.A.B. intensief met vraagstukken van de arbeidsmarkt, de industrialisatie, de gemeentelijke werkplaats. Het is één van de grote verdien sten van de werkplaats, dat jaarlijks 25 a 30 procent van de tewerkge- stelden in het bedrijfsleven wordt opgenomen. Ook het bedrijfsleven: middenstand grootbedrijf (win kelsluiting) valt onder de aandacht van „sociale zaken". De opsomming die spr. gaf werd nog gevolgd door: volksgezondheid; de G.G.D., met zijn algemene dienst voor de gezondheidszorg, inentings centrale. E.H.D., bestrijding van de besmettelijke ziekten en zijn genees kundig schooltoezicht. Een belangrijk deel van de zorg van de weth. van sociale zaken strekt zich voorts uit over het toekennen van subsidies aan welgeteld 40 verenigingen, die door haar sociale doelstellingen, voor subsidie in aan merking komen. Ruim drie ton wordt jaarlijks hieraan besteed. Want het gemeentebestuur stelt zich op het standpunt, dat het op de eerste plaats het particulier initiatief, dat nuttig is voor de samenleving, moet steu nen. „Doen wat men zelf kan doen de overheid moet bestuderen, coör dineren, stimuleren." Nadat de heer Menken nog gespro ken had over de personeelsaange legenheden de gemeente is met 1700 man personeel de grootste werkgever in de stad die in Lei den steeds in groot wederzijds ver trouwen behandeld worden, gaf hij enige voorbeelden uit de praktijk, die illustraties waren van het goede werk van sociale zaken en de diep-menselijke zijde ervan. Na de pauze interpelleerden de jeugdige parlementariërs de spreker, die uit voerig antwoordde. GEM. AANKONDIGING De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeer de Staten der provincie Zuid-Hol land bij besluit van 8 april 1958, no. 371, hebben goedgekeurd het par- tiëile uitbreidingsplan „Leiden-Hout- kwartier-noord", met betrekking tot gronden, gelegen ten zuidwesten van de Maredijk, ten noordwesten en een gedeelte ten zuidoosten van de ®Derhaavelaan, ten noordoosten van de bestaande bebouwing langs de noordoostzijde van de Rijnsburger- weg en' ten zuidoosten van de Hout laan, nader aangegeven op de kaart, gemerkt K II k-1533, met bijbeho rende bebouwingsvoorschriften, vast gesteld bij raadsbesluit van 4 novem ber 1957, no. 288, waarbij tevens werden ingetrokken een gedeelte van het uitbreiidngsplan van 6 november 1933, sedert gewijzigd en een gedeel te van het partiële uitbreidingsplan „LeidenBoerhaavelaan", vastgesteld bij raadsbesluit van 26 september 1955. Het goedgekeurde plan ligt met uit voerige kaarten c.a. vor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afde ling Openbare V/erken (Stadhuis, ka mer 111). Leiden, 24 april 1958. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet. ex. Genees kunde II mej. U. W. de Jong te Was senaar en de heren G. J. M. Noord huizen te Delft, A. G. S. van Rams- horst te Den Haag, I. Spodek (USA) en W. W. H. Weijzen te Rijswijk Z H. Geslaagd voor semi-artsex. de heer J. F. M. van Kimmennaede te Nijme gen. Geslaagd voor het artsex. mevr. R. C. Schweizer-Lindeman te Leiden en de heren R. Gelier (USA), P. F. v. d. Nieuwenhuizen te Amersfoort en Teng Hwie Giap te Oegstgeest. GEVEILDE PERCELEN Woonhuis met schuurtje en erf Sophiastraat 13 in bod: f 4.050,is uit de hand verkocht. f/t Afdeling Leiden Pieterskerkhof. DIEFSTAL IN STUDENTENPAVILJOEN Bewoners van het studentenpavil joen aan het Piet Paaltjenspad kwa men gisteravond aangifte doen van de diefstal van een aantal sieraden. Nog in de loop van dezelfde avond hield de Leidse politie een inwoner van de Sleutelstad aan op verden king, de euvele daad gepleegd te hebben. Het bewijs was echter moei lijk te leveren. Totdat de verdachte als alibi op gaf, dat hij in een café aan de an dere kant van de stad had gezeten. Onmiddellijk ging een rechercheur deze bewering verifiëren. Toen kwam aan het licht, dat de buit van de dief stal in het genoemde café was ver handeld. De verdachte, toen tot dader uit geroepen, werd opgesloten. De Gruyter op Vijf meilaan Donderdagmorgen om 10 uur opent De Gruyter een zelfbedieningszaak aan de Vijf meilaan 112114 te Lei den. Dit is na de opening van „Vooruit" de tweede zelfbedienings zaak, die in dit winkelcomplex ge vestigd wordt. Bouio Chr. Huishoudschool gegund Architect J. F. Niepoth te Amstel veen heeft namens het bestuur van de Ver. van Chr. Nijverheidsonder wijs voor Leiden en omgeving het bouwen van een 17-klassige huis houdschool met gymnastiekzaal en transformatorhuisje op een terrein gelegen nabij de Toussaintkade Leiden, gegund aan de n.v, voorheen W. Geel te Amsterdam voor 866.000 gulden. Van de op 27 maart jl. ge houden aanbesteding was de firma Geel van de 39 gegadigden op f na de laagste inschrijver. Instuivers opgelet! De leden van de Instuif Heren singel wacht morgen een bijzondere avond. Op de dansavond, in de zaal Maria Gijzensteeg, zal de muziek worden verzorgd door de accordeon virtuozen Henny Langeveld en Barry Verver. Deze twee, nog jeugdige, Leidse accordeonisten, genieten accordeongebied grote bekendheid en wisten reeds vele prijzen in de wacht te slepen. Voor de Leidse Instuivers dus een reden temeer om deze avond te bezoeken. Geslaagd! Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het ingenieurs examen voor werktuigkundig inge nieur de heer T. H. van den Honert te Leiden. Kindercircus „Knikkebeen" De circusdirecteur verzoekt al zijn acrobaten, hedenmiddag om 5 uur weer voor een repetitie bijeen te ko men in het gymnastieklokaal aan het Gemeenteraad van Leiderdorp Stedelijke K.A.V. De stedelijke K.A.V. nodigt alle K.A.V.-leden van de stad uit, om deel te némen aan de H. Mis op 29 april, 's morgens om half 10 in de Hartebrugkerk, in verband met de bedevaart naar Lourdes, waaraan ook lede nvan de Leidse afdelingen deelnemen. Maakt u allen een uurtje vrij? W0UBRUGGE TEWATERLATING DEENSE KUSTVAARDER. Onder grote belangstelling, speciaal van de schooljeugd, vond vrijdagmid dag om drie uur de vlotte tewaterla ting plaats van de Deense kustvaar der Jelling. De doopplechtigheid werd verricht door mevrouw E. Wulff uit Kopenhagen. Het 900-ton grote vaar tuig veroorzaakte in de Heimanswe tering een ware vloedgolf, zodat voor al aan de overzijde vele belangstel lenden natte voeten opliepen. De heer J. H. Boot, directeur van „de Dageraad", herinnerde er tijdens de receptie in het Oude Raedthuys aan. dat alle schepen van de Copen hagen Bunkercoal Depot Ltd genoemd #varen naar Deense kastelen. Gelukkig was ook deze tewaterla ting, die altijd een verrassing blijft, goed afgelopen. Dit vaartuig was het grootste, ooit op de Dageraad ge bouwd. Tenslotte overhandigde spre ker mevrouw Wulff een gouden arm band. De heer Wulff sprak namens de di recteur, de heer C. K. Hansen uit Ko penhagen. By onze rederij zijn verschillende schepen in de vaart, gebouwd op Ne derlandse werven, aldus spreker. Hun kwaliteit en soliditeit werd be wezen in de laatste wereldoorlog, toen één dezer schepen werd getor pedeerd, doch ondanks zware schade toch nog een veilige haven wist te be reiken. Ook dit vaartuig zal weer de naam van de werf vertegenwoordigen in alle havens, die het in de toekomst zal aandoen. De vechtlust en de door zettingsvermogen van uw volk bleek reeds duidelijk tijdens de watersnood. Moge Iets daarvan ook in dit schip vertegenwoordigd zijn en moge dit land nog vele" zonen en dochteren voortbrengen met deze goede eigen schapper. Tenslotte bracht spreker drie Deense toasts uit op het nieuwe schip. Het vaartuig, een Kustvaarder van het gladdek-type, zal half juli af gebouwd zijn. ROELOFAREfSSVEEN Eerste koude glasaardbeien. He den werden door de tuider Th. W. Schrama de eerste koude glasaard beien aangevoerd. TER AAR Primeur. Vrijdag werden de eer ste kassnijbonen aan de veiling aan gevoerd door de tuinder J. J. Vieveen te Noorden. Zij werden gekocht door de Fa. Daamen Koevoets te Am sterdam voor de prijs van 4.70 per k-g. In een voltallige raadszitting te Leiderdorp, gisteravond gehouden onder leiding van burgemeester K. van Diepeningen en met een pu blieke belangstelling, zo groot dat de tribune niet allen kon bevatten, waardoor nog velen in de raadszaal werden geïnstalleerd, is met 6 tegen 5 stemmen het verzoek ingewilligd van de Zwem- en Polovereniging De Does om gedurende de maanden juni, juli en augustus het zwembad 's zon dagsmiddags open te stellen. En niet alleen in het zwembad zal de sport beoefend kunnen worden, ook de tennisbanen gaan open. Met dezelfde verhouding werd ook een verzoek van het bestuur van de Leiderdorpse ten nisclub „De Munnik" om 's zondags middags de banen te mogen open stellen, ingewilligd. Bij de ingekomen stukken was nl. dit verzoek vermeld en op voorstel van de heer Broxterman kwam dit in behandeling. De voorzitter stelde voor dit gelijk met punt 4, openstel ling van het zwembad, te behan delen. Het was de heer Schoppen (Gem. Belang), die op de vorige raadszit ting ontbrak wegens ziekte, die nu het debat opende en verklaarde dat zijn standpunt in deze wel bekend was, maar dat hij in de brief van de Raad van de Gereformeerde Kerk toch een punt gevonder had waaraan hij niet zonder meer kon voorbij gaan en liefst had gezien dat de openstelling alleen geschiedde voor houders van abonnementen. Hij heeft evenwel vertrouwen in het bestuur der vereniging en rekent dat bij eventuele klachten, b. en w. een be perking zullen opleggen. De heer Nievaart (P.v.d.A.) zegt het in grote trekken met de heer Schoppen eens te zijn en betreurt dat zijn voorstel, alleen openstelling voor leden, niet door kon gaan. Hij hoopt dat de zondagsrust niet verstoord zal worden en gebeurt dit wel, dat er dan op een eerste verzoek zal worden ingegrepen. De heer Boot (A.R.) verklaarde, dat het standpunt van de A.R. wel bekend is. Hij vestigt de aandacht op de brieven van kerkelijke zijde over deze kwestie aan de raad ge richt en zegt dat alle raadsleden, voorzover zij lid zijn van deze kerk, gevolg behoren te geven aan de wens van de kerkelijke overheid. Hierop werd overgegaan tot stem ming. Voor stemden de heren Brox terman en Kuilenberg (K.V.P.), Boon en Nievaart (P.v.d.A.), Veld- huyzen (C.H.) en Schoppen (Gem. Belang). Tegen de heren Los, Pee renboom, Meerburg en Boot (A.R.) en v. Winkel (C.H.). De stem van de heer Schoppen heeft hier dus de doorslag gegeven, zodat het voorstel met 6 tegen 5 werd aangenomen. Hierop werd behandeld het ver zoek van de tennisvereniging „De Munnik". De heer Los betoogde, dat het de plicht van de overheid is te bevorderen dat de zondagsrust op haar terreinen wordt gehandhaafd en zij alles moet doen om dit te be werkstelligen. De heer Meerburg ondersteunde de woorden van heer Los en zal zijn stem niet geven aan dit verzoek. Als dit verzoek in stemming wordt gebracht bestaat al geen twijfel meer OEGSTGEEST Kath. Vrouwengilde en K.A.V. bij een. De besturen van deze beide verenigingen hadden voor hun leden een gecombineerde bijeenkomst be legd en daarbij als spreker uitgeno digd pater mr dr Th. Keulemans O. Carm. Het onderwerp was: „Euro pa, eigen huis of puinhoop". Deze merkwaardige woorden bleken ge sproken te zijn door onze koningin bij haar bezoek aan Kopenhagen. Zou de inhoud van deze zin waarheid kunnen worden? De mogelijkheid van de ver woesting van Europa door atoombom men is er. De laatste twee oorlogen hadden Europa tot oorlogterrein; 'n klein stuk van de wereld-oppervlakte. Zouden we dit Europa niet zo sterk en zo solide kunnen maken, dat een herhaling hiervan niet meer plaats vindt? Alle Europese landen, zijn ten diepste verwant aan elkaar, omdat dit Europa de bakermat is van de christelijke cultuur, die we als een groot goed moeten beschouwen. On begrijpelijk daarom de voortdurende I ruzie bij deze verwantschap, die meestal zijn oorzaak vindt in geld en bodemrijkdommen. We moeten dit Europa hernieuwen. De Europese ko len- en staalgemeenschap geeft een voorbeeld van deze eenheid bij de zes landen, die kolen en staa produce ren, Nu is sinds 1 jan. de gemeen schappelijke Euromarkt toi stand ge komen! Waarom zou hier niet lukken wat bij kolen en staal wel mogelijk is? Welke bijdrage kunnen de vrou wen hiertoe leveren? Ten eerste in 't godsdienstigvlak n.l. bidden en christelijk leven. Ten tweede kan men steun geven aan de gedachte van een verenigd Europa, door hier interesse voo; te tonen en er over te spreken. Wij hebben stem recht en kunnen dus die afgevaardig de kiezen, die hiervoor warm lopen. Er tenslotte kunnen we de organisa tie, die werk voor een federatief Eu ropa, geldelijk steunen. Na de pauze werd gelegenheid ge geven vragen te stellen Een der aan wezigen merkte op, dat de gemeen schappelijke macht wel eens zou kun nen uitlopen op een economische dic tatuur, waarop de spreker repliceer de dat als deze dreigde, de regeringen dan in moeten grijpen. De presidente van het Kath. Vrou wengilde dankte de preker hartelijk voor zijn duidelijke "iteenzetting, die zeker de aandacht gevestigd had op een actueel onderwerp. Mevr. Hakker Is pr«- idente van de K.A.V. had de bijeenkomst geopend. over de uitslag, gezien het verzoek van de zwemvereniging. Met dezelf de stemmen werd het voorstel aan genomen. Punt 5 behelsde het aangaan van een lening groot 625.000 bij de n.v. Bank voor Ned. Gemeenten. De heer Meerburg merkte op, dat deze lening, aangegaan voor de financiering van het centraal rioleringsplan, wel een beetje te vroeg is aangegaan, daar vooralsnog niets aan het plan kan worden ten uitvoer gelegd. De voor zitter antwoordt, dat de lening niet uitsluitend is bestemd voor het riole ringsplan. De voorstellen om nog een tweetal leningen groot resp. ƒ44.000. en 160.000.werden evenals de eer ste z.h.st. aanvaard. Het medisch opvoedkundig bureau te Leiden, dat de te Leiderdorp wo nende kinderen heeft t derzocht, zal per kind een subsidie krijgen van 30 per onderzocht kind. Vakantieregeling groentehande laren Het verzoek van een vijftal groen tehandelaren tot 5 aststelling van een verplichte vakantieregeling, heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Zoals reeds medegedeeld is stelden b. en w. voor niet tot een dusdanige regeling over te gaan, mede omdat er Leidse groentehandelaren in Lei derdorp hun produkten afzetten en omdat er een groentehandelaar in Leiderdorp tegen een regeling is. De voorzitter merkte nog op dat indien de Leidse groentehandelaren uitge schakeld zouden zijn, dit nog niet in hield dat b. en w. dan toch met een voorstel zouden zijn gekomen. De heer Peerenboom betreurt de gang van zaken, ook het niet mee gaan van de niet-willende Leider- dorpse groentehandelaar. Hij wil het voorstel opschorten; misschien wil de groentehandelaar volgend jaar wel. Voor de Leidse handelaren behoeft men niet bevreesd te zijn; deze kun nen toch niet meer dan hun eigen klanten bedienen. De heer v. Winkel zeide: alle ne ringdoenden, bakkers, kruideniers enz. hebben een vakantieregeling, waarom de groentehandelaren niet? De voorzitter zeide, dat hij hen niet wil dwingen. Zy moeten zelf tot een regeling zien te komen. De heer Nievaart vond een ver plichte regeling op zijn plaats, ter wijl de heer Schoppen weer een an der geluid liet horen en zeide, dat de wél-willende handelaren reeds bezig zijn zelf een regeling te tref fen. Wethouder Boon zeide, dat beide wethouders voor een verplichte rege ling zijn, waarop dan de voorzitter voorstelde in de volgende raad met een voorstel dienaangaande te ko men. Nadat de heer Broxterman had SASSENHEIM Doktersdienst. Zondag 27 april wordt de doktersdienst waargenomen door dr J. v. Nes, Sassenheim, telef. 7119 en dr H. Walen, amp, Warmond, telef. K 1111—220. VOORSCHOTEN Medische dienst. De medische dienst der doktoren wordt geduren de dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door dr. F. J. M. To- nino, Voorstraat 25, tel. 2493. Voor de zuster vervoege men zich tot het Gezondheidscentrum, Wijngaarden- laan 1, telefoon 2177. Voetbal. SVLV 3Leidse B. 2, 2 uur, veld 4; SVLV 4KRV 3, 2 uur, veld 3; SVLV (A)—Warmunda (A) 12 uur, veld 4; SVLV (B)Tey- lingen (B) 12 uur, veld Teylingen (a)SVLV (a), 12 uur (zondag); SVLV (d)—SJC (g), kwart voor 4, veld 3 (zaterdag). Handbal. Programma voor zon dag: Jong AdeSVLV (jun.), ver trek half 11; MSV—SVLV (adsp.), 2 uur, vertrek kwart over 12 per fiets. WASSENAAR Vrachtwagens botsten. Op de Rijksstraatweg bij de Eikenhorstlaan heeft zich vrijdagmiddag omstreeks 2 uur een ernstige botsing voorge daan tussen twee vrachtauto's, waar bij echter niemand lichamelijk let sel opliep. Het ongeluk gebeurde, toen de bestuurder van een treiler met aanhangwagen, M. O. uit Gro ningen, naar links wilde uitwijken, omdat een voor hem rijdende per sonenauto, bestuurd door een Engel se dame, rechtsaf de Eikenhorstlaan wilde inrijden en haar snelheid ver minderde. De wagen met de aan hanger zwenkten naar de linker weg helft, juist toen vanuit de tegenover gestelde richting een met pulp ge laden vrachtwagen, bestuurd door P. van R. uit Voorschoten, naderde. Met een harde klap vlogen de wagens op elkaar. De aangereden vrachtwagen, waarvan de remkabels waren be schadigd, kwam ongeveer 100 meter verder tot stilstand; de wagen met aanhanger stond dwars over fietspad en weg en heeft geruime tijd het verkeer op de Rijksstraatweg ernstig belemmerd. De twee vrachtwagens, die beide vrij ernstige schade opliepen, zijn voor onderzoek naar het politiebu reau overgebracht. WARMOND GOUDEN HUWELIJKSFEEST H. J. WEIJERS—OTTE TE WARMOND. Op 12 mei a.s. zal het 50 jaren gele den zijn, dat de heer H. J. Weijers en mevr. M. E. Weyers-Otte in het hu welijk traden. De bruidegom, een ge boren Warmonder, heeft een groot gedeelte van zyn jeugd doorgebracht in de omgeving van de toen nog to taal ongerepte Kagerplassen en hij heeft de eerste watersportbeoefenaars JWV.X,. neen ae eersie waiersporiDeoeienaars opgemerkt, dat hij de mensen vrij me^ hun primitieve bootjes zien ko- wil laten om zelf te beslissen of zij met vakantie willen gaan, brengt de voorzitter het plan om een beslis sende regeling te ontwerpen in stem ming, waarop dit met zes tegen vijf wordt verworpen. Tegen stemden de heren Veldhuyzen, Meerburg, Kui lenberg, Broxterman, Boot en Schop pen. Voor stemden de heren Boon, Nievaart, v. Winkel, Los en Peere boom. De bediening van de Doesbrug wordt overeenkomstig het voorstel van b. en w., opgedragen aan de heer N. C. Voorma, voor 1500 per jaar en voor een tijdvak van 5 jaar. Lichtreclame B. en w. hebben van het Licht- technisch Bedrijf Haaxman n.v. te Amsterdam een verzoek ontvangen om op het dak van het flatgebouw aan de B. G. Cortslaan, voor de Han delmaatschappij „Van Rossum Co." een lichtreclame te mogen plaatsen. Beide zijden van het flat gebouw worden benut, waardoor de reclame voor het verkeer van de snelweg van beide kanten leesbaar is. De huurprijs bedraagt, exclusief het stroomverbruik, voor elke zijde 2500, terwijl een contract kan wor den afgesloten voor 5 jaar, zodat de totale opbrengst 25.000 zal bedra gen. B. en w. hebben overwogen dit bedrag te besteden voor de recon structie van de woningen aan het v. Leeuwenpark, doch dit bleek niet mogelijk. Bij informatie ter Prov. Griffie is gebleken, dat het bedrag wel geboekt kan worden op de re serve voor bijzondere voorzieningen van het woningbedrijf. Het is nl. van groot belang bij het groeiende aan tal gemeentewoningen, dat het wo ningbedrijf over een behoorlijke re serve beschikt voor bijzondere voor zieningen. Geen der raadsleden had bezwaar tegen deze 2500. (Wordt vervolgd) Zondagsdienst. Zondagsdiensten van de wijkverpleegsters der gemeen ten Hazerswoude, Koudekerk a. d. Rijn en Leiderdorp. Zondag 27 april: Zr. Hartman, Dorpsstraat 21, Koudekerk a. d. Rijn. Tel. K 1714—505. KATWIJK AAN ZEE Med. dienst De zondagse dienst wordt voor Katwijk aan Zee waar genomen door dokter P. A. Visser, Zeeweg 77, tel. 2023. De nacht- en zondagsdienst der Apotheek wordt deze week waargenomen door de apotheek, Princestraat 3. KATWIJK AAN OEN RIJN Med. dienst. De zondagse dienst voor Katwijk, Valkenburg en Rijns- burg wordt deze zondag waargeno men door dokter C. J. Hagen, Ko. ningin Julianalaan 5, Katwijk a. d. Rijn, tel. 3222. Zondag- en nacht dienst der apotheek deze week apo theek Princestraat 3. men. Het is een lust naar hem te luis teren, als hij die tijd ophaalt. De bruid is geboren in Nieuw Ven nep maar voelde zich al gauw geheel Warmondse. Het huwelijk werd gezegend met 4 zonen en 4 dochters, waarvan een dochter in het klooster if getreden. Het bruidspaar heeft 22 kleinkinde ren. De bruidegom heeft in vroegere ja ren een belangrijke rol gespeeld in het politieke en sociale leven der ge meente. Jaren lang is hij penning meester geweest van de toenmalige R.K. Volksbond en van St. Deus De- dit. In 1931 werd hij gekozen als lid van de raad, in een tijd van een alom heersende werkloosheid en economi sche inzinking Vooral als lid van de toen bestaande werkloosheidscom missie heeft hij, waar zulks maar enigszins mogelijk was, zeer veel ge daan om de geesel van de werkloos heid te bestrijden. Dat hij het volle vertrouwen der kiezers had is duide lijk gebleken uit het feit, dat hy tot 1946 onafgebroken het raadlidmaat- schap heeft vervuld. Toen achtte hij de tijd gekomen om zich uit het po litieke en sociale leven terug te trek ken en het werk over te dragen aan de jongeren. De bruidegom geniet nog een uit stekende gezondheid. Het bloembol lenvak, waarin hij jaren lang werk zaam is geweest, heeft nog steeds zijn volle belangstelling en dagelijks gaat hij nog per rijwiel naar Voorhout naar het bollenbedrijf van zijn zoon. De bruid, die de laaste jaren min der goed ter been is, is nog bijzonder helder yan ?est en wanneer zij her inneringen ophaalt uit de tijd dat haar man nog actief deelnam aan het politieke, sociale en culturele leven der gemeente, krijgt men een duide lijk inzicht van de toen heersende so ciale toestanden waarin gelukkig een radicale verbetering is gekomen. Men was toen nog toe aan het zg stempe len en dit gebeurde, wat betreft de organisatie van haar man, te haren huize. Menigmaal heeft zi, kamer en keuken sneeuwvrij moeten maken als het stempelen was afgelopen. Beiden zijn nog vol interesse vooi alles wat zich in Warmond voordoet en trouw lezen zij nog iedere dag De Leidse Courant, waarvan zij vanaf de oprich ting abonné zijn. Zondag 4 mei a.s. is er van 3 tot 4 uur gelegenheid om het gouden paar in zijn woning Dorpsstraat 55 geluk te wensen met dit jubileum. Op 12 mei a.s zal om 10 uur een H. Mis uit dankbaarheid worden opge dragen <n de parochiekerk. Doktersdienst. Zondag 27 april wordt de doktersdienst waargenomen door dr J. v. Nes, Sassenheim, telef. 7119 en dr H. Walenkamp, Warmond, telef. K 17)1—220. Marktberichten LEEUWARDEN, 25 april Kaas. Gouda valvet 1.50—1.51; Edammer 40+ 1.37—1.38; broodkaas 40+ 1.40— 1.42. Stemming redelijk.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3