Zaterdag, 3 mei a.s. Dodenherdenking DUINSTREEK HUIBERS Behang? Jan Vonk Scheep Expogé, Leiden, maakte filmreis Slotconcert Residentie Orkest was een sluitende proef op de som Boerderij-brand RIJNSTREEK Woubrugge's grens niet verwijd VRIJDAG 25 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Stille tocht en herdenkingsdienst Op verzoek van het gemeentebe stuur heeft ook dit jaar het Comité Dodenherdenking zich wederom be last met d organisatie van de plech tigheden ter herdenking van de ge vallenen in de tweede wereldoorlog aan de vooravond van de verjaardag van het beëindigen van deze wereld- biand. Waar 5 mei ditmaal op een maan dag valt. is de Dodenherdenking een dag vervroegd en wordt zij dus ge houden op zaterdag 3 mei. Des morgens wordt in alle ~oen- bare en bijzondere scholen dit feit (herdacht en 'vervolgens trekken de kinderen van alle zesde klassen naar het Bevrijdingsmonument nabij de molen „De Valk", waar te klokke elf uur een minuut stilte in aoht wordt genomen, voorafgegaan en gevolgd door een couplet van het Wilhelmus, te spelen door het Leidse Politie Mu ziekgezelschap. Na afloop bestaat er gelegenheid om aan de voet van het monument bloemen neer te leggen. Avondherdenking Des avonds van kwart vóór tot kwart over zeven zullen alle kerk klokken luiden, waarbij zich gedu rende het laatste kwartier ook de Bourdon van het Stadhuis zal voe gen. Om kwart over zeven begint dan in de grote Stadsgehoorzaal de plechtige herdenkingsdienst, waarin mr A. W. Kist, directeur van de Stichting „Oud-Poelgeest", een rede zal uitspreken. De dienst, welke wordt omlijst door zang van „Ex Animo" en or gelspel van Bram Martij n, wordt te 8 uur onderbroken door twee minu ten absolute stilte, welke zich tot over het gehele land zal uitstrekken. Het openbare verkeer wordt stilge legd en het ligt in de bedoeling, dat het overige verkeer zich daarbij zal aansluiten. In Leiden en Oegstgeest kondigt een kort signaal van de luchtalarm installatie het begin en het einde van de stille periode aan, terwijl dat in de grote Gehoorzaal zal geschie den door het zinger van het eerste en zesde couplet van ons volkslied, resp. voor en na de stilte. Stille tocht Vanaf 8 uur bestaat ook gelegen- beid zich op te stellen voor de Stille Tocht langs het Bevrijdingsmonu- D ment. Deze opstelling geschiedt op het parkeerterrein achter de molen ..De Valk", dat van de Turfmarkt zijde toegankelijk is via Turfmarkt- brug, ude Singel, Lange Scheistraat en Lammermarkt en van de andere zijde via de brug over de Rijnsbur- gersingel tegenover het Schutters veld. Om precies half negen stelt de stoet zich in beweging en trekt langs het monument via de 2e Binnen vestgracht. Zoals gewoonlijk worden zowel deputaties van verenigingen als particulieren in de gelegenheid gesteld kransen, bloemstukken of losse bloemetjes neer te leggen. Gaarne wekken wij onze stadgeno ten van harte op om deel te nemen aan dit eerbetoon, dat een posthume hulde wil zijn aan allen, die in de jaren 1940'45 in de strijd voor vrij heid en recht het leven lieten. Mo gen talloos velen door hun persoon lijke dselneming aan herdenkings dienst en/of Stille Tocht ervan ge tuigen, dat hun dankbaarheid voor die offers na 13 jaar nog geenszins is afgeflauwd, doch in eerbiedig ge denken in hun herinnering voort leeft! Haarlemmerstr. 123 Leiden In onze speciaalzaak van religieuse artikelen vindt U o.m. 'n uitgebreide keuze in Communie-Geschenken Zie ook onze etalage en show- ruimte aan de Stille Mare. Falcon Regenjassen naar NO LET Haarlemmerstraat 206 Botermarkt 89 Pryzen van 45.tot 135. (Advertentie! Voor dan natuurlijk naar grootste keus, laagste prijs. BEHANG ERIJ STOFFEERDERIJ Haarlemmerstraat 81' Telef. 22580 (Advertentie) POTLOOD en GEEST No. 511 Horizontaal: 1. gem. in Zeeland 4. vlek, 7. gravure, 8. laag te in de Sahara, 9. kaasworm, 11. africhter (sport), 14. oude benaming voor liter, 15. kamer, 19 lelieachtig gewas, 20. spoorrichel, 21. morsdoek- je, 22. vracht, 23. heilige stier der oude Egyptenaren. Verticaal: 1. gem in Overijsel. 2. droogoven tot het roosten van graankorrels, 3. fort, 5. hemel lichaam, 6. zwak, 9. godin der wijs heid. 10. scheepsvloer, 12. bloeiwij- ze, 13. huid, 15. verschoten, 16. bloem 17. in zee uitlopend gebergte, 18. kleine of grote oppervlakte vloei stof. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 510 Horizontaal: 1. saké, 4. D.S., 6. goal, 7. Velp, 9. al, 10. ako, 12. as, 13. voorslag, 16. pi, 17. ma, 19, vandalen, 22. M.O., 23. era, 24. do, 25. reet, 27. klaar, 29. te, 30. stam. Verticaal: 1. solo, 2. Aa, 3. klari net, 4. de, 5. slag. 6. gave, 7. vol. maakt, 8. P.S., 11. k.s., 14. opa, 15. aal, 18. snor, 19. voet, 20. dr", 21. Edam, 22. mr, 26. Ee, 28. Aa. In nederland en daarbuiten Met de zomer in het vooruitzicht, zijn velen in deze tijd bezig met het maken van vakantieplannen. Som migen zullen in eigen lanr blijven, maar bij anderen bestaat het plan een bezoek aan het buitenland te brengen. De beide categorieën hebben gis teravond in „De Harmonie" al een voorproefje gekregen van hun aan staande vakantiereis en mocht deze nog rnt vaststaan, dan is hun in ieder geval een idee aan de hand gedaan Onder leiding van de heer Van In- gen Schenau, maakten namelijk de leden van de Nederlandse Vereni ging van Ex-politieke Gevapgenen uit de bezettingstijd een lange film- reis met behulp van de projector en het projectiescherm. Het devies van de reisleider was: zie eerst uw eigen land en dan het buitenland en daarom begon men met het vertonen van kleurendia's van onze Sleutelstad. Hierbij kwam duidelijk naar voren, dat Leiden le gio plekjes heeft, die zich uitstekend Voortreffelijk spel van Odnopossoff Liet concert, door Van Otterloo ge- **dirigeerd als besluit van dit winterseizoen, was een juweel van hoogstaand, groots, musiceren, 't Was ook een uitgelezen programma. Van Mozart hoorden wij de ouverture tot „Die Zauberfolöte". De langzame in leiding imponeert onmiddellijk en 't snelle tempo dat volgde, ongemeen transparant, was duidelijk in 't me trum, gaaf in détails en, o, zq fijn van klank! Voortreffelijk. Een. op vallend applaus getuigde van de waardering van de vele toehoorders. Dit gemeend applaus groeide aan tot een ovatie nadat Ricardo Odnoposoff het le vioolconcert in g kl. t. van Max Bruch had gespeeld. Twee ma maten houtblazers en de viool zet in maten houtblazers en deviool zet in met een vrije cadens. Het spel van de violist Odnoposoff is voortreffelijk, ook in dit concert, dat niet meer van deze tijd is. Weliswaar heeft het mooie zelfs brillante passages, maar als geheel kan het niet meer voldoen. De violist speelde het stuk glorieus, zonder overdrijving of sen timentaliteit, welke hier zo vaak graag ten toon worden gespreid. Zijn viooltoon is prachtig, zijn "oordracht robuust, energiek en voornaam. Met de zeer verzorgde, enthousiaste bege leiding van het orkest, (dat wel eens wat sterk musiceerde) tezamen was het alom bekende vioolconcert toch oprecht bezield Van vertolking. Een sluitende proef op de som! Als een indrukwekkend afscheid volgde Brahms' vierde en laatste Sympho- nie in e kl. t. Een rijkdom aan mu ziek, edel en aristocratisch, tragisch m TT Gistermorgen om 10 uur raakte in een woning aan de Middelstegracht, door oververhitting van een olie kachel, de vaste vloerbedekking in brand. De brandweer wist de schade te beperken tot 2 vierkante meter van de vloer. LE1DS JEUGDPARLEMENT In de laatste zitting van het sei zoen van het Leids Jeugdparlement spreekt vanavond wethouder S. Men ken over zijn afdeling: Sociale Zaken. De jonge parlementariërs mogen niet verzuimen hun kennis in deze belangrijke sector van de maatschap pij te verruimen. Half acht, trouw zaal. Geslaagd! Mej. W. M Th. Goddijn is bij het te Leiden en Den Haag gehouden examen voor hondentrimster en ver zorgster van huisdier :n, geslaagd voor het daarbij te behalen diploma in de sector B, ingesteld door de Vereniging van Winkeliers in Dieren benodigdheden. Zij is hiermee de eerste gediplomeerde dierenverzorg ster in de stad en de jongste in Ne derland. ook met een Allegro-besluit, dat een van de machtigste openbaringen van Brahm's genie is. Ontroerend en im ponerend, prachtig en rijk van klank, is de symphonie vertolkt. De kwali teit van de uitvoering stond op 't hoogste niveau, in volle glans en can tabiliteit. Rest ons nog dank te zeg gen aan het hoogstaande Residentie Orkest en de dirigent Willem van Ot terloo, de oprechte muzikant, die de structuur, de melodie en de klank liefheeft, deze altijd weer weet te vinden, en reproduceert met eigen klaar inzicht. J. KORTMANN. Veilig verkeer Leiden Eerste cursus „Veilig brommen" feestelijk beëindigd Voor het eerst sinds haar bestaan heeft de, Leidse afdeling van het Ver bond voor Veilig Verkeer in het afge lopen winterseizoen een cursus ver keersveiligheid voor bromfietsers ge organiseerd. De cursus, bestaande uit zeven les sen, werd bekroond met een examen, waarvan gisteravond in 't Gulden Vlies de uitslagen bekend gemaakt werden. De voorzitter van het V.V.V. te Leiden, de heer J. Machielse, heette de dames- en heren cursisten met hun echtgenoten van harte welkom. Hij zeide, dat het bestuur van de af deling aan deze eerste diploma-uitrei king een feestelijk tintje had willen geven. In de toekomst zal dat niet meer mogelijk zijn. Spr. toonde zich verheugd over het trouwe cursusbe zoek, waardoor de deelnemers had den getoond dat ze de lessen nodig hadden en dat ze de wil bezaten hun verkeerskennis te verrijken. Vaak was dit gegaan ten koste van ontspan ning en plezier. Enkele ogenblikken besteedde de heer Machielsen aan een beschouwing over de bromfiets, die zo dikwijls „een plaag op de weg" ge noemd worden. Hij meende dat daar wel iets van waarheid in zit omdat de snelheidsbepaling en het plotseling stoppen steeds weer moeilijkheden blijken op te leveren. Tot slot van zijn welkom zegde de heer Machielsen hartelijk dank aan de docent van de cursus, de brigadier Voerman. Nadat een van de Verkade's-ver- keersfilms was vetroond (De sterrit naar het Uddelermeer) werd er bij een kopje koffie ennige tijd gepau- seerd. Daarna gaf de heer Voerman een, kleine toelichting op. het examen en reikte hij de diploma's uit aan 38 cursisten. Twee candidaten waren niet geslaagd. Een van de cursisten, de heer Van der Geer, voorzitter van de Motor club, dankte de heer Voerman na mens de cursisten, zeggend dat het bestuur een gelukwens toekomt met een docent als de heer Voerman is. Hij bracht zijn dank aan het bestuur en aan de docent in natura tot uiting in de vorm van een thermometer voor hetverkeerslokaal en sigaren voor de leraar. Mevrouw Voerman kreeg een doos bonbons. De heer Veldmeyer, eyeneens deelnemer aan de nu be ëindigde cursus, sprak een woord van propaganda voor het Verbond voor Veilig Verkeer, hetwelk door de heer Machielsen nog eens werd onder streept. Hij zeide dat het verbond veel geldelijke steun nodig heeft i.v.m. nieuwe activiteiten; in dit verband noemde hij o,m. een landelijke com petitie voor leerlingen van middelba re scholen, welke competitie de vol gende week in Arnhem zal plaats hebben. Tot slot van deze gezellige bindings avond werden nog twee komische filmpjes gedraaid. voor kleurenfoto's lenen. Via de hof jes, grachten en het 3-oktoberfeest, kwam men op de Beestenmarkt en in het omliggende polderlandschap terecht. Via Ulm bereikte men i.. Oosten rijk en ook een kort bezoekje aan Zwitserland stond op het programma vermeld. De talrijke aanwezigen hebben in ieder geval van deze reis genoten en als de stemming tijdens de komende vakantietochten ook zo zal zijn als gisteravond in „De Harmonie", dan is er in het geheel geen reden tot klagen! De heer L. Questroo opende deze bijeenkomst, die tevens de laatste in dit seizoen was. De voorzitter noem de het afgelopen seizoen een goede tijd met vele activiteiten van de vereniging. Leidse KajoUers terug uit Afrika De Leidse Kajotters Wouter Lager- berg en Frans Habraken die 2 jaar geleden naar Tanganyika zijn ver trokken om daar als handwerkslie den in de missie te arbeiden, zullen op 5 mei a.s. omstreeks 4 uur met een speciaal chartervliegtuig op Schiphol aankomen. Natuurlijk wor den zij door hun mede-kajotters har telijk verwelkomd. Voor hen en voor de andere terugkerenden wordt in de kerk aan de Stadhouderslaan een danklof gecelebreerd, door de.natio nale aalmoezenier van de K.A.J., waarna de beide Leidenaars naar hun vaderstad zullen terugkeren. Agenda Leiden VRIJDAG, 25 APRIL. K. O.-lezing „Italië, land der Liefde", door P. van 't Zelfde. Stads gehoorzaal, 8 uur nam. ,,d' Oprechte Amateur" 3de Ama teuravond. Rapenburg 6, 8 uur nam. L.T.J.-Leiden. Jaarvergadering. In den Vergulden Turk. 8 uur nam. Leidse Smalfilmliga. Ledenvergade ring, Smit Röntgen, Herengracht, 8 u. nam. D.E.V. Leidse Tuiniersver. Leden vergadering. Aniba, Witte Singel, 8 u. nam. Sporthuis Van der Staay. Badpak ken- en Sportkledingshow. Gulden Vlies, 35 u. en 810 uur nam. Mij. voor Toonkunst. Operettes door leerlingen muziekschool. 7.30 u. nam. Jeugdparlement. S. Menken over Sociale Zaken. Trouwzaal Stadhuis,, half acht nam. ZATERDAG, 26 APRIL. Kon. Ned. Nat.-hist. Ver. Excursie naar Clingendaal. Halte Posthof 1.56 uur nam. „Ons Toneel". Opvoering „Het Huis aan het Meer", St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. VEGLO. Forumavond. Kweekschool, Vliet 8, 8 uur nam. Kon. Ver. „Litterfc Sacrum". „Bo- naventura" Schouwburg, 8 uur nam. Poppentheater „Harlekijn". „Jan Klaassen en de Draak" Leids Volks huis, Apothekersdijk, half drie en vier uur nam. „De Vriendenkring" Revue, zaal Maria Gijzensteeg. 8 uur nam. Universiteit. Uitreiking. Dicke-me- daille. Groot Auditorium, 15.30 u. nam. De avond- en nachtdienst van >e apotheken te Leiden: Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Te Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN TE LEIDEN De films te Leiden in de week van 25 april tot 2 mei zijn door de KFC, als volgt gekeurd: Luxor: Sissi keizering en moeder, alle leeftijden (geprolon geerd). Rex: Frankenstein, achttien jaar. Donderdag cyclus: Rock around the clock, veertien jaar. Trianon: Getuige a charge, veertien jaar. Lido: Hotel onder verdenking, strikt volwassenen. Casino: Gejaagd door de wind, veer tien jaar. (geprolongeerd), i NIEUWE-WETERING ■Aanzienlijke schade Vermoedelijk door overspringende vonken uit een brandend fornuis naar een rieten dak brak donderdagmid dag te even twee uur brand uit op de boerderij van de heer P. Roeloffs aan de Noordveenweg. De brandweer van Roelofarends- veen was spoedig ter plaatse, en daar de vuurhaard zich zeer ernstig liet aanzien, liet de commandant, de heer Th. Deen, ook de brandweer van Rijpwetering aanrukken. Door dit tijdig ingrijpen kon dan ook het woonhuis behouden blijven, maar de schuur, stallen en hooiberg werden een prooi der vlammen. De door de rieten daken hoog opslaande vlammen trokken begrijpelijk veel belangstel lenden. De rijkspolitie zorgde echter voor een behoorlijke afzetting. Op het terrein van de brand was ook burgemeester Kolfschoten aanwezig. Naar men ons verzekerde, was, ge zien de grote schade, het verzekerde bedrag aan de lage kant. Dat de wo ning door de brand ernstig werd be dreigd bleek wel uit het meubilair dat in allerijl naar buiten was ge bracht. Een gelukkige omstandig heid was Wel, dat het vee niet meer op stal was. Voor de betrokken eige naar is de schade desondanks toch reeds onaanzienlijk. LEIDERDORP Geboren: Jacobus Johannes Ge rard us zn van J. G. Lorist en C. J. van der Reijden; Helena Marijtje dr van W. van Eek en M. van Teijlin- gen. Ondertrouwd: Toenkkes Warnder 26 jr en Elisabeth Verhoogt 29 jr. Overleden: Jennigje van Loo 79 jr, weduwe van J. Evers. DE KWAKEL Verkeersexamen. Door de H. Hartsohool alhier werd met 48 deel nemers deelgenomen aan een schrif telijk verkeersexamen. Hiervan slaagden 2 deelnemers met 0 straf- punten, t.w. B. Bartels en K. Ver- laan; één deelnemer moest worden afgewezen. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Vrijdag 28 April 1858. Berlijn. In de gemeente Ul- sen (Hannover) heeft op den eersten Paaschdag een wedstrijd in het .eijeren, eten plaats gehad. Tien jongelieden hadden, behal ve de eijeren, S3 uitgelegd als prijs voor hem, die de meeste eijeren konde eten, onder be ding, dat de gelukkige al de aandeelhouders iets moest geven om de spijsvertering te bevor deren. Het gevolg was dat ze kere J. H. D. den prijs heeft be> haald door het eten van 69 eijerem FOTOGRAFEREN! Riskeer niets Aavei i PROMOTIE VAN DR. WEISMILLER Dr. Edward Weismuller, die voor het seizoen '57'f8 gast-hoogleraar is aan de Leidse universiteit is aan de Pomona College te Claremont, Californië bevorderd van „associate professor" tot professor. Dr. Weismuller woont thans met vrouw en vier kinderen aan de Zoe- terwoudse Singel 56a te Leiden, zo meldt een Amerikaans nieuwsbureau, en hij is bekend als de schrijver van twee gedichtenbundels en winnaar van verschillende literaire prijzen. Zijn gedichten worden geregeld op genomen in Amerikaanse tijdschrif ten. Fotocopiëen klaar terwijl U wacht! Van brieven, fakturen akten, enz. (tot folioformaat) binnen 2 minuten een prima fotocopy. Grotere forma ten ook in zeer korte tijd gereed. Foto-ciné JAN WOLFSLAG Breestraat 123 Telefoon 21851 (Advertentie) OEGSTGEEST Oranjefeesten. Heden verscheen het programma der feestelijkheden rond 30 april. Het feest wordt geopend met een lampion-optocht, waaraan medewer ken de Harm. „iS-umph" en N.Z.V.M.- Harmonie met drumband uit Oegst geest en de Harmonie capel „Concor dia" uit Leiden. Tevens wordt het feestelijke marktterein geopend. Woensdag zullen wij worden ge wekt door beiaardklanken uit de Raadhuistoren, terwijl om 9 uur de zanghulde voor het Raadhuis een aanvang neemt. De zanghulde staat onder leiding van de heer Chr. Hanegraaff. In de recreatie-zaal van Endegeest zullen voorstellingen worden gegeven voor de schooljeugd. De kleuters zullen worden ontvangen in het patronaats gebouw in „Irene". Om elf uur vangt de kinderoptocht aan met medewerking van de reeds genoemde muziekkorpsen en de Drum- Doedelzakband „De Scotjes" uit Tilburg. Het middagprogramma vermeldt: optreden door de „Scotjes" waarna een folkloristisch feest, ver zorgd door groepen, die regelmatig optreden op de marktdagen in de maanden juli en augustus onder lei ding van de heer Pater. In de middag heeft ook een puzzel- rit voor automobilisten plaats. De dag wordt besloten met een concert in het Wilhelminapark. WARMOND Kath. Vrouwengilde. De „De Burcht" te Warmond hield het Kath. Vrouwengilde afdeling Warmond haar laatste bijeenkomst in het sei zoen. De presidente, mevr. Meskers- Hendriks, opende de bijeenkomst met een woord van welkom, speciaal tot broeder Daniël, die de avond zou verzorgen en de geestel. adviseur, pastoor J. Gussenhoven. Hierna her dacht zij het overleden lid mevrouw Walenkamp-Iserief. Zij las vervol gens een dankbrief voor van de heer Beugelsdijk, die vanwege het Kath. Vrouwengilde in staat was gesteld mee te gaan met een Lourdes-tocht voor zieken. Hierbij haalde zij nog B. en w. van Alphen aan den Rijn delen de raad mee, dat Ged. Staten JuV h^'h', TH, Bini i aan' dat de pot van het Lourdes: nenlandae aaken^hebben bericht, dat f gehee, leeg was maar meI wilde doorgaan met het sparen voor dri mooie doel. In herinnering bracht zij vervolgens de avond van 6 mei. In ,,'t Trefpunt" zal dan in samen werking met de Stichting Kankerbe strijding, Prot.-Chr. Vrouwenbewe ging en Kath. Vrouwenbeweging een kankerbestrijdingsavond worden ge houden. Deze avónd wordt geheel gratis aangeboden» Het belooft een interessante avond te worden. Er zal een film worden vertoond en een lezing worden gehouden over de kankerbestrijding. Na de pauze zal er nog een prachtige natuurfilm wor den vertoond over Engeland. Op deze avond hebben toegang de leden van de vrouwenbewegingen en echtgeno ten en hun kinderen boven de leef tijd van 17 jaar. Na deze mededelin gen kreeg broeder Daniël het woord. Op gezellige wijze maakte deze broeder een praatje over roepingen tot het religieuze leven in het alge meen en het werk van de congregatie in het bijzonder. Allereerst vertelde hy in het kort de geschiedenis van de Broederscon gregatie van O.L. Vrouw van Zeven Smarten. Vervolgens vertoonde hij kleuren-dia's en gaf hierop toelich- H. M. de Koningin heeft beslist, dat het door de raad der gemeente Wou- brngge gedane vrezoek, te bevorde ren, dat de grens tussen de gemeen ten Woubrugge en Alphen aan den Rijn wordt gewijzigd, niet verder in behandeling zal worden genomen, op grond van de overweging, dat de daartoe aangevoerde argumenten niet van zodanig belang zijn dat grenswij ziging noodzakelijk of gewenst moet worden geacht. BEDRIJFSONGEVAL Toen de heer H. v. Kampen don derdagmiddag omstreeks 13.30 uur op het terrein van de Ned. Spanbe ton n.v. bezig was door middel van een lorrie betonnen dwarsliggerblok- ken van ca. 85 kg per stuk te expedf- ereh, bleef een blok haken achter een ketting-takel, viel vervolgens van de lorrie en kreeg de heer v. Kam pen die de lorrie voortduwde het ge vaarte op zijn linkerhand. Dr. H. v. Kopten achtte het nood zakelijk om het slachtoffer te laten overbrengen naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, waar zijn lin ker pink is geamputeerd. ting. Zo maakten de dames kennis met het veelomvattende werk van deze Broederscongregatie. Er werden beelden vertoond over het werk door de broeders voor de jeugd gedaan. Na de pauze werden kleuren-dia's vertoond over het werk van de broe ders in Nieuw-Guinea. Aan het slot van de avond dankte de presidente broeder Daniël hartelijk voor de prettige wijze waarop hij de dames kennis had laten maken met dit prachtige werk van deze Broeders congregatie. Viering Koninginnedag. De ver jaardag van H. M. de Koningin in deze gemeente zal woensdag 30 april a.s. worden gevierd als volgt: de leerplichtige kinderen dus ook War- mondse kinderen die elders school gaan, zullen zich om 9 uur voormid dag verzamelen op de Seminarielaan. Onder leiding van de feestcommissie, geassisteerd door onderwijzers en on derwijzeressen. en vergezeld van de plaatselijke muziekgezelschappen zal in optocht worden getrokken naar 't gemeentehuis. Na een rondgang door het dorp zal op de scholen een trac- tatie plaats vinden. Voor de school gaande jeugd wordt een kinder-Bloe- mencorso gehouden voor autopeds, fietsen, andere voertuigen, in groeps verband met 3 tot en met 6 perso nen en in groepsverband met 7 per sonen en meer. De beoordeling der versiering zal geschieden door een jury. Voor elke groep worden een aantal prijzen beschikbaar gesteld. Ook zal een prijs worden uitgeloofd voor de geestigste uitbeelding. Alle soorten bloemen worden toegelaten. Door het comité worden bloemen be schikbaar gesteld in diverse kleuren. Deze kilnnen worden afgehaald bij de firma W. K. Heijl en Zn aan de Dorpsstraat. De versierde voertuigen moeten om uiterlijk 2 uur n.m. aan wezig zijn op het vertrekpunt ge meentepark „Groot Leerust" voor be oordeling door de jury. Na een rond gang door het dorp vindt de prijsuit reiking plaats bij het gemeentehuis. Des avonds om acht uur zal de War- mondse Fanfare een uitvoering ge ven op de gemeentelijke muziektent, met tot besluit een rondgang door het dorp. Op zaterdag 3 mei zal ter her denking van de gevallenen om 19 uur een lof in de r.-k. kerk plaats vinden met gebed voor alle overleden oor logsslachtoffers. Om 19.40 uur zal de „stille tocht" plaats vinden vanaf het plein voor het politiebureau aan de Dorpsstraat. Vandaar af wordt ge gaan door de Dorpsstraat. Warmun- dastraat en Herenweg naar het monu ment voor de gevallenen, waarbij bet de bedoeling is dat men zich opstelt zonder te letten op rang en stand. Bij het monument zal gezongen en gedeclameerd worden, waarbij de Warmondse Fanfare ..St. Matthias'* medewerking zullen verlenen. Na af loop kan eenieder, door het leggen van bloemen, hulde aan de gevallenen brengen. Op bevrijdingsdag 5 mei a.s. wordt een ieder verzocht de vlag uit te steken. Des avonds zal de muziek vereniging „St. Matthias" een concert geven op de gemeentelijke muziek tent. Tafeltennis. Bij de gehouden ta feltenniskampioenschappen van de vereniging „Steeds Vooruit" is bij de dames-leden kampioene geworden mej. Coby Heemskerk, die hiermede haar kampioenschap van 1957 heeft geprolongeerd. Wij wensen haar van harte proficiat met dit mooie en ten volle verdiende succes.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2