Sim Kolossaal plan van voor A-centrales in Euratom W.-Europa Na Bidault komt Pieven Scherp Ook Canadese kunstmaan? Garry Davis weer begrensd Wacht niet te lang! GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Leids-Zoeterwouds Industrieschap houdt dinsdag eerste vergadering WOENSDAG 23 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 In 1963 miljoen Kw. reactors uit V.S. De ministerraad van Euratom is gisteren te Brussel bijeengekomen ter bespreking van een programma voor de bouw van kernenergie-cen trales in Europa. Het totale bouwprogramma van Euratom voorziet in de bouw tot 1967 van een aantal kernenergie-centra les in Europa met een gezamenlijke capaciteit van 15 miljoen kw. Ver wacht wordt echter, dat de minister raad van Euratom zijn aandacht zal richten op het eerse deel van het programma, dat voorziet in de bouw tot 1963 van Europese kernenergie centrales met een totale capaciteit van 1 miljoen kw. Het eerste bouwprogramma van vijf jaar zal gemeenschappelijk wor den uitgevoerd door de Euratorhlan- den en de Verenigde Staten, op ba sis van een overeenkomst, over de bijzonderheden waarvan nog onder handeld wordt. Onze zegsman deelde nog mede, dat dit vijfjaren-programma door de Verenigde Staten zal worden gefi nancierd op basis van een langlopen de lening van 100 miljoen dollar met een lage rentevoet. Hieraan werd nog toegevoegd, dat deze financiële hulp cn de technische steun, die door de Verenigde Staten aan Euratom De Franse kabinetsformateur Geor ges Bidault heeft meegedeeld dat hij zijn pogingen opgeeft. De Franse re geringscrisis, veroorzaakt door de val van het kabinet Gaillard over zijn Tunesische politiek, is nu een week oud. Bidault's eigen partij, de christen democratische M. R. P., de socialisten en de communisten, die samen over meer dan 300 van de 596 zetels in de Nationale Vergadering beschikken, hadden aangekondigd zijn kabinet niet te zulen steunen. Bidault had verklaard als premier een „krachtige" politiek inzake Noord-Afrika te zul len voeren. President Coty zou vandaag de vroegere Franse premier René Pleven verzoeken een nieuw kabinet te vor men. Pleven is leider van ae kleine radicaalgezinde UDSR-partij. Pleven zal woensdagochtend met een speciaal vliegtuig van Dinan aan de kanaalkust naar Parijs vliegen, waar men goede hoop koestert dat hij als een links-centrumleider een kabi net zal kunnen vormen met radica len, conservatieven en volksrepubli keinen en althans een gunstige stem ming van de socialisten voor zijn in vestituur zal kunnen verkrijgen. V.S. TOT JAPAN: ATOOMPROEVEN MOETEN DOORGAAN De V.S. hebben* het Japanse ver zoek om de kernwapenproeven die de Amerikanen in de Stille Oceaan zullen nemen, niet te laten doorgaan, van de 'hand gewezen. De Amerikanen wezen in h.un ant woord op de Russische weigering de kwestie van deze proeven en de daar mee samenhangende vraagstukken in de V.N. te bespreken en gaven uiting aan hiun onzekerheid over de bedoe lingen van de Russen. POTLOOD en GEEST No. 509. Horizontaal: 1. voorzetsel, 4. telwoord, 6. eendengroen, 9. rivier in Siberië, 11. boom, 12. Katholieke Encyclopedie (afk.), 13. radio-omroep (afk.), 15. oude lengtemaat, 16. duur zaam, 17. van het teken af te herha len (afk. in de muziek), 18. voeg woord, 19. familielid, 20. vlaktemaat, 22. lengtemaat (afk.), 24. verheugd, 26. papegaai in N. Zeeland, 27. hoofd deksel. Verticaal: 1. voor, 2. godsdienst (afk.), 3. land in Europa, 4. boom, 5. tovergodin, 7, muzieknoot, 8. voorzet sel, 10. stad in N.-Brab., 12. staafje of ijzeren boutje, 14. gem. in N. Brab., 15. gem. in Gelderl., 19. puistje, 20. telwoord, 21. bekende afkorting, 23. vlinderachtig insekje, 24. foei, 25. en personne (afk). Oplossing morgenavond. Olplossing No. 508. Horizontaal: 1. spoor, 5. Lea, 6. rek, 8. te, 9. sta, 11. et, 13. alm, 15. via, 16. aarde, 17. een, 19. reu, 21. Ie, 22. aap, 24 Ld, 25. dor, 27. ris, 29. tarok. Verticaal: 1. Se, 2. pas, 3. ora, 4. re, 5. lel, 7. kei, 8. tafel, 10 tarra, 12. ta lud, 14. man, 15. ver, 18. eed, 20. els, 22. ara, 23. pro, 26. Ot, 28. ik. wordt verleend, de reder en zijn, waarom men voornemens is de eer ste kernreactors in de Ver. Staten te kopen. Dit betekent echter niet, dat voor het overige deel van het bouw programma de verbeterde versie van de Britse kernenergie-centrales van Calder Hall, welke thans beschik- baas is, niet in aanmerking zou kun nen komen. Met een miljoen kilowatt per jaar zyn de plannen namelijk nog niet uitgeput. De volgende maand zal een uitvoe rend comité van Euratom naar Wash ington gaan om er met Amerikaan se firma's besprekingen te voeren over de uitvoering van het vijfjaren plan. Zoals men weet, is lange tijd ver wacht dat Engeland succes zou heb ben in West-Europa met de verkoop van kernreactors afkomstig uit Cal der Hall. De Amerikanen hebben nu, zo blijkt thans wel, door het ver strekken van deze lening tegen lage rente kennelijk een voorkeursrecht verworven bij de eerste uivoering der plannen. Volgens het Canadese blad Toron to Star zal Canada nog dit jaar een kunstmaan lanceren. De satelliet zou in de nazomer door een combi natie van een Amerikaanse raket en een Canadese „zuurstof-waterstof kanon" in haar baan gebracht wor den. De kunstmaan zelf zal een plastiek bol van 15 cm middellijn worden die bijna een kilo weegt. De startbaan ligt bij fort Chur chill, ruim 1100 km noordelijk van Winnipeg, waar veelvuldig raket proeven zijn genomen. De Amerikaan Garry Davis, die zichzelf „wereldburger nummer 1" noemde, is vrijdag na tien jaar als statenloze door de wereld gezworven te hebben in Amerika teruggekeerd. Ontmoedigd zei de 36-jarige bij zijn aankomst te New York: „Ik kan niet alleen voor de wereldvrede zorgen". Maar hij voegde er terstond aan toe „maar ik heb tenminste bewezen dat je zonder paspoort toch reizen kunt". Bijna elk land in Europa, en ver scheidene in Azië, hebben Davis in die jaren over de grens laten zetten. Tenslotte kreeg hy in Italië een pas poort met een visum van het Ameri kaanse consulaat te Napels, waarop Davis naar Amerika kon reizen. Hij wil nu trachten zijn staatsburger schap te herkrijgen en hoopt dan evenals tien jaar geleden weer als to neelspeler op de planken te kunnen staan Lady Docker (knikket kampioene) er uit geknikkerd Lady Docker, de befaamde Engelse blljonairsvrouw, mag voorlopig niet meer in het prinsdom Monaco ko men, aldus luiden de laatste berich ten over het „incident-Docker". Er is tegen haar een uitwijzingsbevel uitgevaardigd. Het is de vraag of niet de hele Franse Rivièra verboden ge bied voor haar wordt. Sir Bernard Docker, een Britse in dustrieel, zei, dat het niet de bedoe ling was geweest de vlag van Mo naco te beledigen. Hij was van me ning, dat het incident was opgebla zen en de moeilijkheden te wijten waren aan ambtenarij van de zijde der paleisdignitarissen. Prins Rainier was waarschijnlijk voor een voldongen feit geplaatst, aldus sir Bernard, die geen reden tot excuus zag. Lady Norah Docker is al vele ma len in het nieuws geweest. O.a. toen zij wereldkampioene knikkeren werd en enkele jaren geleden haar man vurig verdedigde, toen deze onthe ven werd van zijn functie van direc teur bij de B.S.A.-fabrieken, omdat zijn onkostenrekeningen voor lady Docker veel te hoog waren. En niet te vergeten die keer toen zij zich in het openbaar vertoonde met een Rolls Royce, bedekt met bladgoud en van binnen bekleed met zebravel. EIS TOT SCHADEVERGOEDING TEGEN LANA TURNER. De voogd van John, de tienjarige zoon van Johnny Stompanato, die be gin april werd doodgestoken in de woning van de filmster Lana Turner, heeft een eis tot schadevergoeding voor een bedrag van 750.000 dollar ingediend tegen de filmster en haar voormalige echtgenoot Stephen Crane. Volgens de eis zijn Crane en Lana Turner schromelijk tekort geschoten bij het geven van leiding aan hun veertienjarige dochter Cheryl, die Stompanato gestoken had toen hij op zyn rug lag. Lana Turner heeft getuigd, dat Stompanato gestoken werd toen hij op Cheryl toelip. Lana Turner wordt er verder van beschuldigd haar doch ter tot haar daad te hebben aangezet. Turner en Crane hadden nagelaten, onmiddellijk medische hulp in te roe pen om te trachten het leven van Stompanato te redden. GEEN RUSSISCHE OPLEIDING De chef-staf van het Indonesische leger, generaal-majoor Nasution, heeft in een speciale boodschap de mededeling van de opstandelingen, dat de regeringstroepen door Rus sen waren opgeleid, tegengesproken. De legerwoordvoerder, Pirngadie, heeft volgens radio-Djakarta ver klaard: wij hebben onze militaire opleiding ontvangen in verscheidene Aziatische landen, in Europa en in Amerika, maar niet in Rusland of China. AFP meldde eenzelfde gerucht uit wetenschappelijke kringen in de Canadese hoofdstad Ottowa te heb ben vernomen, maar een. hoge func tionaris van het Canadese wapenla boratorium in Valcartier bij Quebec noemde de berichten tegenover een verslaggever van Reuter „pure fan tasie". Churchill's schilderijen géén kunst genoeg Verscheidene Amerikaanse musea hebben geweigerd schilderijen van Sir Winston Churchill te exposeren. Daaronder zrjn het Instituut voor schone kunsten in Chicago, het Na tionaal museum in New York. het Carnegie-muséum in Pittsburg en het museum van Cincinnati. Churchills schilderijen staan, vol gens de museumdirecties, niet op het peil van werk van beroepskunste naars. De kwaliteit van het werk is doorslaggevend, aldus de directies, en niet de belangrijkheid van de ma ker. De weigering betreft 35 schilde rijen, die sinds januari een toernee maken door de Verenigde Staten en Canada. RADIO ACTIEF KOBALT GESTOLEN. Drie Poolse jochies van twaalf jaar hebben in Wroclaw kans gezien een sterk radio-actieve kobaltbom, zoals die o.a. voor medische doeleinden ge bruikt wordt, uit een landbouwhoge school te stelen. Met behulp van Gei- gentellers kon de politie het gevaar lijke toestel weer opsporen, maar de grootste houder met kobalt wordt nog vermist. Mogelijk hebben de kinde ren deze aan een handelaar in oude metalen verkocht. Een overbelaste motorbarkas is dinsdag bij Lagos in Nigeria in een storm omgeslagen. Men schat het aantal slachtoffers op dertig. KATWIJK AAN DE RIJN Dodelijk ongeluk op Wassenaarseweg j Op de Wassenaarseweg te Katwijk aan den Rijn, even ten noorden van de noordelijke toegang tot het Ma rine Vliegkamp Valkenburg had gis termiddag half 5 een gecompliceerd verkeersongeval met dodelijke af loop plaats. Een en ander was een gevolg van het feit. dat de bestuurder van een in de richting van Wassenaar rijden de personenauto een voor hem uitrij dende vrachtauto wilde inhalen. Door een verkeerde maneouvre reed hij de vrachtauto aan, verloor de macht over het suur, en kwam in een aan de linkerzijde van de weg ge legen sloot terecht. De bestuurder van de vrachtauto, die als gevolg hiervan midden op de weg tot stilstand kwam, wilde ach teruit rijdend de rijbaan vrijmaken. Hij merkte daarbij echter niet op, dat een dame, de 26-jarige mej. H. J. R. uit Den Haag, die bij de bus halte stond te wachten, zich achter de wagen bevond. Zij werd door de vrachtauto overreden en bleef zwaar gewond op de weg liggen. Een mili taire arts van het vliegkamp, die eer ste hulp verleende liet het slacht offer onmiddellijk overbrengen naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden, waar zij in de loop van de nacht aan haar verwondingen overleed. Brand in stroschelf. Toen gis termiddag te omstreeks kwart voor één een boll en teler op zijn land aan de Wassenaarseweg, ter hoogte van de 3e Mientlaan, vuil aan het ver branden was, sloeg door de sterke wind het vuur over op een stro schelf, die vlam vatte. De Katwijkse brandweer, die dadelijk werd ge alarmeerd, was .snel ter plaatse en ving onmiddellijk aan de schelf uit elkaar te halen. Het duurde echter ruim S]/2 uur, alvorens men het vuur, dat lang nasmeulde, volkomen mees. ter was. Inmiddels was een groot ge deelte van de ca. 180 m3 stro ver brand. hetgeen voor de eigenaar een schade van enige honderden guldens betekende. Door de hitte-ontwikke- ling werd voorts enige schade aan gericht aan het gewas op een aan grenzend bollenland. VERBREDEN DWARSWETERING DOOR RIJNLAND Door de Dijkgraaf en hoogheemra den van Rijnland is hedenmiddag 12 uur in het Rijnlandshuis, Breestraat 59, in het openbaar aanbesteedt: het verbreden van de Dwarswetering ge legen in de gemeente Leiderdorp met bijkomende werken. Er waren 12 ge gadigden, die van hoog naar laag als volgt inschreven: J. Mens, Lisse 385.000.L. P. v. d. Geer, Leiden 380.000.J. Koole, Rotterdam 369.000.firma Gebr. v. d. Meer, Benthuizen 323.000. N.V. Van Splunder Aannemingsbe drijf, Ridderkerk 310.000.B. J. Hoogsteden, Bergen op Zoom 303.000.—S. A. Sanders, Delft 296.000.G. A. Koning en Zoon, Voorschoten 281.000.C. Geerts- ma, Bussum ƒ280.000.P. van Ooyen, Hoenkoop f 275.000.W. v. d. Rijt, Haastrecht f218.200.P. v. d. Rijt, Roozendaal 210.400. De raming was 325.000.zodat de laagste inschrijver bijna 115.000.- beneden de raming inschreef. De gunning is aangehouden. •^ur^erlnke Stand Geb.: Johanna Maria dr. v. R. Ba- velaar en H. A. van Drumpt; Alice dr v.' H. Klom en A. M. J. Blansjaar; Wouter Johannes zn v. A. Holverda en J. Overdijk; Jacoba Johanna dr. v. J. Houwaard en J. J. van Dijn; Jean- nette Josan dr v. P. C. van Wouden berg en J. J. Schut; Antonius Joan nes Franciscus zn v. J. J. Blokhuizen en G. Klein veld; Carla dr v. J. Kage- naar en M. A. de Vries; Johannes Cornelis Wiinelmus zn v. M. Wolters en L. G. Boekee; Cornelia Jansje dr. v. C. L. Klijn en J. Lulbach; Eliza Adriana dr. v. R. Sijtsma en A. F. de Danschutter; Everarda dr. v. A. J. van Bemmelen en C. J. Bosman; Cor nelia dr. v. K. Dijkdrent en E. Klok; Marijke Jacobina dr v. J. Boom en E. van Niehoff. Overl.: W. M. van Herwaarden, 63 jr, man. Gefcr.: A. C. van Loo en S. Ren- sink. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Woensdag 23 April 1858. Uit.de Leidse gemeenteraad: Een adres van de wed. de Vijver- Molenaar, daarbij teruggave ver zoekende voor 1/12 van haren aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1857, op grond zij in de maand November 1857 deze gemeente met der woon heejt verlaten. Gezien art. 245 der wet op 29 Junij 1851; Gelet op de rapporten van Bur gemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën; Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, voor de we duwe de Vijver-Molenaar terug gave te verleenen van de plaat selijke directe belasting over 1857 voor 1/12 en alzoo tot eene som van 2.16l/t. RESERVEER NU REEDS UW TOURINGCAR (S) Tel li 1710—2 24 4 4 (2 Lijnen) (Advertentie). Leidse Universiteit Op vrijdag, 2 mei a.s. des middags om 4 uur, hoopt de heer C. Visser, benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der Wis- en Natuurkun de, zijn ambt openlijk te aanvaarden door het uitspreken van een rede in het Groot Auditorium. Wat lezers schrijven BLOEMENCORSO OP 10 MEI Zoetermeer, 21 april Ik heb verleden week in uw blad gelezen, dat in de bollenstreek op 10 mei een bloemencorso wordt ge houden, wat ik iets treurigs vind. Want herinnert men zich dan niet meer in de bollenstreek, dat op die datum, 10 mei, vele soldaten hun leven hebben gegeven voor de ver dediging van het Vaderland? Dus ook voor de „Bollenstreek". Het zou zeer op prijs te stellen zijn als de bollenstreek het corso een week verplaatste. A. B. Naschrift redactie Er heeft een nationale herdenking plaats - voor alle tydens de wereldoorlog om 't leven gekomenen. Niet alleen op 10 mei hebben vele Nederlanders hun leven voor het vaderland gegeven. Indien aan de suggestie van inzen der gevolg wordt gegeven, zouden er in Nederland op bijna geen enkele datum feestelijkheden mogen wor den gegeven. GEVESTIGD: J. E. Steger geb. Reeder en familie, Maredijk 165; J. Sierat en fam., predi kant, Morsweg 130; A. Abcouwer en fam., militair, De Sitterlaan 119; R. Kragt en fam., contr. boekhouder, Lo- rentzkade 83; W. P. J. Janssen en fam., kantoorbediende, Joh. de Wittstraat 2; L. H. Moore en fam., bedrijfsleider, Hoge Rijhdijk 19; E. G. Wassing geb. Van Kempen en fam., Oude Rijn 100; J. J. E- Schultz en fam., Rijnsburger- weg 140; G. van Weelden en familie, directeur V.V.V., Moddermanstraat 108; J. O. de Lange en fam., militair, Mod dermanstraat 26; F. A. van den Broek en fam., Rijnsburgerweg 140; B. T. Rut gers en fam., vertaler, Breestraat 16; IJ. van der Baan en fam., techn. tekenaar, Van Oldenbarnev.straat 31; H. C. van Duuren en fam., meubelmaker, Oude Singel 184; C. A. Warmerdam en fam., employé petroleummaatschappij, Gas- straat 50; C. G. Breedt Bruijn en fam., elektro-technicus, Moddermanstraat 16; J. C. Kruijt en fam., ijzerhandelaar, Be vrijdingsplein 3; H. N. F. van den Hoogen, werkmeester textielfabriek, Schelpenkade 28; A. W. Ligtendag en fam., caféhouder, Korevaarstraat 11; J. A. Snaterse en fam., demonstrateur. Moddermanstraat 86; J. H. Schwartz en fam., Van Vollenhovenplein 68; A. Goo- sen en fam., opperwachtm. Rijkspolitie, Bernhardstraat 25; H. J. Smeenk en fam., Cronesteinkade 30; W. F. C. Dirkx geb. Glijn en fam., Aarstraat 4; J. Reep en fam.. exportleider, Moddermanstraat 64; A. F. van Bulck en fam., chemicus, Moddermanstraat 102; P. van Graas en fam., wachtmeester Rijkspolitie, Const. Huygenslaan 55; C. J. van der Laan en fam., militair, Warmonderstraat 8; A. H. M. Vossen en fam., radio-techniker, Moddermanstraat 92; J. B. Knake en fam., technicus. Moddermanstraat 80; G. Verburg en fam., tekenaar, Modderman- straat 94; L. M. Klein geb. Sandel, Pieterskerkhof 2a; J. Verbiest, militair, Ger. Brandtstraat 7; L. H. M. Bik, pianotechniker, Apothekersdijk 30; H. L,aterveer, Hoge Morsweg 132; E. van Hilten, apothekers-ass., Koninginnelaan 37; A. J. M. Vos geb. Loekemeijer. man nequin, Buitenruststraat 1; M. Dekker, 'vDiste. Roodborststraat 54; J. T. Wie bes, wetenschappelijk ambtenaar. Plant soen 17; J. T. A. Hollmann. chef-filiaal houder, Donkersteeg 21; M. A. van den Hout, agent van politie, Spaarnestraat 7; N. Rietdijk, leerling-verpleegster, Rijns- Voor de eerste maal zal de raad van bestuur van het Industrieschap De Grote Polder dinsdag as. een ver gadering houden. Te behandelen on derwerpen zijn o.m.: Benoeming van twee leden van het dagelijks bestuur. (Ingevolge artikel 16, lid 3, der gemeenschappelijke regeling benoemt de raad van bestuur 2 leden van het dagelijks bestuur en wel één uit de leden van de raad van bestuur, die vanwege de gemeen te Leiden zijn benoemd, en het an dere uit de leden van genoemde raad, die vanwege de gemeente Zoe- terwoude zijn benoemd). Benoeming van de plaatsvervan gers van de leden van het dagelijks bestuur. (Artikel 16, lid 4, der gemeenschap pelijke regeling bepaalt, dat de raad van bestuur voor elk lid van het da gelijks bestuur een plaatsvervanger aanwijst uit de leden van deze raad, die vanwege dezelfde gemeente zijn benoemd). Benoeming secretaris van het in dustrieschap. (Artikel 27 der gemeenschappe lijke regeling bepaalt, dat de secre taris van het industrieschap, die geen van de raad van bestuur kan benoemd, geschorst of ontslagen Voor de benoeming van de secreta ris dient het dagelijks bestuur een aanbeveling van 2 personen bij de raad van bestuur in). Benoeming directie van het Indus trieschap. (Artikel 31 der gemeenschappe lijke regeling bepaalt o.a., dat: a. de directie wordt gevormd door één of twee personen; b. de leden van de directie door de raad van bestuur worden be noemd, geschorst of ontslagen; c. het dagelijks bestuur voor elke benoeming zo mogelijk een aan beveling van twee personen in dient; d. de leden van de directie niet kunnen zyn lid van de raad van bestuur, secretaris, administrateur of kassier van het industrie schap). Rondvraag. De volgende leden maken thans van deze raad deel uit: Namens Leiden: K. F. de Bree, J. G. Hagen, R. J. Jongeleen, en D. van der Kwaak. Namens Zoeterwoude: mevr. A. E. M. NeuwahlSanders, J. H. van der zijn, door de raad van bestuur wordt Ploeg en H. J. J. A. Smeets. burgerweg 10; C. M. van der Knijff, leerling-verpleegster, Rijnsburgerw. 10; E. Kersten, leerling-verpleegster. Rijns burgerweg 10; A. M. G. Schiltmans, Ma- riënpoelstraat 33; L. M. Chaudron, hulp in de huishouding, 5e Binnenvestgracht 2; W. Groeneveld, plaatwerker, Hoflaan 60; C. C. de Boer, fröbelonderwijzeres, Morsweg 22a; L. de Romijn. huisschil der. Sumatrastraat 52a; B. M. Lanting, onderwijzeres, Lorentzkade 28; D. C. Donders geb. Bekker, De Sitterlaan 39; B. K. Wille, verkoopster, Lijsterstr. 25; A. M. d'Huy geb. Wilton van Reede, Van Vollenhovenplein 82; A. P. M. N. Nicolai, Rijnsburgerweg 140; M. L. Burg- dorffer, Rijnsburgerweg 140; H. van Schükkmann, Rijnsburgerweg 140; G. Kalsbeek, Witte Singel 11; A. van Soe- ren geb. Vonhout, hulp in de 'huishou ding, 5e Binnenvestgracht 2; J. Struijk, leerling-verpleegster, Witte Singel 27; M. Duisterhof, lab.-ass., v. d. Waalsstraat 45; J. Mendlik, Rapenburg 12; H. Hoorn weg geb. Frankenhuis, Bevrijdingsplein 4; J. Meurs, Bevrijdingsplein 4; A. M. Plemp van Duiveland, secretaresse, Ga- renmarkt 28; A. J. Arends, Morskade 4; M. J. van Grootheest, verpleeghulp, Rijnsburgerweg 10; H. de Ruiter, leerl.- verpleegster. Witte Singel 27; L. J. Gee- ris, leerl.-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; M. E. J. Reijgers geb. Sülter, Rijns burgerweg 140; A. V. Smit, Rijnsbur gerweg 140; H. J. Schoo, Rijnsburger weg 140; K. Radius geb. Pleket, Rijns burgerweg 140; M. E. v. d. Plaats geb. Van Woelderen, Rijnsburgerweg 140; L. Burette, kokkin, Nic. Beetsstraat 21; T. Beugeling. chemisch drs. R.U., Utrechtse Jaagpad 19; F. B. M. van Toor, gem.- ambtenaar, Levendaal 37a; M. J. E. Tijdhof. lerares, Joh. de Wittstraat 28; G. M. H. Tijdhof, onderwijzeres, Joh. de Wittstraat 28; A. de Gier geb. Slijk- oord, contr. plasticfabr., Lage Morsweg 63j G. M. A. J. Prins, leerl.-verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; H. Eradus, leerl.-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; C. C. Rodenburg. Boerhaavelaan 29; M. Geijteman, verpleegster. Paviljoenshof 28; J. Zijerveld geb. Van Varik, Jan van Houtkade 42; A. R. de Vroomen, natuurkundige. Verdamstraat 60; A. A. Vrieze, leerling-verpleegster, Rijnsbur gerweg 10; Jonkvr. M. J. C. van Nispen tot Sevenaer. soc. werkster. Zoeterw. Singel 106; A. P. M. de Bruine, leerl.- verpleegster, Witte Singel 27; G. B. Zanini, kellner, Roodborststraat 54; W. F. Meijers, grondwerker, Balistraat 64; J. Laban, leraar, Hoge Rijndijk 81; G. J. Ooms. maatsch. werkster, Hoge Rijn dijk 44; L. Schleenstein, verpleeghulp, Rijnsburgerweg 10; J. R. Hes, Witte Ro zenstraat 22; F. van der Meulen, ver pleegster. De Laat de Kanterstraat 3; J. Benschop, kamermeisje, Drie Oktober- straat 61a; A. E. Stokvis, kleuterleidster, Hoogl. Kerkgracht 42; A. Kloppenburg, Plantage 14; J. W. Jong, Parkstraat 13; H. Davis geb. Hofbaak, Rijnsburgerweg 140; J. L. Comenencia, Drie Oktoberstr. 45a; I. Monfils. monteur montagebouw. Meerburgerkade 10; D. Bijloo, apothe kers-ass., Witte Singel 79; L. Lentz, kantoorbediende, Jan van Goijenkade 43; I. H. C. van Harmeien, maatsch. werkster, Hoge Rijndijk 30; E. Groot- veld, Leliestraat 51; F. Mosselman, Haagweg 186; B. Vorstelman, verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; Jonkvr. H. G. de Ranitz, Witte Singel 37; R. Land heer. v. Oldenbarneveldtstraat 32; J. G. Bremmer, verpleeghulp. Beestenmarkt 6; R. van Rossum, Boerhaavelaan 29; H. R. Geul, Boerhaavelaan 25; G. H. Cohen Stuart, Drie Oktoberstraat 35; E. F. Zelisse, leerling-verpleegster, Mezen- straat 2; E. Jesse, Vreewijkstraat 16a; R. E. M. Hekster, Kagerstraat 20; T. Satoor de Rootas, Rijnsburgerweg 140; P. E. de Koning, sociaal werkster, Vree wijkstraat 5; L. A. Schuiling. Korevaar straat 6; J. M. Haan, leerling-verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; L. P. H. Thierr- ry, leerling-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; M. H. Josephus Jitta, Jan v. Goijen kade 7; B. Hoencamp, Zoeterwoudse- weg 148; M. Planje, verpleegster, Ha venkade 15a; F. van der Duim, ver pleegster, Havenkade 15a; H. J. Ligt- voet geb. Van der Bijl, Oranjegracht 125; M. Galjee geb. Van Beers, Leeuwe rikstraat 53; W. D. Reinink, auto-mon teur. Kort Galgewater 14a; D. van der Werff, rijksambtenaar, Koninginnelaan 5; H. Muste, Jac. Catslaan 28; A. C. Carels, los-arbeider, Julianastraat 18; P. H. Opdam, havenarbeider, Raamsteeg 71; T.( Mulder, huisknecht, Rijnsburger weg 5*0; C. M. Warmerdam, hulp in de huishouding, Hoge Rijndijk 272; H. En- sink geb. Klijnsma, De Laat de Kanter straat 11; F. J. de Meij, militair, Groen- hazengracht 12; E. A. M. van den Akker, v. d. Waalsstraat 49; J. W. van Strien, militair, Rijnsburgerweg 29a; E. D. E. van Lier, Steenstraat 25; N. de Graaf geb. Vlasman, Varkenmarkt 32; M. Nop pen, De Goejestraat 8; M. Bloem, kan toorbediende, Noordeindeplein 8a; B. E. Parera, constr. schrijf machinefabriek. Oude Vest 51. VERTROKKEN: R. Roodselaar en fam., van Breestraat 51 naar Naarden, Meerstraat 18; T. de Mooij én fam., van Roodborststraat 18 naar Den Haag, Huijgensstraat 19; A. Buntfeld en fam., van G. v. d. Laan straat 20 naar Vlaardingen, Sonoystraat 73; H. de Jong en fam., van Plantsoen 93 naar Katwijk, Stengelinstraat 39a; D. C. Erades geb. Lantrok en fam., van Prinsenstraat 43 naar Uithoorn, Hoofd weg 38; J. Peet en fam., van Tasman straat 58 naar Leiderdorp, Pinksterbloem 96; F. H. Blankwaardt en fam., van Rijnsburgerweg 38 naar Den Haag, Duinweg 29; A. F. A. T. van Iterson en fam., van Witte Singel 48 naar Oegst- geest, Prinses Irenelaan 25; M. de Wit, van Herensteeg 21a naar Woerden, Bree- veld 26; M. U. Sibmacher van Nooten, van Rapenburg 40 naar Den Haag, Man- kestraat 41; W. A. van der Spek geb. Staffeleu, van Doelengracht 15 naar de Verenigde Staten van Noord-Amerika; E. BAiinsma, van Groenhazengracht 12 naar Assen, a.b. woonschip Pompebled Asserwijk; W. B. M. Slieker geb. Het- tinga, van De Sitterlaan 43 naar Voor schoten. Oranjekade 63; G. den Heijer, van Witte Singel 27 naar Valkenburg (Z:-H.), Kruisweg 15; T. M. M. Blom- maert, van Haagweg 166 naar Amster dam. Uithoornstraat 5; C. van Putten, van Morsstraat 62 naar Den Haag, Me- zenlaan 63; J. Stoop, van Rijnsburger weg 83 naar China; J. W. Slieker, van Rijnsburgerweg 77a naar Voorschoten, Oranjekade 63; T. M. Stolker. van Rijns burgerweg 10 naar Groot-Brittannië; A. E. Boschma, van Rijnsburgerweg no. 150 naar San Salvador; J. de Lange, van Heemskerkstraat 52 naar Rhodesia; A. Bavelaar, van Oranjestraat 22 naar Ca nada; I. M. van Etteger, van Falckstr. 2 naar Oostenrijk; J. Ploegmakers geb. Ouwerkerk. van Noord Rundersteeg 6 naar Ravenstein, Kruisstraat K 129b; J. T. Bouwmans geb. Freeke, van Atjeh- straat 28 naar Voorschoten, a.b. Valken- burgseweg; F. Gouda, van Rapenburg 28 naar Amsterdam, Stadionkade 38 III; J. van der Wal, van Kort Rapenburg 9a naar Arnhem, Joh. Vermeerstraat 13; G. J Logtenberg, van Lorentzkade 52 naar Leiderdorp. Resedastraat 57; H. C. Hou- waart geb. Mühlbauer, van Stadhouders laan 27 naar Oegstgeest, Terweeweg 78; T. M. Berlage, van Rijn- en Schiekade 67 naar Den Haag, Delistraat 65; P. Vis ser geb. Van der Meij, van Leemans straat 2 naar Rotterdam, Zweedsestraat 55bJ L. J. van der Cammen, van Rijns burgerweg 181 naar Nederlandse An tillen; M. C. Bouwmans. van Sumatra straat 110a naar Voorschoten, a.b. Val- kenburgseweg; C. P. M. Riedel geb. Van Cleef, van Botermarkt 25 naar Wou- brugge. a.b. woonschip nabij Vlietkade; C. H. de Jong, van Willem de Zwijger laan 95 naar Stein, Hoogenweg 9; A. H. C. J. M. Abels geb. Van Dijk, van Da Costastraat 24 naar Spijkenisse, De Ruij- terstraat 28a; E. K. P. Cool, van Nieuw- steeg 15 naar Ede, (Gld.), Hessenweg 11; G. D. Kikkert, van Rapenburg 115 naar Den Haag, Muzenstraat 1; B. Klootwijk, van Prinsenstraat 43a naar Uithoorn, Hoofdweg 38; M. Liplijn, van Mariënpoelstraat 5 naar Rotterdam, Heemraadssingel 116; H. Hol, van Oude Vest 35 naar Dordrecht, Heijsterbach- straat 76; T. M. M lier, van Noordeinde 2a naar Ned.-Nieuw-Guinea; W. J. Hu- ber, van Lorentzkade 63 naar Ned.- Nieuw-Guinea; J. L. Overbeeke, van Zoeterwoudseweg 158 naar Eindhoven. Jonckbloetlaan 13; C. A. van Ast, van Rijnsburgerweg 86 naar Den Haag, Ma- riottestraat 44; E. M. Meyerink, van Rijnsburgerweg 10 naar Amsterdam, Breugelstraat 4 huis; E. R. E. Slaghek, van Joh. de Wittstraat 46 naar Oegst geest. Toorenveltstraat 21; F. Groenen dijk, van v. d. Werfstraat 40a naar Den Haag, Oranjelaan 25; C. J. T. de Groot, van Rijnkade 13 naar Utrecht, J. van Scorelstraat 2; A. Smits, van De Sitter laan 55 naar Amsterdam, Keizersgracht 117129; C. W. Stortenbeker, van Hoge- woerd 126 naar Rhodesia.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2