KRV werd ongeslagen kampioen van Afdeling II K.R.V. kampioen door 1-3 overwinning op SJ.Z. Jef Lahaye won eerste rit om wegtitel op de Cauberg Altior won na 4-0 tenslotte met de hakken over de sloot4-3 MAANDAG 21 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 LEIDSE VOETBALBOND Leiders in Aid. I handhaafden zich Als we vandaag met de resultaten van afdeling II beginnen, dan ls het omdat hier de beslissing inzake het kampioenschap gevallen is. K.R.V. heeft in Zoeterwoude het zekere voor het onzekere genomen en met 31 van S.J.Z. gewonnen. De Katwijkse Rijnvogels hebben deze competitie hun vleugels wijd uitgeslagen en on geslagen en dus dubbel verdiend de eerste plaats behaald, zodat de kam- pioensvlag kan uitwaaien. Van harte proficiat. Wat de overige wedstrijden betreft dient het succesje van hekkesluiter V.V.O.A. op Leidse Boys te worden vermeld. De Oud Adese club won met 41. Een prachtig resultaat waardoor de laatste plaats weer aan V.N.L. kon worden gelaten. M.M.O. klopte Leidse Boys met 63 en de wedstrijd U.D.O.V.N.A. eindigde in een pun tenverdeling. De stand is nu: K.R.V. M.M.O. S.J.Z. Leidse B. Z.L.C. U.D.O. V.N.A. Unitas V.V.O.A. V.N.L. 16 13 3 0 16 2 5 9 29 56-22 22 68-49 21 45-27 16 32-49 15 37-30 15 30-39 13 39-48 12 30-40 10 35-53 9 29-47 In Afd. I moesten we het gisteren zonder grote verrassingen doen. De leider D.O.S.R. en Altior wonnen bei den op het nippertje: resp. met 10 van Alph. Boys en met 43 van We- teringse Boys. Rijpwetering won met 1o van St. Bernardus, Oranje Groen met 43 van Stompw. Boys en voor Tijdens regionale atletiekwedstrijden, georganiseerd door OSV Oostzaan heeft Corrie van Wijk van DEM uit Bever wijk het Nederlands record kogelstoten meisjes verbeterd met een worp van 14.51 meter. Het oude record stond met 14.38 meter sinds 30 juni van het vorig jaar op naam van Irene Roeken (Thor, Roosendaal). VIJF DAMES KREGEN 800 METER LICENTIE Op de Nenyto-sintelbaan in Rotterdam zijn gistermiddag proeflopen gehouden voor dames, die op de 800 m. willen uitkomen. Van de zes gestarte atleten, bleven er vijf binnen de gestelde limiet van 2 min. 40 sec. De wedstrijd werd gewonnen door mej. G. Kraan (Ba taven) in de de sterke wind in aan merking genomen goede tijd van 2 min. 24.2 sec. W. Kraan van dezelfde vereniging werd tweede in 2.26.7; 3. Janssen (Eska Arnhem) 2.31.9; 4. v. d. Voort (Sportief, Leiden) 2.37.2; 5. Ida Kok (Hollandia Rotterdam) 2.38.2, BLEEKER WON TE HALSTEREN Een nationale 20 km.-stratenloop. wel ke gistermiddag onder bijzonder goede weersomstandigheden te Halsteren is gehouden, is gewonnen door Bleeker van Lycurgus (Krommenie) in 1 uur 8 min. 56.4 sec. Verbaan, die geruime tijd de leiding had, eindigde op de vijfde plaats in het klassement. Het resultaat was: 1. Bleeker 1 uur 8 min. 56.4 sec.; 2. Smits (AV '36, Alphen aan den Rijn) 1.10.09.5; 3. Frederiks (Daventria, Deventer) 1.11.55.8; 4. Van der Sande (Generaal Michaeüs, Best) 1.12.26; 5. Verbaan (Festina, Blerlck) 1.13.45. VISET WON 10 KM. IN ROTTERDAM Op de Nenyto-sintelbaan in Rotter dam won Viset van Cialfo uit Arnhem een 10 km. baanwedstrijd in 31 min. 34.2 sec. De uitslagen luiden: A-klasse: Henk Viset (Cialfo Arnhem) 31.34.2; 2. Wim Roovers (Thor Roosendaal) 32.45: 3. Albert van der Linden (WIK Was senaar) 33.45. B-klasse: 1. Thomas Stolk (Gouda) 33.18.4. ZWEMMEN Nieuw Ned. record van LZO Een ploeg van de L.Z.O. heeft zater dagavond tijdens zwemwedstrijden in de overdekte te Leeuwarden een nieuw Ne derlands record op de 4 maal 100 m. wisselslag estafette heren gemaakt. D< Leeuwardenaren noteerden een tijd var 4 min. 30.4 sec. en verbeterden daar mee het record, dat sinds 22 november van het vorige jaar reeds op hun naam stond met 0.6 sec. Margaret Edwards zwom wereldrecord de enige verrassing zorgde L.D.W.S. door Rouwkoop met 21 te verslaan. D.O.S.R. Altior Rijpwetering Rouwkoop L.D.W.S. Oranje Groen Wet. Boys Alph. Boys St. Bernardus Stompw. Boys V.T.L. 17 12 17 11 17 10 18 11 3 4 10 3 2 12 2 3 12 3 26 56-20 3 25 54-28 4 23 34-21 6 23 49-33 6 20 37-29 8 18 41-47 8 16 40-43 8 14 31-36 10 19-31 8 24-62 7 27-62 DE UITSLAGEN Zaterdag J: Altior aWeter. B. a 23; Rijp- weter. a—S.J.Z. a 0—3; S.J.Z. b V.V.O.A. a 0—1. K: Stompw 3 aM.M.O. a 33; S.J.Z.C—St. Bern, b 0—4. L: Docos b—S.V.L.V. a 2—3; Fore- holte aS.J.C. b 1—4; S.J.C. a— V.V.S.B. a 33; Warmunda aDocos a 3—1. M: Docos dDocos c 12; S.V.L.V. bSJ.C. c 2—4. N: DocosfS.J.C. e 07; Lissec S.J.C. d 3—4; V.V.S.B. d—Docos- e 4—0. O: Docos ih—5.J^C. f 1—2; S.J.C. g— Lisse d 0—6; V.V.S.B. e—Docos g 9—1. Zondag 1: Alph. B.—D.O.S.R. 0—1; Altior— Weter. B. 43; St. Bern.Rijpweter. 01; L.D.W.S.Rouwkoop 21; Or. GroenStompw. B. 43. la: Alphen 3—V.V.S.B. 2 1—2; (V.V.S.B. kampioen); Lugdun. 3 Warmunda 2 30; Rouwkoop 2 S.J.C. 2 16; Teyling. 2Alphia 2 4—1; A.S.C. 3—U.V.S. 5 0—0. 2: S.J.Z.—K.R.V. 1—3; U.D.O.— V.N.A. 3—3; M.M.O.—Leidse B. 6—3; V.V.O.A.—Unitas L 4—1. 2a: Alph. Boys 2—A.S.C. 4 0—0; D.O.S.R 2Altior 2 3—0; Lisse 3 Rijpweter. 2 11; S.V.L.V. 2Roo- denburg 3 23. 2b: Alphia 3Foreholte 2 26; S.J.C. 3D.O.S.R. 3 53; Docos 3 L.F.C. 4 1—0; L.D.W.S. 2—Roodenb. 4 2—6; V.V.S.B. 3—V.N.A. 2 1—2. 3a: Stompw. B. 2Lugdun. 5 22. 3b: Docos 4S.J.Z. 2 7—0; S.J.C. 4 Lugdun. 6 61. 3c: D.O.S.R. 4—Altior 3 2—1. 3d: Rijpweter. 3Z.L.C. 2 10. 4a: V.N.L. 2—St. Bern. 3 8—1; V.V.S.B. 5Leidse B. 3 3—2. 4b: Docos 6—Lugdun. 9 35. 4c: Or. Groen 4Altior 4 7 4d: Lisse 7—Docos 7 5—3; V.N.L. 3 —S.V.L.V. 4 2—1. 4e: Stompw. B 4Z.L.C. 4 36; V.V.O.A. 3—S.V.L.V. 5 2-4. Junioren C: M.M.O. a—Altior a 33; S.J.Z. aRijpweter. a 24. G: K.R.V. a—V.N.L. a 1—3. H: S.J.C. d—S.V.L.V. c 3—0. I: Foreholte bS.J.C. e 31; Lisse d—Teyling. d 1—1; V.V.S.B. d—Do cos d 52. J: Altior b—S.J.Z. b 2—2. Op overtuigende wijze hebben de Katwijkse aanval niet en na het eer- Katwijkse Rijnvogels gisteren bewe. zen dat zij het beste team vormen van de 2e klasse van L.V.B. Zij ver sloegen in de lastigste wedstrijd van de competitie hun naaste concurrent S.J.Z. in Zoeterwoude met 31. Zij behaalden hierdoor het fraaie onge slagen kampioenschap want slechts drie punten verspeelden zij in deze competitie door evenzo vele gelijke spelen. De zeer grote belangstelling, bijna 1000 bezoekers, duidde erop dat er iets bijzonders te doen was op het S.J.Z.-terrein. Fotografen deden hun werk en even voor half drie liet arbiter Hoeflat tossen. De spelers waren kennelijk onder de indruk van deze drukte; het eerste begin ver toonde tenminste een zenuwachtig heen en weer getrap. S.J.Z. kwam het eerste los. V. d. Werf ontfutselde Paridon de bal, plaatste een goede pass in het doelgebied waar Post het doel slechts op enkele centimeters miste. Ook K.R.V. ging tot de aanval over waarbij de Zoeterwouders de fout maakten het accent op de ver dediging te leggen met ver terugge trokken kanthalfs, waardoor de Rijn vogels in het bezit kwamen van het middenveld waar de lange V. d. Akker regeerde. Gevaarlijk was de Alph. Boys-DOSR 0-1 Het is de Alphenaren niet mogen gelukken de mannen uit Roelof- arendsveen de voet dwars te zetten. Al speelde DOSR vooral in de tweede helft sterk op „tijd rekken", toch was het vaak heel benauwd voor het doel van de DOSR-keeper. Een gelijk spel had dan ook beter de verhouding weergegeven. De Alphenaren speel den met een tweetal invallers voor De Jong en Van Vliet, die beiden op de ziekenlijst stonden. DOSR was vol ledig. Wie gedacht had onder de stra lende voorjaarszon een goede partij voetbal te kunnen genieten is be drogen uitgekomen. Het door beide elftallen vertoonde spel was zeer ma tig en wil DOSR ook maar enige aan spraak maken op de kampioenstitel, dan zullen zij toch met ander en voor al beter spel voor de dag moeten ko men. Bij de Alphense Boys werd van Vliet in de voorhoede wel heel erg gemist De wedstrijd was 12 minuten oud, toen de Alphense achterhoede ver zuimde doortastend aan te vallen. De goed ingezette boogbal was ook kee per Vreeswijk te machtig (1-0). Fel kwamen de Alphenaren in de aanval maar over het algemeen waren de ac ties te langzaam en te doorzichtig om de DOSR-adhterhoede ook maar enigszins te verontrusten. Na de rust v/aren het de Alphense Boys, lange tijd fel in de aanval waren, maar de man, die voor de afwerking moest zorgen, ontbrak. Toch wisten zij de achterhoede vaak tot paniek voetbal te brengen. De spaarzame be zoeken van de DOSR-voorhoede aan het doel van Vreeswijk brachten be- j halve wat onvoorzichtig spel ook geen Tijden» de tweede dag van de wed-1 doelpunten meer. Langzaam verstreek strijden tussen de Britse en Duitse de tijd en toen de heer Schreuder het iploeg in Cardiff bracht de Engelse i einde aankondigde, hadden de man- wemster Margaret Edwards de ^wereld- nen uit Roelofarendsveen meer ge- records op de 110 yards en 100 meter rugslag op haar naam. Zij zwom de HO yards in 1 min. 12.4 sec. De oude records stonden sedert 15 maart jl. op naam van de Nieuwzeelandse Phillis Gould met 1.12.5. De 1.12.4 betekent tevens een nieuw wereldrecord op de 100 meter en daarenboven een nieuw Europees record. Het oude record stond met 1.12.9 op naam van de Engelse Judy Grinham sedert de Olympische Spelen van 1956 in Melbourne. Judy Grinham bezette de 2de plaats met 1.15.3; de Duitse Helga Schmidt werd derde in 1.17.5. Christine Gosden (Gr.-Br.) won de 200 meter schoolslag in 3 min. 1 sec. voor de Duitse Rouge- mont 3.04.2. De 110 yards vrije slag da mes werd een zege voor Daphne Wil kinson in 1.06.9. De tweede plaats was voor haar landgenote Samuel In 1.08.7. De 4 maal 110 yards wisselslag esta fette was voor de Engelse meisje» in 5.11.8. Graham Sykes (Gr.-Br.) was de snelste rugslagzwemmer met 1.06 over de 110 yards voor de Duitser Miersch in 1.08.5. De 440 yards vrije slag werd doorf Ion Black (Gr.-Br.) gewonnen in 4 min. 45.1 sec. De Britse zwemploeg won de offi- cieuse landenontmoeting met 107»/» tegen 63»/» punt ste kwartier ging S.J.Z. hardwerkend het terrein heroveren, en het overige gedeelte van de eerste helft domi neerden de S.J.Z.-ers zelfs. Berg brak alleen door maar de te ver vooruit- gespeelde bal werd een prooi voor keeper De Lange. Een vliegend schot van Vervoorn werd door de uitste kende keeper tot corner getipt. Op de linkervleugel deed debutant Post zeer goed werk en was zijn bewaker Mol dikwijls te vlug af. Eenmaal stelde hij Berg in staat hard in te schieten en toen de S.J.Z. aanhang al juichend omhoog sprong vloog het „klimmende" schot juist over de onbe schermde bovenhoek. Toen de scheids rechter de laatste seconden van de eerste helft aftelde was het Romijn die onverwachts op ongelukkige wijze zijn eigen doelman passeerde en de Katwijkers tegen de verhouding in aan een voorsprong hielp (01). Ook de tweede helft begon met een Zoeterwouds offensief. Twee corners, goede „inswingers" van J. v. d. Geest, resulteerden in de gelijkmaker toen Romijn inkopte (11). De strijd werd toen feller waarbij arbiter Hoeflat de teugels uit handen dreigden te glip pen. Mede door de bergen werk die de Zoeterwoudse kanthalfs verzet ten kon de thuisclub menig keer tot de aanval overgaan maar vond in Rawi een groot struikelblok. Na een half uur spelen nam K.R.V. opnieuw de leiding toen Ten Wolde bij - een corner in een rommelige situatie in schoot (12). S.J.Z. gaf zich toen gewonnen, het vuur was er uit en dat Fransen kort voor tijd er nog 13 van maakte, juist toen de Katwijkers zich in de verdediging hadden terug getrokken, was een teken dat S.J.Z. volledig in de nederlaag berustte. De zeer grote K.R.V. aanhang nam na de wedstrijd bezit van het terrein om hun favorieten op de schouders te nemen. Voorzitter v. d. Geest van S.J.Z.'was de eerste die onder bloe men zijn gelukwensen aanbood, even als de heer v. d. Berg namens de L.V.B. en de heer Biegstraten namens de N.K.S. afd. voetbal. Hierna bood een der oud-leden van K.R.V. een feestavond aan die gisteravond in het parochiehuis plaatsvond. Zaterdagmiddag speelde het wes telijk zaterdagelftal van de K.N.V.B. op het terrein van de V.V. „Huizen" een wedstrijd tegen de A'damse amateurs eerste-klasser D.W.V. Dat zaterdagmen sen bleken over een sterkere ploeg te beschikken dan de Amsterdammers. Bij de rust was de stand 2—0. Het einde ST. BERNARDUS—RUPWETERING In 'n stralende zon wist Rijpwete ring op 't nippertje de twee punten in de wacht te slepen. Na aftrap met de wind in de rug pakte St. Bernar dus flink aan, en beukte enkele malen achter elkaar de veste van Rijpwetering, maar de achterhoede stond pal. Na een half uur wist Rijp wetering de stand op 01 te bren-l gen uit 'n corner, prachtig inge-| kopt door de midvoor. Dit was ook het enige doelpunt van de thuis club. Na de thee 'n geheel ander spel- beeld, daar St. Bernardus groten deels op de helft van Rijpwetering bleef, maar doelpunten werden niet gemaakt. Geregeld werd over of ver naast geschoten, af en toe kraakte de lat, maar zonder succes. Ondanks met drie invallers werd gespeeld wist St. Bernardus te voorkomen, dat meerdere doelpunten kwamen. Na de rust hebben wij een zeer forse wed strijd gezien. Ondanks de zonderlin ge beslissingen van de scheidsrech ter wist hij de strijd tot een goed einde te brengen. Het enige dat St. Brenardus mist, is 'n goede voorhoe de met goede schutters. V.V.O.A. versloeg Unitas 1-0 Onder prachtig zomerweer speel de WO gisteren haar laatste thuis wedstrijd en wist hierin de volle winst te halen. Na de aftrap ging WOA al direct de Unitas-veste be stormen en dachten we al een doel punt te kunnen tellen maar de bal ging over. Langzamerhand kreeg Uni tas een veldmeerderheid en drukte dit uit in een doelpunt (01). W OA die inzag dat het zo niet ging, trachtte de achterstand weg te wer ken en dit gelukte na goed doorzet ten van Henk v. d. Geest (11), met welke stand de rust inging. Na de thee een sterk aanvallend Unitas maar hoe meer de tijd ver streek, hoe beter de WOA-achter- hoede vat kreeg op haar tegenstan ders en doordat zij haar voorhoede goed aan het werk zette, kon Henk v. d. Geest wederom doelpunten (21). Toen was het met de grote strijdlust van Unitas gedaan, en na dat wederom Henk hard ingeschoten had en de keeper over de bal heen viel was eigenlijk de strijd beslist. Dat Theo Poel er nog 41 van maak te was eigenlijk maar een formaliteit. Hiermede had WOA weer twee punten vergaard wat hard nodig was. Udo en VNA deelden de punten 3-3 Het was V.N.A. dat aftrapte en het was duidelijk merkbaar dat zij de beide puntjes mee naai- Leiden wilde nemen. Zij begonnen direct met en kele snelle aanvallen het U.D.O.-doel op de proef te stellen. Ook U.D.O. bleek er zin in te hebben en zo ont stond er een goede partij voetbal. V.N-A. had het eerste succes. Dat was na plm. 20 minuten spelen toen zij een zeer goede aanval op de juiste wijze afwerkte 01. Er volgde hierna een periode waarin U.D.O. overwe gend in de aanval was. Eerst was het de 1. binnen die een pass van zijn rechter collega fraai benutte. Vlak hierna was het de 1. buiten die op zeer fraaie wijze scoorde doch de scheidsrechter, die er in tegenstelling van de spelers niet bijster goed in was, keurde het doelpunt onbegrij pelijk af. Toch nam U.D.O. voor de rust nog de leiding toen de midvoor alleen voor de V.N.A.-doelman kwam en geen fout maakte (21). Met deze stand brak de rust aan. Na de rust was U.D.O. direct weer in het offensief. Door vaak de bal te lang in zijn bezit te houden gingen er veel kansen verloren. Toen was het de r. buiten die er na 15 min. spelen 31 van maakte. Hierna von den enkele voorwaartsen van V.N.A. het nodig om de zaken wat harder aan te pakken. De scheidsrechter die er onvoldoende tegen optrad had het tweede V.N.A. doelpunt zeker niet mogen toekennen. In de laatste mi nuut slaagde V.N.A. er, tegen de ver houding in, de stand met een fraai kwam met 4—1 voor het zaterdagelftal, doelpunt in evenwicht te brengen. kregen, dan zij qua spel verdienden. MMO—LEIDSE BOYS 6—3. De wedstrijd MMOLeidse Boys is een van zeer slecht gehalte ge weest, zelfs de leiding deelde in de malaise. MMO nam het gemakkelijk op, terwijl de LB er direct vaart in zetten en spoedig de leiding namen. MMO pakte daarna iets beter aan en wist kort na elkaar de stand op 21 te brengen. Hoewel de boys gelijk maakten, had MMO nog voor de rust door slecht verdedigen van LB met 42 de leiding. Na de rust kwamen de Leidse Boys fel opzetten en spoedig wisten zij de achterstand te verkleinen (4—3). Hiermede hadden zij hun kruit ver schoten en kon MMO weer enkele aanvallen opbouwen doch door kort spel en slecht plaatsen 'everde dit niet het gewenste resultaat op, tot dat een hard schot door de keeper in eigen doel gestompt werd en een be heerste kopbal de eindstand op 63 bracht Toen het bij de wedstrijd Altior Weteringse Boys 40 was, dachten de spelers van Altior zeker, dat ze op fuweel zaten, maar de Boys dach ten er anders over, en doordat Al tior het kalmer aan ging doen wisten de Boys 6 minuten voor tijd de stand op 43 te brengen, met als gevolg dat de laatste 5 minuten nog zeer be nauwd waren voor Altior, maar met kunst- en vliegwerk wisten ze de puntjes toch in Langeraar ^e houden. Direct na de aftrap zagen we al een gevaarlijk moment voor het We teringse Boys-doel, en hadden de Boys precies 10 minuten werk om on der de druk vandaan te komen. In deze 10 minuten kreeg Altior 5 cor ners te nemen. Midvoor Bos zagen we verschillende schoten afvuren, maar allemaal te onzuiver. Bij een schot van Versluis was de keeper al gepasseerd, maar de bal werd nog door een speler van de Boys van de doellijn getrapt. Steeds was Altior in de aanval en eindelijk na 23 minu ten spelen, wist H. v. d. Jagt uit een vrije trap van zeker 25 meter, de bal juist onder de lat in de touwen te jagen (10). Zeven minuten voor rust zagen we Sassen hard op het vijandelijke doel schieten, de bal had ver naast gegaan, doch hij kwam te gen een speler van de Boys aan en via diens lichaam verdween' de bal in het doel (20). Twee minuten na de thee mocht door P. Sassen goed voor de doel- mond geplaatst en met een keurige kopbal liet Bos dé bal in de doel- mond verdwijnen (30). Weer 5 mi nuten later zagen we een goede aan val overlinks door Altior, er volgde een voorzet, drie spelers van de trapten over de bal heen en deze kwam bij de vrijstaande Versluis, die met een strak schot de stand op 40 bracht. Nu is het. genoeg, dacht Al tior, zij stonden wat te knoeien voor eigen doel, wat door Waasdorp werd afgestraft met een goed gerioht schot. Na 16 minuten spelen drong Weteringse Boys weer naar voren. Bij de doorbraak bleef de verdediging van Altior staan voor buitenspel, wat het ook inderdaad was, maar de scheidsrechter liet doorspelen en zo kon J. v. d. Meer van dichtbij gemak kelijk scoren (42). Aan de andere kant zagen we Bos een kans wagen, maar de bal rolde juist voor het ver laten doel langs. 6 Minuten voor tijd kreeg Weteringse Boys een penalty te nemen, die door Turk rustig en be heerst werd ingeschoten (43). Even later kopte W. v. d. Jagt de bal bijna in eigen doel, keeper Sassen was al verslagen maar de bal ging, gelukkig voor Altior, net langs de buitenkant van de staander. Nu zette Weteringse Boys alles op alles en werd Altior onder zware druk gezet, maar ze wis ten het verder te klaren en was ook vooral de aanhang van Altior blij, Altior een corner nemen, de bal werd dat het eindsignaal klonk. Jef Lahaye is zondagmiddag win naar geworden van de eerste rit om het Nederlandse wielerkampioenschap op de weg voor professionals en on- afhankelijken. De slimme Limburger triomfeerde in een wilde eindsprint tussen vijf renners, die enkele hon derden meters voor de finish was in gezet door Michel Stolker de meest dominerende coureur op het slopende Cauberg-parkoers, doch zon der voldoende sprintcapaciteiten om zijn voortreffelijk werk in de kop groep met een zege te bekronen. Stol ker eindigde als derde, achter de ver rassend goed rijdende Jan de Roo en voor Toni Bergmans en Jaap Ker sten. Bijna een halve minuut later arriveerde de eerste groep van het peloton, dat zich in de laatste van de 18 ronden elk van negen kilometer in twee delen had gesplitst. De „nieuwe formule", volgens wel ke de nationale titel dit jaar wordt betwist, heeft de 162 kilometer lange koers duidelijk beïnvloed. Het feit, dat de titel niet „direct" op het spel stond, was merkbaar: de prikkel ont brak, de uitlooppogingen waren minder heftig en prominenten hiel den elkaar angstvallig in het oog tij dens de rit langs tienduizenden toe schouwers, die op deze eerste werke lijke zomerse dag Valkenburg uit haar rust hadden opgeschrikt. Alleen Wout Wagtmans mocht in de eerste fase een grapje uithalen. De Rotterdammer Jan van Vliet leidde nu ruim zeventig kilometer de eerste aanval van werkelijke allure in. Tijdens de zevende beklimming van de Cauberg forceerde hij een voorsprong van 11 seconden. Het was niet veel, maar uit een groepje vluch ters sprongen Daan de Groot, Bram Heeren en van der Borst naar hem toe. Het viertel behield de voorsprong nog lang: ruim 45 kilometer bleef het verschil tussen de vluchters en de hoofdmacht schommelen tussen de twintig en dertig seconden, ondanks pogingen van Gramser Wuyts, Arie van Wetten en Gijs Pauw om de kleine kloof te overbruggen. Het grootste aandeel in de vlucht had vanzelfsprekend Daan de Groot. De lange Amsterdammer was in een uitstekende conditie, „trok" voortdu rend fel op kop maar kon tenslotte toch niet voorkomen, dat de hoofd macht het geringe verschil vrij ge makkelijk wegwiste. Dat geschiedde na ongeveer 130 kilometer op ruim tweederde van de totale afstand. De hoofdmacht bleef een ronde in een dommel, al was het tempo scherp. Wim van Est. Gerrit Voor- ting en Jan Nol ten hielden hum met gezellen in een stevige greep, door steeds attent in de voorsie gelederen te rijden. Vooral „lange Jan" onder scheidde zich. Het was iets zeer ver heugends. De Limburger had alle lui heid van zich afgeworpen, maar wens te kennelijk zo vroeg in het seizoen dat voor hem een revanchejaar moet worden geen risico's te ne men. Bovendien: zijn metgezellen stonden eenvoudig niet toe, dat deze klasserijder een voorsprong zou kun nen nemen. Ondanks de waakzaamheid van en kele prominenten werd de hoofd macht echter toch verrast. In de veertiende afdaling formeerde zich namelijk een kopgroep van negen renners en deze bauwden een beslis sende voorsprong op. Michel Stolker „ik moet geld verdienen want in ok tober ga ik trouwen" vergde van dit negental het meeste van zijn krachten. Regelmatig bereikte hij als eerste de top van de Cauberg met Jaap Kersten, Willy Gramser, Jef Lahaye, Piet Maas, Peter Post, Toni Bergmans, Piet Damen en Jan de Roo in zijn spoor. En de voorsprong groeide, zelfs nadat Damen, Maas, Gramser en Peter Post in de zestien de klim het contact hadden verloren en tenslotte door de hoofdmacht wa ren ingehaald. Jan Nolten deed in de voorlaatste ronde nog een dappere poging om het verschil weg te wer ken, maar de Limburger met het peloton op zijn hielen kon het niet bolwerken. En met de verijdeling van Noltcn's tegenaanval, waarschijnlijk toch reeds te laat ingezet, was de strijd beslist: de winnaar zat in de kopgroep van vijf. Jaap Kersten, Michel Stolker en Jan de Roo leden van hetzelfde merkenteam hebben een ijverige poging gedaan om elkaar aan de tri omf te helpen. Tijdens de laatste ron de demarreerden zij herhaaldelijk maar Lahaye en Bergmans handhaaf den zich en dus kwam de ontknoping in de eindsprint. Jan de Roo had dui delijk het meest vertrouwen in de sprintkwaliteiten van Bergmans, sprong naar diens wiel, en maakte daarmee een kapitale fout, Want La haye had het spel doorzien,"spurtte vol-uit en maakte daarmee herstel voor de Roo, die razendsnel moest af remmen en opnieuw aanzetten, on mogelijk. Piet van den Brekel en Wout Wagtmans behaalden nog be langrijke puntenwinst door zich vlak achter de kopgToep te klasseren. De wielerwedstrijd om het Limburgs kampioenschap voor amateurs over een afstand van 99 km. (11 ronden), welke gistermiddag te Valkenburg ls gehou den, is gewonnen door Hugens uit Hoensbroek in 2 uur 32 min. 2 sec. De uitslag luidde verder: 2. Pieters (Maas tricht) 2.34.35; 3. Beckers (Geleen) z.t.; 4. Kamphuis (Geleen) z.t.; 5. Roth (Waubach) z.t.; 6. Marcel (Hulsberg) z.t.; 7. Ramakers (Echt) z.t.; 8. Brunen- berg (Weert) z.t.; 9. Rongen (Bunde) :.t.; 10. Knoops (Koningsbosch) z.t. RIK VAN LOOY WON PARUS—BRUSSEL De Belg Rik van Looy heeft de 44e wedstrijd ParijsBrussel gewonnen met een tijd van 7 uur 2 min. 35 sec. voor de afstand van 287 kilometer. De officiële uitslag werd: 1. v. Looy (België) 287 km. In 7.02.35; 2. Cerami (idem) 7.02.42; 3. Armand Desmet (ld.) 7.02.45; 4. Fred DeBruyne (id.) 7.03.12; 5. Richard van Genechten (id.) 7.03.20; 6. Loulaon Bobet (Fr.) *.t; 7. Norbert van Kerckhove (België) z.t.; 8. Joseph Schil» (idem) z.t; 9. Alex Close (idem) z.t.; JO. Leon van Daelc (idem) 7.03.42; 11. Darrigade (Fr.); 12. Germain De- ryeke (België). LEIDSE REN- EN TOERVER. „SWIFT" Junioren winnen adsplrantentoernool van Olympia Het te Ilpendam verreden adsplran tentoernool. georganiseerd door A.S.C Olympia, werd gewonnen door Relnier Riethoven. Nadat in de 1ste serie R Riethoven door een vierde en N. Kooien met een zevende plaats zich in de finale hadden geplaatst, wist Bertus Zoet de weede serie te winnen, zodat ook hij in de finale uitkwam. Direct na de start voor de finale voncl er een valpartij plaats, waarbh Nico Kooien betrokken was. Deze wist zich echter prachtig te herstellen wat de waardering van de jury vond, die hem hiervoor de prestatieprijs toewees. Mede door de prestatie van Kooien kwam Swlft op de eerste plaats. De uitslag gaf aan. dat zowel Swlft als Olympin beide 22 punten hadden vergaard. Daar de klassering van de Swlft-adspiranten gunstiger was dan van Olympia kreeg Swift de eerste plaats toegewezen. De "lag luid: 1. Reinier Riethoven (SwiH Leiden); 2. J. Smit (DTS Zaandam); 3. G. Ossendorp (Stadium Utrecht); 4. B. Zoet (Swift Leiden). Clubklassering: 1. Swift (Leiden) met le. 4e en 17e plaats: 22 punten; 2. Olympia (Amsterdam) met 6e, 7e en 9e plaats: 22 punten; 3. Stadion (Utrecht) met 3e, 5e en 27e filaats: 35 punten. Prestatieprijs: N. Koo- en. Leiden. De uitslag van de gehouden tijdrit is als volgt: A en B-klasse, 40 km.: 1. A. du Pau 1.04.53; 2. C. Vertegaal 1.05.32; 3. J. Riethoven 1.08; 4. L. Sikking 1.08.13; 5. W. v. d Berg 1.10.55. C-klasse, 24 km.: 1. K. Kasteel 38.15; 2. W. Wijnands 39.40; 3. B. v. Kempen 40.10; 4. A. van Kempen 41.25; 5. J. Hillergersom 42.40. D-klasse. 24 km.: 1. F. Brittljn 41: 2. R. van Zeist 43.05; 3. F. Leemans 43.45: 4. H. Boelee 44.30. HANDBAL SVLVRKDEO 4—1. Reeds na enige minuten spelen scoorde R.K. DEO haar eerste en eni ge doelpunt in de wedstrijd. Het was een rommelige strijd daar de unifor men der dames zo weinig van el kaar verschillende, dat de speelsters in het vuur van het spel menigmaal de bal naar de tegenpartij speelden. De rust ging in met een 21 voor sprong vap SVLV. In de tweede helft was SVLV de meerdere in het veld en ondanks het prima verdedigen van haar doe! moest de ijverige DEO-keepster nog tweemaal de bal uit het net halen en was de stand al spoedig 41. In de laatste minuten deden de DEO-dames nog verwoede pogingen de achter stand te verkleinen, maar zonder succes. JONG ADE—WSB 1—0. Gistermiddag moest Jong Ade thuis de strijd aanbinden tegen WSB waar ze een paar weken geleden een zware 40 nederlaag te slikken hadden gekregen. De partijen wogen nu goed tegen elkaar op en er werd hard voor gewerkt maar doelpunten vielen er weinig omdat de keep- sters zich uitstekend weerden. Na de rust wederom een weder zijds verkennen totdat kort voor tijd Annie v .d. Poel er in slaagde te doelpunten (10). Wat WSB ook probeerde de achterhoede gaf geen krimp en Jong Ade hield de volle winst thuis. HVI jun.Jong Ade jun. 3—3. Sport in 't kort Zaterdag is op het Beerschot-ter rein te Antwerpen een wedstrij'd ge speeld tussen de oud-internationals van België en Nederland. Onze landgenoten wonnen de ontmoeting met 31. Bij ce rust leidoen zij met 21. Hongarije en Zuidslavië. twee lan den die zich hebben geplaatst voor de eindronden van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal, hebben gis teren in het N.E.P.-stadion te Boeda pest tegen elkaar gespeeld. De Hon garen wonnen met 20. De ruststand van deze ontmoeting, die door meer dar 100,000 toeschouwers werd bijgewoond, was 10. Zaterdag ls te Manchester de oud international van Wales. Billy Meredi'h op 81-jarige leeftijd overleden. Meredith was een welhaast legendarische figu' die omstreeks de eeuwwisseling ziin grootste triomfen vierde. Hij voetbald gedurende 31 jaar (steeds in de cers'1 divisie), speelde in die tijd 1568 wed strijden en scoorde 470 doelpunten. Mo redlth kwam uit voor Manchester CÜ> en werd op 18-jarige leeftijd voor lv eerst gekozen als buitenspeler vo<' het elftal van Wales. Hij speelde i totaal 50 interlands. De Engelse hockeyploeg heeft i Hove (Sussex) een 10 overwinn1' behaald op Ierland. Het doelpunt we gemaakt in de eerste helft door Norr In Dundee speelde Schotland toe Wales. Het werd een gelijk spel (2—2 De ruststand was 21 voor de ploc van Wales, die na de 50 nederig- tegen het Nederlands elftal op 2 plaa' sen was gewijzigd. Op het veld van de hockeycl' Arnhem heeft het Nederlandse darn B-team een verdiende 2—0 overwinni» op de B-ploeg van Duitsland behaaio De' rust ging met 10 in. De hockeywedstrijd tussen de he renplocgen van Frankrijk en Belg.ë, Riisscl gespeeld, is met 10 door el- Belgen gewonnen. Voor dc competitie om de Europa beker waterpolo speelde G.Z.C. in Du burR tegen de Westduitse kamploc Duisburg amateur. De wedstrijd, waar in de Gouwenaren sneller en technisch beter speelden, eindigde in een gelijl spel 77 (rust 32 voor G.Z.C.) In het Krelagehuis te Haarlem i- de vijfde H.V.C.-Flora volleybaltoerno' gehouden, waaraan door 52 teams deelgenomen. In de hoofdklasse her< werd Brabo uit Antwerpen winnaar doo in de finale een 21 overwinning n Libanon uit Rotterdam te behalen. P setstanden waren: 1513 1512 15— R.V.C. uit Rijswijk bezette de eerttr plaats in de eindklasse van de hoofd klasse dames. De tweede plaats werd bezet door Celebes uit Den Haag. De Brit Stirling Moss heeft zater dag op het circuit van Aintree bij Li verpool met een Cooper-Climax een race voor formule 1- en formule 2-wa- gens gewonnen. Hij legde de 67 ronden (323,5 km.) af met een gemiddelde snel heid van 137.855 km/u.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7