Elftal van Curasao kwam Zaterdag op Schiphol aan L*F*C. toonde zich te sterk Vriendenschaar (6-1) voor Jaarvergadering .Braassemermeer' in het teken van het jubileum Wolverhampton Wanderers werd Zaterdag League-kampioen Meifiótnan diieüandenkampiaen MAANDAG 21 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Hartelijke ontvangst „Wy hébben reeds economen, poli tici cn anderen uit de Nederlandse Antillen hier op Schiphol ontvangen. En nu geldt het sportmensen. Zij al len hebben één doel: het bevorderen van de samenwerking in de gehele wereld en tussen de drie delen van de rykseenheid in het bijzonder. Ik hoop, dat jullie ook in dit opzicht veel doelpunten zullen maken". Met deze woorden verwelkomde zaterdagmid dag mr. dr. C. Debrot, directeur van het kabinet van de gevolmachtigd minister van de Nederlandse Antil len, namens de gevolmachtigd minis ter op de Amsterdamse luchthaven de officials en spelers van het Gura- gao6e elftal „Het heeft jaren gekost om deze reis voor te bereiden. Jullie zijn van harte welkom in Nederland. Doet ge weldig je best om tegen het Neder landse elftal een zo goed mogelijk re sultaat te behalen", waren de woor den waarmee de heer L. Brunt, secretaris-penningmeester, het gezel schap namens de KNVB begroette. Precies om half zes was de Super constellation „Positon" van de KLM met het voetbal gezelschap neerge streken. Opgewekt na de lange reis kwamen de Gura?aoers uit het vlieg tuig. Voorop de heer Mordy Maduro, voorzitter van de Curagaose voetbal bond. En voordat zij in de bus stapten cm naar de aankomsthal te rijden, kreeg elk lid van het gezelschap van de charmante secretaresse van de heer Brunt, mej. Nel Verhagen, een grote bos tulpen als eerste groet van de KNVB. In het passagiersrestaurant vonden daarop de eerste officiële begroetin gen plaats. Daarbij waren ook aanwe zig drs A Jonkers, directeur chef der directie Suriname en Nederlandse Antillen van het ministerie van za ken overzee, de heer W. P. M. van Zijl, hoofd van het reis wezen van dit ministerie, mr L. A L. Weeber, lid van het hof van justitie van de Ne derlandse Antillen en oud-voorzitter van de Ouragaose voetbalbond, die met verlof in Nederland is en die de leiding van de trip op zich nemen, de heer M. de Vries, erevoorzitter van de CVB en de heer C. Lioni, con sul van de CVB. Later, in het hotel, waren ter be groeting ook aanwezig de heer G. Kruyver, voorzitter van de techni sche commissie van de KNVB, de heer A H. Martens, voorzitter van de sec tie betaald voetbal en de heer D. J. Bessem, directeur van het Olympisch Stadion. Aan de huldigingen was echter met de officiële begroetingen nog geen eind gekomen. Want buiten de aan komsthal wachtten tientallen Antilli- anen ongeduldig op het moment, dat hun favorieten zich zouden vertonen. Het werd voor velen een hartelijk weerzien met langdurig handen schudden en met radde tong gevoer de gesprekken met vrienden en ken nissen. Anna de Windt en Lola Garri- do, elegante vertegenwoordigsters van de Antilliaanse studenten in ons land, kregen ternauwernood de gele genheid om de bloemen te overhan digen, die zij bij zkh hadden. De Belg G. Versyp zal woensdag avond a.s. in stadion-Feijenoord de voetbalwedstrijd Nederfand-Ouracao leiden. De heer van Nuffel, aanvan kelijk aangewezen, is n.l. verhinderd, i.v.m. een wedstrijd in Zuid-Slavië. Als (Nederlandse) grensrechter zal fungeren de heer Blok (Den Haag). De tweede grensrechter wordt nog nader aan-gewezen. Extra treinen. Woensdag a.s. zullen in verband met de voetbalwedstrijd Nederland Curasao te Rotterdam voor en na de wedstrijd extra treinen worden ingelegd op de baanvakken Leiden— Den Haag-RotterdamDordrecht Lage Zwaluwe; Den HaagPynacker Rotterdam en Hoek van Holland SchiedamRotterdam. De treinen van de gewone dienstregeling van en naar Rotterdam zullen tot het stadion worden doorgetrokken. De landenvoetbalwedstrijd tussen de dames van Duitsland en Nederland, zondagmiddag te Stuttgart gespeeld, eindigde in een gelijk spel (22), Bij de rust hadden de Duitse dames een 2—0 voorsprong. HET NEDERLANDS ELFTAL Het Nederlandse voetbalelftal, dat woensdagavond in het Feijenoord stadion te Rotterdam een lichtwed- strijd zal spelen tegen Curasao is als volgt samengesteld. Doel: Pieters Graafland (Ajax); achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC); midden: Notermans (Fortuna '54), Van der Hart (Fortuna '54) en KI assens (VW); voor: Van der Kuil (Ajax), Wilkes (VVV), Van Wis sen (MW), Lenstra (Enschede) en Moulijn (Feyenoord). Reserven: Rof fel (GVAV), Kraay (DOS) en Krui- ver (PSV). Dit is dus hetzelfde elftal, dat op 13 april te Antwerpen aantrad tegen België met dien verstande, dat Frans de Munck, die in de tweede helft we gens een blessure het veld moest ver laten, evenals in Antwerpen werd vervangen door Pieters Graafland van Ajax. HET ELFTAL VAN CURAcAO Het elftal van Curasao is als volgt samengesteld: Doel: Victor Polinet (Jong Hol land); achter: Pedro Matrona (Jong Holland) en Wilfred Delannoy (Jong Holl.); midden: Edgar Meulens (SUBT); Wilhelm Canword (SUBT) en Ed'miundo Vlinder (SUBT); voor: Ergo Jansen (Jong Holland), Hubert Daal (SUBT), Hubert Schoop (Jong Holland), Romualdo Valerian (Centro Dominquito) en Ronald Martel (Jong Holland). De reserven moeten nog aangewezen worden. Curasao, dat normaal in interland wedstrijden in oranje shirt en don der blauwe broek speelt, znl tegen Nederland de eer aan de gastheren laten en in een verticaal gestreept rood-wit-blauw shirt en donkerblau we broek uitkomen. Het Zaterdaqetftal tegen Frankrijk Het Nederlandse zaterdagvoetbal elftal, dat op zaterdag 26 april as. te Zwolle een landenwedstrijd tegen Frankrijk speelt, is als volgt samen gesteld: Doel: Woudsma (DES). Achter: van der Vuurst (IJssel- meervogels) en Kriek (Huizen). Midden: Aandewiel (Quick Boys), van der Schee (Spijkenisse) en van Duyn (Quick Boys). Voor: Schot (Zwart Wit '28), Nieuwstraten (Zwart Wit '28), Harm van Dalfzen (SC Genemuiden). Kerk dijk (Sparta Enschede) en Henk van Dalfzen (SC Genemuiden). Reserves; Ten Donkelaar (Sparta Enschede) en H. de Graaf (IJssel- meervogels). WILHELMUS—WSB 1—2 In een van beide kanten goed en sportief gespeelde wedstrijd is het WSB mogen gelukken met 12 te winnen. Beide doelpunten vielen WSB reeds voor de rust in de schoot Het eerste doelpunt door het benut ten van een toegekende strafschop wegens hands, welke zware straif door J. van Duin werd voltrokken (01).: Het tweede doelpunt kwam van de voet van J. Nederstigt, die daarmede een mislukte doelschop van de Wilhelmus-doelman afstrafte (02). Al zijn dus beide doelpunten WSB min of meer in de schoot ge vallen, daaruit mag niet worden af geleid, dat ze niet verdiend zouden zijn. De gehele ploeg speelde voor de rust een fris en onbevangen spel, waartegen Wilhelmus nauwelijks verweer kon stellen. Na de rust, toen Wilhelmus het windvoordeel verkreeg, trok WSB zich overwegend in de verdediging terug en daarmede kreeg de Wilhel- mus-aanval haar kans. Zonder over drijving kan gezegd worden, dat in die tweede helft de WSB-verdedi- ging en met name de spil H. van Paridon de overwinning voor WSB heeft veiliggesteld. Slechts eenmaal is het Wilhelmus gelukt door de ver dediging heen te dringen en de rechtsbinnen maakte met een pracht schot vanuit moeilijke positie het zeker verdiende tegenpunt (12). Een ander door Wilhelmus gemaakt doelpunt wend door de scheidsrech ter wegens buitenspel afgekeurd. Henk Heijmans scoorde vijf maal Direct al na de aftrap nam LFC de leiding, Een vrije trap even buiten het strafschotgebied, werd door W. Nagtegeller goed voorgegeven aan H. Heymans, waardoor deze op fraaie wijze no. één voor LFC kon scoren. Drie minuten later, was het weer raak. Aad Heymans gaf een scher pe pass voor naar W. Nagtegeller. die de bal voor het doel plaatste waar Henk opnieuw klaar stond om de voorsprong op 20 te brengen. Steeds maar bleef LFC de verdediging van Vriendenschaar lastig vallen. Doch na enige tijd ontkwam Vrienden schaar aan de druk en vooral de mid- voor, Van Santen, ondernam nogal eens gevaarlijke uitvallen doch doel punten bleven uit. Echter niet aan de kant van LFC, want Henk Herman kreeg van Aad Heijmans een dot van een kans. welke hij dan ook niet on benut liet (3—0). En LFC bleef door gaan. Eenmieuwe combinatie tussen de gebroeders Heymans gaf Henk de kans 40 aan te tekenen. LFC deed het daarna wat rustiger aan en zodoende begon Vrienden schaar er een schepje bovenop te gooien en werd het heiligdom van Gysman met enkele schoten bestookt, doch Gysman toonde ook deze mid dag zijn bijzonder keeperstalent en hield zodoende het LFC-doel schoon. Daarna ondernam LFC weer een uit val en opnieuw was het raak. Nu was het W. Nagtegeller die de maker van het vijfde doelpunt was. Wie de gedachte bij zich droeg, dat na de rust LFC wel op dezelfde voet zou doorvoetballen, kwam echter be drogen uit. Want het waren de Cu- lemborgers, die al direct fel van leer trokken en steeds gevaarlijk voor het LFC-doel kwamen, doch hoe het ook beukte op de LFC-veste, een goede schutter ontbrak, zodat alle aanvallen op niets uitliepen. LFC herstelde zich daarna weer en na 10 minuten spe len gaf O. Franke een scherpe voor zet naar H. Heymans die het halve dozijn voor LFC volmaakte door zijn vijfde doelpunt te scoren. Het ver diende tegenpuntje kreeg Vrienden schaar daarna doordat de LFC-ver- dediging een fout beging en midvoor Van Santen de stand op 61 kon brengen. „Braassemermeer" hield zaterdagavond in Paviljoen „De Brasem" te Oude-We- tering haar jaarvergadering en het kon niet anders of praeses C. Boekei moest in zijn openingswoord de oprichting der vereniging Op 14 maart was het veertig jaar ge leden, dat de vereniging werd opge richt en op die dag werd een bestuurs vergadering in „De Vier Heemskinde- VFC—BLAUW ZWART 1—4. Met een welverdiende overwinning op VFC heeft Blauw Zwart gisteren het degradatiegevaar, dat haar de laatste weken bedreigde, definitief af gewend. Na ongeveer een kwartier spelen nam Blauw Zwart de leiding door Leo Dekleermaeker, die met een hard schot van vrij grote afstand het VFC-doel in de uiterste hoek trof (01). Halverwege de eerste helft werd het 02, toen Dekleermaeker zich keurig vrijspeelde en een voor zet plaatste naar H. van Dongen. Met een derde doelpunt voor de rust werd de zege wel zo ongeveer veilig gesteld. Er waren nog vyf minuten te spelen toen een verre uittrap van doelman D. van Leeuwen door H. v. Dongen opgevangen werd en ver volgens over de spil en over de VFC- doelman heen in het net gewerkt werd (03). Ook na de rust bleef Blauw Zwart sterker. Na 10 minuten maakte Leo Dekleermaeker het laatste en tevens het mooiste Blauw Zwart-doelpunt: hij speelde zich vrij, tikte met een been de bal over een tegenstander heen en knalde met het andere been de bal ineens en onhoudbaar in (04). De strijd was beslist. VFC redde een kwartier voor het einde de eer, toen uit een hoekschop Ruvs de bal achter doelman Van Leeuwen werkte (14). LUGDUNUM—V.U.C. 1—1 In een wedstrijd van gemiste kan sen hebben onze stadgenoten ook een kostbaar puntje weten te bemachti gen en hebben zij de rode lantaarn aan Wassenaar gelaten. Lugdunum had het windvoordeel, kwam direct in de aanval maar bracht het niet verder dan enkele corners, die niets opleverden. Door de harde wind konden de spelers de goede richting niet vinden en doel punten bleven uit. Toch waren de uitvallen van V.U.C. gevaarlijk en nadat de groen-wit keeper enkele ge vaarlijke schoten had weten te keren, werd hem even later een klein foutje noodlottig en namen de Hagenaars de leiding (01). De thuisclub kreeg vele kansen en toen het binnentrio faalde, maakte linksbuiten Teeuwen zich handig vrij om na tweemaal inschieten toch gelijk te maken (11). In de tweede helft zakte 't spelbeeld aanmerkelijk en met wind mee kwamen de Hage naars nu sterk opzetten, echter ook hier zonder succes. Toch bleef het voor de thuisclub steeds opletten en slechts door een goede verdedigende partij te spelen kon ook V.U.C. niet tot doelpunten komen. Slechts één schot tegen het houtwerk gaf nog enige sensatie, maar zoals reeds eer der gezegd, in de stand kwam geen verandering en een kostbaar puntje op een uiterst lastige tegenstander werd binnengehaald. ALPHIA—DELFT 2-0 De nederlaag, die het met een gro ter enthousiasme spelend „Alphia" zondagmiddag het technisch betere Delft heeft toegebracht, bracht voor goed een einde san de kampioens kansen van de gasten. Delft beschikte over verschillende goede spelers, die fraaie combinaties tot stand brachten, maar die de bal niet verder van voor of naast het doel brachten. Delft begon met de wind in de rug en liep hard van stapel. Doelman Kramer van de thuisclub kreeg veel werk. Weldra doorzag de Alphia-ach- terhoede de Delftse tactiek en onder kende de fout van de gasten: kort samenspel Enkele keiharde schoten kon Kramer (Alphia) met fraaie sa fe's liquideren. Met de rust blanco stand. Na de hervatting viel Alphia aan maar het juistgericht schot ont brak. Na 18 minuten joeg Van Eg- mond de dichtbij de bal het net van de gasten in. (1-0). Dit gaf de Alphia- nen moed en kracht, de verdediging sloot zich hechter aaneen en iedere groen-wit aanval werd resoluut terug gewezen. Tien minuten vóór het ein de zorgde S. Bouthoorn met 'n prach tig schot voor het tweede doelpunt (2-0). De Alphia-verdediging liet zich voor Bodegraven nog enkele malen niet meer benaderen. redding brengen. Waardevolle prijzen voor wedstrijden reeds toegezegd De jubilerende watersportvereniging ren" gehouden. Veertig jaar geleden nam DSO—OUDEWATER 1-1 Deze, voor belde elftallen zo be langrijke wedstrijd is in een gelijk spel geëindigd. Bij een snelle Oudewater-uitval werd een prachtig doelpunt gescoord. (0-1). DSO viel fel aan maar kwam niet verder dan de achterhoede van de bezoekers en bovendien floot de scheidsrechter alle aanvallen af. In de 40e minuut floot hij voor zichzelf toen een bal in zijn maagstreek hem de adem afsneed. Van dit moment af was de goede man er niet meer bij geweest. De tweede helft werd zo mo gelijk nog erger toen hij zich liet ver leiden tot twistgesprekken met de spelers. Van goed voetbal was geen sprake meer. Enkele aanvallen lever den voor beide partijen geen succes op, al moest de keeper van Oudewa ter wel een paar maal zyrn handen warmen aan geweldig harde schoten van Van Ryk en Pelle. Op een gege ven moment besliste scheidsrechter Smit, dat N. Henneken, de spil van de thuisclub, het veld moest verlaten wegens opzettelijk trappen van een tegenstander. De betrokken speler alsmede de speler van Oudewater, die dan z.g. getrapt moest zijn, wisten nergens van. Alle spelers gingen zich met het geval bemoeien met als ge volg harde woorden en scheldpartijen. Tot overmaat van ramp moest W. Hertog ook van het terrein, maar de saheddsrechter was zo in de war, dat hij.hem weer liet meespelen. Na nog enkele malen tegen DSO vrije trap pen te hebben uitgedeeld was d< beurt aan Oudewater. Een onschuldig aangeschoten handsbal bracht DSO de mogelijkheid op een doelpunt via een penalty. C. Pelle benutte deze en de stand was gelijk (1-1). Met dit ge schenk meende de arbiter veel goed gedaan te hebben en gaf hij nog me nige vrije trap aan de thuisclub. KRANENBURG—BODEGR. 0—4 Door het opdringen der thuisclub strandden de aanvallen van Bode graven nog al eens op buitenspel, doch na 15 minuten profiteerde Scheer van een missen van de links back van Kranenburg en bezorgde Bodegraven met een overigens houd baar schot de leiding. Even later kreeg dezelfde speler weer een kans, doch zijn schot ging naast. Toen Bo degraven kort hierop een vrije trap kreeg te nemen wegens hands op de rand van het strafschopgebied, werd de bal fraai voor doel geplaatst en door Voordouw ingeschoten (02). Kranenburg behield het beste van het spel, doch de schoten van de voorhoede gingen over of naast, ter wijl een kopbal van de linksbuiten door doelman Beens fraai werd ge stopt. Een vrije trap van Kranenburg deed de bal tegen de deklat belan den, waarna Beens nogmaals voor redding zorgde. In de laatste minuut voor rust kreeg Bodegraven een cor ner te nemen, waaruit Scheer scoor de (03). Ook na de thee is de thuisclub hét meest in de aanval ge weest. Zij forceerde al spoedig en kele corners, die niets opleverden. Toen Bodegraven bij een doorbraak door Voordouw de stand op 04 bracht, speelde Kranenburg een ver loren wedstrijd. Toch bleef zij tot het einde volhouden en Beijeman moest VAN DE ENGELSE VELDEN Met groot machtsvertoon is de ploeg van Wolverhampton Wanderers zater dag kampioen van de Engelse league geworden. Ten aanschouwe van 48.000 kijkers werd Preston North End in de thuiswedstrijd met 20 verslagen. Daarmee was de laatste hinderpaal uit de weg geruimd en het kampioenschap, het tweede in de geschiedenis van de Wolves, een feit. Drie maal werd de cuo door Wolver hampton gewonnen. In het seizoen 1953-54 behaalde de ploeg van Billy Wright voor de eerste maal de titel. Rechtsbinnen Norman Deeley zorg de voor rust voor het eerste doelpunt, het tweede was een kampioenschaps presentje van de Prestonback Gordon Milne, die twee minuten voor het ein de in eigen doel schoot. De Wolves moesten het in deze be langrijke wedstrijd zonder hun aan voerder stellen. Billy Wright moest zijn taak als captain van het Engelse elftal in Glasgow vervullen. Bill Slater en de Preston-spelers Tom Fin ney en Tommy Dochterty waren eveneens in Glasgow waar Schotland met 40 werd verslagen. Wanneer de Wolves de twee resterende wedstrij den winnen zullen zij het record van 66 punten uit 42 evenaren. Aan de staart van de ranglijst wor stelen vijf clubs om degradatie te voorkomen: Portsmouth (32 pnt), Newcastle United en Leicester City (31 pnt), Sunderland (30) en Shef field Wednesday (29 pnt). De 20 nederlaag van Sheffield Wednesday tegen Aston Villa bete kent, dat de Wednesday zo goed als zeker naar de tweede divisie zal te rugkeren. Sunderland boekte een 30 overwinning op Nottingham Fo rest, een kostbare zege nu New Castle tegen Bolton gelijk speelde. In de tweede divisie is nog steeds niet uitgemaakt, wie zal promoveren. West Ham United en Charlton Athle tic hebben elk 55 punten uit 41 par tijen, Blackburn Rovers 53 uit 40, Li verpool 53 uit 41 en Fulham 48 uit 37. Liverpool speelde gelijk (1—1) in West Ham, maar dat was niet vol doende om zich by de kanshebbers voor een plaats in de eerste divisie te handhaven. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalBurnley 00. Aston Villa Sheffield Wednesday 20; Blackpool West Bromwich Albion 20; Bol ton WanderersNewcastle United 1—1: Everton—Manchester City 25. Leeds UnitedChelsea 0—4). Leicester CityTottenham Hotspur 13. Luton Town—Portsmouth 21. Manchester United—Birmingham 02. Sunder landNottingham Forest 30. Wol verhampton WanderersPreston North End 20. Tweede divisie: Barnsley—Cardiff City ll. Blackburn RoversLeyton Orient 41. Bristol RoversHudders- field Town 11, Derby County— Grimsby Town 1—0. Fulham—Bristol City 34. Ipswich TownCharlton Athletic 14. Lincoln CityRother- ham United 20. Notts CountyDon- caster Rovers 0—5. Shaffield United Middlesbrough 32. Swansea Town Stoke City 4—1. West Ham United- Liverpool 1—d. de huidige vice-voorzitter, de heer J- v. d. Meer, met enkele anderen het initiatief tot oprichting en gedurende al die jaren heeft hij lid van het be stuur uitgemaakt. Spr. feliciteerde hem daarmee van harte en uitte de wens, dat hij nog vele jaren de groei en bloei van „de Braassemermeer" zal mogen beleven. De vergadering stond natuurlijk voor het grootste gedeelte in het teken van het jubileum en hoewel hiervan feite lijk nog weinig te zeggen is, omdat alles afhangt van de inschrijvingen, bleek toch wel. dat er achter de schermen hard gewerkt wordt om dit jubileum tot een daverend watersportsucces te maken. Op een daartoe gedaan verzoek heeft de heer C. 8h. Gülcher, captain van de F.D.-klasse, toegezegd zoveel mogelijk deelnemers aan deze Jubileum week (van 12 tot en met 16 juli) bijeen te brengen. Van de 16 m2.-klasse werd bericht ontvangen, dat in verschillende rayons clubs zijn gesticht van zeilers in deze klasse. Overeenkomstig hetgeen ge schiedt in de Regenboogklasse werd be sloten tot instelling van een seizoen- prijs voor de 16 m2.-klasse, waarvoor diverse belangrijke wedstrijden zullen gelden. De zondagwedstrijd (13 juli) van de Braassemermeer is daarbij ook op- gènomen. De voorzitter deelde voorts mede, van de heer L. de Wit een schrijven te heb ben ontvangen, dat uit de nalatenschap van zijn vader (de bekende zeiler Maar ten de Wit) een grote zilveren beker ter beschikking van „de Braassemer meer" is gesteld, te verzeilen tijdens de jubileumweek. De heer Wilms deed naar aanleiding hiervan het voorstel deze beker de „Maarten de Wit-beker" te noemen, voor welke suggestie het bestuur veel voelde. Van de Vereniging van Jachthaven eigenaren werd de toezegging ontvan gen voor een beker ter waarde van ruim 400 gulden. De voorzitter uitte hiervoor de dank van het bestuur. De nationale wedstrijden voor de Ju bileumweek worden weer voor alle klassen gehouden. Daarbij komt tevens de wedstrijd om de Goldene O-Jolle voor de Olympia-jollenklasse. Naar aanleiding van de Jubileumweek kwamen de tongen los. Gevraagd werd om voorziening in parkeer-, kampeer en caravanterreinen, meerdere ligplaats voor boten, goedkope maaltijden en evt. logies voor deelnemers, behulpzaamheid voor buitenlandse deelnemers, enz. Ook de Noorderhem maakte weer een onderwerp van bespreking uit- en de voorzitter memoreerde met grote dank de bemoeiingen ten deze bij officiële Instanties van burgemeester Kolfschoten, ere-voorzitter der vereniging, waardoor het mogelijk zal zijn de Noorderhem binnen enkele maanden te ontsluiten. De plannen tot behoud van de Noorderhem zijn buitengewoon gunstig ontvangen en wanneer alle benodigde vergunningen binnen zijn, zal de koopsom worden be taald. Wat de storttoren betreft, die hier moet verrijzen, deelde de voorzitter mede, dat deze geheel in stijl van de omgeving zal moeten worden opgetrok ken en voornamelijk uit glas en alumi nium zal bestaan. De overige agendapunten gingen vlot order de hamer door. Naar aanleiding van zijn jaarverslag mocht de secreta ris, de heer P. Vordel een welgemeend woord van dank in ontvangst nemen. Spr. schetste de secretaris als de mo tor van de vereniging, die het leeuwen aandeel heeft in de werkzaamheden en op wiens initiatief ook de plannen voor de Noorderhem werden opgenomen. Het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer E. R. Behrend, werd eveneens goedgekeurd en de af tredende bestuursleden, de heren J. N. v. d. Meer, M. R. van der Veld en E. R. Behrend werden zonder tegencandi- daten herkozen. om op 10 vastgesteld en na de rond vraag hield de oud-marineman C. Hald uit Rotterdam een causerie over beleve nissen uit z(jn loopbaan. Vooraf gaf hij enige behartigenswaardige wenken over het zeil en de tuigage van een schip, over het weer in het zeil, het water dicht maken ervan en het touwwerk. Daarna voerde hij zijn gehoor mee met de marine, van de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden tot het verblijf in Ned.-Indië. Aan het slot dankte de heer Bochol de spreker hrartelijk voor zijn interes sante inleiding. ROEIEN De wedstrijden om het lange ai- standskampioenschap van de Amstel voor dames, die zondagmiddag bij schitterend roeiweer werden gehou den, hebben bewezen, dat het dames- roeien duidelijk in een stijgende lijn is. Want zowel bij de achten alc bij de dubbelvieren sneuvelden de be staande baanrecords. Vooral de re cordverbetering bij de dubbelvieren was opzienbarend. De eerste ploeg van de Vliet roeide zo fantastisch, dat het baanrecord van Nautilus (13 min. 22,8 sec.) met niet minder dan 1 min. 22 sec. verbeterd werd. De Vliet-dames presteerden het zelfs om vlak voor de finisch de laatste twee ploegen van de achtendivisie voorbij te lopen. In die achtendivisie was de ploeg van de Hunze oppermachtig Met een tijd van 14 min. 52,6 sec. brachten deze meisjes het baanrecord, dat met 15 min. 51,7 sec. reeds op hun naam stond, met bijna een minuut omlaag. De uitslagen waren: Achten: 4.000 meter: 1. de Hunze 14.52,6 (nieuw baanrecord)- 2. Wil lem III 15 16,9; 3. de Amstel 15.20,6; 4. Nautilus 15.21,6; 5. de Vliet 15.28.6; 6. Nereus 15.52,1; 7. de Vliet 2 16 05,5; 8. Poseidon 16.13,0; 9. R.I.C. 16.20,4. Dubbelvieren: 4.000 meter: 1. de Vliet 15.00.8 (nieuw baanrecord); 2. Nautilus 15.40.8: 3. de Hoop lr 2,1', 4. de Vliet II 16/49,4. KORFBAL De bondsraad van de K.N.K.B., die zaterdag en zondag in hotel De Eek hoorn te Lunteren bijeen is geweest, heeft over een groot aantal onderwer pen van organisatorische aard van ge dachten gewisseld. Naar aanleiding van een rapport waarin wegen zijn aange geven voor de stimulering van zater dagkorfbal in KNKB-verband, werd be sloten een commissie te benoemen, die zich m,et deze materie zal gaan bezig houden. Er zal onder andere worden gestreefd naar de oprichting van meer zaterdagmiddagclubs, het houden van landelijke toernooien tussen de verte genwoordigende twaalftallen van deze clubs, het verspelen van een kampioen schap van Nederland van zaterdagclubs en dergelijke. Ter stimulering van microkorfbal heeft de bondsraad een commissie be noemd. die o.m. zal trachten in plaat sen waar tot dusver geen microkorfbal werd gespeeld en zulks wel mogelijk is, deze trainingsvorm van korfbal in gang te doen vinden. N.H., le klasse: Blauw WitRohda 58, Allen WeerbaarSamos 75, Koog ZaandijkWesterkwartier 80, Swift Luto 48. Z.-H.. le klasse: Het Zuiden—Deetos 78, Vicus OriëntusQuick 54, Re genboogOns Eibernest 14, HKV Spangen 82. Tweede klasse A: Blauw Wit '51Ro zenburg 23, MerwedeOSCR 5—2, Ac tief -Fluks 3—1, KNSSperwers 4—3. Tweede klasse B: DKCSwift 39, De contributie voor 1958 werd weder- HSV—Ewervers 58. De Rotterdammer Heinsman heeft niet alleen het kampioenschap van Neder land hoofdklasse groot biljart drieban den behaald, maar is er tevens in ge slaagd met een algemeen gemiddelde van 0.662 te eindigen, ruim boven de promotiegrens van 0.650, zodat hij naar de ere-klasse is gepromoveerd. Zondagmiddag, even voordat de laat ste ronde begon, kwam de mededeling, dat Piet de Leeuw Jr. op medisch ad vies niet meer mocht uitkomen. Regle- 'tair kwamen toen alle partijen, die reeds door de Amsterdammer waren gespeeld, te vervallen. Van de zeven overgebleven deelne mers is alleen Tournier beneden de de- gradatiegrens van 0.525 geëindigd. Hij is zogenaamd „half" gedegradeerd. De eindstand was: Heinsman 10 269 406 6 0.662 Kruythof 8 239 399 9 0.598 De Haan 8 241 424 7 0.568 Lorist 6 256 421 6 0.608 Kok 4 238 400 6 0.595 Tournier 4 203 413 4 0.491 Lieshout 2 211 397 7 0.531 SCHOLTE N.N.B.B.-KAMPIOEN 71/2 Het toernooi om het N.N.B.B.-kam- pioenschap ere-klasse 71/2, het „llqui- datietoernooi" van de Nieuwe Neder landse Biljartbond, is gewonnen door de Eindhovenaar Henk Scholte. Hij won alle partijen. Het eindklassement ziet er als volgt Jacobs Metz De Ruyter Moll Jansen De Nijs 1788 147 98 12.16 1737 139 117 12.49 6 1782 188 78 9.42 4 1501 178 146 8.37 2 1389 192 102 7.23 0 1066 193 37 5.52 De winnaar van de wedstryd, de heer 1VL Heinsman uit Botterdam, ontving met z(jn promotie naar de ere-klasse uit handen van het hoofdbestuurslid van de K.N.B.B., de beer J. H. S. van Dooren, de verguld zilveren kamploensmedallle.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 10