RIJNSTREEK Gemeenteraad Koudekerk Stijlvolle uitvoering van „Vox Laeta" te Roelofarendsveen ZATERDAG 19 APRIL 1958 DE LEtDSE COURANT PAGINA II ALPHEN AAN DEN RIJN twee-jarige sociale cursus KAB. BEëINDIGD MET DIPLOMA - UITREIKING. Vanwege de kath. arbeidersbewe ging is gedurende twee jaar in de St. Bonifacius-parochie een eenvoudige cursus in sociale wetenschappen ge geven, uitgaande van de ontwikke- lings centrale van de landelijke bond van de Ned. kath. arbeidersbeweging in de bisdommen Haarlem en Rotter dam. De cursus stond onder auspiciën van pater dr. Alfred, OFM-cap., de leider van genoemde ontwikkelings centrale. De lessen werden in het eer ste jaar gegeven door kapelaan J. W. Schrama, toen kapelaan in de deke nale parochie, thans studerend aan de kath. universiteit te Nijmegen en door de heer Jac. P. Smit te Alphen a. d. Rijn. Het tweede cursusjaar werd geheel door laatstgenoemde ver- zorgd. Ofschoon meerderen vol goede moed zijn gestart met het volgen van deze belangrijke studie, hebben er slechts negen de eindstreep kunnen halen en vrijdagavond, tijdens een feestelijk getinte bijeenkomst in res taurant Markx hun begeerde diploma in ontvangst kunnen nemen. Het zijn de heren J. de .Heij, P. Klink, B. Hoppenbrouwer, C. de Heij, J. Verlaan. A. v. d. Tol, J. v. d. Poel. H. van Nieuwland en C. Hoogerwerf. De diploma's werden uitgereikt door pater dr Alfred o.f.m.-cap., die daarbij in het algemeen wees op de waarde van ontwikkeling van de geest en in het bijzonder onderstreep te het belang van de verruimnig van 't gezichtsveld in cultureel, godsdien- tig en sociaal opzicht. De geslaagden hebben nu een stevige grondslag ver kregen waarop zij het apostolaats- werk beter kunnen verrichten voor de medemens. Spr. bond allen op het hart om de verkregen wetenschap te benutten ten dienste van de gemeenschap. De heer A. W. G. van Leeuwen, voorz. van de pl. afd. van de K.A.B.. onder wiens leiding de bijeenkomst stond, dankte hierna pater dr Alfred o.f.m-cap. voor zijn aandeel in de cur sus, kapelaan Schrama, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn alsmede de heer Smit voor de verzorgde les sen. De heer Smit richtte bij deze gele genheid een kort waarderend woord tot de leider van de ontwikkelings centrale van de KAB, pater Alfred, in het bijzonder met betrekking tot diens aandeel in de hervorming van het studiemateriaal, boeken enz., die uitstekend hebben voldaan. Kapelaan M. J. A. Huiberts, gees telijk adviseur van de pl. afd. van de K.A.B. feliciteerde 'e geslaagden en zei zich oprecht te verheugen in hun succes omdat deze mensen rijker zijn geworden in persoonlijkheid. Spr. prees tenslotte de K-AJB. om haar verdienstelijke functie om haar leden niet alleen in hun materiële zorgen bij te staan, maar ze vooral ook godsdienstig, cultureel en sociaal op een hoger peil te brengen. De. heer A. v. d. Tol, seer. v. d. K. A.B. 'bracht, mede namens de overige cursisten allen die hiertoe hun me dewerking hadden verleend, dank en bood aan dr Alfred o.f.m.-cap. en de heer Smit een geschenk aan. Oud-ka pelaan Schrama zal een cadeau wor den toegezonden. De heren Th. Hoppenbrouwer, voorz. van de bouwvakarbeidersbond en A. Huygens voorz. van de fabrieks- arbeidersbond brachten dank aan de K-A.B.. in het bijzonder aan haar ont wikkelingscentrale voor de geboden gelegenheid een dergelijke cursus te volgen. NIEUWS VAN DE ALPHENSE BOUWPASTOOR. Dit zal voorlopig het laatste nieuws zyn. Het voorbereidingswerk is be ëindigd. De noodkerk is klaar en wordt zondagavond 20 april, des avonds om 8 uur door de Hoogeerw. Heer E, A. M. Paap, Deken van Alphen aan den Rijn, ingezegend. Donderdag 25 april hoopt de pastoor te worden geïnstal leerd. Allereerst wil ik de redactie van De Leidse Courant hartelijk danken voor de gelegenheid welke zij me heeft geboden om de „stukjes" te schrijven. Dan breng ik heel hartelijk dank aan allen die ze gelezen hebben en er op hebben gereageerd met hun gif ten en geschenken, wat toch al met al pl.m. 2000 heeft opgebracht. De noodkerk ziet er waardig uit en is in moderne kleuren geschilderd. De mensen die op zondag 13 april de tentoonstelling hebben bezocht wa ren enthousiast over de kerk. Als het nog eens mooi weer wordt komt dan eens naar Alphen en over tuigt U. Nogmaals zeer hartelijk dank! God zegene U! A. GROEN, bouwpastoor, Van Brakelstraat 30, Alphen aan den Rijn. ALKEMADE In gebouw „Jonathan" te Alphen a. d. Rijn is vrijdagavond een, voor zover ons bekend, unieke danswed strijd gespeeld tegen een tiental van de Hoornse damclub aldaar, waarbij de tegenpartij bestond uit acht ge broeders Verdegaal en twee zoons uit deze dam-familie, Voor deze gelegenheid hééft de fa milie Verdegaal een wisselbeker be schikbaar gesteld omdat zij van dit evenement graag een jaarlijks terug kerende gebeurtenis wil maken. Even vriendelijk als de familie zich tijdens de wedstrijd toonde, was het dat zij de beker het eerst aan de gast heren heeft gelaten. Het is de familie, waarin zich enkele wedstrijddammers en overigens huisdammers bevonden, niet gelukt van de HDC-spelers te winnen, al was haar nederlaag beze geld met slechts twee punten ver schil. Zij verloor namelijk met 119. De wedstrijdleiding berustte bij de heer M. de Groot, voorzitter van de HJD.C. te Alphen aan den Rijn, die met een kort vriendelijk woordje de familie verwelkomde en er daarbij op wees, dat er vanzelfsprekend om de „punten" zal worden gedamd, maar dat hij het toch wel op prijs zou stel len, indien behalve aan een sportieve wedstrijd tevens een herinnering kon worden bewaard aan een prettige en gezellige sfeer tijdens deze ontmoe ting in „Jonathan". Om de beste voornemens hunner zijds bij voorbaat te demonstreren, bood een der Verdegaal's een beker tje aan. Het initiatief tot deze familie-ont moeting is uitgegaan van de heer L. Verdegaal, lid van de H.D.C. De gedetailleerde uitslagen zijn: 1. G. van WinkelJ. W. Verdegaal 20; C. LooijensteinJ. C. Verdegaal 11; P. H. SpekW. Verdegaal 02; E. Megchelse—P. Verdegaal 11; W. RavensbergL. Verdegaal 20; F. v. DoornBroeder Qiiinus Verdegaal. uit het Klooster te Geleen, Limburg, tijdelijk verblijvend aan de Groenen dijk te Hazerswoude 11; E. Mas- meijerH. Verdegaal 20; A. v. d. Vliet— C. J. Vertegaal" (een burger- lijkestand-fout verstoorde het even wicht in de schrijfwijze van de fami lienaam) 11; W. RenzenbrinkP. C. Vertegaal Czn. jr C2; T. Ver- Op broeder Quirinus na zijn de Verde- gaals allen woonachtig te Alphen a. d. Rijn. Hazerswoude (Rd) en Hazers woude (Rietveld). Personeelsavond D. en Joh. Boot N.V. Vrijdagavond heeft de perso neelsvereniging van D. en Joh. Boot n.v. in de kantine van het bedrijf de leden en hun huisgenoten een toneel avond geboden. De eigen toneelver eniging heeft opgevoerd het blijspel „Blijf zitten waar je zit", onder regie van de heer B. de Jong. De rollen werden vertolkt door H. Stapper (Henri Latour). H. Mens (Marcel Tennier), H. Kremer (Julien Mo reau), W. v. d. Stouwe (Postiau), mej. A. Valkman (Tante Mathilde), mevr. Reiswijk (Tante Christine), mej. C. v. d. Meent (Yvonne Moreau) en mej. N. Blom (Madame Puche). De avond werd oèmè bijgewoond door enkele directieleden, gepensio neerden van het bedrijf en afgevaar digden van andere pl. bedrijven. De heer C. H. v. d. Wolf, voorz. van de personeelsvereniging, sprak een welkomstwoord en herinnerde aan de op 29 april te houden rook- wedstrijd waaraan personoeelsleden van alle bedrijven mogen deelnemen. De personeelsvereniging van Boot stelt een wisselbeker beschikbaar. Voorts deelde de heer v. d. Wolf mee, dat leden van de samenwerkende personeelsverenigingen, evenals vo rige jaren voor de kindertehuizen te Heelsum en Malden enkele speel- werktuigen zijn vervaardigd voor de Koningin Emmaschool te Alphen aan den Rijn. De avond werd gesloten door de heer W. Boot. Geb.: Paul Erick z. v. G. de Vries en I. S. Q. A. Veenendaal; Anna Raampje Johanna d. v. H. Kranen burg en W. v. d. Brink; Johanna Elisa beth, d. v. D. Brink en H. M. Schar- loo; Johnny Gijdbert Ary z. v. D. Groenendijk en C. W. A. Kromhout; Ronald Michiel z. v. J. M. Boon- zaaijer en L. Rowaan; Karei Reinier Maria z. v. C. J. Kempen en A. W. van Vliet Ondertr.: F. Slagter, 21 jr en C. Grobben, 21 jr; J. H. Kern-pers, 24 jr en J. P. v. d. Berg, 22 jr; J. D. Bout hoorn, 3*8 jr en J. Rijkelijkhiuizen, 37 jr; J. de Jong, 31 jr en W. Haze 21 jr; G. van de Sl/uijs, 25 jr en H. A. Roest, 20 jr; D. J. Landman, 25 jr en J. Th. van der Sluijs, 21 jr. Getr.: W. C-. Valk en A. J. Mooy. Overl.: Arie A. Bos, 68 jr; Hendrik J. Mol, 10 jr; Pleun Haibermehl, 72 jr. DoktersdiensL Voor zondag wordt de doktersdienst waargenomen door dr. Brinkhorst en dr Muskens. Geboren; Adrianus J. M. zn van A. J. v Velzen en D. M. van Winger den; Cornelia J. M. dr van J. A. van der Geest en P. v. Veen; Marir J. H. dr van M. B. Cozijn en J. H. Beuk; Martinus A. zn van C. E. van Ruiten en J. M. v. d. Hoek; Ingrid A. M. dr van A. H. van Velzen en E. J. van Dijk; René H. M. zn van J. P. Kalker en A. J. M. Steenbergen; Theodorus M. II. zn van W. v- d. Star en Th. W Nederstigt; Franciscus L. J. zn van A F. van Tiem en M. P. van den Broek. Ondertrouwd: C. H. van Amster dam en C. M. H. Zoet; H. J. Straat hof en Th. J. J. van Velzen; J. L. Captein en J. A. C. Ludlage. BODEGRAVEN DIT JAAR EEN NIEUWE BRUG. Het belangrijkste punt, dat de ge meenteraad woensdag zal krijgen te behandelen is ongetwijfeld het punt „Vernieuwing van de brug over de Rijn". Het is nu namelijk zo. dat b. en w. na de vele jaren van strijden met en pleiten bij de belanghebben de instanties, thans aan de raad kun nen berichten, dat zij hun doel, wat betreft de brugvernieuwing bereikt hebben. Een grote en zeer welkome verras sing dus, vervat in een uitvoerig prae-advies. dat wij uit ruimtege brek helaas pas in ons volgend num mer kunnen opnemen. Wij ontlenen er vast aan dat na alle eerdere mis lukkingen, thans de Rijkswaterstaat de zaak tot een goed eind hoopt te brengen. Dat stond blijkbaar al even vast, maar tenslotte wierp de beste dingsbeperking weer roet in het eten. Op gemeentelijk aandringen is thans een oplossing gevonden, echter met groter gemeentelijke deelname, dan aanvankelijk het voornemen was. De hele bouw van de brug (die 10'/» me ter breed wordt, d.w.z. een rijdek van 7 meter en twee trottoirs van V/t me ter, is begroot op 370.00 waarvan het Grootwaterschap Woerden in principe 70.00 betaalt, welk bedrag echter om de hogere onderhoudskos ten van de nieuwe brug wordt terug gebracht tot 43.750. en Rijk en Ge meente ieder de helft van de rest. Met de voorbereidende werkzaamhe den wordt nog in 1958 begonnen. ESTO. Zondag a.s. zal Esto een hoogst belangrijke wedstrijd te spe len krijgen. Wanneer namelijk van koploper Waddinxveen gewonnen wordt (en de kans is niet gering) zal het verschil nog slechts één punt be dragen. Esto 2 ontvangt VEP 3 om 2.30 uur. Doktersdienst. De Medische dienst zal het aanstaande weekend waargenomen worden door dokter E. Bol, Wilhelminastraat, tel. 2113, en zuster Conradie, Prins Bernhardstraat 2, tel. 2086. Geboren: Dirk, zn v. E. Bode-van Zanten; Hendrikus Wilhelmus, zn v. H. W. Verhage-van den Brink. Ondertrouwd: A. Terlouw en W. Boot; W. Wolswijk en M. L. C. Blom; A. P. Schouten en M. W. Burger. Overleden: D. Griffioen, 84 jaar; J. Bijman, 69 jaar. echtgenoot van A. Oosterwijk; C. G. Geersen, 81 jr. wed. van H. van Velzen. BOSKOOP GROTE BELANGSTELLING VOOR DE BLOEMENSHOW „FLORA NOVA 1958" De door de Vereniging Boskoopse Culturen georganiseerde tentoonstel ling Flora Nova 1958 blijkt een over weldigend succes. In de avonduren was het aantal bezoekers zo groot, dat via de geluidsinstallatie voortdu- De raad der gemeente kwam gis teravond in het raadhuis, onder voorzitterschap van burgemeester, mr J. P. de Herder, in openbare ver gadering bijeen. Wethouder Molema was wegens ziekte afwezig. Vlug werden de eerste punten van de agenda afgewerkt. Zonder discus sie of hoofdelijke stemming werkte de raad zich door enkele begrotingen en rekeningen heen, verhoogde de subsidie voor de uitzending van kin deren in gezondheids- en vakantie kolonies en stond een subsidie van 60,toe aan de protestants-chris telijke nazorgstichting te Alphen aan den Rijn. Eveneens werd, na enige toelich ting door de voorzitter, een voor schot aan de Chr. Kleuterschool ver leend op de exploitatievergoeding van 3214,40 en een huurvoorschot van ƒ2500,—. De gemeentelijke ver goeding over 1957 aan dezelfde kleu terschool werd. na aftrek van het reeds ontvangen voorschot, f 215,96. Aangegaan werd een lening met de Bank van Ned. Gem. van 7.000,— uit de 5 yt emissie 1958. Enige discussie ontspon zich naar aanleiding van het voorstel van b. en w. om een nieuwe verordening op de keuringsdienst van slachtdieren en van vee en vlees vast te stellen De heer Maat merkte op, dat in de noodslachtplaats geen wegewerktuig aanwezig is voor het wegen van vee. Nadat hierover een en ander was op gemerkt, waren allen het er over eens, dat zulk een apparaat aanwe zig diende te zijn. Daarom werd het voorstel van b. en w., een crediet van 125,— hiervoor beschikbaar te stel len, aangenomen. Ook met de nieu we verordening gingen allen accoord. Verplaatsingskosten schoolbezoek en enige begrotingswijzigingen lok ten geen discussie uit. de orde het toe- Hierna kwam a< gunst—H. Verdegaal Pzn. 1—1.: 119.gevoegde punt; Verstrekking voor schot aan de woningbouwvereniging Goed Wonen. B. en w. willen 30.000 geven voor grondkosten en 125.000 voor de bouw van 9 woningen. De voorzitter deelde mede, dat er een vrij redelijke kans bestaat, dat er nog dit jaar negen woningen zullen mogen worden gebouwd. Men kan hieeraan beginnen, zodra er toeslem ming is afgekomen van G. S. De raad verenigde zich met het voorstel van b. en w. Hierna kwamen bij de rondvraag verschillende dingen ter sprake. De heer van Hemert vroeg naar de werkzaamheden ten behoeve van het voetbalveld. Hij vestigde de aandacht op een sloot, die vol raakt, doordat er een riolering op uitloopt. B. en w. zullen naar dit laatste een onderzoek instellen. Voor het voetbalveld zijn verscheiden voorbereidende maatre gelen getroffen, zodat met binnen zeer korte tijd het werk kan afma ken. De heer Maat vroeg of het niet mogelijk was, de voorschriften zo danig te wijzigen, dat zwaar verkeer zonder proces-verbaal veevoer naar de erven der boeren in de Lage- waard kan vervoeren. B. en w. ant woordden uitvoerig. Zij wijzen er op. dat de Lagewaard een B-weg is. doch zullen zich met G. S. in verbinding stellen, om te zien, wat hier bereikt kan worden. De heer Heemskerk wilde graag het plan voor wegverbetering in de Hogewaard anders uitgevoerd zien. Dit is, zoals uit de overgelegde kaart bleek, onmogelijk. Met grote spoed wordt aan dit project gewerkt. Op een vraag, of men in de nieuwe hui zen niet voor eigen voortuintje mocht zorgen, antwoordde de voorzitter, dat dat zeker wel het geval is. doch dat enige bewoners, geheel vrijwillig, te gen betaling van enige vergoeding, deze voortuintjes laten onderhouden door de gemeente. De gemengde zang ver. „Vox Leata" te Roelofarendsveen, heeft zich in de loop der jaren een zekere faam we ten te verwerven met haar uitvoe ringen. Dit zijn er intussen al veel geweest. Ook gisteravond hebben weer vele van de aan Vox Laeta ge trouwe donateurs en sympathiseren de leden in de Pancratiuszaal kun nen genieten van een stijlvolle kunst zinnige zanguitvoering. Vooraf sprak de voorzitter van Vox Laeta, de heer P. J. Koek, een kort welkomstwoord, waarin hij zijn blijdschap uitsprak, dat ook deze uitvoering weer een zo grote belangstelling mocht trek ken. Want behalve de financiële steun kunnen wij ook deze prettige morele steun bij onze uitvoeringen niet missen. Voorts deelde spr. nog mede, dat ter afsluiting van het 12Va- jarig jubileum op zondag 4 mei a.s. in de parochiekerk Maria Presenta tie voor de donateurs en sympathi- renden de Hoogmis zal worden op gedragen, waarbij de zangvereniging Vox Laeta zal zingen de Missa in G, van G. B. Casali. Gezien de acoustiek van de Pan cratiuszaal had men wederom het verstandige besluit genomen om voor het koor aan de achterzijde van de zaal een podium op te bouwen. Het toneel was voor de belangstellenden als „balcon-loge" ingeruimd. Inder daad, voor de weergave van het ge luid een verbetering, alhoewel men ilu de toneelcoulissen als omlijsting moest missen. Allereerst was nu het woord aan het koor van Vox Laeta, welke het programma met een vier tal nummers opende o.a. het Laudate Dominum van J. Handl, alsook de Gloria uit de reeds genoemde mis in G. De tenor Johan Kramer uit Aalsmeer, die voor Roelofarendsveen geen onbekende meer is, oogstte reeds direct succes met het „O sleep, why dost thou leave me" van G. F. Handel. Als tweede soliste betrad mejuffr. Lize Schoo uit Oude-Wetering het podium. Een steeds meer te waar deren soliste in de uitvoeringen van Vox Laeta, waarbij haar warme so- praanstem thans bewondering af dwong in een aria uit de opera Ri naldo van Handel. Ook Vox Laeta zelf beschikt over een eigen solist in de vorm van de bariton W. Hille- brand, die het programma van frag menten uit „Die Jahreszeiten" van Haydn opende met de aria „Der muntre Hirt". Zeer mooi was hierna het duet hieruit gezongen door de toetraden. rend werd verzocht: Wilt u door lopen a.u.b." Dit was, vooral voor de insiders zeer moeilijk. Vrijdag werd de tentoonstelling bezocht door de leerlingen van de hoogste klassen van de scholen, die onder leiding van het onderwijzend personeel in de gele genheid werden gesteld klasgewijze de bloemenpracht te aanschouwen. Het zal zaterdag en zondag zeker niet aan belangstelling ontbreken. De voornaamste bekroningen wa ren: Speciale prijzen, beschikbaar gesteld door Plant Propaganda Hol land: Azalea Hotspur (prachtige grootbloemige oranje) H. den Ouden en Zoon; Rhododendron Goliath (groot diep rose) fam. P. van Nes Azn.; Juniperus sin. Olympia (op gaande blauwachtige conifeer) firma F. J. Grootendorst Zn.; Hortensia Sibilla, fa. D. Keessen Cz. en Co., Aalsmeer; Roos. Lilian (laagblijvend) fa. J. W. de Vink en Zoon. Gouden medailles: Azalea Winston Churchill, fa. Felix en Dijkhuis; Aza lea Gibraltar, fa. H. den Ouden en Zoon; Azalea Hotspur, idem; Azalea Strawberry Ice, idem; Japanse Aza lea Hino-crimsoli, fa. Boer en Ver meulen; Japanse Azalea Vuijks scar let, fa. Vuijk van Nes; Japanse Aza lea Vuijks Rosyred, idem; Japanse Azalea Florida, idem; Rhododendron Goliath, fa. P. van Nes; Rhododen dron Lamplighter, fa. W. J. Spaar garen; Hortensia Sibilla, fa. D. Kees sen Cz. en Co., Aalmeer; Salix Set- suka, fa. Jan Spek; Paeonia nr. 1, fa. J. W. de Vink en Zn.; Picea pun- gens glauca globosa, fa. Le Feber en Co.; Chamaecyparis obt. nana gra cilis sport, G. v. d. Akker; Juniperus sin. Pfitzerinana „Old Gold", fa. F. J. Grootendorst en Zonen; Juniperus sin. pyramidalis „Farview", idem; Juniperus sin. Pfitzeriana glauca: fa. Vuijk van Nes, fa. F. J. Grooten dorst en Zonen en N. Th. Bosman gezamenlijk. Voorts werden 38 zilveren en 9 bronzen medailles toegekend. KRINGMIDDAG VAN HET KATH. VROUWENGILDE De Kring Gouda van het Katho liek Vrouwengilde hield voor het eerrst sinds zijn bestaan een kring middag buiten Gouda. Boskoop was de plaats waar dit dan plaats vond en het toonde deze voorkeur waardig te zijn. Na een lerzame en aantrek kelijke vergadering in het r.k. ver enigingsgebouw werd een bezoek gebracht aan de expositie „Flora No- 1958", die onvergetelijke indruk ken bij de ongeveer 130 leden van deze vrouwenorganisaties in onze streek heeft achtergelaten. De vergadering in het verenigings gebouw stond onder leiding van de presidente van de afdeling Boskoop, mevr. M, KlumperNieuwesteeg, die in haar openingswoord zeide, dat de afdeling er zeer trots op"is dat Bos koop was uitverkoren voor de eerste Kringmiddag bditen 'Gouda. In" het kort gaf zij een overzicht van de ex portartikelen van de Boskoopse kwe kerijen naar vrijwel alle landen in en buiten Europa. Dit zijn geen snij bloemen doch vaste planten in al haar grote verscheidenheid. 4 Hierna verkreeg de geestelijk ad- iseur van de afdeling Boskoop, de zeereerw. heer J. J. Lauwrier, het woord. Deze as zeer verheugd over de grote belangstelling en vroeg aan. dacht voor de woorden van de H. Vader, die rich vele malen in vader lijke bezorgdheid heeft uitgelaten over de chaotische toestanden in de wereld. Onze H. Vader heeft de ge leerden, in het bijzonder de techni sche, gesmeekt dat zij de weg zouden zoeken, die leidt tot de verheffing van de mensheid en niet zoals ge vreesd mag worden tot ondergang en vernietiging. Christus zelf heeft ons het gebod van de naastenliefde meegegeven. In het bijzonder aan de vrouw heeft hij kwaliteiten en macht gegeven om de liefde te beoefenen. Juist in onze eigen persoonlijke ge dragingen kunnen we de wet van naastenliefde, die Christus ons ge geven heft, tot gelding laten komen. Wij heibben aldus pastoor Lauw rier rooms-katholiek voor onze vereniging staan, 'n Onderscheidings teken, ook al is de vereniging niet een zuiver godsdienstige organisatie. Het onderscheidingsteken zijn we zelf, d.w.z. men moet ons kunnen herkennen, men moet kunnen zeg gen, dat wij de leerlingen van Chris tus zijn. Men herkent ons alleen als zodanig wanneer we elkander be minnen. De presidente bracht de spreker hartelijk dank voor zijn gees telijke injectie, hetgeen met een warm applaus werd onderstreept. De bedoeling was nog een viertal kleurenfilmpjes te vertonen doch wegens tijdnood most dit worden be perkt tot twee, welke voornamelijk de tuinbouw en bloemen betroffen. Na dat de thee was geserveerd en de azalea's, waarmede de zaal was op gefleurd, voor niet te veel aan de liefhebbers waren verkocht, werd een bezoek gebracht aan de tentoon stelling Flora Nova 1958, waarover reeds eerder een verslag werd ge bracht. Geb.: Maria J. P. d. v. C. P. Hou- dijk en P. Rosbergen; Eric J. M. z. v. P. T. van Leeuwen en D. M. van der Willik. Ondertr.: A. H. Groeneveld, 28 jr en A. C. Kranenburg, 23 jr; M. A. Hoogendoorn, 24 jr en M. W. de Knikker, 23 jr; C. J. Boom, 23 jr en M. Hoogendoorn, 22 jr. Getr.: A. H. Grosman 22 jr en S. A. van der Velde, 23 jr. HAZERSWOUDE Zondagsdienst. Zondagsdiensten van de wijkverpleegstei - der gemeen ten Hazerswoude, Koudekerk a. d. Rijn en Leiderdorp. Zondag 20 april: Zr. >j. v. d. Holst, Rijndijk 300, Hazerswoude. Telefoon K 1714—255. Geboren; Arnoldus Hendrikus zn van A C. Heijker en M. C. van Santen; Petrus Cornelis Nicolaas znzoen geworden, maar hierdoor was de tenor Johan Kramer en de sopraan Lize Sclfoo, waarin zij als resp. Bes- ter Lukas en liebstes Annchen een groot applaus verwierven. Het koor besloot het gedeelte voor de pauze met het prachtige Jagerskoor uit de herfst, zoals dit in „Die Jahreszeiten" is opgenomen. De dirigent, Jan v. d. Meer, die tevens de pianobegeleiding verzorg de, had vooral in dit slotgedeelte een zware taak, want staande verzorgde hij gelijktijdig het dirigeren en de pianobegeleiding. Begrijpelijk onder streepte een gedeelte van het warm applaus dit „huzarenstukje". Na de pauze opende de bariton Wim Hillebrand het programma met het wel mooie Lied van Papageno uit „Die Zauberflöte" van Mozart. Van dezelfde componist stond ook op het programma met de door diens op 12-jarige leeftijd gecomponeerde opera in één acte „Bastien und Bas- tienne". Hierin oogstte bariton, tenor en sopraan een groot succes. Uit de operette „Zigeunerliebe" van Fr. Léhar zong het koor ver volgens het prachtige „Nur die Liebe macht uns jung", terwijl bij de reeds bekende negro-spiritual „Listen to the Lambs" het koor versterkt werd met de medewerking van de sopraan Lize Schoo. Deze laatste bleek ook in het meer moderne genre haar weg te kunnen vinden, waarvoor zij gekozen had het bekende „Summertime" uit de negeropera „Porgy and Bess" van Gershwin. De tenor Johan Kramer paste zich in dit moderne aan met enkele volksliedjes o.a. „The Sally Gardens en Oliver Cromwel" in een bewerking van B. Britten. Een prachtig slot werd verzorgd door het koor, vooral in het laatste gedeelte, waarin zij „Slaap kindje slaap" koorparaphrase van Lex Kar- semeijer, hetwelk op dit bekende volksliedje verschillende thema's fan taseert, tot een groot en met plezier gehoord succes maakt. Het ovationeel applaus was dan ook ten volle ver diend. Kapelaan Van Veen stelde in zijn sluitingswoord vast, dat aan deze prachtige avond weinig was toe te voegen. Hij besloot met een dank woord aan koor en solisten en in- zonder aan de alleszins bekwame di recteur, de heer Jan v. d. Meer. Het was een zeer geslaagde zanguitvoe ring met voor Vox Laeta nog het mooie resultaat, dat tijdens deze uit voering verschillende nieuwe leden van P. C. J. de Jong en A. A. van Leeuwen. Ondertrouwd: J. Loef 30 j. en J. F. van Gent 23 j. Qetrouwd: C. Reijneveld en J., de Gelder. KOUDEKERK Zondagsdienst. Zondagsdiensten van de wijkverpleegsters der gemeen ten Hazerswoude, Koudekerk a. d. Rijn en Leiderdorp. Zondag 20 april: Zr. G. v. d. Holst, Rijndijk 300, Hazerswoude. Telefoon K 1714—255. LEIDERDORP Zondagsdienst. Zondagsdiensten van de wijkverpleegsters der gemeen ten Hazerswoude, Koudekerk a. d. Rijn en Leiderdorp. Zondag 20 april: Zr. G. v. d. Holst, Rijndijk 300, Hazerswoude. Telefoon K 1714—255. LEIML'TEN EHBO. In het café van de dames Sneeboer werd de algemene jaarver gadering gehouden van de afdeling Leimuiden en Rijnsaterwoude. De presidente, mevr. N. HeenkBrgs hoff was tevreden gestemd over de goede opkomst, en deelde mede dat dochter en mevr. Brinkhorst deze avond verhinderd waren. De secre taris, de heer H. Meijer las hierna de notulen voor van de vorige vergade ring, en vervolgde met zijn jaarver slag waarin men o.a. het volgende te horen kreeg. In 1957 heeft de EHBO weer nuttig werk verricht. De afde ling kreeg 15 nieuwe leden, één ver trok, zodat het ledental thans 35 be draagt, n.l. 14 dames en 21 heren. In een krirngwedstrijd werd de wissel beker veroverd. De penningmeester, de heer D. Kroon, was wegens ziekte verhinderd zijn jaaroverzicht aan te bieden. Het verslag kwam hierop neer, dat dank zij de subsidie van de gemeenten, er nog wel een be hoorlijk saldo is, waarvoor de nodige materianen kunnen worden aange schaft. De bestuursverkiezing van de aftredende leden D. Kroon en H. Meijer was vlug afgewerkt. Zij wer den bij acclamatie herkozen. De heer K. Visser werd bij stemming als be stuurslid gekozen, waardoor het be stuur weer voltallig is. Hierna wer den een vijftal verbandtassen met in houd uitgereikt aan leden die nog niet in het bezit hiervan waren. Elk lid is nu in het bezit van een ver- bandtrommel of tas, terwijl bo vendien een volledige trommel is ge plaatst bij Maarse en Kroon, P. v. Staveren, Westerdijk, G. Aartman Bilderdam en het St. Jozefklooster Bovendien is van het Ned. Rode Kruis een verbandipost bij Garage Beuk, D. v. Os Vriezeweg en A. Wil- lensteijn Leimuiderdijk, waar EHBO- ers zich zonodig kunnen vervoegen. Tijdens de rondvraag werden inlich tingen gevraagd over insignes, en er werd langdurig gedebatteerd over de verbandakte van de B.B. Feestvergadering KAV. De jaar lijkse feestelijke bijeenkomst van de Kath, Arbeiders Vrouwen werd deze week gehouden in het café van de heer J. Keijzer. Door omstandigheden was het deze keer laat in het sei- opkomst niet minder. Mevrouw A. de Koning-Schoo sprak een wel- komstkoord tot de dames en in het bijzonder aan de geestelijk adviseur, pater PoeL Het was een feestavond dus het programma begon met koffie met gebak. Hierna werden de kle dingstukken, die door de leden ge maakt waren, getoond en verloot. Er waren in het afgelopen jaar veel, maar vooral ook nuttige en goede kledingstukken gemaakt. De dames die niet voor deze artikelen in aan merking kwamen, gingen niet met lege handen naar huis. Voor hen was een luxe of huishoudelijk stuk te win nen. Nadat leder een verrassing in ontvangst had genomen, kwam de grote verloting aan de orde, van acht mooie prijzen. Mevrouw T. Heuzen— Bouwmeester was de gelukkige winnares van een fraaie gehaakte sprei. Andrè de Rijn was deze avond de gast van de KAV en met zijn ac cordeon wist hij een gezellige sfeer te scheppen. Zonder dat men erg in had was men tot het middernachte lijk uur gekomen, waarna men lang zamerhand een einde maakte aan de gezellige en goed geslaagde avond. LEIMUIDEN Geboren: Gerardus Martinus zn van P. N. Zandvliet en M. H. Oster- kamp; Petrus Gerardus Jacobus zn van P. J. Lemmers en C. M. Vasten hout. Ondertrouwd: Jan Been 26 j. en Hendrikje Kloek 24 j. Gehuwd: Martinus Johannes van der Meer en Anna Gerarda Maria Obdeijn. Overleden: Jacobus Quirinus Bar- thomeus Molkenboer 87 j., wedr. van Leentje van der Klerk. Z0ETERW0UDE Vee-auto omgevallen. Door het te snel rijden in de- bocht van de Europaweg, kantelde gistermiddag de vee-auto, bestuurd door P. van den Berg uit Zoeterwoude, waarin ook nog twee passagiers waren gezeten. Van de inzittenden had een van de passagiers een kleine hoofdwonde. Het vee in de auto, vyf schapen, vijf lammeren en een kalf, had ook geen letsel gekregen. Geboren: Reinatus Petrus Jo seph zn van P. A. M. van der Poel en C. A. H. van Haaster; Hermine Berta dr van A. Hulsbos en B. Ar- bouw; Hendrikus P. zn van H. A. Janssen en J. J. Heggelman; Johan nes Cornelis Antonius. zn van W. J. G. van Leeuwen en j. M. Meskers; Petronella Joanna Maria dr van P. W. J. Roeleven en M. C. G. Melker; Gertrudes Johanna Maria dr van A. H. van Dijk en J. C. M. Molenkamp; Agatha Helena Adriana dr van J F. Brantenaar en Th. J. H. Volwater; Theodora Margaretha dr van A. T. Berg en J. C. van der Hulst; Rudolf Gerardus Maria zn van J. P. Spieren burg en A. Wesselman; Erika Elisa beth Johanna Wilhelmina dr van P. M. E. van der Bijl en J. C. de Blan ken. Ondertrouwd: Anthonius Adrianus Heijker 32 j., te Hazerswoude, en Elisabeth Cornelia Straathof 26 j. Getrouwd: Petrus Adrianus van der Horst en Wilhelmina Joanna Eli sabeth Bakker.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 9