Lijsttrekker van een Leidse studentenpartij Terrein voor r.-k. kleuterschool in Leiden Noord Geld voor Kath. L.0* School Oppenheimstraat is er Kappers schaarden zich achter Leidse spiegels Agenda van de Leidse Raad Uit het zelfde vaatje getapt Qtacia deed J\Aanaca's tatden dteunen WOENSDAG 16 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Gistermiddag om kwart voor drie diende de lijsttrekker van de studen tenpartij in de Leidse raad, samen met mej. Rijnsdorp, de lijst in van de „TERA", de Totale Eensgezinde Ra dicale Actie. TERA is een dispuut BENOEMING IN INDUSTRIESCHAP „GROTE POLDER". Op 4 maart 1957 besloten de Ra den van Leiden en Zoeterwoude een gemeenschappelijke regeling aan te gaan inzake de vorming van een in- diusfcriesahap, genaamd: Het Industrie- schap de Grote Polder. Deze gemeenschappelijke regeling is door de Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland krachtens ar tikel 6 der Wet gemeenschappelijke regelingen goedgekeurd bij besluit van 19 februari 1958, G. S. no. 194/1, en in de Nederlandse Staatscourant van 19 maart 1058, no. 55, bekend gemaakt. Ingevolge artikel 58 der gemeen schappelijke regeling is zij op 1 april j.L in werking getreden. Als orgaan van het industrieschap is bij deze gemeenschappelijke rege ling een raad van bestuur ingesteld, bestaande uit 8 leden, die bij voor keur worden benoemd uit de leden van de gemeentebesturen van Leiden en Zoeterwoude. De zittingsduur van de leden valt samen met die van de leden van de raad. Artikel 5, lid 3, vam de gemeen schappelijke regeling bepaalt, dat de raad twee leden benoemt, hetgeen moet plaats hebben vóór 1 mei a.s. van S.S.R. (Sociëtas Studiosorum Reformatorum). Het staat thans of ficieel vast der er tussen beide rela tie bestaat. De heer Boter wenst ech ter in verband met het optreden van zijn partij de naam S.S.R. buiten schot te houden. Het is niet de bedoeling van „TE RA" alléén studentenbelangen te be hartigen. Men heeft ook oog voor burgerbelangen. Binnenkort zal het bestuur méér onthullingen doen over de bedoelin gen van de „partij". De heer Boter en mej. Rijnsdorp verlaten het Leids Stadhuis. (foto De Leidse Courant) JAARVERGADERING LEIDSE DAHLIA VER. „JOHAN MATER". De Leidse Dahliavereniging „Johan Mater" is gisteravond onder leiding van de voorzitter, de heer L. J. J. Dooyenburg, n gebouw Chr. Belan gen bijeen geweest voor het houden van haar jaarvergadering. De voor zitter opende de vergadering en heet te alle aanwezigen welkom, in het bijzonder de voorzitter van de Leidse Bond, de heer A. Zaalberg, en de heer J. H. Smit, die zo welwillend was om een praatje met wat plaatjes te hou den over dahlia's. Voorts memoreerde spreker in het kort het wel en wee der vereniging. Het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Montenberg, vermeldde enke le belangrijke gebeurtenissen in het afgelopen verenigingsjaar. Het leden aantal was stabiel gebleven. De pen ningmeester, de heer A. Cats, bracht een financiëel rapport uit, dat lang niet ongunstig was. Tot kascontroleur werd de heer H. J. Broeksma geko zen. In 't bestuur kwam geen wijziging. De secretaris en penningmeester had den zich weer herkiesbaar gesteld en werden met algemene stemmen geko zen. Tot slot werden er enkele films door de heer J. H. Smit getoond over dahlia's en t' bloemencorsos van 1957. De films, die uitstekend de bloemen pracht tot zijn recht deden komen, vielen bij de leden zeer in de smaak. Na de rondvraag sloot de voorzitter deze leerzame avond. Burgerlijke Stand Geboren: Gerda dr van W. van Klaveren en C. Houwer; Helena Emilie dr van C. J. E. A. Bulder en B. Herweijer; Johannes Nicolaas zn van J. N. van Bemmel en G. Ver worst: Jacob Frans zn van J. J. Hamming én L. Cleton; Ronald Jo han zn van A. Tegelaar en A. P. van der Henst; Hendrica Petronella dr van A. van Loenen en G. W. Heij; Philomena Helena Maria Ja- cinta dr van H. M. A. van de San- den en H. F. M. Bertens; Willem Frederik zn van J. Dusoswa en H. Gressie; Jan Kasimir zn van J. K. Ras en M. van der Bent; Elseline Brigitte Desirée dr van P. de Graaf en H. W. van Duijn; Fredericus Franciscus zn van A. J. Bruijns en S. P. Leenhouts; Petronella dr van L. Verhoek en R. J. Vink; Adriana Catharina Wilhelmina Wytske dr van A. Abcouwer en M. W. L. Jan sen. Getrouwd: P. G. Buren en S. J. van den Bos; J. T. Riedel en C. P. M. van Cleef; M. Keereweer en G. Seijn; J. van Vliet en D. Heruer; R. van den Hoven en M. M. van der Pol. Overleden: N. Sintemaartensdijk 82 jr weduwe van A. A. van Nood; J. Wabeke 74 jr man; J. van Dam 74 jr man; G. de Jong 95 jr man; F. M. Mosseveld 68 jr echtgenote van T. W. Duivenvoorden. Ingevolge 'n raadsbesluit in okto ber 1955 werd aan de Inrichting van Liefdadigheid voor Rooms-Katholie- ken, te Leiden, ten behoeve van de stichting van een kleuterschool, ver kocht een perceel bouwterrein, gele gen ten noorden van de Timorstraat in plan „Noord". Levering van deze grond door de gemeente is echter tot nu toe nog niet geschied, mede in verband met de inmiddels vastgestel de wijziging van het uitbreidingsplan „Leiden-Noord", waardoor een veran dering in het desbetreffende „o.b.g. Uitbreiding met één lokaal De Stichting Roomsch Katholieke Scholen te Leiden heeft medewerking gevraagd voor het stichten van een school voor gewoon lager onderwijs met zes klasselokalen en een vaklo kaal in de Roodenburgerpolder (Op penheimstraat). Het bestuur vraagt thans, aangezien het wenst te beschik ken over twee vaklokalen, medewer king voor de uitbreiding van de school met één lokaal. Naar de mening van Concours van St. Cosmas Gisteravond heerste er in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal een ge spannen sfeer. Scharen klinkten, ju ryleden volgden met strenge blik de manipulaties van kappers en kap sters, die deelnamen aan de tweede ronde van het nationale kapconcours, dat wordt georganiseerd door de tech nische commissie van het katholiek instituut voor technisch artistieke ontwikkeling in het kappersbedrijf. Dit is een actie, die wordt onderno men door de Nederlandse katholieke bond van kapperspersoneel „St. Cos mas". Deze tweede ronde leidt naar de fi nale. In verschillende steden is nu al geknipt in de eerste ronde; de besten van de deelnemers waren gisteren in Leiden bij elkaar. De besten van hen komen op hun beurt weer uit in de finale op 18 mei te Amsterdam. Het maximum te behalen aantal punten in beide afdelingen bedraagt 90 pun ten. Het minimum-aantal, dat toegang geeft tot de finale bedraagt 66. Tegen tien uur maakte de jury de volgende uitslag bekend: Damesvak: 1. Mevr. J. de Leeuw van Wenen, Dordrecht 80 punten; 2. H. Heemskerk, Sassenheim 79 pnt; 9. N. Versteden, Alblasserdam 74 p.; 4. T. Heemskerk, Sassenheim 72 p.; 5. T. van Musscher, Leiden 71 p.; 6. J. Dui venvoorden, Sassenheim 69 p.; 8. S. Kennis, Warmond 68 p.; 9. T. Bis schop, Sassenheim 68 p.; 70. A. Berg- holz. Den Haag 66 ptn. Herenvak: 1. J. F. Bierhuis, Berkel 78 p., 2. D. Heesen, Den Haag 76 p., 3. M. Vat, Barendrecht 74 p., 4. P. Pe per, Voorschoten 73 p., 5. P. Zwet sloot, Haarlemmermeer 66 p. b. en w. zullen bij inwilliging vkn het verzoek de normale aan het geven van lager onderwijs te stellen eisen niet worden overschreden, weshalve zij de raad voorstellen de gevraagde medewerking te verlenen. Voor de stichting van de school waarvan de financiële consequenties nog niet zijn geregeld, is naar raming nodig 400.000,welk bedrag in 40 jaren kan worden afgeschreven. In dit bedrag zijn o.m. begrepen dd koe ten voor de grond en de eerste in richting. De door het bestuur ver schuldigde voorlopige waarborgsom bedraagt 15% van 400.000,— of 60.000.—. Voor de financiering van de stich ting van deze school is de medewer king van het rijk ingeroepen. Van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is inmiddels bericht ontvangen, dat een bedrag van 260.000,voldoende voor de bouw, bij de n.v. Bank voor Nederlandse gemeenten kan worden aangevraagd. Het uitzicht is geopend, dat voor het resterende bedrag van 140.000, een overeenkomstige regeling moge lijk zal worden gemaakt. De raad van Leiden vergadert op maandag 21 april om 2 uur n.m. Te behandelen onderwerpen zijn o.m.: Beëdiging van mr Th. J. C. Ver duin als tweede loco-secretaris. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan mr E. Brederveld als Secretaris van het College van Cura toren van het Gymnasium. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan mr E. Brederveld als Secretaris van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onder wijs. Benoeming van twee leden van de raad van bestuur van het industrie schap ,De Grote Polder". Benoeming van een Secretaris van het College van Curatoren van het Gymnasium (mr M. J. Blok). Benoeming van een Secretaris van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs (mr M. J. Blok). Benoeming van een tweetal leer krachten bij het openbaar lager on derwijs (Mej. Marijke d. Hoek, de heer Martien Beekma). Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aankoop van meubilair ten behoeve van het Rembrandtlyceum. (ƒ6000. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs om medewer king voor de sichting van een school voor gewoon lager onderwijs in het Haagwegkwartier (zeven klasloka len en een vaklokaal) Voorstel inzake het verlenen van medewerking aan het bestuur van de Stichting Rooms-Katholieke Scholen voor het uitbreiden van de r.k. school voor gewoon lager onderwijs aan de Oppenheimstraat en tot het beschik baar stellen van een krediet voor de stichting van deze school. Voorstel inzake het aankopen van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Herengracht Voorstel inzake het aankopen van terrein" is gekomen. Bovendien moet de grond thans, op grond van de se dertdien in werking getreden kleuter onderwijswet zonder meer in eigen dom worden overgedragen. Het is daarom nodig, dat het raadsbesluit Van 17 oktober 1955 wordt ingetrok ken. Het over te dragen perceel bouw terrein, gelegen aan het verlengde van de Driftstraat, groot plm. 2200 m2, wil men thans in eigendom aan de „stichting Rooms-Katholieken scho len" overdragen. Verder dient de grond, overeen komstig het bepaalde in de verorde ning op het beheer van het Grondbe drijf, uit dit bedrijf te worden geno men bij een door de raad te nemen besluit en tegen een door de raad vast te stellen bedrag. De prijs van deze grond dient volgens b. en w. te j worden gesteld op 35.per m2 i (bouwrijp en opgehoogd tot n.a.p. j krachtige koffie...de kleur zegt 't al! PRONONCE O. uw ONDERGOED Leiden Breestraat 65 Tel. 21806 Oegstgeest Geversstraat 41 Tel. 23917 (Advertentie) het perceel Kerksteeg no. 4, hoek Vestestraat no. 29 (ƒ5000. Voorstel inzake het aankopen van eer. perceel weiland c.a., gelegen na bij de Voorschoterweg en de Trek- vliet (470.40 ha voor ƒ37.161. Voorstel inzake overdracht van grond aan de Stichting Rooms-Ka tholieke Scholen ten behoeve van de bouw van een kleuterschool in plan „Noord". Voorstel inzake het verhuren van perceel De Gijselaarstraat no. 17. Voorstel inzake het verhuren van het winkel-woonhuis Nieuwe Rijn no 21. Voorstel inzake het verpachten vai percelen wei- en teelland over 1958. Voorstel inzake de bouw van 218 woningen en 28 garages op een ter rein ten oosten van de Churchilllaan (plan Zuid-West V). Voorstel tot het aangaan van een geldlening ad 260.000.—. Voorstel tot het aangaan van een geldlening ad 740.000. De jaarlijkse biertapwedstrijd voor kasteleins in Leiden en omgeving trok ook dit jaar weer veel belangstel ling. Deze wedstrijden worden georgani seerd door het Centraal Brouwerij Kantoor, dat van kasteleins en kel ners goede biertappers wil maken. Gistermiddag werd deze sportieve strijd in het St. Antonius Clubhuis gestreden. Het goudgele vocht donsde weer in de glazen; de deelnemers trachtten hun zenuwen bij dit nauw keurige werk de baas te blijven. Een dissonant in dit genoeglijke Horecaf- feest was het optreden van enige lie den, die zich het bier al te best lie ten smaken en daardoor hun maatge voel kwijt waren. Zij hinderden met hun lallende interrupties, die de aan dacht van de geconcentreerde deel nemers afleidden. De deelnemers kregen tenslotte al len een wandtegel, die laat lezen, dat zij het bier een goed hart toedragen. De prijswinnaars ontvingen van de jury geldprijzen. Het waren bijna al len oude bekenden. De heer Peter Knegjens heeft voor de „mike" het gebeuren van smeuig commentaar voorzien. De V.V.V. had had twee medailles ter beschikking gesteld. De prijswinnaars. Teams. 1. Café Sport, De Kempenaerstraat 113, Oegstgeest, getapt door mej. M. C. Hankart en mevr. C. Hankart 159,2. Café-Rest. Americain Waaigat, Katwijk aan Zee, mej. Di- nie van Asperen, Herman van Aspe- ren (broer en zus) ƒ100); 3. Stations Restauratie mej. Corrie Smetsers en Jan Kieft (50,4. Café De Waag, Leiden; 5. De Vergulde Turk, Lei den; 6. Café de Drie Pottekens. Eenmanszaken. 1. Cafe Rest. Bob, Van Speykstraat 4.Noordwijk aan Zee (75); 2. Café De Branding, Voorstraat, Katwijk a. Zee (W. de Hey (ƒ50), 3. Café Bijl, Voorschoten; 4. Café De Kroon, Lei den (ƒ25). In Monaco heeft prinses Gracia Patricia, zoals deze foto toont, een lading dynamiet tot ontploffing gebracht én daarmee officieel een begin gemaakt met de aanleg van twee nieuwe spoorwegtunnels in het vorstendom. De tunnels, die in ongeveer drie jaar voltooid zullen wo rden, zullen er voor zorgen, dat het treinverkeer door het rotsachtige Monaco aanzienlijk sneller zal verlopen. Prins Rainier (links) en een ingenieur met een stevige helm op, keken glimlachend toe toen de prinses door een druk op een „detonator" tonnen rots in bewerinc bracht.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6